PEEL EN MAAS 1 SAMENWERKEN 2 JUNI JALIJST 3 cor LIJST SCHOLS uw kandidaat voor Venray-kom en kerkdorpen IfflM-raDÏOETBALTOEROfll 30 jaar geleden IÜX3 VENRAY voor SV Venray OVERLOON JEUGDCENTRUM „DE SPRINGPLANK" GAAT VERHUIZEN NAAR ZUID PEEL EN MAAS MENSEN WERK 250ste wedstrijd van Huub Coppus VEIRAV Dit jaar is het 75 jaar geleden dat de oenmalige kapelaan van Sleeuwen het litiatief nam tot oprichting van een anfare. Overloon was toen geen vereni- ing rijk, waarin de jeugd onderdak on vinden. Het beugelspel was de enige orm van „sport" waarmee de jonge lannen zich bezig konden houden. In 1909 trad de fanfare voor het eerst ip in Overloon, terwijl in 1912 het erste optreden buiten Overloon plaats indt. Als in 1919 de Federatie van luziekgezelschappen in het Land van !uyk is opgericht, krijgt Overloon de lerom het eerste federatie-festival te or- aniseren. Onder leiding van dirigent van Ipbergen neemt de fanfare in het begin an de dertiger jaren met veel succes leel aan concoursen. Deze stijgende lijn aordt "onderbroken door de instroming nieuwe leden, waardoor de fanfare leruggaat naar de laagste afdeling. Tijdens de Slag om Overloon in 1944 aat het archief en het instrumentarium an de fanfare verloren. Overloon ordt dan geadopteerd door plaatsen in i rond de Haarlemmermeer; reeds in W5 kan weer een instrumentarium rorden aangeschaft. Wanneer in 1949 Jeugdfanfare wordt opgericht, lijkt het nodig,een nieuw instrumenta- um aan te schaffen. Nadat de fanfare zich in 1956 had ingemeld als lid van de K.K. Bond van armonie en Fanfaregezelschappen van het Bisdom Den Bosch, mag zij in 1957 bij de viering van het 50-jarig bestaan een Bondsconcours organiseren. Op 10 september 1961 wordt een grote mijlpaal van de vereniging be reikt: vol trots loont het gezelschap de uniformen, waarin het zich dankzij de massale steun van de Overloonse bevolking heeft kunnen steken. In 1966 neemt de fanfare deel aan het Wereldmuziekconcours te Kerkrade. Ondanks het ongeval waarin een van de autobussen waarmee gereisd werd, be trokken was, slaagde de fanfare er in een fraaie le prijs in de 2e divisie in de wacht te slepen. Met het behalen van een eerste prijs op een Bondsconcours met gelijktijdige promotie naar de ere-afdeling geeft de fanfare recht om in 1968 deel te nemen aan de Landskampioenschappen in de afdeling Uitmuntendheid. Hier behaalt zij een eerste prijs met 292Vi punten. Eind 1974 neemt de heer Lamée, die vanaf 1960 als dirigent verbonden was geweest aan de fanfare, afscheid. Hij wordt opgevolgd door H. Warnas, die echter na een jaar, vanwege zijn benoeming tot le dirigent van de Lucht- machtkapel, de fanfare weer moet verlaten. Hij wordt in 1971 opgevolgd door de huidige dirigent, Freek Schorer. Bij de viering van het 70-jarig bestaan slaagt de fanfare erin om het-Tsjechi sche Orkest Vitkovak naar Overloon te halen voor een tweetal concerten, die het hoogtepunt vormden van die viering. De contacten, die toen met dit orkest gelegd werden resulteerden in een concertreis van de Overloonse fanfare naar Ostrava waar een drietal concerten werden verzorgd, waarvan er een door de Tsjechische radio werd uitgezonden. Ondertussen was de fanfare onder de bezielende leiding van de heer Schorer in 1978 gepromoveerd naar de supe rieure afdeling. Onder zijn leiding is de fanfare een vereniging geworden die, gezien de oprichting van een jeugd orkest, bruist van de aktiviteiten. De vereniging telt momenteel 113 leden, waarvan 45 leerlingen. Dit aantal doet de fanfare de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Het 75-jarig bestaan zal gevierd worden in de week van 15 t/m 23 mei. Hiervoor is een feestprogramma samen gesteld met diverse aktiviteiten. Hoog tepunt zal ongetwijfeld gaan worden de „Londe Dag" met o.a. een reünie van oud-Overloners. Hieronder volgt het programma van deze feestweek: Zaterdag 15 mei: 20.00 uur Jubileumconcert. Mede werking aan dit concert verlenen, naast de jubilerende fanfare, drumband en solisten van de fanfare, het Veldhovens Muziekcorps en Zangvereniging Loge- ko uit Overloon. Na afloop van het concert zal de avond verder gevuld worden met een optreden van de Big Band Deurne. Zondag 16 mei: 12.00 uur matinee met dans- en show orkest de Agena's. 20.00 uur optreden van Maywood en de Agena's. Maandag 17 en dinsdag 18 mei: 20.00 uur Federatief Muziekconcours waaraan de muziek- en zangverenigin gen van de gemeente Vierlingsbeek zul len deelnemen. De gezelschappen zullen worden beoordeeld door Genk Badings. Woensdag 19 mei: 14.00 uur Kindermiddag. 20.00 uur Optreden van de Classics. Donderdag 20 mei: 21.00 uur Optreden van RK Veulpoe- pers BV. Zaterdag 22 mei: 14.00 Federatief drumbandconcours. 20.00 uur Drie kapellen-show. Een avond vol muziek, verzorgd door Die Miihltaler Musikanten uit Horst, Die Fidelen Rosentaler uit Merselo en Freunde Echo uit Overloon. Drie kapel len, wier naam borg staat voor uitstekende muziek Zondag 23 mei: 10.30 uur Eucharistieviering. 11.30 uur Lonse dag met presentatie van diverse Overloonse verenigingen te vens ontmoetingsdag van oud-Overlo ners, oud-fanfareleden met de huidige dorpsbewoners. Het ziet er dan toch naar uit dat de pringplank binnenkort de nieuwe huis- esiing gaat betrekken, wat reeds in anbouw is aan de Beukenlaan. De accommodatie die nu nog ge mikt wordt is een houten barak die D'n vijfentwintig jaar al diverse jeugd- rganisaties heeft gehuisvest, o.a. de idsen en kabouters, SVV-jeugd en luziekkorps St. Petrus Banden. Als atste zal dan De Springplank afscheid etnen van de bekende witte barak chter het oude politiebureau. De Springplank stamt voort uit het wde Patronaat dat alleen voor jongens as. Zo'n 10 jaar geleden is daar Itrandering in gekomen. Er werden leisjes toegelaten; de naam Patronaat erd Springplank, de klub werd ingepast, er kwam geleidelijk een lieuw bestuur en statuten. De Springplank richt zich voorname- jk tot de jeugd tot 16 jaar. Op vaste randen zijn er klubbijeenkomsten in- edeeld naar leeftijd. Een vaste staf van ledewerkers zorgt voor een afwisselend irogramma met als hoogtepunt een Keklang kamp ergens in het land. In 1976 zijn door de gemeente al eloftes gedaan voor een ander klubge- P)uw o.a. het oude politiebureau. Van tstel kwam geen afstel en er is een euw gebouw voor de jeugd in inbouw. Het jeugdcentrum de Springsplank loet zelf daartoe haar steentjes bijdra- Jgen. Voor de bouwkosten zelf moet zij T30.000,— opbrengen. Dit gebeurt door Ifwerkzaamheid tijdens de bouw, naar ook door financiële inbreng, faast de bouwkosten komen nog de nrichtingskosten ad/30.000, De Springplank organiseert daarom liverse aktiviteiten om de financiën lijeen te vergaren. De eerstvolgende iktie is een groots opgezette rommel markt op zaterdag 22 mei in en bij het klubgebouw achter het oude politie- Jureau. Mensen die willen steunen of spul voor de rommelmarkt hebben kunnen kontakt opnemen telefonisch met nr. 85688 of 85786. Een openingsprogramma met veei ieugdaktiviteiten is reeds in voorberei ding en maakt t.z.t. daarvan uitgebreid melding. UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 10 mei 1952 - nr. 19 Mère Theodora was 40 jaar verbon den aan de bewaarschool aan de Maas- heseweg. Onder architectuur van de heer J. Colsen werd aanbesteed de bouw van een 3-klassige lagere school te Heide. Laagste inschrijver was J. Verhoeven met/42.500,—. Langs de weg naar het Overbroek verdwenen voor de zoveelste keer pas geplante boompjes. Kennelijk wil men er geen bomen langs de weg, aldus konkludeert de redaktie. M. van Eeuwijk opende te Overloon een kampeercentrum en jeugdherberg aan de Venrayseweg (thans De Vers). Circus Boltini bracht een weekendje door in Venray. De middagvoorstelling van 3 uur werd verschoven naar 4 uur, omdat de eerste communicantjes om 3 uur naar het Lof moesten.... In verband met het 25-jarige bestaan van het jeugdwerk te Maashees, heeft men daar voor het komende weekend enkele festiviteiten gepland, volgens onderstaand programma: Zaterdag 15 mei: 14.00 uur: Ballonnenwedstrijd voor de jeugd, met diverse leuke prijzen. 14.30 uur: Fietstocht door de ge meente. Inschrijving vanaf 14.00 uur. Start en finish bij de feesttent..Kosten: 1,—. Prijsuitreiking circa 17.00 uur in de feesttent. 20.00 uur: Grote dans- en showavond. Allereerst zullen er diverse groepen voor U optreden op het feest terrein, het St. Joris en Antoniusgilde, wat o.a. een vendelshow zal uitvoeren. Volksdansgroep „Venray" Show- en Drumband Venray 21.30 uur: Zal het feest voortgezet worden in de blokhut (Weinstube), waar de feestvreugde zal worden once- luisterd door een gezellig accordeon- muziekje, ennatuurlijk in de feesttent, waar het orkest „Comom- tion" zal zorgen voor uitstekende dans muziek. Als bijzondere gast hebben wij beslag weten te leggen op de bekende zanger gitarist Jozef Aldenzee, die met zijn medewerkers enkele van zijn bekende en succesvolle luisterliedjes ten gehore zal brengen. Onze obers zullen zorgen dat U geen dorst hoeft te lijden, en voor een hartig hapje kunt U terecht bij de barbeque. Dit geest gaat door tot in de kleine uurtjes. Zondag 16 mei: 10,00 uur: Plechtige Heilige Eucha ristieviering voorgegaan door Z.h.H. Pastoor Teunissen. Het gemengd zang koor zal haar medewerking verlenen. 11.00 uur: Receptie in de feesttent, welke opgeluisterd zal worden door de fanfare St. Cecilia. 13.30 uur: Einde receptie. 14.30 uur: Start Dorpsspel. Inschrij ving is mogelijk tijdens de receptie in de feesttent en na de receptie tot uiterlijk 14.15 uur op het dorpsplein. Prijsuit reiking ca. 17.00 uur in de feesttent. Deelname aan het dorpsspel is gratis. Het feest wordt besloten met een reünie voor alle leiders en leidsters van de afgelopen 25 jaar. Wij hopen dat geheel Maashees zal meewerken tot het welslagen van dit feest. Tot ziens op 15 en 16 mei a.s. Stichting Jeugdservice Maashees meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 uw Venrays weekblad een abonnement waard VRIJDAG 14 MEI 1982 Nr. 19 HONDERDENDERDE JAARGANG CDA ai Zondag tijdens de wedstrijd Venray- Tiglieja zal Huub Coppus gehuldigd worden voor 250 gespeelde competitie- en bekerwedstrijden in het eerste elftal van SV Venray. Een mijlpaal die het bestuur van SV Venray aanleiding geeft Huub Coppus die middag in de bloemetjes te zetten. Huub werd als het ware met de voetbal groot gebracht. De familie Coppus telt maar liefst 5 voetballers die allen in het eerste team van SV Venray uitkwamen, te weten Harrie, de oudste, Fun, Pierre, Cor en Huub als jongste. Ruim 20 jaar geleden, 2 januari 1962 om precies te zijn, meldde Huub zich aan als lid van SV Venray. Na enkele jaren in de jeugd gespeeld te hebben ging hij in 1969 over naar de senioren. Eerst 'n<paar wedstrijden in 't derde maar al gauw ging hij naar het tweede. Het seizoen daarna promoveerde Huub haar het eerste team van SV Venray, waar hij tot op heden nog in speelt. Huub Coppus heeft vooral in de beginjaren vele trainers meegemaakt. Dankbare herinneringen heeft hij aan de periode met Piet Philipsen als trainer. „Van hem heb ik veel geleerd", aldus Huub. Uiteraard kijkt Huub met veel genoegen terug naar de laatste 5 competities. Liefst driemaal werd hij met het eerste elftal kampioen en pro moveerde van de derde klasse naar de hoofdklasse. „Kampioen worden is het mooiste wat je kan gebeuren. Vooral, zoals in ons geval, bij S.V. Venray. Het is een grote vriendenclub. De hele spelersgroep werkt hard en neemt het altijd voor elkaar op. Dat schept een prima sfeertje. Ook de organisatie bij S.V. Venray zit goed in elkaar. Een bestuur dat samen met commissies etc. S.V. Venray maken tot een vereniging waar ik met recht trots op ben", zegt Huub. „Vroeger was dat anders. Ook het voetbal. In de derde klasse werd zonder systeem gespeeld. Het huidige voetbal kenmerkt zich door techniek en tak- tische systemen. Er wordt met meer agressie gevoetbald. Ik geloof wel dat ons publiek dat weet te waarderen want zij zijn vaak in grote getallen aanwezig en zorgen voor een fijne entourage", aldus Huub Coppus. Huub hoopt dat SV Venray het komende seizoen als hoofdklasser goed gaat meedraaien. Aan stoppen denkt hij voorlopig nog niet. Integendeel. Ook Huub's echtgenote, Carla, is vol van het voetballen. „Ik heb Huub in al die twaalf jaar dat ik hem ken niet anders meegemaakt dan speler van het eerste elftal. Het voetbal beheerst het gezinsleven en wij hebben er geen moeite mee", aldus Carla. Meestal gaat ze met dochter Debbie, 5 jaar, en zoon Ruud, 2 jaar, naar de wedstrijden. Natuurlijk gaan de felicitaties ook naar haar uit. Huub Coppus een voorbeeld van karakter voetballer met een grote wilskracht. Proficiat met 250 wedstrij den in het eerste elftal van SV Venray. Het 3e mini-veldvoetvaltoernooi, dat op zaterdag, 12 juni 1982 door ZW De Wetteling en Servio wordt georgani seerd op de terreinen van St. Servatius is bij de inschrijving reeds een succes. Tientallen teams, voornamelijk re creanten uit Venray en omgeving hebben reeds ingeschreven voor dit toernooi. Hoewel iedere sportman wil winnen, staat niet de prestatie maar de recreatie en sportiviteit voorop. Zij zullen dan ook alles in' het werk stellen OP ZATERDAG 12 JUNI om iedere deelnemer een sportieve en gezellige toernooidag te bezorgen. Daarbij is natuurlijk niet alleen aan het toernooigebeuren gedacht. De inschrijving voor dit toernooi, waar zowel zaal- als veldvoetbalteams, familieteams, caféteams of straat-, wijk-, en fabrieksteams aan kunnen deelnemen is nog mogelijk tot 12 mei. Voor meer informatie: Voetbalvereniging „Servio", p/a Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 04780 86666, toestel 2560, of Zaalvoetbalvereniging „de Wette ling", p/a C. M. Vervoort, Etude- straat 20, 5802 EP Venray, tel. 04780 - 80339. Wij wensen de vele deelnemers aan ons 3e mini-veldvoetbaltoernooi nu reeds een prettige en sportieve toernooi dag toe. umanvrKinG HARRIE THEUNISSEN

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9