9*% nanwiit mm NU DISCRIMINATIE...? ZIEKENOMROEP ÜkmÜew» stienstra venray J. LINDERS E HYPOTHEEK RENTER OOK VOOR U MET HET OOG OP DE KOMENDE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Straatverlichting AANLEG SPEELTERREINEN PEEL EN MAAS Programma van de Venrayse Omroep Stichting MERSELO KOMT NAAR VELTUM VRIJDAG 21 MEI RADIO TV - ANTENNEBOUW SPREEUWENBERG jETJ nnynn mm schilderwerken b.v. REIJNDERSi RUIME EN ZEER VOORDELIGE APPARTEMENTEN IN HET CENTRUM VAN VENRAY. BON AVONDONDERWIJS uiterlijke verzorging Stienstra kan u momenteel een hypotheekiente van 9.25% (3 jaar vast) np nieuwbouwwoningen met subsidie aanbieden. Vooi bestaande woningen en andere nieuwbouw! u./er. is die rente 95% 13 ;aar va tAls u een hypotneek nodig hebt mfoi meert u dus eeist dij Stienstra' Bel voor vri|bli|vende informatie en'of offerte. Wi| zijn tot 21 uur bereikbaar 04780-84438 A.S. DINSDAG 18 MEI FORUM-AVOND Op dinsdagavond 18 mei a.s. wordt le"' r een forum gehouden in zaal In den J® ngel. In het forum zullen plaats nemen 3 e lijsttrekkers (of hun vervanger) van aai e partijen die aan de gemeenteraads- 'ren erkiezingen deelnemen. De volgende artijen hebben toegezegd aan het naeörum deel te zullen nemen: C.D.A., e '.V.D., Samenwerking, P.v.d.A., 110 .S.P -P.P.R.-C.P.N. en D'66. Dhr. J. I. Poels zaf de forumdiskussie leiden. De opzet van deze avond ziet er als v°>lg! uit: 20.00 uur: Opening. 20.05 uur: Inleiding van de forum- den. 20.30 uur: Pauze. Tijdens de pauze rijgt het publiek de gelegenheid tot het idienen van schriftelijke vragen aan de irumleden. .45 uur: Forumdiskussie. Ook jdens deze diskussie kan het publiek P ragen stellen aan de forumleden, via er*jtn mikrofoon in de zaal. 22.30 uur Sluiting. Deze avond wordt georganiseerd in tl kader van de komende gemeente- adsverkiezingen- Het thema is dan ok: Gemeente-politiek in Venray. De partijen die aan de verkiezing telnemen zullen hierover hun zegje oen. Maar ook het publiek krijgt slop de kans aan zijn trekken te imen. De politieke partijen wensen ro. di ook door middel van deze avond a de kiezer te presenteren, relt ®ent geïnteresseerd en gaan de '-nrayse zaken U ter harte, kom dan ar Den Engel op dinsdag 18 mei a.s. i 20.00 uur. U hoort dan wat de litieke partijen in en met Venray SAMENWERKING VENRAY Vrijdag 7 mei j.l. startte Samenwer- ing Venray haar verkiezingscampagne. aa„ leplakploeg rukte voor het eerst uit en nen aterdag 8 mei waren we aanwezig op zijr en rommelmarkt, gehouden in het eci inkelcentrum van het Brukske. Mede oor het goede weer werd dit een inte- jg, ssante happening. Vele Brukske be- jter oners namen kennis van ons program- ia. tientallen gesprekken werden ge- get oerd en men kon genieten van onze lijk otocollage van Venray en de daaraan rjn. erbonden fotowedstrijd. en A.s. vrijdag 14 mei vindt er een W{ tdenvergadering plaats in café-restau- jani Vlakwater, welke om 19.30 uur egint. Op deze vergadering zal de caring van 18 mei a.s. worden oorbereid en gepraat worden over de og te voeren propaganda-akliviteiten. Wilt U meer weten over Samenwer- ing Venray of U opgeven ais lid, wendt 1 dan tot onze secretaris: Jacques van (oy, Sanshofstraat 64, 5801 TN Venray 1.83240. Ons werkprogramma 1982-1986 is lans ook gereed en gratis te verkrijgen ij het secretariaat. De uitslag van de fotowedstrijd is: isper Berg, Wagnerstraat 22 brv. d. Watering, Tambourijnstr. 10 Diana van Stappershoef, Bazuinstr. 45 Viviënne Drabbels, Etnalaan 16 De prijsjes zijn afhaalbaar op zaterdag 15 mei bij het secretariaat. D'66 VENRAY Vrijdagavond j.l. is het verkiezings programma uitgekomen en gepresen teerd. Belangstellenden kunnen het programma opvragen bij: Wil Matthijssen-van de Velde, tel. 82763 of op het sekretariaat. Hier kunt U ook terecht voor raamaffiches en ander verkiezingsmateriaal. In de laatst gehouden vergadering is een nieuwe sekretaris. gekozen: Huub Broens, Kennedystraat 1, Venray, tel.: 85009. Politieke avond in Veltum afgelast Dat de voorbereidingen voor de politieke avond in Veltum niet naar wens verliepen hebt U reeds vorige week kunnen lezen. De Wijkvereniging had niet verwacht dat men bij het organise ren van een forumavond tegen zoveel moeilijkheden zou lopen. Het grootste struikelblok vormde een soort afspraak dat een aantal partijen niet aan andere forumavonden zouden deelnemen. De ze afspraak werd niet door alle partijen hetzelfde uitgelegd. De leden van partijen dachten niet altijd precies hetzelfde als de besturen. Kortom, een situatie die veel overleg vereiste. Maar overleg kost tijd. En het gebrek aan tijd veroorzaakte een gebrek aan zaalruim te, want die konden wij niet tijdig genoeg meer reserveren. Hoe het ook zij, dit jaar komt er in Veltum geen politieke avond. Tot voof kort was het geen enkel probleem voor de gemeente Venray financieel mee te werken wanneer de P.L.E.M. bovengrondse kabelnetten ging vervangen door een ondergronds net. De gemeente nam dan de kosten van het vervangen van de aan het bovengronds net bevestigde lichtpunten door lichtmasten voor haar rekening. Nu de financiële positie van de gemeente grote zorgen baart is de zaak anders komen te liggen. Daarom heeft hel college van b. en w. de P.L.E.M. verzocht verkabelingen zodanig uit te voeren, dat de lichtpun ten aan het bovengronds net in stand worden gehouden. Een andere moge lijkheid is, dat de P.L.E.M. de verkabeling uitstelt totdat een nieuwe regeling over de kostentoerekening is vastgesteld. Nu de P.L.E.M. bezig is met het verkabelen van het bovengronds net langs de Steegse Peelweg, meent hel college dat het lichtpunt nabij huisnum mer 91 kan vervallen. Dit lichtpunt bevindt zich langs een recht weggedeelte in het buitengebied waar het uit oog punt van verkeersveiligheid naar de mening van het college overbodig is. Over het laten vervallen van dit licht punt wordt echter eerst het advies gevraagd van de Dorpsraad Veulen. GETUIGEN GEVRAAGD Op 8 mei werd door een autobezit ter uit Venray aangifte gedaan van het doorrijden na een aanrijding, waarbij zijn auto welke op de Klarinetstraat ge parkeerd stond werd beschadigd. De schade moet zijn veroorzaakt tussen vrijdagnacht en zaterdagmiddag. Vrijdagavond werd door een auto bezitster uit Venray aangifte gedaan van het doorrijden na een aanrijding op de Plataanstraat. Een onbekend gebleven automobilist reed, na haar auto bescha digd te hebben, zonder zijn identiteit bekend te maken. De auto liep een schade van ongeveer 500 gulden op. Getuigen van deze beide aanrijdin gen worden verzocht zich in verbinding' te willen stellen met de politie. VERNIELING L. deed aangifte van vernieling van de autoantenne van zijn aan de Wilgen- straat geparkeerde Mercedes personen^ auto. In principe bestaat bij het college van b. en w. geen bezwaar tegen het inrich ten van een speelterrein op het perceel Kruisstraat 5. Het zal echter een tijdelijke aangelegenheid zijn omdat het terreintje onmiddellijk moet worden ontruimd bij eventuele bouwplannen. Over plaatsing en aard van de speeltoestellen zal het Wijkcomité West I nog met de gemeente overleggen. Onwonenden van de Sanshofstraat krijgen van het college toestemming om een grasveldje in te richten. De gemeente zal hout en zand leveren en de bewoners zullen zelf de zandbak maken en de doelen plaatsen: Ter completering van het speelterrein in Oostrum zal de gemeente in plaats van een apenrots een loopbrug leveren, onder voorwaarde dat de aanwezige houten piramide en andere oude materialen worden teruggegeven. Wij, bewoners en begeleiding van de jongerenafdeling, zoeken al enkele jaren woonruimte buiten het P.C.V. Dit omdat we ons niet buiten de maatschap pij willen plaatsen en hier ook niet buiten geplaatst willen worden. De Stichting is in hét bezit van een huis aan de Stationsweg 65. Daar wij terdege in staat zijn dit huis te bewonen, zou dit proces vergemakkelijkt kunnen worden. Al vroeg werd contact opgenomen met de buurtbewoners d.m.v. een brief. Dit om moeilijkheden te voorkomen. De buurtbewoners reageerden hierop d.m.v. een bezwaarschrift naar de gemeente. De gemeente ging accoord met het bewonen van het huis door ons, echter met die voorwaarde dat de buurt hierin moest toestemmen. De buurtbewoners werden door ons uitgenodigd voor een gesprek. Ze kwa men echter niet en deelden dat ons 2 uur vóór aanvang van het gesprek mede, telefonisch. Als reden gaven ze op: Ze wilden ons niet discrimineren waar we zelf bijzaten. Om de discussie open te houden, werd er een gesprek gepland tussen hen en de begeleiding van onze afdeling. In het gesprek kwam naar voren dat deze mensen op geen enkele manier voor rede vatbaar waren. Ze lieten ons niet toe in het huis aan de Stationsweg. In het gesprek werden we behoorlijk gediscrimineerd. Enkele uitspraken van buurtbewoners waren: Dan kunnen mijn kleinkinderen niet meer in de tuin spelen Die mensen kijken naar mij.... Jullie weten toch ook wel, dat als de ze mensen loslopen in het weekend, er vele onaangename dingen gebeu ren.... Gaan jullie maar in een huis op de hei zitten. Daar we ons gediscrimineerd voelen, geven we hier ruchtbaarheid aan. Vindt u ook dat we voor ons recht móeten opkomen, steun ons dan d.m.v. uw handtekening. Dit schijven en die handtekening wordt toegestuurd aan de gemeente Venray. Bij voorbaat dank. Bewoners jongerenafdeling Nevenstaande ingezonden brief heeft betrekking op enkele jongere patiënten van het Psychiatrisch Centrum St. Ser- vatius, die, onder begeleiding van dat P.C. het pand Stationsweg 65 willen gaan bewonen. Voor hun behandeling behoeven ze niet persé in een inrichting te vertoeven. Zoals uit die brief blijkt, hebben buurtbewoners geprotesteerd tegen de plannen van het P.C. om daar patiënten in onder te brengen. De jongeren op hun beurt voelen dit als een ernstige discriminatie. Zij hebben deze brief o.a. voorgelezen op de 1 mei-viering in zaal In den Engel. Inmiddels hebben ze reeds 300 hand tekeningen verzameld van mensen die het met hen eens zijn. Volgens de buurtbewoners wordt het bewuste pand nu een onderdeel van het P.C. en dat kan niet zonder dat de gemeente het bestemmingsplan veran dert. Het gemeentebestuur vindt dat er van een normale bewoning sprake is. Wel stelt men er prijs op, dat het P.C. een goede selectie zal toepassen en dat bewoning in goed overleg met de buurt zal plaatsvinden. Het bestuur van het P.C. heeft ver zekerd, dat alleen jongeren die daar voor geschikt zijn, in het huis komen te wonen. Ze garandeert dat er geen over last zal ontstaan voor de buurt en dat ze graag bereid is om met de buurtbewo ners overleg te plegen. Een gesprek tussen de begeleiders van de jongeren en de buurt heeft wel enkele misverstanden uit de weg geruimd, maar veel verder is men nog niet gekomen. Slechts een van de zeven protesterenden heeft zijn bezwaar inge trokken. Vandaag zou een nieuw gesprek plaatsvinden tussen gemeente en het bestuur van het P.C. Mén wil nogmaals bekijken of men uit de impasse kan geraken. EEN KRANT OM TE LEZEN St. Elisabethziekenhuis, Venray: te beluisteren via kanaal 4; Dinsdag, van 10.15 tot 11.00 uur: het progranna „Fijne luistermuziek". Woensdag van 10.15 tot 11.15 uur het programma „de muziakel praatpaal". Donderdag, van 10.15 uur tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa tie", daarna het verzoekplatenprogram- ma. Donderdag, van 14.00 tot 14.45 uur: het speciale programma voor de jeugdige luisteraar. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 15.00 tot 16.30uur: het programma „Non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma „de muzikale praatpaal". Woensdag, van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „Fijne luistermuziek". Vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „Nieuws en informa tie", waarin het verzoekplatenprogram- De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 14.00 tot 15.00uur: het programma „Houen Zo". Vrijdag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Nieuws en Informa tie", waarna het verzoekplatenpro- gramma. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande instellingen een muzikale groet bren gen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig naar de Venrayse Omroep Stichting, postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING Aanvraagformulier voor het Verzoekplatenprogramma. De plaat is bestemd voor: Dhr./Mevr./Mej.: Instelling: Afdeling: Kamer: Deze plaat wordt aangeboden door: Dhr ./Mevr./Mej.- WAARDE DIEFSTAL MEER DAN 5.000 GULDEN Ten nadele van een Venraynaar, werd door onbevoegden, door forcering van een deur, toegang verkregen tot zijn bedrijf aan de Vennootstraat. Ont vreemd werden 6 rollen aluminium en 2 klossen koperdraad van 25 kilogram. Samen voor meer dan 5.000, De gebieden van Merselo en Veltum grenzen voor een groot stuk aan elkaar. Het is van daaruit dan ook begrijpelijk dat er van oudsher veel kontakt tussen de bewoners van beide gebieden is. Oorspronkelijk waren zowel Veltum als Merselo agrarische gemeenschap pen. Het is boejend om te konstateren hoe in de loop der tijd deze gemeen schappen zich totaal verschillend heb ben ontwikkeld. Merselo is grotendeels nog steeds een landbouwgebied. Terwijl Veltum tot een van de grotere woonwij ken van Venray uitgroeide. Een ander verschilpunt is dat er in Merselo een bloeiend verenigingsleven bestaat met maar liefst 15 verschillende verenigin gen, terwijl in Veltum „slechts" een flo rerende jeugdbeweging aktief is en natuurlijk de Wijkvereniging. Een van de oorzaken hiervan is dat Merselo terecht een dorpshuis heeft en dat Veltum geen gemeenschapsruimte heeft. En hoe belangrijk een bloeiend verenigingsleven voor een woongemeen schap is wordt jaarlijks duidelijk door middel van de Muziekfeesten in Merse lo. Ieder jaar weer slagen de gezamen lijke verenigingen er in om met Pinkste ren een groots feest te organiseren. En dit jaar deelt Veltum extra in deze feest vreugde. Dit jaar krijgt het „nabuurschap" van Merselo en Veltum een element er bij, De organisatoren van de Muziek feesten geven tesamen met de Wijkver eniging Veltum een bijzonder fraaie ver jaardagskalender kadoo aan de inwo ners van Veltum. Met recht mogen wij stellen dat het een erg mooie kalender is. De tekenin gen van Th. Min zijn in Venray reeds een begrip. De bewoners van Veltum kunnen er zich op verheugen dat zij bin nenkort een aantal karakteristieke plekjes van Veltum eil Merselo in huis hebben. Weergegeven door de sfeervol le pentekeningen van Th. Min die op de kalender afgedrukt zijn. Het zouden de Muziekfeesten van Merselo niet zijn als dit gebeuren niet op een muzikale wijze werd opgevro lijkt. Op maandagavond 17 mei zal vanaf 18.45 uur de drumband van Merselo door Veltum trekken. Tegelij kertijd zullen de bewoners van Veltum de kalender aangeboden krijgen. Een reden om thuis te blijven want de kalender kan niet door de brievenbus. En hij is echt te mooi om hem te vouwen. Vandaar dat hij huis aan huis wordt afgegeven. Op deze wijze hopen de gezamenlijke verenigingen van Merselo en de Wijk vereniging Veltum de banden tussen* Merselo en Veltum aan te halen. Want ook hier geldt het gezegde: „t!n goede buur is beter dan een verre vriend". DODELIJK VERKEERSONGEVAL De 76-jarige mevr. Hoedemakers- Madou fietste vrijdag met haar man over de Merseloseweg en wilde de krui sing met de langeweg oversteken. Ondapks krachtig remmen van een naderende vrachtauto kon de chauffeur de bejaarde vrouw niet meer ontwijken. Mevrouw Hoedemakers werd aan haar hoofd gewond en in zorgwekkende toe stand overgebracht naar het ziekenhuis. Kort na aankomst is zij aan haar verwondingen overleden. in het winkel centrum venray Reparatie en niéuwbouw AlleS voor de Doe-het-zelver Vrijstaande antennemasten pppTFRQ- Overloon - Jan de Rooystraat 14 04788-1683 Ysselsteyn - Litsenbergweg 3 04785-603 TE KOOP: RODE SPLIT STAALSLAKKEN PARELGRIND GEBROKEN RIVIERGRIND STEENSLAG TRANSPORT- EN CONTAINERVERVOER Kerkweg 19 - 5813 BS Ysselsteyn - Tel. 04785-264 Voor goed onderhoud is hei vakkundig hanteren van. kwast en verf met voldoende Tenminste, zo denkt Schilders bedrijf Reynders er over Want om vastgoed waardevast te houden kun je je met beperken tot schildersvakmanschap alleen Naast onze verfiechmsche kennis en moderne applikatie- techmeken stellen wij daarom - een planmatige aanpak Zo planmatig, dat wij ook uit het oogpunt van kostenbewustzijn kunnen meedenken met onze opdrachtgevers VENRAY-VENID- GENNEP plataanstr 12 tel. 04780-82635 Grote woonkamer in verbinding met open keuken (totaal 35 m2) Naar keuze 1, 2 of 3 Slaapkamers Eigen c.v.-installatie Eigen parkeerplaats 2 Bergingen (1 binnen en 1 in kelder) Centraal antenne systeem Uitstekende warm te-isolatie (dus lage stookkosten) Rijkssubsidie mogelijk tot max. fl. 124.300,- Netto maandlasten vanaf fl.2 60,- Wilt u meer weten over dit unieke projekt, stuur dan voor nadere informatie onderstaande bon op of maak geheel vrijblijvend een afspraak i Ja, ik ben geïnteresseerd in een appartement in het centrum van I Venray. Verstrek mij geheel vrijblijvend informatie. 1 Naam Straat 1 Postcode/Plaats Telefoon.... I In gesloten envelop (zonder postzegel) zenden aan Stienstra Venray, Antwoordnummer 15, 5800 VB Venray. Met vestigingen in Roermond, Weert, en Venlo Makelaars in onroerende goederen, taxaties, hypotheken en verzekeringen. Patersstraat 19 5801 AT VENRAY Telefoon 04780-84438 Na kantooruren: 04780 83710 voor volwassenen in Venray e.o. Het Dag-Avonscollege voor volwas senen te Venlo en zijn dependance te Venray biedt aan volwassenen o.a. de mogelijkheid het Mavo-diploma te behalen. In Venray bestaat die moge lijkheid reeds sinds 1979. Dit jaar zullen *n 50-tal cursisten hun studie beëindigen en examen afleggen in de door hen gekozen vakken. Om 'n Mavo-diploma te behalen moet er examen gedaan worden in zes vakken. Op de cursus in Venray hebben de cursisten gekozen uit de vakken: Nederlands, Engels, Duits, Geschiede nis, Aardrijkskunde, Biologie en Han delskennis. Volgend jaar zal er zeker een groep bij zijn die voor het vak Frans examen willen afleggen. Niet iedereen kiest voor het volledige pakket van zes vakken. Er zijn cursisten die examen doen in een, twee of drie vakken. Als die cursisten slagen krijgen zij voor dat vak, waarin examen is gedaan een zgn. deelcertificaat. Zijn er zes deelcertificaten verzameld, dan kunnen deze worden ingewisseld voor 'n volledig Mavo-diploma. Het komt voor, dat er cursisten zijn die dit jaar in een, twee of drie vakken examen doen en van plan zijn het resterend aantal vakken het volgend jaar te doen. in Venray wordt op de avondschool ook opgeleid voor het Praktijkdiploma Boekhouden, 'n cursus met een duur van anderhalf jaar, die kan worden aangevuld met vakken uit het Meao- pakket, waardoor het mogelijk wordt in bijvoorbeeld 4 jaar het Meao-diploma te behalen. Het avondcollege biedt nog meer mogelijkheden: middenstandscursus, 'n cursus algemene ontwikkeling enz. Het zou nu te ver voeren alle mogelijkheden op te noemen. Binnenkort verschijnt de prospectus van het avondcollege en zullen er ook in dit blad advertenties geplaatst worden. De prospectus zou kunnen worden aangevraagd op maan dag-, dinsdag- en donderdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur op telefoon nummer 86855 (Venray). Ook andere inlichtingen kunt u via dit telefoonnum mer verkrijgen. Éénjarige voorbe reiding op beroeps opleidingen in Aan de Scholengemeenschap „Sancta Maria" te Deurne zal met ingang van het nieuwe schooljaar een versnelde voorbereiding Uiterlijke Verzorging worden gegeven. tJongens en meisjes, die in het bezit zijn van het LBO- of MAVO-dipIoma kunnen worden toegelaten. In één jaar worden zij voorbereid op opleidingen in beroepen, die te maken hebben met de Uiterlijke Verzorging, zoals kapper/kapster, schoonheidsspe cialiste), pedicu(u)r(e), maar ook ver koper/verkoopster is kosmatika. Het programma U. V. is gelijk aan het tweejarige programma van de differen tiatie Uiterlijke Verzorging, zoals die op bovengenoemde school sinds 1 augustus 1980 wordt gegeven voor de leerlingen van de derde en vierde klas van het LHNO. Doordat een aantal vakken voor het LBO- of MAVO-diploma reeds zijn geëxamineerd, is het mogelijk in één jaar verhoogde aandacht en tijd te geven aan de specifieke U.V.-vakken. Voor ^geslaagden van LBO en MAVO een goede gelegenheid om zich voor'te bereiden op de opleiding op de kappers» school en het opleidingsinstituut voor schoonheidsspecialist(e). Daarnaast zal de intensievere kennismaking met de uiterlijke verzorging, zoals die in dit jaar wordt geboden, ook in een behoefte voorzien van hen, die zich voorbereiden op een loopbaan in de verzorgende beroepen. Dat dan ook de verzorging van het eigen uiterlijk daarbij aan bod komt is vanzelfspre kend. Door de onzekere arbeidsmarkt is het aantal doorstuderenden groeiende. He laas kunnen niet alle jongens en meisjes op de gekozen opleiding worden ingeschreven. Voor geslaagden, die elders op een opleiding worden afgewe zen, ligt hier eed kans op een interessant en leerzaam jaar in de uiterlijke verzorging. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directie van de Scholengemeen schap „Sancta Maria", Kruisstraat 28 te Deurne, tel. 04930-12566.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13