1 VERENIGINGSNIEUWS >NJ WAB EUTERPENIEIIWS SPRINGPLAM EN WIJK ZUID MuziekcoIIectief HVK Venray 11 NRD.WEST MENSEN WERK Venrays Mannenkoor jeugdnatuurwacht WIJK PAPIERACTIE Kynologen- vereniging Venray e.o. In verband met Hemelvaart verschijnt [Peel en Maas één dag eerder. Sport- en verenigingsnieuws dient derhalve ook een dag eerder te worden ingeleverd, uiterlijk maandagmiddag 12 uur! A.s. donderdag 13 mei om 19,30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele ioor. A.s. vrijdag 14 mei deelname aan 't korenfestival te Blerick. Vertrek per bus om 19.00 uur bij de Burggraaf. Dames kunnen ook mee. Tijd van optreden is 21.30 uur. Gezongen wordt: Ische, Serenade d'Hiver, Vèno, Set down Olk Black Joe en Sasoha. Donderdag 20 mei is er geen repetitie vanwege Hemelvaartsdag. Zaterdag 22 mei 25-jarig huwelijks- r. feest Wim Fleurkens. Opluistering H. Mis om 14.30 uur in Grote Kerk. Verzamelen om 14.00 uur voor 't inzingen met solist J. Maessen in de kerk. Verder opluistering receptie in zaal 't Anker te Merselo, alwaar verzamelen om 19.00 uur. Uiteraard in uniform. Zondag 30 mei (le Pinksterdag) optreden te Merselo tijdens de Muziek- 'eesten aldaar, tussen 11 en 12.30 uur. Hierna Frühschoppen. Vervoer: eigen gelegenheid. Zaterdag 10 juli 25-jarig huwelijks- feest Lambert Seuren. Geen repetitie vanwege vakantie op 15,22 en 29 juli. Afmelden: R. v. Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 13 mei: 19.30 repetitie harmonieorkest Zondag 16 mei: Communiefeesten Venray. Bijeen komst om 08.30 uur Paterskerk, daarna Vredeskerk en vervolgens Grote Kerk met opluistering H. Mis. Na de Vredeskerk parkeren wij de auto's nabij de Grote Kerk waarna broodje met koflie in de Petrus Ban- denschool in de Dr. Poelsstraat. Uniform: wit hemd zwarte vlinder voor heren en voor dames gfijze/ zwarte paft al Cm of rok'met zwarte truien witte kraag. Indien Venray kampioen wordt dan bijeenkomst om 17.45 uur bij Paters kerk voor intocht. Donderdag 20 mei: Hemelvaartsdag - géén repetitie. Donderdag 27 mei: repetitie jaarvergadering. Donderdag 17 juni: Concert Schuttersveld (18.00 uur) LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 13 mei: 18.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 20 mei: Géén repetitie i.v.m. Hemelvaarts dag. Zaterdag 29 mei: Optreden tijdens muziekfeesten te Merselo. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 16 mei: Géén repetitie - zie verder harmonie orkest. Zondag 23 mei: Repetitie drumband - bardienst hr. ,P. Janssen. Afmelden harmonieorkest bij secre taris, tel. 80225; leerlongenopleiding hr. Raedts, tel. 82803; drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Zondagmorgen 16 mei: GEEN REPETITIE Maandagavond 17 mei: 19.00 gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 18 mei: 19.00 gezamenlijke repetitie Koorleden: denk aan je 10,bijdrage voor Dortmund. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 14 mei: 18.45 Gezamenlijke orkestrepetitie. Vrijdagavond 21 mei: GEEN REPETITIE „SALTARELLO" Vrijdagavond 14 mei: 21.00 uur aanwezig zijn op de „Hoe- bert". Zaterdagmiddag 15 mei: 16.00 uur gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 16 mei: 9,30 uur aanwezig zijn op „spra- land". Denk aan eigen standaard. „AGÉVOLÉ" Zondagavond 16 mei: Als het effe kan, ja dan repetitie. PEEL EN MAAS uw weekblad Agenda: Vrijdag 14 mei: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 tenoren en bassen Zaterdag 15 mei: om 20.30 „bijeenkomst" van de tenoren en bassen in De Galmhut (ook echtgenoten en verloofden zijn welkom). Maandag 17 mei: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 18 mei: om 18.30 alleen voor de sopranen om 19.30 alleen voor de jonge teno ren. Woensdag 19 mei: om 18.30 alleen voor de aspiranten met aansluitend om 19.15 uur spel- avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Tijdens de „bijeenkomst" van de tenoren en bassen a.s. zaterdag zullen ook dia's van de Loreto-reis worden vertoond. Laten we er een gezellige avond van maken. Bijbestellen foto's tot en met vrijdag 14 mei (vooraf betalen!). DAMESKOOR Zaterdag 15 mei zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes kerk; boven bij het orgel. Woensdag 19 mei om 20.00 uur repetitie voor Het hele koor in zaal Sijbers aan de Merseloscweg. Als U bent verhinderd, graag Uw af melding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 18 mei, 19.30 uur repetitie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Vanaf vrijdag 21 mei staat de container voor het oud papier weer bij het Tuincentrum van Henk Smits, Jan Hensenstraat. Uitsluitend gedurende de openingstijden van de winkel. Zaterdag 29 mei, 16.00 uur opluiste ring 25-jarig huwelijk van dhr. en mevr. Zee-Boonen in de Veltumse kapel, Hoebertweg. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. St. Pe\t*S Na een succesvol optreden vrijdag avond j.l. op de Brink 82 Feesten te St. Anthonis kan het korps zich weer vol energie wijden aan de voorbereidingen voor de nieuwe show. Zondag 16 mei e.k. zal het korps de communicantjes van Landweert begelei den naar dc kapel van het St. Jozef klooster voor de Eucharistieviering. Vertrek om 10.00 uur vanaf de hoofd ingang van de LTS. Voorzitter van Toor is afgelopen week enkele dagen opgenomen geweest in het ziekenhuis voor een kleine in greep. Zaterdag j.l. is hij weer thuis gekomen en is thans herstellende. Het hele korps wenst hem vanaf deze plaats van harte beterschap. Als SVV zondag a.s. het kampioen schap zal behalen, gelden dezelfde afspraken als verleden week zondag. Op het landskampioenschap in Tege- len behaalde het trio Eric Vennekens, Jac. Boom en Geert v. d. Nieuwenhof een eerste prijs met 97 punten. Proficiat! Twan Driessen behaalde als een van de 41 solisten eveneens een eerste prijs met 97 punten. Gefeliciteerd. Diegenen, die afgelopen vrijdag de mini-voetbalshow op de t.v. zagen, hebben daar ook het show korps Juliana uit Middelburg kunnen zien, dat op 4 sept. a.s. zal deelnemen aan de TAPTOEVENRAY. Enkele data: 23 mei Montfort. 13 juni Jeugdvierdaagse. 20 juni St. Oedenrode. 25 juni Serenade jubileum 26 juni Festival Wanssum 27 juni Taptoe Beuningen 12 juli - 7 aug. vakantie. Hoi, Afgelopen week was er een hybie-ex- cursie in de Castenrayse vennen, waar vele leuke waterbeestjes werden gevan gen en waar bovendien een Havik werd gezien. Ook de eerste libellen zijn er weer. Zaterdag is er een hele fanatieke vogelexcursie. Er zal naar gestreefd worden (bij wijze van uitzondering) om zoveel mogelijk soorten op een dag te zien. Streefgetal ligt boven de 100 soor ten! We gaan eerst het peelgebied in en dan naar de Hamert. Vertrek 7.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Tot dan. (Excursie o.l.v, Boena). Zondag is er o.l.v. Marion een excursie naar de Castenrayse vennen waar gewoon allerlei interessante din gen worden bekeken. Daarna is er bij ons thuis een middag om na te praten en het een en ander te determineren. Ver trek om 8.00 uur vanaf het Schouw burgplein. Verder'is er het hele weekend een Hybieweekend. De naam zegt het al, er zullen vele waterbeesten bekeken wor den. Dit alles wordt georganiseerd door NJN afdeling Grubbenvorst. De kampplats is uiteraard hun eigen hol. Vrijdag fietsen er waarschijnlijk wel mensen vanuit Venray aan. Bel mij maar als je mee wilt gaan. Onder de Hemelvaartvakantie is er een HEMKA in Grubbenvorst, vlak bij de Venlose hei. Hier is veel aan insecten te doen en de IWG (insecten wergroep) is dan ook aanwezig. Het kamp wordt in het hol van afd. Grubbenvorst gehouden van donderdag 20 mei tot zondag 23 mei. De kampprijs is 6,50 per dag. Tot dan. Houdoe, Stefan. Informatie tel (04780) 82413. In het kader van ons 10-jarig be staan" start a.s. zondag 16 mei een grootscheepse puzzel-speurtocht in de Ballonzuilse bossen, met als vertrek punt: de Visvijver. Gestart gaat worden tussen 9.30 en 10.00 uur. Hierbij worden naast alle Jeugdna tuurwachters, alle ouders en oud-Jeugd- natuurwachters verwacht de speurtocht mee te lopen. Voor hen is een aparte vragenlijst samengesteld. Alle deelnemers ontvangen na afloop een sticker, die t.g.v. het 10-jarig bestaan is vervaardigd. Voor een goed verloop denk je wel aan het volgende: het Groene Boekje mee te brengen: een potlood bij je te hebben; goed schoeisel te dragen. Voor de beantwoording van de vragen, mogen jullie zonder meer zakboekjes over flora en fauna gebrui ken. Aangezien de weersvoorspellingen zeer gunstig zijn voor het komend weekend, hopen wij alle oud- en nieuwe Jeugdnatuurwachters a.s. zondag te onmoeten bij de Visvijver! A.s. vrijdagavond wordt het pro gramma verzorgd door Sjang, Frank, Frans, Truus. Zij hebben iets leuks voor jullie in petto. A..s. zaterdagavond gaan we kege len. Zorg dat je uiterlijk 19.00 uur bij het clubgebouw bent. Zaterdag 22 mei Rommelmarkt. Houdt deze dag vrij. Groetjes, leiding. PEEL EN MAAS 'n leesbare krant Op 23 mei houdt de Jong Nederland groep uit Venray een grote rommel markt ten bate van de gehandicapte kinderen. Het begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Maar zonder rommel kan een rommelmarkt niet worden gehouden. Daarom vragen we aan eenieder om hulp, d.w.z. zoek het hele huis af en alle bruikbare spullen zijn van harte welkom voor onze rommelmarkt. Op 15 mei halen wij de spullen op in Merselo, Heide, Yssel- steyn. Leunen, Oirlo, Oostrum en Castenray. Op 22 mei lopen wij in Venray zelf rond voor nog bruikbare spullen. Zowel op 15 als 22 mei kunt U ook zelf de spullen brengen bij onze blokhut hoek Westsingel/Kempweg van 9.00 - 16.00 uur. Wij hopen dat U de spullen voor onze ophalers klaar hebt staan zodat wij alles vlot af kunnen handelen. Wij hopen op een grote markt, bij voorbaat dank. DE VOORKANT/DIXO: Zaterdag 15 mei a.s. is er weer een optreden aan de Voorkant/Dixo en wel van de Venrayse blues-rock formatie OBSESSION. Wederom een vrij jonge band; deze driemans formatie speelt ongeveer anderhalf jaar in deze bezetting, die bestaat uit: John van Els op basgitaar; Hans van Els op drums; Jack van Els op gitaar en zang. OBSESSION brengt voornamelijk eigen werk en speelt tussendoor wat nummers van anderen. De blues was de bakermat van onze hedendaagse popmuziek, kom maar eens kijken wat Obsession er van gemaakt heeft. Het belooft weer de moeite waard te worden. We beginnen om 21.00 uur en de entree is 3 piek. OVERIGE AKTIVITEITEN Zondag 23 mei: Dan vindt in Den Bosch het jaarlijkse POP-WERK plaats, ,wat georganiseerd wordt door de K.W. J. en het F.N.V. De Bossche binnenstad is van, 1 tot 9, omgetoverd tot muziekstad; er spelen o.a. Toontje Lager, Bram Vermeulen en de Toekomst,- The Prèss. Factory Boys, Werklozentejater, enz. Toegang is gratis (vorig jaar waren er zo'n 20.000 jongeren). Bij voldoende opgave willen we er met een bus naar toe. Meer informatie kun je krijgen op Free Wheelin. Woensdag 26 mei: Verkiezingsdag. Precies een week voor de gemeente raadsverkiezingen gaan we een hele dag en avond aktiviteiten opzetten zodat je meer informatie „naar binnen kunt werken" opdat je als je gaat stemmen bewust gaat stemmen. Het precieze programma willen we nog niet geven maar we willen wel vast twee dingen kwijt: politiek hoeft niet moeilijk en saai te zijn, alleen maar iets voor geleerde heren; op onze verkiezingsdag zal in begrijpelijke taal gesproken worden en zal er ook flink wat lol gemaakt worden. de avond wordt afgesloten met live-muziek; vanaf 22.00 uur zal Square Objekts optreden. Square Objekts zijn afkomstig uit het land van Cuyk en brengen nederlandstalige new-wave mu ziek. Ook al weer een jonge band, die overigens behoorlijk in de lift zit. Zaterdag 29 en zondag 30 mei: Dan wordt in de Voorkant/Dixo de Open Flipper- en Videokampioenschappen georganiseerd. Zatedagasavonds de voorwedstrijden en zondagsmiddags de finale. Over hoe in te schrijven en over de kosten e.d. kun je binnenkort meer lezen in deze rubriek. ■%r< vrouwenkafee Hallo vrouwen! De gemeenteraadsverkiezingen. Op woensdag 2 juni zullen alle vrouwen van Venray en omstreken naar de stembus gaan. Voordat je als vrouw een keuze maakt kun je bij het Vrouwenkafee terecht om je daarover te informeren. Wij zullen op maandagavond samen praten over wat de rol zal zijn van de gemeenteraadsléden voor de Venrayse Vrouwenbeweging. Vanuit het Vrouwenkafee zal ook gestart worden met een aktie onder de leus: STEM OP EEN VROUW. Tot maandag 17 mei om 20.30 uur in het Vrouwenkafee, Hoenderstraat 10. WIE HELPT ONS? Eind juni bestaat 't Vrouwenkafee vier jaar. Dit feit laten we natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan, maar gaan we vieren! Een van de aktiviteiten zal 'n rommelmarkt zijn, waar alles aangebo den wordt wat tweedehands is: kleding, speelgoed, meubels, keukengerei enz. Tenminsteals u ons helpt om dat te verzamelen. Hebt u iets wat wij kunnen gebrui ken, breng dat dan a.u.b. op maandag avond naar 't Vrouwenkafee, Hoender straat 10 of bel Tine Hoedjes, tel. 04780 -83902, dan komen wij de spullen bij u ophalen. Bij voorbaat vriendelijk bedankt voor de medewerking. Vrouwenkafee Venray, iedere maan dagavond geopend van 20.00 - 23.30 u. A.s. zondag 16 mei is onze laatste kienavond van dit seizoen, aanvang 19.30 uur. Wij verwachten U dan ook allemaal in wijkgebouw Den Hoender, Ursula straat. De Wijkraad OVERLOON Zaterdag 15 mei zal het Gilde weer het oud-papier in Overloon komen ophalen. Goed gebundeld en op tijd aan de weg, d.w.z. dat de Gildebroeders om precies half 10 starten. Aleen papier en vodden graag meegeven. Voor de vuilnis komt dinsdag 'n andere wagen het voor U ophalen. Wilt U het daarom een beetje apart houden en ons het papier en de vodden mee geven. Hartelijk dank voor de moeite. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Komend weekend zijn er weer volop aktiviteiten in het wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske. Donderdag- en vrijdagavond is het wijkcentrum geopend voor een spelletje tafeltennissen, te biljarten, te sjoelen enz. Zaterdag is er weer een kienavond met 22 ronden en mooie prijzen! Zondag van 10.00 - 13.00 uur is er RUILBEURS voor postzegels, stickers, sigarenbandjes, munten enz. Verder zal er deze dag speciaal voor de jongere jeugd weer DISCO zijn. We beginnen om 14.00 uur en gaan door tot 17.00 uur en de entree is GRATIS en disco Calypso zal deze middag verzor gen. Wij hopen dat jullie net als zaterdagavond weer allemaal van de partij zullen zijn. Programma voor de komende weken: 21 mei kaarten 27 mei biljarten, tafeltenissen, sjoelen 28 mei bridgen (ook voor beginners en mensen die dit willen leren). 29 mei DISCO 31 mei DISCO En de bar is open, dus tot ziens in het wijkcentrum. huisvrouwenkontakt brukske Allereerst namens de werkgroep „de Pioniers" en de werkgroep „Huis vrouwenkontakt" alle gevers, helpers en kopers van onze jaarlijkse rommel markt heel hartelijk bedanken. Mede door u is dit evenement een overweldigend sukses geworden. Een extra woord van dank voor iedereen die dit jaar voor het eerst de handen uit de mouwen heeft gestoken, hartelijk dank en tot volgend jaar. Dinsdagmorgen 18 mei is alweer de laatste „huisvrouwenmorgen". We gaan dan op stap en wel naar een rozen- kweker in Leunen. We vertrekken vanaf het wijkcentrum om precies kwart over negen. De kosten zijn 3,— als u geen seizoenkaart heeft. Er is natuurlijk een crèche. Alwine Koens-Hardus De volièrevereniging „de Vogel vriend" houdt haar ledenvergadering op dinsdag 18 mei 1982 in zaal Sijbers, Merseloseweg 36, Venray, 's avonds om 20.00 uur. Agenda: Opening voorzitter. Notulen. Ingekomen stukken. Belangrijke mededelingen. Kontributie. Pauze. Rondvraag en sluiting. Op donderdag 13 mei is weer onze maandelijkse contactavond in café-res taurant „De Herberg" te Leunen. Tijdens deze avond zullen enige films worden vertoond. - Op zondag 23 mei vint onze voor jaarswandeling plaats. Nadere informa tie hierover zal worden gegeven in het volgende nummer van dit blad. Voor nadere inlichtingen kunt U altijd het secretariaat bellen, tel. 04780 - 83188. VEN R AYe.< Op 16 mei organiseert de aquarium- vereniging A.V.E.O. Venray e.o. de jaarlijkse bekentocht, deze keer in Broekhuizen. Diegenen die aan deze tocht willen deelnemen zijn welkom om 9 uur voormiddag bij de parkeer- glaats Broekhuizerbroek. Vertrek vanaf 'ostrum clubhuis 8.30 uur. Iedereen is welkom. Op 18 mei contact-forum-avond in café Vermeulen, Oostrum. Aanvang 20.00 uur. met als medewerkers: J. Thielen, landskampioen 1981-'82; dhr. A. v. Couwenberghe bioloog en dhr. Van Grootel. Het belooft een interes sante avond te worden. Ook niet-leden zijn welkom. Eerste Pinksterdag 30 mei, bakkenbe- zoek bij J. Madou, Julianastraat 25, Horst. Iedereen is welkom vanaf 10.00 uur. (Gezelschapsaquarium). 5 juni: jaarlijkse feestavond. 13 juni: Bakkenbezoek bij L. Engels, Gertrudisstraat 5, Oirlo, welkom vanaf 10.00 uur. (Zeewater). En danvakantie. Veel plezier. Sinds 16 april 1982 zijn wij een stich ting. We vonden het nodig om als muziek collectief een rechtspositie te bezitten. Dit, omdat ons uiteindelijke doel is: het aanbieden van een ruimte aan muzikanten; een basisinstallatie neerzetten. Daar dit einddoel niet in één keer te bereiken is, moeten we allerlei dingen organiseren om aan financiën te komen. We hebben de afgelopen tijd al een paar groepenpresentaties georgani seerd. Deze werden goed bezocht en gaven ons de bevestiging om met het muziek collectief door te gaan. Om door te gaan hebben we mensen nodig die ons zowel financieel als aktief willen steunen. Die financiële steun zou moeten bestaan uit het lid worden van het muziek collectief. Elk lid betaalt het bedrag van ƒ5,waarvoor hij /zij een lidmaatschapskaart ontvangt. Die kaart geeft recht op het gratis bijwonen van één door het muxiek collectief georgani seerde avond en het resterende bedrag is ter ondersteuning van het door ons te bereiken doel (ruimte en installatie). De mensen die nu lid worden, zijn straks de mensen die van de faciliteiten gebruik kunnen maken. Hoe word je lid: door 5,over te maken op bank rekening nr. 23.18.30.904 van de Nederlandse Credietbank t.n.v. Stichting Muziek Collectief Venray, ouder vermelding: lidmaatschap; de lidmaatschapskaart wordt je dan toegezonden. Heb je ideeën/voorstellen of iets van dien aard? Wil je iets weten? Schrijf naar. Stichting Muziek Col lectief Venray, p/a Wagnerstraat 10, 5802 JM Venray. Lourdescomlté afd. Venray UITNODIGING Hiermede nodigen wij allen, die van 8 tot 15 juni a.s. naar Lourdes gaan, van harte uit, voor een voorlichtingsbijeen komst op maandag 17 mei a.s. om 19.30 uur in de aula van Huize De Kruuze te Venray. (Ingang via hoofdingang). Be geleiders, familie en/of kennissen zijn eveneens welkom. In het verleden is steeds gebleken dat deze avonden zeer belangrijk zijn voor hen, die voor de eerste keer, of na langere tijd, naar Lourdes gaan. Bovendien is dit een uitstekende gelegenheid om uw mede-reizigers te leren kennen. De avond wordt begonnen met een korte Eucharistieviering, die zal worden opgedragen door onze geeste lijk adviseur, pastoor W. Geerits. Daarna krijgt men een scala van tips, verduidelijkt met dia's. Men neemt U via deze dia's mee naar Lourdes waarvan U enkele mooie beelden te zien krijgt. Dit gedeelte neemt voorzitter H. Theeuwen voor zijn rekening. Het verpleegkundige gedeelte wordt toegelicht door L. Werson. Na de pauze kunnen er vragen worden gesteld, zowel in het algemeen Sals persoonlijk. De heer Werson en mevr. Allards-Heerens, beiden ver pleegkundigen in Lourdes, staan graag eenieder persoonlijk te woord wat betreft het medische gedeelte. Daar er geen persoonlijke uitnodigin gen worden verzonden, gelieve U deze mededeling als uitnodiging te beschou wen. Voor de bedevaart van 8-15 juni zijn er nog een zeer beperkt aantal plaatsen vrij. Men kan zich dus nog opgeven, met dien verstande, dat de kosten in zijn geheel contant moeten worden voldaan. Dit vanwege de korte tijd voor vertrek. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel 83575 verstrekt U gaarne alle inlichtingen, of als U nog mocht twijfe len, kom dan maandagavond naar De Kruuze. KOLLEKTE In juni houden wij weer onze jaarlijkse huis-aan-huis-kollekte. We kunnen nog medewerkers/sters gebrui ken. U kunt zich hiervoor in verbinding stellen met: Mevr. Stiphout, Clovishof 1; mevr. Allars-Heerens, St. Odastraat 8; G. Philipsen, Goudsmidstraat 42 of H. Beerkens, Noordsingel 11. Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan - WINST VOOR 'T ZANDAKKER Aan schutterij 't Zandakker gilde St. Jan te Venray viel de eer te beurt om zondag j.l. dit jaarlijks Dekenaal Schut tersfeest te organiseren. Na een kórte, maar mooie optocht in de omgeving van de Vredeskerk, jammer dat er zo weinig publiek was, trokken de schutters naar het schietter- rein aan de Endepoel. Schutterij St. Jan uit Grubben- borst behaalde de eerste prijs voor 't mooiste geheel tijdens de optocht. Schutterij Wilhelmina uit Horst won de eerste prijs voor het beste muziekkorps tijdens de optocht. De 12 schutters van het A en B zes tal van het Zandakker wonnen met het maximaal aantal punten van 36 de wedstrijd na kaveling met Ons Genoe gen uit Siebengewald. Derde werd schutterij St. Sebastianus uit Sevenum en vierde werd schutterij Wilhelmina uit Horst. Ook in de categorie C zestallen was 't Zandakker succesvol, de eerste, tweede en derde prijs bleef in Venray. Wilhelmina uit Horst moest genoegen nemen met de vierde prijs. Het persoonlijk schieten werd een zeer spannende aangelegenheid, maar moest worden gestaakt door de inval lende duisternis. De prijzen zijn door 16 man gedeeld. SCHUTTERSNIEUWS Zondag 16 mei le bondswedstrijd te Blerick. Om 13.00 uur samenkomst bij het gildehuis Klomp. De optocht wordt door Blerick gelopen, waarna vertrek naar Maasbree voor de verderé wedstrijden. Maandag 17 mei om 20.30 uur ledenvergadering in het gildehuis. Zaterdag 15 mei komt er een club schieten. Komt helpen, het begint om 16.00 uur. Dus kom ruim van tevoren. Het bestuur. Koningschieten Zaterdagmorgen om 11 uur gingen we in optocht door het centrum om de traditionele gildemis bij te wonen. De nieuwe gildekostuums werden ingeze gend. Om half 1 hadden we een Limburgse koffietafel bij de Burggraaf. Tegen de klok van drie togen we naar het schietterrein aan de Endepoel waar het traditionele koningschieten gehouden zou worden. Koning van het jaar 1981- 1982, Martien Hendriks werd van harte bedankt voor zijn inzet in het gilde over het afgelopen jaar en hij werd ontdaan van het koningszilver om even later als gildebroeder te kunnen strijden om het koningschap. Na 228 schoten op de houten vogel werd Roel Kreemer koning 1982 van ons gilde. Volgens eeuwenoude tradities werd hij tot koning gehuldigd en werd door hem de Eed van Trouw aan het gilde afgelegd. Ook de jeugdleden en de damesleden hadden die middag de gelegenheid om op een vogel te kunnen schieten. Na 57 schoten liet Mario Willems de jeugd- vogel naar beneden tuimelen. Bij de dames schoot mw. Carla Riteco na 145 schoten de vogel naar be neden. Zoals gebruikelijk gingen we 's avonds onze nieuwe koning voorstellen aan zustervereniging Het Zandakker. Terug in ons gildehuis werd tot in de late uurtjes een geweldig koningsbal ge vierd. Het was een gezellige dag. Kampioenschieten Zondagmorgen is er weer vanaf half 11 kampioenschieten. Dit wordt de 6e zondag van de 8 wedstrijden.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11