In onze gemeente staan neel wat glasbakken. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Bezoekregeling: voor afd. 'welzijn' 2e herziening centrumplan Afvalstoffen heffing goedgekeurd Schoolraad open baar onderwijs Bouwvergunning aangevraagd Wat heeft dat nou voor zin? Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunningen verleend Gemeentelijk Combibad Venray ray* AAT De afdeling sociaal-culturele en maat schappelijke zaken, ook wel de afdeling Welzijn genoemd, zit met een pro bleem. Enerzijds stelt deze afdeling per soonlijk contact met het publiek waar voor zij werkt, erg op prijs. Anderzijds wordt het als erg storend ervaren, wanneer iedereen zomaar binnenloopt. Als oplossing voor het probleem heeft men de volgende gedragsregels vastgesteld, waarvoor alle medewerking wordt gevraagd: Gebruik zoveel mogelijk de vrijdag voor allerlei contacten en bezoeken op deze afdeling; Als dit niet kan neem dan telefo nisch contact op met die afdeling; Als er behoefte is aan een persoon lijk contact en is de vrijdag geen ge schikte dag, bel dan op voor het maken van een afspraak; En als dat ook niet kan, kom dan zoveel mogelijk 's morgens voor tien uur. De dames en heren van de afdeling welzijn zullen zeer dankbaar zijn wanneer men hieraan de hand wil houden. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat een vernieuwd ontwerp van de 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum ingaande 17 mei 1982 gedurende één maand voor iedereen ter inzage ligt bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur). Bij de ontwerp-herziening is in acht genomen de beslissing van gedeputeerde staten van Limburg van 25 augustus 1981, le afd., no. BJ 23361, tot onthouding van goedkeuring aan de 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum, vastgesteld bij raadsbesluit van 8 juli 1980, no. R 642. Gedurende bovenvermelde termijn van één maand kan iedereen schriftelijk bezwaren tegen de ontwerp-herziening indienen bij de gemeenteraad. Venray, 14 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Bij Koninklijk besluit van 27 april 1982 No. 105, is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 9 maart 1982, Nr. R 1058. Door dat besluit is beter dan voorheen tot uitdrukking gebracht, dat de AFVALSTOFFENHEFFING niet meer mag worden opgevat als een vergoeding van door de gemeente verrichte dienst in de vorm van het ophalen van vuilnis (het vroegere reini gingsrecht) maar als een algemene belasting. Belastingplichtig voor de afvalstof fenheffing is de hoofdgebruiker van een gebouw of een min of meer zelfstandig gedeelte ervan, stacaravan, woonwagen of eén demontabel gebouw, waarin huishoudelijke afvalstoffen geregeld in een particuliere huishouding ontstaan of kunnen ontstaan. Het al dan niet metterdaad meegeven van huisvuil is dus van geen enkele invloed op de rechtmatigheid van een Op dinsdag 18 mei om 19.30 wordt in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering gehouden van de schoolraad voor openbaar kleuter- en lager onderwijs in Venray. Tijdens deze vergadering zal gespro ken worden over de mogelijke coördi natie van het vakonderwijs. Als gevolg van het feit, dat de financiering van vakleerkrachten is overgeheveld naar het ministerie van onderwijs en wetenschappen kan iedere school voor zich uitmaken aan welke vakleerkracht behoefte bestaat. Om te grote versnippering in de uren van de vakleerkracht te voorkomen zal de schoolraad bekijken hoe deze zaak het best aangepakt en gecoördineerd kan worden. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een varkensfokstal en een loods op perceel O 412, gelegen aan de Veulensewaterweg, t.n.v. A. P. W. Classens, Castenrayseweg 52 te Castenray; het bouwen van 34 woningwet woningen op de hoek Maasheseweg/St. Odastraat, t.n.v. Woningbouwvereni ging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray; het bouwen van een dorpshuis te Veulen, t.n.v. Gemeentebestuur Ven ray; het bouwen van een woning aan de Ericaweg 4, t.n.v. Th. Wismans, Deputé Petersstraat 26 te Oirlo; het bouwen van een tuinhuisje aan de Moerslag 18 te Ysselsteyn, t.n.v. W. G. C. Vergeldt; het bouwen van een carport en het wijzigen van een berging aan de Leunse- weg 27 te Venray, t.n.v. J. H. P. Leijs- sen-Swinkels; het verbouwen van een bedrijfs ruimte aan de Lollebeekweg 33 te Castenray, t.n.v. J. F. W. W. Derix; het bouwen van een silo aan de Peter Janssen weg 11 te Ysselsteyn, t.n.v. L.L.T.B. afdeling Ysselsteyn; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Deurneseweg 111 te Ysselsteyn, t.n.v. H. H. B. M. Poels; het bouwen van een garage/hob by-ruimte en het slopen van een berging aan de Spurkterdijk 5 te Oostrum, t.n.v. P. J. Janssen; het bouwen van een loods op perceel N 61, gelegen aan de Ysselsteyn- seweg, t.n.v. Houben Agrarisch Bedrijf B.V., Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn; het bouwen van een rundveestal op perceel O 253 (ged.), gelegen aan de Jaegerhofweg, t.n.v. W. Swinkels, Kulertsweg 21 te Deurne; het verbouwen van de woning aan de Merseloseweg 20, t.n.v. C. G. P. Vranken-Peeters; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Zuivelweg 3 te Leunen, t'.n.v. W. J. Peeters. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 14 mei 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Je ziet ze nog staan hier en daar, misschien wel bij de buren. Zakken met van die bobbels. Kennelijk steken daar nog steeds de lege flessen ia Zouden die mensen wel weten wat ze weggooien? Zouden ze nooit van de glasbak hebben gehoofd' Of ergens gelezen hebben, dat we tegenwoordig kans z* om van het groezeligste glazen potje weer een flonkerende fles te maken? "t Nuttige opnieuw gebruiken, 't Is de hoogste tijd. 't Is ons langzamerhand gaan dagen: moeder aarde is niet onuit puttelijk. Daarom brengen we dingen die daar geschikt voor zijn opnieuw in arkulatie. Maken ze opnieuw aktief in de kringloop. Laten we ze weer méé- draaien m't produktie- proces. Dat spaart bergen grondstoffen- En stromen energie. En zie: onze blikjes massa smelten we om tot staal. IJzer. papier en plastic spelen weer onbetaal baar hun rot "Recyclen" heet dat simpele beginsel officieel. Zo officieel, dat we haast zouden denken daar als nederig partikuliergeen boodschap aan de vuilniszak. En glas en glasscherven we dan nog reppen over 't afgraven van Wit proppen lege flessen of potten nu ejgenfjkjn zak? Om te beginnen: De beste grondstof Vtbntdatis Door het niet opnieuw te maken uit zand. kalk en soda besparen wg 35% energie En gebruikt glas is er steeds opnieuw weer goed voor VJe leveren in Nederland met elkaar zo'n 400 miljoen kilo gebruikt glas Op zichzelf al grondstof genoeg om even in een doosje apart te zetten. En in de glasbak te werpen, nietwaar? Maar er is warempel nog wel méér. Heel simpel: het spaart u ruimte in Overal worden de glasbakken loyaal gevuld In Frankrijk. Belgie. Duitsland. Ook grote delen van ons land zijn al aan de balft In meer dan de helft van de gemeenten staan al glasbakkea Daarmee wordt nu al 75 miljoen kilo glas ingezameld. Zet ook üw glas apart en breng 't er even heen. Dan lukt het vast om met z'n allen méér dan 200 miljoen kilo in te zamelen en dit is dan ruim 50% van al het afvalglas. Wharomdatkan? In heel wat gemeenten zijn de mensen op weg naar dat percentage of er inmiddels al voorbij. Dus met z'n allen aan de bak. De glasbak is nóóit te vert Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! De glasbak op het parkeerterrein aan de Jan Hensenstraat wordt met Ingang van maandag a.s. verplaatst naar de parkeerplaats bij Torro. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 4 mei 1982 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: P. C. A. Waterreus, Haarlemmer meerlaan 10 te Overloon, voor het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een koffie-shop, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken, gelegen aan de Passage 2 te Venray. Top Truck Service C.V., Paul Burgmanstraat 1 te Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een herstel- inrichting voor motorvoertuigen annex tankstation, waar brandstoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Paul Burg manstraat 1 te Venray. J. Wilmsen, Peelweg 4 te Yssel- steyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een varkensmeste- rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkens- berg 2a te Ysselsteyn-Venray. J. P. G. Geelen, Brugpas 27 te Veulen-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Brugpas (ongenummerd) te Veulen. J. Arts, Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn. J. L. G. van Dijck, Theeuwenhof- weg 1 te Leunen-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Eijkenhof- weg 8 te Veulen-Venray. A. G. M. Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn-Venray, voor het uit breiden van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn. H. G. Holtackers, Kraakse Pas 8 te Leunen-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kraakse Pas 8 te Leunen. J. Zanders, Zandhoek 13 te Oirlo- Venray, voor het ex. art. 6a, uitbrei den/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar electro- motoren worden gebruikt, gelegen aan de Zandhoek 13 te Oirlo-Venray: A. W. N. Thielen, Rosmolenweg 4a te Oostrum-Venray, voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een tuindersbedrijf, waar groenten worden geteelt, gelegen aan de Rosmolen (ongenummerd) te Oostrum. A. Poels, Haag 22 te Merselo-Ven- ray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij .en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Haag 22 te Merselo. J. Heesen-Maas, Laagriebroekse- weg 30 te Leunen-Venray, voor het ex. artikel 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen gelegen aan de Laagriebroekseweg 30 te Leunen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 4 mei 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet voor zover het betreft een uitbreiding/wijzi ging van de inrichting tot een eenheid van 1.800 mestvarkens. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray ter inzage en wel van 14 mei 1982 tot 14 juni 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 14 juni 4982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van jeen voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 14 mei 1982 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 5 april 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. P. H. Kersten, Hoogriebroekseweg IA te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een leg- kippenhouderij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Hoogriebroekseweg IA te Oirlo. De aanvraag en andere te zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 14 juni 1982 elke werk dag van 09.00 tot 12.00 uur en elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 3 juni 1982 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-béschikking in te dienen. Venray, 14 mei 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van: H. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een mestkuiken- bedrijf, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkensberg IA te Ysselsteyn, posi tief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. Drentje, Smakterveldweg 6 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een propaangasreservoir, waarin propaangas wordt opgeslagen, gelegen aan Boshuizerweg (ongenummerd) te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 28 mei 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht, naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 14 mei 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 mei 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend, zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het bouwen van een duivenhok aan de St. Antoniusstraat 30, t.n.v. J. A. M. Houwen; het uitbreiden van een berging tot garage aan de Goetzenhof 29, t.n.v. J. P. Hout; het plaatsen van een volière aan de Kruidenlaan 28, t.n.v. L. M. L. M. Kan ter s; het bouwen van een speelelement aan de Tinnegieterstraat, t.n.v. Stich ting Katholiek Onderwijs „Christus Ko ning". Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op zaterdag 19 juni a.s. is; na het succes van vorig jaar het Comité Recreatiesport Venray wederom van plan om het TOBBEDANSEN in het gemeentelijk combi zwembad Venray te organiseren. Deelnemers kunnen nu vast hun vaartuigen gaan bouwen (uitsluitend bestaande uit glij materialen). Geldende spelregels: 1 De deelnemers moeten in het vaartuig blijven nadat zij van de nu 6 meter hoge zeephelling afgegleden zijn. 2 Het vaartuig moet zo worden ge maakt dat door haar glij-vermogen de bel kan worden bereikt, of via een sprong vanuit het vaartuig. 3 Zwemmend de bel bereiken is dit jaar niet meer toegestaan. De wedstrijden zullen dit jaar plaats vinden in het diepe gedeelte van het grote buiten bassin. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 april 1982 op grond van artikel 21 van de Wet op de ruimtelijke ordening, heeft besloten te verklaren dat de vaststelling wordt voorbereid van een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan Ysselsteyn, zoals nader aangegeven op een bij het besluit behorende tekening. Genoemde gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Yssel steyn is gewenst in verband met de voorgenomen bouw van een bakkerij-winkel c.a aan de hoek Timmermannsweg-Kerkweg. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt met ingang van 17 mei 1982 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, geopend van 9 tot 12 uur. Venray, 4 mei 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H.J-M. Defesche BEKENDMAKING De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 27 april 1982 een herziening van het bestemmingsplan „Uitbreidings plan in hoofdzaken" in voorbereiding heeft verklaard voor een ge deelte van het gebied dat is gelegen ten westen van de provinciale weg en tussen de Stationsweg en de Henri Dunantstraat. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van de bouw van een werkhal bij een ter plaatse reeds bestaande plaatwerkindustrie. Het voorbereidingsbesluit en de daarbij behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening liggen met ingang van 17 mei 1982 voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Venray, 4 mei 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H.J-M. Defesche Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 verkoop seizoenabonnementen Het Combibad Venray opende op 1 mei jl de poorten van het bui tenbad. Verkoop van seizoenabonnementen geschiedt aan de kassa van het zwembad. Openingstijden kassa: ma, di, do, vr van 16.45 tot 18.45 uur. Woens dag en zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het hele gezin 111,25 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar 33,75 Personen vanaf 16 jaar 52,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad. DATUM: 24 - 25 - 26 MEI '82 DEELNAME VOOR IEDEREEN MOGELIJK INSCHRIJVING EN START IEDERE DAG VANAF 17.30 - 19.00 UUR SPORTHAL, DE WETTELING U DOET TOCH OOK MEE Comité Recreatiesport VENRA Pooling RSL E.N.F.B.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 10