VERENIGINGSNIEUWS <V WAB >NJ ftllTERPENIEBWS IV. B. VENRAY I.V.N. Venray IN Venrays Mannenkoor - ongerenkoor OUD PAPIER De Zonnebloem WIJKVERENIGING VELTUM WIJK NOORD-WEST PEEL EN MAAS „TUSSEN MAAS EN PEEL" jeugdnatuurwacht Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan BOUW- EN HOUT BOND FNV NIEUWE KUNSTKRING Nieuws uit Overloon St. Pe\^S Ondanks herhaalde verzoeken onzerzijds, om sport- en verenigingsnieuws zo vroeg Hogelijk te willen bezorgen aan het bureau van ons blad, worden wij wekelijks ge confronteerd met zeer late inzendingen. Daarbij komt dat steeds meer verenigingen iun nieuws en verslagen in ons blad laten opnemen. Om tijdig een overzicht te Krijgen van de ons aangeboden kopij, moeten wij vanaf heden de inzendtermijn vervroegen tot dinsdagsmorgens 10.00 uur. Kopij welke ons later bereikt kan niet meer opgenomen worden. Uiteraard blijven wij toezending in de loop van maandag zeer op prijs stellen. Advertenties kunnen tot woensdagsmorgens 10.00 uur worden ingeleverd. A.s. donderdag 6 mei om 19.30 uur epetitie baspartijen en om 20.00 uur ;ehele koor. Donderdag 13 mei om 19.30 uur epetitie tenoren en om 20.00 uur gehele ;oor. Vrijdag 14 mei korenfestival te llerick in de Staay, aanvang 20.00 uur. Vertrek per bus om 19.00 uur in iniform. Dames kunnen ook mee. Het iptreden van ons koor is om 21.30 mr. Dit voor diegenen die wegens werk- aamheden op eigen gelegenheid na- ;omen. Zaterdag 22 mei opluistering 25-jarig mwelijksfeesi van Wim Fleurkens. Zondag 30 mei optreden te Merselo, anvang 11 uur. Vervoer op eigen gelegenheid. Zaterdag 10 juli: opluistering 25-jarig mwelijksfeest Lambert Seuren. Op zondag 27 juni le bijeenkomst an 't Hofkoor in de Burggraaf 11 uur. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 >f de Burggraaf 81244. Kinderdag 6 mei: 19.30 repetitie harmonieorkest Zondag 9 mei: Communiefeesten in Venray. Bijeen komst om half negen Paterskerk, daarna Vredeskerk en tenslotte Grote Kerk. Na de Vredeskerk parkeren wii de auto's nabij de Grote Kerk en ver trekken van daaruit naar de Dr. Poelsschool aan de Langeweg. Op luistering kerkdienst. Uniform: wit hemd zwrte vlinder voor heren en zwart/grijze rok of pantalon met iwarle trui. Woensdag 12 mei: serenade b.g.v. 65 jaar ere-president. Bijeenkomst om kwart vóór zeven nabij Engels kerkhof aan de Hoen derstraat. Donderdag 13 mei: 19.30 repetitie harmonieorkest. AGENDA: Zondag 9 mei: kampioenschap SVV. Intocht spelers. Bijeenkomst om 17.45 uur nabij Sporthal. Een en ander onder ivoorbehoud. Komen nog nadere me dedelingen over i.v.m. verplichtingen harmonie in de voormiddag (comme- niefeesten). Donderdag 27 tnej: 20.30 Algemene ledenvergadering (jaarvergadering). Zondag 16 mei: communiefeesten (zie 9 mei). Concertreis naar Dipperz op 11-12-13 juni a.s. Nadere mededelingen volgen binnenkort via Harminieus. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 6 mei: 30 repetitie jeugdorkest Donderdag 13 mei: idem Zaterdag 29 mei: Optreden te Merselo tijdens muziek feesten. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondagen 9 en 16 mei: géén repetities i.v.m. Communiefees ten. Zie verder harmonieorkest met 'be trekking tot 9 en 12 mei a.s. Afmelden harmonieorkest bij secre- taris, tel. 80225; leerlingenopleiding hr. Raedts, tel. 82803; drumband bij hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82525. Agenda: Vrijdag 7 mei: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 9 mei: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk Maandag 10 mei: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 11 mei: om 18,30 alleen voor de sopranen Woensdag 12 mei: om 18.30 alleen voor de aspiranten, met aansluitend om 19.15 uur spel- avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Graag willen we de ouders en koor leden nog even herinneren aan het verzoek dat we (in de Galm) gedaan hebben voor het onderbrengen van de Altenburger Sangerknaben die in juli op t bezoek komen. Opgaven door middel van de invulstrook achter in de Galm of telefonisch bij het secretariaat. En druk weekend voor het korps zit :r weer op. Vrijdag werd de jaarlijkse rommelmarkt gehouden, een serenade gebracht bij een zilveren huwelijk en een optreden verzorgd in sporthal-,,de Wetteling" ter gelegenheid van Konin ginnedag. Zaterdag was het hele korps paraat voor de jaarlijkse kollekte in de Venrayse wijken en zondag werd medewerking verleend bij de inzegening van het St. Odakapelletje aan de Hoen derstraat. Bestuur en leden danken de Venrayse bevolking voor de gulle en spontane bijdragen bij de jaarlijkse kollekte. Vrijdag 7 mei staat de Taptoe St. Anthonis op het programma. Vertrek om 19.00 uur per eigen wagens vanaf de LTS; 19.30 uur opstellen; opkomst om 20.00 uur. Om 21.30 uur zal het korps zijn show uitvoeren. Afgelopen zondag was er rekening mee gehouden, dat SVV misschien kampioen zou worden. Dit was echter niet het geval, doch zal zondag a.s. gebeuren, althans dat is redelijkerwijs te verwachten. Dan komt er het weekend weereen optreden bij. Informaties hier over volgen. DAMESKOOR Woensdag 12 mei om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in zaal Sijbers, aan de Merseloseweg. Zaterdag 15 mei zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes kerk; boven bij het orgel. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. Zondagmorgen 19 mei: 11.00 Gezamenlijke repetitie Maandagavond 10 mei: 19.00 gezamenlijke repetitie Dinsdagavond 11 mei: 19.00 Gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 7 mei: GEEN REPETITIE Vrijdagavond 14 mei: Gezamenlijke repetitie om 18.45 „■SALTARELLO" Zaterdagmiddag 8 mei: 16.00 Gezamenlijke repetitie Zaterdagmiddag 15 mei: 16.00 Gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 16 mei: 9.30 op ..Spraeland" zijn voor uit voering aldaar. „AGÉVOLÉ" Repetitie op zondag 9 mei kan niet doorgaan. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MÜSICA Dinsdag 11 mei, 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 18 mei, 19.30 uur repetitie voor de bassen. indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. C^hrióko VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 8 mei, is er een jongerenviering t.g.v. Moederdag. De koor-en orkestleden worden weer om 6 uur verwacht in het parochiezaaltje. Degenen die iets voorlezen, moeten 's morgens oefenen, om half 10. Als je niet kunt komen, meld je dan a.u.D. even at Nieuwe leden zijn nog altijd welkom! TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Lourdescomité afd. Venray 8-15 juni 1982 staal in het teken van de Limburgse Bedevaart Naar Lourdes. Er zal een ongekend groot aantal zieken aan kunnen deelnemen, maar ook het aantal pelgrims is weer zeer groot. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U kunt hierover kontakt opnemen met dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Hij zal U graag inschrijven, maar kan U ook alle gewenste inlichtin gen verstrekken. Uiteraard geheel vrij blijvend. Verder willen we onze voorlichtings avond nog even in herinnering brengen. Deze wordt gehouden op maandag 17 mei in Huize De Kruuze, aanvang 19.30 uur. Volgende week volgt het gehele programma van deze avond. Zoals reeds eerder vermeld hebben wij in de maand juni onze kollekteweek. Binnen één week moet dan de gehele gemeente Venray bezocht worden. Wij zoeken voor de colportage nog koliek- tanten c.q. kollektrices. U kunt zich hiervoor opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, lel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel II, tel. 83428. De Limburgse Bedevaarten naar Lour des zijn dit jaar: 8-15 juni; 4 -11 sept. en een extra bedevaart met bezoek aan Nevers van II - I6okt. In 1983 organiseert de Limburgse Bedevaart ook weer een speciale kinder bedevaart. Uiteraard zetten wij ons weer in om ook dan weer een aantal kinderen in de gelegenheid te stellen naar Lourdes te gaan. Daarom slaan hiervoor reeds nu al enkele akties op stapel. Wij houden U op de hoogte. REGIO VENRAY VIERT EERSTE LUSTRUM De Katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten afdeling Venray, herdenkt op 11 mei het feit dat ze 5 jaar geleden werd opgericht. Dank zij de medewerking van de direktie van het psychiatrisch ziekenhuis St. Serva- tius kan ,,Den Kerkdijk" ter beschik king worden gesteld. Een milde gever maakt het mogelijk de dag zonder te veel financiële druk op de penningmees ter te organiseren. Die dag zal begonnen worden met de ontvangst van de gasten om 10 uur, waarna om 11 uur een plechtige Eucha ristieviering volgt. Een borreluurtje gaat aan de Limburgse koffietafel vooraf. Van 2 tot 5 uur is er een ontspan ningsmiddag waarover wij niets zullen vermelden omdat het een verrassing moet blijven. Het aantal vrijwilligers(sters) be draagt momenteel 42. Enkele ziekenbe- zoekers(sters) bezoeken regelmatig 58 zieken, waarvan dit voor velen het enige kontakt is. Dat de Venrayse afdeling een vol waardige afdeling is, blijkt wel dat ze open staan voor samenwerking met de Unie van Vrijwilligers, de Alegemene Hulpdienst, SSO, met pastores en pas torale werkers. In het afgelopen jaar werden 8 ont spanningsmiddagen gehouden. Paas- en kerstvieringen werden georganiseerd en als men dan bedenkt dat er 130 gasten waren, dan begrijpt men de noodzaak van deze organisatie. Een boottocht is nog steeds hét hoogtepunt van het jaar. Jammer dat nog geen regionale vakantieweek werd toegewezen. Met vreugde kan worden vastgesteld, dat op ruime steun van de inwoners kan worden gerekend. Ook de aktie Zon in de schoorsteen krijgt de nodige mede werking. Al met al heeft De Zonnebloem zich in deze 5 jaar een plaats verworven in Venray en de regio. En dat is 'n feestje waard. JONG NEDERLAND - VENRAY Op 13 mei 1982 vertrekken de kinderen, die van de plaatselijke Jong Nederland groep een reis aangeboden hebben gekregen, naar het Franse bede vaartsoord Lourdes, met de nationale bedevaart. Deze Jong Nederland groep heeft dit doel verwezenlijkt door een fietstocht te houden van 1000 km waarvoor enkele sponsors voor de geldelijke bijdragen zorgden. Het vergaarde bedrag van 3200, kwam geheel ten goede aan de 5 kinderen die door de notaris uitgekozen waren. Het hele gezelschap van 5 kinderen, ouders en begeleiders vertrekken don derdag 13 mei rond de klok van 3 uur op het Venrayse station. Een week later zullen ze weer ontvangen worden door de Jong Nederland groep in Venray. Maar voor deze groep zit het er nog lang niet op, het organiserend brein is nog niet uitgewerkt. Op zondag 23 mei staat er een grote rommelmarkt op het spel, weer ten bate van de gehandicapte kinderen. Voor. dit festijn vragen we de hulp van iedereen. We hebben natuur lijk dit jaar ook weer een fietstocht, die hetzelfde inhoudt als afgelopen jaar, waar we weer zitten te springen om sponsors die .ons doel weer kunnen verwezenlijken. Mogen wij op uw medewerking rekenen? Vorige week kondigde de wijkvereni- ging aan dat zij een politieke avond zou gaan organiseren in Veltum. Deze week moeten wij berichten dat het uiterst onzeker is of deze avond wel door zal gaan. Wat wij nooit verwacht hadden maar wat wel blijkt is dat er bij een aantal partijen geen belangstelling is om aan deze forumavond deel te nemen. Dit houdt verband met een afspraak tussen een aantal partijen dat zij aan geen andere diskussieavonden deelne men dan welke in Den Engel worden georganiseerd. De Wijkvereniging betreurt deze afspraak en vindt hem inhoudelijk ook onjuist. Vandaar, dat wij nu nog bezig zijn te proberen de politieke avond alsnog door te laten gaan. Wij meenden er echter goed aan te doen nu reeds melding te maken van onze twijfels. Als 'het geheel toch door mocht gaan dan zal het zeker niet op 25 mei zijn zoals aangekondigd, omdat die avond ook de gemeenteraadsvergadering is. Dan zal de belangstelling minder zijn, maar daarbij komt dat deze raadsvergadering waarschijnlijk erg belangrijk voor Veltum gaat worden. De gemeenteraad heeft immers reeds eerder besloten dat nog voor de verkiezingen een beslissing genomen moet worden over het wijkcentrum in Veltum. Het is dus aan te nemen dat dat op deze vergadering zal plaatsvinden. Dan hebben de bewoners van Veltum geen tijd om naar een forumavond te gaan omdat zij dan in de raadszaal willen zijn. Wij hopen volgende week defenitief uitsluitsels te kunnen geven over de politieke avond. Dit is ook een geschikt moment om het nieuwe bestuur van de Wijkvereni ging voor testellen: Voorzitter is Mark Schapendonk, het sekretariaat is opgenomen door Giel Boonhof en Christel Munten is de penningmeester. Verdere bestuursleden zijn: Miep Mantel, Miny van Mill en Theo Stuart. Het korrespondentie-adres is voor taan: Wijkvereniging Veltum Eligiusweg 13 Venray - Tel. 82020 Wat verder nog erg belangrijk is dat er twee „kerngroepen" in het leven zijn geroepen waarvan er één zich bezig houdt met de aktiviteiten van de wijk vereniging, deze groep bestaat uit: Miep Mantel, Miny van Mill, Theo Start, Ton Bom, Jan van Loon en Hans Munten. De andere groep richt zich op de bestuurlijke participatie en bestaat uit Mark Schapendonk, Giel Boonhof, Christel Munten en Louis Conjaerts. De Wijkvereniging hoopt met deze opzet de aktiviteiten die zij organiseert nog beter te laten verlopen en de belangen van Veltum goed te kunnen behartigen. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Elke donderdagavond is het wijkcen trum in het Brukske geopend om een spelletje te tafeltennissen, te biljarten, te sjoelen enz. Vrijdag 7 mei is er weer een kaart avond de toegang is vrij en iedereen is welkom. We beginnen om 20.00 uur. Zaterdag 8 mei is er Disco met aansluitend dansen ook hier starten we om 20.00 uur en gaan door tot middernacht. Programma voor de komende weken: 13 mei biljarten, tafeltennis, sjoelen 14 mei biljarten, tafeltennis, sjoelen 15 mei kienen 16 mei ruilbeurs 20 mei biljarten, tafeltennis, sjoelen etc. 21 mei kaarten En de bar is natuurlijk open voor een pilsje of een kopje koffie. Tot ziens in het wijkcentrum. 2 0 Onze maandelijkse dansavond is op zaterdag 8 ipei a.s., aanvang 20.00 uur. U bent allen van harte welkom. De wijkraad Voor de leden van de Limburgse Vrouwen Beweging Kring Venray is op donderdag 13 mei 1982 de kringbede vaart naar O.L. Vrouw van Oostrum. Om 20.00 uur Eucharistieviering, welke wordt opgeluisterd door het zangkoor uil Casienray. Op 21 april j.l. is door de bestuurs leden van de L.V.B. afdelingen: Blitterswijck, Castenray, Geysteren, Heide, Leunen, Merselo, Oirlo, Oos trum, Venray, Veulen, "Vredepeel, Ysselsteyn een kringbestuur gekozen: Kringvoorzitster M. Lenkens-Ermens, Vredeweg 11, Vredepeel tevens hoofd bestuurslid van de Prov. L.V.B. Onder voorzitster R. Stevens-Sitzen, P. Jans- senweg 8, Ysselsteyn; Secretaresse A. Reintjes-Jenniskens, de Hoef 11, Leu nen; Penningmeesteresse P. Arts-Dries- sen, Beekweg 54, Merselo; Notuliste G. v. d. Haghen-Janssen, Deurneseweg 46, Heide. 'n leesbare krant Hallo, daar zijn we weer. Wij willen jullie er op attent maken, dat we op donderdag 13 mei een leden vergadering hebben in de gele barak aan de Ursulastraat, aanvang 8 uur. Komt allen, dan kunnen we alles bijpraten. 11 mei is er een bestuursvergadering, We hebben deze zomer weer heel wat in petto. Er is ook weer gauw een QSL- meeting. Maar daarover krijgen jullie nog nader bèricht. Oké dan lot 13 mei. Hoppa!!! en,tot ziens. ACHTERKANT Zaterdag 8 mei: ZE POPES. Sinds 1978 vormen de Amsterdamse ZE POPES een begrip in Nederlandse popkringen. Ze maken ongewone, originele, aanstekelijke, verfrissende popmuziek, en maakten reeds 2 singles. Volgende maand zullen ze hun eerste elpee gaan opnemen A.s. zaterdag zullen ZE POPES in Free Wheelin's Achterkant optreden, en wel in de volgende bezetting: Eric Eys- bouts vocals, guitar keyboards To ny Janssen guitar vocals Jan Bloemers bass Orpheus Roovers drums Flip van Dale sound. Aanvang 22.00 uur, entree 5, De kursus-leden van het instituut voor Natuurbeschermingseducatie hou den maandag a.s. 10 mei een excursie door de Geijsterse bossen, in aanslui ting op de afgelopen les VIII van 3 mei J.I. Deze tocht start bij „de KEI" te Geijsteren om 18.30 uur. Wij hopen op veler deelneming! Het wil gezegd worden, dat verschei dene mensen niet weten wat het I.V.N. nu eigenlijk is. De afdeling Venray- Geijsteren, die momenteel zo'n 45 leden telt, pleegt de liefhebbers van de natuur meerder te informeren inzake kennis van flora en fauna in onze eigen regio. De leeftijden van deze liefhebbers ligt tussen de 20 en 80 jaar. Juist wij, die zo rijk gezegend zijn met vele bossen en andere belangrijke biotopen, kunnen ons hart ophqlen en uitdragen en hierin heeft het I.V.N. een belangrijk aandeel. Degenen, die meerdere inlichtingen omtrent doelstelling etc. van het I.V.N. interesseren, kunnen hiertoe kontakt opnemen met het sekretariaat, tel. 04784-1973 of 04780-84178. Het St. Odapark is' inmiddels ge opend. Ook hierin heeft het I.V.N. een taak. Voorlopig zullen de eerste nood zakelijke werkzaamheden de aandacht blijven vragen. I.V.N.-leden, die de handen uit de mouwen willen steken, worden verzocht om op de zaterdagen om 9.00 uur bij het park aanwezig te zijn. Op 8 mei a.s. is t.g.v. de presentatie van een tweetal milieuwijzers (Limburg- se- en Brabantse Milieufederatie) een Milieu-markt en een audio-visueel pro gramma in het Natuurhistorisch Mu seum Jan Vriends te Asten. Er zijn films en dia's te zien over o.a. de Peel, Mer gelland, Vogels in Limburg, etc. Eveneens is een bezoek aan het Natuurhistorisch Museum de moeite waard! Alle Jeugdnatuurwachters hebben op school een plant, het Vlijtig Liesje, ont vangen. Jullie hebben inmiddels de plant netjes, in een potje gepoot. Je plaatst de pot op een zonnige stand plaats in de kamer en zorgt dat de kluit altijd vochtig blijft. Verdere gegevens omtrent de kweek- wijze kun je in „de Natuurvriend" lezen, dat je op 13 mei a.s. op school ontvangt. Je zult dan tevens twee plantjes van de Courgette ontvangen, waarvan de begeleiding eveneens in het boekje is omschreven. Voorts staat in „de Natuurvriend" vermeld, dat 16 mei a.s, een grote speurtocht wordt gehouden i.v.m. ons 10-jarig bestaan. Reserveer deze datum vast! Voor de zesde-klas (schoolverlaters) volgt op 9 juni of 16 juni a.s. een Peelmuseumbezoek te Asten. Om ie hiervoor/op te geven, moet je het aanmeldingsformulier indienen, als om schreven in „de Natuurvriend". Over de tocht van zondag 16 mei meer nieuws volgende week in dit blad. Zondag 9 mei is de grote dag voor ons aller schutterij, want dan is de dekenale wedstrijd. Het programma voor onze schutters is als volgt: Om 13.00 uur zoveel mogelijk aanwezig zijn bij Klomp, ons gildehuis, om de andere schutterijen het terrein van vertrek te wijzen, te weten de oude kartonnagefabriek aan de Langeweg. 13.45 uur opstellen voor het vertrek van de optocht. Na de optocht zo spoedig als gaat naar het schietterrein zodat de verdere programma's zo spoedig mogelijk kunnen beginnen. Schutters komt allen als het enigszins kan. U heeft het mooie uniform niet gekregen om in de kast te laten hangen, maar uw schutterij mee te dienen, zodat wij zo mooi als mogelijk kan de optocht kunnen lopen. Laat eenieder zo goed als in zijn vermogen ligt op het terrein meehelpen met al wat er te doen is, zodat wij als schutterij goede gastheren zijn voor de 5 andere schutterijen. Zaterdag zal er worden opge bouwd op het schietterrein, het begint al in de morgen. Kom en werk ook 'hieraan mee, zodat alles netjes geregeld wordt. De inwisseling van de vakantiezegels voor de zomervakantie 1982 slaat weer voor de deur. De zegelboekjes kunnen worden ingeleverd op 10 en 11 mei a.s. voor de leden van de Bouw- en Houtbond en op 12 mei a.s. voor de niet-leden. In tegenstelling tot vorige jaren geschiedt de inlevering van de vakantie zegels in de zaal van café Sijbers aan het adres Merseloseweg-36 te Venray. Er zal dan een ploeg van 4 5 be stuursleden aanwezig zijn om Uw vakantiezegels in ontvangst te nemen. Lange wachttijden zijn zodoende uitge sloten. Men ontvangt een bewijs van het aantal en de waarde van de ingeleverde bonnen. Het verdient aanbeveling dat men voor zichzelf, op een staatje uittelt hoeveel bonnen en van welke waarde worden ingeleverd. De uitbetaling van de ingeleverde zegels geschiedt omstreeks half juni per bank of giro. Niet rekeninghouders ont vangen een giro-cheque. De werkzaamheden met betrekking tot de inlevering en alles wat er verder bijhoort, zoals uitscheuren, sorteren, plakken en tellen van de zegels zijn nogal veelomvattend. Daarom verzoeken wij U zich strikt aan de inlevertijd te houden. Hoi, Na een natte excursie in Grubben- vorst, waar enkele leuke vogels werden gezien (zoals havik en putter) begin ik aan het schrijven van dit stukje. Eerst maar eens wat mededelingen: Zaterdag 8 mei is er om 20.00 uur in het hol (de Essel) een lezing over hybiën (waterbeestjes e.d.) waarbij ook dia's worden vertoond. Iedereen is welkom en komst is aan te raden, daar een deskundige in eigen persoon aanwezig zal zijn om van alles te vertellen. Paul Veldhoen bedoel ik dus. Zondag leidt diezelfde Paul een Hybie-excursie naar een mij nog onbekend gebied. Vertrek om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Verder wilde ik nog vertellen, dat iedereen vriendelijk doch dringend wordt verzocht om iets leuks in de Jeneverbes te zetten. (Of zo maar een stukje natuurlijk) wegens nijpend ge brek aan kopy. Houdoe, Stefan. Infornatie: tel. 04780-82413. Daar het bestuur en de leden van de niéuw opgerichte Venrayse Kunstkring van mening zijn, dat een dergelijke vereniging in veler belang is, willen zij regelmatig via de pers van hun vorderingen en aktiviteiten kond doen. De kunstkring telt inmiddels 20 leden. Een bewijs te meer dat er behoefte aan een dergelijke vereniging bestaat. Het korte bestaan en de spontane opkomst spreekt voor zich. De kunstkring, die de naam „Amber" heeft meegekregen, neemt dan ook aan, dat het ledenaantal in de toekomst gestaag zal groeien. In de laatste ledenvergadering is een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit: Drs. Jo Welters, Jacques Cuypers, Bertus de Veth, Frans van Bergen en Joachim. Deze vijf mensen zullen hun best doen om de zo noodzakelijke bestuurszaken naar behoren te doen verlopen. De kunstkring „Amber" wil nog maals een beroep doen op allen, die mee willen werken aan een verbetering van het culturele klimaat in onze regio. Mocht u besluiten uw vertrouwen te verlenen aón deze nog jonge vereniging, dan bent u van harte welkom op de vol gende ledenvergadering, welke gehou den zal woorden op dinsdag 11 mei om 20.00 uur in Hotel „de Zwaan", Grote Markt te Venray. ENRAY Afgelopen zaterdagmorgen liepen leden van de trimclub hun Vz marathon op het z.g. Ysselsteyn circuit van Thuylshof-Poels naar Ysselsteyn-Mid- den Peelweg-Beekweg-Westsingel terug naar de start. Hoewel het geen wedstrijd is liep elke trimmer voor .wat hij waard was. De volgende persoonlijke tijden werden gelopen door: Ger de Groot 1 uur 21 min. 46 sec. Martin Strijbos 1 uur 23 min. 54sec. Kees Kapteins 1 uur 29 min. 42 sec. Jac. Theuws 1 uur 30 min. 28 sec. Piet Loomans 1 uur 31 min. 30 sec. Frans Verbeek 1 uur 31 min. 31 sec. Ger Kools 1 uue 33 min. 5 sec. Jac. Lamers 1 uur 38 min. 41 sec. Jan Barents, Ger Bohlken en Wolfgang Butgen liepen een gedeelte van de afstand. Zin om volgende keer ook mee te doen? Bereid je voor door deel te nemen aan onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km., 8 mei lopen wij op het Ballonzuilcircuit. Iedere zondagmorgen om 9 uijr precies vertrek voor het trimmen van 1 uur. We hebben wisselende vertrekpunten, a.s. zondag 9 mei vanaf Lorbaan, waar om 855 uur verzamelen is. Iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek voor loop- en trimoefeningen. Woensdag 12 mei op het Geysyerse bossen circuit. Inlichtingen verstrekt u gaarne riet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, telefoon 85384. WIT GELE KRUIS Heden donderdag 6 mei houdt het Wit-Gele Kruis afd. Overloon haar algemene ledenvergadering. Deze wordt gehouden in de grote zaal van het gemeenschapshuis. Aanvang 20.00 uur. Er zal tijdens de vergadering een film worden vertoond, genaamd: „Een bittere pil". VASTENAKTIE 1982 De Vastenaktie heeft dit jaar in onze parochie de mooie som van 5.400,— opgebracht. K.V.O. Op dinsdag 11 mei a.s. wordt de jaarlijkse Kring Bedevaart naar Handel gehouden. Oip 20.00 uur Eucharistie viering in de kerk. Daarna lichtproces sie in het park. Als thema voor deze bedevaart is gekozen: „Bij Maria op verhaal komen". Dames die graag hieraan zouden deelnemen, maar geen vervoer hebben, kunnen zich melden bij het bestuur.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13