WAB D'66 PvdA VC Phoenix'75 Hondensport Autospeedway Midgetgolf JUmpER5 AKTIVITEITEN VOOR JONGEREN ZONDER WERK EHBO-WEDSTRIJD WERELDWINKEL Te koop gevr. 1 mei: Dag van de arbeid PEEL EN MAAS VROUWEN VOOR VREDE VREDESBERAAD Werkgroep Homosexualiteit PEEL EN MAAS Volleyballen: Vorige week donderdag is ons olleyballen van start gegaan. We zijn Imei zo'n 10 jongens en meisjes, maar itzou leuk zijn als er nog meer mensen eegaan doen. En dat kan: donderdags van 5 tot 6 iur in de gymzaal aan de Raadhuis- Ifaat (dus niet zoals in eerder berichten de gymzaal aan de Langeweg). Voor de kosten hoef je het niet te uien, want het volleyen kost niks. Dam-simultaanwedstrijd: Op woensdag 12 mei a.s. organiseren ij een dam-simultaanwedstrijd. Meer aformatie hierover kun je binnekort zen in deze rubriek. Vrijwilligers: Wij zijn een kleine groep van jonge wklozen, die zich zaten te vervelen en iarom zijn wij allerlei dingen gaan irganiseren, maar het begint nou Üemaal een beetje te veel te worden en jiarom zijn wij op zoek naar jongeren Se mee willen gaan doen aan het itganiseren van allerlei aktiviteiten. Ben je werkloos en heb je niks te doen nlijkt het je wat om je te gaan inzetten oor allerlei aktiviteiten voor werklo- tn, neem dan eens kontakt op met Jan ferheijen, telefoon 83293. ^V\e\ \t\ O w Zondag 16 mei a.s. houden we een ex cursie naar Soest (West-Duitsland). We rertrekken om 7.15 uur vanaf het Hen- tniusplein en zijn 21.00 uur weer terug. De excursiekosten bedragen voor den/37,—; niet-leden 40,— p.p. In- legrepen rondleidingen en fooien. Er wordt een grote deelname ver dacht. Daarom s.v.p. zo spoedig moge- ijk aanmelden. SUIKERBIETENDISTRIBUTIE: De formulieren in het aprilnummer ian het maandblad ..Biienteelt". welke k» zijn bijgevoegd, moeten voor 8 mei i.t. zijn ingeleverd. Tevens kan hierbij de suikerbestelling gedaan worden en k contant worden betaald. Ook niet-leden kunnen een suikerbe- ttelling opgeven, doch moeten rekening houden met bijkomende vrachtkosten. Opgave bij: dhr. A. van Goch, Over- loonseweg 45 te Venray; dhr. A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oos- KOOLZAADREIS: Imkers, die met bijenvolken naar de Flevopolders reizen, kunnen hun bijen volken op 5 mei a.s. 'savonds gereed Wten voor vervoer, bij J. Jacobs, Lingstraat 77 te Venray. DEMON STRATI EK AST De demonstratickast is vanaf heden weer beschikbaar voor scholen e.d. en is |te bevragen bij de secretaris, dhr. A. iMuller, Ooster Thienweg 16a te Oos- Ulnim. ST. ODAPARK De vrijwilligers, die zich opgegeven hebben voor de opknapbeurt van het theehuis kunnen nog even vooruit. Men is bezig met het uitkappen van raamvoe- gen, zodat er nieuwe ramen geplaatst kunnen worden. KONTAKTDAG: Op zondag 9 mei, bij Hein en Elisa de Wildt, Breehei Veulen (nabij Pomp station). Op zondag 25 april 1982 nam de bedrijfs E.H.B.O.-vereniging van Rank Xerox deel aan de nationale wedstrijd te Gemert die voor de 26ste maal werd georganiseerd. Ondanks dat er 140 ploegen aan deze wedstrijd deelnamen behaalden onze oloegen de volgende prijzen: Rank Xerox A-ploeg, bestaande uit C. Koopman, J. Hermans, A. Verstra len, scoorde 130 punten en een tweede prijs. Rank Xerox B-ploeg, beslaande uit J. Wijnen, P. Verheijen, H. Valckx, scoorde 136 punten en een eerste prijs. Deze mooie resulaten werden behaald in een goede samenwerking met onze instructeur, de heer J. Coenders en de heer M. Bergmans die op alle oefen avonden het Lotus gedeelte verzorgden. Commandant E. Kessels van de bedrijfs E.H.B.O.-vereniging Rank Xe rox maakte nu reeds bekend dat in verband met het 12'/2-jarig jebileum van de bedrijfs E.H.B.O.-vereniging Rank Xerox op zaterdag 15 januari 1983 een wedstrijd wordt georganiseerd bij Rank Xerox Venray. Eventuele deel nemers uit de regio worden verzocht zich nu reeds op te geven daar er slechts 20 ploegen worden toegelaten. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Donderdag 29 april hebben wij weer onze wekelijkse open avond in wijkcen trum 't Brukske. Hier kunt U dan tafel tennissen, biljarten en sjoelen enz. Woensdag 5 mei (bevrijdingsdag) Disco-special voor de oudere jeugd, wordt er al om 14.00 uur begonnen en wij gaan door tot 0.00 uur. De toegang is gratis, en de nieuwe disco zal deze dag z'n beste beentje voorzetten, programma voor de komende weken: 6 mei biljarten, tafeltennis, sjoelen enz. 7 mei kaarten 8 mei disco met aansluitend dansen 13 mei biljarten, tafeltennis, sjoelen etc. 14 mei div. spelen 15 mei kienen 16 mei ruilbeurs En de bar is natuurlijk open voor een pilsje of een kopje koffie. Tot ziens in het wijkcentrum. Werkgroep aktiviteiten Vrijdagavond 30 april is de Wereld winkel gesloten i.v.m. koninginnedag, daarom zijn we donderdag 29 april geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Sinds kort hebben we weer wat nieuwe informatiemateriaal o.a. over de vrouw in de derde wereld over 30 jaar nederlandse ontwikkelingshulp en er is weer koffie uit Nicaraqua. Vanuit de Landelijke Wereldwinkel is er een werkgroep ontstaan: vrouwen in de derde wereld, omdat de vrouwen- strijd hier veel overeenkomsten heeft met de vrouwenstrijd in de derde wereld. Wie hierover meer wil weten kan terecht op de onderstaande adressen: Wereldwinkel, Marktstraat 8, Ven- ra v. eeoDend elke vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur of Doormanslraat 42, Venray, telefoon 88941. Heb je interesse om mee te helpen in de wereldwinkel kom dan langs of bel op. vrijst. woning met 5/6 kamers. Inl. vóór 4 mei a.s. H.C. van Wijk, tel. 05120-10158 Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Jammer voor hen dje de avond van 22 april hebben gemist, want deze avond was erg nuttig. Vooral de tips van Karei van Straaten vielen in erg goede aarde. De eerstvolgende clubavond, 6 mei, wordt nogmaals extra aandacht gegeven aan de portretfotografie. Hiervoor staan op deze avond 3 achtergronden en enkele modellen ter beschikking. Wilt U derhalve uw camera en statief meebrengen. Na afloop van deze avond kunnen er, tesamen met belangstellenden nog enkele data gepland worden, om zich verder te bekwamen in dc portretfoto grafie. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Plaats: St. Antonius- straatl, Venray. Verder willen wij U nog het resultaat van de A.F.V.- Venray, in de bonds- fotowedstrijd, mededelen. Categorie zwart-wit, Groep 1 Deze groep 1 is mede te danken aan twee foto's die met zilver werden bekroond, n.l. een foto van Martien Ruiten en een foto van Ger Verstappen. Categorie kleur (niet zelf afgewerkt), eveneens groep 1 Foto: gedeelte van oud-Servatius; ge maakt door Wim Hoeijmakers. Start verkiezingscampagne voor de Gemeenteraadsverkiezingen op een voor iedereen toegankelijke vergade ring. Informatie over D'66 Gemeenteraadsleden uit Gennep en Maastricht bespreken specifieke in breng van D'66 in de gemeentepoli tiek. Henk Knol, D'66 lijsttrekker Venray geeft toelichting op verkiezingspro gramma. Door D'66 zijn een aantal groeperin gen met een ideële doelstelling uitgeno digd, zich die avond te presenteren. Vóór aanvang en tijdens de pauze is er een optreden van Joseph Aldenzee enzoo. Datum: vrijdag 7 mei 20.30 uur, zaal Veerhuis, Henseniusstraat 13, Venray. De kandidaatstelling voor de gemeen teraadsverkiezing 1982 heeft plaats gevonden. Ook de Partij van de Arbeid is weer van de partij. Met een stel goede mensen en met een goed verkiezingspro gramma. Dit verkiezingsprogramma is de afgelopen week gereed gekomen. Daarin staat, evenals vier jaar geleden, uitvoerig en overzichtelijk wat de Partij van de Arbeid de komende vier jaar in Venray wil. Op grond van onze uit gangspunten en visie hebben wij een groot aantal konkrete beleidspunten ge formuleerd die wij de komende vier jaar in Venray willen realiseren. De volgende beleidsterreinen komen in het verkiezingsprogramma aan de or de: algemeen bestuurlijke zaken, finan ciën, ekonomie en werkgelegenheid, welzijn, onderw'ijs, ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting, openbare wer ken, milieu en energie. Met dit goed doordachte programma en onder leiding van onze lijstaanvoer der Henk Willems gaat de Partij van de Arbeid afdeling Venray de gemeente raadsverkiezingen 1982 in. Het verkiezingsprogramma is ver krijgbaar bij dc sekretaris van de afdeling, Leunseweg 27 te Venray (tel. 84070). Ook kunt u zich bij hem op geven als lid van de P.v.d.A. Op zaterdag 1 mei a.s. organiseren de afdelingen Venray van de C.P.N. en P.v.d.A. een gezamenlijk 1 mei feest. Traditioneel wordt 1 mei, de dag van de arbeid, gevierd door de progressieve partijen en groeperingen afkomstig uit de arbeidersbeweging. Evenals voor gaande jaren willen we er in Venray ook dit jaar weer een goed feest van maken. Het thema van de 1 mei viering 1982 is: „progressieve politiek in Venray". Twee sprekers zullen in het kort hierop ingaan. Het overige gedeelte van het pro gramma ziet er als volgt uit: Marian Stevens zal een aantal liedjes ten gehore brengen; dc Venrayse zanger-trouba dour Joseph Aldenzee komt eveneens met zang en muziek; Hermien van Herpt vertoont een dia-serie over haar eigen werk; tót slot brengt een Venrayse muziekgroep swingende muziek, waar op gedanst kan worden. Ook dit jaar weer zal er een kollekte worden gehouden ten behoeve van het verzet in El Salvador. De 1 mei viering wordt gehouden in zaal In den Engel, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 3,50. Iedereen die de arbeidersbeweging een warm hart toe draagt is van harte welkom. EEN ABONNEMENT WAARD HERDENKEN 4 MEI De betekenis van de herdenking van de 4e mei ligt hierin dal alle vrouwen en mannen ervan doordrongen worden, dat wij alles in het werk moeten stellen om een oorlog te voorkomen. Zeker vandaag de dag is de strijd tegen het opkomende facisme van het grootste belang. Uit deze strijd kunnen wij moed putten en leren uit de daden van de vele vrouwen en mannen die in de bezet tingsjaren streden voor onze vrijheid. De betekenis van hun werk zal altijd in onze herinnering moeten blijven en moeten dienen als waarschuwing tegen nieuwe oorlogsdreiging. Om met Clara Zetkin te spreken: „Wij zullen niet on tbreken wanneer het er om gaat om tot onze laatste ademtocht alles wat we kunnen, alles wat we zijn, voor de zaak van de vrede, de vrijheid en het geluk van de ™<>n<5heid jn te zetten! vrouwen voor vrede zullen 'n aktieve bijdrage leveren aan -de vier mei herdenking: o.a. deklamatie door Ank Tijken en leggen van een bloemenkrans. Vrouwen voor Vrede hopen dat vier mei altijd in herinnering mag blijven. Deze dag mag nooit vergeten worden, zodat wij onze kinderen kunnen vertellen waarom deze dag zo belangrijk is. Na deze herdenkingsdienst zullen Vrouwen voor Vrede en andere belang stellende vrouwen - bijeen komen bij Serafine Linskens, Overloonseweg 4 te Venray, waar voorgelezen zal worden uit de bundel: Opdat d&kinderen leven, waar een selektie verhalen wordt verteld die betrekking hebben op de rol die vrouwen tijdens de tweede wereldoorlog in het verzet hebben gespeeld. Als slot een gedu cht van Ina Boudier- Bakker. Zomer 1940 OORLOGSOOGST Door het bezette land, bij het vallen van den nacht Als streng bevel elk heet in huiste blijven. Vangt langs Godsverlaten duistre wegen Een rijden aan van grauwe, dode vracht i Daar dendert aan 't verbruikte materiaal: Een onafzienbare rij van wagens, waar geschonden Liggen gestapeld vier op vier gebonden Wat jong, gezond eens ging: de oogst van 't staal. Van 's avonds tien tot 's morgens zes langs mensontvluchte straat Slechts gluurt soms heimlijk een bleke vrouw En ziet dien eindelozen stoet van dode zonen; En haar onzette hart, dat trager slaat. Weer ver weg, onder 't eendre stergewemel Een huis, waar één vertwijfelt bidt en wacht Een slappe hand wuift spokig op het kargehots, En als een vloek een vaal gelaat staart op ten hemel. De wens van ongetelde vrouwen: Nooit weer oorlog, kan slechts in vervulling gaan, als wij allen in ons dagelijkse leven, in ons werk in onze gedachten, den eerbied voor den evenmens- hooghouden. Werkgroep „Vrouwen voor Vrede" secretariaat: Meester de Haanstraat 16, Leunen, tel. 80546. KRANSLEGGING DOOR HET VREDESBERAAD op 4 MEI Belnagstellenden kunnen zich aan sluiten op de Grote Markt om 19.45 uur. Het Vredesberaad zal daar een krans leggen. Oproep aktiegroep voor donderdag'6 mei. Informatie tel. 86171. Op 4 mei worden de slachtoffers van het Nazi-bewind herdacht. Miltoenen mensen werden in enkele jaren ver moord, waaronder 60.000 tot 80.000 mannen, enkel en alleen omdat ze homoseksueel waren. Met respekt voor de overige slachtoffers willen wij vooral deze vaak vergelen groep speciaal herdenken. Het COC heeft voorgaande jaren de homoseksuele slachtoffers herdacht door op 4 mei een bloemstuk te plaatsen bij het Oorlogsmonument. Dit jaar doen wij aan de officiële herdenking niet mee, omdat het organiserend comité ons destijds het gevoel heeft gegeven daarbij niet welkom te zijn. De herinnering aan de vervolging van onder andere homoseksuelen en de moord op 60.000 tot 80.000 van hen tijdens het Hitler-regime, maakt ons er telkens opnieuw van bewust, dat diskriminatie, onderdrukking en geweld mensonterend is. Het grootste eerbetoon dat wij alle slachtoffers van de Tweede Wereldoor log kunnen geven, is iedere vorm van facisme waar ook ter wereld te bestrijden en de slachtoffers van dergelijke regimes te helpen. Tevens moeten wij er voor waken, dat het ook in West-Europa opkomend facisme niet weer een kans krijgt. VC Kessel 2-Phoenix 1 De laatste competitiewedstrijd tegen Kessel was alleen nog van belang voor de statistieken. Phoenix immers was al kampioen en enigste doel in deze wedstrijd was om ongeslagen de compe titie te beëindigen. Daarbij werd hen niet veel in de weg gelegd door de Kes- selnaren. In de eerste set kon Phoenix snel een grote voorsprong nemen, Kessel wist nog iets terug te doen, maar moest toch lijdzaam toezien hoe deze set gemakke lijk werd gewonnen door Phoenix met 8-15. In de 2e set was Phoenix helemaal op permachtig. Met geregeld fraaie aan- valspatronen wist men opnieuw zeer ruim te zegevieren; 3-15. In een ietwat gewijzige opstelling namen de paarsen ook in de 3e set een voorsprong. Kessel kwam echter goed terug en zorgde zowaar nog voor wat spanning middels een 10-8 voorsprong. Als een kampioen waardig zette Phoe nix alle zaken weer op orde en won alsnog met 12.15. Zodoende sloot men deze uiterst succesvolle competitie (17 overwinnin gen en 3x een gelijkspel) af met een afgetekende 0-3 overwinning. De overige teams van Phoenix sloten ook allemaal de competitie zegevierend af, een niet alledaags gebeuren. Het danig verzwakte 2e herenteam boekte een zeer fraaie 0-3 overwinning op het eveneeens hoog geklasseerde Aspargos. Hierdoor behoudt het 2e herenleam de 2e plaats en de kansen op het spelen van promotiewedstrijden. Waarschijnlijk zullen ze daarvoor ech ter eerst een beslissingswedstrijd moeten spelen. De beide damesteams leverden ook een prima prestatie. Het eerste versloeg het op de 3e plaats staande Kessel met 3-0. Het 2e damesteam tenslotte ver sloeg Avoc, even eens met 3-0 en eindigden daardoor op een fraaie gedeelde 5e plaats. JEUGDTEAM VOOR2e MAAL LIMBURGS KAMPIOEN Voor de tweede maal is onze vereniging erin geslaagdJkampioen van Limburg te worden lyj de jeugdteams. Het jeugdteam dat bestaat uit 7 judoka's in verschillende gewichtsklas sen en in leeftijd variërend van 12 t/m 16 jaar, was van onze vereniging als volgt samengesteld: t/m 37 kg. Pascal v. Weert/Gerard v. d. Velde t/m 41 kg. Gert-Jan Wismans t/m 45 kg. Hasan Bebek t/m 51 kg Ronnie Smits l/m 58 kg. Mark Gritner t/m 66 kg. Twan van Bussel boveii 66 kg. Robbert de la Roy Bij dit kanpioenschap dat in Voeren- daal werd georganiseerd waren 13 verschillende ploegen van de partij en werden wij in onze voorwedstrijden geconfronteerd met J.C. Reuver en Hei-Sei-do uit Kerkrade, Beide ploegen werden duidelijk teruggewezen, gezien de uitslagen 7-0 en 5-2 in ons voordeel. Nadat er nog 8 ploegen in de strijd waren moesten wij aantreden tegen de voor eigen publiek optredende Voeren- daal, zij konden het ons echter niet moeilijk maken, 6-1 was de uitslag. Wel moeilijk maakte het ons Sportschool Zenden uit NÏast'richt, evenals vorig jaar onze zwaarste tegenstander. Uiteinde lijk trokken wij aan hei langste eind. Uitslag 4-3. Om ons kampioen te mogen noemen moesten wij eerst nog een keer afrekenen met Hei-Sei-do uit Kerkrade. Zonder problemen lukte dit met de volgende score: 5-2. Zo ging de grote wisselbeker voor het 2e jaar naar Venray waar wij nu alles in het werk moeten stellen om hem volgend jaar definitief tot ons eigendom te maken. Einduitslag: 1Judover. Venray 2. Sportschool Zenden, Maastricht 3. Hei-Sei-do Kerkrade Door deze prestatie zullen wij onze provincie a.s. zondag 2 mei vertegen woordigen op de Nationale kampioen schappen te Nijmegen. Supporters kunnen zich opgeven in de dojo. Afgelopen zondag werd Miranda Siebers 3e op het judotoernooi van J.C. Brunssum; als 4e klasseerde zich Ingrid Janssen en Ronnie Mulder. Redelijke resultaten, al zou er voor verschillende judoka's toch meer ingezeten hebben. Maar ja, volgende keer beter! Agenda: 2 mei Nationale kamp. Jeugdteams Nij megen. 16 mei toernooi Voerendaal toernooi Neerpelt (België). 23 mei toernooi Venray 6 juni toernooi Tilburg. P.H.V. "De VERDEDIGER" Op het zondag j.l. te Horst gehouden examen voor afdelingshelper, erkend pak werker, slaagde P. Hermsen uit de Hoenderstraat Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Tijdens de auto speedway wedstrij den in Tilburg le Paasdag en afgelopen zondag 25 april in Posterholt, kwamen onze coureurs Fun Sijbers en Sef Schreurs weer met goede resultaten naar huis. In Tilburg wist Sef Schreurs de le manche te winnen. Fun Sijbers won de 2e manche. In de finale behaalden Fun en Sef ook allebei weer een beker. Afgelopen zondag in Posterholt waren Fun en Sef weer succesvol. Sef Schreurs was in zeer goede vorm, hij reed voortreffelijk; iedere manche wist hij zich naar voren te rijden met als uitslagen le manche 6e plaats, 2e manche le plaats. In de finale ondanks bandenproble men wist Sef toch nog een 5e plaats in de wacht te slepen. Fun Sijbers die op - dit moment internationaal bovenaan staat werd in Posterholt als spectaculairste stockcar rijder van de dag uitgeroepen. Hij werd beloond met een prachtige helm. Zondag a.s. zullen onze coureurs in Kaldenkirchen (Did.) weer van de partij zijn. „VLAKWATER" Het eerste team. heeft de maximum winst behaald tegen Mierlo 1, in de thuiswedstrijd. Beste speler was Hans Peeters met 97 punten over 4 ronden. Ondanks goed tegenspel lukte het Venray 2 niet om in Maastricht van het eerste team aldaar te winnen. Echter ervaring opdoen is voor hen het belang rijkste dit seizoen. Individueel werden er diverse knappe prestaties geleverd: Desiree v. d. Boom speelde een ronde van 22 slagen en dat notabene in Maasbree, Peter Wellinga 26punten over 1 ronde evenals Karei van Ham. Dit zijn dan de nieuwkomers. Zondag speelt het eerste team tegen Geleen 1 thuis. Het tweede team gaat bij Maasbree 2 op bezoek en Venray 3 speelt thuis tegen de nieuwe vereniging uit Eindhoven; vooral dit derde team heeft zeer veel steun en gemak ondervonden van de begeleiding en opvang van Jo Barents. De onderlinge competitie wordt voor zover mogelijk toch a.s. donderdag afgewerkt. Vrijdag a.s. verlenen we assistentie op de baan tijdens de Koninginnedag- spelen. Aanvang is om 15.00 uur. Zaterdag 1 mei opening van de baan door wethouder van Oers, in 't Vlakwater. De opening vindt plaats om 13.30 u. Tevens eerste introduktiewed- strijd in samenwerking met FCC Volkel en FCC Flying Flies. Deze clubwedstrijd begint om 11.00 uur met inschrijvingen. Van 12.00 tot 13.00 uur training. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Dan zal wethouder Van Oers voor de eerste race het starthek laten vallen door 'n druk op de knop. De Drum- en Showband van DSV zal voor 'n muzikale bijdrage zorgen. Wij nodigen dan ook iedereen uit om naar deze Fietscrosswedstrijd te komen kijken, de toegang is gratis. Intussen hébben onze jongens al aardig wat ervaring opgedaan. In Nis- telrode wisten zich acht jongens te plaatsen in de finale, waarvan Pascal Hermsen een beker wist te winnen door 'n tweede plaats te behalen. In Veghel ging het iets minder goed. Maar afgelopen zonda in Odiliapeel werd er door ónze jongens zeer goed gereden, daar was 't Marcel de Kleine die 'n beker wist te winnen met 'n tweede plaats. Dat is de vierde beker al. Jongens, allemaal nog proficiat met jullie behaalde resultaten. 't Bestuur EEN KRANT OM TE LEZEN FIETSORIENTATIETOCHT Op zondag 2 mei a.s. organiseren de senioren- en juniorencommissie geza menlijk een fietsoriëntatietocht voor alle leden van Red Stars met aanhang. Natuurlijk zijn ook de ouders van harte welkom. We starten om 14.00 uur vanuit „De Mazzelbak" aan de St. Antoniusstraat. De inschrijfkosten zijn 1,— per persoon, te voldoen bij de start. Voor de fiets moet U zelf zorgen. Tot zondag dus! OUD-P APIER-AKTIE Het gaat goed met de oud-papier-ak- tie. De eerste volle container is al weg, en met de tweede is men elweer volop bezig. Een pluimpje dan ook voor ieder een die hieraan meegeholpen heeft. De vereniging kan natuurlijk nog altijd oud papier gebruiken. U kunt dat brengen naar: P. v. d. Broek, Spinet straat 36. U kunt het eventueel ook op komen laten halen. Belt U dan even het volgende nummer: 86383. Uitslagen ranglijstcompetitie D.C.Ven- ray, 25e speelavond. Hoofdgroep: Gooren-Noyens 0-2 Wester-Bakker 1-1 Batist-Wille 2-0 Berhitu-van Bommel 2-0 Kroh-Peek 0-2 Zaal-Tijssen 0-2 Reserve-groep: Jakobs-Brenkman 2-0 Kennis-v. d. Voort 2-0 Huys-Stoetelder 2-0 Verstegen-Bezinski 2-0 Gooren verdedigde zich uitstekend tegen de positionele problemen die Noyens hem voorschoof, maar in het moeilijke eindspel zag hij de remise-va riant over het hoofd en moest zich toch nog gewonnen geven. Wester en Bakker toonden weinig aanvalsdrift en kwamen in een afstan delijke positie-partij al voor de eind- speltase remise overeen. Batist heeft bliojkbaar zijn vormver- lies overwonnen, althans wist hij goed van een afruilfout van toutinier Sville te profiteren tot winst. Berhitu behoort momenteel tot de meest constante spelers; deze keer speelde hij van Bommel naar een kans loze positie en blijft daardoor belang rijke gegadigde voor een van de ere plaatsen. Ook Tijssen presteert weer aanzien lijk beter dan in de ronde en toont hiermee aan, zeker in de hoofdgroep thuis te horen; Zaal moest er deze keer aan geloven in een partij waarin laatst genoemde door het verlies van twee schijven al spoedig moest capituleren. In groep B blijven Jakobs en Kennis hun overwinningen voortzetten, al had Jakobs grote moeite met nieuwkomer Brenkman, waarvan wij verwachten, dat deze het volgend seizoen, na opgedane ervaring, veel beter zal gaan prestyeren. Volgende week speel D.C. Venray haar 3e wedstrijd om het clubkanpioen- schap van N. Limburg tegen D.V. Helden. De uitslagen tot dusver waren: DC Venray-DC Venlo 10-6 DC Venray-DV Helden 9-7 DC Venlo-DV Helden 12-4 basket-ball dub wnraj Heren 1-Lieshout 1 Afgelopen zaterdag speelden we onze laatste competitiewedstrijd tegen het hoog geklasseerde Lieshout. Dat deze jongens aardig konden ballen, hadden we al meerdere malen ondervonden, oppassen geblazen dus. Raar maar waar, maar de gasten bakten er de le helft helemaal niets van. Er werd erg ongeconcentreerd verde digd en slordig afgerond. We stonden ruim voor met 36-11 toen Wim Gilliam (geen drukfout voor rust floot. Ja hoor, onze eigen coach moest de /luit hanteren, schandalig gewoon. Maar al met al konden we met een gerust hart aan de 2e helft beginnen. Tot 5 minuten voor het einde bleef de voorsprong om en om de 20 punten en er scheen voor ons geen vuiltje aan de lucht te zijn. Nou dat pakte toch wel even anders uit. Lieshout scheen de „black out" te boven te zijn en kwam in de laatste minuten zeer sterk terug. We wonnen nog maar net met 66-58, maar wel dik verdiend, gewoonweg omdat Lieshout veel le laat begon te basketballen. De competitie is afgelopen. De trainingen gaan door tot 31 mei. Op het prikbord (Servaas) staat de toernooi- agenda. Neem er notitie van. We danken alvast alle spelende leden voor hun inzet dit seizoen, tevens ook de trainers, coaches, ouders en het bestuur. Vrijdag 30 april: Attentie! Nadat Heren 2 al de boot is ingegaan, is de Venrayse Middenstand er weer in geslaagd de veteranen te strikken voor een vriendschappelijke wedstrijd. Alle financiële problemen zijn opgelost te zijn. Ditmaal zijn het de jongens kadetten die aan moeten treden tegen de beruchte veteranen. De wedstrijd wordt gespeeld op Servaas en wel Om 14.00 uur. Scheidsrechters: G. Bertrands en R. Cruys. Tafel. Miriam Cup en Ellen Gerrits. Toernooien: Zaterdag: Heren 1 in Tegelen Zaterdag: Jongens kadetten in Some ren, aanvang 13.30 uur. Vervoer zelf regelen. Zondag: Jongen Adspiranten demon stratiewedstrijd in Tegelen, vertrek 15.00 uur. Attentie: Vorige week werd aange kondigd dat de mini's diploma's kunnen behalen. Dit festijn is niet op 25 mei, maar op 18 mei en wel om 18.30 uur op Servaas.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13