VERENIGEVGSNIEÜWS WAB D'66 PvdA >NJ iTERPENIEllWS SPRINGPLANK EN WIJK ZUID ais cav27mc Venray IN I.V.N. Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Postzegelen ST. JORISVIERING Pioniers en oud pioniers opgelet K.V.V. Venray PEEL EN MAAS Startschot verkie zingscampagne PSP PPR CPN voor de gemeenteraad Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan KGNINGSCHIETEN „TUSSEN MUS EN PEEL" PEEL EN MAAS Religicuzenberaad Aktiviteiten voor JONGEREN ZONDER WERK A.s. donderdag 22 april om 19.30 repetitie voor de baspartijen en om 20.00 voor 'Ie koor. Maandag 26 april bestuursvergade ring in de Burggraaf. Donderdag 29 april om 19.30 repeti tie tenoren en om 20.00 voor gehele koor. Dinsdag 4 mei Dodenherdenking in GroteKerk, aanvang 19.00 uur, samen md Kon. Harmonie Euterpe. Vrijdag 14 mei Korenfestival Blerick indeStaay, aanvang 20.00 uur. Vertrek 19.00 uur per bus. Dames kunnen ook mee, maar dit gaarne even opgeven bij desekretaris. Zaterdag 22 mei: 25-jarig huwelijk Wim Fleurkens. Zondag 30 mei: optreden te Merselo tijdens de muziekfeesten tussen 11.00 en 12.30 uur. Zaterdag 10 juli: 25-jarig huwelijk Lambert Seuren. Geen repetitie vanwege vakantie op 15,22 en 29 juli. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86817 of de Burggraaf tel. 81244. Donderdag 22 april: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 25 april: serenade priesterfeest pater Barn- hoorn in zaal In den Engel. Bijeen komst om 11.30 uur café Volleberg, Henseniusstraat. Dinsdag 27 april: bestuursvergadering. Donderdag 29 april: 19.30 repetitie harmonieorkest. Vrijdag 30 april: serenade b.g.v. Koninginnedag. Bij eenkomst om 11.15 uur Hotel De Burggraaf. Dinsdag 4 mei: medewerking aan dodenherdenking in Grote Kerk met aansluitend krans- legging oorlogsmonument. Bijeen komst om uiterlijk kwart vóór zeven in Grote Kerk. Uniform: wit hemd zwarte vlinderdas. Donderdag 6 mei: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondagen 9 en 16 mei: communiefeesten beide dagen om 08.30 uur Paterskerk, vervolgens Vredeskerk en Grote Kerk, in welke laatste wij ook de dienst van 10.00 uur muzikaal opluisteren. Uniform: wit hemd zwarte vlinderdas. AGENDA: Concertreis naar Dipperz (Wcst-Duits- land) 11-12-13 juni a.s. Verdere gege vens volgen binnenkort via Harmo nieus. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 22 april: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 29 april: idem Vrijdagmiddag 30 april: concert nabij Perdstal i.v.m. Konin ginnedag. Zaterdag 29 mei: optreden te Merselo tijdens muziek feesten. Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 25 april: géén repetitie wel serenade, zie harmonieorkest. Zondag 2 mei: 10.00 leerlingen 10.30 uur repetitie drumband. Bardienst: Bruno Lucassen. Zie verder harmonieorkest met betrek king tot 30 april. 4 mei, 9 en 16 mei. Afmelden harmonieorkest bij secre taris, tel. 80225; leerlingenopleiding hr. Raedts, tel. 82803; drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82525. Zondagmorgen 25 april: om 11.00 uur aanwezig zijn in de schouwburg. Maandagavond 26 april: om 19.00 Sopranen; om 19.45 Alten. Zondagmorgen 2 mei: Geen repetitie. Maandagavond 3 mei: 19.00 Gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 23 april: 18.45 Generale repetitie. Zondagmorgen 25 april: 11.00 aanwezig zijn in de Schouw burg. Vrijdagavond 30 april: Geen repetitie. Vrijdagavond 7 mei: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 24 april: 16.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdagmiddag 1 mei: Geen repetitie. „AGÉVOLÉ" Repetitie volgens afspraak. Agenda: Zondag 25 april: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk (in uniform) Maandag 26 april: 18.15 alleen voor de alten Dinsdag 27 april: 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 28 april: 18.30 alleen voor de aspiranten met aansluitend om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: A.s. zondag viert Pastoor Barnhoorn zijn 25-jarig priesterfeest. In verband hiermee zingen we de Hoogmis (in uniform). We willen de ouders nog even herinneren aan de opgaven als gastgezin van het Engelse en Oostenrijkse koor die we op bezoek krijgen (zie publikatie in de laatste GALM). Misschien dat we op woensdagavond 28 april al de dia's van de Loretoreis kunnen vertonen. Voor de ouders komt er nog een aparte avond. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 27 april, 20.00 uur jaarver gadering in zaal Sijbers Merseloseweg. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhi. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 86159. DAMESKOOR Woensdag 28 april om 20.00 uur repetitie in zaal Sijbers voor het hele koor. Als U verhinderd bent, wilt.U zich dan afmelden bij Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of bij Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Met bijzonder veel succes zijn Majorettes van het Showkorps St. Petrus Banden zondag j.l. opgetreden in het Concertgebouw. Het betrof een FMK-solistenconcours, georganiseerd door het District Noord-Limburg onder auspiciën van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. De volgende prijzen werden behaald: Het duo Carla Kessels en Astrid Fleu ren, 1ste promotie, 51 pnt. Solisten: Nelly Driessen lepr. prom.51 p. Mariëlle Linskens lepr. prom. 52 p. AngeleGommans lepr. prom.51 p. José Verbrugge le pr. 49'/: p. Sandra van Duren (Jeugdafd.) le pr. 48 Francine Eibers le pr. 48 p. Desiré Janssen le pr. 48 p. Renate Bergkamp 2e pr. 46 'A p. Ook de verenigingsprijs, een beker, viel St. Petrus Banden ten deel wegens de grote prestaties. Zaterdagavond behaalde het korpslid Alex van Rattingen op het Solistencon cours te Leunen eveneens een eerste prijs. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY De komende clubavonden zullen worden besteed aan het portretwerk. De eerste avond, 22 april, hebben we Karei van Straaten uit Hoensbroek uit genodigd om hierover wat theorie en praktijktips te verstrekken: Op deze avond bestaat voor enkelen de mogelijkheid om te fotograferen, dus camera en statief meebrengen. De tweede avond, 6 mei, wordt gebruikt voor het maken van portret ten. Op deze avond kan iedereen fotogra feren, er zijn dan ook enkele modellen aanwezig. Hierna kunnen er tezamen met de geïnteresseerden nog 1 of 2 avonden gepland worden om zich wat verder in de portretfotografie te bekwamen, d.m.v. het bespreken en maken van portretfoto's. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Plaats: St. Anto- niusstraat 1, Venray. Aanvang: 20.00 uur (stipt). Informatie voor clubleden: Op 23 april (vrijdag) is in de Oranje rie te Roermond de complete collectie van de Limburgse inzending naar de bondsfotowedstrijd te bezichtigen. Zaterdag 24 april a.s. Jonge Rockers Avond, met 2 live bands, te weten Quvi uit Venray en Troep uit Boxmeer. Zoals de aankondiging eigenlijk al zegt, beide groepen brengen ,,on ze roks" muziek. Quvi bestaat zo'n anderhalf jaar en bestaat uit René Janssen op bas, Eddie Franken op solo-gitaar en Ben Klaassen op de drums. Hun repertoire bestaat geheel uit eigen werk en omdat deze heren nogal liefhebbers zijn van het steverige werk, kun je op je klompen aanvoelen wat zij brengen: heavy-rock, met een vleugje blues er in verwerkt. Troep is de andere band. Dit is helemaal een jonge band, zij bestaan pas 4'A maand en de gemiddelde leeftijd is 17 jaar. Troep bestaat uit Ton Moors op bas, Paul van Boekholt op drums en Rogier Hurkmans gitaar en leadzang. Ook zij brengen het steveri- gere werk, voornamelijk eigen werk, maar ook brengen zij wat gejatte nummers op de '„planken", o.a. van Vandale. Hun repertoire is uitsluitend nederlandstalig en de nummers gaan vooral over uitgaan, drank, vrouwen, seks. etc. Omdat het een jonge rockers avond is, beginnen we op tijd, de eerste band begint zo tegen 21.00 uur te spelen. Dus wees op tijd, om niks van dit rock-gebeuren te missen. FREE WHEELIN TOTAAL: Behalve dat er in Free Wheelin allerlei groepen bezig zijn, wil Free Wheelin als geheel een aantal keren per jaar iets organiseren. De eerste aktiviteit is op 1 mei a.s. met een optreden van HET GOEDE DOEL een nederlandstalige band uit Den Haag. Het Goede Doel brengt muziek die zeer de moeite waard is, zowel kompo- sitorisch als qua uitvoering. De teksten zijn zeer uiteenlopend van karakter, van maatschappelijk met een knipoog tot romantisch met een knipoog. En ,,on stage" is de groep zoals het leven zelf: prikkelend, swingend, leuk, agressief en om te huilen. Momenteel staan ze in de tipparade met de single: In het leven. De voorverkoop is reeds gestart, kaarten kun je kopen bij de Grammo, Muziekhal en Free Wheelin zelf. ACHTERKANT: Zaterdag 8 mei: Ze Popes, swingende New Wave-band uit Amsterdam. Verdere aktiviteiten: Donderdag 22 april: Manifestatie, over de gebeurtenissen in El Salvador, 20.00 uur. Hallo jongelui, Al diegenen die mee gekoilekteerd hebben, hartelijk bedankt. Jullie heb ben goed je best gedaan. A.s. vrijdag wordt het programma verzorgd door groep 3. Gérard en Wiel. Wat we gaan doen blijft nog een verrassing. A.s. zaterdag gewoon club. Jongelui van Zuid, Michel staat vrijdagavond om 18.45 uur met het busje bij de Claraschool. Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding. Werkgroep Aktiviteiten Brukske ^ke donderdagavond is het wijkcen trum in het Brukske geopend óm een spelletje te biljarten, de tafeltennissen, te sjoelen enz. Vrijdag 23 april is er weer een kaart avond, de toegang is vrij en iedereen is welkom. We beginnen om 20.00 uur. Wij zoeken nog wat ontspanningsbil jarters om met elkaar tot een vaste biljartavond te komen. Kontakt met ons kunt U opnemen op donderdag en vrijdagavond in het wijkgebouw. Programma voor de komende weken: 29 april Biljarten, tafeltennis, sjoelen, enz. 5 mei: disco met aansluitend dansen aanvang 14.00 uur. 6 mei: biljarten, tafeltennis, sjoelen enz. 7 mei: kaartavond. 8 mei: disco en dansen. En de bar is natuurlijk open voor een pilsje of een kop koffie. Tot ziens in het wijkcentrum. Werkgroep Activiteiten. Op maandag 26 april a.s. biedt de Venrayse postzegelvereniging I.V. Phi- latelica ,,Afd. Venray e.o." de jeugdige postzegelverzamelaars(sters) uit Venray en naaste omgeving gelegenheid tot ruilen. Hiertoe is in de zaal van café C. Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray vanaf 18.00 uur tot 19.30 uur geopend. Om 20.00 uur begint daarna de bijeenkomst voor de „groten", waar voor ook niet-leden van harte welkom zijn. Op zondag 25 april vieren de oud leidsters en leiders van de verkenners beweging hun traditionele Sl. Jorisfeest om 10 uur in de Smakt. Oproep aan alle Pioniers, oud-Pio niers en leiding. Willen jullie op 24 april 1982 om 12.00 uur bij het Wijkcentrum „De Kiosk" zijn. Dit i.v.m. het afscheids cadeau (groepsfoto) voor Tom Klerk. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY A.s. dinsdag 27 april, stellen wij de leden die hiervoor belangstelling heb ben, in de gelegenheid 'n excursie bij te wonen in het nieuwe politiebureau te Venray. Degenen, die hieraan willen deel nemen verwachten .wij 's middags om 14.00 uur bij de ingang van het politie bureau aan de L'eunsev/eg. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray In het kader van de gemeenteraads verkiezingen heeft de ENFB-Venray alle politiekepartijen uitgenodigd te reage ren op een vijftal stellingen over lang zaam verkeer en openbaar vervoer. In een drietal langere artikelen zullen wij in dit blad daar nader op ingaan. In het eerste (begin mei) zullen we de partijprogramma's vergelijken op het onderwerp verkeer. In het tweede artikel zullen we de reakties van de partijen geven op onze vijf stellingen en in een laatste artikel zullen wij in het algemeen reageren op de visie van de partijen op openbaar vervoer en langzaam verkeer. We hopen dat we zo een bijdrage kunnen leveren in bewuster stemgedrag op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen. De laatste vergaderingen zijn we nogal druk geweest met een rekreatief fietsrouteplan van hel gewest Noord- Limburg. Het gewest heeft een inven tarisatie gemaakt van alle rekreatieve fiets (on)mogelijkheden in deze streek en van daaruit een aantal nieuwe routes voorgesteld. Het geheel ziet er nogal gedegen uit en behoudens wat randop- mérkingen hebben we niet veel aan te vullen bij dit plan. Het fietsbeleid wordt blijkbaar steeds gedegener aangepakt. Voor inlichtingen en nieuwe leden: Echte Nederlandse Fietsersbond afd. Venray, Mambostraat 148, tel. 87494. Kampioenschieten Na 4 zondagen kampioenschieten is de stand als volgt: punten 1 Harrie Rongen 17 2 Antoon v. d. Broek 16 3 Pieter v. d. Broek 14 Martien Hendriks 14 5 Joos van Gerven 11 Peter Willems jr. 11 Piet Volleberg 11 Carla Riteco 11 9 Jan Willems 10 Koos v. Kilsdonk 10 11 Net Willems 9 Jep Janssen 9 13 Herman Janssen 8 Jo Reynders 8 15 Gerrit Mulder 7 16 Frans Bogers 6 Peters Willems sr 6 Leen Willems 6 19 Fred Barents i' 5 20 Roel Kreemer 4 Nel Malta 4 Ven ray -Gey s teren Zondag 18 april j.l. is de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Geysteren ge houden. Na een sportieve en gezellige middag met uitstekende weersomstan digheden is de stand als volgt: Kampioen: Gerrit Mulder, Venray Res. kamp. Piet Groetelaars, Geysteren Personeel: 1. Harrie Rongen, Venray 2. Martien Hendriks, Venray 3. Pieter v. d. Broek, Venray 4. Herman Janssen, Venray 5. Emiel Cornelissen, Geysteren Vrijehand: 1Antoon v. d. Broek, Venray 2. Jan Kleven, Geysteren 3. Jep Janssen, Venray Uniformenfonds: 1Herman Janssen, Venray 2. Piet Groetelaars, Geysteren 3. Emiel Cornelissen, Geysteren Korps: 1. Venray 18 punten 2. Geysteren 17 punten een abonnement waard Woensdag 28 april a.s. is er weer een openbare ledenvergadering van D'66, die gehouden wordt in het restaurant van Hotel De Zwaan aan de Markt te Venray. Devergadering begint om 20.00 uur. Agenda: 1 Opening. 2 Besluitenlijst vorige vergadering. 3 IngeTcomen, uitgaande post. 4 Mededelingen. 5 Bestuursverkiezing (1ste secretaris) 6 Werkgroep Gemeentepolitiek doet verslag. 7 Verkiezingscampagne (start 7 mei) 8 Rondvraag en sluiting. U bent van harte welkom. Vier jaar gemeenteraadswerk zitten er bijna op. Een ieder die het raadswerk gevolgd heeft, weet dat de PvdA zich kritiséh en konstruktief heeft opgesteld. In alle openheid heeft de P.v.d.A. aan de weg getimmerd. Eerlijk en recht door zee. Ons enige belang is het belang van de gewone mensen. Te veel mensen praten'over de minima zonder te besef fen wat het betekent om met een minimum inkomen te moeten rondko men. Een volgende raadsperiode staat voor de deur. De p.v.d.A. is klaar. Een prima kandidatenlijst en een verstandig programma. Op 7 mei a.s start de P.v.d.A. Venray haar campagne tijdens een ledenverga dering in het wijkgebouw van het Brukske. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De teleurstelling over de laatste ver kiezingsuitslag is weggeslikt. Bij de pakken neerzitten? Kom nou! Hierbij roepen we alle leden en belangstellenden van de partijen PSP, PPR en CPN op, om aanwezig te zijn bij de officiële presentatie aan de pers, van het samenwerkingsverband P.S.P. - P.P.R.-C.P.N. voor de gemeenteraads verkiezingen. Deze bijeenkomst is op woensdag 28 april om 20.00 uur in de Hoenderstraat 10 te Venray. Alle kandidaten zullen dan worden voorgesteld, tevens zal het programma worden gepresenteerd. De onderwerpen uit het programma zullen zijn: vrou wen, werken, vrede, minderheden, milieu, wonen en woonlasten. Verder willen we er een gezellige avond van maken met muziek die gemaakt wordt door Ruud Meij en Cor Keur. Wij rekenen op heel veel belangstel ling. Schutterij 't Zandakker gilde St. Jan zal a.s. zondag 25 april, haar jaarlijkse traditie van het koningschieten weer voortzetten. Wie zal Piet Lenssen sr. opvolgen als koning? De oude koning heeft een zwaar jaar achter de rug maar hij heeft het prachtig gedaan, het was een zware taak voor een 76-jarige. Daarvoor dank. Piet. De schutters praten al weken over niets anders dan het eventuele koning schap, maar zondag is het dan zo ver. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30 uur: Samenkomst bij de lo.m.- school Groenewold. 9.40 uur: Vertrek naar de gildemis in de Vredeskerk, voor de levende en overleden gildebroeders. Na de gildemis rondgang door de schutterswijk. 13.30 uur: Ophalen oude koning. (Opstellen bij de oude TOP-garage). Vertrek naar het schietterrein. 19.30 loting en eerste schoten door de Beschermvrouwe en andere autoritei ten, op het schietterrein aan de Ballonzuil. Na afloop van het schieten gaan we naar zustergilde St. Anna om de nieuwe koning voor te stellen. Vandaar naar het gildehuis Klomp. Ook voor het publiek zal er een vogel zijn, zodat ook de burgerij kan mee- schieten. Komt U allen een maak eens deze zeer oude traditie mee. Tot zondag, hopend dat U allen mooi weer meeneemt. Hoi, Vrijdagavond was er een uitpluis- avond, waar ongeveer 10 mensen zijn geweest. Er werden ballen van Ransuil en Kerkuil uitgeplozen en een leuke vondst was wel die van de Dwergspits muis (Soren Minutus). Zondag zijn'we weer op excursie naar de Peel geweest waar we wat insekten en planten getermineerd hebben en naar vogels hebben gekeken. Dit weekend zijn er géén excursies i.v.m. het vogelweekendje in de Peel. Volgende week zal er weer een jaar lijkse Bekentelling worden georgani seerd waarbij we de vogelsoorten op en langs een beek gaan tellen. Tot dan! Houdoe, Stefan. Informatie: tel. 04780-83413. A.s. zaterdag, 24 april, gaan de leden van het instituut voor natuurbescher mingseducatie op excursie naar Zuid- Limburg. 's Morgens wordt het Geologisch Bu reau te Heerlen bezocht, waar o.l.v. conservator dr. van Amerongen, de fossielenverzameling wordt bekeken. Deze verzameling is zeer rijk aan fossielen uit de Carboonperiode (tijd van steenkoolvorming). Eveneens zal een diarama van de geologie van Neder land in de laatste drie miljoen jaar worden bekeken. Na dit bezoek gaan de deelnemers, bij redelijk weer, fossielen zoeken op de steenberg van de mijn „Laura". Hiertoe dient een flinke hamer, kranten en een sterke draagtas te worden meege nomen. In de namiddag wordt een wandeling door het prachtige Geuldal onderno men. Hierbij zal de zinkflora, de Heimansgroeve en de Volmolen de aandacht krijgen. Na afloop uitrusten in het restaurant Rozenhof. Het programma is als volgt: 8.15 uur vertrek vanaf Schouwburgplein te Ven ray. 9.45 - 13.00 uur bezoek Geologisch Bureau en Steenberg Laura. 13.00 - 14.00 uur nuttigen van meegenomen lunchpakket in restaurant Rozenhof. 14.00 - 16.00 uur Geuldalwandeling. 16.00 - 17.00 uur uitrusten na de wandeling. 17.30 uur Plateau van Mar graten. 19.00 uur aankomst te Venray. Deelneming aan deze interessante excursie staat nog open. Opgave vóór vrijdag 23 april bij J. Gootzen, tel. 04780-84178. Jeugdtokkelrecord Langs deze weg willen wij de Tapij tentrekker en Lady Kittekat feliciteren met hun geslaagde record-poging. Dropping Zat erdagavond 1 mei organiseren wij weer een dropping. Iedereen is dan van harte welkom. De plaats en tijd van aanvang wordt volgende week donder dag in de krant bekend gemaakt. In ieder geval is de datum nu alvast bekend en-kun je deze avond vrijhouden. Fietsvossejacht Het bestuur heeft weer een vergun ning aangevraagd voor een competitie fietsvossejacht. Over enkele weken starten we met de le vossejacht, dus iedereen die wil vossen kan vast beginnen zijn /haar fiets in orde te maken. Tot volgende week. Bye, bye, en zwaai, zwaai. Om te beginnen Lady Kittekat en de Tapijtentrekker van harte gefeliciteerd met het behalen van het record tokkelen van 96 uur. Een geweldige prestatie. Maar ik wil van deze kant ook al de medewerkers bedanken die er toe hebben bijgedragen, dat deze twee het hebben kunnen waar maken. Op de eerste plaats dank aan de breakers, want zonder jullie hulp lukt het tokkelen niet, ook in de nachtelijke uurtjes. En dan willen wij de schrijvers en schrijfsters heel hartelijk bedanken voor hun hulp. Ook dank aan Lady Krullebol voor haar waardevolle hulp. Paultje Patat bedankt voor de diners en Taranta voor de verzorging. En vooral Tante Corrie waar veel steun van werd ondervonden. Verder langs deze weg dank aan dokter Franken, het bestuur van de C.A.V. voor de bloemen. Alles is geweldig verlopen, alleen de opkomst bij de huldiging viel tegen. Maar ja, toch namens Lady Kittekat en de Tapijtentrekker heel hartelijk bedankt. Namens Fox Hunter, Mamma Jacob en Straatveger Betreffende de bestuursvergadering en ledenvergadering volgt nader be richt. EEN ABONNEMENT WAARD Aan alle religieuzen van Regio VEN RAY. Hierdoor brengen wij U op de hoogte dat op dinsdag 27 april, 's avonds om 7 uur een lezing zal worden gehouden door Zr. Laetitia Aarnink uit Nijmgen. Plaats van samenkomst: Huize „De Kruüze", Leunseweg 1, Venray. Onder werp: psalm 111-112. Hopelijk vindt U gelegenheid om bij deze avond tegenwoordig te zijn. Harte lijk welkom. Zr. Gaudentis Rosier Secr. Dekenaal Religieusen Beraad ENRAY WIST U, DAT: Venray een trimclub rijk is en 25 mannen en vrouwen regelmatig deel nemen aan onze wekelijkse trimuurtjes. Wij ons echt niet „doodhollen" maar ons ontspannen met aktiviteiten „voor elk wat wils". Wij ons hierdoor heerlijk ontspan nen en fit voelen. Er ook een lopersgroep bestaat, die door regelmatig trainen deelneemt aan crossjes, volkslopen en soms een halve marathon. U er niets voor hoeft te laten, maar alleen door inspanning er wat voor moet doen, in 't begin zwaar is, maar steeds leuker wordt als U wat conditie heeft. Trimmen moed vraagt om er aan te beginnen, nog meer om vol te houden, maar grote voldoening geeft. Het u niets kost en ook geen ver eniging is, alleen we komen in clubver band samen omdat de inspanning gezamenlijker makkelijker is te verwerken. Als u gezond bent, u nog redelijk „jong" voelt of dat gevoel weer wilt krijgen, u van harte welkom bent. Het om de donder niet meevalt om het gehele jaar door op vaste tijden deel te nemen aan onze aktiviteiten, maar diegene die het reeds doen, stuk voor stuk van ongeduld staan te trappelen om aan hun uur „inspanning" te beginnen. Wij eigenlijk het gehele bos voor onszelf hebben, bijna niemand tegen komen wat zonde is wanneer de natuur aan je voordeur is, mensen uit de rand stad zoeken onze streken op om hiervan te genieten. Als u er iets voor voelt om mee te doen kunt komen kijken en wij u graag informeren. Onze aktiviteiten: A.s. zaterdagmorgen om 7.30 uur vertrek voor een duurloop van 20 km bij Poels, dan lopen we op het Ysselsteyn-circuit. Iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trimmen van 1 uur. We hebben wisselende vertrek punten, a.s. zondag 25 april vanaf Overloon, ingang „de Vers" waar om 8.55 uur verzamelen is, Iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek voor loop-en trimoefeningen. Woensdag 28 april op het Geysterse bossencircuit. Inlichtingen verstrekt u gaarna Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. BAALMIDDAGEN: Zit je thuis ook te niksen, zonder werk of pas van school af en nog geen baantje kunnen vinden. En maar zitten te zitten elke middag. Zo is het ons ook gegaan. Wij waren dat thuis rondhan gen moe, daarom hebben wij besloten iets te organiseren. Je kunt elke woensdag- en donder dagmiddag terecht in de Hoenderstraat nr. 10 te Venray. (Pand Free Wheelin). Ons programma voor de eerstkomen de weken: woensdag 21 april - video-film donderdag 22 april - video-film woensdag 28 april - toep-toernooi donderdag 29 april - video-film woensdag 5 mei - video-film donderdag 6 mei - video-film. Toep toernooi: Tot en met 24 april kun je je opgeven om mee te doen aan het toep-toernooi. Inschrijfkosten zijn 2.50 en er zijn leuke prijzen te winnen. Verder kun je tijdens onze baaimid dagen kaarten, spelletjes doen, kletsen enz. De koffie staat altijd klaar en als iets anders wilt drinken, dan is dat er ook. VOLLEYBALLEN Vanuit de Baaimiddagen hebben enkele jongeren een volleybalklubje op gericht, waarbij gezelligheid en plezier belangrijker is dan het goed kunnen. Vanaf 22 april a.s. kun je elke donderdag van 5 tot 6 uur komen volleyballen in de gymzaal aan de Langeweg'. Heb je zin om mee te doen, geef je dan op. TUINIEREN Eigen tuintje beginnen? Achter Free Wheelin ligt een vrij groot grasveld. Daarvan wordt een gedeelte niet gebruikt. Heb je zin om op een stukje grond daarvan, je eigen groentetuintje te beginnen, dan kan dat. Omdat het zaai- en pootseizoen voor de deur staat, moet je eigenlijk vlug aan zo'n tuintje beginnen. Heb je nog andere ideeën of suugesties om onze baaimiddagen in te vullen, dan zijn die van harte welkom. Opgeven en/of meer informatie bij Free Wheelin, Hoenderstraat 10, Ven ray, tel. 83293.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11