Zwemclub SPIO twintig jaar jon< Muziekfeesten in Merselo VAMOS A VEK KERKELIJKE DIENSTEN PEEL EN MAAS Tijdens Pinksterweekend voor de vijfde maal Uitslag kleurwedstrijd Vakantiewinkel PEEL EN MAAS Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk OUD PAPIER Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum PEEL EN MAAS ook üw krant Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide PEEL EN MAAS Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen Onopgemerkt is de lie maart voorbij gegaan. SPIO werd 20 jaar geleden op 11 maart opgericht. Dit begon op initiatief van Gerrit Janssen met elementair zwemmen. Omdat Venray toen nog niet in het bezit was van een zwembad ging de gehele groep met de bus naar Venlo. In 1967, vijf jaar later, werd het openluchtzwembad van Venray ge opend en een jaar later het binnenbad waardoor de ritten naar Venlo ve.rleden tijd werden. In die afgelopen vijf jaren waren er een aantal zwemmers intussen competi tie gaan zwemmen waardoor een tweede afdeling ontstaan was. Toen in 1971 de wedstrijdzwemmers naar Viry-Chatillon gingen en deze het jaar daarop naar Venray kwamen hebben de kunstzwemsters hun eerste optredens gegeven. De afdeling kunst- zwemmen kreeg een plaats naast het ele mentaire en wedstrijdzwemmen. In 1977 werd er wederom een nieuwe afdeling gesticht, namelijk het water polo. Deze tak van sport was voor Venray geheel nieuw én aantrekkelijk getuige de enorme toeloop naar deze afdeling. Nu, twintig jaar later is SPIO de grootste zwemvereniging van District Noord-Limburg. Met hun 547 leden verdeeld over vier afdelingen heeft de zwemvereniging zijn bestaansrecht ruimschoots verworven. Hierboven een zéér beperkte „levens loop" over de gebeurtenissen van de afgelopen twintig jaren. Zoals boven al beschreven ging de 1 le maart geruisloos voorbij. Toch zal de zwemvereniging nog een aantal aktiviteiten opzetten om dit „ju bileum" extra in de belangstelling te zetten. Deze aktiviteiten zijn gericht naar alle afdelingen en ieder lid is op iedere aktiviteit welkom. 24 APRIL: ZWEMMARATHON Zwemmarathon in zwembad „De Meerpaal", een ploegenwedstrijd van 10.00 uur tot 22.00 uur tussen vier ver schillende zwemverenigingen. Dit zwemmen zal regelmatig onderbroken worden voor demonstraties in en bij het water. Verder is er de gehele dag muziek en zullen weddenschappen afgesloten worden over de te zwemmen meters. 6 JUNI: ZWEMFEEST INVALIDEN De invalidensportclub Venray zal in samenwerking met de zwemvereniging een prestatief én recreatief zwemfeest voor invaliden organiseren. 19 JUNI: GROTE KUNST- ZW EMDEMONSTRATIE/ DIPLOMAZWEMMEN Gekoppeld aan het diplomazwemmen zal de afdeling kunstzwemmen een zéér vullend programma aanbieden aan het publiek. Het zwembad zal dan voor de kijkers extra toegankelijk gemaakt worden. De kunsizwemsters gaan die dag op reis naar verre landen 25 en 26 juni: BESTUURSSYMPOSIUM De bestuurders van de verschillende verenigingen zullen hierbij samenko men om de problemen op de verschil lende vlakken nader onder de loep te nemen. 26 JUNI: W ATERSPEELFESTIJN Waterspeelfestijn voor alle SPIO- leden en niet-leden (tegen betaling) in het ondiepe bassin van het gemeentelijk combibad. Bij goed weer zal dit plaats vinden van 14.00 - 16.00 uur. Bij slecht weer zal het gehele programma worden verplaatst naar de zondagmiddag zelfde tijd. Het geheel wordt omlijst door levende muziek, demonstraties en een aantal verrassinEen. 26 en 27 JUNI: NATIONAAL WATF.RPOLO- TOERNOOI Groots nationaal waterpolotoernooi voor alle teams. Het geheel zal plaats vinden op de buitenaccommodatie van „combibad". Het diepe bassin zal plaats bieden aan drie waterpolovelden waardoor kijkgenot verdeeld moet worden. De avond zal opgevrolijkt worden met echte Limburgse muziek, hierbij zijn alle leden van SIO hartelijk welkom. 2 JULI Voor de elementaire senioren en andere belangstellenden zal er een com binatie van dropping, fietstocht, oriën tatie, etc. in elkaar gezet worden. Dit gaat enkel door bij voldoende deel name. De naam „Spio" destijds voorgedra gen door Gerrit Janssen, stamt uit de romeinse mythologie. Spio was een Waternimf, dochter van Nereus en Doris. Nereus is een god van de zee. Spio is inmiddels de gronotste zwemvereniging van Limburg (547 leden). Senioren (element/recreatief) 80 leden J unioren (elementair) 330 leden Wedstrijdzwemmers 42 leden Waterpoloërs 61 leden Kunstzwemmen 35 leden Deze zwemmen allemaal minstens éénmaal per week. In de afgelopen 20 jaar heeft Spio meer dan 3000 jongens en meisjes opgeleid voor een zwemdiploma, dé preventie tegen verdrinkingsgevallen. Voorzitters door de jaren heen: 1962-1969 Jan Janssen 1969-1972 Joop van de Meulen 1972-1978 Cees Blok 1978-1979 HenkEbberink 1979-1980 Maarten Houba 1980-nu Tino Zandbergen Het vice-voorzitterschap is in 'al die jaren vervuld door Mevr. v. d. Munck- hof-Strijbos. uw Venrays weekblad Gedurende het Pinksterweekend zul len voor de vijfde maal de Muziekfees ten Merselo worden gehouden. Begon nen in 1978 als jubileumfeesten (60-ja- rig bestaan) van de fanfare-drumband St. Oda zijn dc muziekfeesten inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks muziekge- beuren, waar alle verenigingen samen aan meewerken. Ook dit jaar is er een uitgebreid pro gramma samengesteld. Al eerder heb ben we melding kunnen maken van het eerste optreden in Nederland van het Tjechische Orkest Moravanka, een or kest van 14 heren en 2 dames met een gevarieerd programma en veel show, twee weken geleden nog te zien op de duitse t.v. in het programma Die Lusti ge.. Muzikanten. Moravanka zal op vrijdagavond optreden. Op de zaterdagavond, de inmiddels ttaditjonele country- en westernavond, treden 3 country-groepen op, n.l. de - nederlandse - Canyon Drive Band, vorig jaar ook al aanwezig op de mu ziekfeesten, de belgische groep L'Ex- press Cajun en de engelse groep Carey Duncans. De combinatie van deze drie groepen staat ervoor garant, dat alle soorten countrymuziek aan bod komt. De Beierse avond op zondag zal weer verzorgd worden door drie kapellen. De formule van de 3-kapellenshow is zeer suksesvol gebleken. Naast de eigen Merselose kapel Die Fidelen Rosentaler zullen verder aanwezig zijn: Die Origi nal Egelander Freunde uit Eindhoven, een orkest met een vocale groep, en het 17 personen tellende Die Lustige Dorfs- freunde uit Neerkant. Op maandagavond zullen de muziek feesten worden besloten met het optreden van Willy Schobben en zijn Big Band. Voor de vier avonden zijn reeds kaarten verkrijgbaar, en wel bij Albert Michels van de molen Nooit Gedacht, en over twee weken bij de andere voor verkoopadressen, die nog nader worden bekend gemaakt. We raden aan om van de voorverkoop van kaarten gebruik te Er zijn erg veel inzendingen binnen gekomen op de grote PAAS teken-en kleurwedstrijd. Iedereen heeft er ontzettend veel moeite op gedaan om de paashaas zo mooi mogelijk in te kleuren, 't Liefste hadden we jullie allemaal een prijsje gegeven, maar helaas kunnen er maar drie winnaars zijn. We hopen dat alle anderen er toch veel plezier hebben gehad aan de tekening. De prijswinnaars zijn geworden: le Prijs: Mariska Versleijen, Witte Vrouwenstraat 14, Oostrum, die een speelgoedbon ter waarde van 50,— heeft gewonnen. De tweede prijs gaat naar Anke Kusters, Randenrade 22 in Oostrum, te weten een speelgoedbon van 25,— en Mariene van Zwol, Kempweg 107 uit Venray is lachende derde met een speelgoedbon ter waarde van 10,—. Wij hopen dat jullie de volgende keer weer allemaal mee zullen doen! 'n leesbare krant maken, omdat vong jaar veel mensen teleurgesteld moesten worden, toen bleek, dat op de avonden zelf geen kaarten meer te koop waren. Naast het bovengenoemde zijn er verder de volgende onderdelen. Op don derdagmiddag 27 mei is er eerst de kindermiddag. Dan zal bet Limburgs jeugdtoneel optreden met het stuk „Tijl Uylenspiegel bij de Chinezen". Op donderdagavond is het zgn. con cert. Dit houdt in een optreden van fanfare St. Oda in begin van de avond, gevolgd door opvoering van de klucht „Ruilen is niet altijd huilen", gespeeld door 13 personen-tellende toneelclub van Merselo, dat voor dit doel weer is opgericht, toen bleek dat vorig jaar op voering van een toneelstuk in een grote behoefte bleek te voorzien. Zaterdagmiddag staat geheel in het teken van de Hafa-muziek en wel speciaal van de jeugd, 's Morgens om 11 uur zullen bijna 300 jeugdige muzikan ten naar Merselo komen om samen muziekstukken in te studeren, die 'smiddags ten gehore zullen worden gebracht. De deelnemende jeugdorkes ten komen uit Venray, Oostrum, Maas hees, Broekhuizen, Vierlingsbeek, Mill en Merselo zelf. Op zondag, eerste Pinksterdag, zal de Eucharistieviering in de tent worden gehouden. Het kerkkoor bestaat dan 150 jaar en zal samen met een ensemble van de fanfare een mis van Piet Stalmeier ten gehore brengen. Dit zal tevens de première zijn van deze mis. EEN GESCHENKKAART VAN MUZIEKFEESTEN MERSELO Vergelijkbaar met de platen- geschenkbon is het mogelijk om een ander een geschenk te geven met een kaartje voor één van de aktiviteiten van de Muziekfees ten Merselo. Het organiserend comité heeft hiertoe een speciale „kado-ver pakking" ontworpen, waarineen kaartje naar keuze zit. Op dit moment zijn de ge- schenkkaarten'reeds verkrijgbaar bij Albert Michels in Merselo (04786-225) en op het VVV-kan- toor in Venray (in de hal van de schouwburg). omdat Piet Stalmeier er nog niet toe gekomen was deze mis uit te geven. Hierna zal hel jeugdkoor van Wans- sum en het Venrays Mannenkoor optreden. Het Frühschoppen zal wor den verzorgd door de National Four. Maandag, 2e Pinksterdag, zal weer geheel in het teken staan van de Aid Merselse Dag, een gebeuren, dat in voorgaande jaren meer dan 15.000 mensen naar Merselo bracht. Die dag weer geheel in het teken van het Merselo van vroeger staan met diverse aktivitei ten in het gehele dorp. VAN 17 TOT EN MET 24 APRIL 17 april 1982 A.s. zaterdag komen wij 's avonds om 19.00 uur weer bij elkaar in de ruimte onder de sacristie van de Grote Kerk. Om er op onze eigen manier pns geloof in de verrezen Christus te vieren. Ook al blijkt dat geloof niet altijd zo rotsvast te zijn. Maar hel zou ontmoedi gend zijn als we ons hele leven de ongelovige Thomas bleven spelen. Van daar deze hoofdgedachte: Tussen twij fel en zekerheid.... Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Dr. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Martin ouders Bosch-v. d. Weijer Hein en Judith Bloemen-Vcrhaegen. Zondag: Tweede zondag van Pasen. 8.00 leesmis, int. Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen; 9.30 Frans van Opbergen Henk Vorst (Rotaryclub); 11.00 Jan van Gerven Johannes Thomassen en echtgenote. Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 Hein Bloe men Hub Schols-Vosters en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Mathieu Arts; 19.00 Antoon van Osch Johanna Janssen- Huijbers (buurtver. St. Jozef). Woensdag: 9.00 Piet Janssen en overl. fam.; 19.00 Jan Tillemans Petronella Jansen-v. Dijck. Donderdag: 9.00 bijzondere intentie (C.). Vrijdag: 9.00 Herman Ebberink; 14.00 huwelijkssluiting Els Jacobs en Theo Cox; 15.00 25-jarig huwelijksfeest Verheijen-Hoevenaars; 19.00 fam. v. Meijel-van Megen en dochter Bertha. Zaterdag: 9.00 jrd. Yheodorus Hub. Schreinemaeckers en Johanna Maria Jacobs; 19.00 Martinus Direks Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Jan Schwachöfer en opa Dijkmans Thij Voesten. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Mariëtte van Aarssen en Karin Weijers. Huwelijksafkondiging: Els Jacobs en Theo Cox. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Wilbert van Waayen- burg en Wiljan Wilms, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: M. Martens; 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Gerven; 11.00 Tom Kengen en Berti Bouten, lezer: A. Noyens. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Inge Truycn en Maartje Huibers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Colette Teunissen en Nicole Schwachöfer. Vrijdag: 14.00 huwelijksviering: Ton van Ham en Sandra Wekking; 15.00 25 jaar huwelijk: br. Th. Thijssen. Zaterdag 17 april: 18.30 Avondmis (volks'zang) int. overl. fam. Gerards. Misdienaars: Hans Hebben en Gert-Jan Wismans. Zondag 18 april: 2e zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis (koor- en volks zang) int. overl. fam. Pouwels. Misdie naars: Peter Janssen en Wilbert Valkx. Door de week iedere dag avondmis om 18.30 behalve woensdag. Zondag 18 april: Beloken Pasen. H. Missen: 9.00, 10.15 hoogmis, gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avond mis. Dinsdag: 2e dinsdag van de Anto- niusnoveen. 19.00 avondmis met voor beden voor eigen en aanbevolen inten ties. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Dit weekend kunt u uw vastenzakje nog inleveren. Daarna sluiten we de Vastenaktie 1982 af. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Ron- gen-Buijssen en overl. fam. Jan Arts. Zondag: 9.00 jgt. Grad Hendriks; 10.15 overl. fam. Spee-Arts voor de parochie; 11.45 Anna Philibsen-Kleus- kens; 18.00 tot zekere intentie jgt. Hein van Lierop. Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. fam. Linders-v. d. Woldendorp overl. ouders Dupont- Gooren Lei van den Berg. Dinsdag: 8.00 Sjang Lenssen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Joh. Janssen en zoon Martien. Woensdag: 8.00 Elisa Palm en't.e.v. H. Geest; 19.00 Drika Thomassen Riet Stevens-Min. Donderdag: 8.00 Constancia Snijders 19.00 Aatoon Luijpers. Vrijdag: 8.00 Selina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 Gezinsmis, fam. Peters-Arts levende en overl. fam. Wullems. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker- mans-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Eric Arts en Hans Kerstjens. Zondag: 9.00 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 10.15 Peter en Martij n Smelt; 11.45 Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Ronnie Wind- rath. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 André Basten. Dinsdag en donderdag: Leo en Johan Pouwels. Zaterdag 17 april: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: overl. ouders en fam. de Lange-Groart en van Treeck-Stoffels. Zondag 18 april: gezongen Eucharis tieviering om 10.00 uur. Met kinder crèche. Misintentie: fam. Meyer-Ze- gers. Woensdag 21 april: Eucharistievie ring om 19.00 uur. Misintentie: Dhr. H. Kruysen en fam. Tweede zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Frans Stevens en zoon Leo voor overl. ouders Geurtjens-Vermazeren voor overl. Herman Ewals. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs van de Waeter leesmis uit dank baarheid voor de familie van Tilburg- Muijzers; 9.00 leesmis voor overl. ouders Hendrix-Seijkens en zoon Harry en voor overl. Wim Brouwers; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum-Janssen voor overl. Gerrit Flinsenberg. Nederlandse gezangen door kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. ouders Maassen-Swaghoven voor overl. Thijs van de Waeter; 18.30 avondmis voor overl. Jan Arts en Jetje Aoijs. Maandag: 8.00 leesmis tot bijzondere intentie; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 19.00 avondmis voor overl. Toon van Mil. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Arts-Lenssen en Jan Arts en Jetje Aoijs; 14.00 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Houwen-Schwachöfer (kapel van Veltum); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Jacobs voor overl. familie Driessen-Rongen voor overl. Gerrit Vermeulen (buurt). Donderdag: 8.00 leesmis voor een overl. familie (O.); 19.00 avonmis voor overl. Harry Hendrix (buurt). Vrijdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor de leden en overleden leden van de bejaarden- wandelclub bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (v. R.-J.); 19.00 avondmis voor overl. Thijs van de Waeter voor overl. Sjeng de Bruijn. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Cristel Versleijen. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 Tom Franken, Urbain van Weert; 9.00 Ben Verstegen, Stefan Rongen; 10.00 Steven Fijneman, Fons Vercauteren, Pascal van Weert; 11.30 Bas Trimbos, John Dommeck; 18.30 Giel Krijnen en Walter Aben. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Manuël Cornéjo, Ronnie Duivenvoor de; 19.00 Floris Linskens, Michiel van Genugten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 Oscar Geurts, Mark van Ampting; 19.00 Patrick van Dinter, Jan Linskens. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Zondag 18 april a.s. Beloken Pasen, om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikant is Ds. W. Wijkstra uit Groesbeek. Koliekten voor plaatselijk kerkewerk en diakonaatsprojekt. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 overl. familie Direks- Hellegers overledenen van de familie Derks-Camps Linda Goemans (v.w. de bewoners van de Valkenkampstraat) Lambertus Rutten (v.w. de kaartclub) jaardienst Bert Daniëls (Jongeren koor). Zondag: 8.30 tot zekere intentie; 10.00 Hendrina Maria Houwen-Jacobs (v.w. de familie Houwen) overl. van de familie Raedts-Verhees Maria Maas-Martens (Gemengd Koor). Maandag: 9.00 Pieter Hendrik Jans sen. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: *9.00 Maria Elisabeth Willemse-Kooyman. Vrijdag: 9.00 overl. familie Venne- kens-Verschuren. Zaterdag: 19.00 Lena Camps-Dries- sen Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees Lambertus Rutten (v.w. de kaartclub van de buurt) /uil dankbaarheid. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Ronny Pelzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Sj. Wilmsen. Zondag: 8.30 Clemens Weijs, Sander Martens, Wilbert Kusters, Bas Künen; 10.00 Ronny Reijnders, Ron Versleijen, Coen Litjens, Robin Oudenhoven. Vastenaktie: De vorige week mochten we vermel den dat de vastenaktie voor Broeder Basten het geweldige bedrag had opge bracht van 3.675,Er zijn nog enkele giften nagekomen, zodat het bedrag is uitgegroeid tol: 4.037,50. Namens Broeder Basten heel hartelijk dank. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), jaard. Toos Duijkers-Jenniskens maandd. Leonie Philipsen-Verdellen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.00 Hoogmis, maandd. Antonetta Peters-Geurts Jozef en Jozefina Versleijen Leonard Geurts en Wilhelmina Spreeuwenberg Mathijs en Gerard Geurts. Dinsdag: 8.00 H. Mis ter ere van H. Machutus tot dankzegging. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis st. familie Loonen-Feijen. Vrijdag: 8.00 H. Mis st. Hendrik Thielen en Anna Geurts. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor), maandd. Theodora de Mulder- Jeuken jaard. Peter Joh. Baten Frans Baten (koll.). Misdienaars: Edwin Dinghs en Stefan Bloemen; Marcel Duykers en Urban Volleberg; Pepijn Houwen en René Linders. Zaterdag: 19.00 Martinus Kuypers (fam. v. d. Pasch). Tevens jaard. voor Henricus Dinghs. Zondag: 8.00 geen H. Mis; 10.00 jrd. voor overl. ouders Martin Dinghs en Maria v. d. Beuken. Dinsdag: 19.00 overl. ouders Sey- kens-Collin. Woensdag: 8.00 Willem van der Sterren. Tevens intentie offeraars. Donderdag: 8.00 Martinus Kuypers. Vrijdag: 2.00 gez. H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het zilveren huwelijks feest van de fam. Vullinghs-Heyligers. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- linghs; Anna Maria Vollenberg-Philip- sen uit dankbaarheid b.g.v. twee ver jaardagen (G.). Beloken Pasen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck lsm. v. Wil helm Gommans en echtg. 't Zondag: 8.00 maandd. v. overl. fam. van Hees-Voesten; 10.00 hgm. maandd. v. Herman van Le'->sig gest. jrd. v. Peter Joh. Buijsstn en echtgen. en overl. kinderen; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen weekd. v. Maria Loonen- Scheffers. Maandag: 19.00 lsm. v. afgest. fam. Loonen-Willems lsm. v. Jan Tax. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Elly Loonen en Elly van Berlo gest. jrd. v. Antoon Voesten Martinus Nijssen en echtg. Woensdag: 7.30 lsm. voor Sef Linders en overl. fam. maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans. Donderdag: 14.30 huwelijk Zwanen- burg-Breugelmans. Vrijdag: 19.00 lsm. v. pater Loenen maandd. v. Ine Janssen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck. Misdienaar: 19.00 André Peeters. Akolieten: za 19.00 R. Duijkers en Th. van Kenpen; zo 8.00 Tj. Jennis- kens; 10.00 W. Emonts, W. Heidens en R. Kuenen; 11.15 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Rob Zwanenburg (Arnhem) en Anja Breugelmans; Albert Teunissen (Venray) en Annet Verstap pen. Zaterdag: 19.00 I. gest. jgt. v. Antoon Swinkels en Johanna Swinkels- v. Doom; 2. maandd. v. Raymond van Asten; 3. weekd. v. Dora Verheijen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jeu Arts; 10.00 gest. jgt. voor Jeu van Ass; 11.30 1. H. Mis v. overl. ouders Arts-Gielen en Harrie en Jacob Arts; 2. gest. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw namens Gertru- dis en Elisabeth Mulders. Maandag: 19.00 H. Mis v. Frits en Fransje Vriens. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Gerardus Coenen en Aleida Coenen-Spreeuwen- berg Woensdag: 8.00 H. Mis voor Jeu van Ass namens fam. Donderdag: 8.00 H. Mis voor bijz. intentie. Vrijdag: 19.00 H. Mis v. Toon Marcellis. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis uit dank baarheid b.g.v. 12'/2-jarig huwelijk van H. Potten-Kleuskens; 2. H. Mis voor levende en overl. fam. Jansen-Koppens; 3. weekd. v. Dora Verheijen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tom Lemmens en Patrick Marcellis. Zondag: 8.30 Rob Strijbosch en Karei Dekkers; 10.00 Roel Emonts en Joan Lutters; 11.30 Noël Michels en Mare Sijbers. Weekdagen: Peter Michels en Patrick Vergeldt. Vrij: Jos Bovee, Bart Marcellis en Ramon Jacobs. Zaterdag 17 april: Octaaf van Pasen. 7 uur voor Mevr. Gielen-Arts. Zondag: 2e zondag van Pasen. 10.00 voor levende en overleden fam. Verstee- gen-Arts; 11.30 J. van Dijck-Hoedema- kers en To en M. van Dijck-Steeghs. Maandag: feest H. Stanislaus, Bis schop en Martelaar. 8.30 jgt. Lamber tus Arts, Petronella Janssen. Dinsdag: feest H. Agnes Montepul- ciano. 8.30 jgt. Henricus van Hoof en Maria Ewals. Woensdag: schoolmis, feest van H. Anselmus. 8.30 jgt. Gerardus de Mulder en Mathilda Arts. Donderdag: H. Conrad van Parz- ham. 8.30 Mevr. Gielen-Arts. Vrijdag: feest van St. Joris, martelaar 8.30 voor Grada Janssen-Arts. Zaterdag 24 april: feest H. Fidelis van Sigmaringen. 7 uur Martien v. d. Zanden. Misdienaars: Zondag 10.00, woensdag en zaterdag avond: Petri van Hoof en Chantal Wilms; 11.30 Henri Jacobs en Patrick van Helden. Kollektanten: zaterdagavond G. Ewals; zondag: 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. v. Hoof. Kerk schoonmaken 22 april: Mevr. Michels-Michels, Haag en Mevr. Ja- cobs-Lormans, Grootdorp. P.S. Hartelijk dank aan alle mede werkers voof de Goede Week en Pasen. Hartelijk dank voor uw edelmoedig heid bij de Vastenaktie 2750,50. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Arts- Herpers. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. V. d. Heu vel. Maandag: 8 uur t.i.v. fam. Muysers- v. d. Sterren. Dinsdag: 8 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur voor bijz. intentie. Vrijdag: 8 uur voor overl. ouders van Helvoirt-v. d. Wijer. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Lënkens. Zondag 18 april: 2e zondag van Pasen. Beloken Pasen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. puders Thissen-Hendriks. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal. Jan Fleurkens (v. O.); 11.15 Hgm. uit dank fam. Burgers. Maandag: 8 uur jgt. voor zal. Joh. van Dongen. Dinsdag: 2e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. uit Dankbaarheid. Woensdag: 8 uur lsm. zal. H. Geelen en broer Leo. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Tónna Willems. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. «ouders. Zaterdagavond: om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Akolieten voor 18 april: H. Geurts, J. Thissen en G. Timmermans. Misdienaars: Tw. Reintjes en Jos Geurts. Tweede zondag van Pasen. Zondag: 8 uur H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoogmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Tevens voor Mathijs Vousten. Akolieten: Corné van Meijel en Hans van Well. Misdienaars van de week: André Swinkels en Johan Droesen. Maandag: 8 uur H. Mis voor een zieke. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden Jans- sen-Gielen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: 8 uur geen H. Mis; 2 uur plechtige Hoogmis voor het zilveren bruidspaar Huub Nabben en Truus Nabben-Besouw. Zaterdag: onder de H. Mis van 7 uur worden de kinderen van de zesde klas gevormd door vicaris-generaal J. G. ter Schure. De H. Mis is t.i.v. de vormelin gen. EEN ABONNEMENT WAARD Zaterdag 17 april: 19.00 Avondmis voor John van Veghel, Jan Rowens voor een spoedige genezing van mijn vrouw en voor de missionarissen. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Hubertus v. d. Ven; 10.00 Hoogmis voor vader Kersten, Jan Log- tens en fam. en voor onze vader de Paus. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel, fam. Verhoeven en fam. Bogarts. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor een goed verloop van een operatie en genezing van zieken en voor Lambertus Beys. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. ♦Jozef voor intenties van de pelgrims. Donderdag: 8.45 voor zegen in een gezin en bedrijf en voor mevr. Swinkels» Vrijdag: 8.45 H. Mis voor uitkomst in moeilijkheden en voor mevr. en mhr. Bechtold. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Bent 'u voor overlevering gekentekend", in de koninkrijkszaal van de jehovah's getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 18 april om 10.00 uur v.m. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo el dia 18 de Avril NO habra Misa espaiiola ,en nuestra capilla; SI el domingo siguiet en el dia 25 de avril porque el dia 25 de avril el Padre Juan habra vuelto ya de El Viso. Durante la ausencia del Padre Juan (desde el 14 hasta el dia 24 de avril) en casos urgentes, se puede llamar al Sr D Juan Jacobs (077-30969). Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Claro, sigue nuestro programa del Centro aunque algunos de los nuestros aprorechan unas vacaciones bien mere- cidas en su Patria! El domingo el dia 2 demayo en Venlo a las 16.00 horas una asamblea general con una charla informativa sobre el Congreso de las Asociaciones de Emigrantes Espafloles a cargo de los companeros que fueron elegidos para representar a esta colonic en Utrecht. Hasta la vista! boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehete dag geopend Dit artikel gaat verder in op: de oprichting van de militaire bondgenoot schappen en op de kernwapenwedloop tussen de twee machtsblokken. Verder zal een poging gedaan worden om deze militaire bondgenootschappen te plaat sen in hun historische verbanden. Beide grootmachten gebruiken zowel: politieke, militaire, economische en financiële middelen om hun kontrole op hun invloedssferen te verstevigen c.q. uit te breiden. In beide invloedsferen worden politieke instellingen, economi sche structuren en iets later militaire bondgenootschappen opgebouwd die beantwoorden aan de belangen van beide grootmachten. De Sowjetrussische politiek om hun kontrole op de bezette buurlanden te laten voortduren en te versterken, was de aanleiding voor het Westen om de N.A.V.O. (Noord-Atlantische Verdrags Organisatie) op terichten. Op 4 april 1949 sloten de V.S., Enge land, Frankrijk, Nederland, België, Luxemburg, Portugal, Italië, Noorwe gen en Canada een verdrag waarbij wederzijdse hulp in geval van een bui tenlandse aanval werd toegezegd. De spanningen tussen de twee machtsblokken leidt tot waanzinnige hewapeningsinspanningen. Het staat buiten kijf dat de Sowjet-Unie na de Amerikaanse atoombommen op Hiro- sjima en Nagasaki moeite noch kosten heeft gespaard om haar nucleaire ach terstand in te lopen. Op 23 september 1949 worden de Sowjet-inspanningen met succes bekroond en brengt Moskou een atoombom tot ontploffing boven Semipalatinsk (Siberië). De Verenigde Staten Beschikken op dat moment (1949) al over honderden atoomkoppen en een wereldwijd net werk van basissen en middenlange af- s tandbommenwerpers Het nieuws van de eerste Sowjet- atooinbom zet Amerika in rep en roer. De gedachte dat de Sowjet-Unie nu na verloop van tijd met hetzelfde wapen (de atoombom) zou kunnen terugslaan en wellicht voor het eerst de Verenigde Staten zou kunnen bereiken als zij daar ook een bommenwerper voor ont wikkelen laat de Amerikaanse rege ring niet meer los en draagt er veel toe bij dat V.S.-president Truman eind 1949 het groene licht geeft voor de ont wikkeling van de waterstofbom Een bom die weer duizend keren krachtiger is dan de uranium- en plutonenbom. Hiermee wordt weer een nieuwe etappe ingeluid in de kernwapenwedloop. „Vredesberaad", Venray (Wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11