1VERENIGINGSNIEUW S >NJ UWERPENIEUWS JUM MERSELO SPRINGPLANK EN WUK ZUID cav27mc uk WIJKRAAD BRUKSKE Venray IM Venrays Mannenkoor [ongerenkoor PEEL EN MAAS SCOUTING St. Pe\^S jeugdnatuurwacht Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan i% VOEDNGS BOND FNV Werkgroep Homosexualiteit F.N.V. ringend verzoek: Gelieve voor tijdige toezending van uw kopij Hg te dragen. Stel niet uit tot het laatste moment. Wij moe- in dan noodgedwongen gaan inkorten of kopij laten liggen.... opij welke dinsdags na twaalf uur binnenkomt kan niet meer geplaatst worden. DAMESKOOR i a.s. donderdag 8 april om 19.30 ^petitie baspartijen en om 20.00 gehele jor. Donderdag 15 april: 19.30 repetitie noren en om 20.00 gehele koor. Zondag 18 april evaluatievergadering öflcoor met bestuur, aanvang 11.00 irin de Burggraaf. Maandag 26 april: bestuursvergade- jnginde Burggraaf. i Dinsdag 4 mei opluistering Doden- |WenkingGrote Kerk. Aanvang 19.00 men met Kon. Harmonie Euterpe. Vrijdag 14 mei: deelname aan het jrenfestival te Blerick in de Staay. invang 20.00 u. Vertrek per bus om 1.00 u. Dames kunnen ook mee, maar gaarne even opgeven bij de sekre- 15. Zaterdag 22 mei: 25 jarig huwelijk (imFleurkens. Zondag 30 mei: optreden in Merselo jdens de muziekfeesten aldaar tussen 1.00 en 12.30 uur. Zaterdag 10 juli: 25-jarig huwelijk ibert Seuren. Het traditionele zondagochtendcon- jrtis verschoven van 10 okt. naar 10 Iptember. 29 okt. Federatieve zangersdagen te |erick. 6nov.: feestavond en huldiging div. jbflarissen van ons koor. 22nov.: Gouden Humor. 11 dec. Concert met ,,de Nachte- kien" uit Polen. Verder in dec. nog diverse kerscon- iten. Afmelden: R. v. Mil, tel. 86917 of de (vggraaf 81244. tonderdag 8 april: 19.30 repetitie harmonieorkest ^aderdag 15 april: 19.30 repetitie harmonieorkest AGENDA: iterdag/zondag 17 en 18 april: solis- ndoncours te Leunen, mei: dodenherdenking in Grote Kerk monument, samen met Venrays lannenkoor. IIapril: aubade b.g.v. Koninginnedag, en 16 mei: communiefeesten ,12,13 juni: concertreis naar Dipperz ftest-Duitsland). LEERLINGENOPLEIDING: kinderdag 8 april: 1.30 repetitie jeugdharmonie londerdag 15 april: 18.30 repetitie jeugdharmonie iterdag en zondag 17 en 18 april: sotistenconcours in Leunen sdividuclc repetities volgens afspraak iet uw leraar. DRUMBAND: londag 11 april: Géén drumbandrepetitie vanwege Pasen. 518 april: 10.00 leerlingen drumband 10.30 repetitie drumband bardienst: hr. Kooien Afmelden harmonieorkest bij de sretaris, tel 80225; jeugdleden bij de ter Raets, tel. 82803 en drumband- jdra bij de heer van Els, tel. 86824. Agenda: Vrijdag 9 april: Goede Vrijdag, om 19.30 viering in de Paterskerk. Zaterdag 10 april: Paaszaterdag, om 19.30 avonddienst inde Paterskerk (in uniform). Zondag 11 april: Eerste Paasdag, Om 10.15 hoogmis in de Paterskerk (in uniform). Dinsdag 13 april: om 06.00 uur vertrek naar Loreto vanaf het Kennedyplein. Eventuele afmeldingen: secretariaat langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: We verwachten dat alle koorleden de «asvieringen zullen meemaken. Voor wat betreft de Loreto-reis |«wijzen we naar De Galm. In verband ■net deze reis geen repetities tot 25 april Lt. Op zondag 25 april wordt ter degenheid van het jubileum van «stoor Barnhoorn de Hoogmis in de 'aterskerk gezongen. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Zondag 11 april (Eerste Paasdag) zin gen we tijdens de Mis van 11.30 uur in de Vredeskerk. Weest U s.v.p. om 11.15 uur in het zaaltje aanwezig; in uniform. Woensdag 14 april om 20.00 repetitie in zaal Sijbers, aan de Merseloseweg. Zondag 18 april zingen we om 10.00 uur de meerstemmige Mis in de kapel van het ziekenhuis; in uniform. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekérom, tel. 83332. Donderdag 8 april: 17.00 Extra repetitie i.v.m. optreden St. Servaas zaterdagavond. Zaterdag 10 april: 17.30 aanwezig zijn in de kapel van St. Servaas voor de voorbereiding op de viering van Paaszaterdag. Dinsdag 13 april: 19.00 gezamenlijke repetitie. Zondag 18 april: 11.00 gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 9 april: 18.45 gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 16 april: 18.45 gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 23 april: 18.45 generale repetitie i.v.m. uitvoe ringschouwburg. „SALTARELLO" Vrijdag 9 april: 17.00 gezamenlijke repetitie (extra) i,v.m. optreden St. Servaas zaterdag avond. Zaterdag 10 april: 17.30 aanwezig zijn in de kapel van St. Servaas voor de voorbereiding op de viering van Paaszaterdag. „AGÊVOLÈ" Voorstel voor een repetitie: woensdag avond 14 april 19.00 uur in 216. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 13 april, 19.30 uur repetitie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in zaal Sijbers, Merseloseweg. Parkeerterrein voldoende aanwezig bij deClockert. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijersi Oranjestr. 7, tel. 86159. C^hriiho VREDESKERK VEN RAY A.s. zaterdag 10 april is er een jonge renviering, die in het teken van Pasen staat. De koor- en orkestleden worden om 6 uur verwacht in het parochiezaaltje. Kun je niet komen, meld je dan af, op de repetitie of bij een van de bestuurs leden. We wensen iederen prettige paas dagen en een fijne vakantie toe. Tot zaterdag. uw Venrays weekblad LEUNEN De „Don-Bosco" groep in Leunen wil in augustus starten met een verken- nersgroep. Deze groep, die op dit moment enkel uit een welpenhorde be staat, bestaat dit jaar 25 jaar. Dit wil men op twee manieren vieren. Door middel van een groots weekend, waarvoor de leiding bezig is met het smeden van plannen, en verder door het starten van een verkennersgroep. Er is een groep kinderen in Leunen die dit spel wil gaan spelen, maar de „Don- Bosco" groep mist op het ogenblik nog twee enthousiaste leiders of leidsters voor de nieuwe verkennersgroep. Als er iemand interesse heeft, kan hij of zij zich melden bij Wiland Doreleijers, tel. 04780-87696. Ook degenen die onbekend zijn met Scouting zijn van harte welkom en zullen er waarschijnlijk veel plezier aan beleven. De agenda van het Muziek en Majoretten Showkorps St. Petrus Ban den, is behoorlijk gevuld. Zelfs voor 1983 zijn reeds data gereserveerd. Nu eerst de aktualiteit. Zaterdag 10 april zal het korps medewerking verlenen aan de Paaseierprijsvraag van de Venrayse Winkeliers. Vertrek om 13.15 uur vanaf de LTS naar de Schouwburg, waar nadere instructies gegeven worden. Nu de Lente begonnen is richt de ak- tiviieit van het korps zich ook op de voorbereidingen voor de nieuwe show, die op de TAPTOE VENRAY op 4 sep tember a.s. gepresenteerd zal worden. Het bestuur wil daarom nog eens een beroep doen op de leden voor een goed repetitiebezoek. Deelnemende korpsen aan dit gebeuren zijn: deBrabant Band uit St. Oedenrode; Showkorps Dongen uit Dongen; Showband Wilhelmus, bekend van Ahoy en TV, uit Sliedrecht. Korps maakt twee shows, eenmaal Gala en eenmaal Russisch; Showband Juliana, evenseens bekend van de TV,, uit Middelburg. Dit korps heeft er een vlaggenpeloton bij. En ook het eigen korps mag men in deze niet vergeten. Enkele data om reeds te noteren zijn: 18 april Majoretten Solistenconcours in Venlo; 30 april Grote Rommelmarkt; 16.30 uur serenade bij de secretaris v. d. Wind in verband met zilveren bruiloft en om 19.00 uur optreden in ,,de Wetteling" in verband met Koninginnedag. Imei Kollekte. 7 mei Taptoe St. Anthonis. 23 mei Festival Montfort. 13 juni Jeugdvierdaagse. 20 juni Opluisteren concours in St. Oedenrode. 25 juni Serenade i.v.m. zilveren jubi leum. 26 iuni Festival Wan^sum. 27 juni Taptoe Beuningen. 12 juli Laatste repetitie voor de vakantie 8 aug. Eerste repetitie na de vakantie. 4 sept. TAPTOE VENRAY 1982. 14 nov. Inhalen St. Nicolaas. Mei 1983 Sevenum en 26 juni 1983 Meerlo. Beste Jeugdnatuurwachters. De lente heeft zijn intrede gedaan en onze zelfvervaardigde nestkastjes zijn mogelijk al in gebruik genomen door een mezen-paar. Ook onze akiiviteiten starten nu en wel 2e Paasdag 12 april a.s. met een puzzelwandeltocht in het gebied rond Vlakwater en Loobeekdal. Gestart wordt vanaf „De Perdstal" om 9.30- 10. .00 uur. Denken jullie aan je grotne boekjes! Tot maandag bij de Perdstal! Zaterdag gingen we naar de Casten- rayse vennen waar van alles werd bekeken. Zondag was er een excursie naar de Rouwkuilen o.l.v. mij, waar maar liefst 9 mensen van onze afdeling naar toe kwamen. Goed zo, ga zo door. Er werden die dag leuke dingen gezien zoals een levendbarende hagedis (Lacer- ta vivipara), slobeenden, boomvalk enz. Donderdag 8 april begint in Zuid- Limburg in Terlinden het PAKA (Paaskamp). Hier zal ook de Sjokgroep en IWG naar toe komen. Het wordt uiteraard een erg fanatiek kamp en zo te zien zal het weer ook wel mee zitten. Dus neem je korte broek en zonne brandolie maar mee! Iedereen die zin heeft om mee te gaan kan dat tegen mij zeggen, zodat ze mee kunnen fietsen met anderen van onze afdeling. Het PAKA is dinsdag 13 april afgelopen. Vlak na het PAKA is er het vogel weekend in de peel, georganiseerd door afd. Grubbenvorst, maar ook bedoeld voor Venrayers. Het begint maandag 21 april en is zondag 25 april afgelopen. De kampprijs is 6,per dag oftewel 24, voor het hele kamp. Het wordt, zoals gezegd, in de peel gehouden en wel in Helenaveen. We fietsen met de afdeling er naar toe (±20 km.). Komt allemaal en geef je maar bij mij of Marion op. (tel. 04780-82413). Roy heeft trouwens de formulieren voor het broedvogelonderzoekje binnen gekregen en iedereen die aan dit onder zoekje meedoet of wil doen kan deze formulieren bij hem ophalen. Mensen die waarnemingen van reptie len en/of amfiebieën hebben, worden vriendelijk, doch dringend verzocht deze aan mij door te geven daar ik alle gegevens over deze dieren die onze afdeling rijk is door wil geven aan RIN (Rijks Instituut voor Natuurbeheer) die hierover een atlas wil gaan uitgeven. Vrijdag 9 april: Vanavond gesloten i.v.m. Goede Vrijdag. Zaterdag 10 april: Vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 11 april: Gesloten i.v.m. Ie Paasdag. Maandag 12 april: Vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. 's Middags vanaf 2 uur geopend i.v.m. de rommelmarkt. Het kegelen afgelopen vrijdagavond was erg gezellig. A.s. vrijdagavond wordt het pro gramma verzorgd door Hanny, Muchel, Peter. Wat we gaan doen blijft nog een verrassing. Om 18.45 staat het oranje busje klaar bij Claraschool voor jeugd Zuid. Zaterdagavond grote verrassing. Zorg dat je allemaal een fiets bij je hebt met licht. Ook de leiding heeft een fiets bij zich. Zorg dat je om 19.30 uur aanwezig bent. Dit jaar is de kampweek van 17 juli t/m 27 juli. Houdt deze data in de gaten. Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding. DE VOORKANT/DIXO: Zaterdag 10 april a.s. is er een optre den van de groep T.L. Deze band, af komstig uit Nijmegen en Arnhem, bestaat uit 4 heren en 1 dame, brengen geheel eigen muziek, met een eigen ge luid. De stijl ligt „ergens" tussen de Pretenders en de Motels. Dit optreden begint om half 10; entree 3 piek. Zaterdag 24 april wederom live-mu- ziek in de Voorkant/Dixo; waarschijn lijk met een jonge Rockers-avond. Ook de Stones zijn ooit jong geweest, dus laten we maar eens bekijken hoe het met de nieuwe bandjes is gesteld. DE ACHTERKANT: Ook de Achterkant is drukdoende enkele concerten op te zetten, maar daarover kun je binnenkort in deze ru briek meer lezen. Al willen we wel vast verklappen, dat de groepen die komen optreden snelle moderne muziek goed in de vingers zullen hebben. Behalve de vrijdag- en zaterdagavond is de Achterkant ook voortaan zondag- 's middags geopend. FREE WHEELIN TOTAAL: Weer 'n nieuw verschijnsel? Over het ontstaan en de achtergronden daarvan gaan we een andere keer in, maar wel willen we vaststellen wat de eerste aktiviteit van Free Wheelin Totaal is, n.l.1 mei optreden van HET GOEDE DOEL, 'n anderstalige groep die het helemaal gaat maken (zoals dat zo fraai heet in de vaktaal). Momenteel hebben ze een single in de hitparade: In het leven. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN: Noteer alvast in je agenda, of op een stuke papier: 25 mei in Free Wheelin een Groots Verkiezingsgebeuren. Volgende week gaan we hier verder op in. BAALMIDDAGEN: Nog steeds elke woensdag- en don derdagmiddag is ons café geopend voor jonge mensen met veel verveel-tijd, oftewel voor jonge mensen zonder werk. Je kunt er kletsen, koffie drinken, kaarten, risken en om half drie start er steeds een spannende video film. Op woensdagmiddag loopt er een zeefdrukkursus. Er kunnen nog enkele jonge mensen aan meedoen. Interesse, bel op of loop eens binnen op woensdagmiddag. REÜNIE St. Bernardus coll. LILBOSCH Op zaterdag 24 en zondag 25 april a.s. vindt er een reünie plaats op Rolduc van alle oud-studenten van het voorma lig Bernarduscollege Lilbosch. Ontvangst van de deelnemers is tussen 15 en 16 uur op de Abdij Rolduc te Kerkrade. Het zondagsgebeuren wordt gehou den op de abdij. Lilbosch te Pey-Echt en daar is o.m. om 9.30 uur een plechtige Eucharistieviering gecelebreerd door priesters oud-studenten. De feestpredi katie wordt gehouden door Deken Joosten uit Echt, terwijl degezangen worden verzorgd door het mannenkoor uit Pey o.l.v. dhr. Will Damen. Oud-studenten uit Nederland, België, Duitsland kunnen zich nog schriftelijk of telefonisch opgeven bij de skretaris van de oud-studentenvereniging dhr. Will Thelosen, Wilhelminastraat 17 te Brunssum (tel. 045-252900) waarna een programma zal worden toegezonden. Lourdescomité afd. Venray De zieken, die dit jaar in aanmerking komen voor een gratis of gereduceerde Lourdes-reis zijn bijna allemaal bezocht en ingeschreven. In totaal 36 zieken. Gelukkig een groot aantal, maar helaas is de wachtlijst nog (te) lang en hebben we toch nog mensen teleur moeten stellen. Wij blijven akties voeren, zodat ook zij misschien volgend jaar aan de beurt komen. Maar het aantal nieuwe aanmeldingen is elk jaar groter dan het budget. Wij hopen dan ook dat men het Lourdes Liefdewerk in Venray zal blijven steunen. U kunt ervan verzekerd zijn dat alle Lourdes-medewerkenden zich blijven inzetten voor de zieke medemens. VOORLICHTINGSAVOND Op maandag 17 mei a.s. houden wij onze jaarlijkse voorlichtingsavond voor zieken en pelgrims die dit jaar naar Lourdes gaan. Deze avond wordt gehouden in de aula van De Kruuze en begint om 19.30 uur met een korte euchristieviering, opgedragen door onze geestelijk adviseur, pastoor Geerits. Hierna voorlichting met dia's. Ook verpleegkundigen die de reis meemaken zijn op deze avond aanwezig. ER IS NOG PLAATS Van 8-15 juni gaat de Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Pelgrims kunnen zich nog opgeven bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. Men betaalt 100,— inschrijfgeld; het restant dient vier weken vóór vertrek naar Lourdes voldaan te zijn. Voor alle inlichtingen kunt U terecht bij dhr. Philipsen. john schutte winterkampioen De wintercompetitie is voorbij, er is goed gestreden over 12 avonden, waarvan er 10 telden. De uitslag van 10 wedstrijden is als volgt: 1 en kampioen J. Schütte 78 p. 2P. Lenssenjr. 74 p. 3 J. Krijnen 71 p. 4 H.Jacobs 69 p. 5M.Lenssen 68 p. Op 29 maart j.l. was de prijsuitrei king met nog 'n extra wedstrijd, waar nog enkele prijzen te verdienen waren. De uitslag: 1 P. Lenssen jr. met 9 p. nakavelen 2 D. Klomp met 9 p. nakavelen 3 M. Lenssen met 7 p. nakavelen 4 J. Schütte met 7 p. nakavelen H. Jacobs poedelprijs. Schutters bedankt voor 't vertrouwen dat jullie in mij hebben gesteld. Ik hoop dat de nieuwe schietcommissie het goed van mij zal overnemen. Hartelijk dan ook aan Nelly en Dolf Klomp voor de beker en de ontvangst die wij schutters steeds bij U hebben gekregen. P. Lenssenjr. De schutterij heeft vrijdag j.l. deelgenomen aan de avondvierdaagse van DSV. Na een optreden van het jeugdkorps van de schutterij was dan het moment daar dat er gefietst moest worden. De twee schutterijen op een racefiets, dit moest een spectakel worden. Na allerlei stunts te hebben moeten uithalen was er toch een mooi bedrag voor DSV bijeen gehaald. De fietsers voor 't Zandakker: Krijnen, de Klein, Hendriks; voor schuttersgilde St. Anna trad Barends in het strijdperk. Na een spannende strijd won het Zandak ker en was de uitslag: le de Klein, 2e Krijnen, 3e Hendriks, 4e Barends. Het was een gezellige avond en zeker voor herhaling vatbaar. Eerste Paasdag en Paasmaandag is er geen schieten op ons terrein. Wel zal er kunnen worden deelgenomen aan een schietwedstrijd in Sevenum. Diegenen, die mee willen doen aan deze persoon lijke wedstrijd om 14.00 uur bij het gildehuis samenkomen. Alle leden en begunstigers een zalig pasen. Inleveren van alle vakantiebonnen voor de landbouw en cheques van de A.S.F. op woensdag 14 april a.s. bij H. Minten, Overloonseweg 51 in Venray van 18.30- 21.30 uur. Bij het inleveren van bonnen en cheques moet men zich kunnen legitimeren d.m.v. paspoort of rijbewijs. Ook dient men het bank- of girorekeningnummer mede te brengen en voor vakbondsleden geldt dat zij ook hun lidmaatschapskaart moeten kunnen overleggen. Ingeleverd kunnen worden alle bonnen en chques met opdruk „geldig tot 31 maart 1982". Attentie! Attentie! Zaterdag is de grote dag voor paaseieren zoeken. Komt allen tesamen bij de trimbaan bij het ziekenhuis. Start om 3 uur tot 6 uur. Van 0 tot 6 jaar en van 6 tot 12 jaar. In schrijfgeld 1,—. Komt dat zien, komt dat zien! En dan hebben wij het jeugdtokkelen van Lady Kittekat en de Tapijtentrek ker. Start 14 april 's middags om 12 uur. Tot zondag 18 april 's middags om 12 uur. Wij rekenen op veel brekers en vooral in de nachtelijke uurtjes. Kanaaltje 2. Schrijvers kunnen zich nog^ steeds opgeven bij Mamma Jacob, tel. 85558. Wij rekenen op jullie aller mede werking. En laat ons niet in ons hemd staan. Bye, bye, zwaai, zwaai. PAASMIDDAG I Afgelopen zaterdag heeft een groot aantal kinderen veel plezier gehad met het schilderen van eieren, die ze na afloop meenamen, tevens werden er spelletjes gedaan. De kinderen waren hiervoor in drie leeftijdsgroepen ver deeld. De prijzen werden gewonnen door Erwin, Kim en Angèle. Daarnaast was er voor alle kinderen snoepgoed. Een half uur later dan normaal zijn we naar huis gegaan. PAASMIDDAG II Zaterdag a.s. wordt dit prettige paas- gebeuren voortgezet in de natuur. Dan gaan we met z'n allen de bossen in. Dit is een dag voor de hele familie. Zowel kinderen, als ouders, opa's en oma's. Iedereen wordt verzocht voor eigen vervoer te zorgen. U kunt natuurlijk ook vragen of u met iemand anders mee kunt rijden. Verder is het aan te raden sportieve kleding en schoenen te dragen. Voor limonade wordt door ons gezorgd, maar een middag in de natuur geeft hongerige magen. Zorg dus dat U wat te eten bij U hebt. Prefereert U koffie, neem deze dan mee in een thermoskan. De kinderen kunnen o.a, zoeken naar eieren, terwijl de ouders bijv. een gezamenlijk balspel doen (even lekker bewegen). Let wel. het is niet mogelijk alleen de kinderen te sturen. Die verantwoording is wat te groot wan neer er veel kinderen zijn. Bovendien is het erg gezellig om met het hele gezin de natuur in te gaan en wat spelletjes te doen. Om 14.00 uur (niet later) verzamelen bij de Antoniusstraat. Natuurlijk moet het weer wel meewerken. Mochten er twijfels zijn over het wel of niet doorgaan, bel dan even 83080 of 88546. Zoals iedereen wel ziet, is dit stukje wat langer dan U de laatste tijd van ons gewend bent. De winterslaap is voorbii en de voorjaarsmoeheid is door ons ver werkt. (Hopenlijk ook door U). Door ons worden de schouders er weer onder gezet en we hopen dan ook dat U zich ook laat zien. Helaas moeten we i.v.m. Pasen en het opstellen en uitwerken van een aktivitei- tenkalender volgende week verstek laten gaan bij het verenigingsnieuws. De week daarna zullen we zeker weer present zijn. Voor vragen kunt U altijd bellen 88546. (Na 18.00 uur). Bye, bye en zwaai, zwaai. Op dinsdag 13 april a.s, houden we een thema-avond met als onderwerp: „Kontakten zoeken en leggen, hoe doe je dat?" In de praktijk blijkt het n.l. meer nog dan in de heteroseksuele wereld ontzettend moeilijk te zijn, kontakten te zoeken met menseq, met als doel een eventuele vaste relatie. Het plaatsen van of reageren op een kennismakingsadvertentie is vaak een grote drempel, terwijl een bezoek aan een "bar vaalc ook niet als prettig wordt ervaren. Daarom is het de bedoeling met elkaar van gedachten te wisselen over het bovenstaande. Je bent van harte welkom. Denk er wel even aan dat we per 1 april verhuisd zijn van de Antonius straat naar MASJ, Hoenderstraat 33. Dus vergis je niet. We beginnen om 20.00 uur. Tot ziens? afd. Venray FNV afd. Venray houdt op 20-4-'82 haar voorjaarsvergadering in zaal „In den Engel", Poststraat, aanvang 20.00 uur. Alle bestuursleden van de aangeslo ten bonden en alle vertegenwoordigers van de diverse commissies worden verwacht aanwezig te zijn. Agenada: Opening. Notulen. Kascontrole. Werkgroepen. Werkplan. Rondvraag. Sluiting. Oproep voor vrijwilligsters kledingruilbeurs De kledingruilbeurs heeft al een aantal keren niet door kunnen gaan vanwege gebrek aan krachten. Hierdoor hebben we veel mensen teleur moeten stéllen. Om de ruilbeurs weer door te kunnen laten gaan vragen we mensen die zich hiervoor helemaal vrijwillig in willen zetten. Het geld dat in de loop van de tijd binnen gekomen is hebben we steeds gebruikt om de lopende kosten te dekken en eventuele goede doelen te steunen. De tijd die nodig is om mee te kunnen doen is een woensdagmiddag per maand van half 2 tot half 5. Mensen die zich hiervoor in willen gaan zetten kunnen dit laten weten bij Mariet Peeters of Hettie Schreurs, tel. 81131 of 87270. Voorlopig zullen we dus nog even gesloten moeten blijven. Het tijdstip dat we weer open gaan zullen we ook in Peel en Maas bekend maken. Groetjes en tot ziens. Werkgroep rekreatie/aktiviteit heeft de volgende aktiviteiten gepland voor april 1982. Die beginnen om 20.00 uur in ons wijkcentrum „De Kiosk": vrijdag 9 april kaarten vrijdag 16 april diverse spelen zaterdag 17 april kienavond zondag 18 april ruilbeurs (10.00 tot 13.00 uur) vrijdag 23 april kaarten. Diabetes Vereniging organiseert een disco-avond Vrijdagavond 16 april houdt de Diabetes Vereniging Nederland, afd. Venlo e.o. een discoavond voor alle jeugdige diabeten tussen de 13 en 22 jaar. Deze avond zal gehouden worden in de jongerensoos „Het Mafcentrum", Pastoor Leursstraat 12, Maasbree en begint om 20.00 uur (linker zij-ingang). Een kennis, vriend of vriendin kan worden meegenomen, de entree be draagt 1,—p.p. Slaagt de avond, dan hoopt de vereniging, dat een aantal jongeren diabeten in de toekomst zichzelf over aktuele onderwerpen, waarvoor men belangstelling heeft, zullen beraden. De avond is bedoeld als eerste kennismaking tussen de jongeren dia-1 beten onderling, waarbij nu eens niet het onderwerp „Diabetes", waar de jongeren al elke dag aan herinnerd worden, hoofd-thema zal zijn: Maar gewoon het gezellig samenzijn bij een plaatje en een praatje. Zijn er jongeren, die geen uitnodiging hebben ontvangen, van de DVN, dan kunnen deze kontakt opnemen met mevr. Mia Peeters, Laar 4, Maasbree, tel. 04765-1592. PEEL EN MAAS VOOR UW NIEUWS EN VOOR UW ADVERTENTIES ENRAY Deze week en de komende weer impressies van trimmers die meedoen met onze aktiviteiten, die, zoals reeds vaak is geschreven in deze rubriek, geen vereniging is maar gewoon een clubje waar je zo vrij bent als een vogeltje. Deze week wat woorden van Ger de Groot, die' zoals hij zelf zegt, een „fanatiek" trimmer is geworden. Doe iets voor je gezondheid, ga bewegen. Dat is een kreet, die je vaak kurit lezen. Maar voor je daartoe in staat bent, moet er heel wat gebeuren. Zo ging dat ook met mij. Nu fanatiek trimmer. Rustig aan beginnen, niet forceren, en de ingebeelde kritiek van je omgeving verwerken. Maar als je dan verstandig, stapje voor stapje, aan je conditie werkt, zie je heel snel vorderin gen. En dan opeens kun je wel 5 -10 km achter elkaar rennen. Natuurlijk kan je je afvragen: is dat dan zo gezond, is dat zo nodig. Of het gezond is is weet ik niet. Maar wel weet ik dat ik me fitter voel. Dat ik zonder buiten adem te raken de trappen van een fiat op loop als de lift het een keer niet doet. Dat ik een stukje vlaai e.d. niet hoef te laten staan, want die energie verbruik ik toch wel. Als bij komende aardigheid, het kost niet veel, alleen de energie die ik te veel neem. Zeg," heb jij ook zin om mee te doen? Onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km. 10 april lopen wij op het Rank Xerox circuit. Iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trimmen van 1 uur. We hebben wisselende vertrek punten, a.s. zondag 11 april vanaf par keerplaats Lorbaan, waar om 8.55 uur verzamelen is. Ieder woensdagavond om 18.45 uur vertrek voor loop- en trinoefeningen. Woensdag 14 april op het Geysterse Bossen circuit. Inlichtingen verstrekt U gaarne Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11