GEMEENTEPRAAT CDA PvdA Bedankt voor uw stem Samen aan 't werk 'ebberink O 4, CL b NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie: G. A. Schütte, Bureau voorlichting en inspraak Commissie Openbare Werken bespreekt afwerking stortplaats Venrays Broek Nieuwe straatnamen voor 6 kerkdorpen Commissie financiën en belastingen Collectekalender Destructiemeldingen op Goede Vrijdag Commissie voor onderwijs c.a. Hinderwet TAXI-VERGUNNING Bouwvergunningen verleend Commissie handel middenstandszaken Muziekvergunning horecabedrijven Nieuwe parkeerschijf verplicht Bouwvergunning aangevraagd Commissie voor verkeer GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VÊIRAV fWERKKLEDINGP* i KOMT VAN (V Verklaring van geen bezwaar VENRAY TOP LEASE nu extra voordelig! In de gemeenteraadsvergadering van 9februari j.l. is door de raad een streep gezet onder de discussie „al dan niet boren" op de voormalige stortplaats Venray's Broek. De conclusie van de gemeenteraad was toen dat aan de provincie zal worden gevraagd een aantal peilputten aan de rand van de stort te slaan. Via deze peilputten is het mogelijk de grondwaterbewegingen te volgen. De verontreiniging van het grondwater zal worden bepaald via onderzoek door provinciale waterstaat van genomen watermonsters uit de peilputten. Dit onderzoek zal op regelmatige tijden moeten plaatsvinden. Het plan bestaat om binnenkort ook té beginnen met de afwerking van de voormalige stortplaats. Deze afwerking is door gedeputeerde staten van Lim burg verplicht gesteld en moet gebeuren volgens de wensen van Staatsbosbeheer. Omdat Venray's Broek wordt ingericht voor recreatief gebruik, wandelen e.d., bestaat de afwerking uit het aanbrengen van een laag aarde, de aanleg van paden en het planten van bomen, als es, berk, populier en van siru.'keH "ajS '/ffaertS, en sleedoorn. «jaicioes De afwerking zal in twee fasen worden uitgevoerd en gaat 80.000 kosten. Aan de commissie voor openbare werken wordt voorgesteld een krediet van 36.799,beschikbaar te stellen voor de eerste fase van de afwerking: grondwerk voor het gehele terrein en het aanbrengen van een deel van de be planting. Voorgesteld wordt verder het krediet voor de tweede fase op te nemen in de prioriteitenlijst 1983. De tweede fase omvat inzaaien van gras, aanleg van de rest van de beplan ting en het plaatsen van banken en speeltoestellen. Voor het overige staat op de agenda van de commissie de behandeling van: energiemaatregelen voor de sporthal de Wetteling; renovatie van de gymzalen aan Langeweg en Beukenlaan, in totaal is een krediet van 207.000,— nodig: evaluatie functioneren raadscommis sie over de periode 1978-1982. De vergadering van de commissie is op 6 april in kamer 1.27 van het raad huis. De vergadering is openbaar en begint om 19.00 uur. Merselo voelt weinig voor nieuwe namen On rie avenda van de commissie voor Cultuur van 5 april a.s. staan naast de gebruikelijke punten, drie onderwerpen vermeld: de evaluatie van de derde tentoon stelling in 1981 van de Venrayse Kunstkring; de evaluatie van de commissie voor uitlopend op de instelling van nieuwe commissie na de gemeente raadsverkiezingen; de straatnaamgeving in zes kerkdor pen. In de geldende bestemmingsplannen voor Merselo, Veulen, Smakt, Leunen, Vredepeel en Oostrum zijn straten op genomen, die nu nog geen naam hebben. Met het oog op een mogelijke realisering van de sociale woningbouw die dorpen is straatnaamgeving nodig. Daarnaast is het industrieterrein de Hulst uitgebreid en nadert de ruilverka veling Merselo /Overloon haar voltooi ing. Dit betekent dat ook daar jiog een aantal wegen een naam moeten krijgen. Alle voorstellen van namen van stra len en wegen laten we hieronder de revue passeren. Aan de betrokken dorpsraden is gevraagd op de voorstel len te reageren, zodat de commissie in zijn vergadering van 5 april met die adviezen rekening kan houden. NIEUWE NAMEN Oostrum: Het industrieterrein de Hulst is in westelijke richting uitgebreid. Voorge steld wordt de twee nieuwe toegangs wegen tot het industrieterrein eveneens denaam ,,De Hulst" tegeven. Enige jaren geleden is de verbindings weg tussen de Wanssumseg en de Geys- terseweg aangelegd. Her college stelt voor deze weg „De Zomp" te noemen. De Zomp was voorheen een waterlos sing waterlozing) in het Oostrums Veen. Veulen: In het bestemmingsplan Veulen is een weg geprojecteerd tussen twee wegge deelten die beide de naam „De Vlies" dragen. Voorgesteld wordt het verbin dingsstuk ook „De Vlies" te noemen. Leunen: Westelijk van de Albionstraat zijn enkele wegen opgenomen in het bestem mingsplan. Het college stelt voor hier de namen „Hooipas" en „Vicarieweg" te gebruiken. Vicarieweg herinnert aan de vroegere naam voor rector (vicarius) die inde 19e eeuw ook in Leunen werd ge bruikt. Een alternatief voor Vicarieweg is de naam „Rector Grubbenstraat". Deze rector werd in 1873 in Leunen be noemd. Voor de in het bestemmingsplan opgenomen verlengingen vari de Bers- hof en de Pastoor Strijkersstraat wordt voorgesteld deze namen ook daar te ge bruiken. Smakt: Voor de ontsluitingsweg van het nieuwe bestemmingsplan Smakt, achter de St. Jozeflaan wordt de naam „Rec tor Cremersstraat" voorgesteld. Tussen 1916 en 1930 is P. Cremers rector van Smakt geweest. Vredepeel: Vanaf de Johan van Wyttenhorstweg loopt in noordelijke richting een weg. Deze weg is in feite een verlenging van de Johan van Stalbergweg. Voorgesteld wordt dan ook deze weg „Johan van Stalbergweg" te noemen. Mogelijk worden aan deze weg in de nabije toekomst enkele woningen gebouwd. Merselo: Voor de verbindingsweg tussen Weth. Pubbenstraat en Grootdorp wordt de naam „Pastoor de Botstraat", voorge meld. Tussen 1934 en 1936 was de Bol rector van Merselo en daarna tot 1951 Pastoor van Merselo. Tegelijk met de ruilverkaveling Mer- selo/Overloon zijn in Merselo een fcnial (landbouw)wegen verhard. Voor deze wegen worden de volgende namen voorgesteld: De Boterpot, Weversven cn Zandstraat. Voor de weg tussen Deurneseweg en Daland wordt de naam „Ossendijk" voorgesteld. Voor de aan sluitende weggedeelten van Opdekamp en Weverslo worden deze namen ook voorgesteld. Het deel van Grootdorp tussen de kerk en Kleindorp zal in de toekomst mogelijk ook Kleindorp gaan heten, als de commissie hiermee accoord gaat. De dorpsraad gaat in ieder geval met al deze voorstellen accoord. De straatnamen Kleindorp, Endepoel en Daland komen in Merselo soms op 5 verschillende plaatsen voor. Nu in Merselo toch straatnaamgeving aan de orde is leek dit een prima gelegenheid om enige duidelijkheid hierin te verschaffen, door een aantal van die straten een andere naam te geven. Gedacht werd aan de al in de volks mond gebruikelijke namen: De Hees, Op de Ries, De Steeg, Beekseveld en De Tiel allen in plaats van Kleindorp. Aan „Hansenberg" en „Loonsedijk" in plaats van Endepoel en aan Ossen- dijk en Deskesven in plaats van Daland. Dit alles op een zodanige wijze dat de namen Kleindorp, Endepoel en Daland nog meer één keer voorkomen. Deze rigoureuze ingreep is 11 maart j.l. met de dorpsraad Merselo bespro ken. Deze ging accoord met de voor stellen. Op initiatief van de dorpsraad zijn deze laatste voorstellen ook besproken in de openbare dorpsraadsvergadering van 16 maart j.l. Toen bleek dat de bewoners van Kleindorp, Daland en Endepoel tegen de voorgenomen naamsverandering wa ren. De belangrijkste reden hiervoor was dat de betrokkenen en hun (groot ouders ook altijd aan een weg met die naam hadden gewoond. Men wilde dal 1 zo handhaven. Voor het college is dit reden geweest om af te zien van deze naamsverande ring. Zoals al gesteld aan de dorpsraden wordt gevraagd of zij zich met de voor stellen kunnen verenigen dan wel andere ideeën hebben. De commissie Cultuur zal op 5 april deze voorstellen, inclusief de adviezen van de dorpsraden bespreken en een advies aan de gemeenteraad uitbrengen. De vergadering is openbaar en begint om 17.15 uur in kamer K 19 van het raadhuis. Op woensdag 7 april om 17.15 uur in kamer 0.04 de komende openbare ver gadering van de commissie voor Finan ciën en Belastingen. Behalve de gebruikelijke punten vermeldt de agenda: de eerste drie-maandelijkse aanpas singvan de gemeentebegroting 1982; het voorstel voor aanschaffing van brandweerkleding en -materiaal en het verplaatsen van brandkranen; een verhoging van het krediet aan de Stichting Centrale Antenne Inrich ting Venray; de evaluatie van het funktioneren van de raadscommissie over de pe riode 1978-1982. Van 29 maart t/m 4 april: Sakor (nationale kinderbescherming), (lande lijke aktie waarvoor alleen in de kerkdorpen Castenray, Heide, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Smakt en Ysselsteyn vergunning is verkregen). Van 5 april t/m 13 april: Hartstich ting (landelijke aktie). Op 17 april: jeugdcentrum De Springplank (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 19 april t/m 25 april: Astma Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collec tevergunning vberleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Het raadhuis is op Goede Vrijdag 9 april gesloten. Die dag kan tot 11.00 uur destructiemateriaal worden gemeld (via telnr. 88899), dat nog dezelfde dag wordt opgehaald. De later gemelde kadavers worden vanaf dinsdag 13 april a.s. opgehaald. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche De eerstkomende vergadering van deze commissie is op 6 april a.s. om 16.30 uur in het raadhuis, kamer 127. Op de agenda van de commissie staan naast de gebruikelijke zaken de volgen de onderwerpen: bespreking raadsvoorstel inzake na dere vaststelling van de exploitatie vergoeding over het jaar 1979 voor de lagere school Hensenius (ne de pendence van de Kemp); het raadsvoorstel met het verzoek aan de minister van onderwijs en wetenschappen om voor 1982/1983 toepassing te geven aan een gedeel telijke opschorting van de norme ringsregeling vakonderwijs gewoon lager onderwijs; evaluatie funktioneren van de raads commissie over de periode 1978- 1982. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J. Zanders, Zandhoek 13 te Oirlo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij en -mestcrij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Zandhoek 13 te Oirlo-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. L. G. van Dijck, Theeuwenhof- weg 1 te Leunen-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Eijkenhof- weg 8 te Veulen-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. H. G. Holtackers, Kraakse Pas 8 te Leunen-Venray, voor een vergunning ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kraakse Pas 8 te Leunen, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. Arts, Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn-Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden van een rundveehouderij en varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. P.G. Geelen, Brugpas 27 te Veulen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfok kerij en -mesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Brugpas 27a te Veulen, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. mevrouw J. M. Heesen-Maas, Laagriebroekseweg 30 te Leunen-Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbrei den/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest- en meststoffen worden opgeslagen', gelegen aan de Laagrie broekseweg 30 te Leunen, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 16 april 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 april 1982 Burgemeester en wethouders voor- noend, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat bij hun besluit van 24 maart 1982 nr. 307 aan C. J. van den Beuken-Derks, Kempweg 36 te Venray, een bedrijfs- vergunnung voor het vervoer van personen met zes taxi's, is verleend ter voortzetting van de taxi-onderneming A- M. G. van den Beuken. Dit besluit is per gelijke datum in werking getreden (hetgeen wil zeggen dat een eventueel in te stellen beroep geen schorsende werking heeft). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na dagteke ning beroep instellen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. w Venray, 2 april 1982 Burgemeester en wethouders' voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M'. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 31 maart 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbescchikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. hej uitbreiden van de woning aan de Kruidenlaan 75, t.n.v. Woningbouw vereniging Noord-Limburg; het bouwen van een hobby-kas aan de Wilhelm inastraat 15, t.n.v. P. J. W. J. Hendriks; het bouwen van een garage/ber ging aan Grootdorp 18, t.n.v. M. L. M. Kessels; het verbouwen van het hotel/café/ restaurant aan de Raadhuisstraat 6 t.n.v. C. E. J. Sloots; het uitbreiden van de luifels winkels in het winkelcentrum „Bruks- ke", t.n.v. A.B.P.; het bouwen van een mengvoeder fabriek aan de Dep. Petersstraat 30, t.n.v. C.A.V. Saweco BA; het maken van een erfafscheiding aan het Christoffelkruid 11, t.n.v. M. Flokstra; het maken van een fietsenberging aan St. Odastraat 15 t.n.v. M. J. S. Janssen-Teeuwen; het maken van een duivenhok aan de Leunseweg 67, t.n.v. J. G. C. Kersten; het plaatsen van een hekwerk aan de Raadhuisstraat 1, t.n.v. Gemeente bestuur Venray; het bouwen van een hobby-kas aan Kleindorp 6b, t.n.v. W. F. G. M. Michels; het plaatsen van een hbbby-ruimte aan de Ooster Thienweg 22, t.n.v. W. J. J. v. d. Pasch; het uitbreiden van een kippenhok aan de Molenhoek 14, t.n.v. L. H. H. Janssen. Venray, 2 april 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche De vergadering van de commissie Handel en Middenstandszaken van 6 april a.s. zal geheel in het teken staan van een herbezinning op haar funktio neren. Zoals bekend worden in juni gemeen teraadsverkiezingen gehouden. Ver wacht mag worden dat de nieuwe ge meenteraad zich zal laten adviseren door verschillende raadscommissies. Welke raadscommissies worden inge steld is mede afhankelijk van het resul taat van de evaluatie van het werk en het funktioneren van alle raadscommis sies uit de periode 1978-1982. De vergadering van deze commissie is zoals gebruikelijk openbaar en begint om 15.30 uur, in kamer 126 in het raadhuis. Agenda en notulen van de vergade ring liggen zoals gebruikelijk ter inzage in deinfotiek. Burgemeester en wethouders van Venray^maken hierbij bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor eenieder in het raadhuis, Raadhuisstraat 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Vierde wijzigingsver ordening Algemene Politieverordening Venray, vastgesteld bij besluit van de raad dezer gemeente, d.d. 26 januari 19082,nr. R 1023. Bovenbedoelde wijzigingsverorde ning is een gevolg van de Wet geluids hinder. Op grond van die verordening worden de muziekvergunningen voor horecabedrijven voortaan verleend door burgemeester en wethouders (i.p.v. de burgemeester). De huidige muziekvergunningen blij ven evenwel nog maximaal drie jaar geldig. Houders van een muziekvergunning zullen te zijner tijd hierover van gemeentewege worden benaderd. Deze verordening treedt in werking op 5 april 1982. Venray, 1 april 1982 In Venray zijn (nog) geen parkeer- zones, waar de automobnilist met behulp van een parkeerschijf z'n aankomsttijd moet aangeven. Maar in veel andere plaatsen in Nederland wordt wel gewerkt met deze zgn. Blauwe Zones. Sinds 1 januari 1982 is er een nieuwe model parkeerschijf ingevoerd. Deze nieuwe schijf is gelijk aan parkeer- schijven die in andere Europese landen worden gebruikt. De schijf is daar dan ook geldig, iets wat van de huidige schijf niet gezegd kan worden. Vanaf 1 juli 1982 is deze nieuwe [europese] schijf in Nederland voorge schreven. Dus wie na 1 juli a.s. de auto parkeert binnen een blauwe zone moet van de nieuwe schijf gebruik maken: de oude is dan ongeldig. Op de nieuwe parkeerschijf wordt, in tegenstelling tot de oude schijf, alleen het tijdstip van aankomst aangegeven. Het voordeel hiervan is dat de schijf kan worden gebruikt voor verschillende parkeertijden, afhankelijk van de plaat selijke omstandigheden. Ook heeft de nieuwe schijf een 24-uur indeling waardoor zij de gehele dag kan worden gebruikt. Het tijdstip van aankomst mag naar boven borden afgerond op het meest nabij gelegen hele of halve uur. De parkeerduur is ter plaatse door middel van verkeersborden aangegeven. De nieuwe parkeerschijf is in Venray, voor zover ons bekend, alleen verkrijg baar in hei mobiele A.N.W.B.-kantoor dat elke dinsdag staat aan de School straat. De schijf kost 1,50. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het plaatsen van een tuinhuisje aan Bolderik 48, t.n.v. M. W. Verheijen; het plaatsen van een tuinhuisje en een schutting aan Akelei 130, t.n.v. Th. H. van Oijen; het uitbreiden van een champig nonkwekerij aan de Spralandweg 3, t.n.v. M. P. T. M. Hendrix; het verbouwen van de winkelpan den Henseniusplein 1 en la tot één winkel, t.n.v. E. T. C. de Kroon, Mo lenstraat 140 te Nijmegen; het bouwen van een opslagloods met veestal aan de Castenrayseweg 14, t.n.v. H. J. J. Versieyen; het uitbreiden en verbouwen van de woning Hiept 4, t.n.v. P. H. Janssen, Heidseweg 65 te Venray-Hei- de; het bouwen van een hobbykas/ berging aan de Puttenweg 39, t.n.v. H. J. Peeters. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 2 april 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren- schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 2 april 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche In de komende vergadering van de commissie verkeer op 5 april zal geheel in het teken staan van een bezinning op het funktioneren van deze raadscom missie. Immers, in september a.s. zal een nieuwe gemeenteraad optreden. Dan zullen de nodige raadscommissies moe ten worden gevormd. Moet dan op de oude voet worden doorgegaan of moeten nieuwe paden betreden worden. Een stukje evaluatie over de werking van het commissie-gebeuren 1978-1982 is dan ook nuttig. Deze vergadering van de commissie is zoalsgewoonlijk openbaar en begint om 16.30 uur. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Wij gaan verder! Op naar 2 juni: tot dan! WD AFDELING VENRAY JAliiaiWÊVinG SAMENWERKING PRESENTEERT.DE LIJST De, door de ledenvergadering geko zen kiesraad heeft de lijstvolgorde vast gesteld voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. Deze ziet er als volt uit: 1. A. den Brok 2. P. Theunissen 3. J. Verduyn 4. J. Martens 5. W. van Rijswick 6. F. Herens 7. E. Cardici 8. Mevr. W. Koster-Maris 9. B. van Daal 10. Mevr. H. Janssen-Helmerich 11. A. Millen 12. A. vanGoch 13. Mevr. A. Stevens-Heinen 14.A. Franken 15. P. Ruland 16. Mevr. A. den Brok-Loonen 17.P.v. Klink 19. Th. Hendriks 20. Me.vr. M. Roling-Scholten 21. Mevr. M. Jansen-van Daal In het verleden is de vraag aan de orde geweest, wat de vereniging „Sa menwerking" doet, nu er 7 van haar fraktieleden naar het C.D.A. overstap pen. In 'n ledenvergadering is door het overgrote deel der aanwezigen besloten, dat „Samenwerking" aan de verkiezin gen moet deelnemen. De leden vonden en vinden, dat er plaats moet zijn voor 'n plaatselijke politieke partij, die los van enige bin ding met 'n landelijke partij de belangen van heel de gemeente Venray in de raad moet vertolken. In 'n gemeente wordt op andere wijze politiek bedreven dan op landsniveau. Er komen geheel andere zaken aan de orde en „Samenwerking" meent dit werk nu in de raad objectiever te kunnen doen als dorpspolitieke partij, dan 'n Iandspartij dit kan doen. Het blijkt in de politiek gemeente- raads- en ook op provincieniveau tè vaak, dat discussies over zaken te zeer vermengd worden met partij-politieke stellingnames. Bij de uitslag der provin ciale statenverkiezingen was er in de dis cussies naar de t.v. en in de kranten meer aandacht voor de betekenis van de uitslag voor de landspolitiek, dan voor de provinciepolitiek. Soortgelijke verwarringen kunnen ook op niveau van de gemeente ont staan, ook in Venray. Dit is de belang rijkste reden van leden van „Samenwer king" geweest, om zich in te zetten voor de komende raadsverkiezingen. Mensen die er net zo overdenken zijn bij „Samenwerking" van harte wel kom. I Marktstraat 5. Venray. teletoon 04780-81294^ Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 24 maart 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een varkensstal en een houten loods aan de Overloonseweg 95a, t.n.v. W. A. J. Winnen; het uitbreiden van een bankge bouw aan de Merseloseweg 5, t.n.v. de RABO-bank; het bouwen van een agrarische be drijfswoning aan de Rouwkuilenweg 16, t.n.v. Th. Voesten. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn inge diend, eindigt dertig dagen na boven genoemde verzenddatum. Venray, 2 april 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten op woensdag 24 maart j.l. heeft het C.D.A. goede resultaten geboekt. Het C.D.A.-Venray wil hierbij de vele duizenden die op het C.D.A. hebben gestemd, zeer hartelijk bedan ken voor het vertrouwen in onze partij. Vanaf juni zal Harry Philipsen onze belangen in Maastricht gaan behartigen als opvolger van Mevr. H. Poels-Peters. Hierbij wil het C.D.A. Mevr. Poels hartelijk danken voor alle werk dat zij in Maastricht voor Limburg en voor Venray in het bijzonder heeft gedaan. Harry Philipsen wensen wij veel succes in Maastricht. Nog slechts 2 maanden resten er tot de volgende verkiezingen, n.l. voor de Gemeenteraad op 2 juni a.s. Ter voorbereiding hierop wordt er op 6 april a.s. om 20.30 uur in de „Wieënhof" te Leunen een algemene ledenvergadering gehouden. Alle CDA- leden zijn van harte welkom. De agende luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 2 fe bruari j.l. Deze notulen liggen een half uur voor de vergadering voor de leden ter inzage. 3. Aanvulling „staartlijst" voor de ge meen teraadsver kiezingen 4. Vaststelling programma 1982-1986 C.D.A.-Venray. 5. Bestuursverkiezing. Er zijn 2 vakatures ontstaan in het bestuur. Kandidaten kunnen tot vóór de aanvang van de vergade ring schriftelijk worden ingediend bij het bestuur. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Inmiddels hebben de leden de gele genheid gehad om amandementen op het concept gemeenteprogramma in te dienen. Het aangepaste conceptprogramma alsmede de bijlage met amendementen ligt vanaf vrijdag 2 april 1982 bij de sekretaris ter inzage (H. Raedts, Mgr. Hanssenstraat 57, Oostrum, tel. 04780- 81469). Op de ledenvergadering moet het program ma definitief worden vastge steld. Mensen die zijn geïnteresseerd iri het C.D.A. kunnen kontakt opnemen met de sekretaris. Ook kunt U zich daar aanmelden als lid van het C.D.A. Op de vorige ledenvergadering van de P.v.d.A. - afdeling Venray is de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen 1982 samengesteld. Zoals bekend wordt deze lijst aangevoerd door Henk Willems, thans fraktievoorzitter van de P.v.d.A.-fraktie in de gemeenteraad. Op donderdag 1 april a.s. is de volgende ledenvergadering, in het wijk centrum Brukske, aanvang half 8. De agenda van deze avond ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2Ingekomen en uitgaande stukken. 3. Mededelingen van bestuur en frak- tie. 4. Vaststelling van het gemeente ver kiezingsprogramma 1982-1986. 5. Bespreking verkiezingsprogramma progressieve kombinatie Meerlo- Wanssum. 6. Deelname aan vredesberaad Venray. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Het grootste gedeelte van de vergade ring zal uiteraard besteed worden aan het verkiezingsprogramma. Hierin wor den immers de beleidslijnen voor de gemeente Venray van de komende vier jarenvastgelegd. Met dit programma gaat de P.v.d.A. - afdeling Venray. onder leiding van Henk Willems, de gemeenteraadsverkiezingen 1982 in. Volvo 343 bij 60.000 km mor nog geen 20 ct. per km Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 Venray Paul Burgmanstraat 1 I VOLVO I

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13