GEMEENTEPRAAT VENRAY 30 jaar geleden NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie: G. A. Schütte. Bureau voorlichting en inspraak GEMEENTERAAD VERGADERT op dinsdag 30 maart a.s. Bouwvergunning aangevraagd Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunningen verleend Hinderwet agenda agenda agenda Hinderwet Nieuws uit Overloon EHBO SUCCESSEN Zaalvoetbaltoernooi ^flo Het eerste punt van behandeling (ormt de motie van de raad van de jmeenle Hellevoetsluis over het plaat- jn van atoomwapens. Hierin wordt tsteld, dat, indien zulks aan de orde il komen, plaatsing van (nieuwe) lootnwapens op het grondgebied van c gemeente te allen tijde zal worden tgengegaan onder gebruikname van He wettelijk beschikbare middelen. Aan alle gemeenten in Nederland jus ook aan Venray wordt verzocht enzelfde motie te behandelen. Naar aanleiding van deze motie zijn [reneens reacties ingekomen van het redesberaad Venray, het samenwer- ingsverband Stop de Neutronenbom - stop de kernwapenwedloop IKV-kern enray. Deze reacties bevatten het verzoek to studiecommissie in het leven te nepen, teneinde de problematiek rond et plaatsen van atoomwapens op het tmeentelijk grondgebied te bestude- de beoordeling van deze motie toet naar de mening van b. en w. Dorop staan, dat vraagstukken van rede en veiligheid een aangelegenheid lormen van rijksbeleid. Besluitvorming over de vraag of er op lederlands grondgebied kernwapens orden geplaatst, is volgens b. en w. jn taak van de regering, onder verant- oordelijkheid van de Staten Generaal, Voor de tweede keer komt deze gignd - nu op dinsdag 30 maart a.s. - It gemeenteraad in openbare vergade- ing bijeen. Voor deze vergadering is slechts een lorte agenda opgesteld. Na afloop zal, oals gewoonlijk, het publiek met het olkge van b. en w. en de gemeenteraad unnen discussiëren over de behandelde «nten. De vergadering begint om 19.00 die het gehele Nederlandse volk verte genwoordigen. Het college stelt daarom un zijn pre advies aan de raad, dat beslissingen ten aanzien van de plaatsing van atoom wapens NIET tot de competentie van de gemeentebesturen behoort. De gemeen te Venray zou zich dan ook van stelling- name moeten onthouden. Deze opvatting heeft tevens als conse quentie, dat het ook niet op de weg van het het gemeentebestuur ligt een commissie, werkgroep of studiegroep in het leven te roepen voor nader onderzoek en/of beraad over deze materie. OVERIGE AGENDA De raad wordt voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor het vervangen van een graaf-laadmachine. Voorgesteld wordt een Verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting bermverharding Lolle- beekweg 1982" vast te stellen. Een krediet van 32.000,wordt gevraagd ten behoeve van een nood zakelijke renovatie van het Kinderdag verblijf Duimelot. Deze avond zullen de gemeenteraad de exploitatie-opzetten voor de bestem mingsplannen Oostrum, Oirlo, Casten- ray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo, Heide, Veulen, Smakt en Vredepeel worden vastegesteld. Voor het bouwen van 12 bejaarden woningen in het bestemmingsplan Landweert zal de gemeenteraad een geldlening van 1.200.000,aan te gaan door de Woningbouwvereniging Noord Limburg, moeten garanderen. Hetzelfde geldt voor een geldlening van 480.000,voor de bouw van vier bejaardenwoningen in dit bestemmings plan. Tenslotte behandelt de raad salaris maatregelen per 1 januari 1982 voor personeel in dienst van de gemeente. i.v.m. sloop pand TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN Op dinsdag 30 maart zal tussen 7.30 n 12.00 uur in verband mei de sloop an hel pand Hcnscniusstraat 16, de Dlgende wegen of weggedeclien wor- ën afgesloten: k Henseniusstraat en de Leeuwstraat ï/jjn geheel; te Langstraat tussen Henseniusstraat nlangcwcg; k ontsluilingswcg van het parkeertcr- cin (de Gouden Leeuw) naar de angst raat. Wij verzoeken iedereen hiermee ckening te willen houden. Onroerendgoed- belasting In het bericht over de goedkeuring er tarieven van de Onroerend-goedbe- tstingen over 1982 is een fout ingeslo- en. Het tarief van de belastingen we ens feitelijk gebruik is niet ƒ3,85 maar 4,85 van elke 3.000,van de vast stelde economische waarde. Venray, 19 maart 1982 Verkiezing gemeenteraad KANDIDAAT STELLING Venray. 25 maart 1982 De burgemeester brengt ter openbare ;ennis, dat op dinsdag 20 april 1982 zal ilaatshebben de kandidaatstelling voor Ie verkiezing van de leden van de joneenteraad. Op die dag, van des voormiddags IEGEN uur tot des namiddags VIJF kunnen bij de voorzitter van het loofdstembureau of bij het door deze an te wijzen lid van dat bureau, ter Nretarie van deze gemeente LIJSTEN 'AN KANDIDATEN, als bedoeld in trtikel G 5 van de Kieswet, worden ngdeverd. Bij de afdeling verkiezingen ter emeentesecretarie kunnen alle verdere dichtingen omtrent de inlevering wor- icn ingewonnen. Deze afdeling stelt tevens de tot ivulling bestemde formulieren voor de andidatenlijsten, voor de verklaring &n bewilliging en voor de machtiging ran de politieke groepering kosteloos beschikbaar en wel gedurende drie 'eken vóór en op de dag van kandidaatstelling. In herinnering wordt nog gebracht inikel X 6 van de Kiejwet, luidende als 'lgt: 1. Hij, die een lijst, als bedoeld in inikel G 5 inlevert, wetende dat zij 'oorzien is van handtekeningen van Krsonen, die niet bevoegd zijn tot leelneming aan de verkiezing, waar- *oor de inlevering geschiedt, terwijl tonder die handtekeningen geen vol- ioend aantal voor een geldige lijst zou •verblijven, wordt gestraft met gevan- [enisstraf van te hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste hon- ierd twiptig gulden. 2. Met gelijke straf hij die, wetende •fei hij niet bevoegd is tot deelneming fcn de verkiezing, een voor die inleve ring bestemde lijst, als bedoeld in art. G heeft ondertekend. De burgemeester, tor. H. J. M. Defesche Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.<5. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een serre aan de Kolkweg 8, t.n.v. H. Tacken; het verbouwen van de woning aan de Pastoor Jacobspeel 5, t.n.v. L. W. Smits. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 26 maart 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 26 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 16 maart 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 9, lid 5, van de van het bestemmingsplan „Brukske" deel uitmakende gebruiksvoorschriften, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het uitbreiden van luifels en winkels in het winkelcentrum ,,'t Bruks ke", t.n.v. Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds, Oude Lindestraat 40 te Heerlen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van deze verklaring van geen bezwaar recht streeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gede- teerde Staten van Limburg te Maas tricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen an bovengenoemde verzend- datum. Venray, 26 maart 1982 NOTA GEHANDCAPTEN- BELEID In tegenstelling tot andere berichten zal de commissie voor Sociale Zaken c.a. van de gemeente Venray in haar vergadering van donderdag 25 maart de nota Gehandicaptenbeleid niet behan delen. De nota werd vorig jaar in het kader van het jaar van de gehandicapten uitgebracht. Door verschillende organi saties en personen is op die eerste versie gereageerd. Het verwerken van al die reacties neemt meer tijd in beslag dan zien. Wanneer de nieuwe nota Gehandi captenbeleid wel besproken gaat wor den in de comiissie is nog niet met zekerheid te zéggen. Bureau voorlichting en inspraak twee dagen gesloten In verband met de afwezigheid van beide medewerkers van het bureau Voorlichting en Inspraak zal dit bureau op 29,30 en 31 maart a.s. gesloten zijn. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 maart 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een jeugdgebouw/ gemeenschapshuis aan de Beuklenlaan 4 t.n.v. gemeentebestuur Venray; het plaatsen van een pergola aan de Kruidenlaan 24, t.n.v. P. J. W. v. d. Berg; het verbouwen van de woning aan de van Berlostraat 5, t.n.v. H. G. J. van Dijck; het bouwen van een tuinmüur aan de Isabellahof 14, t.n.v. W. J. G. M. Gossens; het bouwen van een volière aan de Gitaarstraat 31, t.n.v. J. H. v. Vugt; het verbouwen en uitbreiden van hei gemeenschapshuis aan de Watermo lenstraat 1, t.n.v. gemeenbestuur Ven ray; hel uitbreiden van de woning aan de Langeweg 104, t.n.v. J. Maessen; het verbouwen van het winkelpand aan de Merseloseweg 6, t.n.v. J. Th. Theuws; het bouwen van een berging aan de Aronskelk 82, t.n.v. R. Greevink; het bouwen van 49 premie-A-wo- ningen in het bestemmingsplan Land weert, t.n.v. 'Stienstra Bouwprojekten Ontwikkeling! Venray, 26 maart 1982 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 18 februari 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Jan Linders B.V., Industrieterrein 15 te Bergen, voor een vergunning ingevolgde de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen in werking houden van een supermarkt in levensmiddelen, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 39 te Venray. dat op 18 februari 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. C. van Falier, De Wolfsputten 7 te Aarle-Rix- tel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pelsdierenfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Lorbaan 8 te Veu- len-Venray. dat op 25 februari 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Poels, Deurneseweg 111 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 111 te Ysselsteyn- Venray dat op 3 maart 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van L. H. H. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo-Ven- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektomotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 26 april 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.00 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebrracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 15 april 1982 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 26 maart 1982 De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad 30 maart, 19.00 uur Verkeer 5 april, 16.30 uur Welstand 5 april, 14.15 uur Cultuur 5 april 17.15 uur Onderw., vormingsw. en recreatie 6 april, 16.30 uur Openbare werken 6 april, 19.00 uur Handel en middenstandszaken 6 april, 15.30 uur Financiën en belastingen 7 april, 17.15 uur Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) 15 april, 19.00 uur Werkgelegenheid 21 april, 16.00 uur Soc zaken, volksgez. en m. werk 29 april. 17.00 uur Ruimt. ord. en Volkshuisv. 6 mei, 19.00 uur Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 19 april Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 29 april Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders ven Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: W. JA. de Backer, Lorbaan 4 te Veulen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lorbaan 4 te Veulen-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. N.V. Provinciale Eleklriciieits- Maatschappij, Prins Bisschopsingel 2 te Maastricht, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een werkplaats, waar pro paan, transformatorolie en petroleum wordt opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Acaciastraat 8 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. G. H. M. Pynenborg, Timmer- mannsweg 120 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pluimvee- en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmer- mannsweg te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. Th. Willems, Weverslo 2a te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Weverlo 2a te Merselo, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. F. Swinkels, Meerselsepeel 6 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en ifi werking houden van een legkippenbe- drijf en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselsepeel 6 te Yssel steyn-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. A. G. M. Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselse peel 7a te Ysselsteyn-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. F. M. E. Jenniskens, Ysselsteynse- weg 79 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 182 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. A. W. N. Thielen, Rosmolenweg 4a te Oostrum-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een tuinders- bedrijf, waar groenten worden geteeld, gelegen aan de Rosmolenweg (onge nummerd) te Oostrum, positief te beschikken onder# voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. Wilmsen, Peelweg 4 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voot het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkensberg 2a te Ysselsteyn-Ven ray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. A. Poels, Haag 22 te Merselo-Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij en varkens mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Haag 22 te Merselo-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. P. C. A. Waterreus, Haarlemmer meerlaan 10 te Overloon, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een koffie shop, waar voedings- en genotmiddelen worden gebakken, gelegen aan de Passage 2 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Top Truck Service C.V., Paul Burgmanstraat 1 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uil breiden en wijzigen van een herstelinrichting annex tankstation, waar brandstoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Paul Burgmanstraat I te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 9 april 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 26 maart 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen U wilt iets ondernemen? geeft u een gratis eerste advies zitting tedere eerste maandag van de maand van 9.00 tot 13.00 uur venray. stationsweg 7 tel. 04780-89189 van zaterdag 22 maart 1952 - nr. 12 De redactie weet te melden, dat op 23 maart 1889 het weekblad van Venray, tot dan Maas en Peel genaamd, veran derde in Peel en Maas. Pater Dr. Wolfgang Schmitz o.f.m., op dat moment nog kapelaan van de St. Petrus Bandenparochie, zou op zondag 23 maart (halfvasten) zijn zilveren priesterfeest vieren. Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, was 20 jaar bisschop. Pater Octavius Wismans, oud-Ven- rayer, vierde in Heerlen zijn 25-jarig priesterfeest. De grafkelder bij de St. Petrus Ban- denkerk werd grondig opgeknapt. Ook werd er electrisch licht in aangebracht. Als vorm van sociale werkvoorzie ning startte een groep van 10 man met het opknappen van fietspaden in onze gemeente. Als eerste werd de Lorbaan onder handen genomen. De rechtbank veroordeelde een werk gever tot 500,boete, omdat hij zijn personeel een hoger loon had uitbe taald dan de toegestane 94 Vi ct. per uur. Toneelgroep Hioob brengt zondag halfvasten het geestige toneelstuk „Car naval der liefde" op de planken. In de pauze zal het Mannenkóor met 'n geheel nieuw repertoire musiceren. Tot opvolger van Pastoor Gerards is te Oirlo benoemd pastoor J. Janssen, tot dan rector te Heelo. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen hebben zich niet minder dan 16 kandidaten gemeld. Hier volgen de namen: H. Bardoel, De Kleffen 12; H. van Broekhoven, Gen. Hasbroucklaan 4; H. Crooymans, Gen. Hasbroucklaan 10; Nora van Duynhoven, Stevensbeek- seweg 6a; P. v. Eeuwijk, Merseloseweg 1; H. v. Egmond, Kuluutsheuvel 25; A. Hendriks. Loonse Hei 1; K. Janssen, Gen. Hasbroucklaan 12; A. Janssen, De Kleffen 5; Theo Kuypers, Oplose- weg 20; H. v. Mil, Peterzuidstraat 24; A. v. d. Pas, Vredepeelweg 16; P. Ven- neker, Kuluutsheuvel 42; P. Vloet, Mu seumlaan 15; L. Welbers, Haarlemmer meerlaan 12; H. de Wilde, De Berg kamp 23. Op de laatst gehouden vergadering van het kiescomité en de kandidaten is besloten om de kiezers van Overloon, Westerbeek en Stevensbeek in de gelegenheid te stellen om door een te houden groslijststemming zelf uit te maken hoe de volgorde straks op de of ficiële lijst zal worden. De manier waarop en hoe gestemd moet worden zal straks voor een ieder duidelijk uit de doeken worden gedaan. Wij vertrouwen er op dat alle kiezers wederom spontaan zullen meedoen, want er staan voor Overloon grote belangen op het spel. U kunt er op rekenen dat op donderdag 1 april de stembiljetten met uitgebreide toelichting bij U aan huis worden bezorgd. En tot slot, alle kandidaten zullen zich aan U voorstellen. De stembiljetten worden op zaterdag 3 april wederom bij U thuis opgehaald. Wij vertrouwen op Uw aller medewer king. Het Kiesconité ZENDPIRAAT Vrijdag werd de bekende zendpiraat Radio Groenewoud het zwijgen opge legd. De gehele zendapparatuur, ge schatte waarde 1000 gulden, werd in beslag genomen. Na verhoor en de mededeling dat procesverbaal zal wor den opgemaakt werd de zendpiraat huiswaarts gezonden. Op zondag 7 maart j.l. nam de bedrijfs EHBO vereniging van Rank Xerox Venray deel aan de rayon-wed strijd te Pey-Echt. In een zeer boeiende wedstrijd behaalde onze ploeg de eerste prijs. Tevens legde onze commandant beslag op de tweede prijs. Gezien deze resultaten gingen onze mensen met vele supporters en vol goede moed naar de Limburgse Dis- triktswedstrijden te Weert op zaterdag 13 maart. De 30 beste afdelingen van Limburg streden hier voor de hoogste eer. In de voorwedstrijden 's morgens behaalde onze ploeg een prachtige tweede plaats en klasseerde zich voor de finaleronde, die 's middags, onder zeer grote belangstelling, gespeeld werd. De zes beste ploegen van Limburg maakten er 's middags een boeiende wedstrijd van; de nummers een en twee zouden immers afgevaardigd worden voor de Nederlandse wedstrijden te Groningen op zaterdag 15 mei a.s. Helaas waren de concurrerende ploe gen, die reeds jaren samenspeelden, hier voor onze jonge ploeg nog te sterk. Rank Xerox eindigde tenslotte op de vierde plaats. Tevens eindigde zij als eerste van de bedrijfsploegen en ontvin gen hiervoor de RX wisseltrofee. Als extra prijs kreeg onze ploeg een wisselbeker, uitgereikt door de heer Kessels, voorzitter Rayon Noord-Lim burg, omdat wij als hoogste eindigde van dit rayon. Deze resultaten werden behaald in goede samenwerking met onze instruc teur dhr. J. Coenders uit Grubbènvorst en dhr. M. Bergmans die op alle oefen avonden het Lotus-gedéelte verzorgde. Onze ploeg bestond uit de heren C. Koopman, commandant: J. Hermans, helper; A. Verstraaten, helper; P. van Els, res. DIEFSTAL POSTPAKKETTEN Door enkele bewoners van een flat aan de Haammakerstraat werd aangifte gedaan van diefstal van postpakketten uit de etage-brievenbussen van die flat. BANDEN LEK GESTOKEN Een inwoner van Venray deed aangifte dat onbekenden zaterdagavond de banden van zijn fiets en-van de fiets van zijn vrouw hadden lek gestoken. De fietsen stonden nabij de kapel in Bruks ke. Inmiddels staat vast dat daar meerdere banden zijn lek gestoken, maar die benadeelden hebben geen aangifte gedaan. De politie neemt aan dat baldadige jeugd de hand in het spel heeft. VERNIELING Een inwoner deed aangifte van vernielingen aan twee personenauto's welke in de Verdistraat geparkeerd stonden. Antenne, spiegels en ruiten wissers werden vernield aangetroffen. DIEFSTAL Een 'inwoner' deed aangifte van dief stal en verzilvering van eurocheques tot een bedrag van 524, Het Oranjecomité Venray is van plan om op koninginnedag 30 april a.s. een zaalvoetbaltoernooi te organiseren. Bij voldoende deelname zal het toernooi worden gehouden in sporthal „de Wetteling" te Venray, alsmede bij goed weer ook op het verharde handbalveld achter desporthal. Aan dit toernooi kan in principe ieder team deelnemen, uitgezonderd de zaal- voetbalverenigingen. Deelname staat open zowel voor heren- als damesteams. De aanvang van het toernooi is 9.00 uur en de prijsuitreiking»zal vermoede lijk zijn om 21.00 uur. De uitreiking van de prijzen zal geschieden door wethouder Van Oers. De inschrijfkosten bedragen 10,- per team, en dienen vooraf vóór 16 april 1982 te worden overgemaakt op reke ning 23.18.04.393 t.n.v. Oranje Comité Venray bij de Nederlandse Credietbank Venray. Voor meer informatie kunt u zich telefonisch in verbinding stellen met buro sportzaken en recreatie, gemeente huis Venray, tel. 04780-83838 toestel 244, of de heer Janssen tel. 04786-229. Voor opgave dient u gebruik te maken van onderstaande inschrijfbon. Deze opgave dient vóór 9 april a.s. binnen te zijn bij buro sportzaken en recreatie gemeente Venray. U krijgt hierna vervolgens zo spoedig mogelijk bericht over het programma, alsmede de spelregels (beknopte vorm). Deelname is mogelijk voor maximaal 24 teams. Wacht dus niet te lang met in schrijven. Opgave Inschrijfformulier Oranje Zaalvoetbaltoernooi 30 april Sporthal „De Wetteling" Hierbij geven wij ons op voor het Oranje-Zaalvoetbaltoernooi met: 1 herenteam 1 damesteam 1 heren- en 1 damesteam* Doorhalen hetgeen niet van toepassing is.) Naam van het herenteam Naam van het damesteam Kleur van de shirts heren dames Naam kontaktpersoon Adres Woonplaats Telefoon Dit formulier dient voor 9 april binnen te zijn bij Buro Sport zaken en Recreatie, p/a Gemeentehuis Venray.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15