ZONNE BANK ZONNE HEMEL MODE ONDER DE REGENBOOG MODEHUIS EX DE BOEKEN MOLEN GRATIS Midgetgolf BADMINTONKAMPIOENSCHAPPEN op zondag 28 maart in „De Wetteling" INGEZONDEN FEEST RONDOM DE MARKTSTRAAT „Samenwerking" Venray „Vier fotografen" Kwistig met muziek Zondagochtend concert van drumbands WANDELSPORT Wandelsport Federatie Venray FCC Flying Flies MANUAL JUMPERS '76 S.V. PHOENIX V.C.R00Y MCC VENRAY MINI-VELDVOETBALTOERNOOI Aanbiedingen Edelslagerij GROTE KIENAVOND EN MIA LÜYPERS 'T TREFPÜNT HOLTHEES Het nieuwe nummer van is er weer. van uw boekhandelaar J VAN DEN MUNCKHOF b.v. Gratis boeken-informatie- blad voor alle leeftijden en interesses. Met speciale Boekenweekaanbiedingen en het nieuwe voorjaars- aanbod van vele uitgevers. Een grote kreet zou men kunnen zeggen die nog waarheid moet worden. De reclame die door de Venrayse bad minton vereniging op touw is gezet, liegt er echter niet om. Zij willen met dit toernooi duidelijk naar buiten treden en vooral de recreatieve sector in de ge meente Venray bereiken. Dit is dan ook te lezen in het voor woord van de verenigingsvoorzitter, die in het aanmeldings- c.q. informatie- boekje schrijft, dat iedereen in de gele genheid gesteld wordt om deel te nemen en zodoende de spanning (ontspanning) van een dergelijk toernooi te proeven. Dat e.e.a. tot een succes zal leiden, blijkt al uit het feit dat er een stomloop op de inschrijvingen plaatsvond, wat resulteerde in de volgende cijfers: 110 Individuele inschrijvingen, waar van ruim 80 recreatieve spelers(sters) (hoofddoel). Deze 110 deelnemers zijn verdeeld in twee categorieën. De A-categorie die voor het merendeel bezet wordt door competitie-spelers is onderverdeeld in 3 groepen, t.w. Heren enkel, Dames enkel en gemengd dubbel spel. In deze A-categorie zijn de verwach tingen erg hoog gespannen, zeker gezien het spelpeil van enkele spelers(sters). Als voorspelling zou men voor het he ren enkelspel kunnen verwachten, dat de finale zal gaan tussen Francis Aarts en Leo Wethly, al zal zeker rekening met Johan Wienen gehouden moeten worden, die zeker een gooi naar de hoogste eer zal doen. Bij de dames zou het kunnen gaan tussen Jannie Boom en Hanny Aarts, ofschoon ook hier rekening met Petra Sengers dient te worden gehouden. De gemengde dubbels is moeilijk voorspelbaar, daar hier goed ingespeel de koppels op de baan worden ge bracht, zodat er zeker een flinke strijd zal ontbranden tussen koppels zoals De zaalvoetbalvereniging ,,De Wette ling" en de voetbalvereniging „Servio" (psychiatrisch centrum), zijn van plan zaterdag 12 juni voor de 3e maal een mini-veldvoetbaltoernooi te organise ren. De grote belangstelling van 1980 en 1981 in acht genomen en de vele positieve reakties, hebben beide vereni gingen aangezet, om wederom met enthousiasme de organisatie van dit toernooi ter hand te nemen. Dc organisatie heeft even gedacht om er twee toernooidagen van te maken, maar rekening houdend met de gewel dige sfeer van voorbije toernooien '80 en '81, willen we zo'n ingrijpende ver andering in de opzet niet aanbrengen. Hel toernooi wordt dus zaterdag 12 juni gehouden op de terreinen van het psychiatrisch centrum Venray, aan de Oostsingel. Reserveer nu al-deze datum. Het mini-veldtoernooi slaat open voor iedereen, zowel dames als heren- leams, die de zaalvoetbalsport op 'n andere manier dan gewoonlijk willen beleven. Inschrijvingen: o.a. familie-, straat-, wijk-, fabrieks-, café-teams etc. etc. In deze tijd, waarin middenschool, managerziekte, mode, mafheid, middel matigheid zijn nieuwe kansen krijgt. In deze tijd, waarin werkloosheid, waterigheid, waakhondenmentaliteit, warsheid, waterhoofdschap aan krant en tijdschrift zijn kansen biedt. In deze tijd waarin a-socialiteit, anti mentaliteit, a-religieusiteit, apartheid, apachtigheid veel te grote kansen worden geboden. Doen wij, minnaars van het goede, schone en ware, een beroep op Uw interesse voor vernieuwing, verfraaiing, vroomheid, variëteit, validiteit, om tot oprichting te komen van een beeldende kunsetnaarskring voor Venray e.o., die deze waarden opnieuw wil verdedigen en waarmaken. Overtuigd van het aanwezige kunste- naarspotentieel en bewust van Uw steeds grotyere behoefte om met rust gelaten te worden teneinde in alle vrijheid en stilte en eenvoud het goede, schone en ware met alles wat in U is te dienen, doen wij een beroep op Uw echte beL telling voor alles en iedereen, die het leven, ondanks alle menselijke tekort, de moeite waard vindt. Volgens ons, initiatiefnemers, bestaat er een duidelijke behoefte om amateurs en beroeps beeldende kunstenaars dich ter bij elkaar te brengen, teneinde elkaar te enthousiasmeren, van gedach ten te wisselen, eikaars werk te beoordelen, van elkaar te leren, kunst thema's aan te snijden, kunsthistorische onderwerpen te behandelen, cursussen te geven enz. Wij denken hierbij ook aan zakelijke motieven, zoals tentoonstellingen en kunstmarkten. Gezamenlijk en per soonlijk initiatief zullen hierbij nodig zijn. Wij hebben bij ons plan vooral „Hobbyisten" (dus amateurs) in ge- dachten, en dat zijn er ongetwijfeld velen in Venray e.o. Wij verstaan onder beeldende kuns ten, die takken van kunstbeoefening die hun thema's in vlak of ruimte tot uitdrukking brengen. "c Gezien de doelstelling zijn juist be roepskunstenaars van harte welkom. Om tot een gezamenlijke aanpak te komen nodigen wij U uit op woensdag 31 maart a.s. aanwezig te zijn in café „Aid Rooi" (bernie Hulsman), Hoen derstraat 2a te venray, vanaf 21.00 uur. Inlichtingen kunt U krijgen bij Jacques Cuypers, Burggraaf 39 (Ama teur kunstenaar) en Jo M. Welters, Stationsweg 16, tel. 89091 (hist. drs.). Hanny en Francis Aarts, Jannie Boom en Leo Wethly, Corrie Peeters en Sjaak Engels, tevens moet met het gelegen heidsduo Toos Klomp en Johan Wienen rekening gehouden worden. In de B-categorie welke 135 partijen bevat, wordt buiten de reeds genoemde groepen ook nog gestreden om de titels dames en heren dubbel. Daar de meeste deelnemers in deze groep zuiver recreatief actief zijn, is het zeer moeilijk enige voorspellingen te maken. Maar namen zoals Termote, Peeters en Francken zullen zeker die dag nog velen malen gehoord worden. Velen in deze groep hebben het aan de wedstrijdleiding over gelaten om part ners aan te wijzen in. de verschillende soorten dubbel-partijen. Hieruit blijkt wel dat velen gewoon sportief bezig willen zijn, zodat de verrassingen zeker niet van de lucht zijn. Het is de organisatie wel duidelijk ge worden, dat ook in deze recreatieve sec tor er velen zijn die het zware werk niet verafschuwen. Dat zal duidelijk worden voor hen die voor drie onderdelen heb ben ingeschreven. Want mochten zij tot finaleplaatsen doordringen, zouden ze wel eens een extra blikje conditie open moeten trekken om de eindstreep te halen. Door de overweldigende deelname zijn de speeltijden enigszins gewijzigd. Deze zijn nu: aanvang 09.00 uur; sluiting om 19.00 uur. De finalepartijen zullen in alle waar schijnlijkheid na 2 uur in de middag aanvangen, wal niet wegneemt dat supporters en andere toeschouwers reeds vroeger in grote getale op de tri bunes verwacht worden. Dat iedereen een bijzondere sportieve en plezierige dag mag hebben, zodat deze happening tot een jaarlijkse terug kerend gebeuren in Venray mogen uitgroeien. Succes! Verder: zaalvoetbalteams voetbalverenigingen andere sportverenigingen Een team beslaat uit minimaal 6 spelers en een lijnrechter. Per wedstrijd mag ieder team maxi maal 8 spelers inzetten. Er wordt ge speeld op gymschoenen. De arbitrage zal, evenals in '80 en '81 weer de nodige aandacht vragen. De teams die vorig jaar hébben deelgenomen, krijgen automatisch 'n inschrijfformulier. U kunt inschrijven op de volgende adressen: Voetbalvereniging „Servio" p/a Stationsweg 46 5803 AC Venray Tel. 04780-86666 toestel 2560. ZVV De Wetteling", p/a Etudestraat 20 5802 EP Venray Tel. 04780-80339. De uiterste inschrijfdatum is 12 mei 1982, dit i.v.m. de totale organisatie. We hopen zaterdag 12 juni velen te mogen verwelkomen en dat ieder 'n fijne sportdag mag beleven. ZVV ,,De Wetteling" V.V. „Servio" Op 22 maart bestond het gebouw „Markthof" 3 jaar. Dit feit wilden de Markthofwinkeliers en de samenwer kende ondernemers in de aangrenzende Marktstraat nier onopgemerkt voorbii laten gaan. De gelegenheid werd aan gegrepen om enkele dagen gezamenlijk aktie te voeren. Op woensdag 24 maart van 14.00 tot 17.00 u. was er 'n Jeugdmodeshow die in de 12 meter lange etalage van Jos Arts Jeugdmode gehouden werd. On geveer 15 jongens en meisjes toonden de nieuwste voorjaarsmode uit de kollektie van genoemde winkelier. De schoenen werden verzorgd door Nimco Schoenen, bij wie het vooral het huispierk Nimcosan vele nieuwtjes te zien gaf. Bovendien werden de kinderen opge sierd met sieraden van Ni'c v. d. Veen Juwelier. Bakkerij Pijpers droeg bij in de vorm van gebak. Op heden donderdag 25 maart wordt een etalagerebus gehouden met aan trekkelijke prijzen. Om in aanmerking te komen voor een van de prijzen moet men bij een van de deelnemende winkeliers een deelname formulier afhalen, die daar dan ook weer ingevuld afgegeven kunnen wor den. Deelnemende winkeliers kan men herkennen aan de gele plakkaten op deur of etalage. Prijswinnaars worden in de eerstvol gende uitgave van Peel en Maas bekend gemaakt. Bovendien zullen zij ook persoonlijk benaderd worden. Tijdens de koopavond op vrijdag zal vanaf 5 uur een gezellige feestmarkt de Marktstraat vullen, opgeluisterd met muziek van HiFi Stereo. De laatste dag, zaterdag, worden de aktiviteiten afgesloten met een braderie die zoals vorig jaar zeker weer vele bezoekers zal trekken. Deze dag kunnen muziekliefhebbers hun hart ophalen bij het live-optreden van een pop-groep. Gedurende de vier aktiedagen presen teert van de Koppel Meubelen een show van Peruaanse kleden in het pand Marktstraat 3. De daar getoonde wand kleden zijn op traditionele wijze met de hand gesponnen en geweven, zoals de Indianen uit het Andesjebergte dit vroeger deden. Een echt stukje authen tieke Peruaanse volkskunst, dat zeker menige Marktstraat'bezoeker zal inte resseren. Kamermuziek in Venray De mogelijkheden om naar Kamer muziek te luisteren in Venray zijn altijd wat beperkt geweest. Daarom is het misschien de moeite waard om eens kennis te komen maken met het Kamermuziekensemble Abban- dono. Nou dat kan dan gebeuren op zondagmiddag 4 april in de kapel van St. Servaas. Aanvang 16.00 uur. Het programma vermeldt werken van J. C. Bach, G. Ph. Teleman, Ignaz Pleyel en Johann G. Janitsch. Maandagavond j.l. vond een besloten ledenvergadering van de politieke ver eniging Samenwerking Venray plaats met ee/i agenda geheel gewijd aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Allereerst werd het verkiezingsregle ment aangenomen, en aansluitend werd de kiesraad geïnstalleerd. Deze kiesraad zal begin volgende week de definitieve lijst samenstellen, waarmme Samenwer king de verkiezingen ingaat. Voor deze lijst hebben zich 19 kandidaten gemeld. Verder werd het concept programma 1982-1986 aangenomen en besproken. Dit programma wordt op woensdag 21 april a.s. definitief vastgesteld. Tenslotte kwam aan het slot van de vergadering ook de propaganda t.b.v. de verkiezingen aan de orde. Vanaf heden donderdag 1 april, 17.00 uur, tot 21 april a.s. organiseert de Stichting Venrayse Kunstkring een tentoonstelling onder de titel „Vier Fotografen", Geëxposeerd worden werken van Jan Bogaerts, Dré Brenneker, Jan van der Kam en Joop Wismans. Bij de opening zal deze expositie worden ingeleid door dhr. C. Roodnat, oud-voorzitter van de Amateur Foto grafenvereniging Venray. De tentoonstelling (in de foyer van de schouwburg) is gratis toegankelijk van maandag tot en met vrijdag, tekens van 10-12 uur en van 14-17 uur en bovendien voor bezoekers van schouw - burgvoorstellingen en concerten. Zoals reeds vorige week medege deeld, zendt de NCRV zaterdag a.s. van 21.20 tot 22.35 op Nederland 2 een alternatief songfestival uit. In elke provincie zetelt een jury welke onkun dig is omtrent tekstdichter en compo nist. Voor Limburg is dat een team bestaande uit 5 heren en dames, die vanuil de schouwburg hun punten zullen doorspelen naar Hilversum. Zondag a.s organiseert Drum- en Showband D.S.V. Venray een zondag ochtendconcert. Aan dit concert wordt deelgenomen door St. Petrus Banden Venray, de Peelklank Ysselsteyn, Drumband Harmonie Euterpe, Drum band Merselo, Drumband St. Catharina Leunen en DSV. Dit concert wordt georganiseerd in het kader van de lentefeesten van D.S.V. Deze lentefeesten beginnen op zon dag 28 maart met het zondagochtend concert aanvang 11.00 uur. Dinsdag en woensdag wielerwedstrijden tussen de distriktskorpsen van de L.B.T. distrikt Venray. De drumband die het hoogste aantal punten scoort wordt winnaar van een prachtige beker. Drumbands welke nog niet hebben ingeschreven kunnen dit nog doen bij het secretariaat p/a dhr. Sanders, Gennep. Donderdag 1 april start de officiële vierdaagse met razende snelheden en als een pijl uit de boog zullen de renners trachten voor het publiek hun sponsor en zichzelf als le te plaatsen in die vier dagen. Komt U ook? Het beloven prachtige dfagen te worden. Niet aleen het wedstrijdelement maar ook van het komische kunnen wij weer genieten. Hiervoor zal de zorg weer worden gedragen door de prominenten. Al met al een prachtige week voor iedereen. Kom en steun D.S.V. Zij hebben uw steun nodig. Alle festiviteiten worden georgani seerd in de voormalige TOP-garage, Wilhelminastraat Venray. Hedenavond is de afsluiting van de Prestatieplak-wedstrijden. Er zijn nog diverse kanshebbers voor een van de ereplaatsen, gezien de tot nu toe geleverde prestaties echter, moge dit een welkome aanvulling op de training zijn! A.s. zondag 28 maart begint de bondscompetitie in District Zuid. Het eerste team gaat al meteen naar het verre Geleen op bezoek. Jaarlijks een zeer lastige tegenstander om te verslaan en een gelijkspel is al winst. Tevens een wedstrijdbaan waar ook de kwalificatie niet altijd even makkelijk te behalen is. De vertrektijd wordt vanavond even eens afgestemd in het clublokaal. Het tweede team krijgt de collega's van het derde team op bezoek in de derde klas A. Gezien de diverse nieuwe spelers en speelsters in beide teams, zal het moeilijk zijn om bij voorbaat een favoriet aan te wijzen. Aanvang van alle wedstrijden is om 09.00 uur. Het programma is in deze derde klas A gewijzigd door de deelname van de nieuwe vereniging Genneperweide te Eindhoven. Het gewijzigde programma is onderweg Zondag 28 maart wordt er gewandeld in Groesbeek bij W.S.V. de Bosbesjes. De start is in café Amstelbron, Burg. Ottenhofstraat 35 te Groesbeek. De bus vertrekt als volgt: W.S.V. de Belhamels Leunen: de bus vertrekt vanaf het Gemeenschapshuis om 11.00 uur. W.S.V. de Bejaarden: de bus vertrekt om 11.00 uur bij de Kruuze en om 11.15 uur bij Het Schuttersveld. W.S.V. de Doorzetters: de bus voor Groesbeek is om 11.15 uur bij Het Schuttersveld. Zondag 28 maart kunnen de commis sieleden in Volkel 'n clubwedstrijd mee draaien voor informatie. Aanvang 13.00 uur. Willen de leden er aan denken dat de fietsen en kleding volgens *t wedstrijd reglement in orde is, ook op de training, in verband met de verzekering. Zaterdag kan men de fietsen weer laten keuren. De heer van Wylick is dan aanwezig. De keuring vindt plaats vol gens wedstrijdreglement, dus rijders doe je best om teleurstelling te voorko men, waardoor je later naar huis gestuurd zou kunnen worden. De leden die de kontributie betaald hebben kunnen zaterdag de lidmaat schapskaart krijgen. Willen de leden hun betalingen alleen via de bank doen, om misverstanden te voorkomen, met vermelding van uw naam en de clubnaam bij de Ned. Credietbank op nr. 23.18.16.987. Uitslagen van 21 maart: Dames j unEHV-Manual 8-26 Dames sen. Manual-Loreal 25-5 Programma veldcompetitie 27 maart: Dames pup. Blerick 3-Manual 13.30 vertrek 12.30 uur Dames asp. Manual 2-Breet. Sp. 2 14.00 Heren pup. Blerick-Manual 15.00 vertrek 14.00 uur Heren asp. Athene-Manual 1 14.00 vertrek 13.00 uur Heren asp. Blerick 3-Manual 2 15.45 vertrek 14.45 uur Dames jun. Posterholt-Manual 13.00 vertrek 11.45 uur Heren jun. Herten-Manual 16.00 vertrek 15.00 uur Dames sen. Heldia-Manual 1 16.30 vertrek 15.30 uur Dames sen. Loreal-Manual 2 15.15 vertrek 14.15 uur Heren senOspel 1 -Manual 15.15 vertrek 14.15 uur Heren sen. Heidia 1-Manual 2 15.15 vertrek 14.15 uur Porgramma 27/28 rif a art 1982: Zaterdag thuis: 19.30 Dames 1-Foto Rush Scheidsrechter: Riny Cruys Tafel: Linda Roth, Chantal Franssen Zaterdag uit: 17.30Con Brio-Jongens Aspiranten Scheidsrechter H. Janssen 15.30 Lieshout 2-Heren 1 Achilles-Meisjes Asp. 18.00 Scheidsrechter: E. Hageman 14.30 Con Brio-Welpen Scheidsrechter: Marc van Berlo Zondag uit: Quo Vadis-Dames 2 11.00 Scheidsrechter: Martien Flinsenberg Programma zatedag 27 maart: Dames: Peelpush 1-Phoenix 1 19.00 VC Grashoek 3-Phoenix 2 16.15 Heren: Phoenix l-S'62 (oefenwedstrijd) 18.30 Phoenix 2-Tupos 3 17.00 tellers: H. Stevens en A. van Hooft. Programma 27 maart: Dames: VC Rooy 1-Polaris 16.30 VC Rooy 2-Set Up 14.30 VC Rooy 3-Aspargos 14.30 Meisjes jun. 1-Concordia 13.00 Meisjes jun. 2-VC Velden 13.00 Heren: VC Rooy 1-Odulphus 16.30 VC Rooy 2-Peelpush 16.00 VC Rooy 3-VC Dörp 14.30 Jongens jun.-Concordia 13.00 Alle wedstrijden worden gespeelde in sporthal de Wetteling. MOTOCROSS TE LOTTUM Einduitslag: le Theo Boerboom, Eindhoven 2e Ben Scheres, St. Joost 3e Peter Willemsen, Venray Bij de 125 cc promotieklasse kwam voor Venray MCC Venray Gerrit Hermsen aan de start. Traditiegetrouw had Gerrit een slechte start, maar wist zich in de loop van de strijd goed op te werken, waardoor hij in de le manche op een keurige 12e plaats uitkwam. In de 2e manche was zijn start nog minder, maar wist zich op dit zware circuit waar hij zich goed thuis voelde goed naar voren te rijden waar hij met een 9e plaats zelfs nog enkele puntjes wist te pakken. In de eindstand betekende dit een 10e plaats. Programma a.s. zondag: Mill 125 cc senioren kampioenswed strijd. Meyel: 125 cc promotie B; 250 cc Junioren B; 250 cc Senioren. VOOR DE DERDE MAAL TV -ANTENNE COMPLEET GEPlAA-S* VANAF f 395 ELEKTRO MARTENS b.v. RADIO - TV - ANTENNEBOUW Reparatie en nieuwbouw '7 Alles voorde Doe-het-zelver Vrijstaande antennemasten &>f PEETERS- SPREEUWENBERG Overloon - Jan de Rooystraat 14 04788-1683 Ysselsteyn - Litsenbergweg 3 YS# 04785-603zZ edelslagar edelslager VARKENSLEVER 500 gram 2,50 GEHAKT 500 gram 3,25 FRICANDEAU 500 gram 6,50 SOEPVLEES m.b. 500 gram 3,25 GELDERSE SCHIJVEN 4 halen 3 bet. KNAKWORSTJES 500 gram 4,98 HALVE VARKENS dipvries kl. p. kg. 5,30 elitboucher edelslager GOUMANS ede|||3g,r PATERSSTRAAT 4 VENRAY België op uw tv Bel ons! Laat ons vakkundig uw antenne repareren of vernieuwen. Eigen servicedienst voor reparatie van kleur of zw.-wit t.v. „witgoed" - audio 04780-85666 ol 04709-4951 Schoolstr. 30 Venray Venrayseweg 19A Horst t.d. Pr. Marijkestr. 1A, Venray Woensdag 31 maart t.b.v. Jeugdver. De Springplank Vele ronden geld en/of prijs en jackpot Bejaarden en inv. red. Aanvang 19.30 uur Zaal „In den Engel" Poststraat 3 Venray Wilt u graag bruin worden of bruin blijven? MAAK DAN EENS EEN AFSPRAAK VOOR EEN ZONNEKUUR INLICHTINGEN EN AFSPRAKEN DOLOMIETENLAAN 14, VELTUM TELEFOON 04780-82821 Raadpleeg vooraf uw arts. Ja, U leest het goed Pannekoeken eten in ,,'t Trefpunt" te Holthees. Keuze uit verschillende soorten panne koeken. En heeft U een kinderpartijtje, dan heb ben wij kinderpannekoeken met een leuke attraktieü! Tot ziens in Telefoon 04782-223 Iedere dag geopend vanaf 11 uur. Zondags bakken wij pannekoeken tot 6 uur. Donderdags gesloten. Het lijkt wel of de regenjassen elk jaar mooier en modieuzer worden. Noem het zomermantels die niet bang voor water zijn of noem het regenboog mantels die zich dolgraag koesteren in de zon. De trend is trench. Maar speelser en spiritueler met kleine modegrapjes zoals deze coat Kijkt u maar eens naar de knopen. Op één rij gezet, waardoor de sluiting in 't semi - trenchmodel opeens a-symmetrisch wordt En bijvoorbeeld dat hele onverwachte borstzakje. Je zult maar in Holland wonen en er toch modieus uit willen zien. Dat kan! Van binnen en van buiten zuiver katoen. In camel- of khakikleur 249,-. Meesstraat 14 Grotestraat S3 Venlo Venray 077-12351 0^780-82881 Grotestraat 68 Venray

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13