PEEL EN MAAS BUURTWERK IN VENRAY Operatie graf stenen ooit van gehoord INFO VOOR OUDEREN OPEN DAG ,de Doevebos' Horst Muziek Collectief PSP VENRAY CPN Venray-Horst CDA VENRAY DE PPR IN DE STATEN PALMPASEN Zaalvoetbaltoernooi UIT DE RAADS VERGADERING VAN MEERLO- WANSSUM Lente-groetjes uit Venray Zaterdagmiddag 20 maart Maandag is hel aannemingsbedrijf Gebr. Janssen met assistentie van de steenhouwerij Nieuwenborg uit Venlo begonnen met het verplaatsen van een aantal grafstenen, in en rond de Grote Kerk. Dankzij financiële bijdragen van VVV Venray én uit de „nalatenschap" van Venray Vooruit, is deze operatie tot het behoud van de oude grafstenen uitgevoerd kunnen worden. De oude grafstenen, 8 in getal, lagen tot nog toe buiten rond de toren. Daar zijn ze, na-de oorlog, na het herstel van kerk en toren neergelegd. De weersinvloeden deden er geen goed aan. Vooral de stenen die gebarsten waren, hadden veel te lijden van de weersgesteldheden. Bijzonder in de winterdagen, als het in de barsten gesijpelde water bevroor, werden de stenen nog erger aangetast. De operatie begon j.l. maandag met het in een houten beeldraam plaatsen van de grafstenen. Daarvoor moesten ze eerst van hun ligplaatsen opgetild worden, om het raamwerk te kunnen aanbrengen. Een heftruck van de Gebr. Janssen tilde de stenen vervolgens een voor een op het kerkplein, waar enkele gemeentearbeiders klaar stonden om de Benen met een hogedrukspuit grondig te reinigen, van zand en speciaal van de vogelmest welke uit de grote toren jarenlang op de stenen was neerge kwakt. De heftruck met zijn uitschuifbare arm plaatste de stenen vervolgehs in het portaal onder in de toren, waar ze ten slotte met mankracht op hun plaatsen werden neergezet. Diverse stenen zijn daarmee weer terug gekomen op de plaats waar ze tot 1944 hebben gelegen Eén steen, slecht een laatste gedeelte van de grafzerk van Pastoor van de Gact, wordt in de kerk zelf geplaatst. Het ligt in de bedoeling dat eenvou dige tekstborden nadere tekst en uitleg allen geven van wat in de stenen is gebeiteld Sommigen zijn door de vele voetstappen in de loop der jaren totaal onleesbaar geworden. Gelukkig bieden oude geschriften hier uitkojnst. In ieder geval zijn deze grafstenen nu tegen verder verval beschermd. Het initiatief verdient alle lof! De hardstenen grafkruisen welke nu nog links en rechts tegen de kerkmuur staan, blijven daar op hun plaats. Het is niet doenlijk deze bijvoorbeeld in de kerk te plaatsen. In een volgend arti kei zullen wij nader ingaan op de herkomst van deze kerkelijke monumenten. VRIJDAG 19 MAART 1982 Nr. 11 HONDERDENDERDE JAARGANG I MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN IN HET WATER - Enkele weken geleden is het bejaar- Hnwerk Venray gestart met deze activiteit. En met succes, er meldden V zich binnen twee weken ongeveer 50 mensen, die wilden deelnemen. Omdat er was uitgegaan van het [principe„eerst komt, eerst maalt" kregen de eerste 20 personen de gelegen heid kennis te maken met het warme ^ater van het zwembad van St. Serva- tius. Bij het opzetten van deze activiteit werd uitgegaan van de methode „Jan van de Berg". Deze methode richt zich op bewegingsactivering, met als doel het functioneren van het lichaam op een redelijk peil te houden, danwel te krijgen, en niet op zwemmen. Omdat het aanbod erg groot was, Iwerd besloten ouderen die de zwem kunst goed beheersen, in het diepe gedeelte te laten. Hierdoor konden in pxaal 45 personen geplaatst worden. Echter, er staan nog steeds mensen op de wachtlijst. Als deze lijst langer wordt, kunnen we meer druk uitoefenen op de staf- van het zwembad, om meer tijd te krijgen. Daarom zou ik U willen vragen, bent Ugcïntersseerd en zo ja, wilt U zich dan opgeven voor deze activiteit? Bij de opgave dient U evenwel een duidelijke keuze te maken tussen „het meer bewegen voor ouderen in het (ondiepe) water" en het zwemmen in het diepe ge deelte. De kosten bedragen 15,— per 10 I keer, waarvoor U een lessenkaart ont- vangt, die één jaar geldig blijft. STIJLDANSEN VOOR OUDEREN Men kan zich nog per paar opgeven. De cursus begint woensdag 24 maart en duurt 10 weken. Kosten 65,— per persoon. Melden bij: „De Wiekslag", Mozart- straat 20a. tel. 86706. Op dinsdag 23 maart zal de heer I Schütte, voorlichtingsambtenaar van de I Gemeente Venray, twee series lichtbeel den vertonen over de ontwikkeling van Venray. Aanvang 14.30 uur in zaal „In den Engel". Dc lichtbeelden laten U zien de I ontwikkeling in de gemeente, nieuwe wegen, nieuwe wijken, industrie enz. De moeite waard om eens te zien en te horen: „Venray hoe maakt u het?" Het bestuur van de Ouderen-vereni ging Venray. Op heden donderdag 18 maart om 17.30 uur wordt het dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen „De Doevenbos" aan de Doc^enbosweg te Horst feestelijk heropend. Om iedereen in de regio in staal te stellen met het geheel vernieuwde en gemoderniseerde gebouw en met het werk, dat daarin wordt verricht, kennis te maken, wordt op zaterdag 20 maart a.s. een open dag gehouden. Het dagverblijf startte in 1963 in het Groene Kruisgebouw in America bij wijze van experiment. Begonnen werd met één leidster en vijf kinderen. De medisch-opvoedkundige begeleiding ge beurde door dr. J. W. Maas, destijds verbonden aan Maria Roepaan te Ottersum. Toen bleek, dat het ministerie van Maatschappelijk werk dit werk ging subsidiëren besloot de initiatiefnemer mr. van Heur tot oprichting van de Stichting Dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen. In 1970 werd met nieuwbouw in Horst begonnen. Het aantal kinderen was intussen gegroeid tot 32, het aantal personeelsleden tot 10. Omdat het gebouw na een aantal jaren niet meer aan de eisen voldeed werd besloten tot verbouw. Het werk kwam in augustus vorig jaar klaar. In het dagverslag komen gemiddeld 32 kinderen uit dc gemeenten Horst, Venray, Sevenum, Grubbenvorst, Broekhuizen en Meerlo-Wanssum. Omdat nog te weinig mensen weten van het werk, dat in Den Doevenbos wordt gedaan, wordt op 20 maart een open dag gehouden. Leidsters en team leden zijn dan graag bereid iedereen inlichtingen te verschaffen. De werkgroep Muziekcollectief Ven ray organiseert op woensdag 24 maart a.s. wederom een groepenpresentatie en een session in Free Wheelin, m.m.v.: Dragon Fly: rockvariaties met new- wave invloeden. El Dyacco: 4-mans formatie. De groepenpresentatie begint om 21.00 uur in Free Wheelin en de entree is weer 2,50 p.p. Na de groepenpresentatie is er nog gelegenheid om deel te nemen aan een session. Hieraan kunnen natuurlijk ook muzikanten meedoen, die niet in groepsverband spelen. A.s. zaterdag zal Dennis Janssen uit Roermond, de lijsttrekker van de PSP, bij de provinciale statenverkiezingen van 24 maart a.s., de gehele dag in Venray aanwezig zijn. De lijsttrekker zal die zaterdag in de informatiestand staan van de PSP, in het midden van de Grotestraat. Verder zullen bij de informatiestand enkele Venrayse kandidaten voor de statenver kiezingen aanwezig zijn. Inlichtingen worden gaarne aan geïnteresseerden verstrekt en er worden vragen beant woord. De PSP neemt in Limburg met een zelfstandige lijst (nr. 84 deel aan de verkiezingen, wel heeft de PSP een lijstverbinding met de CPN, om zodoende linkse stemmen niet verloren te laten gaan. Voor meer informatie en lidmaat schap, kan iedereen terecht bij de stand, of bij Jan Hendriks. Verdistraat 17 te Venray, tel. 04780-87323. Onder het motto „Om de toekomst van Noord-Limburg" organiseert de CPN Venray-Horst a.s. zaterdag een meeting in zaal Het Trefpunt, hoek Paterslaan-Kruisstraat. Overdag zal Netty de Römph, de Venrayse kandidate voor de Provinciale Staten (nummer twee op de CPN-lijst) in een kraam in de Grotestraat, vragen van geïnteresseerden beantwoorden. 's Avonds zal zij spreken in Het Trefpunt, evenals de lijstrekker John Geelen. Beiden zullen met Ruud Mey uit Venray en Ine Schreurs uit Venlo ook in een forum plaatsnemen. Verder op die avond een aktiemarkt, een grote loterij en optreden van Marian Stevens en de groep Obsession, 6e aanvang is 8 uur; de entree 2.50. De CPN komt bij de Provinciale Statenverkiezingen uit met lijst 9. In verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten op 24 maart a.s. werd op 8 maart j.l. in Venray de verkiezingscampagne van het C.D. A. in Limburg gestart. Voor een volle zaal „In den Engel" spraken de staatssekre- taris van Onderwijs W. Deetman, de Limburgse lijsttrekker Werner Buck en uiteraard de Venrayse kandidaat Harrie Philipsen uit Ysselsteyn. Het C.D.A. bestuur van Venray hoopt dat op 24 maart a.s vele kiezers van Venray naar de stembus zullen gaan. Venray heeft slechts één kandidaat die een verkiesbare plaats heeft op een van de vele lijsten die meedoen aan deze verkiezingen. Denkt U daaraan op 24 maart Het is van groot belang voor Venray, dat na het vertrek van Mevr. H. Poels- Peters uit de Staten, opnieuw een vertegenwoordiger van Venray in Maas tricht voor de Venrayse belangen kan opkomen. Door op Harrie Philipsen te stemmen kunt U daarvoor zorgen. U vindt hem op lijst 1 nummer 9. Hoewel de Provinciale Staten-verkie zingen thans veel aandacht vragen gaan in Venray de voorbereidingen voor de Gemeenteraadsverkiezingen op 2 juni a.s. normaal door. Een propagandacommissie is volop bezig om de nieuwe C.D.A.-lijst op gepaste wijze aan het publiek te presen teren. Daarnaast is sedert enkele maanden een commissie bestaande uit Mevr. Poels-Peters en de heren J. van Oers. J. Truijen en H. Philipsen aktief geweest om een programma samen te stellen. Het concept is thans gereed. Vanaf donderdag 18 maart kunnen C.D.A.-leden een exemplaar opvragen bij het sekretariaat, de heer H. Racdts, Tel. 04780-81469. C.D.A.-leden, die menen wijzigings voorstellen te moeten indienen, kunnen dat doen bij het sekretariaat, de heer H. Raedts, mgr. Hanssenstraat 57, 5807 BB Oostrum, of bij één van de commissieleden, vóór 26 maart a.s. Op dinsdag 6 april zal door een algemene ledenvergadering het pro gramma definitief worden vastegesteld. Wilt U meer informatie over het C.D.A. of wilt U zich aanmelden als lid dan kunt U naar onderstaande telefoon nummers bellen: 04780-81469 (sekretaris) 04785 - 282 (penningmeester) C.D.A. LIJST 1 Idealisme, omgezet in praktisch handelen. Dat is het streven van de PPR de afgelopen vier jaar in de Provinciale Staten geweest. Geen gezweef in de wolken. Maar ook geen gezeur dat niks meer kan. Wél zoveel mogelijk invloed proberen te krijgen om die nuchtere idealen en ideeën van de grond te krijgen. Daar willen we ook de komende vier jaar weer keihard aan werken. Neem kennis van de ideeën van de PPR. Haal ons programma af op Morenahof 3 of Broekweg 6A in Venray of kom zaterdag naar onze stand in de Grotestraat. Op zondag 4 april om 11 uur willen we in een feestelijke viering in de Grote Kerk het feest van Palmpasen vieren. Ieder die wil, en met name doen wij een beroep op alle schoolgaande kinderen, nodigen wij uit om thuis zelf een „palmpasenstok" te maken en die mee te brengen naar die viering van zondag 4 april om 11 uur. Na de viering willen we in een grote optocht van de kerk naar „Het Schuttersveld" trekken om de palmpasenstokken aan te bieden aan de bewoners van de verzorgingsfiat. Zo willen we hen ook laten delen in onze feestvreugde. Een palmpasenstok, wat is dat? Een paar latjes op elkaar getimmerd, omwikkeld met zilver- of crêpe-papier, versierd met wat slingers en groen, behangen met aangeregen pinda's of rozijnen, een appel, een sinaasappel of mandarijn, een paar ingepakte snoepjes en bovenop prijkt een trotse palmpasen haan van brood. (Bakkerij Pijpers). Ieder kan dus naar eigen idee het geheel zo feestelijk mogelijk maken. Ieder die mee wil doen, zelf een palm pasenstok wil maken (eventueel met hulp van vader of moeder), daarmee op 4 april om 11 uur naar de kerk wil komen en daarna meetrekt naar „Het Schuttersveld" vragen wij zich op te geven door: a. een briefje in de bus te doen op Dr. Poelsstraat 14 met daarop naam en adres én daarbij zetten „Gezinsvie ring 4 april"; b. een telefoontje aan Mevr. Peters, Tuinstraat 7, tel. 83478. Opgave vóór donderdag 25 maart Het Oranjecomité Venray is van plan om op koninginnedag 30 april a.s. een zaalvoetbaltoernooi te organiseren. Bij voldoende deelname zal het toernooi worden gehouden in sporthal „de Wetteling" te Venray, alsmede bij goed weer ook op het verharde handbalveld achter de sporthal. Aan dit toernooi kan in principe ieder team deelnemen, uitgezonderd de zaal voetbalverenigingen. Deelname staat open zowel voor heren- als damesteams. De aanvang van het toernooi is 9.00 uur en de prijsuitreiking zal vermoede lijk zijn om 21.00 uur. De uitreiking van de prijzen zal geschieden door wethouder Van Oers. De inschrijfkosten bedragen 10,- per team, en dienen vooraf vóór 16 april 1982 te worden overgemaakt op reke ning 23.18.04.393 t.n.v. Oranje Comité Venray bij de Nederlandse Credietbank Venray. Voor meer informatie kunt u zich telefonisch in verbinding stellen met buro sportzaken en recreatie, gemeente huis Venray, tel. 04780-83838 toestel 244, of de heer Janssen tel. 04786-229. Voor opgave dient u gebruik te maken van onderstaande inschrijfbon. Deze opgave dient vóór 9 april a.s. binnen te zijn bij buro sportzaken en recreatie gemeente Venray. U krijgt hierna vervolgens zo spoedig mógelijk bericht over het programma, alsmede de spelregels (beknopte vorm). Deelname is mogelijk voor maximaal. 24 teams. Wacht dus niet te lang met in schrijven. Opgave Inschrijfformulier Oranje Zaalvoetbaltoernooi 30 april Sporthal „De Wetteling" Hierbij geven wij ons op voor het Oranje-Zaalvoetbaltoernooi met: 1 herenteam 1 damesteam 1 heren- en 1 damesteam* Doorhalen hetgeen niet van toepassing is.) Naam van het herenteam Naam van het damesteam Kleur van de shirts heren dames Naam kontaktpersoon Adres Woonplaats Telefoon Dit formulier dient voor 9 april binnen te zijn bij Buro Sport zaken en Recreatie, p/a Gemeentehuis Venray. Het besluit is genomen: er moet in Land weert- zo spoedig mogelijk een peuterspeelzaal komen. Het is al weer even geleden, dat een paar vrouwen die elkaar bij de school wel eens troffen, de koppen bij elkaar gestoken hebben. Ze hebben nog een paar andere vrouwen erbij gevraagd. Inmiddels zijn ze met hun zevenen. Ze vergaderen bij mevrouw Bolderik thuis. Mevrouw Bolderik was min of meer de initiatiefneemster. Ze hebben in de buurt eens rond gekeken of er al veel peuters in de wijk wonen, ze hebben andere vrouwen gevraagd of die een peuterspeelzaal gewenst achten. En nu, in vergadering bijeen, is het hen wel duidelijk: er moet een peuterspeelzaal komen, daar is dringend behoefte aan. Maar hoe nu verder? Hoe pak je dat nu aan om die peuter speelzaal daadwerkelijk van de grond te krijgen? Ideeën en voorstellen komen op tafel: Mevrouw Akelei doei het voorstel om een algemene wijkvergadering te hou den voor geïnteresseerden, en daar alvast een voorlopig bestuur te kiezen; mevrouw Bingelkruid stelt voor een handtekeningenaktie te houden in de wijk; mevrouw Bolderik vindt dat er met de wethouder gepraat moet wor den, weer een ander is van mening dat ze eens bij een andere peuterspeelzaal een kijkje moeten gaan nemen. Uit het geanimeerde gesprek komen als eerste te ondernemen aktiviteiten naar boven drijven: er moet een oriënterend ge sprek met de gemeente gehouden worden, en er moet een openbare wijk vergadering voor geïnteresseerden be legd worden. Wie van de vrouwen gaat mee naar het gesprek met de gemeente, en wie houden zich bezig met de voorbereiding van de openbare wijkvergadering? Mevrouw Bolderik wil wel naar de gemeente toe stappen, wie wil er met haar mee. Mevrouw Bingelkruid voelt daar niet veel voor: als je naar de gemeente toegaat, dan moetje goed van de tongriem gesneden zijn, en zij vindt van haar zelf, dat ze dat niet kan. Ze wil wel de uitnodiging voor de openbare wijkvergadering huis-aan-huis bezor gen. Nou ja, zegt mevrouw Bolderik, als je van je zelf vindt, dat je niet goed kunt, dan moet je dat ook niet doen. Uiteindelijk melden zich schoorvoetend nog twee vrouwen die wel met mevrouw Bolderik mee willen gaan. Maar mevrouw Bolderik moet het woord voeren, die gaat dat het beste af, en zij is ook min of meer de initiatiefneem ster. En ja, die openbare wijkvergadering, hoe moet dat dan? Iedereen kijkt weer in de richting van mevrouw Bolderik, maar die voelt daar niets voor. Ja, ze kan wel aardig goed van de woorden afkomen, maar om daar nou voor een zaal vol mensen te gaan staan, en de vergadering te leiden, dat ziet ze niet zitten. Dat heeft ze nog nooit gedaan. Mevrouw Akelei dan misschien, want die kwam per slot van rekening met dat idee van die wijkvergaderingMaar ook mevrouw Akelei ziet daar als een berg tegen op. Geen van de vrouwen wil de vergadering leiden. Voor het maken van een verslag stelt zich wel iemand be schikbaar, ze willen ook wel helpen bij de voorbereiding en de organisatie van die avond. Alleen dat voorzitten van die vergadering, daar komt men niet uit.... Het Buurtwerk kan deze groep vrouwen behulpzaam zijn, als ze dat willen. Het Buurtwerk is er voor om samen met mensen problemen aan te pakken, die te maken hebben met de leefbaarheid. In het gegeven voorbeeld betekent dat onder meer: dat het Buurtwerk met zo'n groep vrouwen kan bekijken, hoe het pro bleem hel beste aangepakt kan wor den: hoe krijgen we zo snel moge lijk een peuterspeelzaal in de wijk? dat het Buurtwerk kan helpen in de zin, dat deze vrouwen zich een aan tal vaardigheden eigen maken: me vrouw Bolderik voelt zich onzeker om een grote vergadering te leiden, mevrouw Akelei ook, mevrouw Bin gelkruid denkt, dat ze niet goed ge noeg van zich af kan praten bij de gemeente, weer een ander vindt zich niet zo handig met de pen, enz. Mevrouw Bolderik zou willen, dat ze het durfde, mevrouw Bingelkruid vindt het best wel vervelend, dat ze bang is om aan het gesprek deel te nemen. Het Buurtwerk kan hen helpen zich die vaardigheden wel eigen te maken. Het Buurtwerk wil samen met zo'n groep, al werkend aan het tot stand brengen van een peuterspeelzaal, be reiken, dat men na verloop van tijd zelfstandig de problemen op kan lossen. De vrouwen kunnen de vaar digheden die ze willen leren, oefe nen tijdens hun eigen vergaderin gen. Het Buurtwerk kan voor mensen die daar belangstelling voor hebben, een cursus vergader- en discussie-tech niek organiseren. Het Buurtwerk kan groepen inzicht verschaffen in het besturen van een organisatie: wat houdt het in om voorzitter, secretaris of penning meester te zijn, hoe bereik je de wijkbewoners voor wie of namens wie je aan het werk bent. Het Buurtwerk kan, op grond van haar kennis van het welzijnswerk in Venray, de mensen verwijzen naar andere vormen van welzijnswerk, in het geval van dit voorbeeld bijv. naar de V.O.S.-cursus, naar de con sulenten van het peuterspeelzaal- werk, of naar de plaatselijke organi satie voor peuterspeelzaalwerk. Het gaat in dit verhaal om een willekeurig voorbeeld, om u duidelijk te maken waarvoor en wanneer u een beroep kunt doen op het Buurtwerk. Mocht u zich in een situatie bevinden, waarvan u denkt na lezing van dit verhaal dat het Buurtwerk u zou kunnen helpen, doet u dan een beroep op ons. Het Buurtwerk is er voor. Voor meer informatie of voor een nadere kennismaking kunt u altijd te recht bij een van de buurtwerkers, Mieke Crolla of Jos Gerritsen. U kunt ons bereiken op: Buurtwerk Venray Ursulastraat 2, 5801 EN Venray tel. 04780-87357 De extra consumptie, aangekondigd door de kersverse grootvader-burge meester Dittrich, na afloop van de raadsvergadering, bleek geen aanleiding te zijn om nu eens met een sneltrein vaart door de agenda te gaan. Integen deel, bij enkele agendapunten ging de raad er eens goed en uitgebreid voor zitten. KAVELPR1JZEN De kavelprijzen in de bestemmings plannen Blitterswijck, Meerlo, Swolgen en Wanssum moesten opnieuw worden vastgesteld, mede omdat het Limagas een extra investeringslast van 1,30 per m3 in rekening brengt. Dat was bij verschillende raadsleden stampen tegen het zere been. In het verleden zou het Limagas schandalige winsten hebben gemaakt en nu er minder gas wordt ge stookt, worden de prijzen maar eens opgeschroefd. De raadsvoorzitter bracht nog eens in herinnering de vele extra tonnen welke Limagas in de gemeente Meerlo-Wans sum had ingebracht om onrendabele aansluitingen mogelijk te maken. Er zijn nog 213 bouwkavels en gezien de beperkte woningtoewijzingen, kan de gemeente nog vele jaren vooruit. Er worden in de gemeente geen bestem mingsplannen bouwrijp gemaakt als die bouwkavels nog niet nodig zijn. Van groot renteverlies op die bestemmings plannen is dus geen sprake. Om de winsten die de gemeente van Limagas uitgekeerd krijgt aan te wenden voor de bestemmingsplannen, werd door het college afgewezen. Het college wees het onzinnige voorstel van andere gemeentebesturen af, bij Lima gas een ander beleid te gaan invoeren. Dat gaat uiteindelijk ten koste van die gemeenten. BESTEMMINGSPLAN GEYSTEREN Het voorstel van het college om het bestemmingsplan Geysteren vast te stellen waardoor woningbouw voor eigen inwoners in de toekomst verze kerd zou zijn, had enkele bezwaar schriften opgeleverd. Drie van de bezwaarden werden in het ongelijk gesteld, omdat nooit beloofd kon zijn dat aan de overzijde van hun straat niet gebouwd zou worden; terwijl hel Willibrordusgilde een ander schietter- rein in het vooruitzicht werd gesteld. De andere bezwaarde werd in het gelijk gesteld. Wanneer daar en hoe daar gebouwd zal kunnen worden, kan nog wel enkele jaren duren, want de normale proce dure wordt eerst nu op gang gebracht. BEZUINIGINGEN C.R.M. Ook de ministeriële bezuinigingsgolf zal niet aan de gemeente Meerlo-Wans sum voorbijgaan. Het zal beslist niet zó zijn, dat, daar waar de minister gaat bezuinigen, de gemeente dat gat zal op- Begin van de Lente Frisse voorjaarskollekties, Nieuwë kleuren En honderden gratis uitgereikte lente-boeketten in het Winkelcentrum van Venray. Tot ziens in ons gezellig centrum. vullen. Dat heeft nu reeds konsekwen- ties voor de subsidies, zoals van het RIB max. 121.324,RIM max. ƒ78.695, RJC max. 21.540,—, SSO max. 22.625, Vrije Academie Venlo max. 9.750,Muziekschool Venray max. 21.450,en Muziekschool Venlo 2.096,— Bij de behandeling van de begroting zal de raad een juist inzicht krijgen wat er ook en vooral op plaatselijk gebied bezuinigd zal gaan worden. 'Om de Venrayse .schouwburg al direkt minder te gaan geven vond het college te ver gaan. ALLERLEI De verslagen van de subgroepen zullen niet meer bij de raadsagenda ter inzage worden vermeld. Omdat het grond met een agra rische bestemming was, kon de raad genoegen nemen met de verkoopprijs van grond aan het Zuiveringschap Lim burg, voor de prijs van3,50 per meter, voor de plaatsing van een pompgemaal Binnenkort zal de raad inzage krijgen in de mogelijkheden voor de bouw van een sporthal. Er vindt binnenkort een gesprek plaats met de MAVO terwijl ook de plannen van de Stichting de Broekberg te Wanssum wat betreft hun uitbrei ding, worden afgerond. Vast staat dat Set Upp elders moet gaan spelen. Hun accommodatie is af gekeurd. De moeilijkheden rond de NEHO- BO werden door dê raadsvoorzitter als een onfrisse zaak genoemd en minder fraai spel van curator van de Verenigde Steenfabrieken. NEHOBO zit goed in de orders en er is nog hoop dat de Tienrayse vestiging behouden zal blij ven. Het college denkt er niet aan om bij de gemeente Venray en bij de Pro vincie aan te dringen dat de stortplaats Venrays Broek ontmanteld zal moeten worden. Dat is en blijft een zaak voor de gemeente Venray. Wethouder J. Rutten maakte zich kwaad, dat er maar steeds negatieve be richtgeving komt. Hij staafde dat met een voorbeeld: Elf jaar geleden werd drinkwater in Wanssum afgekeurd (nitriet in water, oorzaak moeras in de buurt). Nu weer water in die buurt verontreinigd (nitriet, oorzaak overbemesting), terwijl in die buurt geen sprake kan zijn geweest van overbemesting omdat er nooit gemest VERNIELING Een eigenaar van een personenauto, afkomstig uit Venray, deed aangifte van vernielingen aan zijn- aan de Vivaldi- straat geparkeerd voertuig. Zowel het linker- als het rechterportier en het rech ter spatbord waren met een scherp voorwerp bekrast. Een ingesteld onder zoek bij kinderen uit de buurt leverde geen resultaat op.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9