VERENIGINGSNMWS >NJ Zvv UTERPENIEUWS L.V.B. VENRAY SPRINGPLANK EN WIJK ZUID JIM MERSELO OH DO KWAN WEST 1 NRD.WEST BRUKSKE Venray N Venrays Mannenkoor TOP LEASE nu extra voordelig! yLAt St. Pe\^S K.V.V. Venray WIJKCOMITE WIJK WIJCENTRUM Luchtbuks- schietvereniging in Venray opgericht M.A.S.J. PEEL EN MAAS VROUWEN VOOR VREDE Dringend verzoek: Gelieve voor tijdige toezending van uw kopij zorg te dragen. Stel niet uit tot het laatste moment. Wij moe ten dan noodgedwongen gaan inkorten of kopij laten liggen.... Kopij welke dinsdags na twaalf uur binnenkomt kan niet meer geplaatst worden. Donderdag 18 maart om 19.30 uur repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur voor gehele koor. Donderdag 25 maart is de algemene jaarvergadering, aanvang 20,00 uur in de Burggraaf. Vrijdag 2 april: opluistering receptie van Leo Houdijk, 18.00 uur. Dinsdag 4 mei opluistering Doden herdenking in de Grote Kerk, aanvang 19.00 uur. Vrijdag 14 mei deelname aan 't Vierkorenfestival in Blerick. Zondagmorgen 30 mei optreden te Merselo tussen 11.00 en 12.30 uur. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 18 maart: 19.00 generale repetitie i.b.m. ge meentelijk concours op zaterdag 20 maart. Zaterdag 20 maart: gemeentelijk muziekconcours in fo yer schouwburg. Aanvang 19.00 uur. Ons optreden is om 22.00 uur ge pland. Graag zoveel mogelijk vanaf het begin aanwezig zijn, indien niet anders kan dan uiterlijk 21.30 uur. Uniform: wit hemd zwarte vlinder. Donderdag 25 maart: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 8 april: 22.00 jaarvergadering met na afloop gezellig samenzijn met echtgenotes/ verloofden. Carnavalshesjes weer inleveren s.v.p. AGENDA: 17 en 18 april: solistenconcours te Leu nen. 4 mei: dodenherdenking in Grote Kerk samen met Venrays Mannenkoor. 9en 16 mei: communiefeesten. 11,12, 13 juni: Concertreis naar Dip- perz (west-Duitsland). De hiervoor uit gereikte enquêteformulieren worden vóór 25 maart weer ingewacht bij de heren Vossen/Raedts. LEERLINGKNOPLEIDING: Donderdag 18 maart: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 15 maart: idem Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 21 maart: 10.30 repetitie drumband drumband bardienst: hr. Vossen Zondag 28 maart: 10.30 repetitie drumband bardienst: hr. M. Peters. Agenda: zie harmonieorkest Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de hr. Raets, tel. 82803, en drumbandleden bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 19 maart: om 19.30 repetitie .voor het hele koor in de kerk van Heide. Maandag 22 maart: Maandag 22 maart: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 23 maart: om 18.30 alleen voor de sopranen. Woensdag 24 maart: om 18.30 alleeen voor de aspiranten, met aansluitend om 19.15 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Denk aan de repetitie van a.s. vrijdag in de kerk van Heide. We rekenen er op dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. Het is een openbare repetitie en daarom zijn ouders, familie, vrienden enz. enz. die interesse hebben om deze repetitie bij te wonen van harte welkom. Volvo 343 bij 60.000 km voor nog geen 20 ct. per km. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 Venray Paul Burgmanstraat 1 VOLVO DAMESKOOR Woensdag 24 maart om 20.00 uur repetitie in zaal Sijbers, voor het hele koor. Zaterdag 3 april zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes- kerk. Zondag 18 april (Beloken Pasen) zingen we 10.00 uur de meerstemmige hoogmis in de kapel van het ziekenhuis. Als U verhinderd bens, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d, Waerden, tel. 83659. Eeven nog terugkomen op ons 25-jarig bestaansfeest. De foto's in de kranten en de begeleidenden artikelen waren best aardig, Het was een geweldig feest. Wijzelf hebben goed gezongen; het gastkoor ,,De Lentebloempjes" kwam heel fijn over. De receptie was erg druk bezocht, afgewisseld met serenades van de andere Venrayse koren. De cadeaus over en weer voor de drie jubilaressen enerzijds en voor „Ven- rode" anderzijds waren overweldigend en gemeend. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Vrijdag 19 maart tot en met donderdag 25 maart kunt U weer oud papier deponeren in de- container, staande bij het Tuincentrum van Henk Smits. Alleen gedurende de openings tijden van de winkel. Zondag 21 maart zingen we in de St. Martinuskerk te Venlo. 10.00 uur korte repetitie, aansluitend opluistering euch. viering. Dinsdag 23 maart, 19.30 uur repetitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 27 maaret, 19.00 uur zingen we in de kapel van Het Schuttersveld. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: J. Steijlen, Kolkwcg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Zondagmorgen 21 maart: 11.00 uur Gezamenlijke repetitie. Maandagavond 22 maart: 19.00 Gezamenlijke repetitie JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 19 maart: 18.45 Repetitie voor alle dwarsfluiten Blokfluiten, Hobo's, Klarinette, Sa xofoons en Trompet. Vrijdagavond 26 maart: 18.45 uur Repetitie voor alle strijkers en piano. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 20 maart: 16.30 uur: repetitie voor allemaal, maar let op de tijd, we beginnen pas om 16.30 uur. „AGÈVOLË" Zondagavond 21 maart: repetitie op de bekende plaats Dinsdagavond 23 maart: repetitie in 216 om 19.00 uur of als dat te vroeg is 19.45 uur. Woensdagavond 24 maart: 18.30 vertrek Hilversum. Afgelopen zondag werd er met sukses deelgenomen aan het solistenconcours in Meterik. Hieronder volgen de uitslageij: Solo: Ronald Vlemmings49'/2 pnt. Ie prijs Johan Elderkamp 48 pnt. Ie prijs Ilonka Kleyn 46'/j pnt. 2e prijs Twan Driessen 49Zi pnt. Ie prijs Duo: Erik Willemssen/John Kempen 50 pnt. Ie prijs. Trio: Erik Vennekens/Geert v. d. Munckhof/ ,Jack Boom49'/2 pnt. Ie prijs. Proficiaat, ga zo door. A.s. zaterdag 2,0 maart gaan we deel nemen aan het Gemeentelijk muziek- toernooi in de schouwburg. Dit feest begint om 19.00 uur en wij hopen er dan ook 'n groot aantal te verwelko men. Uiterlijk moeten we om 20.00 uur aanwezig zijn. Zondag 21 maart de voetbalwedstrijd SVV-Meerssen opluisteren. Om 14.00 uur verzamelen bij de kantine van SVV „den Boggerd". Drumen Showband Venray en omgeving Op het j.l. zondag gehouden solisten concours voor drumbands behaalden leden van D.S.V. onderstaande resul taten: Sjoerd Selders 47 pnt. 2e prijs; José Smits 45 pnt. 2e prijs; Karien Klein 52 pnt. Ie prijs promotie; Brenda Roo- zeboom51 pnt. Ie pr. promotie; Ro bert v. d. Pol 51 Vi pnt. Ie prijs promotie; Giel Krijnen 51'/i pnt. Ie prijs promotie; Jeannet Krijnen 52 pnt. Ie prijs promotie; Twan Achten 51 pnt. Ie prijs promotie; Mark Koo nings 49'/2 pnt. Ie prijs; Sander Swag- hoven 48 pnt. Ie prijs; Geert Koonings 50 pnt. Ie prijs; Monique Abgaou 48 pnt. Ie prijs; Raymond Henssen 48 pnt. Ie prijs. Duo José Smits, Karien Klein 48 pnt. Ie prijs; duo Giel Krijnen, Jeannet Krijnen 48Zz pnt. Ie prijs. Trio Hans v. Rhee, Peter Henssen, Marcel Vermeulen 47 pnt. 2e prijs. Namens geheel DSV van harte proficiat. A.s. zaterdag iedereen om 13.00 uur aam 't Trumke i.v.m. rondgang door Venray. Graag op tijd. 's Avonds om 18.45 bij de schouw burg voor medewerking aan het ge- qjeentelijk muziektoernooi. De voorbereidingen van de wieier 4* daagse zijn in volle gang. Ook dit jaar doen wij weer een beroep op de ouders hieraan hun medewerking te verlenen. De vierdaagse wordt gehouden in de TOP-garage te Venray van 28 maart t/m 4 april. Hier komen wij nog nader op terug. LIMBURGSE VROUW EN - BEWEGING KRING VENRAY A..s vrijdag 19 maart gaan we ter bedevaart naar de Smakt. We vertrek ken bij het gemeentehuis om 13.30 uur. Woensdag 31 maart is er een bowling avond in Oostrum. We bowlen van 19.00 - 21.00 uur en we verzoeken de leden om op tijd aanwezig te zijn. Hopend op een goede opkomst. Voor de leden van de Limburgse Vrouwen Beweging Kring Venray wordt de jaarlijkse Studieavond gehouden op dinsdag 23 maart in de Schouwburg te Venray, aanvang 19.00 uur. Na de opening door de kringvoorzit ster is er een lezing over: Vrouw - Tradi tie - Veranderen, door Mevr. G. Koek koek-Schipper uit Terwolde, voorzitster van de Katholieke Plattelandsvrouwen Nederland. Na de pauze toneel: De Rare Chinezen door toneelgezelschap De Vrije Spelers uit America. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 23 maart a.s. vieren wij Moederdag. Om 19.00 uur is er een Eucharistieviering in de Paterskerk. Daarna is er 'n gezellig samenzijn, met 'n kwis in zaal „In den Engel". Elke maandagavond tussen 20.00 en 23.30 uur zijn we open! Iedere vrouw is bij ons van harte wel kom! Op maandag 22 maart zal Amnesty International uw gastvouw zijn in het Vrouwenkafee Venray. Zij zullen U een compleet programma aanbieden, waar bij U meer duidelijkheid zal krijgen over wat deze organisatie doet voor de rechten van de mens. Momenteel voert Amnesty Interna tional een aktie rond het thema: „Verdwenen maar niet vergeten"! Hierover vertonen zij deze avond een video-film en daarna kunt u in diskussie gaan met de vrouwen van de werkgroep Amnesty International. Het belooft een zeer boeiende avond te worden. Tot maandag 22 maart,.om 20.00 uur in Vrouwenkafee Venray, Hoender straat 10. JAARVERGADERING BOUW-HOUTBOND Op maandag 12 maart a.s. om half acht houdt de afdeling Venray van de Bouw- en Houtbond FNV haar jaar vergadering in zaal „In den Engel" Poststraat te Venray. De agenda vermeldt o.a. de huldiging van een 9 tal jubilarissen die 25 jaar lid zijn van deze bond. Na afloop van de vergadering is er gratis kienen. Leden hebben inmiddels een uitnodi ging ontvangen om met echtgenote of verloofde naar deze vergadering te komen. Niet-leden, werkzaam in de bouw of aanverwante bedrijven, die graag lid willen worden, zijn ook van harte welkom. Zij zullen dan ter plaatse als lid worden ingeschreven. Op 15 februari was er weer een openbare vergadering van ons komité in de /fenseniusschool. Daar hebben we gesproken over het aanleggen van enkele speelterreinen voor kinderen uit de Kruisstraat en de „Wieën". Er zijn wat plannen op papier gezet en dat zal aan de gemeente worden aangeboden. Zijn er bewoners van de wijk West I die ook wensen of klachten hebben op woon- en leefruimte, dan nodigen wij u uit voor onze volgende openbare vergadering op maandag 22 maart om 8 uur in de Henseniusschool. Graag tot ziens. KAARTEN A..s donderdag 18 maart start het paaskaartconcours van 4 weken. KIENEN A.s. zondag 21 maart is er weer kienen t.b.v. wijkraad N.W. Aanvang 19.30 uur. Dit alles vindt plaats in het wijkge- bouw. SPELLETJESAVOND Op vrijdag 19 maart a.s. zal ér een gezellige spelletjeavond worden georga niseerd in het wijkcentrum Brukske. De organisatie ligt in handen van de werkgroep Recreatie. Op deze avond zullen er denk-, doe- en kaartspelletjes gespeeld worden. De aanvang is 20.00 uur. De entree is vrij en U maakt kans op één van de leuke prijsjes. Tot ziens in het wijkcentrum! Ook de bar is open! Hoi, allemaal. Ik ben Stefan en excursieregelaar van de NJN afdeling Venray. NJN betekent Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie. Elke week zijn er excursies o.I.v. leiders uit onze afdeling. Zondag a.s. is er voor iedereen vanaf 12 jaar tot en met 23 jaar een propagan- da-excursie. Hiervoor zijn verschillende goede excursieleiders uitgenodigd. Als je mee wilt gaan, dan is het verstandig om wat brood en misschien wel iets te drinken mee te nemen, omdat de excursie om 9.00 uur vetrekt vanaf het Schouwburgplein om 'n uur of 3 is afgelopen. De NJN. ^ïeej je daar van ha!rte welkom. Als je wat meer over de NJN wilt weten, kom dan vrijdagavond tussen 5 en 9 uur eens kijken naar de propagandastand, die dan in de Grote straat voor het Spiegelkwartier staat. Hier kun je allerlei informatie krijgen en je ook aanmelden als proeflid voor een periode van 3 maanden. Hierna kun je beslissen of je vast lid wilt worden. Voor drie tientjes per jaar kun je dan elke week op excursie komen. Elke schoolvakantie naar kampjes gaan, op avonden komen en natuurlijk het blaadje van onze afdeling „De Jenever bes", het blaadje van ons distrikt 13, „Limbo", en natuurlijk het landelijk blad ontvangen. Lijkt jou de NJN wat, kom dan eens kijken! De zaterdag vóór de propaganda- excursie is er nog een werkdag in de Peel; hier worden schadelijke planten (berken b.v.) verwijderd om het Pedge- bied te behouden. Vertrek is om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Zaterdag 23 maart is er voor de nieuwe proefleden ook nog een proef- ledenavond die bedoeld is om de proef leden wat nader kennis te laten maken met de NJN-aktiviieiien. Alle proef leden worden dan 20.00 uur verwacht in „de Essel", ons clubhuis, achter de flat De Hoge Beek, langs de Noordsingel gelegen. Tot dan. Houdoe, Stefan. Informatie tel. 04780 - 82413. Wegens onvoorziene omstandigheden is de poging om het tweepersoons jeugd tokkelrecord te verbeteren, een week verschoven. Namelijk van woensdag middag 14 april tot en met zondagmid dag 18 april. Dus alle stationnetjes houdt deze data in de gaten en break ieder uur in. Men moet 10 brekers per uur hebben. Dit lukt voor 100% wanneer ieder zich spontaan inzet. Laat de jeugd niet in de steek. Maandagavond 22 april is er weer die gezellige kaartavond. Het gaat er om spannen wie de'prijzen gaat winnen. De laagst geklasseerden zetten jullie je extra in om bij de koplopers te komen. Veel plezier. Hoppa, hoppa. Hallo luitjes, Afgelopen vrijdagavond hebben Mi chael, Peter en Harry het programma verzorgd. A.s. vrijdagavond gaan Sjang en Frank weer hun beste beentje voorzet ten en wel met het rad van avontuur. Zaterdag gewone clubavond. Groetjes, leiding. DISCO SPECIAL* DISCO SPECIAL Na een paar weken geen special gedraaid te hebben, zijn we er wel weer' aan toe gekomen. Door karnaval is het allemaal wat anders uitgekomen. Maar daarom niet getreurd, want we halen zaterdagavond de schade wel in. Vanaf 19.30 zal de Stage-Fright drive-in show een wervelende disco presenteren met een uitgebreide lichtshow. Om 22.30 uur sluiten we de avond af. Iedereen van 12 jaar en ouder is weer van harte welkom. De entree is 1.50 per persoon. Namens Gerrit, Anja, Alda, Mieke, Geert, Cris en Wiel wensen we juliie een prettige avond toe. Als vervolg op de laatste clubavond, wordt er de eerstvolgende clubavond aandacht geschonken aan diaseries en diaporama's. Hiervoor hebben wij een spreker uitgenodigd, en wel: Jaap Verkammen uit Veldhoven. Jaap Verkammen wist een paar jaar geleden de BMK-titel te behalen met een serie dia's over een enkel onderwerp: buizen. Hij heeft 20 van zijn meest geaccepteerde dia's waarmee hij de titel AFiap haalde), als uitleencollectie be schikbaar gesteld. Deze serie op 22 okt. 1981 in het clublokaal te zien geweest. Bij deze nodigen wij ook de clubleden van Onstofix (Horst) uit om deze avond bij te wonen. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Plaats: St. Antoniusstraat 1 te Venray. Clubleden van AFV Venray of On- stofix-Horst, en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Tevens willen wij U nog enkele data onder de aandacht brengen, en wel: 26 maart: Presentatie en uitslag van de Rayon wedstrijd. Plaats Enci-gebouw te Maastricht. Aanvang 20.00 uur. 8 april: Op deze avond vragen wij foto's en dia's n.a.v. een „verplicht" onderwerp: de auto in zijn omgeving. Vrijdag 19 maart gaan we samen met de jeugd van Heide een oriëntatietocht lopen. We gaan met auto's naar Heide toe en vertrekken om 7 uur bij JUM. Zaterdag 20 maart geopend vanaf 8 uur voor iedereen vanaf f5 jaar. Zondag 21 maart geopend van 8 - 12 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. In Venray is men gekomen tot de op richting van een luchtbuksschietvereni- ging. De initiatiefnemers hiervan zijn de leden van de luchtbuksschietvereniging „De Roos" uit Leunen. Zij hielden twee inloopavonden in café Veerhuis te Venray. Hier is men dinsdag 9 maart j.l. overgegaan tot de oprichting van een luchtbuksschietvereniging in Venray. De nieuwe club bestaat reeds uit acht leden. Er is een voorlopig bestuur gevormd, bestaande uit P. Franssen, R. Groenenveld, F. Kappel, M. Smits en J. Welters. Er zal getraind worden iedere dins dagavond om 20.00 uur in café Veerhuis. In oktober hoopt men te gaan deelnemen aan de competitie. De luchtbuksen en de apparatuur worden voorlopig bereidwillig ter beschikking gesteld door de initiatiefrijke luchtbuks- schietvereniging „De Roos" uit Leu nen. Schietgrage liefhebbers van deze interessante vredelievende sport kunnen zich opgeven bij M. Smits, Spinetstraat 20, Venray, tel. 88615 of iedere dins dagavond vanaf 20.00 uur in café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Leden zijn welkom vanaf 16 jaar. Doe mee aan de grote kleunt edstrijd van Levi's kinderkleding. Bij ons in de winkel liggen de kleurplaten klaar. En elke deelnemer krijgt in elk geval een leuke verrassing. Hoofdprijs: een onvergete lijke reis naar Disneyworld in Amerika. Verder drie volledig ver-\j> zorgde dagtochten naar Ponypark Slagharen. En er zijn óók nog 150 hele maal te gekke Levi's sweat shirts als troostprijs. Doe mee en win! Haal die kleurplaat bij: Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen Levfc kinderkleding sterke jeans voor stoere rakkers! industriebond Het bestuur van de afdeling Venray nodigt alle leden en niet-leden die werk zaam zijn in de kleinere en middel- bedrijven uit voor een kontakt-bijeen- komst. Deze zal gehouden worden op donderdag 25 maart a,s, in café Sijbers, Merseloseweg, aanvang 20.00 uur. Doel van deze bijeenkomst is kontak ten te leggen en te onderhouden met de -mensen uit de kleinere en middel-bedrij ven, met als hopelijk gevolg,, dat de afdeling Venray ook voor deze mensen iets te betekenen krijgt en steun kan ver lenen waar noodzakelijk. MARKTKRAAM M.A.S.J. staat a.s. vrijdag 2 april weer in de Grotestraat in Venray. Van 14.00 - 20.00 uur kunt U voor allerlei informatie bij ons terecht. U kunt gratis folders meenemen over school, werk/ werkloosheid, sexualiteit, justitiële za ken en huisvesting. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad In dit artikel zal een poging gedaan worden om de Sovjet Russische hou ding direct na de beëindiging van de Tweede Werreldoorlog historisch te ver klaren. Daarvoor is het noodzakelijk óm nog verder terug te gaan in de Sovjet Russische geschiedenis. De twee atoombommen op Hirosjima en Nagasaki waren niet bevorderlijk voor het vertrouwen tussen de westelij ke geallieerden en de Sovjet Unie. De samenwerking tussen beide machten kon of mocht niet langer duren dan strikt noodzakelijk was; zodra de gemeenschappelijke vijanden verslagen waren, werd stukje bij beetje het beeld hersteld van de communisme, als acute bedreiging van het vrije westen. Voor het westen blijft de ideologie achter de ontwikkelingen in de Sovjet Unie, sinds de revolutie van 1917, immers onaan vaardbaar. Anderzijds heeft de Russische bevol king ontzettend geleden in de Tweede Wereldoorlog, en evenmin zijn ze vergeten de inmenging van Amerika, Engeland en Frankrijk in de periode 1918 tot april 1920. Is het dan vreemd dat de Russische bevolking angst heeft voor een hernieuwde invasie uit het Westen? Tal van Russische stappen, die wij als agressief ervaren, en dat inderdaad ook vaak zijn, worden mogelijkerwijze ingegeven door vrees voor het Westen en de behoefte aan veiligheid.... (wordt vervolgd) EXAMENS afdeling Venray Op 11 maart j.l. werden examens gehouden voor de verschillende groepen van gegradueerden (variërend van 10e tot en met 5e Küb wit tot groen/blauw). De examens werden afgenoem door de hoogste gegradueerden [£e en 4e dan] van taekwon-do school OH DO KWAN. De examinandi liepen een tegelma)ig examen. Uitzonderingen plegen wel eens de regel te zijn, dat werd op die dag weer eens bevestigd. René Polanen, onze jongste taekwon- doka, (één van de leden van het Venrayse team, dat onlangs Nederlands kampioen hyongs en demonstraties werd) liet een perfect examen zien. Op 11-jarige leeftijd al op zulk een niveau, klasse!!! René mocht dan ook twee .banden overslaan. Wij hopen René dat je deze voortref felijke lijn continueert. W. Barents liep ook een prima examen, ook hij mocht twee banden overslaan. De namen van de geslaagden zijn: M. van Lieshout, F. Meissen, Y. Linders, M. Litjens, H. Theunissen, W. Pirlo, R. Tielen, J. Cornelissen, A. Hendriks, E. van Veenendaal, M. Berns, Y. Janssen, J. Shoy, H. van der Lienden, H. Kreyfelt, M. Nabuurs, A. Cornelissen, W. Berents, M. Sou, D. Grittner, F. van Zwamen. R. Polanen, M. van Zadelhoff, B. van Zadelhoff, J. Cornelissen. uw Venrays weekblad -VENRAY Vrouwen v.oor Vrede wil al die vrouwen die aktief mee willen doen en denken, van harte uitnodigen vóór haar eerste vergadering op donderdag 25 maart 1982 om 20.30 uur bij Mientje Vogelsangs, Meester de Haanstraat 16, Leuften, tel. 80546. Zaterdag 20 maart 1982 organiseert Vrouwen voor Vrede Venlo een open STUDIEDAG voor alle vrouwen die zich met Vredeswerk bezighouden en voor die vrouwen die interesse en belangstelling hebben om zich hierover te oriënteren. Opgave hiervoor bij Mieke Kouden- burg, tel. 23892 (077). Op 30 maart 1982 zal Mient Jan Faber (IKV) een lezing verzorgen over het thema: Venray en een kernoorlog. Ook Vrouwen voor Vrede zullen hier vertegenwoordigd zijn en deelnemen aan de forumdiskussie. VENRAY EN EEN KERNOORLOG Welke risico's lopen we in Venray bij het uitbreken van een kernoorlog en wat kunnen we er nu tegen doen? Over dit onderwerp wordt een lezing gehouden door: Mient Jan Faber [secr. IKV], op dinsdag 30 maart a.s. om 20.00 uur in zaal In den Engel, Post straat. Aansluitend is er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen, die beant woord zullen worden door Mient Jan Faber en vertegenwoordigers van het IKV, Stop de N-bom, Vrouwen voor Vrede en Vredesberaad Venray. Toegang gratis.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11