Dameskoor „Venrode" in het zilver PEEL EN MAAS BUURTWERK IN VENRAY gedeeltelijke aanleg E73 noodzaak VENRAY ooit van gehoord? Nieuwe pistolen 30 jaar geleden Algem. vergadering leerlingen- en ouderraad van de Muziekschool COMMISSIE NIET EENSTEMWIG IN ADVIES OVER ONTGRONDING PEEL EN MAAS Oudercomité Lagere Technische School Zondag 14 maart a.s. gaat „VEN RODE" feestvieren. Dit koor werd opgericht op 26 februari 1957. De oprichters waren: mevr. Laurens- jc, mevr. Min en mevr. Jansen. Tijdens ds oprichtingsvergadering, die werd roorgezeten door mevr. Min, de moeder van de huidige voorzitster, werd «loten om de Venrayse musicus Jean an den Tillaart te vragen als hun jirigent; dat het een goede keus is ge weest bewijst het feit dat hij er na 25 aren nog steeds is. Zaal ..Den Engel" werd het eerste epetitielokaal en met twintig dames [ing men van start. Het koor kende tal I tan aktiviteiten in de afgelopen 25 iren. Het begin was armoedig, er was [een cent in kas, maar geen nood, er icrd een beroep gedaan op de dames en lank zij hun spontane inzet is het koor van de grond gekomen. In de eerste carnavalsoptocht liepen 2 dames mee. een met een orgeltje en een met een marmotje en een centenbakje om te collecteren en zo kwam het eerste kasgeld binnen. Ook heeft men verschil lende jaren gekookte eieren verkocht tijdens de carnavalsdagen, men moest iets verzinnen want subsidie kenden ze toen nog niet. De concerten die gegeven werden moesten in die tijd ook iets meer zijn dan zingen alleen. Vaak werd er dan tevens een toneelstuk opgevoerd door de leden met medewerking van hun echtgenoten en vrienden. Na dit moeizame begin is het koortje van toen uitgegroeid tot een bruisende vereniging van 50 leden, waarvan ongeveer de.helft uit jeugdige leden be slaat. Naast de aktiviteiten als gastkoor van de Vredeskerk, is er ook een groepje uit hel koor dat rouw- en trouwdiensten verzorgt. Men zingt alle soorten muziek, zowel kerkelijk als profaan. Geregeld worden concerten gegeven in het ziekenhuis, Het Schuttersveld, in het „Zonnelied" van Brukske, voor bejaardenverenigingen en waar men wordt uitgenodigd. Toen het ledental groeide werd er uitgezien naar een groter repetitie lokaal. Men vond een onderkomen in de aula van de M.L.K.-school „De Es- sel". Sinds 1 januari 1982 zijn we gehuisvest in de nieuwe zaal van Fun en Gonny Sijbers, evenals destijds in den Engel. Behalve de dirigent, Dhr. van de Tillaart, herdenken nog 2 dames het feit dat ze 25 jaar lid van Venrode zijn. Beide dames zijn ook nog voorzitster van het koor geweest. Ter viering van deze jubilea is een feestelijk programma samengesteld, zondag 14 maart. De dag wordt begonnen met een hoogmis om 10.00 uur in de Vredes kerk, welke door het jubilerend koor wordt opgeluisterd. Om 11.30 uur is het zondagochtendconcert in de foyer van de schouwburg verzorgd door Venrode, met medewerking van het gastkoor de Lentebloempjes uit Margraten, onder leiding van Pierre Geerits (huidige dirigent van het Venrays Mannenkoor). Aansluitend zal er een receptie gehouden worden. De dag zal worden besloten met een feestavond voor de leden met introduce, in de zaal Wieënhof. Op woensdag 15 maart a.s. om 20.15 uur wordt in de aula van de Muziek school Venray de algemene jaarverga dering gehouden van de leerlingen- en ouderraad. Hierbij worden de ouders van de leerlingen en leerlingen boven ttstien jaar verwacht. Gehoopt wordt, dat er deze keer meer belangstelling voor zal bestaan dan vorig jaar. Toen was er een opkomst van slechts 25 ouders en leerlingen, terwijl er rond 1300 leerlingen zijn. Tijdens deze vergadering zal de ouders en leerlingen informatie worden yerstrekt over wat in het afgelopen jaar is gedaan en wat de plannen zijn in het nieuwe jaar. Een korte verantwoording aan de achterban dus. In verband met het aftreden van twee 'eden zal een verkiezing worden gehou den. Omdat het afgelopen jaar met zes 'eden is gewerkt, zal nu het aantal leden op zeven worden gebracht. De raad heeft geprobeerd via het dorpsradenoverleg kandidaten voor de nieuwe Leerlingen- en ouderraad te Itrijgen. Zonder succes helaas. Deson danks wordt gehoopt, dat er voldoende kandidaten zich beschikbaar zullen stellen. Kandidaten kunen zich tot voor jde vergadering opgeven. Eind vorig jaar heeft de firma H. Macsscn uit Ysselsteyn bij de Provincie vergunning gevraagd om enkele perce len in Castenray te mogen ontgronden. Het betreft hier gronden met slechte bos-opstand, welke men wil vervangen. Dat is alleen mogelijk door de bestaan de aanplant te kappen een kapver- gunning is aanwezig het ophoogzand af te graven en vervolgens teelaarde aan tc brengen, welke geschikt en noodzake lijk is voor het laten aangroeien van nieuwe diverse boomsoorten, om zo doende deze percelen weer in de oor spronkelijke staat terug te brengen. De afgravingen zullen gaan tot een diepte gelijk aan de belendende percelen. Er zou zó afgegraven worden, dat de percelen glooiend komen te liggen. De totale oppervlakte van de te ontgronden percelen bedraagt 12'/2 ha. De werkzaamheden zouden over een tijdsbestek van 5 jaar worden uitge smeerd. GEMEENTELIJK ADVIES Zoals te doen gebruikelijk moeten b. en w. over deze plannen een advies uit brengen bij het Provinciaal Bestuur. B. cn w. op hun beurt vragen dat advies van de commissie voor de ruimtelijke ordening. „Tegen", zei het Castenrayse raads lid, de heer Pingen. „Heel Castenray is er tegen. Het bos is wel slecht en mag gekapt worden, maar van de grond moeten ze afblijven De heer Poels meende dat er wel gekapt mocht worden, maar dat er geen herplantplicht was. Dat is echter wel het geval. Maessen moet daar ter plekke herplanten. Wethouder Loonen verwachtte, dat als Maessen niet mag ontgronden, hij ook wel niet zal kappen,... Hij vond dat Maessen nooit stuifzand kan terugbren gen. De heer Kersten had geconstateerd, dat de Provincie tien jaar geleden al een ontgrond:ngsvergunning voor die per celen had geweigerd. De redenen van toen gelden ook nu nog. De heer Claessens had het bos eens bekeken. Het is bar slecht. Met de wet houder was hij het eens, dat het nooit onderhouden is. Nieuwe aanplant zou uitstekend zijn, maar hij twijfelde nog over de daarbij behorende ontgronding. De heer Poels vond dat men niet alleen naar het natuurschoon moet kijken. Als "Maessen een nieuw bos met afwisselende beplanting aanbrengt op een vernieuwd glooiend terrein, dan gaan we er toch wel op vooruit. Dit standpunt huldigde in feite ook de heer Claessens. „Als we economisch denken zullen we in de toekomst nog wel eens meer dingen moeten doen, die we liever zouden laten". Maar Claessens schaarde zich toch bij de meerderheid van de commissie, die tegen de ontgron ding is. De heren Poels en Houba daarentegen adviseren om toch te laten afgraven. En die tegenstrijdige adviezen zullen aan het Provinciaal Bestuur worden doorgegeven. De uiteindelijke beslissing moet van Maastricht komen. Deze week heeft de gemeenteraad bijna 24.000,— beschikbaar gesteld voor de aankoop van 24 Wather-pisto len voor onze Venrayse politie. De heer Kersten (PvdA) vond het maar vreemd dat er wel nieuwe pistolen komen, maar dat men hier niet kan oefenen in het schieten. De schietkelder onder het nieuwe politiebureau is niet afgebouwd wegens geldgebrek. De politie moet dus in diensttijd buiten de gemeente gaan oefenen. Dat betekent dat Venrays politie op die lijden in feite onderbezet is. Spreker vond het niet juist dat het Rijk nieuwe revolvers voorschrijft, maar 'n schietkelder niet Iaat afmaken. De voorzitter, burgemeester Défesche vond nog wel meer onjuistheden. De nieuwe pistolen zijn namelijk (nog) niet te gebruiken omdat ze niet passen in de aanwezige koppels.... DIEFSTAL ANTENNE Een inwoonster deed aangifte van diefstal van de antenne van haar aan de Mambostraat geparkeerde personen auto. VERNIELINGEN Van een aan de Klarinetstraat geparkeerde auto werd de radioantenne vernield. Van een aan de Oude Oostrumse- weg geparkeerde auto was met grof ge weld aan de buitenspiegel getrokken, waardoor een deuk in de carrosserie was ontstaan. Van een in de Beethovenstraat ge parkeerde auto waren twee banden stuk gestoken. BESTUURDER WAS DE WEG KWIJT Een Heerlense autobestuurder was in Oirlo de weg kwijt. Al zoekende stak hij met zijn auto vanaf de Past. Gerards- straat de Hoofdstraat over, zonder er op te letten dat hij een voorrangsweg overstak. Op het moment dat hij de weg overstak naderde uit de richting Oos trum een personenauto bestuurd door H. uit Melderslo. Een botsing was onvermijdelijk. Bij die botsing werd de Heerlenaar dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. van zaterdag 8 maart 1952 - nr. 10 Binnen enkele dagen worden de toe stemming erfde gelden verwacht om de barakken in de Peel (Ysselsteyn) te ver beteren en te herstellen. In het najaar zullen er DUW-arbeiders moeten wo nen. Bij de heroprichtingsvergadering van Venray Vooruit waren slechts 30 personen aanwezig. Er waren 3000 uit- nodingingen verstuurd. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Venrays jeugd massaal bomen ge plant. 's Morgens deden dat de leerlin gen van de Mulo, die de Oostsingel en de Oude Oostrumseweg van konings linden voorzagen, 's Middags volgden de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere school, zij plantten bomen langs de Langeweg. (Nu dertig jaar later worden ze weer gerooid: Sic transit glo ria mundi. (Red.). In de Patersstraat werden de nu leeg staande schoolbarakken beschikbaar gesteld voor de jeugd vanaf 13 jaar. Met ingang van 15 maart heeft Mgr. Lemmens op verzoek eervol ontheffing verleend van zijn herdersambt in Oirlo, aan deZ.E. HeerG. H. Gerards. In Oostrum overleed Venrays oudste inwoner P. J. Achten. Hij werd 94 jaar. Dr. HBloemen sloot per 2 maart de aan zijn praktijk verbonden apotheek. Zijn patiënten werden voor genees- en verbandmiddelen aangewezen op apo theek J. Cals in de Grotestraat (thans pand Mooren). De directeur van gemeentewerken kreeg een salarisverhoging van 200, per jaar, zodat zijn salaris thans 6.200,— bedraagt. Pastoor Rieter heeft maandag j.l. in Castenray de nieuwe kleuter/fröbel school ingezegend. Juffrouw de Kuyper uit Horst is als lerares aan die school aangesteld. EEN KRANT OM TE LEZEN VRIJDAG 12 MAART 1982 Nr. 10 HONDERDENDERDE JAARGANG Meneer Pietersen is kwaad. De gasrekening is weer hoog, en dat is ook geen wonder, zegt meneer Pietersen, als je ziet hoe slecht de voordeur en achter deur van de woning sluiten. Hij heeft er al een tochtstrip langs gemaakt, maar veel helpt het niet, want die deur is in de loop der jaren veel te krom getrokken. Meneer Pietersen woont in een huis in de wijk Noord-West, het huis staat er al zo'n 20 jaar, het is van dé Woning bouwvereniging. Meneer Pietersen stapt naar de Wo ningbouwvereniging toe, klaagt over die slecht sluitende deuren, en vraagt of de klacht snel verholpen kan worden. Mevrouw Jansen, die in de straat achter meneer Pietersen woont, stapt twee dagen later bij de Woningbouw vereniging binnen, met dezelfde klacht als de heer Pietersen. Tevens deponeert ze die klacht bij de Woningbouwver eniging ook namens haar buurvrouw, want die vindt ook dat er wat aan gedaan moet worden. Mevr. Jansen en haar buurvrouw en dhr. Pietersen wonen allen in dezelfde soort woning. Hun woningen maken deel uit van een aantal van 75 woningen, die zo'n 20 jaar geleden in Noord-West gebouwd zijn. Zou de klacht van slecht sluitende deuren misschien voor alle 75 woningen gelden? Heeft alleen dhr. Pietersen die hoge gasrekening? En komt dat alleen maar door die slecht sluitende deuren? Meneer Pietersen denkt bij zichzelf: hoe dat bij de buren zit, en wat de buren doen, dat moeten ze zelf maar weten, ik stap naar de Woningbouwvereniging, ik zal ervoor zorgen, dat mijn deur gemaakt wordt. Mevr. Jansen weet in ieder geval, dat haar buurvrouw dezelfde klacht heeft, en wil ook best wel voor zichzelf en voor haar buur vrouw bij de Woningbouwvereniging betere deuren bepleiten. Het zou al te gek zijn, nu ze toch naar dat kantoor gaat, dat de buurvrouw ook nog eens zou moeten gaan. Als aan meneer Pietersen en mevrouw Jansen en haar buurvrouw gevraagd zou worden: Denkt u dat de deuren van alle 75 woningen, die toen gebouwd zijn, ver beterd moeten worden dan kan het zijn dat ze het antwoord op die vraag niet weten, daar hebben ze niet bij stil ge staan. Het kan zijn, dat ze het zeker weten, ze hebben al meerdere malen bij buurtbewoners dezelfde klacht gehoord en met eigen ogen gezien. Het kan ook zijn, dat ze het niet weten, maar het wel vermoeden, het ligt in de lijn der verwachting, dat het niet alleen bij hen speelt. Maar ja, denkt meneer Pietersen, omdat ik mijn gasrekening te hoog vind, vanwege die slecht sluitende deur, moet ik dan soms die 75 woningen langs gaan om te vragen of hun deur ook slecht sluit, of dat ze de gasrekening ook te hoog vinden. Ze zien me komen, en trouwens, wat heb ik daar mee te maken, laat ieder zijn eigen boontjes maar doppen. Mevrouw Jansen is best bereid om ook voor de buurvrouw naar de Woningbouwvereniging te stappen, maar voor dat mens daar 5 huizen verderop zal ze geen poot verzetten, en voor die mensen in die andere straat, die kent ze niet eens.... Meneer Pietersen of mevrouw Jansen kunnen naar het Buurtwerk gaan. Het Buurtwerk is ervoor om samen met bewoners problemen op te lossen, die ze gemeenschappelijk hebben. Wat kan het Buurtwerk doen: het Buurtwerk kan nagaan of het probleem van meneer Pietersen en mevrouw Jansen hun slecht slui tende deuren ook bij andere be woners speelt; het Buurtwerk kan nagaan of er door de bewoners nog andere wen sen kenbaar gemaakt kunnen wor den als het erom gaat de woningen beter te isoleren; samen met de bewoners kan bespro ken worden welke oplossing het bes te is in hun ogen voor dit probleem, kan besproken worden of die oplos sing ook haalbaar is; samen met de bewoners kan be sproken worden hoe het probleem het beste aangepakt kan worden; het Buurtwerk ondersteunt de be woners om het probleem, dat de mensen gemeenschappelijk hebben, ook gezamenlijk en voor allen ge lijktijdig tot oplossing te brengen. Het gaat in dit verhaal uiteraard om een willekeurig- voorbeeld. Er kunnen heel wat andere voorbeelden beschreven worden. Kern van het verhaal is, dat mensen in Venray een beroep kunnen doen op het Buurtwerk wanneer zij zich geplaatst zien voor problemen, die ze gemeenschappelijk hebben met ande ren. Het principe van „samen sta je sterker" en het principe van „mede-ver antwoordelijkheid voor het woon- en leefklimaat" wil het Buurtwerk in haar werk tot uitdrukking brengen en bevorderen. Wanneer u op het Buurtwerk een beroep wilt doen, dan kunt u zich wenden tot Mieke Crolla, of Jos Gerritsen, beiden werkzaam in het Buurtwerk Venray. Ons adres is: Buurtwerk Venray St. Ursulastraat 2, 5801 EN Venray Tel. 04780 - 87357 B. en W's van Venray, Boxmeer en Vierlingsbeek aan minister: De colleges van b. en w. van de gemeenten Venray, Boxmeer en Vier lingsbeek hebben gezamenlijk een brief geschreven naar de minister van Ver keer en Waterstaat. Hierin wordt aangedrongen op versnel de aanleg van het traject Rijksweg 73 tussen Boxmeer en Venray. Volgens de drie colleges betekent dat een belang rijke impuls voor het regionale bedrijf leven in Oost Brabant en Noord Lim burg. Aanleiding tot het schrijven van deze brief zijn perspublikaties over recente uitspraken in de Tweede Kamer. Deze duiden er op, dat de bepaling van de tracé-keuze en de uitvoering van Rijksweg 73 wellicht zullen worden getemporiseerd. Wanneer de berichten op waarheid berusten en indien dit geldt voor het gehele tracé vanaf Boxmeer in zuide lijke richting, dan wordt dit door de drie colleges in hoge mate betreurd. Er wordt dan ook bij de minister op aangedrongen in elk geval een uitzonde ring te maken voor wat betreft het gedeelte vanaf Boxmeer tot Venray. Over de noodzaak tot realisering van dit traject, evenals de tracé-keuze bestaat zo wordt geschreven zowel maatschappelijk als politiek de grootst mogelijke overeenstemming. De meningsverschillen, die er zijn, spitsen zich met name toe op de tracé keuze né Venlo in zuidelijke richting. Om de belangrijkheid van Rijksweg 73 voor Oost-Brabant en Noord-Lim burg te qnderstrepen, herinneren de drie colleges aan periodieke gesprekken, die met het regionale bedrijfsleven worden gevoerd. Hierbij blijkt steeds, dat de gebrekkige infrastructuur als meest belangrijk knelpunt wordt ervaren. Deze staat dan ook een goede ont plooiing van het bedrijfsleven in de weg, aldus de brief. Verder wordt er op gewezen, dat de verkeersafwikkeling over de bestaande R.271 vaak gepaard gaat met grote opstoppingen en dus als volstrekt ontoereikend moet worden beschouwd. Ook de route via de Maasdorpen wordt een uitgesproken slecht alterna tief genoemd. Er zijn teveel snelheids beperkingen en bovendien wordt de leefbaarheid van de dorpen in ernstige mate door het doorgaande, zware verkeer aangetast. Mede gezien de hoge werkloosheids percentages in Oost-Brabant en Noord- Limburg, n.l. gemiddeld 14* van de mannelijke beroepsbevolking, dringen de drie colleges er bij de minister van Verkeer en Waterstaat op aan op zo kort mogelijke termijn het tracé van Rijksweg 73, met name het tracé Boxmeer-Venray, vast te stellen en tot uitvoering van de werkzaamheden over te gaan. GEEN TEMPORISERING Naar wij vernemen heeft minister Zeevalking van Verkeer en Waterstaat direct gereageerd op de door de drie colleges van b. en w. geschreven brief. Telefonisch deelde hij het gemeente bestuur van Venray mee, dat de aanleg van Rijksweg 73 voor wat betreft het gedeelte tussen Boxmeer en Venray NIET zal worden getemporiseerd. 15-jarig bestaan van Op 11 maart a.s. zal het 15 jaar gele den zijn, dat het oudercomité officieel is gaan fungeren. Feitelijk bestaat zij al iets langer, maar die tijd daarvóór wordt door het huidige Oudercomité gezien als een aan loopperiode. Velen zullen denken dat het 15-jarig bestaan van een vereniging direkt nog geen aanleiding is om feest te vieren. Maar omdat er tot op heden geen enkele viering bij lustrum, decennium of 1214 jarig bestaan is geweest, wil het ouder comité nu toch wel op gepaste wijze bij dit feit stil blijven staan. Als men nog even terugkijkt op de beginperiode van de ouderparticipatie, dan ging men toendertijd (1956) uit van de doelstelling die door de bisschoppen werd uitgegeven. Dit behelsde het z.g. „Bisschoppelijk reglement inzake de vorming van een oudercomité". Als doelstelling van een oudercomité werd gesteld: De samenwerking tussen school en gezin te bevorderen, door de ouders in staat te stellen hun rechten en plichten inzake de opvoeding, die in de school gegeven wordt, beter uit te oefe nen. Voor de erkenning van een oudercomité was een verklaring van „Geen bezwaar" van het schoolbestuur nodig. Dat is dus inmiddels al 26 jaar geleden. De doelstelling van nü is: Het ouder comité stelt zich ten doel de samenwer king tussen school en ouders te bevorde ren, zulks in het bijzonder met het oog op de verantwoordelijkheid van de ouders voor dat deel van de opvoeding dat op school plaatsvindt. Momenteel hebben 16 ouders van de leerlingen zitting in het oudercomité, en eventueel zou dit aantal nog uitgebreid kunnen worden tot 19 leden. Dat het Oudercomité de laatste jaren zijn diensten bewezen heeft, blijkt alleen al uif het feit, dat de ouders zeer tevreden zijn over de manier, waarop het oudercomité funktioneert. Zo zijn er b.v. al verschillende jaren achtereen diverse akties gevoerd. O.a. ouderavonden over de „Begeleiding", waarbij het Oudercomité samen met de school op diverse plaatsen in de regio deze avonden organiseert. Bij een later gehouden enquête bleek dat plm. 15°7o van de ouders deze avonden goed verzorgd vonden. Ook de gehouden ouderavonden over „Alcohol en Drugs" b.v. was een ge slaagde avond. Evenals een ouderavond over „De jeugd in de puberteit". Enfin, eigenlijk te veel om op te noemen. Vanwege dit 15 jaar bestaan, zal er voor de ouders en de genodigden, op deze dag een feestelijke bijeenkomst worden gehouden. Deze bijeenkomst zal om 19.00 uur plaatsvinden in de aula van de L.T.S. Op deze avond zal er door verschillende personen het woord worden gevoerd. Ook zal er een lezing worden gehouden door een consulente van het N.K.O., die het onderwerp „Ouderparticipatie in het algemeen, doch in het bijzonder het L.B.O." zal behandelen. Né afloop van het spreekgedeelte, is er nog een gezellig samenzijn. Als herinnering aan dit 15-jarig bestaan, zal door het oudercomité een gedenkboekje worden uitgegeven, waar in in het kort de aktiviteiten van Jhet oudercomité van de afgelopen 15 jaar in staan weergegeven. KIND AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN In het ziekenhuis overleed dinsdag morgen de 7-jarige Linda Goemans uit Oostrum aan de verwondingen opge lopen bij een verkeersongeval. Zondagavond stak het slachtoffertje vanaf het ziekenhuis de Merseloseweg over en lette onvoldoende op het verkeer. Een 21-jarige autobestuurder uit Ysselsteyn kon het meisje niet meer ontwijken. Zwaar gewond werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht waar zij dinsdag aan die verwondingen is overleden. OP ZOEK NAAR OUD-VENRAY Veldeke Venray gaat een boek produceren over Venrays cultuur uit de voorbij gegane jaren. Het wordt een verzameling beschrijvingen, verhalen, herinneringen enz. Enkele hoofdstuk ken zijn bijv. oude gebruiken - volks verhalen - schutterijen - oude ambach ten - dialect - volkslied - voeding - on derwijs - klederdracht - beugelen - siga- renfabriekjes - spinnen enz. Zulk boek wordt natuurlijk niet door één auteur geschreven, maar door een groot team, momenteel bestaande uit ongeveer 15 medewerkers. Wij zijn echter op zoek naar nog meer mensen die een bijdrage willen leveren aan dit werk, mensen die over het oude Venray nog het een en ander weten. In het boek willen wij namelijk vooral echt Venray se gebruiken, gewoontes etc. beschrij ven. Indien u nog zulke Venrayse tradities kent, of indien u iemand kunt aanwijzen als zulke deskundige, belt u of schrift u dan naar: Veldeke, postbus 52 5800 AB Venray of telefoon 83504 GOEDKOOP SNOEP? Maandagmiddag wilden twee knapen van 13 en 14 jaar, afkomstig uit Blitters- wijck en Wanssum met nepmunten goedkoop aan snoep komen, uit een snoepautomaat op de Grote Markt. Dat liep echter anders. Het tweetal werd in de kraag gegrepen en aan de politie overgegeven. Na verhoor werd het tweetal overgegeven aan hun ouders. BASISSCHOOL DE KEMP Zaterdag 6 maart 1982 behaalden 23 leerlingen van dependance De Kemp het pionnendiploma van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Een aantal leerlingen is zo enthou siast dat zij verder wil gaan in de schaaksport.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9