GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting ONDERHOUD BERMEN EN SLOTEN: OOK UW ZAAK agenda agenda agenda Inzamelen van berm-maaisel Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunningen verleend Stembureaus en aanplakborden Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Geen spreekuur weth. G. Schols Onteigening Baatbelasting Sport-, Jeugd- en Jongerenwerk INGRIJPENDE MAATREGELEN BIJ „DE NACHT VAN VENRAY" Waarop men moet letten bij de voorjaars werkzaamheden De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad 30-3 19.00 u. raadzaal Openbare werken 16-3 18.00 u. k. 127 Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) 18-3 19.00 u. raadzaal Soc. zaken, volksgez. en m. werk 25-3 17.00 u. k. 127 Ruimt. ord. en Volkshuisv. 1-4 19.00 u. k. 127 Cultuur 5-4 17.15 u. 'k. 126 Welstand 5-4 14.15 u. k. 126 Verkeer 5-4 16.30 u. k. 127 Handel en middenstandszaken 6-4 15.30 u. k. 126 Onderw., vormingsw. en recreatie 6-4 16.30 u. k. K19 Financiën en belastingen 7-4 16.30 u. k. 127 Werkgelegenheid 28-4 16.00 u. k. 126 Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 22-3 Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 25-3 Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden. Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. In de uitgestrekte gemeente Ven- ray heeft de dienst gemeentewerken de zorg over met minder dan 500 km wegbermen. Het onderhoud daarvan vergt veel tijd en mankracht. De laatste tijd is het de gewoonte, dat na het maaien van de bermen het maaisel niet wordt verwijderd omdat dit met handkracht zou moeten gebeuren. Een nadeel van deze beheerswijze is wel, dat de begroeiing van de wegbermen lang zamerhand zwaarder wordt. De laatste tijd zijn enige ontwikke lingen op gang gekomen, welke het mogelijk maken het maaisel in de maaigang op te nemen. De ontwikke lingen op dit gebeid worden door de gemeente nauwlettend gevolgd en zo dra invoering hiervan financieel en technisch haalbaar is, zal de gemeente daartoe graag overgaan. Intussen heeft de gemeente, met name in het kanton Leunen en Heide diverse bermsloten opnieuw onder profiel gebracht - zodat zij in goede staat verkeren. Vanwege de zeer beperkte finan ciële mogelijkheden is het de ge meente helaas niet mogelijk het gehe le bestand aan bermsloten in optimale conditie te houden. PLOEGEN Een zeer grote invloed op het hand haven van een aanvaardbare kwaliteit van de bermsloten kan worden uit geoefend door de gebruikers van de landerijen naast de gemeentelijke slo ten. Kwallteitsachteruitgang is het ge volg van b. v. het dichtploegen en -rijden van de bermsloten. Nu de tijd weer aanbreekt dat men met ploegen en ander zwaar mate riaal op landerijen en bouwland gaat werken, wordt een dringend beroep gedaan op de berijders om niet te dicht langs de bermsloten te rijden of te keren. Hierdoor worden de berm sloten geleidelijk dichtgedrukt. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren op dinsdag 8 juni a.s. voor de tweede maal de profwielerronde „De Nacht van Venray" te verrijden, waarbij echter voor een ander parcours wordt gekozen en het aanvangsuur wordt verschoven naar 15.30 uur. Terwillc van een goede organisatie zal een aantal straten voor alle verkeer moeten worden afgesloten terwijl de straten van het parcours geheel autovrij moeten zijn. Omdat het hier nogal ingrijpende maatregelen betreffen, willen b. en w. eerst nagaan of er overwegende bezwa ren bij de bevolking leven. Het parcours loopt over de volgende straten: Schouw burgplein, Leeuwstraat, Langstraat, Nieuwlandstraat, Molenpad, Kennedy- straat, Langeweg en Kempweg. De toegangswegen tot het parcours zullen worden afgesloten. De kassa's zullen bij de afsluitingen worden geplaatst. Op bijgaande tekening zijn deze plaatsen aangegeven met kruisjes. De SPROEIEN Steeds vaker worden we ook ge confronteerd met het kapot-sproeien van de bermen en slootkanten. Als men het onkruid wil bestrijden via besproeiing met een vergif is dat in zekere mate uw zaak. Het is echter verboden op deze wijze terloops de berm en de sloot kant mee te nemen. Dit is gemeen tegrond en de gemeente is verant woordelijk voor het onderhoud. Door het doodspuiten van de be- groeing vergroot u de kans op het inkalven (dichtslibben) van de sloot, doordat er nu geen begroeiing is die de slootkant stevigheid geeft. zult begrijpen dat dit dood-spui ten niet toegestaan kan worden, ook al om de planten die groeien in berm en slootkant te beschermen. Dit laatste is ook de reden waarom de gemeente pas na half juni de sloten en bermen volledig maait. Ook vuilverbranden in sloot of op de berm, is een jaarlijks terugkomend verschijnsel. Uit het voorgaande zult u al wel begrepen hebben dat dit niet is toegestaan in de sloot of op de berm. AFVAL En nu we het toch over voorjaars werkzaamheden op het land hebben Laat landbouwfolie of lege kunstmest- zakken niet op het land liggen. Deze leveren niet alleen een minder fraai gezicht op, maar kunnen bij een beet je wind in de sloten terecht komen en verstopping van de watergangen veroorzaken. Ook de vervangen afrastering en bermpalen mogen niet in de sloot gedeponeerd worden. Behalve dat verstopping optreedt lopen ook de maaimachines hierop stuk. En bedenk wel dat het opruimen van de troep in veel gevallen zal ge beuren op kosten van de vervuiler en die is doorgaans op te sporen. wegen van het parcours zullen 's middags om 14.00 uur voor alle verkeer gesloten dienen te worden. De eerste wedstrijd begint om 15.30 uur. De doorgang zal die dag vanaf 14.00 uur in het algemeen alleen mogelijk zijn voor personen, die kunnen aantonen woonachtig of werkzaam te zijn binnen de afsluiting. Aan de organiserende stichting wordt alleen toestemming verleend wanneer met belanghebbenden met betrekking tot de wegafsluitingen in redelijkheid tot overeenstemming is gekomen en/of een regeling is getroffen. In verband hiermee kunnen tot 14 dagen na dagtekening van deze bekend making door diegenen die menen rechtstreeks in hun belang te worden getroffen gemotiveerde bezwaren wor den ingediend bij het college van b. en w. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen op de afdeling Openbare Orde en Veiligheid, kamer 119 Raad huis Venray (tel. 04780-83838-159). Gemeente museum weer open Het gemeentemuseum in het Freulekeshuus aan de Eindstraat is weer geopend op woensdag- en zaterdagmiddag van 14 tot 17 jaar. Na de zeer geslaagde tentoon stelling van werken van J. van der Drift is het museum opnieuw ingericht. In twee kamers wordt uitge breide aandacht besteed aan de archeologie. Interessante oud heidkundige vondsten, die in Venray en omgeving zijn gedaan, zijn hier geëxposeerd. Een kamer is. ingericht met een overzicht van Venrayse kleder drachten en in een kamer vindt men veel interessants over de Venrayse Schutterijen en Gilden. Een bescheiden begin is ge maakt met het exposeren van kerkelijke kunst, waaronder oude beelden en uit de Veltumse kapel afkomstige religieuze kunstvoorwerpen. In het afgelopen maaiseizoen hebben particulieren met toestemming van de dienst gemeentewerken in een aantal gevallen het maaisel van bermen en slootkanten verzameld, ingekuild of laten persen om te dienen als veevoer. De gemeente heeft hiermee zeer positie ve ervaringen opgedaan. Niet alleen komt de gemeente goedkoop van het maaisel af. maar tevens wordt even goedkoop een goede bestemming aan het maaisel gegeven. Daarom heeft het college van b. en w. besloten voor het maaiseizoen 1982 toestemming te geven voor het inzamelen van het maaisel van bermen en bermsloten. Om hiervoor in aanmerking te komen dient men tevoren contact op te nemen met de heer C. Krebbekx van de afdeling III B (tel. 04780-83838 toestel 326). Met een kleine variant op een bekend spreekwoord geldt hier: wie het eerst komt, het eerst maait. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben aan het gemeentebestuur ver zonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ningen voor: het bouwen van een woning aan de Castelostraat op perceel R 866 (ged.), t.n.v. H. H. Classens. Castenrayseweg 52 te Castenray (verzonden 23 februari 1982); het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Horsterweg op perceel P 483, t.n.v. H. M. Hendrix, Veulense weg 16 te Veulen (verzonden 5 maart 1982). Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 12 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 maart 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, -••het plaatsen van een berging aan de Gratenstraat 16, t.n.v. P. W. Ewals; het verbouwen van de woning aan de Hoenderstraat 41, t.n.v. H. G. M. de Bruijn; het bouwen van winkels en boven woningen aan Schoolstraat 22, 22a, 22b, 22c, 24, 24a, 24b, t.n.v. Handels- en Expl. Mij „Venrode"; het verbouwen .van de woning aan de Deurneseweg 99, t.n.v. W. J. van Neerven. Venray, 12 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Voor de provinciale statenverkiezin gen op woensdag, 24 maart a.s. zijn door de gemeente zoals gewoonlijk weer aanplakborden geplaatst. Hier op kunnen de aan de verkiezingen deel nemende politieke partijen en groepe ringen hun affiches kwijt. Uiteraard wordt er weer van uit gegaan dat de plakkers respect zullen hebben voor elkaar en niet het ene affiche met de andere overplakken. De aanplakborden zijn geplaatst: VENRAY-CENTRUM: Raadhuis, Raadhuisstraat Noodgebouw MAVO-schooI. Min. Ch. Ruysstraat St. Franciscusschool, Eikenlaan 1 School de Essel, St. Ursulastraat 15 Bejaardencentrum Het Schuttersveld, ingang Bergweg Café-zaal Thielen, Kennedyplein Basisschool De Kemp, Kruitweg 12 Aula Den Hoebert, Westsingel 1 Restaurant Vlakwater, Kempweg 162 Bejaardensociëteit Mozartstraat 20a (Brukske) Basisschool de Foekepot, Kiosk (Bruks ke) Wijkcentrum, Brukske 1 Schouwburg De Kerkdijk, ingang t.o. garage Gommans (Stationsweg) Klooster St. Anna, ingang Noordsingel Peuterspeelzaal, Hubenhof 67 Schouwburgplein KERKDORPEN: Oostrum, gemeenschapshuis, Water molenstraat 1 Oirlo, zaal Rongen. Hoofdstr. 43 Castenray, café van Rhee, Horsterweg 53 Veulen, café-zaal 't Veule, Veulenseweg 49 Leunen, gemeenschapshuis, Albion- straat Heide, jeugdhuis Gelderkoel, Heidse- weg 28 Ysselsteyn, gemeenschapshuis, Putten- weg Merselo, café-zaal 't Anker, Grootdorp 33 Vredepeel, gemeenschapshuis Smakt, Pelgrimshuis, St. Jozeflaan Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 3 maart 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Stichting Stuurgroep (jeugdwerk loosheid (STUW) noordelijk Limburg i.o., voor het ex. art. 6a, uitbreiden/ wijzigen van een timmerwerkplaats, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,51cW, gelegen aan de Maas- heseweg 63 te Venray. -» W. Janssen, Rouwkuilenweg 11 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een kuikenmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Rouwkui lenweg 11 te Ysselsteyn. De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 12 maart 1982 tot 12 april 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 12 april 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager: b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 12 maart 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 10 maart 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: J. Th. Jacobs, Handrik 1 te Merselo-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een tuinderij, waarbij bestrijdings middelen worden opgeslagen en electro- motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Handrik 1 te Merselo-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 19 maart 1982 tot 19 april 1982', elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 19 april 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; bde betrok ken adviseurs c. degenen, die overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot. schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 19 maart 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Bambo B.V., Lollebeekweg 6e te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brqngen en in werking houden van een fabriek voor de vervaardiging van Papier-celstofpro- ducten, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Lollebeekweg 6e te Castenray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en' andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 26 maart 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12,00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19,30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wordep ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 12 maart 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bij burgemeester en wethouders ziin de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een loods aan de Veulenseweg 6, t.n.v. M. W. H. Claessens; het bouwen van een berging/hob by-ruimte aan de St. Ursulastraat 58, t.n.v. J. G. Schutte; het bouwen van een hobby-ruimte aan de Menuetstraat 7, t.n.v. A. W. J. M. Janssen, Menuetstraat 9, t.n.v. J. E. E. Kallen; het bouwen van een serre aan het St. Ceciliapad 12, t.n.v. M. J. Hebben; het bouwen van een berging en een erfafscheiding aan de Henseniusstraat 28, t.n.v. G. J. M. Camps; het uitbreiden van de woning Hagelweg 23, t.n.v. J. G. Schaminee; het vervangen van een veeverblijf aan de Castenrayseweg 10, t.n.v. M. Versleyen-Joosten; het bouwen van een garage aan de Kienhout 5, t.n.v. M. H. Classens; het verbouwen van de woning Molenhoek 14, t.n.v. L. H. H. Janssen; het bouwen van een berging/hob by-ruimte aan de St. Antoniusstraat 20, t.n.v. W. L. Hegger; het bouwen van een fokvarkens- stal en het verplaatsen van een berging aan de Ysselsteynseweg 66, t.n.v. M. J. H. Vollenberg; het bouwen van nachthokjes, een volière en een schuilhok aan de Sta tionsweg 46, t.n.v. Psychiatrisch Cen trum Venray; het uitbreiden van de bakkerij/ winkel aan de Timmmermannsweg 2, t.n.v. J. G. H. van Gassel Zn., Tim- mermannsweg 6 te Ysselsteyn; het bouwen van een carport aan de Monikesstraat 11, t.n.v. G. H. Swin- kels; het bouwen van een carport aan de Monikesstraat 13, t.n.v. H. H. van Rooy; het bouwen van een serre en een berging/hobby-ruimte aan de St. Ursu lastraat 60, t.n.v. M. P. W. Lenssen; het verbouwen en uitbreiden van de verdieping van het pand Patersstraat 19, t.n.v. P. L. H. Stienstra; het verbouwen van de woning en het plaatsen van een tuinhuisje aan De Alden Weg 3, t.n.v. P. Timmermans. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 12 maart 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 12 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Wethouder G. Schols zal a.s. maan dagmorgen geen spreekuur houden. Voor dringende zaken kan men contact opnemen met de betreffende afdelingen od het raadhuis. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij ter openbare kennis, dat overeenkomstig het bepaal de in artikel 84 van de Onteigeningswet, ingaande 15 maart 1982 gedurende eenentwintig dagen, ter gemeentesecre tarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 9 februari 1982, nr. R 1053 tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ordening en van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van gebouwde en ongebouwde eigendommen, als aange geven op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte grondteke- ningen en lijst, vermeldende de kadas trale nummers en grootte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars c.q. mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen, bestemd voor de bouw van eengezins huizen met de bijbehorende garages en bergingen en de qua aard en afmetingen passende andere bouwwerken en voor de bijbehorende voorzieningen als rijwegen, bermen, voetpaden, parkeer plaatsen, openbare nutsvoorzieningen, groenvoorzieningen en tuinen en beno digd ter nadere uitvoering van het bestemmingsplan Landweert, vastge steld bij raadsbesluit van 28 november 1978, nr. 101, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 20 november 1979, le afdeling, nr. BI 3499. Venray, 4 maart 1982 Bij koninklijk besluit van 15 februari 1982 No. 15 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 24 november 1981, Nr. R 992, tot vaststelling van de Verordening op de heffing en invorde ring van een baatbelasting uitbreiding van het aardgasnet in het Kerkdorp Veulen. Te beginnen met 1982 zullen de eigenaren van de gebate percelen gedurende 5 jaren in die baatbelasting aangeslagen worden. Het is mogelijk die jaarlijkse belas ting af te kopen. Betrokkenen zullen daarover schriftelijk bericht ontvangen. De yerordening ligt gedurende 3 maanden vanaf de datum van deze be kendmaking ter inzage op de afdeling belastingen van het raadhuis, Raadhuis straat 1 te Venray, kamer 132. Venray, 4 maart 1982 Op donderdag 18 maart begint om 19.00 uur de eerstvolgende vergadering van de bestuurscommissie. In deze openbare vergadering zullen, naast de gebruikelijke agendapunten, de volgende zaken worden besproken: een bijdrage uit het Jeugdfonds in de kosten van buiten-schilderwerk van het Jeugd-gemeenschapshuis Merselo een bijdrage uit hetzelfde Jeugdfonds in het onderhoud van de peuterspeel zaal Centrum (Venray); de rapportage over de uitbreiding van het zwembad, als vervolg op de be sprekingen binnen de bestuurscom missie over deze zaak van enkele maanden geleden; een voorstel tot voortzetting van de Sportieve Recreatie in Venray; een eerste evaluatie van het funktio- neren van de commissie. Een en ander voortkomend uit de wens van de gemeenteraad, om met het oog op de in te stellen commissie na de ge meenteraadsverkiezingen eerst de huidige commissie te evalueren. De agenda en notulen liggen zoals ge bruikelijke ter inzage in de infotiek.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 17