OH DO KWAN JUDO f 17,90 van den Munckhof bv WIJKRAAD BRIIKSKE FILMMEUWS ogKOffa GROTE PRIJS VAN NEDERLAND achttien landen in Venrayse motocross AAN- EN BIJBOUWSELS IN LANDWEERT AAN REGELS GEBONDEN i ZANGERS VAN SINT FRANS HOUDEN OPENBARE REPETITIE Paal en perk aan muzieksterkte bij tijdelijke evenementen Schietvereniging „De Roos" Leunen cav^'IVnc KRING VENRAY C.P.N. Corüruijti 0mnibu$ PRIJSBOEK REISVERENIGING «RêiNMiKHiU VAN DEN MUNCKHOF Op 27 en 28 maart a.s. gaat de M.C.V. „Janslust" zoals reeds bij velen bekend de Grand Prix (een wedstrijd meetellend voor het wereldkampioen schap) 125 cc van ons land organiseren met een bijzonder aantrekkelijk bijpro gramma 500 cc internationalen met ook vele toppers uit Binnen- en buitenland. In totaal zullen deelnemers uit zeker 18 landen naar Venray komen.' Er zijn nog onderhandelingen aan de gang met Oostenrijk en Amerika. Uit jn elk geval de volgende landen komen de beste coureurs met hun aanhang: België, Frankrijk, Luxemburg, Portugal, Ita- lif, Zwitserland, Rusland, Tsjecho- I Slowakije, Bulgarije, Peru, Japan, O puitsland. Zweden, Finland, Noorwe- v gen, Denemarken, Engeland en natuur lijk Nederland. Een indrukwekkend aantal nationaliteiten wat op 27 en 28 maart op het op vele plaatsen aangepas te Janslust-circuit aan de Deurneseweg 1 vertegenwoordigd zal zijn. Niet alleen - voor de rijders is het circuit aangepast, maar ook voor het publiek. Alleen al rond het startterrein kunnen duizenden mensen terecht om het grote gebeuren te 5 volgen. De baan heeft overal een minimum breedte van 6 meter en is verlengd van 1500 naar 1870 meder, om aan de eisen van de F.I.M. (overkoepe lende bond) en.de KNMV die voor een Grand Prix gelden te voldoen. Door de nieuwe regeling die door de F.I.M. is ingesteld en in Venray zijn jjrimeurbeelft, daar dit de allereerste Grand Prix van het nieuwe seizoen is, '.tijn er niet alleen op zondag wedstrijden maar zal er op de zaterdag getraind •moeten worden om zich te kwalificeren. realisatie van het woongebied Landweert is volop in ontwikkeling. Alle inspanningen bij voorbereiding en uitvoering zijn er op gericht van Landweert een aantrekkelijk woonge bied te maken. Die inspanningen kunnen echter alleen dèn tot het gewenste resultaat leiden, wanneer ook de bewoners daaraan meewerken. De opzet en het niveau van wooncomplexen kan nog zo goed zijn, maar wanneer de bewoners daarbij allerhande onaanvaardbare bouwsels oprichten, blijft daar al gauw I weinig van over. Het niveau van een wijk zakt dan vaak snel en aanzienlijk. Zulks moet uiteraard in dit nieuwe o^oongebied worden voorkomen. r Dat betekent evenwel niet, dat bij de woningen in Landweert geen aan- en bijgebouwtjes, perceelsafscheidingcn, pergola's e.d. mogen komen. Het ■Lbetekent wél, dat die bouwsels er niet zomaar willekeurig mogen worden neergezet. De bouwsels zullen bij de woning en woonomgeving moeten '.passen. Daartoe heeft de gemeente een aantal voorschriften opgesteld, waar aan aan- en bijgebouwtjes moeten voldoen. Die voorschriften hebben vooral betrekking op maximaal toege stane perceelsbebouwing, maximaal toegestane oppervlakte van het bijge bouwtje, de situering, de dakvorm e.d. Daarnaast dient ieder bouwwerk in algemene zin uit een oogpunt van aanzien (welstand) bij de woning en woonomgeving te passen. Uiteraard is er de gemeente veel aan gelegen, dat het woongebied Landweert Dit op zaterdag trainen betekent eerst twee uur vrije training en dan twee series van elk een uur tijdtraining waar het wel eens bijzonder hard aan toe kon gaan. Iedere inschrijver waar ook vandaan, zal natuurlijk zijn uiterste geven om een tijd te klokken die hem een startplaats voor de Grand Prix die op zondag verreden wordt* Op dit moment zijn reeds 65 nmel- dingen binnen. Aan de Grand Pti*. zelf mogen 40 coureurs deelnemen. De eerste 10 uit de eindstand van het wereldkampioenschap 1981 hebben zondermeer een start, terwijl dus de volgende 30 er om moeten trainen. Ook de eerste 10 zullen aan deze trainingen moeten ddelnemen omdat ook de tijd meetelt voor de startopstelling. Deze trainingstijden op zaterdag zullen ook zonder meer het bekijken waard zijn. Reeds nu zijn verschillende coureurs uit landen waar men alleen maar harde circuits kent in ons land her en der aan het trainen op zandbanen om zo goed mogelijk voorbereid in Venray aan de start te komen. Gelukkig weet de M.C.V. „Janslust" zich verzekerd van verschillende grote sponsors die het mogelijk maken dit zware topprogramma te presenteren. Weinig of geen organisaties zullen dit aan kunnen. Zo zullen de Grand Prix deelnemers niet alleen voor de fel begeerde wereldkampioenschappunten strijden maar ook voor de „Camel"- trophee en de 500 cc internationalen zullen dit doen om de „Pullshaw" tro- phee. Hel belooft een waardig top mototcrossweekend te worden op het Janslust circuit. zich in gunstige zin ontwikkelt. Op de gemeentelijke afdeling bouw- en wo ningtoezicht is men dan ook gaarne bereid de bewoners over de verschillen de bouwmogelijkheden uitvoerig en zo concreet mogelijk te informeren en te adviseren. In de meeste gevallen is voor het bouwen een bouwvergunning vereist. Soms kan echter na overleg en met inachtneming van de mededelingen van bouw- en woningtoezicht een bouwver gunning achterwege blijven. Het advies dient dan ook te zijn: Hebt u bouwplannen, neem dan van tevoren contact op met bouw- en woningtoezicht en laat u daar infor meren. Let wel: bouwen zonder bouwvergun ning is verboden en kan leiden tot sloop. Overigens zijn in Landweert al verschillende zonder bouwvergunning gebouwde bouwsels aangetroffen. In de gevallen, waarin een aanpassing nodig wordt geacht c.q. tot een reële verbete ring kan leiden, zal daarover van gemeentewege met de bouwers contact worden opgenomen. Soms kan een kleine aanpassing een aanmerkelijke verbetering opleveren. Geprobeerd zal worden zoveel moge lijk via de weg van het overleg op te lossen. De gemeente rekent daarbij op de medewerking van de bouwers. Alleen bij duidelijke onwil van de bouwers en in gevallen, waarin overleg niet meer tot een aanvaardbare oplossing kAn leiden, zal tot aanschrijving (aanpassing of sloop) worden overgegaan. Volgende week vrijdag 19 maart, om half acht, zullen de Zangers van St. Frans in de kerk van Heide een openbare repetitie houden. Reeds langer bestond de gedachte om dit koor op een andere dan de gebruikelijke manier naar buiten te laten treden en iedereen, die daar be langstelling voor heeft, 'ns te laten proeven van wat er zoal aan te pas komt om een jongenskoor als dit zover te krijgen, dat het zich op nationaal en internationaal niveau kan presenteren. En dat er nogal wat aan te pas komt, weten als regel alleen degenen die zeer nauw bij het koorgebeuren betrokken zijn. Een van de vele aktiviteiten die van het koorgebeuren deel uitmaken, zijn natuurlijk de repetitieavonden, waar van de wekelijkse vrijdagavondrepetitie (van half zeven tot negen uur) er één is. Dan wordt, eerst met de jongens, daarna met de mannen samen en tenslotte met de mannen alléén, druk gewerkt aan de voorbereiding van het zich telkens wisselend programma dat voor dit koor nu eenmaal geldt vanwege de liturgievieringen in de Paterskerk. Maar daarnaast vergt het repertoire ook telkens aanpassingen in verband met optredens daarbuiten. Zo staat dit koor nu vlak voor de deelname aan een internationaal koren-' festival in de week na Pasen in Loreto (Italië). Uaaraan zullen in totaal 18 koren uit de hele wereld deelnemen en zijn er diverse optredens gepland. Aan de voorbereiding van wat daar gezongen moet worden, wordt al geruime tijd hard gewerkt. Hoe dat gebeurt, willen de Zangers van St. Frans en hun dirigent nu 'ns laten zien en horen. Daarvoor hebben zij hun repetitie van vrijdag 19 maart a.s.verplaatst van hun koorhuis „De Galmhut" naar de kerk in Heide en willen zij het publiek de gelegenheid bieden hierbij aanwezig te zijn. Tijdens de repetitie zal aan het publiek ook de nodige toelichting worden gegeven. Geen concert dus, maar een openbare repetitie waarbij iedereen aanwezig kan zijn en op deze manier eens achter de schermen kan kijken. Tijdens een korte pauze zal gelegen heid worden gegeven om (tegen een kleine vergoeding) een kopje koffie te gebruiken. De toegang is gratis. Gemeentelijk beleid uitgestippeld Het college van b. en w. heeft zijn Weid bepaald voor wat betreft het hanteren van normen, welke moeten worden gesteld aan muzieksterkte bij lijdelijke evenementen. Onder „tijdelijke evenementen" wor den hoofdzakelijk muziekfeesten in «enten verstaan. Als norm wordt gesteld, dat het te produceren geluid zo- danig mag zijn, dat anderen binnens huis met gesloten ramen altijd een nor waal gesprek zonder stemverheffing moeten kunnen voeren. Als eerste punt wordt gesteld, dat de muziek bij alle tijdelijke evenementen, jowcl binnen als buiten en ongeacht of het gaat om kermis, carnaval, vereni ging of kastelein, slechts tot uiterlijk 1 uur 's nachts kan worden toegelaten. Een tweede bepaling is, dat per kerkdorp en Venray-kom door het gemeentebestuur maximaal vijf avon den met muziek gepaard gaande tijdelijke evenementen per jaar worden toegelaten. GELUIDSBEGRENZER Om overlast ten gevolge van muziek met gebruikmaking van geluidsverster- kingsapparatuur tot een minimum te beperken, zal bij het geven van toestem ming voor het houden van tijdelijke evenementen het gebruik van een z.g. geluidsbegrenzer worden voorgeschre- Het Venrayse Vredesberaad start vanaf maart een reeks artikelen waarin vragen met betrekking tot de kern wapenloop uitgewerkt zullen worden. Dit omdat blijkt dat veel mensen niet precies weten wat er allemaal aan de hand is. Vooral ten aanzien van het ont staan van de twee machtsblokken bestaan er veel misvattingen. Daarom zal in deze reeks artikelen veel aandacht worden besteed aan de historische ontwikkelingen die hebben geleid tot het ontstaan van de twee machtsblok ken. En waarvan de kernwapen-wed loop de meest bestaansbedreiegende factor is. DEEL 1. Op 6 augustus 1945 werd de eerste atoombom op de Japanse stad Hiro- sjima gegooid. Drie dagen later werd op de Japanse stad Nagasaki een pluto niumbom gegooid. In de twee aanvallen werden 200.000 mensen op slag gedood. Nog eens 100.000 mensen stierven in de daarop volgende tientallen jaren aan de gevolgen van de straling. Tot op heden sterven er in Japan per jaar nog steeds zo'n 2000 slachtoffers van deze twee atoomnommen. De eerste voorraad aan atoombommen was op en voorlopig waren er geen andere. Japan capituleer de op 14 augustus. Meteen kon de discussie beginnen over de ware bedoelingen van de Ameri kaanse beslissing om als eerste kernwa pens in te zetten. De Amerikaanse regering heeft altijd het argument gerechtvaardigd dat ze met het gooien van de twee atoombom men de oorlog met maanden verkort heeft en dat ze het leven heeft gespaard van honderdduizenden Japanners en Amerikanen die er bij een invasie bij ingeschoten zou zijn. éigens an dere stellingen was Japan al begin augustus 1945 zogoed als verslagen. Na de verovering van Okinawa (in april 1945) was het land hermetisch van de buitenwereld afgesneden. Japan had zo goed als geen vliegtuigen meer en yan de eens zo gevreesde Japanse vloot was bitter weinig over. Her lijkt er daarom meer op dat die atoombommen op Hirosjima en Nagasaki er in de eerste plaats gekomen zijn om Rusland te intimideren en tot een soepelere hou ding in Europa te bewegen en dat die bommen weliswaar de wteede wereld oorlog hebben afgesloten, maar aan het begin staan van de Koude Oorlog én van de grootste en meest gevaarlijke be wapeningswedloop aller tijden. (Wordt vervolgd) KAPVERGUNNING VERLEEND Een inwoner van Casten ray heeft van de gemeente toestemming gekregen voor het vellen van een zeventig jaar oude berk. Hoewel aan de boom, gezien de leeftijd en de afmetingen, een aanzien lijke landschappelijke waarde kan worden toegekend, kan de boom toch worden omgehakt. Het gevaar, dat de boom, bij storm op het woonhuis kan vallen, wordt n.l. niet denkbeeldig geacht. Als compensatie zal de eigenaar twee bomen naar keuze aanplanten. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER VAN VIERLINGSBEEK Met ingang van 1 april 1982 is aan de edelachtbare heer G. C. M. van Heusden eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Vier lingsbeek, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In een buitengewone openbare raads vergadering zal op zaterdag 27 maart 1982 afscheid van hem worden geno men. Daarna zal er in de raadszaal van het gemeentehuis te Vierlingsbeek van 17.30 tot 19.00 uur een afscheidsrecep tie worden gehouden. Dit apparaat kan door middel van een speciaal kastje zodanig worden geïnstalleerd, dat de stroom (voor het orkest) uitvalt wanneer het maximaal toegestane aantal decibels wordt over schreden. Mechanisch versterkt geluid kan niet om het kastje heen worden gespeeld. Gezien de mogelijkheden en de kosten van de geluidsbegrenzer, kan het verplichte gebruik daarvan volgens het gemeentebnestuur als een reële eis worden gesteld, indien de tijdelijke accommodatie c.q. de daarin ten gehore te brengen muziek daartoe aanleiding geeft. Voor 120,— per dag en 250,— voor vijf dagen (all in) kan de vergunninghouder namelijk vanuit Ven- lo met de geluidsbegrenzer dat speciale kastje laten installeren. JEUGD-SUCCESSEN BIJ DISTRICTSKAMPIOEN SCHAP TE VOLKEL Dat Taekwondo-school OH DO KWAN op de goede weg is, met h^t opleiden van zijn jeugd voor het grotere/echte wedstrijdwerk later, is ge bleken, tijdens de kampioenschappen voor de districht-Zuid voor jeugd en junioren op 27 februari j.l. te Volkel. In bijna elke gewichtsklasse werden ere-prijzen in de wacht gesleept. In de klasse tot 61 kg. waren erg veel deel nemers ingeschreven. In die klasse vooral toonde OH DO KWAN zijn klasse, door de eerste drie plaatsen te bezetten. Bij de klasse tot 68 kg. toonde Frans Kollee, dat hij dit jaar de sterkste is. Ook de jeugd tot 14 jaar nam aan de wedstrijden deel. Hier behaalde de jonge H. Timmermans een fraaie 2e plaats. Wij hopen dat deze junioren van OH DO KWAN deze stijgende lijn later tijdens en in hun seniorentijd zullen voortzetten, om zodoende de naam en faam van OH DO KWAN in dezen te blijven continueren. De uiteindelijke resultaten waren als volgt: Jeuigd tot 58 kg.: H. Timmermans 2e prijs Junioren tot 55 kg.: H. Hakkou 2e prijs I. Konar 3e prijs Junioren tot 61 kg.: F. Tartan le prijs J. Jansbeke 2e prijs H. Koklu 3e prijs Junioren tot 68 kg.: F. Kollee le prijs Uitslagen: HSV I (Helden)-De Roos I 1061-1070 Hoogste schutter W. Koenen 271 ringen Trefpunt 1-De Roos 2 1076-1050 Hoogste schutter Th. Brok 267 ringen De Roos 3-HSV 2 1064-1041 Hoogste schutter L. Bartels 270 ringen De Roos 4-Rangers 1 1001-1038 Hoogste schutter W. Baltussen met 261 ringen. Op het afgelopen zondag in Tilburg georganiseerde Judotoernooi voor meis jes/dames werden door enkele judoka's van onze vereniging redelijke successen behaald. Vooral het optreden van Sandra Theeuwen mag erg goed worden genoemd. In een groot deelnemersveld slaagde zij erin met een eervolle tweede prijs huiswaarts te keren. Ook Miranda Siebers behaalde weer, wat er van haar mocht worden verwacht, namelijk een finaleplaats. Hierin moest zij echter, net als op de nationale kampioenschappen, haar meerdere erkennen in een judoka uit Amsterdam, en wel Kitty Zorgdra ger. Zodoende werd een tweede prijs ook haar deel. Esther Litjens en Jolanda Vullings kwamen ook tot redelijke prestaties. Esther behaalde als lichtste in haar categorie een derde prijs en Jolanda kwam tot dezelfde prestatie, zeker niet onverdienstelijk als men de kwaliteit en internationale deelname van dit toernooi in ogenschouw neemt. VENRAYe.o. Op zondag 14 maart weer het maandelijks bakkenbezoek. Deze keer bent u welkom vanaf 10 uur bij Fr. Prinsen, Stationsweg 16, Venray. Op 16 maart weer onze kontaktavond in café A. Vermeulen te Oostrum, aanvang 20.00 uur. Hoofdschotel van deze avond de dia's van de distreicts- keuring 1981 van Midden- en Noord- Limburg met natuurlijk ook de dia's van onze districtskampioen gezelschaps aquarium P. Wismans. Ook niet-leden zijn van harte wel kom, het is best de moeite waard. Kom eens vrijblijvend naar deze kontakt avond van aquariumvereniging AVEO Venray e.o. Tot ziens dan maar. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Opgelet, even uw aandacht. In de paasvakantie vindt plaats een poging om het jeugdtokkelrecord 2 per sonen te verbeteren. Dit staat momenteel op 80 uur. Wij vragen dan ook aan alle stationnetjes in Venray en omgeving om zoveel moge lijk in te breken. Men moet ieder uur op zijn minst 10 breakers hebben. Laat de jeugd niet in z'n hemd staan. De breakers worden netjes genoteerd in een logboek. Hiervoor zoeken wij nog en kele schrijvers. Dit alles vint plaats van 7 t§m 11 april. Aanmelden tel. 87854. Ook organiseren wij voor de jeugd van Venray een grote paaseierenaktie. Deze zal plaatsvinden op zaterdag 10 april, plaats en tijd wordt nog bekend gemaakt. Het kaarten was weer gezellig. Vele stationnetjes waren aanwezig en pro beerden te verzamelen. Het gaat er om spannen wie de prijzen meepikt. Wij kaarten om de twee weken 's maandags avonds bij Paultje Patat. Hoppa, Hoppa. A.s. zaterdagmiddag is er tijdens de clubmiddag vanaf V* 15.00 uur de mo gelijkheid om naar een aantal films te kijken. Een daarvan is een film gemaakt tijdens de carnavalsoptocht. Die mag je dan ook beslist niet missen. Voor technisch geïnteresseerden is er vanaf zaterdag de mogelijkheid om o.a. gedachten uit te wisselen en te luisteren naar en werken met apparatuur voor radio-amateur. Tevens kun je zelf knut selen aan b.v. een kapotte radio [wat is er mooier en economischer dan dit zelf te repareren]. Heb je dit niet eerder gedaan? Er is altijd wel iemand die je wegwijs kan maken op dit gebied. Tot zaterdag. Bye bye en zwaai, zwaai. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend K P I Op woensdag 17 maart organiseert de K.P.J. Kring Venray weer als vorige jaren haar z.g. Kring-Kulturele. Aan deze kring-kulturele doen de K.P.J.-afdelingen van betreffende Kring mee. Het programma is zeer gevarieerd. Naast presentaties op het gebied van toneel, kabaret zal ook aandacht worden besteed aan dans- en expressievormen. In de voorbije maanden hebben de afdelingen intensief geoefend om hun eigen programmanummer zo goed mogelijk op de Kring-kulturele te kun nen presenteren. De Kring-kulturele zal worden gehouden in het Gemeen schapshuis te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur. Het Kringbestuur van de K.P.J. verwacht een groot aantal belangstel lenden die dit kultureel festijn zullen bezoeken. Het programma ziet er als volgt uit: Het optreden van de verschillende K.P.J. afdelingen. Pauze, die wordt opgevuld met amusementsmuziek. Uitslag en klassering van de toneel stukken. om de toekomst van Nrd.-Limburg Waar moet het met Noord-Limburg naar toe? Dat is de vraag die vele Noord-Limburgers op dit rhoment bezig houdt. Het is ook de vraag die rond de verkiezingen voor de provinciale staten centraal zal staan. En daar is alle reden voor. B. en W. van Venray voorspellen aan het eind van dit jaar hier 3000 werk lozen. De Noord-Limburgse portemon nee wordt al maar platter. Van een vrede- en veiligheidsbeleid is in Noord- Limburg geen sprake. Vrouwen horen achter de kookpot. Jongeren worden letterlijk de 14.000 hectare Noord-Lim burgs bos in gestuurd. Kunnen de provinciale staten daar dan wat aan doen? Jazeker. De CPN denkt dat het een andere kant op moet in Noord-Limburg. Het moet de kant op die aangewezen wordt door de Noord-Limburgse vredesbewe ging, de vakbeweging en anderen die dagelijks optreden voor een betere toekomst voor Noord-Limburg. Wij willen over onze oplossingen met de Noord-Limburgse bevolking praten. Aan de kraam, aan de deur, of op zaterdag 20 maart op onze grote meeting in 't Trefpunt te Venray. Daar zullen John Geelen, de CPN lijsttrek ker en Nettie de Römph, onze Venrayse kandidate en tweede op de CPN lijst, het woord voeren. De avond zal worden opgeluisterd door een loterij en muziek. 20 maart. Om de toekomst van Noord-Limburg. CORGBRU0N De vogels van Mijnheer Dupont $imon en Johannes 442 bladzijden in band met stofomslag zolang de voorraad strekt in uw boekhandel voorslechts no, 30 april '82 wofüt de prijs f24 5^ Uitgeverij G.F.Callenbach bv BOEKHANDEL Op woensdag 17 maart houdt de Ver eniging Zelfstandige Ondernemers Vre- depeel Ysselsteyn Merselo Veulen Heide haar algemene jaarvergadering in „Herberg de Peel", Jan Poelsweg no. 6 te Ysselsteyn. Aanvang van de vergade ring is 20.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het secretariaat: Johan van Stalberg- weg no. 1, 5816 AC Vredepeel. Volièrevereniging houdt op 16 maart om 20.00 uur in zaal Sijbers, Merselose- weg 36 haar ledenvergadering. Agenda: Opening voorzitter. Notulen vorige vergadering. Lijsten T.T. Hoofdgroepen Pauze Kontributie, ringen etc. Sluiting. VENRAY EN EEN KERNOORLOG Welke risico's lopen we in Venray bij het uitbreken van een kernoorlog en wat kunnen we er nu tegen doen? Over dit onderwerp wordt een lezing gehouden door: Mient Jan Faber [secr. IKV], op dinsdag 30 maart a.s. om 20.00 uur in zaal In den Engel, Post- straat. Aansluitend is er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen, die beant woord zullen worden door Mient Jan Faber en vertegenwoordigers van het IKV, Stop de N-bom, Vrouwen voor Vrede en Vredesberaad Venray. Toegang gratis. ERGERLIJKE DIEFSTAL Tussen zondagmiddag half twee en maandagmorgen half acht werden uit de vogelkooi van M. aan de Gasstraat 26 vogels ontvreemd, t.w. 15 kanaries, 2 Japanse meeuwtjes, 2 diamantduifjes, 4 sijsjes, 1 zebravink, 1 chin, kwartel en nog een vink. De waarde van de gestolen vogels bedraagt 450,—. De vogelkooi stond achter de woning en toegang tot de kooi heeft men weten te verkrijgen door het gaas te vernielen. INFO-WINKEL DICHT De wijkraad van het Brukske in Ven ray maakt bekend, dat de „Info-win- kel", die op donderdagavonden in het wijkcentrum „De Riosk" gehouden werd, met ingang van donderdag 4 maaret 1982 is gesloten. Over een eventuele heropening zal nog in de wijkraad worden gepraat. VENRAY E.O. Geachte leden en niet-leden. Wij gaan weer een gezellige kien- avond organiseren. Het bestuur hoopt U allemaal op die avond te mogen begroeten. Heeft U in de familie of buurt mensen die graag kienen, dan zijn ze allen van harte welkom. Deavond is heden vrijdag 12 maart, aanvang 20.00 uur en wordt gehotjden in café Sijbers, Merseloseweg 36, Venray. De prijzen bestaan hoofdzakelijk uit vers vlees en levensmiddelen. Dus wat wilt U nog meer? Voor 100% te gebruiken. De kaarten kosten: losse kaarten 2,50; serie van 4 10,serie van 6 12,50. Opvallend maar toch toevallig.De eerste poging om de Amerikaanse film „UP IN SMOKE" in de Venrayse bioscoop te krijgen is mislukt. Door prolongatie van de ene kopie in Rotterdam en het letterlijk „in rook opgaan" van de enige tweede kopie is de film niet in Venray te zien. Voor de mensen die toch van plan blijven dit weekend een film te bekijken is er een nachtfilm uit het normale bios- coopprogfamma te weten „The secret policeman's ball" van het Monthy Py thon team. Wanneer „UP IN SMOKE" nu wel te zien is wordt te zijner tijd bekend ge maakt. Kanarievereniging DE HUISVRIEND A.s. maandag 15 maart1 kienen bij den Engel. Aanvang 8 uur. Geschreven door groenexpert WIM OUDSHOORN Adviezen en tips voor toepassing, keuze, kweek en verzorging van 201 vaste tuinplanten. Met ruim 200kleurenfoto's GROENBOEKERIJ/ZOMER KEUNING - EDE Zolang de voorraad strek: verkrijgbaar bij BOEKHANDEL Grotestraat telefoon 82727

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13