GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schilt te, Bureau Voorlichting Bouwvergunningen verleend Collectekalender Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Speelvergunningen verleend Definitieve uitslag verkiezingen DORPSRAAD LEUNEN Isolatie-subsidie voor huurwoningen verhoogd De subsidiepercentages voor het iso leren van huurwoningen zijn ver hoogd. Deze verhoging geldt met te rugwerkende kracht tot 1 januari 1982. Voor eigen woningen blijven de oude percentages gelden. De verhuurder krijgt voortaan voor isolerende beglazing 25% van de kos ten vergoed. Voor de overige voor zieningen, zoals bijvoorbeeld het iso leren van het dak, de muur of de vloer, krijgt hij 30% van de kosten. Voor eigenaar-bewoners blijven de percentages gehandhaafd op 15% voor isolerende beglazing en op 25% voor de overige voorzieningen. Voor beide categorieën woningen blijven de kosten waarover de subsidie wordt berekend gehandhaafd op maxi maal 5.000,per woning. Dit betekent dat per huurwoning de subsi die niet meer dan 1.500,— bedraagt, terwijl dat per eigen woning niet meer dan 1.250,kan zijn. Voor de financiering van warmte- isolatieprojecteri kunnen gemeenten en woningcorporaties vanaf heden weer een aanvraag indienen voor een rijks- klimlening. Omdat het beschikbare budget hier voor, in 1982 beperkt is, kunnen alleen voor projecten met een maximum-in vestering van 250.000,rijksklim- leningen worden verstrekt; dat wil zeggen dat per gemeente/per woning corporatie dit jaar voorlopig hoogstens twee leningen kunnen worden verstrekt. De aanvraag om een tweede lening kan pas minimaal 6 maanden na toekenning van de eerste lening worden ingediend. Er zullen echter niet meer leningen verstrekt kunnen worden dan het budget toelaat. Aan de hand van prak tijkervaringen zal worden bezien of de wijze van toekennen van rijksklimlenin- gen aangepast moet worden. Voor isolatieprojecten van woning corporaties, waarvoor geen rijksklim- leningen kunnen worden verstrekt en die via de kapitaalmarkt worden gefi nancierd, kan voortaan onder bepaalde voorwaarden rijksdeelneming in de ge meentegarantie worden verleend. Om voor isolatiesub^idie in aanmer king te komen moet dubbelglas worden geplaatst volgens het Beglazingsvoor schrift isolerend dubbelglas in bestaan de woningen (VDBW '81). Het isoleren van de spouwmuur zal, wil men voor subsidie in aanmerking komen, moeten gebeuren door een ondernemer die ver meld is op de door de Stichting KOMO gepubliceerde lijst van erkende bedrij ven. Het aantal isolatievoorzieningen waarvoor subsidie wordt gegeven is uitgebreid met: het isoleren van gevelpanelen achter radiatoren door middel van een isolerende laag of wanneer dit niet op sobere en doelmatige wijze mo gelijk is het vervanging van de gevel vulling door islatiepanelen. Verder is in de regeling de norm op genomen waaraan constructies na het isoleren moeten voldoen. Voor de isolatie van de begane grondvloer betekent dit dat nu ook materialen gebruikt kunnen worden die minder dan 4 cm de norm tot nu toe dik zijn, voorzover de isolerende werking vol doet aan de daaraan gestelde eisen. Omdat wijzigingen terugwerken tot 1 januari 1982 is er een overgangsmaat regel getroffen. Deze maatregel komt er in hoofdzaak op neer, dat wanneer na 1 januari 1982 een beschikking is afgege ven volgens de oude regeling, bij ge- reedmelding van de getroffen voorzie ningen bij de Directie van de Volkshuis vesting in de provincie alsnog subsidie zal worden verstrekt volgens de nieuwe regeling. VERVALLEN WEGEN in Landgoed Geysteren Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad van de gemeente Venray het voorste! te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer in het Landgoed Geysteren van: a. een gedeelte van de onverharde weg genaamd Boschweg, vanaf de Oos terbergweg in algemeen noord-oos telijke richting tot aan de grens van de gemeente Vierlingsbeek; b. een gedeelte van de onverharde weg, genaamd Rosmolenweg, vanaf ca. 300 meter ten oosten van de Rosmo len tot aan de grens van de gemeente Meerlo-Wanssum; c. de onverharde weg vanaf de Willi- brorduskapel tot aan de Rosmolen- weg. Het betreffend voorstel ligt met de daarbij behorende tekeningnummer 7972, waarop de aan het openbaar ver keer te onttrekken onverharde wegge deelten staan aangegeven, met ingang van maandag 15 maart 1982 gedurende een maand op de gemeentesecretarie, afdeling III-D, kamer 202, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende de genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeente raad. Venray, 26 febr. 1982. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Dinsdag 9 maart Openbare vergadering gemeenteraad In deze openbare vergadering worden zestien punten behandeld. Tot de voor naamste punten mogen worden gere kend de voorstellen tot wijziging van de Bouwverordening Logiesgebouwen en het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een rijwielpad aan de Henri Dunantstraat en Stationsweg. De raad wordt voorgesteld de veror dening afvalstoffenheffing Venray 1981 te wijzigen. Het betreffen hier slechts redactionele wijzigingen om nog beter uit te laten komen, dat de afvalstoffen heffing geen vergoeding voor bewezen diensten (retributie), maar een echte belasting is. (De afvalstoffenheffing is een belasting, die betaald moet worden voor het ophalen van huisvuil). Dan zal de raad kredieten beschik baar moeten stellen voor het aanschaf fen van een motorcarrier, een klepel maaier voor het maaien van wegbermen en bermsloten. Voor deze laatste werk zaamheden zijn ook een nieuwe tractor en bermvijzel nodig. De raad wordt gevraagd akkoord te gaan met diverse aanschaffingen ten behoeve van de gemeentepolitie. Aan geschaft moeten worden: een nieuwe personenauto, een nieuwe motor en 24 Walther-pistolen. In Plandeel Kulut 1, fase 2 van het bestemmingsplan Veltum moet met een aantal eigenaren grondruil worden toegepast omdat gebleken is, dat grond is verkocht, waarin zich kabels en leidingen bevinden. WIJZIGING BOUWVERORDENING De Bouwverordening en de Bouwver ordening logiesgebouwen zullen moeten worden gewijzigd als gevolg van nieuwe ontwikkelingen in het bouwwezen. De noodzaak tot energiebesparing leverde de belangrijkste reden om de wijzigingen aan te brengen. Vandaar wijzigingen ter verhoging van de warmte-isolatie en aanpassing aan de normalisatienormen Wijzigingen worden ook nodig ge acht voor maat- en plaatsingssystemen voor onderdelen in de woningbouw. Door het hanteren van standaardmaten kan goedkoper worden gebouwd en kunnen bepaalde voorzieningen een voudiger worden geplaatst. RIJWIELPADEN De raad wordt voorgesteld een krediet van 1.698.000,beschikbaar te stellen voor, de aanleg van fietspaden langs de Stationsweg en de Henri Dunantstraat. Gezien het intensieve fietsverkeer is het noodzakelijk om langs de Stations weg vrij liggende fietspaden aan te leggen. Het gaat hier in eerste instantie over het gedeelte van de Stationsweg tussen Oostsingel en de aansluiting op het bestemmingsplan Land weert. Ten behoeve van de Henri Dunant straat wordt tevens de aanleg van een viertal bushaltes met toeleidende trot toirs meegenomen alsmede het aanbren gen van een extra tussenlaag op de rijweg. Aan de heer P. J. G. Verdellen zal een bouwkavel in Landweert worden verkocht. Tenslotte is er het voorstel tot aankoop van gronden van de heet J. Janssen te Heide waarmee geprobeerd wordt een langslepende kwestie op te lossen. Opgave van leerlingen voor kleuter- en lagere scholen Op maandag, 22 maart a.s kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter- en lagere scholen voor het schooljaar 1982/1983 worden opge geven. Op al deze scholen katholie ke, prot. christelijke en openbare kan men op die dag terecht van 16.00 tot 17.00 uur. De drie R.K. schoolbesturen in de kom van Venray hebben, om de leerlin gen zo optimaal mogelijk over hun scholen te verdelen, besloten een voedingsgebied te definiëren. Op bij gaande kaart staan de scholen vermeld met de daarbij behorende grenzen. Voor het opgeven van de leerlingen dienen de ouders het trouwboekje mee te brengen. De kleuters, die in de loop van het schooljaar 1982/1983 vier jaar worden, kunnen voor het kleuteronderwijs wor den opgegeven. Voor de lagere scholen behoeft men alleen de leerlingen op te geven die van school veranderen. Het bovenstaande betekent dus, dat de leerlingen die 'n R.K. school gaan bezoeken zich dienen te melden bij de school van hun wijk (voedingsgebied). Voor de Prot. Christelijke School „De Hommel" en de Openbare Scholen in Landweert, „De Keg" in Veltum en „De Flierefluit" in Brukske, gelden geen voedingsgebieden. Daar kan men dus gewoon een keus maken naar welke school men zijn kind(eren) wilt laten gaan. Kant en klaar huisjes Eerst bouwvergunning dan pas kopen Bij verschillende firma's kan men kant-en-klaar-tuinhuisjes kopen, die zo in de tuin kunnen worden geplaatst. Vaak wordt echter vergeten, dat ook voor deze kant-en-klaar-tuinhuisjes een bouwvergunning nodig is. Het tuinhuis je wordt gekocht en eerst daarna wordt bouwvergunning aangevraagd. Dit is niet verstandig. Lang niet in alle gevallen kan namelijk op een bouwver gunning worden gerekend. Een en ander hangt ten nauwste samen met omgeving, dakvorm, grootte etc. Met name het tuinhuisje met een wat geromantiseerd kapje blijkt bij verschil lende wooncomplexen uit een oogpunt van welstand problemen op te leveren. Wordt de bouwvergunning geweigerd en heeft men al gekocht, dan zit men met de brokken. Dit is gemakkelijk te voorkomen door van te voren informa tie in te winnen bij de gemeentelijke afdeling bouw- en woningtoezicht. Op die afdeling is men gaarne bereid u ter zake zo volledig mogelijk te infor meren. Tot die informatie behoort ook de wijze van indienen van de bouwaan- vraag. Veel firma's volstaan namelijk met het aan de koper overhandigen van een reclame-folder of schetsplannetje, waarbij dan volgens de firma alleen nog maar het bouwaanvraagformulier be hoeft te worden gevoegd t Voor de beoordeling van een bouw- aanvraag is een reclamefolder of schets plannetje veelal onvoldoende. De bouwaanvraag dient een voldoende uit gewerkte op schaal getekende bouw kundige tekening (in 3-voud) te bevat ten. Is dat niet het geval, dan moet de bouwaanvraag daarmee worden aan gevuld, waarvoor de koper dan alsnog naar een bouwkundig tekenaar dient te stappen. Dit kan worden voorkomen, door van de verkoop-firma de verzorging van de bouwaanvraag of in ieder geval een voldoende uitgewerkte tekening te verlangen. Advies derhalve: Koop geen kant en klaar tuinhuisje, voordat U weet, dat daarvoor ook bouwvergunning kan worden verkregen. Dring aan op een voldoende uitgewerkte op schaal gete kende bouwkundige tekening c.q. de verzorging van de bouwaanvraag. Win van tevoren advies in bij bouw- en woningtoezicht. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Wethouder G. Schols GEEN SPREEKUUR Op maandag 8 maart a.s. zal wet houder G. Schols geen spreekuur houden. Voor dringende gevallen kan men zich met de betreffende afdeling(en) in verbinding stellen. Vergadering werkgroep EMANCIPALIE Op donderdagavond 4 maart zal om 20.00 uur in het raadhuis de eerstvol gende vergadering van de werkgroep emancipatie plaatsvinden. Deze verga dering is zoals gebruikelijk openbaar en zal worden benut om te discussiëren over de verdere uitwerking van de nota Emancipatiebeleid. Meer informatie over de werkgroep is te verkrijgen bij mw. M. Kauffman, tel. 04780-83838, tst. 227 (alleen 's mid dags). Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 maart 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na de datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een winkelpand met kantoren en 2-kamerwoningen aan de Gouden Leeuw/Henseniusplein, t.n.v. J. en H. Sijbers, Kempweg la te Venray. Venray, 5 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Van 8 maart t/m 14 maart Rheuma Fonds (landelijke aktie). Op 20 maart: Jeugdwelzijn (al leen in de wijk Veltum). Don Bosco Leunen (alleen in het kerkdorp Leunen) Stichting Peuterspeelzaal 't Rommel- hofke Oostrum (alleen in het kerkdorp Oostrum). (Alle drie de akties in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 29 maart t/m 4 april: Sakor (nationale kinderbescherming) (lande lijke aktie waarvoor alleen in de kerk dorpen Castenray, Heide, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Smakt en Ysselsteyn vergunning is verkregen). Alleen voor deze akties is een col lectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage aan de Merseloseweg 16, t.n.v. J. H. M.M. van Gerven; het bouwen van een erfafscheiding aan het Christoffelkruid 11, t.n.v. M. Flokstra; het bouwen van een fietsenberging aan de Si. Odastraat 15, t.n.v. M. J. S. Janssen-Teeuwen; het bouwen van een hobby-ruimte aan de Ooster Thienweg 22, t.n.v. W. v. d. Pasch; het bouwen van een erfafscheiding aan de Isabellahof 14, t.n.v. W. J. G. M. Gossens; het verbouwen en uitbreiden van de woning Prins Bernhardstraat 21a, t.n.v. H.J.M. Cleven; het bouwen van een garage aan de Pastoor Verheggenstraat 5, t.n.v. G. H. Geerets. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 5 maart 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Geduren de deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 5 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche ENERGIE- SPARENDE MAATREGELEN Vorig jaar is een ambtelijke werk groep ingesteld om te komen tot een gericht energiebesparend beleid in Ven ray. Intussen heeft men zich bezigge houden met een onderzoek naar mogelijkheden waar op energie kan worden bespaard. Aan de hand van opgestelde criteria heeft de werkgroep het college van b. en w. voorgesteld energiebesparende maat regelen te treffen voor de sporthal „De Wetteling". Ondanks het feit, dat nog niet bekend is of en in hoeverre het rijk zal subsidiëren, zal het college van b. en w. de gemeenteraad toch voorstellen voor het treffen van energiebesparende maat regelen in de sporthal een krediet van 45.000,— beschikbaar te stellen omdat de voordelen duidelijk groter zijn dan de nadelen. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op aanvraag van Rank Xerox Manufac turing (Nederland) B.V., Maasheseweg 89-91 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een kopieer -machinefabriek, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Maasheseweg 89-91 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om geyaar, schade of tiinder voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 19 maart 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 5 maart 1982 Bij het college van b. en w. zijn di verse aanvragen om een speelvergun- ning voor circus, stunt- en/of show- werk binnengekomen. Het beleid van het college voor dit soort evenementen is afgestemd op vergunningverlening voor 2 evenemen ten per jaar. Wegens allerlei evenemen ten en kermissen in de zomermaanden, wordt als regel 1 evenement in het voorjaar en 1 in het najaar geplaatst. Omdat het acrobatiek- en stuntwerk voor het laatst in 1975 in Venray is geweest, heeft het college een speelver- gunping gegeven aan de Traber Show. Deze stunt- en showgroep zal twee dagen in de tweede helft van april optreden op het Gouden Leeuwterrein. Aan Circus Holiday wordt speelver- gunning gegeven voor een driedaags op treden in het najaar. Zaterdag en zondag j.l. zijn i[ Leunen verkiezingen voor de dorpsraad gehouden. Op een van deze twee dagen kondei de 1348 stemgerechtigden hun sten uitbrengen op 7 van de 11 kandidaten voor de dorpsraad. Van deze mogelijkheid hebben 57t inwoners gebruik gemaakt. Dit 42,58%. Er waren.2 ongeldige stembil jetten. De volgende 7 personen zijn gekozen: J. W. B. Reintjes (475) stemmen, H. J. J. Heidens (418), mevr. C. Janssen- Jenniskens (398), J. L. R. Gomman (362), A. A. M. van Hees (305), J. H. C. Arts (298), mevr. M. C. B. A. Ruyten-Wanders (241). J Niet gekozen zijn: T. J. P. van Dijck (237), G. I. J. A. Gommans (219), mevr. A. M. G. Kersten-Noij (154) ee mevr. P. Leyendeckers-Huijnen (142). De 7 gekozen leden van de dorpsraad vormen met 4 aangewezen leden do~~ verenigingen uit Leunen de nieut dorpsraad. Deze afgevaardigde leden zijn: mev L. van Bavel-Nieuwenhoven, name de Jeugdcommissie; P. Philipsen, na mens de L.L.T.B.; mevr. E. van Osch- Vullings, namens de L.V.B. *en H( Jenniskens, namens de Bejaardenver, eniging. TWEE VERENIGINGEN MOGEN NIET MEER KIENEN Het college van b. en w. heeft et tweetal Venrayse verenigingen het hot den van kienbijeenkomsten verbode omdat zij de voorschriften van Regeling Kienbijeenkomsten gedurendt lange tijd hebben overtreden. De politie heeft namelijk gekonstj teerd, dat zowel de prijzenaankoop a de administratie door de zaalhoud werd verzorgd. Onafhankelijk van ha financiële resultaat en ondanks hetgeer, op de ingeleverde kienstaten werd vermeld, ontvingen beide vereniginga een bepaald vast bedrag. In de Regeling Kienbijeenkomsta staat duidelijk vermeld, dat een zaal- houder en zijn personeel zich buiten <k kiensfeer dienen te houden. Dit om u voorkomen, dat zaalhouders de ki» gelden naar zich toe trekken. In beide gevallen hebben de vereni gingen tegen betaling van een bepaald bedrag hun naam gehecht aan dt kienbijeenkomst, zonder zich verder ort de organisatie en administratie van h« kienen te bekommeren. Met ruimt parke gang: ning

Peel en Maas | 1982 | | pagina 14