VERENIGINGSNIEUWS >NJ CDA Rm ME51 rv intERnnnonnL Venray IN I.V.N. Venrays Mannenkoor FDTERPENIEUWS St. Pe\^S K.V.V. Venray L.V.B. VENRAY Buurtvereniging St. Jozef jeugdnatuurwacht Paardenverakcriiij5 VENRAY RUILBEURS Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. |jk VOEDNGS BOJD FNV „TUSSEN MAAS EN PEEL" JIIM MERSELO Wijkcentrum De Kiosk Werkgroep Homosexualiteit cav27mc Het nationale rheuma-fonds TOP LEASE nu extra voordelig! Krans van de Kamp Hiiaiidcringeii Werkgroep ,,EX start met inloop-avond A.s. donderdag 4 maart om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uu? voor 't gehele koor. Donderdag 11 maart: om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zaterdag 13 maart: optreden in Margraten. Vertrek per bus om 18.00 uur v.a. de Burggraaf. Ook de dames worden uitgenodigd mee te gaan. Donderdag 25 maart alg. jaarverga dering in de Burggraaf, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 2 april receptie Leo Houdijk, 18.00 uur. 30 mei: opluistering Muziekfeesten Merselo. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggaaf tel. 81244. Donderdag 4 maart: 19.30 repetitie harmonieorkest Maandag 8 maart: 19.30 bestuursvergadering Donderdag 11 maart: 19.30 repetitie harmonieorkest AGENDA: 20 maart: gemeentelijk muziektoernooi in foyer schouwburg. Ons optreden is 22.00 uur gepland. 17/18 april: federatief solistenconcours te Leunen. 9en 16 mei: communiefeesten. 4 mei: dodenherdenking in Grote Kerk. 11, 12 en 13 juni: Concertreis naar Dipperz (West-Duitsland). De hiervoor uitgereikte enquêteformulieren worden vóór 25 maart weer ingewacht bij de heren Vossen/Raedts. LEERL1NGENOPLE1DING: Donderdag 4 maart: 18.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 11 maart: idem Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 7 maart: 10.30 repetitie drumband Bardienst: hr. Verbeek. Zondag 14 maart: 10.30 repetitie drumband Bardienst: hr. Thomassen Zie verder harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de hr. Raedts, tel. 82803, en drumband- leden bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 5 maart: om 18.30 voor de alten en sopranen om 19.15 voor de tenoren en bassen Zaterdag 6 maart: om 10.45 vertrek naar Rotterdam (zie algemeen). Maandag 8 maart: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 9 maart: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 10 maart: om 18.30 alleen voor de aspiranten met aansluitend om 19.15 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Aanstaande zaterdag om 10.45 uur vertrek naar Rotterdam/Hoek van Hol land vanaf het Kennedyplein. Fietsen in De Galmhut plaatsen. Uniformen op een hangertje meenemen. Lunchpakket voor onderweg meenemen. Denk om de „zangerstassen", de rode sokken en de zwarte schoenen. We zullen om ongeveer 7 uur zondagavond weer bij de Galmhut terug zijn. De ouders kunnen binnen wach ten. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 9 maart, 19.30 uur repetitie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Tevens laatste dag inlevering vragenfor» mulier. Zaterdag 13 maart, 19.00 uur zingen we in de Kapel te Smakt. Dinsdag 16 maart, 19.30 uur repetitie Voor de sopranen. Zondag 21 maart zingen we in de St. Martinuskerk te Venlo. Zaterdag 27 maart, 19.00 uur zingen we in de kapel van Het Schuttersveld. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Maandag 8 maart verzorgen we mede de dienst in de Grote Kerk, onder auspiciën van de Vrouwen voor Vrede. Om 19.30 in de kerk, boven bij het orgel. Woensdag 10 maart: om 20.00 uur generale repetitie in zaal Sijbers, voor onze feestmis en -concert. Zondag 14 maart vieren we ons 25-jarig bestaansfeest. Om 10.00 uur plechtige meerstemmige hoogmis in de Vredeskerk; boven bij het orgel; in uniform. Om 11.30 uur zingen we in de Schouwburg enkele muziekwerken, waarna hét jongenskoor uit Margraten o.l.v. Pierre Gerits een feestconcert ver zorgt. Aansluitend is er een receptie tot ongeveer 13.30 uur. 's Avonds vieren we intern feest met onze echtgenoten of vrienden. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aam Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, ogaan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. In verband met de komende proef werkweek en schoolonderzoeken zijn de repetities als volgt: Zondagmogen 7 maart: Maandagavond 8 maart en Zondagmorgen 14 maart: GEEN REPETITIE. Maandagavond 15 maart: Gezamenlijke repetitie. We proberen na de repetitie ook een bestuursvergadering te organiseren. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 5 maart: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 12 maart: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 6 en 13 maart: GEEN REPETITIES. „AGÉVOLÉ" Extra repetitie op dinsdagavond 9 maart om 19.45 in lokaal 216. Na de geslaagde medewerking aan de diverse carnavalsaktiviteiten begint het programma nu weer gewoon te draaien, zoals uit onderstaande data moge blijken. Vrijdag 5 maart: Serenade bij zilveren bruiloft. Majoretten 18.30 uur aan de LTS, korps om 18.30 verzamelen achter „Den Engel". Zondag 7 maart: Majorettenmeeting in Bergen. Diegenen, die zich hiervoor hebben opgegeven moeten om 12.00 uur in Bergen zijn. Zondag 14 maart: Solistenconcours voor Tamboers in Kronenberg. Zaterdag 20 maart: Gemeentelijk Muziekconcours in de schouwburg; optreden circa een half uur. Donderdag 1 april: Serenade bij het huwelijk van Riet en Lei. Zondag 18 april: Majorettenmeeting in Venlo. Zaterdag 1 mei: kollekte. Hoi, Een mooi KAKA is weer achter de rug. Er werden veel leuke dingen gezien waaronder diverse vogels (grote zaag- bek, kuifeend, hele witte buizerden enz. enz.). Er werd ook een onderzoekje naar baltsende futen gedaan waarover jullie wel meer in de volgende Limbo zullen lezen. Zaterdag aanstaande is het weer peel- werken geblazen in de Deurnese peel. Mensen, die mee willen, moeten om 8 uur bij het schouwburgplein zijn, want van daaruit vertrekken we. Om 9 uur hopen we dan in Griendtsveen te zijn. Als je gereedschap hebt (bijltje, zaag) dan kun je dat meenemen en tevens zijn laarzen wel handig. Zondag is er een excursie onder leiding van onze DNS, Marion. Ze ver trekt om 8 uur vanaf het schouwburg plein naar de Maasheggen. Er wordt naar planten (mossen) en vele andere dingen gekeken. Verder zal in de loop van deze week een agenda voor de komende maanden voor wat betreft NJJ^-aktiviteiten in de bus vallen. Tevens staat hier de exprom voor de komende Vleerexcursies in Zuid-Limburg op. We gaan dan dus in een groeve bij Maastricht winterslapen- de vleermuizen bekijken. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Vrijdag 5 maart a.s. Wereldgebeds dag. De bijeenkomst zal worden gehouden om 15.00 uur in de Veltumse kapel. Woensdag 10 maart a.s. ledenverga dering. Tevens komt er een spreker die ons alles zal vertellen over Sociale Wetten. Aanvang 20.00 uur in zaal ,,In den Engel". Woensdag 10 maart is er een bijeenkomst voor de leden van de LVB afd. Venray in 't zaaltje bij de Vredeskerk. Het winterprogramma wordt dan opgesteld. De avond wordt verder gevuld met kienen. Aanvang 8 uur. Men kan zich deze avond opgeven voor de Studieavond, die op 23 maart in de schouwburg wordt gehouden. Het bestuur hoopt op een goede opkomst. katholiek vrouwengilde venray Seer.: Martinet Roling-Scholten Serenadestraat 68 Tel. 84927 Vrijdag 5 maart: WERELDGEBEDSDAG Samenkomst om 15.00 uur in de Vel tumse Kapel aan de Hoebertweg. Solo-zang door mevr. Monique de Boer-Pomarelle. De liturgie voor deze dag is voorbe reid door Christenvrouwen in Ierland. Zij roepen ons op om met hen God te loven en te dienen. Zij kozen voor deze liturgie het thema: „Gods volk, samengeroepen tot dienst aan God, uitgezonden tot dienst aan de naaste". Een dag van gebed en bezinning waarop leden van verschillende kerken in 170 landen een gemeenschappelijke liturgie vieren: een uniek gebeuren! Doet U mee? Geachte leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond, de gehouden zal worden op vrijdag 5 maart 1982 in café Sijbers, Merselose- weg 36, Venray. Aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer weer prachtige vleesprijzen te verkienen, dus prijzen die iedereen goed van pas komen. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmiddelen. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hier mee onze kas. De kaarten kosten: serie van 6 12,50; serie van 4 10,losse kaarten 2,50. De eerstvqlgende bijeenkomst van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o., wordt gehouden op maandag 8 maart 1982 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray om 20.00 uur. Deze bijeenkomst wordt georgani seerd in samenwerking met de Archeo logische Vereniging Limburg. Op deze avond zal drs. W. J. H. Willems, provinciaal archeoloog in Limburg spreken over: „Archeologie in Noord Limburg". Drs. Willems, provinciaal archeoloog in Limburg, medewerker van de Rijksdienst Bodemonderzoek te Amers foort, zal in zijn lezing spreken over de moderne doelstellingen van het archeo logisch onderzoek. Hij illustreert dit met vondstenmateriaal uit Limburg ten noorden van Roermond. Het betreft zo veel mogelijk recente vondsten, onder meer uit Gennep, Horst, Kessel, Meerlo, Neer, Venlo, Venray en Weert. Aan de hand van dia's zal de spreker zijn inleiding nader toelichten. Het bestuur is er van overtuigd, dat U deze avond een boeiende spreker met een boeiend onderwerp zult ontmoeten. Zij hoopt dan ook van harte velen van U, eventueel vergezeld van introducees, te mogen begroeten. Deze week hebben alle vijfde klas JNW-ers, op school, een pakketje voorgezaagde plakjes ontvangen. In het gelijktijdig ontvangen lentenummer van „De Natuurvriend" kun je lezen, hoe het totaal tot een mooi nestkastje is samen te stellen. Tevens zul je, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Jeugdnatuur wacht Venray, een woordpuzzel kunnen oplossen, waarmede stempels te verdie nen zijn. Veel sukses! De jaarlijkse algemene vergadering van de Onderlinge Paardenverzekering wordt gehouden op dinsdag 9 maart, aanvang 20.30 uur in de Gelderkoel te Heide, Op maandag 8 maart 1982 wordt in zaal „In den Engel" in Venray de Limburgse C.D.A.-campagne geopend voor de verkiezingen van de Provinciale Staten, die op 24 maart a.s. worden gehouden. Tijdens deze openingsavond zullen o.a.tot U spreken, de Limburgse C.D.A.-lijsttrekker, drs. K. W. Buck alsmede de staatssekretaris P. v. Zeil of H. de Boer. Uiteraard zullen ook de kandidaten uit onze statenkring aanwezig zijn, waaronder H. Philipsen uit Venray, Mevr. Greweldinger-Beudeker uit Horst, M. Cornelissen uit Arcen en P. Hilhorst uit Sevenum. Uiteraard zal onze Venrayse kandi daat de heer Harrie Philipsen uit Ysselsteyn het woord voeren. Wij hopen dat vele mensen op hem zullen stemmen tijdens de verkiezingen op 24 maart a.s. Hij staat op lijst 1 nummer 9. Iedereen is van harte welkom in zaal „In den Engel". Wilt U meer informatie over het C.D.A. of wilt U zich aanmelden als lid dan kunt U naar onderstaande telefoon nummers bellen: 04780-81469 (sekretaris) 04785-282 (penningmeester) C.D.A. LIJST 1 Komende zondag, 7 maart, wordt in hotel De Burggraaf een ruilbeurs ge houden van 10.00 tot 13.00uur. Er kan overal in geruild worden, zoals postze gels, stickers, sigarenbandjes, enz. De toegang is vrij. fwx INDUSTRIEBOND F.N.V. AFDELING VENRAY Op maandag 15 maart a.s. zal de jaarlijkse ledenvergadering gehouden worden. Plaats. Zaal Sijbers, Merselo- seweg 36, Venray. Aanvag 20.00 uur. Agenda: 1 Opening. 2 Notulen jaarvergadering 23 maart 1981. 3 Financieel verslag penningmeester. 4 Jaarverslag secretaris. 5 Mondeling verslag bedrijvennieuws door districtsbestuurder H. v.Rees. 6 Gastspreker P. Spijkers, vice-voor- zitter hoofdbestuur. Onderwerp: „Het bondsbeleid in de toekomst m.b.t. werkgelegenheid en hiermede verband houdende automatisering in het bedrijfsleven". 7 Pauze. Tijdens deze pauze gelegen heid tot kandidaatstelling voor be stuursverkiezing. 8 Bestuursverkiezing. 9 Rondvraag. 10 Sluiting. We leven momenteel in een tijd, waarin in toenemende mate, de sociale verworvenheden waar de bond in het verleden hard voor gevochten heeft, onder druk gezet worden. Als deze sociale verworvenheden U wat waard zijn, laat dit dan blijken en bezoek de vergaderingen waar de instandhouding van genoemde verwor venheden aan de orde komen en waar beslissingen genomen worden. De kracht van de bond zit niet in het aantal leden, maar enkel en alleen in het aantal aktieve leden. Mensen die zich laten zien en horen op die plaatsen waar hun mening gevraagd wordt. AGENDA VOEDINGSBOND AFD. VENRAY Donderdag 11 maart: Districtsverga- dering te Venlo, Welzijn centrum, 19.30 uur. Donderdag 18 maart: Info-avond voor Vlees en Vleesverwerking, pers. Nieuw Dalland in zaal Janssen te Merselo, 20.00 uur. Donderdag 25 maart: Districtendag Voedingsbond in Eindhoven, Monti- gebouw, 9.30 tot 17.00 uur. Vrijdag 26 maart: Jaarvergadering in zaal Sijbers, Venray, 20.00 uur: Spreker Cees Schelling. Programma zondag 7 maart: Excursie in de omgeving van Venray o.l.v. J. Gootzen. Vertrek om 9.30 vanaf schouwburg Venray. We gaan tijdens deze excursie vooral kijken of we verschillende landschaps elementen zoals o.a. stuifduinen en beekdallen terug kunnen vinden in de omgeving van Venray. Ditmaal is het geen wandeling maar een Fietsexcursie, dus wilt U met dit vervoermiddel naar het schouwburg plein komen? Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Na het redelijk aanbod van fotowerk op de laatste clubavond, willen wij nu eens speciaal de aandacht vestigen op diawerk. Het programma voor de eerstvolgende clubavond, 11 maart, is daardoor als voigt: Het eerste gedeelte van de avond wordt gevormd door een diaserie van Pierre Segers (Spectrum Roermond). Onderwerpen van deze serie zijn: landschappen Structuren in landschappen sporen van de mens de mens als landschapbouwer. Na deze serie worden kleine diaseries (min. 5 opnamen) besproken. Hiervoor vragen wij U om eens wat mee te brengen. Het onderwerp van de series is structuren. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Plaats: St. Antoniusstraat 1 te Venray. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Tevens willen wij U de datum, 8 april, onder de aandacht brengen. Op deze avond worden foto's en dia's besproken n.a.v. een „verplicht" on derwerp: de auto in zijn omgeving. Hiervoor vrajjen wij veel werk. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Disco voor de mensen die van goede muziek houden. Dit wordt dan weer de eerste disco na de carnaval, dus een disco zonder carnavalsmuziek. We hopen dat jullie nu ook weer allemaal de weg zullen weten,naar het wijkge- bouw. We draaien voor iedereen van 9 jaar en ouder. De entree is 1,en de frisdrank kost 0.75. Van de leiding zullen aanwezig zijn: Elly, Anja, Peter- Paul, Mieke en Bram. Tot ziens a.s. zaterdag 6 maart om 19.30 uur. Lourdescomité afd. Venray JAARVERGADERING Maandag j.l. hielden we onze jaarver gadering, die wegens nogal wat afmel dingen matig werd bezocht. Toch kunnen we terugzien op een geanimeerde en vruchtbare bijeen komst, waar iedereen zijn zegje kon doen, zodat we weer voor een tijdje zijn bijgepraat. Uit de jaarstukken bleek dat we financieel gezien een zeer goed jaar hebben gehad. Ook het aantal gevoerde akties overtrof die van de voorgaande jaren. Het aantal medewerkers is weer op het oude peil, zodat we ook in de toekomst weer kunnen rekenen op veel medewerking bij diverse te voeren akties. Het bestuur is weer op 5 personen ge bracht. Het zittende bestuur, t.w. de heren H. Theeuwen, G. Philipsen en H. Beerkens traden af, doch stelden zich wel herkiesbaar. Met een bijna 100% aan aantal stemmen werden ze herko zen.Nieuw in het bestuur zijn: mevr. van Stiphout en mevr. Alards-Heerens. Binnenkort zal er een bestuursvergade ring gehouden worden waarop de bestuurstaken verdeeld worden. In de kascontrolecommissie werd be noemd mevr. van Gend-van Mil, die deze taak samen met mevr. Dupont- Wetterhahn zal uitvoeren. Dank werd gebracht aan mevr. v. Gaal, die 2 jaar als kascontroleuse fungeerde en nu periodiek aftrad. Zoals U van ons gewend bent zullen wij U regelmatig op de hoogte houden van de aktiviteiten die in de loop van het jaar ontplooid zullen worden. Zeker is, dat we met frisse moed aan de slag gaan. INSCHRIJVINGEN Van 8 t/m 15 juni gaat de Limburgse bedevaart naar Lourdes. Er zijn al een aantal zieken en pelgrims ingeschreven. In de loop van de komende weken zullen de zieken, die nog niet zijn ingeschreven, bezocht worden. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575 Vrijdag 5 maart: Van 7 tot 10 uur geopend voor iedereen van 12 t/m 15 jaar. 3 uur lang muziek waar je van houdt. Zaterdag 6 maart: Vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zaterdag 7 maart: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zaterdag 13 maart: Vanavond treedt de Venlose formatie WHALE voor ons op. Een avondje vol eigen en eigentijdse muziek. We zijn open vanaf 8 uur. Vrijdag 5 maart a.s. zal er in het wijkcentrum „De kiosk" in 't Brukske weer een gezellige dansavond plaatsvin den. Aanvang is om 20.00 uur en de kosten zijn ƒ2, Wij hopen U allen in het wijkcentrum tegen te komen voor een dansje en een lekker glaasje. Tot ziens! Op dinsdag 9 maart a.s. hebben we weer een thema-avond met deze keer een hele goede film, n.l. „Die Konse- quenz". Deze Duitse speelfilm (duur 60 minuten) laat haarscherp zien hoe de samenleving een homoseksuele relatie en de mensen daarin kapot probeert te maken. Na de film is er gelegenheid, als daartoe behoefte bestaat, om over de film na te praten. Zit je verder met vragen of proble men en wil je die kwijt, dan kun je altijd bellen naar onze werkgroep, en wel de volgende nrs.: mannen: 04780-88809 vrouwen: 04780-80107 De avond begint om 20.00 uur in onze ruimte, St. Antoniusstraat 3a (achteringang). Beste jongelui. Karnavalsfeest op de club was erg leuk. De organisatoren Michel, Peter en Hanny hebben erg goed hun best gedaan, ze hadden alles goed verzorgd. Prinses Anja van wijk Zuid heeft nog verschillende eretekens uitgereikt. Het was wel jammer dat de jeugd van wijk Zuid zeer slecht vertegenwoordigd was, ondanks het feit dat uit hun groep de prinses gekozen was. Jongelui van wijk Zuid: Als jullie het nog niet weten: jullie kunnen iedere vrijdagavond en zaterdagavond terecht op de Springplank (achter het oude politieburo). Vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur voor jongens en meisjes van 9 t/m 12 jaar. Zaterdagavond van 19.30 - 21.30 uur voor jongelui vanaf 13 jaar t/m 16 jaar. Jongelui: por de leiding van jullie wijk Zuid op en breng ze vrijdag en/of zaterdagavond mee naar de Springplank. A.s. vrijdag wordt de avond verzorgd door groep 4: Ivan, Willie, Paul, Henk. A.s. zaterdag gewoon club. Tot a.s. weekend, groetjes, leiding. Op het moment wordt er op de hobby-middag hard gewerkt om allerlei spulletjes te maken, die met koningin nedag zullen worden verkocht ten bate van de vereniging. Het spreekt natuur lijk voor zich dat er meer verdient wordt naarmate er meer gemaakt is. Er worden dan o.a. lampen, kapstokken, kaarsenstandaards en asbakken ge maakt van koud smeedwerk. Heb je zin om eens fijn te hobbyen en wil je de vereniging helpen, kom dan zaterdags van 14,00 uur tot 17.00 uur naar het gebouw aan de St. Antonius straat 3a. Op de zaterdag van carnaval bleek er bij de kinderen veel animo te zijn voor de spelletjesmiddag. Voortaan zal er elke zaterdag voor gezorgd worden dat zij deze spelletjes kunnen doen. We zijn in verband hiermee met allerlei oude spelletjes erg blij. Het spel hoeft niet compleet te zijn of mooi. Heeft U nog iels staan, bel dan even Pinky, tel. 83080 en hij komt het afhalen. Bye, bye en zwaai, zwaai. In de week van 8-14 maart gaan er weer zo'n 200 collectanten en collectri- ces in Venray met zijn kerkdorpen op pad met de U welbekende reumacollec- tezakjes. Landelijk zijn er zo'n 50.000 mensen, allen vrijwilligers, die zich dan voor ruim 200.000 reumapatiënten in zetten. Dankzij deze collecte kunnen wij allen er voor zorgen dat deze 200.000 reumapatiënten wat prettiger kunnen leven. Zij hebben hier recht op, nietwaar? Wat doet het Rheumafonds met Uw bijdrage? Het Rheumafonds geeft een groot bedrag uit aan wetenschappelijk onder zoek op het gebied van reuma; helpt, indien mogelijk, bij eventueel aanpas sing van het huis van een reumapatiënt; helpt wanneer de patiënt bijzondere hulpmiddelen nodig heeft, b.v. bij aanschaf van een rolstoel. Ook willen reumapatiënten er wel eens uit. Daarom heeft het Rheuma fonds b.v. een eigen volledig aangepast vakantiecentrum met hotel en bungalows. Ook worden er boot-, trein- en vlieg reizen georganiseerd. Zo U ziet, Uw financiële steun is hard nodig. Mocht U de collectant/trice mis gelopen zijn, U kunt Uw bijdrage ook rechtstreeks storten op ons bankno. van de Amrobank Venray nummer 48.41.15.626 t.n.v. Plaatselijk Comité Rheumafonds te Venray. Volvo 343 bij 60.000 km voor nog geen 20 ct. per km. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 Venray Paul Burgmanstraat 1 VOLVO FAKKELOPTOCHT Zoals U hier al eerder hebt kunnen lezen is de Werkgroep Venray momen teel bezig met de campagne tegen verdwijningen onder het motto ..Ver dwenen maar niet vergeten". Om nog eens extra de aandacht te vestigen op deze „verdwijningen" houden we a.s. vrijdag 5 maart een Fak keloptocht in Venray. Vanaf 19.30 uur kunt U voor fakkels 2,50) terecht op het Schouwburgplein alwaar de tocht om 20.00 uur begint. Deze zal ongeveer een half uur duren. We staan ook met een stand op het plein zodat U daar voor meer informatie over de campagne of over Amnesty terecht kunt. Wilt U nog meer doen dan kunt U middels het versturen van voorbedrukte kaarten naar regeringen of ambassades opheldering vragen over een „verdwe nen". Deze kaarten zijn ook bij de stand verkrijgbaar. Het blijkt dat veel mensen zich inzetten voor deze campag ne. Aan de Maandelijkse Aktie nemen 9000 mensen deel. Deze mensen krijgen elke maand een oproep met een aktie- suggestie, b.v. het schrijven van een brièf naar een regering of ambassade om opheldering over een „verdwenen persoon". De campagne heeft ook al succes opgeleverd. Amnesty heeft bericht ontvangen over de vrijlating van Petronilo Torno, een Philippijns vakbondsman.' Hij „verdween" in mei 1980 en was een van de 18 mensen waarvoor Amnesty zich speciaal inzette in deze campagne. Wilt U meer informatie over Amnes ty of over de fakkeloptocht dan kunt U bij de kontaktpersoon terecht. We hopen dat veel mensen meelopen vrijdag. De werkgroep kontaktadres: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 04780-84136. BEL 87575 In navolging van het eerder geplaatste artikel over de oprichting van een werk groep, welke zich bezighoudt met de problemen rond de integratie in de maatschappij van ex-psychiatrische pa tiënten en mensen met psychische moeilijkheden, willen wij kennisgeving van het navolgende. Op 8 maart a.s. zullen wij starten met het organiseren van inloopavonden. Het doel van deze avonden is, dat er mensen kunnen komen, die op dat moment behoefte hebben aan kontakt. Dus niet alleen ex-patiënten, maar mensen in het algemeen. Op deze avonden kunnen de bezoe kers een kop koffie of iets fris gebruiken en praten over alles, Wat hen op dat moment bezighoudt. In eerste instantie is het doel van deze avonden, het doorbreken van een bepaald soort maatschappelijk isole ment. Door het kontakt wat men daar heeft of krijgt, is de kans geïsoleerd te raken erg klein. De avonden beginnen op 8 maart a.s. om 19.30 uur in het gebouw van M.A.S.J., Hoenderstraat 33. Dankzij het aanbod van M.A.S.J. hebben wij de beschikking gekregen over een ruimte, waar we deze aktivi teiten kunnen organiseren. Heb je interesse, kom dan binnen lopen! OPROEP VOOR VRIJWILLIGERS Mensen, die in de overtuiging zijn hun medewerking te kunnen verlenen bij de werkgroep, verzoeken wij kontakt op te nemen: tel. 04780-86312. Wij kunnen je hulp gebruiken! Bij voorbaat dank. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11