GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliütte, Bureau Voorlichting VERKIEZING DORPSRAAD LEUNEN RIJWIELPAD OIRLOSEWEG PARKEER PROBLEMEN Hinderwet Grenzen van bebouwde kommen worden herzien Vergadering commissie voor financiën Bouwvergunning aangevraagd Ontwerp woonwa genplan ligt ter inzage in de infotiek Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Verkeers maatregelen bij motorcross Heide-Venray agenda agenda agenda Bouwvergunningen verleend Commissie voor verkeer Vergadering commissie voor openbare werken PEEL EN MAAS LATEN WE MET Z'N ALLEN WAT DOEN AAN HET MILIEU a.s. zaterdag en zondag Op zaterdag 27 en zondag 28 februari worden voor de tweede maal in de geschiedenis van de dorpsraad Leunen verkiezingen gehouden. Op een van deze twee dagen kunnen de bijna 1.350 kiesgerechtigden van dit dorp hun stem uitbrengen op 7 van de 11 kandidaten. Het stembureau zal deze dagen gevestigd zijn in het gemeenschapshuis van Leunen en is geopend op zaterdag 27 februari van 18.30-20.30 uur en op zondag 28 februari van 8.30-13.00 uur. Naast deze 7 personen, die via algemene verkiezingen in de dorpsraad worden gekozen zullen 4 leden van de nieuwe dorpsraad worden afgevaardigd door de L.L.T.B., de L.V.B., de Be jaardenvereniging en de Jeugdcommis sie uit Leunen. Voor alle 11 leden van de dorpsraad geldt een zittingsperiode van 4 jaar. De gemeente Venray kent al vele jaren dorps- en wijkraden. Sinds 1978 zijn de raden officieel erkend door de gemeenteraad. De raden hebben het recht gekregen om ongevraagd advies uil te brengen aan het gemeentebestuur. Daarnaast verplichtte de gemeente zich om ten aanzien van een aantal onderwerpen advies te vragen aan de dorps- of wijkraad. Aan de dorps- en wijkraden zijn geen bestuurlijke be voegdheden overgedragen. De dorpsraad Leunen maakt zich sterk voor de belangen van het dorp. veelal ie bevatten in het begrip „leef baarheid". Verbetering van de leefbaarheid is een proces, dat door de bevolking van een dorp zelf gaande moet worden ge houden. Het gegeven dat de bevolking i kan meepraten over de toekomst van haar dorp, heeft op zichzelf al een ver beterend effect op de leefbaarheid. Het gemeentebestuur van Venray ziet dit maar al te goed in en beschouwt de dorpsraad dan ook duidelijk als een gesprekspartner als het gaat om zaken die het dorp aangaan. Zowel voor de gemeente als voor de dorpsraad is het van belang te weten dat de bevolking achter de eigen dorpsraad staat. Daarom wordt de dorpsraad gekozen door de bevolking. De verkiezingen worden georgani seerd door de dorpsraad Leunen in sa menwerking met de gemeente Venray en staan onder toezicht van het hoofd van de afdeling bevolking. KANDIDATEN Tijdens de verkiezingen kan iedere stemgerechtigde in Leunen 7 personen voor de nieuwe dorpsraad aanwijzen uit de volgende 11 kandidaten (in alfabe tische volgorde): J. H. C. Arts, Vullingsstraat 20; T. J. P. van Dijck, Loenerveld 1; G. I. J. A. Gommans, Rector Nabben- straat 10; J. L. R. Gommans, Laagriebroekseweg A. A. M. van Hees, Steegse Peelweg 31; H. J. J. Heidens, Ovcrbroekseweg4; mw. C. Janssen-Jenniskens, 'Vullings straat 41; mw. A. M. G. Kersten-Noij, Rector Nabbenstraat 20; mw. P. W. J. Leycndeckers-Huijnen, Rondeveld 9; J. W. B. Reintjes, de Hoef 11 mw. M. C. B. A. Ruyten-Wanders, Verkleijstraat 4. Het plan voor de aanleg van het rij wielpad langs de Oirloseweg zal door het Venrayse gemeentebestuur bij Gede puteerde Staten worden ingediend. Op korte termijn zal hierover overleg worden gevoerd met de dorpsraden van Oirlo en Oostrum. Getracht zal worden de hiervoor nodige gronden zo spoedig mogelijk aan te kopen. in Brukske Zowel door de werkgroep Verkeer van de wijkraad Brukske als door een aantal bewoners van deze woonwijk is bij het college van b. en w. een aantal parkeerproblemen aangedragen. Deze hebben betrekking op het belemmeren van dc doorgang voor auto's naar opritten en garages en op overlast, welke men ondervindt van de in de Beethovenstraat geparkeerde personen- en vrachtauto's. De werkgroep Verkeer van de wijkraad vraagt om instelling van een parkeerverbod in de Tamboerijnstraat in verband met de belemmering van de doorgang. Hoewel het college onderkent, dat de korte opritten voor garages en de beperkte breedte van de straat het indraaien voor auto's naar garage of stallingsruimte bemoeilijkt, ziet het geen oplossing in een parkeerverbod. Controle daarop is vrijwel onmogelijk uitte voeren in een woonwijk. Het hinderlijk parkeren vindt volgens het college zijn oorzaak in het feit, dat automobilisten meestal, buurtbewo ners of bezoekers door een combina tievan gemakzucht en voorzichtigheids overwegingen t.a.v. de eigen auto geen of onvoldoende gebruik maken van de in de straat aanwezige parkeervakken. Daarom wordt een beroep gedaan op buurtbewoners en bezoekers hun auto zodanig te parkeren, dat anderen geen overlast wordt aangedaan. Beter ge bruik van de parkeerhavens wordt door het college geadviseerd om deze proble matiek te kunnen oplossen zonder parkeerverbod. Ook voor het instellen van een par keerverbod in de Beethovenstraat we gens stankoverlast als gevolg van het „lucht draaien" van vrachtauto's, voelen b. en w. niets. Men wordt gead viseerd contact op te nemen met de politie wanneer stankoverlast wordt veroorzaakt door onnodig lang statio nair draaien van vrachtwagenmotoren. Deze kan dan optreden op grond van de Algemene Politieverordening. Pad langs Merselo's sportveldencomplex B. en w. hebben de dorpsraad van Merselo meegedeeld, dat het zandpad langs het sportveldencomplex vervalt. Dit pad ten zuiden van het sportpark vanaf Grootdorp diende in het verleden ter ontsluiting van achter het sportpark gelegen percelen. Door nieuwbouw is deze ontsluiting niet meer noods&kelijk. Het pad zal worden aangeplant, evenals de reststroken achter de per alen Dorperveld 11 en 13. Deze beplan ting zal zodanig worden aangelegd, dat de centrale antennemast goed bereik baar blijft. Hierlangs zal geen afraste ring worden geplaatst, omdat dit een zaak is van de bewoners van beide panden. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen op 17 februari 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van dc aanvraag van: W. Swinkels, Kulertseweg 21 te Deurne, voor het wijzigen van een var- kensmesterij en rundveehouderij, waar bij mest en meststoffen worden be waard en voor verwarming propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Paarde- kopweg 13 te Ysselsteyn-Venray. W. Swinkels, Kulertseweg 21 te Deurne, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en rundvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden bewaard en voor verwarming propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Puttenweg 78 te Ysselsteyn-Venray. P. J. van Dijck, Peelweg 39 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn-Venray, J. P. M. van Dijck, Laagheidse- weg 30 te Venray, voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Laagheidseweg 30 te Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 26 februari 1982 tot 26 maart 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 26 maart 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. dc betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met de toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 26 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Gedeputeerde Staten van Limburg hebben de grenzen van de bebouwde kommen in de gemeente Venray her zien, waardoor veranderingen zijn gekomen in Venray-kom, Oostrum. Leunen, Oirlo en Ysselsteyn. In VENRAY is de eerste fase van de nieuwbouw Landweert in de bebouwde kom opgenomen. De bebouwde kom van OOSTRUM is uitgebreid met een gedeelte van de Vennenweg. In LEUNEN geldt de uitbreiding het gebied van het bestemmingsplan Leu- nen-Zuid. De Haalakker met de daarop uitko mende woonstraten zijn in OIRLO bij de bebouwde kom gekomen, terwijl in YSSELSTEYN de Moerslag, de Veen- mos met uitloper, de ongenaamde ver bindingsweg tussen Veenmos en Moer slag, Kienhout met uitlopers en Grauw- veen nu ook tot de bebouwde kom worden geregeld. Binnenkort zullen in verband met deze wijzigingen de bebouwde kom- borden worden verplaatst. In haar openbare vergadering van woensdag 3 maart a.s. om 17.15 uur in kamer 004 van het Raadhuis zal de commissie voor financiën en belastin gen o.m. het college van b. en w. moe ten adviseren over de besteding van het restant overschotten op diverse afge werkte kredieten. In het afgelopen jaar heeft de gemeenteraad tal van krediten beschik baar gesteld voor het uitvoeren van werken en het treffen van voorzienin gen. Sommige uitgaven zijn goedkoper, andere duurder uitgevallen. Uiteindelijk bleef een batig saldo over van 262.123 over. De commissie zal zich nu met de besteding van dit geld bezighouden. Voorgesteld wordt met een gedeelte de post omzetbelasting 1976/1980 te beta len. Van het resterende bedrag zou de afdeling sociale zaken in het raadhuis kunnen worden verbouwd, een alarme ringssysteem voor de bovendiensf t.b.v. de bewaking kunnen worden aange schaft en een eerste aanvangskrediet voor de reconstructie van een gedeelte Langstraat worden verschaft. Er is nog een aantal alternatieven, dat. volgens het voorstel kan worden opge voerd op het concept-prioriteitenplan 1983. BAATBELASTING De commissie zal het college ook moeten, adviseren over het voornemen een baatbelasting in te voeren i.v.m. bermverharding aan de Lollebeekweg. Er wordt uitgegaan van een verhaal via deze belasting van 75,— per ml ofwel 57,66% der kosten. De jaarlijkse opbrengst zou 529,zijn met een looptijd van 30 jaar. Verder vermeldt de agenda de bespreking van de nota garantieverle ning bij woningbouw en bespreking van de meerjarenbegroting 1982/1985 om dat tijdens de behandeling hiervan in de laatste raadsvergadering voor het beant woorden van de toen gestelde vragen is verwezen naar de commissie voor onderwijs en belastingen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwverguuning te verlenen voor: - het bouwen van een berging aan de Aronskelk 82, t.n.v. R. Greevink; - het bouwen van een garage/berging aandeUrbanusweg 1, t.n.v. F. P. J. M. Swinkels; - het verbouwen van de woning Cas- tenrayseweg 10, t.n.v. M. J. M. Ver- sleyen-Joosten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 26 februari 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 26 februari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Sinds 15 februari j.l. ligt tot en met 15 maart 1982 in de infotiek, in de hal van het raadhuis, het ontwerp WOON WAGENPLAN van de provincie Lim burg ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijke bezwaren tegen het ont werp indienen bij de Provinciale Staten van Limburg, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Het ter inzage liggende ontwerpplan moet gezien worden als een bijstelling van het huidige geldende plan van de provincie, terwijl ook de planningster mijn (geldigheidsduur na vaststelling) verlengd is tot 1985. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben 11 februari 1982 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van 2 winkels 5 bovenwoningen aan de Schoolstraat op perceel sectie O, nr. 6746, t.n.v. Handels- en Exploitatiemij. „Ven rode". Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg Ie Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 26 februari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: W. Sikkes, üverloonseweg so ie Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uit breiden/wijzigen van een rundveehou derij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Overloonseweg 95 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. H. J. J. M. Slangen, Kempkens- berg 4 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Kempkensberg 4 te Ysselsteyn. positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. H. C. J. de Wit, Timmermanns- weg 41 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking, aismeae ae aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 12 maart 1982, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 26 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 17 februari 1982 waarbij in verband met het houden van een grand prix motorcross nabij Janslust, de vol gende tijdelijke verkeersmaatregelen zijn genomen: Op 28 maart van 10.00 tot 18.00 uur of zovqgl korter of langer als in verband met de omstandigheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. Door het plaatsen van borden 11 van Bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers gesloten te verklaren: a. Janslust, gelegen tussen de Kiekweg en Weverslo; b. het gedeelte van Weverslo, gelegen tussen de Deumeseweg en Janslust; c. de ongenaamde verbindingsweg tus sen de Deumeseweg en Janslust; d. het gedeelte van de ongenaamde weg gelegen ten oosten van Weverslo, vanaf de Deumeseweg tot ca. 100 m. voorbij Janslust; e. het gedeelte van de Heidseschool- weg, gelegen tussen de Deumeseweg en de Groeneweg; f. de Droesenweg. II. Door het plaatsen van borden 51 van genoemd reglement het stilstaan aan beide zijden van het gedeelte van de Kiekweg, gelegen tussen de Deumese weg en de Etnalaan, te verbieden; III. Voor zover genoemde omstan digheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaat regelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedu rende de tijd dat de onder I genoem de verkeersmaatregelen gelden ge bruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten -van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze acti viteiten niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit is gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Ko ningin. Venray, 18 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad 9-3 19.00 u. raadzaal Verkeer uitgesteld tot april Openbare werken 2-3 19.00 u. k. 127 Financiën en belastingen 3-3 17.15 u. k. 004 Ruimt. ord. en Volkshuisv. 4-3 19.00 u. k. 127 Welstand 8-3 14.15 u. k. 126 Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) 18-3 19.00 u. raadzaal Soc. zaken, volksgez. en m. werk 25-3 17.00 u k. 127 Cultuur 5-4 17.15 u. k. 126 Handel en middenstandszaken 6-4 15.30 u. k. 126 Onderw., vormingsw. en recreatie 7-4 16.30 u. k. 127 Werkgelegenheid 28-4 16.00 u. k. 126 Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 25-2 Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 25-2 Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden. Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 februari 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van de bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. - het verbouwen van het magazijn/ werkplaats aan de Acaciastraat 8, t.n.v. N.V. PLEM; - het bouwen van een hobby-kas aan de Deumeseweg 82, t.n.v. P. H. A. C. Willems; - het aanbrengen van een schoor steenkanaal aan de Pavanestraat 84, t.n.v. H. C. Feenstra; - het aanbrengen van een schoor steenkanaal aan de Pavanestraat 31, t.n.v. L. P. M. Linssen; - het uitbreiden van een machineloods gelegen JClein Oirlo 3, t.n.v. Gebr. Strijbos; - het plaatsen van een directie-keet aan de Smakterweg, t.n.v. Stockcar- racing „De Peeldrivers". - het plaatsen van een tv-mast aan de Past. Vercoulenstraat 3. t.n.v. J. M. P. Willems; - het bouwen van een hobby-kas aan de Straat 4c, t.n.v. G. M. van Helden; - het bouwen van een tuinmuur aan de Peter Janssenweg 3, t.n.v. J. H. H. M. Maessen; - het intern verbouwen van het restau rant aan de Stationsweg 1, t.n.v. V. Lazoroski. Venray, 26 februari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Omdat er te «weinig agendapunten zijn, zal de commissie voor verkeer niet op maandag 1 maart a.s. bijeenkomen. Deze openbare vergadering is uitgesteld tot maandag 5 april a.s. om 16.30 uur in kamer 127. Op dinsdag 2 maart a.s. om 19.00 uur komt de commissie voor openbare werken in kamer 127 van het raadhuis in openbarevergadering bijeen. Het advies van de commissie zal worden gevraagd over het beschikbaar- stellen van een krediet van 132.000, voor een aanschaffen (ter vervanging) van een graaf/laadcombinatie. Geadviseerd moet ook worden over het beschikbaarstellen van een krediet van ƒ75.000,voor het realiseren van een verenigingsgebouw in Veulen. De bedoeling is, dat er een verenigingsge bouw komt door middel van het plaatsen van twee z.g. Jarinolokalen. Vervolgens zal de commissie zich bezig houden met de aanpak van de Lindebomenproblematiek. Het advies wordt verder gevraagd over de aankoop van ca. 7.500 mJ grond te Heide van de heer J. Janssen, voor een totaalsom van ƒ225.000, Tenslotte zal het college moeten worden geadviseerd over de verkoop van een bouwkavel van 434 nr aan de heer P. J. G. Verdellen te Venray voor 126,perrn'. uw Venrays weekblad Even dachten we, dat een of andere enthousiasteling bezig was geweest om nabij de Mambostraat in Brukske het groen met behulp van een stofzuiger schoon te houden. Wegens gebrek aan een stopcontact in wijde omgeving, moesten we deze veronderstelling laten varen. De werkelijkheid was triester. In plaats van de oude stofzuiger bij het gewone huisvuil te plaatsen, heeft men het geval maar gewoon langs de weg in het groen gedeponeerd. Waarschijnlijk heeft men gedacht: de gemeente ruimt wel op Inderdaad heeft de gemeente de stof zuiger weer weggehaald maar het is toch ongelooflijk, dat men op een dergelijke manier het milieu vervuilt, zelfs midden in een woonwijk waar wekelijks de vuilnisophaaldienst komt.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9