VERENIGINGSNIEUWS >NJ CDA nm 111 ESI IV PvdA VENRAY Venray IN intERnnnonni Klassieke vloerkleden 30 jaar geleden Venrays Mannenkoor umaiwëKinG VcIHAV Postzegelen VENRAY Wat is het t homassen C1 INFO VOOR OUDEREN UIT DE RAADSVERGADERING VAN DE GEMEENTE VIERLINGSBEEK Aachener Kammer- chor in Geysteren PEEL EN MAAS A.s. donderdag 25 febr. geen voor repetitie, maar om 20.00 'uur repetitie gehele koor. Na de pauze Herringschelle. Tevens wordt dan de film over Ahrweiler ge draaid. Ook de dames zijn na de pauze welkom. Donderdag 4 maart om 19.30 repe titie voor de baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 13 maart optreden in Margraten tijdens Geritskorenavond. Vertrek om 18.00 uur per bus. Donderdag 25 maart algemene jaar vergadering. Vrijdag 2 april opluistering receptie van Leo Houdijk die 25 jaren bij de fa. Nelissen werkzaam is. Aanvang 18.00 ar. 30 mei, 1* Pinksterdag, optreden te Merselo tussen 11.00 en 12.30 uur. Copij voor het V.M.K. periodiek met spoed (voor 1 maart) inleveren bij Wim Smits. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of De Burggraaf, tel. 81244. Agenda: Vrijdag 26 februari: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 28 februari: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk Maandag 1 maart: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 2 maart: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 3 maart: om 18.30 voor de aspiranten met aan sluitend om 19.15 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat: Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. Zondag na de Hoogmis koffiedrin ken voor de mannen in de Galmhut. Denken de jongens aan de opgave voor Rotterdam/Hoek van Holland 6/7 maart a.s.? Heeft iedereen DE GALM mee naar huis genomen en ook gelezen? DAMESKOOR Zaterdag 27 febr. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes- kerk; boven bij het orgel. Woensdag 3 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in zaal Sij- bers, aan de Merseloseweg. Woensdag 10 maart om 19.30 uur repetitie in de Vredeskerk, als voorbe reiding op de hoogmis van 14 maart. Daarna vervolg van de repetitie in zaal Sijbers. Zondag 14 maart ons 25-jarig bestaansfeest. Om 10.00 uur hoogmis in de Vredeskerk. Om 11.30 kort concert inde Schouwburg, waarna ons gastkoor uit Margraten, o.l.v. Pierre Gerits ringt. Aansluitend receptie tot 13.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 2 maart, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 9 maart, 19.30 uur repetitie voor de sopranen. Tevens laatste dag inlevering vragenformulieren. Indien U verhinderd bent, dan gelieve Uzich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. De polieke vereniging Samenwerking Venray houdt op maandag 1 maart a.s. een besloten ledenvergadering. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen jaarvergadering 4 okt. '81. 3- Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5-Verkiezingen 1982. 6. Rondvraag. 1- Sluiting. PEEL EN MAAS OOK UW WEEKBLAD Bijenvrienden. Op 4 maart zal de jaarvergadering worden gehouden om 20.00 uur in restaurant Vlakwater te Venray. De convocaties worden zo spoedig moge lijk bezorgd. De kontaktdag op 14 maart a.s. bij J. Jacobs gaat niet door. Hoi, het kaka (karnavalskamp) is weer net achter de rug. Er zijn leuke dingen gezien zoals: balsende futen opKrickenbeck in Duitsland en verschil lende soorten mossen. *s Avonds werd goed karnaval gevierd en 's morgens weer aktief op excursie. A.s. zaterdag 27 februari is er een ex cursie onder leiding van mij naar de Hamert. Er wordt naar van alles gekeken wat we tegen komen. Proef- leden zijn ook welkom. Vertrek om 9 uur vanaf het schouwburgplein. Zondag 28 februari is er een s.o.v.o.n. excursie o.l.v. Peter. Ze gaan naar de Maas en naar het Landgoed Geysteren. Vertrektijd 7.30 uur vanaf het schouwburgplein. Hoi hoi, Roy. Informatie kun je krijgen onder het telefoonnummer (04780)-82413. Je moet tussen de 12 en 23 jaar oud zijn. voor de jeugd De Venrayse postzegelvereniging l.V. Philatelica Afd. Venray e.o." wil de jeugdige postzegelverzamelaars uit Ven ray en naaste omgeving gelegenheid bieden tot ruilen. Het is bijna traditie geworden, dat de jeugd op de derde woensdag van de maad kan ruilen in de zaal van café Veerhuis. Daar vele vcrzamelaar(ster)s op de bovenvermelde tijden de school moeten bezoeken, wil het bestuur ook hen gelegenheid geven tol ruilen. Daarfoe'i's op maandag 1 maart a.s. vanaf 18.00 uur tot 19.30 uur de zaal van café Veerhuis, Henseniusstraat, geopend. Om 20.00 uur begint daarna de bij eenkomst van de „groten". Lourdescbmlté afd. Venray JAARVERGADERING De uitnodigingen voor de a.s. jaar lijkse bijeenkomst zijn verstuurd en we hopen, dat iedere medewerker/ster deze agenda ontvangen heeft. Men gelieve deze als een persoonlijke uitnodiging te beschouwen. Mochten we iemand vergeten zijn, meldt dat dan even bij H. Beerkens, Noordsingel II, 5801 GJ Venray, tel. 04780-83428 en U zult alsnog een uit nodiging ontvangen. Als U de uitnodiging goed hebt gelezen, weet U, dat de bijeenkomst op maandag 1 maart a.s. zeer belangrijk is. We hopen dan ook dat niemand zal ont breken. LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES De inschrijving voor de 94e Limburg se Bedevaart naar Lourdes is reeds in volle gang. Er is reeds een aantal zieken bezocht en met een gratis reis verrast. Ook de inschrijving van pelgrims loopt al aardig. Men kan zich hiervoor in verbinding stellen met G. Philipsen, Goudsmid straat 42, Venray, tel. 04780-83575. Er zijn voor de bedevaart van 8 t/m 15 juni in Lourdes twee hotels gereserveerd, t.w. het alom bekende Fr. d'Assise en Gallilée. FATIMA Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de vliegreis naar Fatima. Hiervoor kan men zich opgeven c.q. inlichtingen inwinnen bij G. Philipsen. Werkgroep Homosexualiteit Venray Op vrijdag 26 februari a.s. hebben we weer een soosavond in onze ruimte, St. Antoniusstraat 3a (achteringang). Heb je je hoofd weer een beetje normaal staan na al die karnavalsdagen en heb je zin om bij ons binnen te lopen, doe dat dan gerust. Ook als je met vragen zit op die avond: er zijn altijd mensen aanwezig die je daarmee willen helpen. Ook kun je bellen om daarover te praten met de volgende nummers: Mannen: 04780-88809. vrouwen: 04780 - 80107. Hopelijk tot ziens. Op 16 februari j.l. werd in de Wieën- hof in Leunen een drukbezochte leden vergadering gehouden van het C.D.A. - Venray. Na ruim 4 jaar onderhandelen met de C.D.A.-leden van de frakties Samen werking en Kerkdorpen moest op deze vergadering dë definitieve kandidaten lijst worden vastgesteld. Geadviseerd door de commissie van goede diensten, bestaande uit Mevr. H. Poels-Peters en de heer J. Loonen heeft het C.D.A.-bestuur een advieslijst samengesteld. Door de 57 aanwezige leden werd de heer G. H. Schols met algemene stemmen gekozen tot lijsttrekker van het C.D.A.-Venray. De advieslijst met de overige 25 kan didaten werd door de vergadering met 54 stemmen voor en 3 tegen aangeno men. Voorafgaande aan deze verkiezing was er eerst uitvoerig gesproken over de stemprocedure. De vergadering gaf er in overgrote meerderheid de voorkeur aan om te stemmen over de lijst ineens. De kandidatenlijst waarmee het C.D.A.-Venray aan de gemeenteraads verkiezingen op 2 juni 1982 zal deelnemen ziet er als volgt uit: 1 G. H. Schols 2 H. L. P. Poels-Peters 3 J. A. A. van Oers 4 W. A. Claessens 5 J. H. M. O. Truijen 6 J. A. L. Reintjes 7 A. J. Broeksteeg 8 J.T. M.Póels 9 A. M. L. van Soest 10 E. Hoppenreijs-de Loo 11 F. J. P. H. Muysers 12 G.C.Mulders 13 P. J. H. Driessen 14 G. Janssen 15 H. L. Pingen 16 G. M. Beterams 17 Th. A. M. Gommans 18 A. G. A. M. Bosmans-Aarts 19 W.G. M. Willems 20 W. W. Strijbosch-Norbuis 21 J. W. B. Reintjes 22 A. Mulders 23 L. W. H. Nelissen 24 G. J. M. Huijs-van Enckevort 25 B. M. M. Valckx 26 P. M. Janssen-Noyen Een groot aantal van deze kandidaten zullen vanaf september een C.D.A.- fraktie vormen in de gemeenteraad. Het programma dat dan uitgevoerd zal worden is nagenoeg gereed. Op zeer korte termijn zal het concept worden gepubliceerd. Nadat de leden daarover hebben kunnen discussiëren zal het programma op een algemene ledenver gadering van 6 april a.s. definitief wor den vastgesteld. Maar alvorens al onze aandacht te vestigen op de gemeenteraadsverkie zingen zullen we op 24 maart a.s. eerst nieuwe Provinciale Staten gaan kiezen. Onze Venrayse kandidaat is de heer H. Philipsen, die staat op een verkiesbare 32e plaats op de totale Limburgse lijst. Het is voor Venray van groot belang, dat hij zoveel mogelijk stemmen krijgt. De Limburgse verkiezingscampagne start deze keer in Venray op maandag 8 maart in zaal „In den Engel" te Venray. Daar zullen aanwezig zijn de Limburgse lijsttrekker de heer Buck alsmede de staatssekretaris P. van Zeil of H. de Boer, en uiteraard onze NoordLimburgse kandidaten, H. Phi lipsen uit Venray, Mevr. Grweldinger uit Horst, dhr. P. Hilhorst uit Sevenum en dhr. M. Cornelissen uit Arcen. Iedereen is van harte welkom in zaal In den Engel. Op II maart 1982 zal de Limburgse caravan in Horst zijn in zaal Custers in Hegelsom, waar de onderwijsproblema tiek in onze regio wordt besproken. Naast de Limburgse kandidaten uit onze regio en lijsttrekker Buck zal hier staatssekretaris van Onderwijs de heer Deetman aanwezig zijn. Wilt U meer informatie over onze partij of wilt U zich aanmelden als lid dan kunt U naar onderstaande telefoon nummers bellen: 04780-81469 (sekretaris) 04785 - 282 (penningmeester) „VERDWENEN" MAAR NIET VERGETEN Tewfiq Drak AL-Siba'i (Syrië) werd in 1947 in de stad Homs geboren. Hij studeerde medicijnen aan de universiteit van Damascus en ging in 1973 naar Canada om in Montreal neurologie te studeren. Twee van zijn vier dochters werden in Canada geboren, hij heeft ook een zoon. Toen hij met zijn gezin in Syrië terug keerde, opende hij een medische kliniek in Homs. In mei 1980, toen de situatie in Syrië verslechterde schreven familie leden in Saoedi-Arabië hem een briet omdat ze bezorgd om hem waren. Deze werd door de Syrische sensors onder- De FNV afd. Venray is een overkoe pelend orgaan ten behoeve van de plaatselijke vakverenigingen en bestaat derhalve dan ook uit een bestuur waarin afgevaardigden van de besturen van deze plaatselijke vakverenigingen ver tegenwoordigd zijn. Lijst bestuursleden: Voorzitter: J. Marks 2e Voorzitter: J. Hendriks Sekretaris: H. Verrijdt 2e Sekretaris: H. Nooijen Penningmeester: H. OpHey Aalmoezenier: Pastoor J. Peeters. Overige bestuursleden: P. Hendriks, P. Hagens, H. Linders, Fr. de Jong, A. Evers, Th. Peelers, J. v. d. Knippen berg, J. Peeters, F. Voermans. Dis- triktsbestuurder S. Habets. Wat is de doelstelling van het FNV afd. Venray? Algemene belangenbehartiging, waarin veranderingen, wijzigingen of verbeteringen van de woon-/leefsitua- ties beoogd worden voor de werknemers (sters)-groep als geheel. Individuele belangenbehartiging, waarin de vragen, de moeilijkheden en de problemen van elk lid afzonderlijk centraal staan. Nadere uitwerking specifieke Venray se zaken. Algemene belangenbehartiging le Werkgelegenheid. 2e Woonlastenonderzoek. 3e Vakbondsschool/ Deze zaken zijn reeds en blijven voortdurend onderwerp van gesprek binnen het bestuur en zijn d.m.v. het instellen van werkgroepen al enige tijd bezig e.e.a. in té vullen en uit te werken. We hopen in de toekomst meerdere taken voor de algemene belangen voor de leden aan te pakken. De Venrayse FNV afd. is d.m.v, het aanwijzen van 2 leden bezig om in 1982 de Info dienst gestalte te geven. Tevens is in samenwerking met een 15 tal leden in Venray de belastingdienst al reeds enige jaren aktief bezig pm voor de leden alle soorten formulieren in te vullen. Onverlet de hierboven aangegeven mogelijkheden zijn sommige indivi duele bestuursleden bereid en hebben daar ook kennis voor om voor leden de diverse zaken op te lossen of in deze te bemiddelen. Het bestuur is zich er van bewust dat het thuis ontvangen van leden niet bevorderlijk is voor gedach ten vorming en zal zich dan ook inN1982 sterk maken om te komen lot een eigen ruimte die in Venray mogelijkerwijs aanwezig zou kunnen zijn. De afd. Venray heeft plaatselijke en regionale vertegenwoordigingen in de diverse commissies die zich bezig houden met welzijn van de leden. In 1982 zal de bestuursuitbreiding met een vertegenwoordiging van de FNV vrou wenbeweging Venray gestalte moeten krijgen. Het bestuur streeft ernaar om d.m.v. de hieronder genoende vergaderingen de hierboven genoemde akliviteiten zo optimaal mogelijk te doen uitvoeren. Vergaderschema. Bestuursvergaderingen lx per maand, datums zijn bekend. 20 april 1982 Voorjaars ledenver gadering. 19 okt. 1982 Najaars ledenvergade ring. schept en hij moest een verklaring afleggen aan het hoofd van het gevangeniswezen in Homs. Hij werd daar een week lang vastgehouden, tot 2 juni 1980. Toen werd hij overgebracht naar een onbekende bestemming. Sindsdien hebben zijn familieleden en vrienden hem niet meer gezien en de gevangenisautoriteiten in Homs hebben gezegd dat ze niet weten waar hij is. Hij is „verdwenen". Hij is één van de 17 „verdwenen" personen die centraal staan in de internationale campagne tegen „ver dwijningen" die momenteel door Am nesty International in 40 landen gevoerd wordt. Volgens Amnesty zijn minstens 1 miljoen mensen het slachtoffer van „verdwijningen". Ook de werkgroep A.I. van Venray doet nog steeds aan deze campagne mee. Momenteel zijn we bezig met het benaderen van diverse vrouwenorgani saties en scholen. We proberen op deze manier zoveel mogelijk bekendheid te geven aan deze „verdwijningen" en mensen er toe te bewegen zelf iets te ondernemen, b.v. het schrijven van brieven of voorbedrukte kaarten naar autoriteiten van landen waar „verdwij ningen" plaatsvinden. Verder houden we in het kader van deze campagne op vrijdagavond 5 maart een fakkeloptocht in Venray. Vanaf 19.30 uur kunt U voor een fakkel terecht op het Schouwburgplein. Meer informatie hierover krijgt U volgende week in dit blad. Voor meer informatie over deze campagne of over het werk van Amnesty in hei algemeen kunt U terecht bij de contactpersoon van onze werk groep, Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84163. Giften ter ondersteuning van ons werk zijn welkom op gironr. 3875939. Regelmatig bijeenkomen van diverse werkgroepen. Het bestuur zal d.m.v. gebruik maken van plaatselijke en regionale bladen er zorg voor dragen dal het FNV onder de aandacht blijft van leden en niet-leden. Diverse folders o.a. Vak bondsschool zullen op de daarvoor geëigende plaatsen worden gedepo neerd. Gelet op de financiële problematiek die ongetwijfeld elk afdelingsbestuur wel zal kennen, wil het bestuur van de afd. Venray trachten om het hierboven aangemelde en al reeds in diverse zaken ten uitvoer gebrachte binnen de daar voor geldende grenzen iosamenspraak met de FNV Limburg c.q. FNV Amster dam en met gebruikmaking van de haar ten dienste staande evt. subsidies voor de leden op een zo adequaat mogelijke wijze uit te voeren. Gemeenteraadslijst nu definitief De leden van de PvdA in Venray heb ben de ontwerp-kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen, na enkele punten gewijzigd te hebben, goedgekeurd. De voornaamste wijziging is de vierde plaats die mevrouw T. Kemmelings kreeg toebedeeld. Mevrouw A. Koens moest haar vierde positie overigens pas afstaan, nadat het lot had beslist in haar nadeel De ontwerplijst ontmoette niet zo heel veel bezwaren. Enkele leden pro beerden alleen de huidige afdelings secretaris A. Leijssen, die vijfde was geplaatst door de lijstcommissie, naar voren te schuiven, hetgeen niet lukte. H. Willems, de huidige fractieleider in de gemeenteraad, werd met algemene stemmen tot lijsttrekker gekozen, ter wijl partijvoorzitter B. Kersten zonder tegenstand de tweede plaats kreeg toegewezen. Op de derde plaats staat J. v. d. Vorle, vierde mevrouw Kemme lings, vijfde Leijssen, zesde mevrouw Koens. STIJLDANSEN VOOR OUDEREN In samenwerking met Dansschool Janssen wil het bejaardenwerk starten met een cursus stijldansen voor oude ren. Deze zal starten op woensdag 24 maart a.s. van 18.30 - 20.00 uur in de Wieënhof. De cursus duurt 10 lessen en kost 65,per persoon. Normaal gesproken bestaat een dans paar uit een dame en een heer. Maar als er twee dames of twee heren een paar willen vormen, kan dat, mits één dame of heer permanent de andere rol danst. Opgave dient evenwel per paar te geschieden. Dit om te voorkomen dat mensen langs de kant komen te zitten. Voor nadere inlichtingen kunt U terecht bij het bejaardenwerk in De Wiekslag, telefoon 86706. N.B. be cursus start alleen bij voldoende deelname. KOKEN VOOR OUDEREN Er zijn nog enkele plaatsen binnen de kookcursus. Voor mensen die op dit moment nog twijfelen, dé kans om zich alsnog op te geven. De kosten bedragen 75,—. Daarvan wordt ook het materiaal (vlees, groenten e.d.) van betaald. Opgave graag vóór 5 maart. Betaling voor aanvang van de cursus. MUZIEK Vanuit de werkgroep activiteiten kwam het volgende voorstel: Zijn er ouderen, die vroeger in een fanfare of harmonie hebben gespeeld, en die momenteel niet meer aktief zijn?? Als deze mensen bijvoorbeeld samen met andere ouderen, nog zouden willen spelen, laten zij zich dan melden bij het bejaardenwerk. In de laatst gehouden raadsvergade ring van de gemeente Vierlingsbeek wer den o.a. de volgende voorstellen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het sportpark De Kleffen in Over- loon kan weer over meer licht beschik ken nu de raad 7.333,beschikbaar stelde voor plaatsing van 7 lichtmasten. In de St. Hubertusstraat te Vor- tum-MulIem kunnen een 12-tal licht masten worden geplaatst; daarvoor stelde de raad een bedrag van 16.400,- beschikbaar. De tennisvereniging te Vierlings beek kan 10.000,— lenen om een kantine te bouwen, welke elders is aangekocht, en welke 4 jaar oud is. De leden hebben zich verplicht tot voldoen de eigen inbreng. Ook de huurovereenkomsten voor diverse sportverenigingen bleken ha merstukken te zijn. Medegedeeld werd dat de Tennisvereniging te Overloon nu eindelijk de huurovereenkomst gete kend had. De raad was verheugd dat einde lijk begonnen zou kunnen worden met de bouw van de Openbare Bibliotheek te Vierlingsbeek. De eerste aanzet van een nieuw Vrijthof. Geen bezwaar van de raadsleden om garant te blijven voor een aan te gane geldlening ten bedrage van ƒ600.000,—. Wel hoopten college en raad dal veel inwoners van de gemeente gebruik zullen maken van deze dure maar wel noodzakelijke voor ziening. Maashees kan aan de verfraaiing van het dorp gaan beginnen. De raad stelde daarvoor 5805,beschikbaar. COLLEGE ZIET MET ZORG DE TOEKOMST TEGEMOET De mededeling dat aan de gemeente Vierlingsbeek veel minder woningbouw vergunningen zijn toegewezen, vervult het college met zorg. Het aantal wo ningzoekenden is nog steeds stijgende. In totaal zijn voor het komende jaar maar 37 woningtoewijzingen te ver wachten waaronder maar 5 woningwet woningen. Het zal onmogelijk zijn om in de huursector (de sociale woning bouw) de ergste gevallen te helpen. Het college vraagt zich af of het nog zin heeft nieuwe bestemmingsplannen te ontwerpen. Zeker niet, om door te gaan met het bouwrijpmaken van die bestemmingsplannen. Het zal zaak zijn nu te verkopen wat mogelijk is, zo nodig met verlies. De nota gronduit- giftebeleid zal toch, zij het vertraagd, uitkomen. Het college is uitgegaan van prognoses en deze komen niet uit; dat roept vraagtekens op. SSS OVERLOON Er is een gunstige ontwikkeling aan de gang, wat betreft de schuldsanering van de voetbalvereniging SSS te Over loon. Het voetbalbestuur heeft aan het college beloofd dit jaar 5.000,— extra af te lossen. GEMEENSCHAPSHUIS OVERLOON Mevr. Monné kreeg op haar vragen over het gemeenschapshuis te Overloon te horen dat de in november ingediende bouwaanvraag op 'n mogelijke realise ring getoetst wordt. Daarbij rekening houdende dat er van elders in de gemeente ook nog aanvragen te ver wachten zijn. Mevr. Monné, die teleurgesteld was, kreeg te horen dat mogelijk in de mei- vergadering het college met een voorstel zal komen. OVERLOONS NIEUWS Dat er in Overloon nog een behoor lijke belangstelling bestaat om namens Overloon zitting te nemen in de raad van de gemeente Vierlingsbeek, bleek op de vorige week gehouden vergade ring. Maar liefst 16 kandidaten gaven zich op, maar jammer genoeg maar een dame. Vast staat dat Mevr. MonnéSIuis er definitief mee stopt, terwijl ook de raadsleden Kremers en Kunen te kennen hebben gegeven niet meer terug te keren in de de raad. Overloon heeft thans zes raadsleden. Of dat aantal gecontinueerd zal worden moet de stemming uitwij zen. Op 2 april krijgen de inwoners van Overloon de gelegenheid middels een groslijststemming hun voorkeur uit te spreken en de rangorde vast te stellen. In de serie bijzondere concerten organiseert de Stichting Pastoor Kem- mere Koor te Geysteren in samenwer king met de ROZ op zondag 28 februari in de St. Willibrorduskerk te Geysteren een muzikale avond met het AACHE NER KAMMERCHOR uit Aken. Aanvang van het concert 20.00 uur. Dit uit 40 leden bestaand gemengd koor staat onder leiding van Thomas Beaujean en geniet in Duitsland een grote bekendheid. Door de ROZ worden radio-opna men gemaakt. De toegangsprijs voor deze uitvoering bedraagt ƒ4,50. Plaatsen kunnen worden besproken bij: Th. Jeuken, Dorpstraat 5, Geyste ren, tel. 04784-2060. openbare bibliotheek i/enray m OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: 226.3 - Boujuijs, K., en J. H. Meesters. Het verhaal van Israël. Na de behandeling van de geschiedenis van het joodse volk vanaf de Egyptische slavernij tot het jaar 135 na Chr. wordt duidelijk gemaakt hoe deze geschiedenis in het Oude Testament, zoals wij het nu kennen verweven is. 430.8 - Grée, A. Als je werkt? 255 woordjes. Prentenboek over een aantal beroepen, waarin de namen van de verschillende voorwerpen naast de teke ningen zijn afgedrukt. De woorden zijn soms moeilijk voor beginnende lezers; als kijk- en aanwijsboek geschikt voor kleuters. 532.5 - Amery, H. Proefjes-boek. Negenentwintig proefjes met eenvou dige uitleg die je zelf kunt uitvoeren. 535 - Wat is electriciteit. Een eerste kennismaking met electriciteit, wat het is, hoe het gemaakt wordt en hoe je kan gebruiken; toegelicht met een groot aantal thuis uit te voeren proefjes. 563.2 - Reichardt, H. De ijstijd; over mensen en dieren in de ijstijd. Beschreven wordt hoe 600.000 jaar geleden uitgestrekte gebieden op het noordelijk halfrond met ijs waren overdekt en wat dit voor gevolgen had voor het leven op aarde. 577.2 - Clucas, Ph. De natuur van maand tot maand. In woord en beeld wordt de natuur beschreven zoals je die in je eigen omgeving kan aantreffen. 588.1 - White, J. T. De geschiedenis van de heg. In het Engelse landschap komt de heg al voor in de 5e eeuw na Chr. De heg wordt gebruikt als grensafscheiding en is een bron van hout en Plantendelen, een natuurreser vaat in het klein. 917 Bijl, M. Sprookjes van de Efteling. Het verhaal van de sprookjes die in het recreatiepark De Efteling uitgebeeld zijn. 928.8 - Huppert, H. De dood in de ogen. Levensverhaal van een joods vrouw en haar zoontje die dank zij een „Palestina-certificaat" aan de dood ontkomen, maar wel van kamp naar kamp worden getransporteerd. za. m-sril-992 - Bennett, G. Sri Lanka. Nimal, een jongen die in een dorpje in het zuiden van Sri Lanka (Ceylon) woont, vertelt hoe de mensen daar wonen en werken. Uit PEEL EN MAAS van zaterdag 23 februari 1952 - nr. 8 De nieuwe St. Petrus Bandenschool in de Dr. Poelsstraat werd door Mgr. Dr. van Gils ingezegend. De eiervereniging Venray bestond 25 jaar. De gemiddelde eierprijsover die 25 jaar was 6,3 cent. De laagste prijs werd in 1935 betaald, n.l. slechts 2,6 cent per Door de Hengstenassociatie Venray werd in Duitsland een nieuwe hengst aangekocht: Honved 1, kampioen van Duitsland in 1951. Zuster Anicete Jenniskens zou in maart a.s vertrekken naar de missie in Belgisch Congo. In de carnavalsoptocht (een week later dan in 1982) trokken 48 wagens en groepen mee. (Nu in 1982 ruim 100). Ook in 1952 speelde de energievoor ziening een grote rol. De vereniging De Hollandse Molen kwam na een grondig onderzoek tot de conclusie, dat elke windmolen 30 tot 40.000 kilowatt-uur aan energie kan opwekken 'n leesbare krant POGING TOT INBRAAK Een inwoner deed aangifte van poging tot inbraak in zijn aan de Matterhornlaan gelegen woning. Aan de achterzijde was getracht een raam te forceren, hetgeen niet gelukte. Er ontstond wel schade aan raamkozijn en vleugel. DIEFSTAL VAN BIER EN LEGE FLESSEN Een inwoner deed aangifte van diefstal van 7 kratten met lege fris drankflessen en 2 kratten met lege bier flessen, vanuit zijn garage bij zijn woning aan de Kempweg Ook werd nog een krat met volle flesjes bier gestolen vanaf de binnenplaats van de woning. VERNIELINGEN Namens de PLEM werd aangifte gedaan van vernielingen aan 8 licht masten bij de kruising Maasheseweg- Venloseweg. Totale schade van die ver nielingen ƒ3900, LICHT GEWOND Een Venrayse autobestuurder reed over de Leunseweg. Bij de kruising met de Zuidsingel wilde hij rechtsaf zijn weg vervolgen. Een bromfietser reed op dat moment over het fietspad langs de Leunseweg en was bij de kruising voornemens rechtdoor te gaan. De personenauto botste tegen de bromfiets op. de bromfietsbestuurder kwam te vallen en werd gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Lat er kon hij naar huis wo rden overgebracht. Brom fiets en auto liepen schade op.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7