Het was weer carnaval in 't land van Peel en Maas De verdwenen Venrayse kapellen AGENDA Schoolfoto van vroeger INGEZONDEN Venray wil van nissenhutten af De huisvestings problematiek bij de Venrayse PTT PEEL EN MAAS B. en W. adviseren Gedeputeerde Staten over verdere ontgronding in Klein Oirlo MISSER GEMEENTEVOORLICHTING Als oud-Venrayer zijn wij Peel en Maas irouw gebleven. Wij lezen niet alleen het Venrayse nieuws, maar zelfs de rubriek „Gemccntépraat". Als de Venrayse markt niet werd ge houden, of als de markt niet op de bekende plaatsen werd gehouden, werd dit altijd in die rubriek vermeld. In dc laatste uitgave stonden wel alle mogelijke verkeersmaatregelen en slui tingen van kantoren, en ook dat er tijdens de carnavalsdagen geen huisvuil »erd opgehaald; maar nergens stond vermeld, dat de markt op maandag niet werd gehouden. Maandagmorgen ook wij hadden een vrije dag togen wij Venray- waarts om ,,te markten", maar noch op het Henseniusplein, noch op de Grote Markt, waren kramen te bespeuren. Met twee regels in de voorlichtings- rubriek had men ons die reis kunnen besparen. Hopenlijk een les voor de volgende keer. Uw lezer vanuit Deurne O. H. Uit een door de gemeente gehouden inventarisatie blijkt, dat bij industrieën op het industrieterrein Smakterheide nog al wat clandestien (zonder bouw vergunning) gebouwde nissenhutten staan. Door hun vormgeving en mate riaal zijn deze bouwsels een doorn in het oog van de welstandscommissie. Omdat de neiging bestaat dat deze oorspronkelijk als tijdelijke berging be doeld een permanent karakter krijgen, willen b. en w. hieraan paal en perk stellen. Het college heeft daarom besloten de nissenhutten bij INDUSTRIËLE be drijven te gedogen. Voor zover gebouwd zonder bouw vergunning zal er bij de bedrijven op worden aangedrongen de hutten zo dra mogelijk door een beter passend gebouw te vervangen. De nissenhutten bij AGRARISCHE bedrijven zullen onmiddellijk moeten verdwijnen. Bouwvergunning voor een nissenhut in het buitengebied zal niet worden verstrekt. Op verzoek van de gemeenteraad en mede als gevolg van een door de burge meester aan de sorteerders en postbo den gedane toezegging, heeft het college van b. en w. de directeur-generaal van deP.T.T. duidelijk gewezen op de huis vestingsproblemen van de Venrayse P.T.T. In de brief maakt het college duidelijk melding van de onwerkbare situaties voor de P.T.T.-beambten in Venray. Daarnaast wordt ook gewezen op de noodzakelijke ingrijpende aanpassing van het postkantoor omdat de loket- funktie een kritische beschouwing niet kan doorstaan. Bovendien wordt gesteld, dat het postkantoor volstrekt ontoegankelijk is voor gehandicapten in rolstoelen. Het college doet met klem een beroep op de Centrale Directie der P.T.T. zo spoedig mogelijk met de nieuwbouw op het industrieterrein ,,De Hulst" te beginnen om daarna het postkantoor aan de Patersstraat aan de huidige eisen des tijds aan te passen. Het college is bereid bij de ontwikke ling van de plannen de P.T.T. met alle mogelijke hulp terzijde te staan en waar mogelijk een snelle afhandeling van de noodzakelijke procedures te bewerkstel ligen. een abonnement waard BEDRIJFSVOETBALCLUB VENRAY JAARVERGADERING B.V.C. VENRAY Dinsdag 2 maart a.s. houdt de Be drijfsvoetbalclub Venray haar jaarver gadering. Uitgenodigd voor deze vergadering worden alle bedrijven c.q. instellingen die interesse hebben in deelname aan de bedrijfsvoetbalcompetitic in Venray. De vergadering wordt gehouden in de kantine van sporthal ,,De Wcttcling" en begint om 20.00 uur. F.C. PEELHAAS WEER SUCCESVOL Evenals vorig jaar hadden de mannen van café „De Pcelhaas" aan de Eind- straat weer een goed voetbaljaar. Er werden door Nellie weer als vanouds «Ie wedstrijden geprogrammeerd. Er werden in 1981 zo'n 30 wedstrijden ge- qieeld, waarvan er maar 6 verloren werden, 3x werd er gelijk gespeeld en 2lx gewonnen. Er werden 110 goals gescoord en er werd 36x door de tegen partijen tegen gescoord. Toernooien werden er 10 gespeeld, waarvan 2x le, 4x 2e en enkele lagere klasseringen. Topscoorder werd dit jaar de jeug dige Bert Rommen die op het ogenblik uitgeschakeld is i.v.m. een meniscus operatie. Hij scoorde maar liefst 28 doelpunten; tweede werd Huub Mulder met 25 doelpunten, terwijl Geert Tijssen (de nieuwe v. d. Kuylen van de Peelhaas) er ook nog 20 inknalde. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Het was weer carnaval.... Ruim drie dagen heeft Venray in de ban gezeten van het carnavalsgebeuren. Vele duizen den hebben aktief aan dat gebeuren meegedaan. Vele duizenden anderen hebben het over zich heen laten gaan; hebben gekeken en genoten van wat die anderen deden carnavalvieren. Dat begon allemaal al zaterdagmid dag toen alle Venrayse carnavals-prin sen met hun vorsten en gevolg ten gemeentehuize togen om daar de inhuldiging mee te maken van prins Joos III, en zelf het schouderklopje en veel sterkte kregen toegewenst van de opperpiëlhaas burgemeester Defesche. In onvervalst Maastrichts presenteerde zich de burgemeester, die daarmee wederom bewees dat hij het humoris tische in de carnaval wel weet te vinden. Beter nog dan Vorst Wim, die intussen met enkele jaren ervaring, beter van de tongriem zou moeten zijn gesneden. Maar evengoed was het optreden van Prins Joos, en onvergelijkelijk was het voor-de-vuist-weg kletsen van de Mer- selose Vorst, Tien Hoenselaar. De hoogste carnavalistische onder scheiding de Bronzen Piëlhaas werd die zaterdag uitgereikt aan Jacob de Bruijn, nestor van de Venrayse gemeenteraad. Drie en dertig jaar lang heeft hij zitting gehad in die gemeente raad. Niet alleen vanwege die uitzon derlijk lange zittingsperiode kreeg hij die Bronzen Piëlhaas, maar ook vanwege zijn werk in de bouwvakarbei dersbond, in de plaatselijke vóetbal- sport en in tal van andere maatschap pelijke instellingen Met Tien Hoenselaar was Jacob de Bruijn van mening dat deze hoge onderscheiding ook wel eens aan een jongere kon worden uitgereikt en niet altijd aan mensen die aan het einde van hun carrière staan. Na de officiële plechtigheden in het gemeentehuis trokken de kerkdorpen- prinsen weer huiswaarts. Veelal om daar met recepties de vastelaovesdaag in te luiden. ZONDAG Carnavalszondag is voor de meeste kerkdorpen de dag van hun optocht. In Leunen was dat van bijzonder hoog ge halte vanwege de uitzonderlijk mooie prinsenwagens. Zowel die van de „grote" prins, als die van de „kleine" prins blonken gewoon in het lentezon netje dat tijdens deze drie dagen zijn eerste warme stralen op het feestvieren de publiek wierp. Verdere uitblinkers waren zeker „Het Rad van Banentuur" en de straatnaamgeving in het zich meer en meer uitbreidende Leunen. Ook in Oostrum was het de prinsen wagen die de show stal. Dat worden toch wel staaltjes van vakkundig en fantasierijk praalwagenbouw. Verder zeer goede persiflages van het sportge beuren in deze plaats, en niet te vergeten de voortreffelijke portrettengalerij. In Castenray trokken liefst 30 goed verzorgde groepen en wagens langs 's Heren wegen. Zeker een bewijs dat ook daar het carnavalvieren nog steeds groeiende is. In de Venrayse kinderoptocht waren de grote groepen wel in de meerderheid. Het gezamenlijk iets maken of uitbeel den wint veld. Het Rode Kruisgroepje dat deze optocht opende, bracht al direct de nodige levendigheid in de stoet. Terecht kregen ze later dan ook de wisselbeker van Free Wheelin. Verdere prijswinnaars waren hier „wo ningzoekenden", „wij groeien groter", „wat is now Venroy zonder Brukske" en „joekskapellen". Maar ook Merselo bracht een optocht die het aanzien meer dan waard was. Veel uit het plaatselijk gebeuren werd op de hak genomen, maar evengoed kregen Den Uvl en Dales met de hamer op de kop. En ook de Vredepaal bleek in het Merselose te zijn teruggekeerd. Weliswaar aan de ketting gelegd, maar compleet met burgemees ters en al. De makers van deze wagen - Ruiter- club St. Jan - hebben dinsdag hun Vredepaal naar het grenspunt nabij het Defensiekanaal gebracht en daar met enige plechtigheid in de grond geplaatst. Na de plechtigheid, welke met zware arbeid gepaard ging vanwege de bevro ren grond, werden de aanwezigen op 'n rondje cognac getrakteerd. We zijn benieuwd hoe lang deze Vredepaal de drie-gemeente-grens zal sieren. MAANDAG Als steeds de grote dag van de optocht in Venray. Ruim honderd groepen en wagens deden er aan mee. Bijna twee uur trok een bonte stoet aan het duizendkoppige publiek voorbij. En weer mochten we constateren, dat de kwaliteit steeds beter wordt. Niet in het minst ook door de gezonde naijver van Leunen, Ysselsteyn en Oostrum, die e(k jaar opnieuw hun beste beentje voorzet ten om de wisseltrofee te bemachtigen, en steeds betere en mooiere wagens brengen. Het is ondoenlijk alle deel- namende wagens en groepen te om schrijven. Wij hebben een onbevoor oordeelde keus gemaakt uit bijna honderd foto's De uitslag van de „grote" carnavals optocht was als volgt: Groep I Eenlingen/Paren: 1. De Nacht van Venray Kleine groepen t.m. 10 personen: 1Weej komme op ennen ezel 2. Stukke vur ut museum 3. De blümkes van de Prins 4. Kiek ze kieken Middengroepen t.m. 20 personen: 1. Mit Veltun ien 't duuster. Zaterdag kreeg Jacob de Bruijn ,,De Bronzen Piëlhaas" uitgereikt. (Fotoreportage elders in dit blad.) Door Teunesen Zand- en Grindhan- del B.V. te Gennep is een ontgrondings vergunning gevraagd voor een aantal percelen, gelegen nabij Klein Oirlo (Diepeling). Het gaat hier om de uitbreiding van de bestaande grindgroe- ve, met een totale oppervlakte van ongeveer 17 ha. De bedoeling is, dat na de afgraving een waterpartij van ongeveer 45 ha. overblijft. Deze komt dan te liggen op de grondgebieden van de gemeenten Meerlo-Wanssum en Ven ray. Het college van b. en w. van Venray moet over deze ontgrondingsaanvraag Gedeputeerde Staten van Limburg adviseren. Hoewel het gehele te ontgraven ge bied gelegen is binnen de bestemming Agrarisch Gebied met Hoog Land schappelijke waarden van het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied, heeft het college mede gelet op de reeds bestaande groeve in principe geen overwegende bezwaren tegen verder gaande ontgronding. Wel moeten hier aan enkele voorwaarden worden ge steld. Zo zal tot overeenstemming moeten worden gekomen over de aanleg van een vervangende infrastructuur ter plaatse van dc ontgronding. Met name moet tot uitdrukking worden gebracht, dat b. en w. steun geven aan de opvatting van de dorpsraad Castenray. De aan te passen wegenstructuur zal geen afbreuk mogen doen aan de huidige goede bereikbaar heid van landerijen, de school te Tien- ray etc. In samenspraak met de gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray zal de diepte van de waterpartij en het afwer kingsplan van de ontgronding (afhan kelijk van de —recreatieve bestem ming) moeten worden opgesteld. Ten slotte moet als voorwaarde worden gesteld, dat te zijner tijd overdracht van de waterpartij en aanliggende gronden aan de gemeente zal moeten plaatsvin den. In het advies van b. en w. aan G.S. wordt vermeld, dat de eindbestemming van de waterpartij in de recreatieve sfeer zal liggen. Over de aard van de recreatie wordt in een ambtelijke werk groep, bestaande uit ambtenaren uit Venray en Meerlo-Wanssum van ge dachten gewisseld. VUURWAPENS Bij een inwoner van Venray werden een oud jach;geweer'en een flobert, als mede een hoeveelheid jachtpatronen in beslag genomen. Na onzerzoek en ver hoor werd deze inwoner, met de mededeling dat van een en ander proces verbaal zal worden opgemaakt, huis waars gezonden. Inrichting van een speelterreintje in Kulut II Het college van b. en w. is bereid tegemoet te komen aan de wens van de wijkvereniging Veltum om speelvoor- zieningen in het Bergkwartier en Kulut II te realiseren. Van het tien jaar geleden ingerichte speelterreintje in het Bergkwartier is alleen nog maar de glijbaan intact. Er van uitgaande, dat de bewoners zelf de hand- en spandiensten zullen vervullen, zal de gemeente een aantal nieuwe speel toestellen beschikbaar stellen. In Kulut II (Isabellahof) zal een klein terreintje worden ingericht voor kinde ren tot ongeveer zes jaar. Ook hier zal de gemeente materiaal beschikbaar stel len waarbij wordt gerekend op zelf werkzaamheid van de bewoners. In deze woonwijk zal eveneens aan de Isabellahof ook een groot speel terrein worden aangelegd. Bij wijze van proef zal hier o.m. een eenvoudig klim- net worden geplaatst. Deze voorziening is bestemd voor de jeugd boven zes jaar. BOTSING Een autobestuurder wilde vanaf de Merseloseweg links de Beek oprijden, maar nam de bocht te veel naar links en kwam daardoor in botsing met een tegemoetkomende personenauto, be stuurd door een plaatsgenoot. Hoewel de botsing frontaal was bleef het geluk kig bij materiële schade. 2. Roze Vlek. 3. Gemèntewage 3. Raodse misse. 4. Schoolfoto van vroeger. 5. Ö's pensionaat. Waorhin? Grote groep: 20 personen: 1Weej zien de toekomst donker in. 2. Geisha's. 3. Charlys Angels. 4. Hofhouding. Prinsenwagens: 1. Leunen. 2. Oostrum. 3. Ysselsteyn. Jeugd Prinsenwagens: 1. Ysselsteyn. 2. Leunen. 3. Ventay. Wagens: 1Weej zien vur de duuvel nie bang. 2. Grensgeval. 3. Ut Rad van Banentuur. DINSDAG Alleen in Ysselsteyn viert men op carnavalsdinsdag geen boerebruiloft. Daar trekt dan de optocht, waarvoor alle verkeer wordt stil gelegd. En insiders weten ons te vertellen dat de beste optocht van Venray in Ysselsteyn wordt gehouden De uitslag van de grootse optocht was: Kleine groepen: 1. Weej zien an de loëperij; 2. De fiets; 3. Het is koek en ei tussen ons; 4. Spreekwoordenkoppen; 5. Weej zien de straotvègers. Kleine wagens: 1. Boer-bakker-bolle- tje; 2. Tapijtkever; 3. Ewings boren olie op industrieterrein; 4. V.Z.O.; 5. Ned. elftal toch naar Spanje. Grote groepen: 1. Reuzenstep; 2. Liedjes uit de oude doos; 3. S(ch)lagers; 4. Hei oog; ged. 5e: Aardbeien Pim pelmezen. Eenlingen: 1. Sportmankementen; 2. W.W. trekker; 3. Aid menneke; 4. Ik heb 't met een half oog gezien. Grote .wagens: 1. Keverjager; 2. Controle; 3. Allemaol erremoei; 4.Klet- temest; 5. Bonte avond '83. Maar in Venray en op alle andere kerkdorpen worden op dinsdag de boerebruidsparen in de onecht verbon den om vervolgens in landouwers en met honderden bruiloftsgasten in lange stoeten door de straten te hossen om tenslotte met krentemik en koffie of zelfs met boeremoes en worst en spek de honger te stillen. Én dan komt onherroepelijk het einde van drie vastelaovesdaag in zicht. Met min of meer feestelijk ceremonieel wordt op klokke twaalf een punt gezet achter de regeringsperiode van de vele plaatselijke prinsen. En het is niet de eerste keer dat zo'n Prinselijke Dwaas heid tot tranen ontroerd wordt. En dat heeft dan niets te maken met het liedje „Ik kan wel böke als ik an Aswoensdag denk" Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43. telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D.J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, telefoon 82200 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America tel. 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: "s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. GEZONDHEIDSCENTRUM LANDWEERT Aronskelk 76 tel. 85900 of 88273 Bereikbaar van 8-12 uur en van 13.30 - 17,30 uur Hier zijn werkzaam: huisarts, maatsch. werkster, wijkverpleegkundige, gezins- en bejaardenzorg, centrum-assistente. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333' WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18 00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H:C.J. JANSSEN, telefoon 81458 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en VVanssum Zr. W. VAN NUNEN telefoon 04780-81269 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdagen zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 i Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds Opk met de schoolfoto van vroeger blijven we nog even in de car navalssfeer en publiceren deze week de groepsfoto zoals die in de carnavalsoptocht werd gemaakt. Komende week zijn we weer serieus Deze keer in de reeks „Schoolfoto's van vroeger" wel een heel apart exem plaar. De foto is gemaakt op 14 - II - 1911. We hebben van de oud-leerlingen de namen kunnen achterhalen. In de buurt van Merselo troffen wij er nog een aan. Oud en versleten als hij was, kostte het hem verschrikkelijk veel moeite ons informatie te geven. Alleen de namen stonden hem nog levendig voor de geest. Maar hij wist niet meer om welke school het ging. Het is wel een bijzondere foto. Kleine klassen waren in die dagen een uitzon dering. Waarschijnlijk gaat het om éen groepje leerlingen met uitzonderlijke leerstoornissen. Hun tamelijk forse gestalten let op de knieën en buikjes duiden erop dat ze wat ouder zijn dan de gemiddelde derde klasser. De moeilijkheid is dat we niet konden achterhalen of destijds in Venray van die klassen waren. Het zou natuurlijk kunnen dat in het geheim Franciscanen en Ursulinen een gemengde klas onder hun leiding hadden gevormd bij wijze van proef. Dan was dat natuurlijk strikt geheim gehouden achter de hoge kloostermuren. Misschien heeft de eerder genoemde oud-leerling zelfs mi dat geheim niet willen verraden. Wie trouwens op de burgerlijke stand de namen die hieron der staan tracht terug te vinden, zal net als wij ontdekken dat ze daar niet bekend zijn. Daarom aarzelen we die te geven; het zouden eens bijnamen kunnen zijn. Onder de hoede van Mère Maria(nne) van 't Ziekenhuus ziet U van links naar rechts staand: Wil d'n Mèster, Addy van Wil de Kruikezèker. Kees van Dal- land, Martien d'n Schriever, Jan van d'n Dokter, Annemie de Snijer van de Hagel, Ton de Lijntrekker. Hurkend: Wil d'n Bouwraodgèver, Gem van Sjef van de Singel, Marion van Coen van de Knip, Hetty de Vriever van de Langstraot en Frank van ut lezer. Anderhalf jaar geleden hebben wij U in een serie artikelen iets verteld over de veldkapellen waaraan ons dorp zo rijk is, en de laatste tijd konden we mede delingen doen over het onderhoud en de nodige restauraties die zullen gebeuren opdat dit rijke cultuurbezit in de toekomst behouden kan blijven. In de zestiger jaren van deze eeuw was dat besef over ons cultuurbezit niet zo levend en zo zijn er in die jaren drie kapellen gesloopt. Om hun geschiedenis in ieder geval voor de toekomst vast te leggen gaan we U in de komende nummers van „Peel en Maas" iets daarover vertellen. 1. DE ST. JOSEPHKAPEL Het juiste bouwjaar van deze kapel konden we niet achterhalen, maar zeker is wel dat hij in de vorige eeuw is ge bouwd door Martin Poels, de vader van de beroemde Jan Poels uil de Hof straat. De kapel was afgesloten met een hek waarvan de sleutel in bewaring was bij de verzorgster. In de kapel stond een eenvoudig beeld van de H. Joseph met het kind Jezus op zijn arm. In de maand maart, op het St. Joseph-feest liet de oude mevrouw Poels altijd bloemen brengen. De kapel was gelegen aan de Leunse- weg op de toenmalige splitsing van de Leunseweg en een veldweg naar de boerderij Molenhof, de Molenhofweg. Nu bevindt zich daar garage van de Ven, de Molenhofweg ter plaatse is verdwenen en de Acaciastraat is nieuw aangelegd na de oorlog. De eerste verzorgster van de kapel was een zekere mejuffrouw Lensen. Zij woonde met haar vader in de boerderij van Willems, welke boerderij gesloopt werd toen de Acaciastraat werd aange legd. Toen deze juffrouw Lensen te oud werd, heeft zij de verzorging overgedra gen aan mevrouw Marie Oudenhoven die van 1912 af, toen zij van Horst in Venray kwam wonen tot even voor de oorlog, in .1938, de zorg voor de kapel op zich heeft genomen. Van 1938 tot 1949 heeft mevrouw Truus Poels-Janssen de kapel verzorgd. In de oorlogsjaren kwamen iedere avond de buurtbewoners bij de kapel de rozenkrans bidden. Blijkens een inventarisatierapport over de kapellen in Venray, dat in november 1946 is opgemaakt door de Lagere Land- en Tuinbouwschool was op dat moment de kapel slecht onder houden. Het dak was als bouwvallig te bestempelen, terwijl de kapel inwendig zo goed als een ruïne was. In het rapport was gesproken over de beelden en die waren van minderwaardige kwa liteit en zij waren ook gebroken. Aanbevolen werd om na herstel enige beplanting aan te brengen in de vorm van bomen en struiken. De gemeente Venray heeft de kapel toen laten schoon maken en er wat struiken omheen geplant. Een nieuwe verzorgster werd blijkbaar niet gevonden, zodat na de re novatie de toestand van de kapel weder om snel slechter werd. In een rapport uit 1962 lezen we dat er een beeld van de H. Jo.seph in staat, dat er geen verzorging is en dat de toe stand slecht genoemd moet worden. Er wordt in dat rapport ook nog vermeld dat de kapel in feite ressorteert onder de parochie van O.L. Vrouw van 7 Smarten (de Paterskerk), maar dat hij op gemeentelijk terrein staat. Toen de huidige garage van de Ven al was gebouwd (er was overigens destijds een campingzaak van de fa. Claessens gevestigd) stond de kapel er nog, maar bij de aanleg van de Acaciastraat heeft de gemeente Venray in november 1965 de kapel laten slopen. In de krant van 20 november 1965 stond een foto van de heer Kruysen uit Venray met de tekst: „Hel oude St. Josef-kapelletje aan de Leunseweg is onder de slopershamer ge vallen ten behoeve van nieuwbouw ter plaatse." Zo ging dat vroeger. Gelukkig dat de inzichten nu wat beter zijn. De gegevens voor dit eerste artikel over de verdwenen kapellen van Venray werden verstrekt door o.a. familie Willems van de Molenhofweg, de heer H.Poels uit de Beukenlaan en mevrouw M. Oudenhoven-Jenniskens van „Het Schuttersveld".

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3