KERKELIJKE DIENSTEN STILLE OMGANG mee-leven mee-lijden rrf> GIRO1045000 III misskbum RixYnumd Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius PEEL EN MAAS Parochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Parochie Oirlo PEEL EN MAAS Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen PEEL EN MAAS uw weekblad Protestantse Kerkengemeenschap Rectoraat Heitje Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen VAMOSAVER ebberink OPBRENGST BLEEF VORIG JAAR ACHTER van mens hrt mens Overal op aarde is er honger, uitbuiting en onderdrukking. Overal verdriet, menselijke pijn. teleurstelling en ontrouw. Het lijden in zijn vele gestallen trekt een diep spoor door het mensenleven. Wie peilt het leed in de ogen van mensenkinderen in Polen, de hoorn van Afrika, in Brazilië of Nicaragua. Wie voelt de honger en ellende? Vastenactie-Limburg probeert mee te leven met hen die lijden in meer dan 100 veilige kerkelijke projekten die dicht bij de mens staan. Lang geleden stond Veronica langs de kruisweg van Jezus. Troostvol wiste zij zijn geschonden en bebloede gelaat schoon. Wij kunnen vandaag nog hetzelfde doen en óm Christus mee-leven en mee-lijden, van mens tot mens. van hart tot hart. VASTENACTIE LIMBURG ACTIVITEITEN CENTRUM VAN HET BISDOM VAN 27 FEBRUARI TOT EN MET 6 MAART Hallo allemaal, De dolle dagen zijn, helaas, voorbij. Langzaam hernemen we het ritme van alledag. Wellicht dat de jongerenviering van a.s. zaterdag 27 februari ons weer een stukje op weg kan helpen. We komen bij elkaar 's avonds om 19.00 uur onder de sacristie van de Grote Kerk. Het thema luidt: 40 dagen woestijn: een ervaring van levensbelang. Vasten! Wat is dat? Ik weet alleen dat die is afgeschaft. In afschaffen zijn we sterk, zeker als het gaat over beleyings- vormen die reeds lang dood zijn. En toch zitten we met die veertigdagentijd. Misschien betekent het wel: zes weken van eerlijkheid jegens onszelf. Geen tijd van vergeten, maar van inkeer, van zich herinneren. Daartoe worden we van oudsher al in deze dagen opgeroepen om ons met Christus terug te trekken in de woestijn, in de eenzaamheid. Niet om er te verdorren, maar in tegendeel om er nieuw voedsel te vinden voor ons leven. Hoe ongeloofwaardig dat ook klinken mag. Théo. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. ouders Duykers-Philip- sen en zoon Pieter Martinus Direks Wim van den Munckhof en overl. fam. Christina van Mil-Rutten (vwg. de buurt). Zondag: Eerste zondag in de veertig dagentijd. 8.00 leesmis, int. Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen Maria Bistervels-van Meijel en Jac. Bistervels; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen pastoor van Boxtel Chris Thijssen; li.00 Gezins viering met het thema: „Scherven bren gen geluk" (kinderkoor s.v.p. 10.30 uur aanwezig), int. overl. fam. Reijnders-v. Els Lies en Herman Jeuken-Verhuls- donk Christina van Mil-Rutten. Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 overl. ouders Laurensse-Maessen. Dinsdag: 9.00 Christina van Mil-Rut ten (gez. P.); 19.00 Johanna Janssen-. Huijbers. Woensdag: 9.00 Jacobus Schaeffers, echtgenote en zoon Piet; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens overl. ouders Janssen-Wijnhoven ouders Schols-Leers en overl. fam. Donderdag: 9.00 ouders Arts-Corne- lissen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het heilig Hart van Jezus. 9.00 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 14.00 (kapel St. Jozefkloos ter) 25-jarig huwelijksfeest Reijnders- van Els: 15.00 25-jarig huwelijksfeest Jakobs-Winnen; 19.00 overl. fam. Jans-Beken-Swinkels fam. Wenne- kers-Muyzers. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- Janssen Harrie Messemaeckers. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: José van Gerven en Mieke Janssen. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, wordt vanaf 9.00 uur de hei lige communie gebracht aan de zie ken. Zondag is de mis van 11.00 uur een GEZINSVIERING met het thema: „Scherven brengen geluk". Het kin derkoor wordt verzocht om om 10.30 uur aanwezig te zijn. Voor verdere uitleg zie de Bandelier, die dit weekend uitkomt. Stille Omgang De jaarlijkse Stille Omgang te Amsterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van 13 op 14 maart. Vanuit Noord-Limburg gaat men er per autobus heen. De intentie van dit jaar is: „Door Jezus Christus één in ver scheidenheid". De nederlandse kerkgemeenschap is reeds lang een toonbeeld van verschei denheid. Alleen wie echt Eucharistie wil vieren, kan in deze verscheidenheid de gemeenschap van Jezus Christus her kennen. De Stille Omgang biedt ernstige bezinning hierop. Mededelingen over de StHle Omgang op 13 maart vindt men op een affiche achter in de kerk. In onze parochie kunt U zich opgeven bij J. W. Arts, Willemstraat 8, Venray, tel. 04780-83372. Akolieten: Zaterdag: Henri Willems en Pieter Hermus, lezer: G. Regli. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg, lezer: M. Marlens; 9.300 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Wil- bert van Waayenburg en Wiljan Wilms. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Anneke van Soest en Mirjam van Soest. Woensdag en vrijdag: 19.00 Eugenie Driessen en Anja Sijbers. Vrijdag: 15.00 25 jaar huwelijk: br. Th. Thijssen. Zaterdag 27 febr.: 18.30 Avondmis Volkszang), int. uit dankbaarheid; overl. fam. Peeters. Misdienaars: Gert- Jan Wismans en Hans Hebben. Zondag 28 febr.: Ie zondag van de 40 dagentijd. 9.30 Hoogmis (koor en volkszang), int. Mevr. Pouwels; fam. Hendriks. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Kollekte voor de Landelijke Vasten- aktie. Door de week: iedere dag avondmis om 18.30 uur, behalve woensdag. 'n leesbare krant Zondag 28 februari: Eerste zondag van de Veertigdagentijd. H. Missen 9.00, 11.45; 10.15 hoogmis, gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: De jaarlijkse Stille Omgang te Am sterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van 13 op 14 maart. Vanuit Noord-Lim burg gaat men er per autobus heen. De intentie van dit jaar is:„Door Jezus Christus één gemeenschap in verschei denheid". Mededelingen over de Stille Omgang vindt U op een affiche achter in de kerk. In onze parochie kunt U zich opgeven bij de heer Raemakers, Langstraat 30. MISINTENTIES: Zaterdag: 18.30 Jo Janssen en overl. fam. Carel van Mil (v.w. de buren). Zondag: 9.00 voor de overledenen voor de parochie; 10.15 overl. ouders Spee-Arts; 11.45 Piet Maas (v.w. Oude Oostrumseweg); 18.00 Antoon Camps en overl. fam. Hein van Lierop. Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 jgt. overl. ouders Janssen- Timmermans Dorus Koek. Dinsdag: 8.00 Jozef Linders en overl. fam.; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 Selina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 overl. fam. Linders- v. d. Woldenberg. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Jenneskens-Deenen overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer; 19.00 gezinsmis; Anna Phi- lipsen-Kleuskens. Zaterdag: 8.00 Jacques v. Beesel en Petronella Cortenbach. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom. Zondag: 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Hans van Geenen; 11.45 Ricky Douwesen Peter Schoenmaekers; 18.00 Eric Arts en Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Martin Leenders; 19.00 André Basten. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ronnie Windrath. Eerste zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Huberta Janssen-Hendriks voor overl. Johannes Beterams voor overl. Thijs Arts voor overl. Tiny Philipsen en Nout Cremers als jaargetijde. Zang door het dameskoor Venrode. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 9.00 leesmis voor overl. Piet Swinkels voor overl. ouders en kinderen; 10.00 hoogmis voor overl. familie Cortenbach-Peters voor Mar tinus Bonants als jaargetijde voor overl. Martinus Jacobs. Gregoriaanse gezangen en volkszang met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. ouders van Ool-Lucassen voor overl. vader Thielen en kinderen; 18.30 avondmis voor overl. familie Pas-Man der s. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. fa milie Emonts en voor de overl. weldoe ners; 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Strijbosch (buurt). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Ar- noldina Aben-v. d. Mond. Woensdag: 8.00 leesmis tot bijzonde re intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. Agatha Theuvenet-Rosbak. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Emonts en overl. weldoeners; 19.00 avondmis voor overl. Wim Jeuken en dochter Jo en alle overl. familieleden. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.00 plechtige hu welijksinzegening en Eucharistieviering voor het bruidspaar van den Bekerom- Arts. In de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Sie- beres en zoon Guus. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. familie Huijbers- van Hoof voor overl. Frits Willems (buurt). Mededelingen: 1 A.s. maandag begint de maand maart die bijzonder is toegewijd aan de ver ering van de H. Jozef. Naast het Mariabeeld staat deze maand het beeld van de H. Jozef. De H. Jozef is de patroon van de arbeid en de be schermheilige van het gezin. Wil Hem daarom bijzonder vereren. 2 Binnenkort worden u de zakjes voor het vastenoffer thuis bezorgd. Wil nu reeds iets hierover op zij leggen, om de armen in de wereld te helpen! 3 Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: mej. Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 B. Verstegen, S. Ron gen; 9.00 M. Janssen, Th. Houwen; 10.00 S. Fijneman, P. v. Weert, F. Vercauteren; 11.30 J. Dommeck, B.. Trimbos; 18.30 M. Fijneman, G. Krij- nen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Rongen, R. Poels; 19.00 J. Linskens, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Duivenvoorde, J. Verstegen; 19.00 P. v. Dinter, T. Franken. Zaterdag; 19.00 Lena Camps-Dries- sen Hendrina Maria Houwen-Jacobs S Antoon Tacken en Wilhelmina Jans sen. Zondag: 8.30 Hubertina Rutten-Koc- kelkoren; 10.00 Gertruda Janssen-Pee- ters 4 overl. familie Camps-Wolters [gem. koor]. Maandag: 9.00 Maria Elisabeth Willemse-Kooyman. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Woensdag: 9.00 lot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 Harry Valckx en familie. Vrijdag: 9.00 Sjeng Hoedemakers. Zaterdag: 14.00 uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Rutten-Kessels; 19.00 Gezinsmis, Sjeng Potten 4 overl. familie Direks-Hellegers Theo Deenen en Math. Basten uit dankbaarheid Hen drina Maria Houwen-Jacobs. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Sjonnie van Cuijck, Robin Oudenhoven, Kon Versleijen, Ronny Reijnders. Zondag: 8.30 Willem Vollenberg, Michel Ghielen, Ronald Hoex, Bas Künen; 10.00 Wilbert Kusters, Sander Marlens, Clemens Weijs, Jan Rutten. Carnavals-collecte: De collecte voor Zuster Truus Poels onder de carnavalsmis van zondag j.l. heeft 575,70 opgebracht. Heel hartelijk dank, ook zeker namens Zuster Poels. Eerste zondag van de Vasten. Zaterdag: 16.00 gez. H. Mis (Dames koor) b.g.v. Ie H. Communie Monique Schuman; 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor) jaard. Johannes Wilhelmus van Dijk; maandd. Theodora Petronella de Mulder-Jeuken; jaard. Martinus Bots; tot bijzondere intentie (L.); Frans Baten (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis uil dankbaar heid; 10.00 Hoogmis Karei Achten en overleden familie Achten-Gommans; st. Joh. Peters, Antonetta Geurts en klein zoon Ted; st. Mart. Stevens, Huberdina Lenssen en dochter Anna; Joh. Clas sens (namens Biljartclub); jaard. Jan Speijken. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis tót bijzon dere intentie. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering tot bijzondere intentie (L.). Vrijdag: eerste v rijdag van de maand, toegewijd aan verering H. Hart van Jezus. 19.00 H. Mis overl. familie Ver- heyen-v. d. Sterren Frans Verstappen (koll.); st. Baten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), Sef Classens en zoon Simon; Theodora de Mulder-Jeuken namens de buurt; tot bijzondere intentie (L.) en tot bijzondere intentie (G.). een abonnement waard Misdienaars: Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Stefan Bloe men; Marcel Duykers en Urban Volle- berg. Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid b.g.v. een 80e verjaardag (D.). Zondag: 8.00 overl. fam. Ewalds-van de Loo; 10.00 overl. fam. Wismans- Wijnhoven. Dinsdag: 19.00 Gerard van Kuyck. Woensdag: 8.0Ó Willem van der Sterren. Tevens tot int. offeraars. Donderdag: 8.00 Jan Willemssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Om 9.00 uur Zieken-communie. 8.00 u. Martinus Kuypers (best. door de bejaar den vereniging). Zaterdag: 2.00 gez. Huwelijksmis tot int. van het bruidspaar Wim Wijers en Petra Stiphout; 19.00 Lei Heidens. Eerste zondag van de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bou ten gest. jrd. v. Theodora Berkers- Schwachöfer lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Zondag: 8.00 lsm. v. fam. Janssen- Litjens; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Maria Litjens-Smits hgm. v. Jan Tax; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Maandag: 19.00 maandd. v. overl. fam. van Hees-Voesten. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. Woensdag: 19.00 lsm v. Arnold Pij pers, echtg. en zoon Harry. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Willem Keijsers en echtg. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Crijmans; 19.00 lsm. als jrd. voor Leo Loonen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Nelly Claessens-Derix en Marly Weijs (vanw. ruiterclub). Misdienaar: 19.00 E. Holtackers. Akolieten: za 19.00 G. Voermans en Th. van Kempen; zo 8.00 Tj. Jennis- kens; 10.00 Har en John Comelissen en R.v.d. Beele; 11.15 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Rein Dupont (Oos trum) en Annemie Keijsers; Paul Op 't Veld en Gerry Leenders (Venray). Vastenaktie: Ook dit jaar is er weer de jaarlijkse vastenaktie, zowel de bisschoppelijke van Roermond als de landelijke. U kunt geven aan wie U wilt. De bussen voor het vastenoffer staan achter in de kerk. U krijgt thuis bezorgd zakjes van de landelijke en van de bisschoppelijke aktie van Roermond. Het gaat om de misdeelde mens in nood!!!! De kollekte met Carnaval bracht 1369.25 op. Alle gevers hartelijk dank. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Mevr. Anna Swinkels-Verschuren. Zondag: 8.30 H. Mis uit dankbaar heid nms. fam. Bus-Meulendijks; 10.00 weekd. v. Mathieu Arts; 11.30 gest. jgt. v. pastoor Hillebrandt. Maandag: 19.00 H. Mis voor Peter Johannes Philipsen. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. Frans Claessens nm%. oude buurt J.J. Woensdag: 8.00 H. Mis v. Gerardus Pijpers. Donderdag: 8.00 H. Mis v. Martien Hendriks en overl. fam. Vrijdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. Arts-Theunissen en dochter Diny. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Hendrikus Stiphout en Catharine Jeu ken; 2. jgt. v. Petronella van Well- Thoonen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Jos Bovee en Ramon Jacobs. Zondag: 8.30 Patrick Marcellis en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Rob Strijbos; 11.30 Joan Lutters en Bart Marcellis. Weekdagen: Roel Emonts en Patrick vergeldt. Vrij: Noël Michels, Karei Dekkers en Mare Sijbers. Mededelingen: 1Zondag 7 maart is pater de Hosson jarig! 2. In het weekend van 6 en 7 maart komt Broeder Gervafius Braks uit de Rips, die missionaris is op Suma tra preken over de Vastenaktie: Dit jaar is dat voor de opleiding van in landse catechisten en voor de bouw van een kerkje. 3. Dezer dagen krijgt U de Vastenzak- jes in huis. Het is weer de bedoeling dat er in deze vastentijd twee keer een inzameling is. De eerste keer in het weekend van 6 en 7 maart en de tweede keer in de Goede Week en met Pasen. Zaterdag 27 febr, Feest van St. Ga- briël, kloosterling. 7 uur H. Mis voor Jan Wilms. Zondag 28 febr.: Eerste zondag van de Vasten. 10.00 Marijke Janssen-Mi- chels; 11.30 Harry Versteegen (Haag) v.w. buurt. Maandag 1 maart: feest H. Swiebert, Bisschop. 8.30 jgt. Gerardus Pubben. Dinsdag: 8.30 jgt. Piet Arts. Woensdag: Schoolmis, feest van H. Frederik, abt. 8.30 overleden fam. Janssen-Arts. Donderdag: feest van H. Casimirus. 8.30 jgt. Maria L'Ortye-Lipperts. Vriidag: eerste vrijdag van de maand. Zieken ontvangen H. Communie. 8.30 ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag 6 maart: feest van H.H. Felicitas en Perpetua. Priesterzaterdag. Er zal een H. Mis gelezen worden voor roepingen. 3 uur Huwelijksmis Weyer- Michels; 7 uur voor Lamberdina van Dijk-v. d. Burgt. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag, zaterdag 3 uur en 7 uur Jolanda Kousemaker en Natasja Arts; 11.30 Sandra v. d. Akker en Marco Rongen. Kollektanten: zaterdag 7 uur T. Emonts; zondag 10.00 J. Arts; 11.30 Fr. Hendrix. Kerk schoonmaken 4 maart: Mevr. Kessels, Kleindorp; Mevr. Michels, Kleindorp 6b. P.S. Dit weekeinde zult u zeer waar schijnlijk de vastenaktie-enveloppe ont vangen. U krijgt maar een enveloppe voor de hele Vasten. Vijf kerkdorpen van Venray hebben twee projekten aangenomen op Sumatra (Indonesië). Een katechisten te onderhouden en een om een kerk te bouwen. U zult nog meer informatie ontvangen. Misschien zou het 'n goede gedachte zijn om gedurende de Vasten door de week naar de H. Mis te kotnen als U tijd zou hebben. Gebed is zeer nodig. Stille Omgang in Amsterdam in de nacht van 13 op 14 maart. Verdere berichten in „ons Krentje" en bulletin in de kerk. Zaterdag: 19 uur voor Henk Nabuurs Zondag: 10 uur voor Frans en Maria Veroude. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 8 uur voor bijz. intentie. Woensdag: 8 uur voor Henk Na buurs. Donderdag: 8 uur voor overl. ouders Vullings-Janssen. Vrijdag: 8.30 eerste vrijdag van de maand, t.i.v. fam. v. d. Heuvel. Zaterdag: 19 uur voor Peter Muysers en Getr. v. d. Sterren. Zondag 28 febr. Ie zondag van de Vasten. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank fam. Backer. Zondag: 9.45 Hgm. voor overl. en uit dank fam. Wismans; 11.15 Hgm. uit dank fam. van Kempen. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur zal. Willem en Theod. van Opbergen. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Jan Fleur- kens (C.). Donderdag: 4e zeswekensdienst zal. Antonia Willems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H. Hart. 8 uur bijzondere H. Mis ter ere H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur H. Mis tot deze intentie, 's Avonds om 7 uur Hgm. voor zal. Jan Willems. Akolieten voor 28 febr.: T. Leyssen, J. Reintjes, E. v. Dongen. Misdienaars: Jos Geurts, Kees Backer Zondag 28 februari a.s., begin van de veertigdagentijd, om tien uur viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert; predikant is Ds. J. Heine. Voorjaarszendingskollekte en inza meling voor de diakonie. Na de dienst gezamenlijk koffiedrin ken en informatie over Noord-Ierland door de heer O. de Haan uit Zeist. Om vijf uur vesperdienst in de Her vormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Eerste zondag van de Veertigdagen tijd, 28 febr. 1982. Zondag: 8 uur H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Pieter Evers en Martien Spee. Misdienaars van de week: André Swinkels en Johan Droesen. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. (D. C.). Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden De- rikx-Voesten. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders MeijboonvJanssen en overleden familieleden. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Harrie Muijsers. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag 27 febr. 19.00 Avondmis voor John van Veghel en Jan Rouwens en Piet Wismans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i. voor het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor Frans en August van Bergen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel, opening van Maart t.e.v. de H. Jozef. Dinsdag: 8.45H. Mis voor de overle den bedevaartgangers uit Den Haag, Leiden. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle bedevaartgangers van Smakt. Donderdag: 8.45 H. Mis voor onze weldoeners en Wim van Lieshout. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. Eerste vrijdag ziekencommunie. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Zult u God aanbidden zoals Hij het wil?" in de Koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 28 febr. om 10.00 uur v.m. Geen kollekte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el primer domingo del Cuaresma: a las once y cuarto Misa con cantos en Castellano y meditación breve sobre la Passión de Nestro Seflor. Después de la Misa reu- nión con un cafelito en la salita del convento. El miércoles próximo es el Miércoles de Cenizas: dia de ayuno y abstinencia. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES El dia 6 de Marzo, el primer sèbado de Marzo, en el Centro, de las 3 hasta las 5 primer clase de Lengua Espafiola para adultos. Hasta la vista. In de nacht van 13 op 14 maart wordt dit jaar de Stille Omgang te Amsterdam gehouden. De deelnemers uit Noord-Limburg worden met bussen in hun woonplaats afgehaald. Rustpauze is op de heen- en terugweg in de aula van de R.U. vlak bij de kerk van de Krijtberg. Lof te Cuyk in de St. Martinuskerk om kwart voor elf. Intentie: Door Jezus Christus een ge meenschap in verscheidenheid. De Stille Omgang is ook letterlijk wat de naam zegt. Al eeuwen rond een midd'elpunt: de Eucharistie. Niet alleen als historisch traject overeenkomstig het gebeuren in maart 1345. De Stille Omgang is een belevenis van onze Heer in het heden. Meer dan een beamen, is het een bereidheid Christus' woorden toegang te geven in het leven. Zich zelf aan te bieden om door en met ons vrede en heil in onze omgeving uit te stralen. In alle kerkportalen hangen affiches met informatie. Buskosten dit jaar onveranderd 25, Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij Sigarenmaga zijn 't Hofke, Julianasingel; Raema kers, Langstraat 30; J. W. Arts, Wil lemstraat 8, Venray. Voor deze deelnamers vertrekt de bus om 22.10 uur vanaf De Burggraaf. Hoek Marktstraat-Schoolstraat VASTENAKTIE NOORD-LIMBURG De landelijke Vastenactie heeft vorig jaar in Noord-Limburg een totaal be drag van 343.170,38 opgebracht, te genover 348.848,— in 1980. Er was dus sprake van vermindering van ruim tien procent. Het was voor de eerste keer in de achtjarige geschiedenis van de samenwerking der Noordlimburgse de kenaten in het kader van de landelijke vastenactie dat de opbrengst geen groei vertoonde. Een reden tot ongerustheid? Wij dachten van niet. Over de hele lijn is er sprake van inleveren en bezuinigen, dus is het niet verwonderlijk dat ook op ker kelijke en andere acties door het publiek bezuinigd wordt. Dat hoeft niets te maken te hebben met, wal de Vasten actie betreft, binnen-kerkelijk gekibbel. Bovendien nemen wij aan dat in de circa 20 Noordlimburgse parodies die zich in de loop der jaren hebben afgewend van de landelijke Vastenactie, een bewuste keuze is en wordt gemaakt. Misschien is het goed om, aan de vooravond van de Vastenactie 1982, erop te wijzen dat onlangs Kardinaal Willebrands openlijk verklaard heeft dat hij volledig en zonder voorbehoud achter de landelijke Vastenactie staat. Wij voelen ons dus in goed gezelschap. Hoewel de terugval in de opbrengsten natuurlijk niet prettig is (we slaan weer on liet peil van 1979!), geloven wij dat er vele. redenen zijn om enthousiast door te gaan. Wij willen Noord-Lim burg van harte danken voor de nog altijd schitterende deelname, zowel in geestelijk als in financieel opzicht. De mensen in de ontwikkelingslanden hebben onze steun harder nodig dan ooit! Heel bijzonder danken wij degenen (vaak woonachtig in parochies die hebben „afgehaakt"), die hun bijdrage rechtstreeks overmaken aan „onze' banken, aan BIS of aan het landelijk secretariaat in Zeist. Vorig jaar was dat ruim 135.000 gulden. Daar zit een fan tastisch stuk bewuste keuze achter. In 1981 hadden wij „honger-projec- tcn" in verschillende delen van de wereld, o.a. in Papua Nieuw-Guinea. Voor 1982 en wellicht meerdere jaren is de keuze van de werkgroep Noord-Lim burg van de landelijke Vastenactie gevallen op projecten in Latijns-Ameri- ka. waar de plattelandsbevolking meer en meer in de tang raakt van veelal on gewenste economische ontwikkelingen. Tegen deze onderdrukking trekken velen ten strijde. In de komende artikel tjes gaan wij daar nader op in. Wij hopen weer op U te mogen rekenen, voor de onderdrukten in Latijns-Amerika. Vastenactie Noord- Limburg, giro 225r?9r49,-Vcnlo. VERNIELINGEN P. uil Oostrum deed aangifte van vermeiing van de voorruit van zijn DAF personenauto welke hij op de parkeerplaats aan de Jan Hensenstraat had staan. De vernieling heeft zaterdagmiddag plaats gevonden. Eventuele getuigen van die vernieling worden verzocht met de politie in verbinding (e stellen. De eigenaresse van een personen auto, mej. D. uit Venlo, kwam zondagmorgen tot de ontdekking dat vandalen over haar op de Schoolstraat geparkeerd staande auto hadden ge lopen. Zowel het dak als de motorkap bleken daartegen niet bestand te zijn en vertoonden behoorlijke deuken. Die dame zit nu met een flinke schade, welke niet door haar verzekering wordt vergoed. Voor de opsporing roept de politie graag de hulp in van getuigen. DADERS VANDALISME GEPAKT In de nacht van zaterdag op zondag hield de Venrayse politie 4 knapen aan, in de leeftijd van 18 tot 21 jaar, terzake baldadigheid die nacht in Venray ge pleegd. Het vandalisme bestond o.a. uit: met stenen gooien en prullebakken omver werpen. Twee knapen waren uit Rijswijk, een uit Den Haag en een uit Venray afkomstig. De knapen uit de Randstad waren naar Venray gekomen om er carnaval te vieren en meenden dat hun spelletjes in Venray wel getolereerd werden. Maar op Venrays politiebureau werd hen duidelijk gemaakt dat vanda lisme niets met carnaval te maken heeft. Na verhoor en aanzegging dat tegen hen 'procesverbaal zal worden opgemaakt werd het viertal naar hun gastgezin, resp. ouderlijke woning gezonden. DRANK IN BESTUURDER Ook tijdens de carnaval hanteert Venrays politie de slogan: „Glaasje op laat je rijden". Dat ondervond een 20-jarige Venrayse bestuurder toen bij hem overmatig alcoholgebruik werd geconstateerd. Na het bekende blazen moest hij de bloedproef ondergaan. Met de aanzegging dat hem een rijverbod was opgelegd en dat proces verbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. SCHOORSTEENBRAND Venrayse brandweerlieden hadden nogal wat moeite om een hardnekkige schoorsteenbrand op de Kcmpweg te blussen. Tijdige ontdekking en inzet van gróót materieel kon uitbreiding voorkomen. De Kempweg werd voor het verkeer afgesloten, maar gezien het tijdstip en de plaats van de brand waren de nodige kijklustigen op de been. De schade bleef beperkt. DIEFSTAL IN CARAVAN W. uit Grubbenvorst deed aangifte dat met grof geweld was binnengedron gen in een caravan welke alhier op een terrein aan de Metaalweg staat. Uit de caravan werd een koelkast gestolen. Wie heeft de dader(s) met die gestolen koelkast zien slepen? Gaarne aanwij zingen bij de politie. MET GESTOLEN AUTO TEGEN BOOM Zwaar gewond moest de 26-jarige v. d. B. uit Ottersum naar het ziekenhuis alhier worden vervoerd, nadat hij zondagavond, waarschijnlijk door te hoge snelheid, op de Geysterseweg te Oostrum, de door hem bestuurde auto niet in de juiste koers kon houden en tegen een boom botste. De auto was total loss. Nadien kwam bij de politie1 het bericht binnen dat deze auto in Overloon was gestolen. Het verdere onderzoek werd toen overgedragen aan de rijkspolitie van de groep Oploo. BINNENBRANDJE Een bewoonster van een woning in de Patersstraat was kennelijk met een brandende sigaret op de bank in de woonkamer in slaap gevallen. Daardoor ontstond er eer. begin van brand, welke tijdig ontdekt werd en geblust kon worden. Vermoedelijk door de rook was de bewoonster onwel geworden. Zij werd uit voorzorg naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. De schade in de woning bleef beperkt. POGING TOT INBRAAK Donderdagavond werd getracht in te breken in een woning aan de Engelen-: straat. Men probeerde met een koevoet binnen te komen, maar dat is kennelijl; niet gelukt. Mogelijk zijn de daden gestoord. Er was flinke schade aan tuin deur, garagedeur en raamkozijnen. De bewoners waren tijdelijk afwezig. Mogelijk zijn er getuigen van die inbreking. Zij worden verzocht zich verbinding te stellen met de politie. VERNIELINGEN G. deed aangifte van vernieling van een achterlicht van zijn op de Hoen derstraat geparkeerde personenauto. In de nacht van zondag op maat dag werd een winkelruit van kleding zaak Primode in het Schoutenstraatje vernield, vermoedelijk door een groepjt jongelui. Van die daders is het signalement bij de politie bekend. Zij zullen dus wel achterhaald kunne# worden. De politie onderzoekt of het dezelfde groep is welke onmstreeks 1 uur in die nacht een ruit van cafetaria V. in de Schoolstraat vernielde. Die groep was echter zo sportief om gezamenlijk de schade van de ruit de eigenaar te vergoeden. DIEFSTAL UIT WONING Ten nadele van v. O. aan de Veltumse Kleffen werd donderdagavond, tussen half acht en kwart voor tien, doof inklimming of insluiping, in zijn woning een fototas met inhoud en en blik met kleingeld ontvreemd. De totale waarde bedraagt ongeveer 1000 gulden. Omdat die diefstal heeft plaatsgevon den in een fiatwoning zijn er mogelijk getuigen die de politie op het spoor naar de dader kunnen zetten. Getuigen wor den verzocht kontakt op te nemen met de recherche.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 10