NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VERKIEZING DORPSRAAD LEUNEN Gunning van de kermissen op de kerkdorpen ANWB- mobielkantoor komt weer Collectekalender voor februari Vergadering commissie voor sportzaken c.a. Vergadering commissie voor cultuur Vergadering commissie voor financiën Oosterbosweg afgesloten Vergadering commissie voor ruimt, ordening c.a. Vergadering commissie voor openbare werken Vergadering commissie voor onderwijs Commissie voor verkeer Bouwvergunningen verleend Bouwvergunning aangevraagd Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Hinderwet agenda agenda agenda WIE WIL ONDERSCHEIDING IN BRUIKLEEN AFSTAAN Eind februari Op 28 en 29 februari a.s. zal de evolving van het kerkdorp Leunen 3ar de slembus kunnen gaan om een euwe dorpsraad te kiezen. De huidige urpsraad heeft er dan ruim 4 jaar op [ten. Na de dorpsraad Oirlo is de orpsraad Leunen de tweede die voor tweede keer via de verkiezingen ordt samengesteld. De verkiezingen georganiseerd door dorpsraad in samenwerking met de tmeente Venray en staan onder lezicht van het hoofd van de afdeling jvolkingszaken. Op dit moment wordt in Leunen een imapagne gehouden on der de inwo- as om kandidaten te werven voor de Drpsraad, die elf leden zal tellen. De dorpsraad zal worden samenge- eld via aanwijzing van een afgevaar- igde door de L.L.T.B., de L.V.B., de ejaardenvereniging en de Jeugdcom- lissie uit Leunen. Op deze wijze wordt ereikt dat het verenigingsleven in de orpsraad is vertegenwoordigd. Naast czevier zullen 7 personen via algemene ïkiezingen in de dorpsraad worden ikozen. De dorpsraad Leunen maakt zich erk voor de belangen van het dorp, •elal te bevatten in het begrip „leef- urheid". Verbetering van de leefbaarheid is proces, dat door de bevolking van tn dorp zelf gaande moet worden •houden. Het gegeven dat de bevol- ng kan mee praten over de toekomst in haar dorp heeft op zichzelf al een rbeterend effect op de leefbaarheid. Het gemeentebestuur van Venray ziet maar al te goed in en beschouwt de jrpsraad dan ook duidelijk als een ge- irekspartner als het gaat om zaken die tdorp aangaan. Met ups en downs is de afgelopen 4 jaar door de dorpsraad gewerkt aan woningbouw, onderwijs, dorpsver- fraaiïng, diverse zaken m.b.t. het verenigingsleven, verkeersveiligheid, onderhoud van wegen en bermen, de aanleg van een trapveldje etc. Ook is door de dorpsraad deelgeno men aan de inspraak rond o.a. het streekplan Noord en Midden Limburg, het bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente en de diverse deelnota's van het gemeentelijk Welzijnsplan. Een dorpsraad staat er niet alleen v oor. Alle tien Venrayse dorpsraden nemen deel aan het dorpenoverleg Ven ray. Op deze manier is het mogelijk om gezamenlijk die aspecten van leefbaar heid te bevorderen welke in de dorpen spelen danwel ondersteuning te vinden voor de eigen zaak. Nog vaak horen we dat de dorpsraad een politiek orgaan is, zoals bijv. de gemeenteraad. Dit is beslist niet waar. De dorpsraad is een groep mensen die zich wil inzetten voor de belangen van het dorp en dit alleen maar kan doen in overleg met de bewoners van Leunen. Zij moeten er achter staan. Uit de opsomming van activiteiten waarmee de dorpsraad zich bezighoudt, blijkt wel de belangrijke plaats die een dorpsraad in het dorp kan innemen. Het slagen van de verkiezingen is evenzo belangrijk. Een voorwaarde is wel dat zich voldoende inwoners van Leunen zich kandidaat stellen. De termijn waarbinnen dit kan loopt tot 5 februari. Wie interesse heeft kan zich melden bij Jan Reintjes, de huidige voorzitter, bij Marcella Deliën, de huidige secreta resse van de dorpsraad, of bij ieder ander lid van de dorpsraad. Ook voor informatie kunt u bij hen terecht. Het college van b. en w. heeft de trmissen op de kerkdorpen voor 1982 tgund. Bij het vooroverleg in november j.l. is itvoerig met de vertegenwoordigers an de verschillende dorpsraden over de ventuele plaatsing van kermisattracties sproken. Dit heeft tot resultaat gehad, dat de ensen van de dorpsraden bij de unning een rol hebben gespeeld. Zo is tegemoet gekomen aan de wens tan de drie grote kerkdorpen Leunen, sselsteyn en Oostrum om twee kinder- Itracties te krijgen in plaats van 1. Ook e kleine kerkdorpen zijn op hun wen en bediend door de plaatsing van óf en kindervliegtuigmolen óf een baby- port. De gunning ziet er volgt uit: M. Boeken te Helmond: autoscooter n alle 8 kerkdorpen Oirlo, Leunen, Icide, Merselo, Ysselsteyn, Castenray. feulen en Oostrum; babysport in 5 erkdorpen: Leunen, Ysselsteyn, Cas- enray, Veulen en Oostrum: kinder- Uegtuigmnlen in 6 kerkdorpen: Oirlo% eunen. Heide, Merselo, Ysselsteyn en )ostrum; boksbal in 8 kerkdorpen bij utoscooter. D. Lutgens te Roermond: suikerspin - lopcorn in 4 kerkdorpen: Oirlo, .eunen, Ysselsteyn en Oostrum. Anton Regter te Langenboom: schiet- rermaak in alle 8 kerkdorpen, zij het net vervanging door collega Adriaan tegter uit Utrecht in Oostrum. i. Regter te Oss: lijntrekspel annex lossenspuii in alle 8 kerkdorpen; «weefmolen in 3 kerkdorpen: Leunen, fsselsteyn en Oostrum. N. van Spronsen te Delft: balco-rotor 6 kerkdorpen: Oirlo, Leunen, derseio, Ysselsteyn, Castenray en 3ostrum; bulldozer-schuifspel in 2 terkdorpen: Heideen Veulen. Fa. J. Camps zn. te Horst: nougat- luikèrkraam in alle 8 kerkdorpen. J. Otten te Gemert: viskraam in alle 8 terkdorpen. Ook gedurende het seizoen 1982 zal de A.N.W.B. met zijn mobiel kantoor in Venray komen om toeristische in formatie te verschaffen. Zoals andere jaren zal het mobiele kantoor een standplaats krijgen op de parkeerplaatsen nabij de schouwburg aan de Schoolstraat op iedere dinsdag van 10.00 tot 16.00 uur, in de periode van 15 maart tot 27 augustus a.s. Op 13 februari jeugdcarnavalsvereni ging De Hazekeutel. (Plaatselijke aktie >n het kader van het jeugdcollectewe- zen). Alleen voor deze aktie is vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven Periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. De bestuurscommissie voor sport zaken, jeugd- en jongerenwerk verga dert op donderdag 28 januari a.s. in kamer 019 van het raadhuis. Tijdens deze openbare vergadering worden de navolgende onderwerpen be handeld: het beschikbaar stenen van een bijdrage uit het jeugdfonds ten behoeve van aanschaf inventaris en interne aan passingen Stichting wijkcentrum Noord West; het beschikbaar stellen van een krediet voor de automatisering van de chloorinstallatie van P.H. meting in het gemeentelijk zwembad; het beschikbaar stellen van een krediet voor renovatie van de kleed accommodatie Smakt/Holthees. De commissie voor cultuur houdt samen met de monumentencommissie op maandag 1 februari in kamer 126 van het raadhuis een openbare vergade ring. Aanvang 17.15 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: Gedachten wisseling over de ge meentelijke monumentenverordening; Verkiezing van een voorzitter van de monumentencommissie; Afspraken over werkwijze en vergaderdata van deze commissie en Gedachtenwisseling over de sa menstelling van de gemeentelijke mo numentenlijst. Op woensdag 3 februari wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie voor financiën en belastin gen in kamer 004 van het raadhuis. Aanvang 17.15 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: bespreking van het voorstel aan de raad tot wijziging van de verorde ning afvalstoffenheffing Venray 1981; bespreking van het voorstel aan de raad in verband met diverse aan schaffingen t.b.v. de gemeentepoli tie. Na het openbare gedeelte zal de commissie nog achter gesloten deuren vergaderen. De gemeente heeft de.,Oosterbosweg in Castenray voor alle verkeer afgeslo ten omdat deze weg door opdooi ernstig is beschadigd. Voorlopig mogen alleen wielrijders van de Oosterboswee ee- maken. In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting van dinsdag 2 februari zullen de volgende punten aan de orde komen: Vaststelling kapverordening: de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een nieuw model kapverordening opgesteld, waarin meer aandacht is gegeven aan het facet milieu. Het is de bedoeling van het college van b. en w. dat deze verordening ook in Venray zal worden toegepast; Ontgronding Diepeling: Aan de commissie wordt advies gevraagd over de ontgrondingsaanvrage van de fa., Teunissen/Gennep voor wat betreft de gronden onder Klein-Oirlo; Wijzigingen en bouwverordening logiesgebouwen: Als gevolg van nieuwe ontwikkelingen in het bouwwezen wordt voorgesteld de gemeentelijke bouwverordening te wijzigen onder andere m.b.t. de voorschriften van energie-isolatie en maatvoering; Bouwplan van Dijck/Leunen: Het voornemen van de heer van Dijck in Leunen een zaal te bouwen is reeds in de vorige commssievergadcring behandeld. Toen werd besloten tot het houden van een hoorzitting, om hen die een bezwaarschrift tegen het bouwplan had den ingediend te horen. Inmiddels heeft deze hoorzitting plaatsgevonden. Dinsdag 2 februari komt de comissie Openbare Werken bijeen om de volgen de punten te bespreken: Krediet van een pompput en pers leiding t.b.v. de ontwatering van de voormalige stortplaats Venrays Broek, krediet groot 117.000,—. Krediet voor de aanleg van fiets paden: a Stationsweg tussen Oostsingel en Kruidenlaan; b Henri Dunantstraat tussen Zuidsin gel en Brukske. Renovatie kleedlokalen voetbalver eniging Smakt/Holthees. De aanschaf van een tractor en bermvijzel voor onderhoud wegbermen en sloten. Beheer gemeente bossen. Vestiging van zakelijke rechten c.q. aangaan ruilovereenkomsten met be trekking tot leidingstroken in Kulut-I; Onteigening van grond in het bestemmingplan Landweert. Verkoop van grond in het bestem mingsplan Landweert aan de woning bouwvereniging Noord-Limburg, t.b.v. de bouw van 57 woningen. De agenda en de notulen van beide vergaderingen liggen zoals gebruikelijk ter inzage in de infotiek in de hal van het raadhuis. Op dinsdag 2 februari a.s. om 16.30 uur houdt de commissie voor onder wijs, vormingswerk en recreatie een openbare vergadering in kamer 127 van het raadhuis. Over een groot aantal onderwerpen zal decommissie het college moeten ad viseren: het educatief programma en emancipatieprogramma 1982; het beschikbaar stellen van gelden voor het uitvoeren van herstellingen en het aanschaffen van schoolbehoeften t.b.v. de L.O.M.-school ,,'t Groene- wold"; het vaststellen van de vergoeding van de kosten concierge van de M.L.K.- school ,,De Essel" over de jaren 1979 en 1980; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen t.b.v. de lagere school Co- ninxhof; intrekken van een beroep t.b.v. de openbare lagere school „De Fliere- fluit"; het beschikbaar stellen van gelden voor het uitvoeren van herstellingen en het treffen van preventieve maatregelen t.b.v. het dak van „De Essel''; het beschikbaar stellen van gelden voor het herstel van de L.O.M.-school ,,'tGroenewold"; het verlenen van medewerking voor het aanbrengen van een afvoer van hemelwater van de lagere school in Hei de; verzoek aan de minister van onderwijs en wetenschappen om de openbare lagere school in Landweert voor het jaar 1982 in bijzondere om standigheden te verklaren; vaststelling van het bedrag per leerling voor 1982 t.b.v. het gewoon lager onderwijs, de L.O.M.-school en de M.L.K.-school; vaststelling van het bedrag per leerling voor de bestrijding van de administratiekosten voor 1982. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De openbare vergadering van de com missie voor verkeer, welke gehouden zou worden op 1 februari, gaat NIET door. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op maandag 1 maart a.s. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 januari 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een berging aan de Leikeswei 7, t.n.v. P. J.Keijsers; het uitbreiden van de rundveestal aan de Timmermannsweg 42, t.n.v. J. Th. J. Arts; het plaatsen van een 27 MC-an- tenne aan de Bolderik 38, t.n.v. M. J. M. Hendriks; het verbouwen en uitbreiden van het bejaardencentrum „Het Schutters veld" t.n.v. de Woningbouwvereniging Noord-Limburg; het verbouwen van het woonge deelte van een boerderij aan de Timmer mannsweg 57, t.n.v. L. H. T. Spreeu- wenberg. Venray, 29 januari 1982 De burgemeester van Venray mr. H. J.M.Defesche Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van hel geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van de woning St. Ursulastraat 14, t.n.v. Woningbouw vereniging „Noord-Limburg"; het uitbreiden van de woning Kruidenlaan 75, t.n.v. Woningbouw vereniging „Noord-Limburg": het plaatsen van een clubhuis op perceel T 1134 (ged.), gelegen aan de Smakterweg, t.n.v. Stockcarracing „De Peeldrivers", p/a Dakdekkerstraat 15 te Venray; het bouwen van een tuinmuur aan de Peter Janssenweg 3, t.n.v. J. H. H. M. Maessen; het verbouwen van de woning Hoenderstraat 41, t.n.v. H. G. M. de Bruijn; het verbouwen en uitbreiden van •hotel/café/restaurant „De Burggraaf" aan de Stationsweg 1, t.n.v. C. E. J. Sloots, Brienenlaan 1 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 29 januari 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 29 januari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Gedeputeerde Saten van Limburg hebben 15 januari 1982 aan het ge meentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een tweede bedrijfswoning op perceel N 606, gelegen aan de Horsterweg, t.n.v. W. G. M. Loenen, Horsterweg 9 te Leunen; het uitbreiden van een mestvar- kensstal aan de Steegse Peelweg 100, t.n.v, F. A. M. Gommers. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzend- datum. Venray, 29 januari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 20 januari 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: A. van Deursen, Hoogriebroekse- weg 1 te Castenray-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Hoogriebroekseweg 1 te Castenray. J. Arts, Vredeweg 2 te Vredepeel- Venray, voor het ex. art. 6a, uitbrei den/wijzigen van een pluimveehouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg 2 te Vredepeel. Mevr. J. M. T. Geurts-Claassen, Koepas,2 te Oirlo-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkenshoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Koepas 2 te Oirlo. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 29 januari 1982 tot 1 maart 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 1 maart 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening niet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 29 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Stichting Stuurgroep (jeugd)werkloosheid (STUW) noorde lijk Limburg i.o.. Bergweg 4 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbrei den/wijzigen van een timmerwerk plaats, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Maasheseweg 63 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 12 februari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dar hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 29 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad 9-2 19.00 u. raadszaal Soc. zaken, volksgez. en m. werk 28-1 17.00 u. k. 127 Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) 28-1 19.00 u. raadszaal Cultuur 1-2 17.15 u. k. 126 Onderw., vormingsw. en recreatie 2-2 16.30 u. k. K19 Openbare werken 2-2 19.00 u. k. 127 Financiën en belastingen 3-2 17.15 u. k. 004 Ruimt. ord. en Volkshuisv. 4-2 19.00 u. k. 127 Welstand 11-2 14.15 u. k. 126 Verkeer 1-3 16.30 u. k. 127 Handel en middenstandszaken 6-4 15.30 u. k. 126 Werkgelegenheid 28-4 16.00 u. k. 126 Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 25-2 Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 25-2 Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden. Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Bij de voorbereidingen van een Dlan om een tentoonstelling in terienten in het Gemeentemuseum Venray (Freule- keshuus, Eindstraat), in de periode april/mei 1982 over Ridderorden en Onderscheidingen wordt Uw hulp ge vraagd. Om het zwaartepunt van de tentoon stelling op Venray te leggen vragen wij beleefd doch dringend medewerking te verlenen in de vorm van het in bruik leen geven van alle mogelijke Ridder orden, onderscheidingen, oorkonden, foto's etc., die in de loop der eeuwen zijn uitgereikt aan inwoners van Venray en/of omgeving. Het is de bedoeling om een zo breed mogelijk overzicht te geven van op hoeveel verschillende manieren en om hoeveel verschillende redenen personen uit Venray erkenning hebben gekregen door de overheid, kerk, vereniging etc. voor hun verdienste voor de gemeenschap in het algemeen en/of Venray in het bijzonder. Om enige voorbeelden te noemen: Ridderorden en eremedailles, reddings medailles, watersnoodmedailles, bij zondere onderscheidingen voor krijgs verrichtingen (Waterloo 1815, Belgische opstand 1830-1831, Ie wereldoorlog, voormalig Ned.Indië 1925-1950, Korea 1950-1953, Nieuw Guinea 1962, Liba non 1979-1981 etc. Medailles Rode Kruis, Vrijwilligers, Schutterij, Trouwe dienstmedailles. Medailles n.a.v. 2e wereldoorlog (mei 1940, 1944-45) ver zet, pilotenhulp, erespelden, ereprijzen (APK-plak) etc. Uit ervaring is bekend dat door bescheidenheid van de decorandus enige aarzeling aanwezig is, om met derge lijk materiaal tevoorschijn te komen. Moge dit geen beletsel zijn om het mogelijk te maken tentoon te stellen hoeveel bekende en meestal onbekende dorpsgenoten voor bijzondere daden en verdiensten erkenning hebben gekregen in de vorm van onderscheidingen. Uw hulp en medewerking wordt op hoge prijs gesteld. Voor uw hulp, hoe bescheiden dan ook, kunt U zich wenden tot de Heer Willemsen, gemeentehuis of tot Henny Meijer, Vollenbergstraat 6, 5801 Ven ray (tel. 82992). Uiteraard krijgen de bruikleengevers de onderscheiding na de tentoonstelling weer terug. WINTERSPORT VOORBEREIDING 31 jan., 7 en 14 febr. Op bovengenoemde dagen zal er een cursusproject dat specifiek gericht is op de wintersportaktiviteiten zoals het ALPINE- SKIEËN en het LANG LAUFEN gehouden worden. De cursus wordt verzorgd door twee sportleiders van het C.I.O.S. Jn deze lessen zal op een speelse ma nier ingegaan worden op specifieke oefeningen die met deze tak van sport te maken hebben, speelse oefeningen die bijdragen tot verbetering van de algehele condi- •4ie, recreatieve spelletjes met daarin ver werkt, specifieke oefeningen die te maken hebben met deze tak van sport. De cursus heeft als doel de winter sporters op de juiste manier voor te bereiden op de komende wintersport vakantie. Geniet van uw wintersportvakantie en wees verzekerd van een goede con ditie. De cursus vindt plaats in het recreatie gebied „Vlakwater" [Perdstal] aan de Kempweg te Venray. Er wordt gestart om 10.30 uur en het zal tot ongeveer 11.30 uur duren. Lourdescomité afd. Venray FATIMA 3t.m. 7 mei 1982 Ja, U leest het goed, de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes organiseert op bovengenoemde datum een vliegreis naar Fatima, Portugal. Kosten per persoon: 995,Inbe grepen in tarief: alle bustransporten, vliegreis Brussel-Lissabon retour, lucht havenbelasting, volledig pension vanaf 3/5 diner t/m 7/5 lunch, ongevallen en reisbagageverzekering, geestelijke en technische leiding. De meer dan zestigjarige ervaring welke deze Stichting heeft met het organiseren van Bedevaarten naar Lourdes, mag voor U een garantie zijn dat ook deze Fatimareis zeer goed verzorgd zal zijn. Voor opgave en inlichtingen: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES Het lijkt misschien nog ver weg, de eerste bedevaart in 1982 naar Lourdes (van 8 t/m 15 juni). Toch is 't Lourdes comité afd. Venray al enige tijd met de voorbereidingen bezig. Zo zijn er o.m. in Lourdes 90 bedden gereserveerd, waarvan 65 in Hotel Fr. d'Assise en de rest in Hotel Gallilée. De kosten bedragen (reis en verblijf) in 2e klas B hotel 750,p.p.; 2e klas C hotel 700,Er is een keuze uit beide. Men kan zich nu reeds laten inschrijven Men betaalt bij inschrij ving 100,p.p., het restant bedrag dient 4 weken voor vertrek naar Lourdes voldaan te zijn. Voor opgave en inlichtingen: G. Philipsen, Goud smidstraat 42, Venray, tel. 83575. We komende op beide bedevaarten in de komende weken nader terug. JAARVERGADERING Het ligt irr de bedoeling dat het Lourdescomité afd. Venray op maan dag 1 maart a.s. haar jaarvergadering zal houden in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Noteer deze datum. Ook hierover krijgt U meer inlichtingen. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15