GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte. Bureau Voorlichting Lijvige agenda voor de eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar Hinderwet Commissie werkgelegenheid Uitbreiding „De Clockert" Bouwvergunningen verleend Maandelijks verkeersspreekuur KINDEROPVANG IN VENRAY Commissie bespreekt educatief- en emancipatie-programma 1982 vier weken wintersport voorbereiding Hinderwet Extra vergadering com. onderwijs c.s. Commissie sociale zaken Inzamelen van berm-maaisel Voor de eerste vergadering in het nieuwe jaar op dinsdag 26 januari wordt de gemeenteraad geconfronteerd met een lijvige agenda, waarop niet minder dan 27 voorstellen van het college van b. en w. voorkomen. Hoewel natuurlijk alle onderwerpen voor Venray erg belangrijk zijn, komen op de agenda enkele punten voor, die meer dan gewone aandacht verdienen. Dat is dan b.v. het voorstel tot extra verhoging van de begrafenisrechten met nog eens 10%. Deze verhoging is nodig in verband met het grote nadelige saldo van de exploitatie van de begraaf plaats. Belangrijk is ongetwijfeld ook het voorstel over de beslemming van het Odapark aan de Merseloseweg. [Zie hierover pag. IJ. Als laatste punt zal de gemeenteraad spreken over de nota, die betrekking heeft op de huisvesting van de biblio theek. In zijn voorstel laat het college zijn blijvende voorkeur voor huisves ting van de bibliotheek in de Rose Vlek uitgaan, waarbij vestiging in de TOP- garage wordt afgewezen. Maar uiteraard heeft de gemeente raad het laatste woord. Deze openbare raadsvergadering, die om zeven uur begint heeft als eerste agendapunt de beëdiging van twee nieuwe raadsleden. Zoals bekend zijn de beide P.v.d.A.-raadsleden mevr. H. Klerk-Jans en de heer J. Konings uit Venray vertrokken. Zij worden in de raad opgevolgd door de heren H. M. Kersten en P. A. L. Boogaart. Voor beide heren wordt dit dus de eerste raadsvergadering. OVERIGE AGENDA In onderstaande volgorde worden vervolgens de agendapunten afgewerkt: vaststelling herziene exploitatie- opzet voor het bestemmingsplan Vel- tum II; nieuwe vaststelling van de 4e wijzi ging Algemene Politieverordening Ven ray in verband met geluidshinderbepa- lingen; goedkeuring rekening-courant- overeenkomst lussen de Stichting Cen trale Aptenne.-iprichting Venray en de "Ned. Creawtoank" nTvVenray; het beschikbaarstellen van een kre diet van 86.150,— t.b.v. het automa tiseringssysteem administratie sociale zaken; Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend; dat op 21 december 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Drentje, Plevierstraat 33 te De Koog (Texel), voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een propaangasreservoir, waarin propaangas wordt opgeslagen, gelegen aan de Boshuizerweg (ongenummerd) te Venray. dat op 29 december 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van C. van der Worp, Pr. Beatrixstraat 2 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor bedrijfs wagens, waarbij elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Hulst 3 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 22 februari 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht tijdens de openbare zitting op 11 februari 1982 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 22 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen het verlenen van een garantiesub sidie tot max. 7.000,voor drie ten toonstellingen van de Stichting Venray- se Kunstkring in 1982 (Vier fotografen uit de eigen regio; Moderne kunstver zameling Helmond en Werk van docenten van de Vrije Akademie); salarisregeling gemeentesecretaris per 1 januari 1981. Omdat de gemeentesecretaris, de heer J. M. Poels principiële bezwaren heeft tegen de hen toegekende salarisverho ging, wordt G.S. verzocht een clausule in de regeling op te nemen, dat de salarisverhoging per 1 januari 1981 niet van toepassing is op de Venrayse secretaris, zolang die functie door de heer Poels wordt bekleed. invoering van de nieuwe salaris normen voor het gemeentepersoneel met ingang van 1 januari 1981 (herzie ning z.g. Ubink-normen); wijziging financiële arbeidsvoor waarden gemeentepersoneel per 1 juli 1981; extra verhoging begrafenisrechten met 10%. Reeds eerder heeft de raad besloten deze rechten met 4% te verhogen. De extra verhoging met 10%, waarvoor de minister zijn goedkeuring heeft gege ven, is nodig om het grote nadelige saldo van de exploitatie van de begraafplaats te verminderen met ƒ5000,- per jaar; vaststelling jaarrekening 1980 van de Vleeskeuringsdienst Venray; het garanderen van een door de Woningbouwvereniging Noord Lim burg af te sluiten geldlening voor de bouw van 12 wooneenheden voor één- en tweepersoons huishoudens in het bestemmingsplan Landweert; grondruil in Merselo met de heer H. A. J. Michels en betaling bijdrage in exploitatiekosten; aankoop van ca. 85 m1 grond aan de Smakterveldweg van de heer C. J. Blonk; verkoop van ca. 240 mJ grond aan Top Truck Service c.v. ter completering van haar terrein op de hoek van de Paul Burgmanstraat-Maasheseweg en in het kader van de uitbreiding van het garage bedrijf; verkoop van ca. 13 ms grond aan de heer Th. Achten te Oirlo; grondruil in Leunen met de heer P.J. A. Beckers en betaling bijdrage in de exploitatiekosten; verkoop van 4.120 m1 industrie- grond in de Hulst aan de P.T.T. voor de bouw van een voorsorteerruimte; voorbereidingsbesluit bestem- minsplan „Burggraaf". Dat betekent, dat er voorlopig niets mag worden ondernomen in het gebied, dat wordt omsloten door de Stations weg, Raadhuisstraat, Dr. Kortmann- weg, het industrieterrein Smakterheide, de Nieuwe Maasheseweg en de Oostsin gel. voorbereidingsbesluit partiële her ziening bestemmingsplannen Casten- ray, Heide, Leunen, Merselo, Oirlo,. Oostrum-Zuid, Smakt, Veulen, Vrede- peel en Ysselsteyn. Deze maatregel moet worden genomen om de gewenste voortgang van de sociale woningbouw in de kerkdorpen mogeljjk te maken. het benoemen van beide nieuwe raadsleden in de commissies, waarin de vertrokken P.v.d.A.-raadsIeden zitting hadden; vergoeding van werkzaamheden en tegemoetkoming in de kosten voor raadsleden en presentiegelden commis sieleden, niet zijnde raadsfecfen voor 1982; bestemming St. Odapark (zie pag. 1 van dit blad); huisvesting bibliotheek. Over dit onderwerp is al het een en ander te doen geweest in de gemeente raad van 29 september 1981. B. en w. hebben toen voorgesteld geen medewer king te verlenen aan het verzoek van de Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek Venray tot huisvesting in de TOP- garage. De raad werd voorgesteld met alle kracht te streven naar een definitieve huisvesting binnen een termijn van vijf jaar in de Rose Vlek. De raad kwam toen niet tot een uitspraak omdat men nadere informatie wilde hebben over: a] de motivering voor situering van de bibliotheek in de Rose Vlek en b] de financiële consequenties [aan koop TOP-garage, huur langere ter mijn, etc. In een uitvoerig pre-advies wordt deze informatie thans verstrekt, waarbij het college vestiging in de TOP-garage verwerpt en z«ch voorstander blijft tonen voor vestiging in de Rose Vlek. De agenda voor deze raadsvergade ring en de daarbij behorende toelichtin gen liggen, zoals gebruikelijk, ter inzage in de Infotiek van het raadhuis. Op donderdag .21 januari, 's middags om vier uur komt de commissie voor de werkgelegenheid in openbare vergade ring bijeen in kamer 126 van het raad huis. Een van de onderwerpen waarmee de commissie zich zal bezighouden is een brief van Gedeputeerde Staten van Lim burg over de service-verlening aan het bedrijfsleven en bevordering van de werkgelegenheid. Voorgesteld wordt door het provinciaal bestuur over te gaan tot de instelling van een service- contactpunt voor het bedrijfsleven met een tweeledige taak: naar buiten toe moet het contact punt het loket zijn voor bedrijven, die hulp of medewerking van de provincie nodig hebben dan wel vragen om informatie of bemiddeling; naar binnen toe moet het contact punt bevorderen, dat aanvragen om vergunning goed, snel en gecoördineerd worden afgehandeld. Het college van g.s. heeft besloten dit contactpunt onder te brengen bij de sociaal-economische afdeling van de provinciale Griffie. Omdat de hoogte van de in Venray te heffen onroerendgocd-belasting uiter aard kan meespelen bij de vestiging van nieuwe industrieën, zal de commis sie van gedachten wisselen over de O.G.B. als vestigingsplaatsfactor. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 15 december 1981 een herziening van het bestemmingsplan „Westl" in voorbereiding heeft ver klaard voor een perceel, dat wordt begrensd door de Westsingel, de Hoenderstraat, de Bergweg en de Merseloseweg. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van een bouwplan voor de uitbreiding van hel gebouw De Cloc kert. Het voorbereidingsbesluit en de daarbij behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening liggen met ingang van 25 januari 1982 voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Venray, 22 januari 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 januari 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van de ze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtsspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het plaatsen van een keukenraam aan de Menuetstraat 11, t.n.v. J. ,B. Lian; het verbouwen van het pand tot praktijkruimten aan de Wilhelmina- straat 17-17a, t.n.v. C. J. W. van Ge- mert en A. H. J. M. van Beek; het verbouwen van een kantoor aan de Kerkweg 19, t.n.v. J. G. M. Lin- ders; het bouwen van een paardenstal, aan de van Broekhuizenstraat 61, t.n.v. H. H. J. Janssen; het uitbreiden van de garage/ber ging aan de Endepoels 2, t.n.v. F. M. J.Linders; het uitbreiden van de mestvarkens- stal aan de Steegse Peelweg 100, t.n.v. F. A. M. Gommers. Venray, 22 januari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Op donderdag 28 januari wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie kan een afspraak maken om-dit verkeerspro bleem mondeling in het verkeersspreek uur ter sprake te brengen bij ambtena ren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Onderhoud, Civieltech nische Werken en Verkeer en aan de Po litie. Voor het maken van een afspraak kan men contact opnemen met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter BVÏÏüIELCT Er kan op vele manieren tegemoet worden gekomen aan de wens van ouders/verzorgers van kinderen om voor korte of langere tijd hun taken met betrekking de opvoeding van hun kind over te dragen. Hoe de kinderopvang in Venray gerealiseerd wordt en volgens welke lijnen deze zich zou moeten ont wikkelen, gezien door de bril van de ge meente, is de keTi v?.n de nota Kinder opvang, die een deelnota is van het ge meentelijk Welzijnsplan. VORMEN VAN OPVANG In de nota wordt een driedeling ge maakt in de opvangmogelijkheden: 1. incidentele opvang of specifieke op vang; Hiermee wordt bedoeld, de opvang van hel kind voor korte tijd b.v. als de ouder/verzorger deelneemt aan een cursus. In deze gevallen kunnen we spreken van een „crèche". 2. peuterspeelzaal; Het peuterspeelzaalwerk is een inmiddels overbekende vorm van opvang, voor kinderen tussen 2 en 4 jaar gedurende (meestal) 2 halve dagen per week 3. dagopvang of kinderdagverblijf; Een opvangmogelijkheid voor lan gere perioden voor kinderen uit een brede leeftijdsgroep, 0-6 jaar in de praktijk. In Venray is één kinder dagverblijf: Duimelot. -- Hier vignet Duimelot plaatsen De nota Kinderopvang behandelt de derde wijze van kinderopvang, omdat het peuterspeelzaalwerk in de nota Peuterspeelzaalwe k wordt bespro ken; de incidentele opvang beschouwd wordt als een zaak van de ouder/ verzorger. De gemeente vindt het niet nodig hiervoor een gemeen schapsvoorziening te creëren. Men is best in staat onszelf oplossingen te bedenked en uit te voeren. BEHOEFTE Het is niet te voorspellen hoe groot de behoefte, in getallen uitgedrukt, zal zijn aan kinderopvang. Redenen hiervoor zijn een aantal maatschappelijke ontwikkelingen, die naar omvang moeilijk zijn te voorspel len: het kleiner worden van de gezinnen; de groei van de groep één-ouder ge zinnen, b.v. als gevolg van scheidin gen of bewuste keuze; de toenemende behoefte aan indivi duele ontplooiing. De nota gaat daarom uit van de bestaande situatie, die gehandhaafd moet blijven. Het kinderdagverblijf Duimelot kan voorlopig aan de vraag naar opvangmogelijkheden voldoen. BELEID De gemeente Venray staat achter het werk van het kinderdagverblijf Duime lot. Wel is zij van mening dat een bijzon dere plaats moet worden ingeruimd voor kinderen uit situaties waarin van een achterstand sprake is. Dit zijn kinderen, die om sociale redenen opge vangen moeten worden. In die gevallen is het opvoedingsklimaat thuis niet al tijd even goed. Ook is de gemeente van mening dat de buitenlandse werknemers moeten kunnen terugvallen op deze vorm van. kinderopvang, want hun gezinnen zijn vaak kinderrijker dan Nederlandse gezinnen en de financiële positie is vaak niet rooskleurig. Gevolg is dat veel buitenlandse vrouwen ook gaan wer ken. Daarnaast wil de gemeente voor de buitenlanders geen aparte voorziening treffen m.b.t. kinderopvang. De huidi ge mogelijkheden moeten voor iedereen toegankelijk zijn. Een derde groep van kinderen, die een voorkeurpositie innemen, zijn kinderen waarvan beide ouders werken, of ingeval van één-ouder gezinnen die ene ouder werkt. EIGEN BIJDRAGE Dat de ouders een eigen bijdrage naar draagkracht betalen voor het verblijf van hun kind in het dagverblijf vindt de gemeente niet meer dan billijk. Trouwens het ministerie van C.R.M. heeft een tabel voor ouderbijdragen voor kinderdagverblijven volgens dit principe vastgesteld. De totale lasten van het kinderdag verblijf bedragen jaarlijks 160.000,-. Hiervan betaalt het rijk en de gemeente 130.000,-. Dus het resteren de bedrag aan lasten moet o.a. via de ouderbijdrage giften en akties worden opgebracht. ACCOMMODATIES Het is bekend dat de huidige accom modatie niet zo best is. Hoewel steeds geprobeerd wordt het onderkomen van het dagverblijf te verbeteren en aan te passen aan de eisen voor veiligheid en gebruik, zal een nieuwe accommodatie gezocht moeten worden. In de gemeentebegroting voor 1982 is een extra bedrag opgenomen voor ver beteringen aan de huidige accommoda tie voor maximaal 5 jaar. Voor een definitieve oplossing op langere termijn Op dinsdag 2 februari zal de commissie voor Onderwijs, Vormings werk en Recreatie zich buigen over het EDUCATIEF en het EMANCIPATIE PROGRAMMA 1982. Jaarlijks worden bij het gemeentebe stuur van Venray aanvragen ingediend om subsidie voor activiteiten gericht op educatie en/of emancipatie. Uit al deze aanvragen wordt door de gemeente samen met de aanvragers het jaarprogramma opgesteld, waarbij re kening wordt gehouden met: activiteiten, die op basis van rijksgel- den worden gesubsidieerd; activiteiten, die door de gemeente ge subsidieerd worden. De uitgangspunten voor het jaarpro gramma zijn gehaald uit de deelplannen Volwassen-educatie en Emancipatie. Beiden maken deel uit van het Welzijnsplan voor de gemeente Venray. EDUCATIE Veel mensen, die reeds de schoolban ken hebben verlaten, hebben behoefte om iets te leren. om IN TE HALEN, waarvoor men vroeger geen kans kreeg; (we noemen dit 2e kans of 2e weg on derwijs) om BIJ TE BLIJVEN in de maat schappij; omwille van hun ALGEMENE ONT WIKKELING. In het educatief programma 1982 vinden we dit soort activiteiten terug. Voor 1982 is de nadruk gelegd op ac tiviteiten die passen binnen het 2e kans of 2e weg onderwijs, de scholing en vorming van het vrijwilligerskader (b.v. bestuursleden van een vereniging of dorps- en wijkraden) en het bevorderen van participatie, bewustwording en democratisering (waardoor het deel nemen aan allerlei processen in onze samenleving op en zinvolle en door dachte wijze kan gebeuren). EMANCIPATIE Emancipatie betekent het geven of krijgen van gelijke rechten. In onze samenleving zijn nog heel wat mensen of groepen die minder rechten hebben dan anderen. Zeker als je rechten ver taalt in feitelijke kansen. Helaas valt te constateren dat het vooral de vrouwen zijn, die in onze samenleving een achtergestelde positie innemen. Activiteiten opgenomen in het eman cipatie-programma 1982 zijn speciaal bedoeld voor deze groep: de vrouwen. Doel van de activiteiten is de vrouwen bewust te maken en/of mogelijkheden te geven om: rolpatronen te doorbreken; onrechtvaardige verschillen tussen mannen en vrouwen te voorkomen; de eigenschappen en activiteiten die Comité Recreatiesport Venray m Op zondag 24 januari a.s start in het recreatiegebied „Vlakwater" een cur susproject, dat specifiek gericht is op de wintersportaktiviteiten, langlauf en skiën. Deze cursus wordt verzorgd door twee gediplomeerde sportleiders. In 4 lessen zal op een speelse manier kennis gemaakt kunnen worden met oefeningen die met deze tak van sport te maken hebben, met als doel de winter sporters op de juiste manier voor te bereiden op de wintersportvakantie. Data: 24/31 januari en 7/14 februari 1982. Plaats: Recreatiegebied „Vlak water" (Perdstal). Tijd: 10.30 tot 11.30 uur. Deelnamekosten: 1.50 voor kinde ren tot 14 jaar en 3,voor volwasse nen. Geniet van uw wintersportvakantie en wees verzekerd van een goede condi- wordt gedacht aan vrijkomende kleuter scholen, rond 1985-1986. REAGEREN Zoals gesteld is de nota Kinderop vang een deelnota van het gemeentelijk Welzijnsplan. Voordat de nota opgenomen wordt in het Welzijnsplan kan iedereen reageren op het plan. De gemeente wil graag weten of men met haar beleid kan instemmen. Daarom ligt de nota tot 18 februari ter inzage en kan men schriftelijk reageren. Zoals gebruikelijk kunt u de nota ook lezen in de INFOTIEK in het raadhuis. Wilt U een exemplaar van deze nota bel dan met de heer F. Vossen, tel. 83838 toestel 328, die ook alle informatie over de nota kan geven. traditioneel aan de vrouwen zijn ge koppeld te herwaarderen. WIE BETAALT? Zoals al aangegeven worden beide programma's opgesteld aan de hand van subsidieaanvragen bij de gemeente. Er kan zo goed worden aangesloten bij de mogelijkheden van de diverse organi saties. In het educatief- en het emancipatie programma staan ruim 90 activiteiten op een rij. De rijksoverheid maakt door middel van subsidiemogelijkheden een groot deel van de activiteiten mogelijk. De geldstroom komt vooral van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van het ministerie van Onderwijs en Weten schappen. De gemeente springt bij in die gevallen waarvoor de rijksoverheid geen subsidie beschikbaar stelt. Voor 1982 stelt de gemeente een totaal budget beschikbaar van ruim 50.000,—. Dit budget is nog niet in z'n geheel aangesproken door de acti viteiten. Er is enige ruimte over voor: financiering van nieuwe initiatieven; verhoging van de subsidie aan de Volksuniversiteit; eventuele tegenvallers in de begrotin gen van de activiteiten; de nog niet in omvang bekende kos ten van bepaalde activiteiten. ACTIVITEITEN Het grote aantal activiteiten maakt een overzicht, in kort bestek, onmoge lijk. We moeten ons dus beperken tot een paar in het oog springende activi teiten: het alfabetiseringsproject op la tere leeftijd alsnog leren lezen en schrijven). Aan dit project namen in 1981 40 Venraynaren deel, voor 1982 zijn dat er 71; Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: W. Janssen, Rouwkuilenweg 11 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een kuiken- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Rouwkuilenweg 11 te Ysselsteyn, posi tief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. P. J. van Dijck, Peelweg 39 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. W. Swinkels, Kulertseweg 21 te Deurne, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkensmesterij en rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Paardekopweg 13 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. W. Swinkels, Kulertseweg 21 te Deur- ne, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en rundveehouderij, waarbij mest en mest stoffen worden bewaard en waar voor verwarming propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Putten weg 78 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 5 februari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot hef einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange-vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 22 januari 1982. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen het project culturele minderheden. Dit regionale scholingsproject is be doeld voor mensen die niet in Neder land zijn geboren. De deelnemers krij gen o.a. les in de Nederlandse taal, ze leren lezen en schrijven en ze worden op weg geholpen in onze samen leving. Dit project staat voor het eerst op het programma. Van de 171 deel nemers zijn er 114 afkomstig uit Ven ray; de Ópen School. Deze projecten worden door de rijks overheid gefinancierd. Van de activiteiten die voor een deel door de gemeente gefinancierd worden willen we hier noemen: de cursussen van de Regionale Stich ting Kindercentra, met als doel de leidsters van de peuterspeelzalen op te leiden; de cursussen van de Volksuniversiteit de vakbondschool, die zich speciaal richt op de bestuursleden van de vak bond. Deze aktiviteiten beschouwen we als educatief. De emancipatie-activiteiten worden via de gemeente geheel gefinancierd door de rijksbijdrage die de overheid voor deze activiteiten beschikbaar stelt (ƒ0,50 per inwoner van de gemeente). Enkele voorbeelden zijn: de V.O.S.-cursussen; de Vrouwen In De Overgang-cursus sen; de serie thema-avonden van het Vrouwencafé Venray, waar onder werpen aan de orde komen als „vrou wen en studeren", „de macht van de arts", „wat is feminisme" en „vrou wen in mannenberoepen". Het educatief en het emencipatie-pro- gramma 1982 is in ontwerp klaar. Zoals gezegd zal de commissie Onder wijs, Vorminsgwerk en Recreatie zich op 2 februari buigen over beide programma's. De vergadering van de commissie begint om 16.30 uur in kamer K 19 van het raadhuis. Voor meer informatie over beide pro gramma's kunt u bellen 83838 mevr. Kauffman, toestel 227 of dhr. Zeelen toestel 248. het EDUCATIEF- en het EMANCI PATIE-PROGRAMMA 1982 ligt ook voor u ter inzage in de infotiek. In verband met het behandelen van een voorstel aan de gemeenteraad op 26 januari a.s over de bestemming van het St. Odapark wordt een extra vergade ring van de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie gehouden. Deze vindt plaats, eveneens op dinsdag 26 januari maar dan om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk houdt op donderdag 28 januari a.s. om 17.00 uur in kamer 127 een openbare vergadering. Tijdens deze vergadering komen o.m. de volgende punten aan de orde: Notitie van de afd. sociale zaken naar aanleiding van de behandeling van de begroting 1982; behandeling van de brief van S.S.O. n.a.v. de bespreking van het voortgangsbericht en bespre king van de laatste planwijzigingen van het deelplan Opbouwwerk. Als laatste punt staat de bespreking van een brief van het provinciaal bestuur over de verpleegvoorzieningen in Noord-Limburg en het antwoord daarop van het college van b. en w. op de agenda. Uit een onderzoek is gebleken, dat de gemeente Venray voldoet aan de uit de natuurbeschermingswet voortvloeiende richtlijnen voor het milieutechnisch ver antwoord maaien van bermen. In het afgelopen maaiseizoen hebben particulieren met toestemming van de dienst gemeentewerken in een aantal gevallen het maaisel van bermen en slootkanten verzameld, ingekuild of laten persen om te dienen als veevoer. De gemeente heeft hiermee zeer positie ve ervaringen opgedaan. Niet alleen komt de gemeente goedkoop van het maaisel af. maar tevens wordt evén goedkoop een goede bestemming aan het maaisel gegeven. Daarom heeft het college van b. en w. besloten vooruitlopend op het maaiseizoen 1982 toestemming te geven voor het inzamelen van het maaisel van bermen en bermsloten. Om hiervoor in aanmerking te komen dient men tevoren contact op te nemen met de heer C. Krebbekx van de afdeling III B (tel. 04780-83838 toestel 326). Met een kleine variant op een bekend spreekwoord geldt hier: wie het eerst komt, het eerst maait.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9