VAMOSAVER KERKELIJKE DIENSTEN Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk PEEL EN MAAS Parochie Vredeskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen ALVE PRIJS OPNIEUW WORDT EEN KAPELLETJE VAN DE ONDERGANG GERED VAN 24 TOT EN MET 30 JANUARI Zaterdag om 19.00 uur jongerenvie ring. Thema: Vrijheid. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. ouders Duykers-Philip- sen en zoon Pieter Christina Vermeu- len-Albers overl. ouders Verstraelen- van Meijel Wim v. d. Munckhof en overl. fam. uit dankbaarheid bij 1214- jarig huwelijk. Zondag: Derde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhel mus Janssen Piet Kerff; 11.00 neder landse hoogmis, int. Marinus Kelders en dochter Els overl. fam. de Vilder- Rutte José Min-Hendricx. kinderkoor Maandag: Bekering van de heilige apostel Paulus. 9.00 oude stichtingen levende en overleden leden van de hand boogschutterij Diana; 19.00 Leonard v. Dijck, echtgenote Johanna Jenniskens en zoon Antoon. Dinsdag: H.H. Timoteüs, bisschop pen. 9.00 C. Lagerberg, echtgenote en wederzijdse ouders; 19.00 Jan Arts Henriëtte Janssen-Bongaerts. Woensdag: 9.00 Mathieu Arts; 19.00 Herman Coopmans en ouders Antoon van Osch. Donderdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 jrd. Wiel Custers en overl. fam. en Anna Maria Swinkels-Borghs en fam. jrd. Piet Hanssen Hub Schols-Vosters en overl. fam. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Johannes Hendrikus Hubertus Oudenhoven. Zaterdag: 9.00 overl. fam. Droesen- Poels; 19.00 Martin Hoedemakers en overl. ouders. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacriatie. Leidsters: José van Gerven en Mieke Janssen. Huwelijksafkondiging: Anja van den Berg en Rudi Martens. Onze kerk is voorzien van een ring leiding, hetgeen betekent dat dege nen die gebruik maken van een hoorapparaat kunnen afstemmen op die leiding. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Berti Bouten, lezer: A. Noyens. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg. lezer: R. Janssen; 9.30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Manon Vullings en Liset Jacobs, lezer: T. Verbeek. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Anja Sij- bers en Adriëtte Hoppenbrouwers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Eugenie Driessen en Petra Linders. Zaterdag 23 jan.: 18.30 Avonmis )volkszang), int. voor een zieke. Misdienaars: Freek en Bas Dirkx. Zondag 24 jan.: 3e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (koor en volks zang), int. voor een overl. broer voor medebewoners van afd. Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Hans Hebben. Kollekte is bestemd voor de Memisa. Door de week: iedere dag avondmis om 18.30 uur, behalve woensdag. Zondag 24 januari: H. Missen: 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten18.30 avondmis Misintenties: Zaterdag: 18.30 Herman Ewalts Gerrit Koppes en overl. fam. Maria Poels-Litjens. Zondag: 9.00 Anna Philipsen-Kleus- kens voor de parochie; 10.15 Francis- ca Pirlo, Maria Noordhuis en Theo van Soest; 11.45 overl. ouders en fam.ilie Theuvenet; 18.00 Gèr Eijnen-Wijnho- ven Jan van Daal. Maandag: 8.00 uit dankbaarheid; 19.00 tot zekere intentie (Ph.) Zuster Renula Franssen. Dinsdag: 8.00 Jozef Linders en overl. familie; 19.00 jgt. Louis Linders Dorus Koek. Woensdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. fam. Zwamen-Dom- meck en kinderen en moeder Jacobs- Peters. Donderdag: 8.00 voor bijzondere intentie; 19.00 jgt. Hub. Schots Piet Koenen (v.w. Beatrixstraat). Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts-Jans- sen; 19.00 gezinsmis; overl. fam. Nijs- sen-Coolen. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Eric Arts en Hans Kerstjens. Zondag: 9.00 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Leo en Johan Pouwels; 19.00 Abdré Basten. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn*Dobbelaar. Dinsdag en donderdag: 19.00 Mau rice Derks. een abonnement waard Derde zondag door het jaar. Zondag in de internationale bid week. Zaterdag: 19.,00 avondmis voor overl. Bert Sanders en familie Sanders- Verheijen voor overl. Antoon en Jan van den Heuvel voor overl. Huberta Janssen-Hendriks voor overl. Frits Willems (buurt). Zang van het kinder koor De Vredesklokjes. Zondag: 8.00 leesmis voor een overledene (G.); 9.00 leesmis tot bijzondere intentie (K.); 10.00 hoogmis voor overl. Piet Swinkels. Nederlandse gezangen. 11.30 leesmis voor overl. Jacques van den Bereken (buurt) voor overl. ouders van Ool-Lucassen; 18.30 avondmis uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw en de H. Antonius voor genezing van een zieke. In al deze missen wordt gebeden voor de intentie van de internationale bid week. Het thema is: „Mogen allen bij U Heer, hun huis vinden". Maandag: Bekering van de heilige apostel Paulus. 8.00 leesmis voor overl. familie Cortenbach-Peters; 19.00 uur avondmis voor overl. Jan van Lin en zoon Nout voor overl. Bér Philipsen voor overl. Kees van Unen. Dinsdag: H.H. Timoteüs en Titus, bisschoppen. 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie; 19.00 avondmis voor overl. familie Janssen-Manders. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Leuven-Ewalts; 14.00 plech tige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van de ouders Cortenbach-Pe ters; 19.00 avondmis voor overl. ouders Lucassen- Janssen voor overl. Mar- tinus Hoedemaekers. Donderdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. Agnes van Ass; 19.00 avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 14.30 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Fleurkens-Peters; 19.00 avondmis voor overl. Agatha Theuvenet- Rosbak. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. ouders van den Heuvel-Dommeck voor overl. ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en schoonzoon Jan en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster mej. Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, R. Duiven voorde; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 S. Fijneman, F. Vercauteren, Th. Houwen; 11.30 P. v. Weert, J. Dommeck; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Comcjo, S. Achten; 19.00 Michiel van Genugten, M. Cornejo. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 O. Geurts, M. v. Ampting; 19.00 T. Franken, A. Hermans. Zaterdag 23 jan. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: Mevr. Flinsenberg Jo de Haas. Zondag 24 jan.: gezongen euch. vie ring om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Cybulski en Yvonne Cybulski. Misintentie: overl. fam. Kunen-van Rens om zegen over een gezin. Woensdag 27 jan.: Euch. viering om 19.00 uur. Zondag 24 januari a.s. om tien uur doopdienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderoppas. Extra-kollekten voor het onderhoud vanm de kerk te Blitterswijck en het diakonaatsprojekt. Zaterdag: 19.00 Thei Camps, Math. Basten en Gertruda Janssen-Peeters (v.w. Bejaardenvereniging) Bert Da- niëls. Zondag: 8.30 Math. Miusers; 10.00 overl. ouders en familie Kleuskens- Thoone (Gem. Koor). Maandag: 9.00 geen intentie. Dinsdag: 9.00 tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 overl. familie Broek- mans-Bovee. Donderdag: 9.00 Pieter Hendrik Janssen; 12.00 tot intentie van de L.L.T.B. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie; 14.30 voor het bruidspaar Gielens-Hoex (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters Thei Camps (v.w. de buurt). Misdienaarsbeurien: Zaterdag: 19.00 Ronny Pelzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Sjackie Wilm- sen. Zondag: 8.30 Harm van Huet, Cle mens Weijs, Bram Linskens, Sander Martens; 10.00 Wilbert Kusters, Bas Künen, Ronald Hoex, Michel Ghielen. Vrijdag: 14.30 Ronald Hoex. Sjackie Wilmsen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor) Frans Verstappen (koll.) Sjaak Lemmen (koll.). Zondag: 8.39 H, Mis uit dankbaar heid (E.) Theodora de Mulder-Jeuken (koll.); 10.00 Hoogmis, jaard. Ted Peters en overleden familie Peters-Gou- mans en familie Dercks-Classens. Dinsdag: 8.00 H. Mis overl. ouders (F.). Woensdag: 8.00 H. Mis overleden ouders Muijzers-v. d. Sterren. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), maandd. Theodora de Mulder- Jeuken Frans Baten (koll.) en tot intentie familie Custers. Misdienaars: Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Stefan Bloe men; Marcel Duykers en Urban Volle- berg. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings. Tevens jrd. voor Willem Thielen. Lamberdina Weys en Gertruda Linders en P. Thielen. Zondag: 8.00 jrd. voor Willem Classens en Petronella Rongen; 10.00 jrd. voor Leonard Peeters en Maria Gertruda Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 overleden ouders Seykens en Collin. Woensdag: 8.00 Martinus Friesen (van koll.). Tevens tot int. van offeraars. Donderdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (K.). Vrijdag: 8.00 Jan Willemssen. Zaterdag: 19.00 Henry van Kuyck. Derde zondag door het jaar. £aterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Martin Jilesen Ism. v, Helm Claessens en Nelly Claessens-De- rikx lsm. uit dankbaarheid (J.). Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. lsm. v. Jan Tax; 10.00 hgm. als jrd. v. Frans van Bavel gest. jrd. v. Hendrina Jenniskens-Voermans en echtgenoot; 11.15 lsm. tot int. van fam. Voesten-Cremers Ism. v. Sjang Heesen weekd. v. Maria Loonen- scheffers. Maandag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen lsm. v. Jean^Loenen. Dinsdag: 19.00 gest. v. Elizabeth de Mulder lsm. v. Hendrikus Loenen. Woensdag: 7.30 tot bijzondere inten tie (L.). Donderdag: 19.00 lsm. v. Frans v. Bavel lsm. tot bijz. intentie (P.). Vrijdag: 19.00 lsm. v. Joos Jennis kens lsm. tot bijz. intentie (H.). Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Jan Willems lsm. v. overl. fam. Voermans-v.Cuijck. Misdienaar: 19.00 W. Emonts. Akolieten: za 19.00 R. Duijkers en G. Voermans; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. A. v. Vegchel, E. Kanters en E. Holtackers; 11.15 M.enT. Heesen. Huwelijksafk.: Coen van Lierop (Venrat) en Maria Reintjes. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis v. bijz. intentie; 2. H. Mis v. Jacob Arts en overl. ouders. Zondag: 8.30 H. Mis voor L.V.B. t.e.v. Gerardus; 10.00 1. H. Mis v. Grada Janssen-Keijers nms. fam.; 2. H. Mis v. overl. fam. Peters-Michels; 11.30 H. Mis v. Jan Hendrix. Maandag: 19.00 H. Mis v. Antoon Verheijen en overl. fam. Dinsdag: 8.00 jgt. v. Gerardus Vullings en Hendrika Vullings-Janssen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor bijz. intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Martinus Bos v. d. Heuvel, Martien en Leo. Vrijdag: 11.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Annie Jaspers en Martien Claessen; 19.00 jgt. v. Jan Hendrix. Zaterdag: Toediening van het H. Vormsel. 19.00 H. Mis tot intentie van alle vormelingen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Jos Bovee en Mare Sijbers. Zondag: 8.30 Patrick Marcellis en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Rob Strijbos; 11.30 Joan Lutters en Noël Michels. Weekdagen: Roel Emonts en Bart Marcellis. Vrij: Karei Dekkers en Patrick Ver geldt. Mededelingen: 1 Op zaterdag 30 januari komt Mgr. Ter Schure het Vormsel toedienen aan de jongens en meisjes van de zesde klas, onder de H. Mis van 7 uur. Dan zullen de nodige plaatsen gereserveerd worden, voor de kinde ren en hun ouders. 2 In het weekend van [/7 februari is er een aparte kollekte voor de MEMI SA: De medische missieaktie. U kunt ervan overtuigd zijn dat deze kollek te voor 100% op de plaats van be stemming komt. Wij hopen daarom dat U goed aan onze missionarissen denkt, evenals andere jaren. De nood in ziekenhuizen en poliklinieken in de derde wereld is erg groot. Help onze missionarissen helpen!!! Zaterdag 23 jan. feest van Z. Henricus Suso. 3 uur H. Mis voor familie Marcellis; 7 uur jgt. fam. Joh. van Osch-Janssen. Zondag 24 jan.: 3e zondag door het jaar. Week van Kerkbalans. 10.00 voor Jan Wilms v.w. kaartclub; 11.30 voor Frans Altink. Maandag: feest Bekering van St. Paulus. 8.30 jgt. Antoon Arts. Dinsdag: feest van H. Timoteüs en Titus, bisschoppen. 8.30 jgt. fam. Lemmens-Cath. Hoedemakers en kin deren. Woensdag: feest van H. Angela Merici. Schoolmis. 8.45 Lambert van Meyel en Laurentia Noyen. Donderdag: feest van H. Thomas van Aquino. 8.30 voor Math Muysers. Vrijdag: 8.30 jgt. Christiaan Klaassen en Jacomuna Kusters. Zaterdag 30 jan.: 7 uur voor Jan Wilms v.w. neven en nichten. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdagavond: Yolanda Kouse maker en Natasja Artys; 11.30 Sandra v. d. Akker en Margo Rongen. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur H. Arts; zondag: 10.00 Fr. Hendrix; 11.30G. Ewals. Kerk schoonmaken 28 jan.: Mevr. van Ass, Haag en Mevr. Michels-Klaas- sen, Grootdorp. Mededelingen: 1 In de week van 24 - 30 jan. zullen de enveloppen over gezinsbijdrage op gehaald worden. Als ge vragen hebt, stel ze maar aan degene die de envelop op komt halen. Als ge geen envelop gekregen hebt, stel u in ver binding met de pastorie. 2 Deze week zullen we waarschijnlijk andere hosties hebben voor de H. Communie. Als ze u niet bevallen, laat het ons gerust weten, want we kunnen andere bestellen, ofschoon wel op een andere plaats dan waar we ze nu van krijgen. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend Derde zondag door het jaar. 24 jan. Zondag: 8 uur H. Mis voor een overleden zuster; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Leon Pouwels en Geert van Meijel. Misdienaars van de week: Marco van Kempen en Geert Poels. Maandag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 8 uur H. Mis voor een zieke vader. Dinsdag: H.H. Timoteüs en Titus, bisschoppen. 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overl. ouders Meijboom-Janssen en overleden familieleden. Donderdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zondag 24 jan. 3e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys (M.). Zondag: om 9.45 Hgm. jgt. zal. Geert Classens; 11.15 Hgm. voor zal. Jan Fleurkens v. buurt. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Mulders-v. Kempen. Woensdag: 8 uur lsm. overl. ouders Leyssen-Vollen berg Donderdag: 8 uur lsm. zal. Gerardus Houben en Lamberdina Dirks. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. fam. v. Kempen-Groetelaars. Zaterdagavond om 7 uur zal. Wim van de Goor. Akolieten: 24 jan. H. Geurts, J. Thissen, G. Timmermans. Misdienaars: M. Backer, Tw. Rein tjes. Zaterdag: 19 uur voor Henk Na- buurs. Zondag: 10 uur voor de parochie. Maandag: 8 uur voor overl. ouders. Dinsdag: 8 uur voor bijz. intentie. Woensdag: 8 uur tot int. van fam. Bloemen. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Lenkens. Vrijdag: 8 uur tot int. van fam. Claessens-v. d. Weyer. Zaterdag: 19 uur voor Simon van Vegchel. Zaterdag 23 jan. 19.00 Avondmis voor Gerrit Koópmans, B. Derks, Harrie Thomassen, Jozef Teranzen en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw t.z.i. te Holthees; 10.00 Hoog mis voor Jan Logtens en overl. ouders, t.z.i. en uit dankbaarheid. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaarheid. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. en voor fam. Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank voor verkregen gunsten van pelgrims. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor bijzondere intentie. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Een gezonder en gelukkiger leven. - Hoe?", in de koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 24 jan. om 10.00 uur v.m. Geen kollekte, geen plaatsengeld. El domingo próximo el dia 24 de enero, en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, Misa con cantos y plètica en Cas tellan o a las once y cuarto. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! Noticias CULTURALES El sèbado próximo el dia 23 de enero a las seis de la tarde en el centro: Juegos para matrimonios o parejas; el sèbado el dia 30 de enero a las 20.00 horas Disco para la juventud. Hasta la vista! Radikale prijzenslag VEEL WINTERKLEDING VOOR JEUGDMODE Hofstraat 2 Venray In navolging van de Aannemingsbe drijven Verhoeven Venray en Pijpers Leunen, gaat nu ook het Aannemings bedrijf Raedts in Oostrum de zorg over een wegkapelletje op zich nemen. In overleg met de Werkgroep Kruisen en kapellen van Veldeke Venray, gaat het Oostrumse aannemingsbedrijf het kapelletje aan de Scheiweg definitief herstellen. Dit kapelletje, staande tus sen 4 beukenbomen, is door de ruilverkaveling in de verdrukking ge raakt. Die ruilverkaveling ging de nieuwe weg namelijk op een hoger peil brengen, zodat het kapelletje feitelijk in een gat kwam te liggen. Jan van Toor en zijn LTS-leerlingen hebben vorig jaar al de hoog nodige herstelwerkzaamheden aan dit zeer verwaarloosde kapelletje verricht. Dit om verder verval te voorkomen. Zo werd de dakconstructie vernieuwd en rondom het kapelletje een grindgeul aangelegd waardoor het hemelwater vlugger wegzakt. Het kapelletje is honderd jaar oud. In de tijd van het Rijke Roomse leven werden in het kapelletje St. Anna, de H. Maria en het Jezuskind vereerd. Een meer voorkomende combinatie, ook bekend als Sint Anna ten drieën of Sint Anna-trit. Bovendien werd er ook nog de H. Antonius vereerd. Het Aannemingsbedrijf Raedts zal in samenwerking met deskundigen van de werkgroep op een nader te bepalen tijdstip het algeheel herstel ter hand nemen. Zoals bekend werden reeds eerder toezeggingen voor herstel en onderhoud ontvangen van het aannemingsbedrijf Verhoeven Venray en het Aannemings bedrijf Pijpers uit Leunen. Verhoeven gaat t.z.t. het Odakapelletje aan de Hoenderstraat onedrhanden nemen, terwijl Pijpers het kapelletje van de H. Barbara en Antonius aan de Veulense- weg zal herstellen. Dit zijn tot nu toe drie geweldige reacties op het door de werkgroep ontplooide initiatief om kapelletjes door bedrijven te laten „adopteren" en daarmee voor verval te behoeden. Van de rond 25 kapelletjes die Venray rijk is, worden er een aantal uitstekend onder houden door eigenaars of buurtbewo ners. Anderen daarentegen dreigen door de tand des tijds en tanende belangstelling ten gronde te gaan. Het is juist voor deze laatsten dat de werk groep een beroep doet op het bedrijfs leven. De werkgroep streeft er ook naar, om weer beelden in deze kapelletjes te plaatsen. Daarvoor moeten echter wel veiligheidsmaatregelen getroffen wor den om diefstal te voorkomen. Men denkt dat te kunnen bereiken door het aanbrengen van plexiglas en tralie-hek werk. Voor het „kleine herstel" aan de kapelletjes en de wegkruizen heeft de Werkgroep Kruizen en Kapellen eert rekening geopend bij de Rabobank. Op rekeningnummer 15.39.42.878 worden gaarne bijdragen verwacht van hen voor wie een kapelletje (veel) te groot is, maar die toch hun bijdragen willen leveren aan het instandhouden van deze monumentjes. Naast deze aktie voor het herstel van de wegkapellen blijft de werkgroep ook attent op de veldkruizen. In samenwer king met de eigenaren zal herstel en vernieuwing ter hand worden genomen. Waar nodig zullen ook nieuwe corpus sen bevestigd worden.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13