VERENIGINGSMEUWS EOTERPENIEUWS Jeugdcentrum „De Springplank" I.V.N. >NJ n m in ESI rv fA<3£. Venray IN E.K.V. Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Ui At K.V.V. Venray cav^>7mc jeugdnatuurwacht „TUSSEN MAAS EN PEEL" O PEEL EN MAAS Literair café Deurne WIJKRAAD SMAKTERHEIDE verkiezingen waren succesvol mTERnnnonni Postzegelen PSP, PPR en CPN gaan gezamenlijk gemeenteraads verkiezingen in D'66 koos lijst gemeenteraad TOP LEASE nu extra voordelig! PEEL EN MAAS uw weekblad A.s. donderdag 21 jan. om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur voor gehele koor. Donderdag 28 jan. om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor gehele koor. Maandag 25 jan. 19.30 uur bestuurs vergadering. A.s. vrijdag 22 jan. opluistering receptie b.g.v. 't huwelijk van ons üd Joop Vorst. Deze receptie is in *t Pel grimshuis Smakt. Verzamelen aldaar om 19.15 uur, in uniform. Nu 't optreden op de Prinsenprokla- matie achter de rug is, gaan we werken aan 't repertoire voor de Geritskoren- avond in Margraten op zaterdag 13 maart. Afmelden niet meer bij F. v. d. Kruif, maar bij R. v. Mil, Ravelstraat 28, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 21 januari: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 28 januari: idem. AGENDA: 4 februari: gem. huis - Prov. Staten. 20 maart 1982: Gemeentelijk muziek- toernooi in schouwburg. Organisatie Euterpe. 1^/18 april 1982: Federatief solisten concours, organisatie Leunen. 11, 12, 13 juni 1982: Concertreis naar Dipperz (West-Duitsland). LEERLINGENOPLE1DING: Donderdag 21 Januari: 18.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 28 januari: idem. Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 24 januari: 10.30 repetitie drumband. Bardienst: hr. Verbeek Afmelden harmonieorkest bij de se cretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de hr. Raedts, tel. 82803, en drumband leden bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 22 januari: om 18.30 alten en sopranen om 19.15 tenoren en bassen Zondag 24 januari: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk (voor de mannen na afloop koffie drinken in De Galmhut); Maandag 25 januari: om 18.30 alleen voor de alten; Dinsdag 26 januari: om 18.30 alleen voor de sopranen; Woensdag 27 januari: om 18.30 alleen voor de aspiranten met na afloop om 19.15 spelavond voor alle jongens; Donderdag 28 januari: om 20.30 uur OUDERAVOND in De Galmhut. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Graag roepen we alle ouders op voor de ouderavond. Verder maken we er iedereen op attent om op zaterdag 30 januari a.s. beschikbaar te zijn voor een optreden in Loon op Zand (vertrek om 17.45 uur). We dringen er bij alle koorleden op aan om de repetities zoveel mogelijk bij te wonen. Er moet nog hard gewerkt worden voor Pasen en Loreto. Momenteel gonst het korps van car- navalsaktiviteiten. Zo werd zaterdag j.l. medewerking verleend aan de Prinsen- proclamatie in de Schouwburg en staat voor a.s. zaterdag een optreden tijdens de Jeugdzitting van „de Hazekeutel" op het programma. De Miniretjes verzamelen zich om 18.30 uur in de schouwburg; hun optreden is gepland om 18.55 uur. Verzamelen voor het korps om uiterlijk 20.45 uur; optreden om 21.00 uur. Verder zijn er nog aanvragen binnen gekomen voor een serenade bij gelegen heid van een zilveren bruiloft en deelneming aan de Taptoe Beuningen en Twente. Zondagmoregn 24 januari: Geen repetitie. Maandagavond 25 januari: 19.00 gezamenlijke repetitie in de aula van het Boschveldcollege. Dinsdagavond 26 januari: 19.00 gezamenlijke repetitie in de aula van het Boschveld. Woensdagavond 27 januari: 19.30 Voordrachtsavond leerlingen Boschveld. 19.15 aanwezig zijn. Zondagmorgen 31 januari: geen repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 22 januari: 18.45 gezamenlijke repetitie in de aula van het Boschveld. Denk er aan om je eigen muziekstan daard mee te nemen. Zondagmorgen 24 januari: 11.00 Ochtendconcert Restaurant St. Anna. 10.30 aanwezig zijn. Eigen standaards meenemen. Woensdagavond 27 januari: 19.30 Voordrachtavond leerlingen Boschveld. 19.00 aanwezig zijn. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 23 januari: 16.00 gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 24 januari: 11.00 Ochtendconcert Restaurant St. Anna. Eigen standaards meenemen. Woensdagavond 27 januari: 19.30 Voordrachtsavond leerlingen Boschveld. Eigen standaards meenemen. „AGÉVOLÉ" Repetitie volgens afspraak. DAMESKOOR Woensdag 27 jan. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen, in ons nieuwe repetitie-lokaal: zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Om ongeveer 20. (5 uur komen dan de mezzo's en de alten erbij. Wanneer U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Tot en met vrijdag 12.00 uur kunt U nog oud papier deponeren in de container, staande bij het tuincentrum van Henk Smits, Jan Hensenstraat. Alleen gedurende de openingstijden van de winkel. Dinsdag 26 januari, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Dinsdag 2 februari, 19.30 uur repetitie voor de bassen. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, lel. 86159. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Woensdag 27 jan., houden wij een kienavond voor onze leden in zaal „In den Engel", aamvang 19.45 uur. Men kan zich deze avond ook opgeven voor d^ excursie naar de Info 3 verstandig met aardgas en voor de excursie naar het Trefcentrum in Venlo. De Info 3 is na de middag van 13.45 tot 15.45 uur. Het Trefcentrum is van 19.30 tot 22.00 uur. Op 17 februari is er jaarvergadering met bestuursverkiezing. Aftredend zijn: mevr. Beterams, mevr. Drabbels en mevr. Mommen. Deze laatste is niet herkiesbaar. Zijn er leden die intersse hebben in deze bestuursfunktie, dan kan men dit bekend maken bij het bestuur met 10 handtekeningen van de leden voor 17 februari. Hallo jongelui. A.s. vrijdag wordt het programma verzorgd door groep 2, dus Sjang, Frank en Marielle. De jeugd van Zuid is eveneens van harte welkom. A.s. zaterdagavond is er geen club. Groetjes leiding. Hobby-middag Afgelopen zaterdag was er weer club. De opkomst was niet erg groot en dat vinden we toch wel jammer. Tenslotte is er voor iedereen wat te doen. Wil je niets maken, dan kun je toch komen en onder het genot van een kopje koffie een kaartje leggen of een praatje maken. Op het moment zijn we bezig met breien, borduren, enz. Ook kun je nog steeds lampen en asbakken maken van koud smeedwerk. Moeilijk is het niet en het resultaat mag zonder meer gezien worden. Kom maar eens kijken. Tot zaterdag. Gezocht Voor de hobby-middagen kunnen we nog steeds materialen gebruiken. Bijv. lapjes stof voor patchwork en appliceren, wol om poppen en poppen- kleren te maken. Ook oude nylon-kou sen zijn welkom waarmee we dan o.a.' poppen opvullen. Verder zijn we erg blij met oud speelgoed om de allerkleinste „hobbyisten" bezig te houden. Gaat u dus een kamer of zolder opruimen, denk dan even aan ons. Voor het grovere werk kunnen we nog kippegaas gebruiken. Mooi hoeft het niet te zijn en elk stukje is welkom. Heeft u nog wat van dit materiaal, bel dan 88546 en wij komen het halen. Bye bye en zwaai zwaai. Op 28 januari om 20.00 uur in restaurant Vlakwater wordt een leer zame avond gehouden voor alle imkers uit de regio. Het Consulentschap voor de bijen teelt te Hilvarenbeek heeft hiervoor 2 dia-series ter beschikking gesteld over drachtplanten en het werk van de Ambrosiushoeve. Ook zullen op deze avond diploma's worden uitgereikt door de heer van Stiphout uit Deurne aan imkers, die met vrucht de cursus voor gevorderden in het afgelopen seizoen hebben gevolgd. De heer van Stiphout heeft ook deze cursus weer voortreffelijk verzorgd en geleid. Bij de convocatie is een bankgiro-op- dracht gevoegd, om de contributie ad 40,— over 1982 te voldoen, zoals afgesproken op de ledenvergadering van vorig jaar. Kontaktdagen: Zondag 14 februari bij Wim Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5 te Oostrum om 10.30 uur. De jaarvergadering wordt gehouden op 4 maart a.s. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY De algemene jaarvergadering wordt dit jaar gehouden op donderdag 28 januari a.s. De vergadering zal stipt om 20.00 uur beginnen, we verzoeken U om op tijd aanwezig te zijn. Na het beëindigen van de vergadering is het mogelijk om eigen foto/diawerk te presenteren. Verder willen we al diegenen bedan ken die bijdroegen tot het succes van onze expositie. Hierbij behoren ook de niet leden die mee exposeerden. De expositiecomissie heeft gemeend de vier beste foto's (van de niet leden): 1 Trontone - Bas den Brok; 2. Kind in koren - Willy Friesen; 3. Boomkruinen - Arts; 4. Mist - Renate Vollenbergh, te. moeten belonen met een prijsje. VROUWENCAFÉ VENRAY Op maandag 25 jan. hebben wij weer een thema-avond. Deze avond gaat over 't (event.) lesbisch zijn. Hoe gaan wij er zelf mee om, hoe denken anderen erover. Is het een ziekte of een afwijking, komt het door de opvoeding en is het een zondig en aanstootgevend gedrag, of is het toch normaal? Hoe kwam men erachter dat men „zo" was en welke problemen kwamen toen om de hoek kijken. Wat moet ik doen als een van mijn kinderen homofiel blijkt te zijn? Dit is een klein greep uit de vragen die deze avond aan bod zouden kunnen komen. We beginnen de avond met een 1 uur durende speelfilm, waarin het thema onder de aandacht wordt ge bracht. Na de film kan een gesprek op gang gebracht worden en er zijn vrouwen van C.O.C. Venray aanwezig om voor te lichten en/of vragen te beantwoorden. Voor hen die meer willen weten over dit onderwerp of zo maar een glaasje willen drinken, staat het Vrouwencafé open. De avond begint om 8 uur. De entrée is 2,50 p.p. (om de kosten een héél klein beetje te drukken). We zitten, zoals elke maandagavond in de Hoen derstraat no.10. Tot ziens! De uitslag van de letter-diagram uit „De Natuurvriend", luidt als volgt: EEN BLOEMENHART STAAT ALTIJD OPEN! Door loting zijn de volgende prijs winnaars uit de bus gekomen: Janice v. d. Brand, Overloonseweg 18. Venray. Sylvia Jeucken, Bershof 20, Leunen. Eric Lemmens, Pater Tulpstraat 5, Ys- selsteyn. Funske Kurvers, Oirloseweg 1, Oirlo. Quinta Vennekens, Lamersveld 17, Venray. Jullie allemaal proficiat. De beloofde prijsjes kunnen jullie a.s. zaterdag in ontvangst nemen vóór of na de filmvoorstelling in de schouwburg van ST. ANNA, Venray. Deze voorstellingen zijn om 13.30 uur voor de Jeugdnatuurwachters uit de kerkdorpen en om 15.30 uur voor de leden uit Venray-centrum. Tot a.s. zaterdag! Het instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afdeling Geijsteren- Vgnray, houdt maandag 25 januari a.s. eeri praktische les in het prepareren van voornamelijk schedeltjes. Deze niet alledaagse, maar buitenge woon interessante onderzoekjes staan o.l.v. S. Bruysten uit Meerlo. Plaats van het gebeuren in café Lensen te Geijsteren, aanvang 20.00 uur. Wij hopen op veler belangstelling. V DE DISCO: Vrijdag £2 januari a.s. komt drive-in- show Fantic naar Free Wheelin-Disco. Dit is een zeer uitgebreide drive-in disco show, met veel licht en een uitgebreid grootbeeld video-show. We beginnen om 20.00 uur. Entree ƒ2, Zondag 24 januari, 's middags van 2 tot half 6: Disko Roller Skating. Na alle ijservaringen van de laatste weken moet het voor iedereen een koud kunstje zijn, om wat fraais te doen op de disco-rol lers. Entree ƒ2, Verder zijn we zaterdagavond ook gewoon geopend. DE ACHTERKANT: Elke vrijdag- en zaterdagavond ge opend vanaf 8 tot 1 uur; met prima muziek en goed sfeertje. Zaterdag 30 januari: T.T.L. Band. BAALMIDDAGEN: Balen, Vervelen, Niks te doen, Zonder Werk. Wij zijn elke woensdag en donderdagmiddag geopend, van 1 tot 5 uur. Je kunt dan komen kletsen, kaarten, informatie vragen, enz. Ook draaien we op beide middagen een video-film. Daar starten we steeds om half 3 mee. Op woensdagmiddag kun je leren zeefdrukken, affiches maken; en daar beginnen we om 1 uur mee. Niks te doen, loop dan eens binnen. KARNAVALSBAL DEN DISSEL Wie wordt de nieuwe Prinsjes]??? Zaterdag 23 januari is het dan zo ver voor de jeugd in Noord-West. Dan zullen we gaan beginnen aan ons karna- valsbal. Iedereen komt dan natuurlijk verkleed naar het wijkgebouw. We beginnen om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. Het programma ziet er als volgt Uit: aanvang 19.30 uur. Tussen 20.00 en 20.30 uur het binnenkomen van de Raad van Elf van den Dissel, de raad van Het Schuttersveld (dit alles met muzikale medewerking van de joeks- kapellen Efkes Waachte en Rats d'r nève. Om ongeveer 21.00 uur zal de nieuwe jeugdraad geïnstalleerd worden. Daarna is het nog gezellig hossen met de joekskapellen. Vbor de ouders die belangstelling hebben om te komen kijken, ook zij zijn van harte welkom. Dus niet vergeten zaterdagavond is iedereen verkleed met of zonder masker dat moet je zelf weten. Vanaf 9 jaar is iedereen welkom. Gerrit, Alda, Anja, Mieke, Bram, Geert en Franske hopen jullie dan ook weer te ontmoeten. P.S. De entree is maar ƒ1, 'n leesbare krant Hoi, Vorig weekend is er een sovon excursie in de Maasheggen geweest. Hier werden leuke dingen gezien zoals: kleine zwaan, rietgans, smient en grote zaagbek. Ook was er een schaatsexcursie naar de Rouwkuilen, maar hier werd niet zo veel gezien. Allereerst is er dit weekend een mossen weekend in Well. Dit is samen met de sjokgroep. Het adres is: fam. Jenneskers, De Kamp 1, Well. Je moetje opgeven bij Jos Hoogveld, tel. 050-257261. We fietsen er vrijdagavond rond 6 uur naar toe. Wie mee wil fietsen moet dat maar even tegen mij zeggen (tel. 04780-82413). Dan komt de Flevo-excursie er weer aan. We gaan dan over de Knardijk Flevoland doorkruisen met de fiets. We gaan met de trein naar Harderwijk toe, alwaar we fietsen huren. Dit alles is zaterdag 6 februari. De prijs voor deze unieke mooie excursie is slechts 10 gulden. (De rest wordt door de afdelingskas betaald). Meld je zo snel mogelijk bij mij aan. En verder is er nog een verzoek van Peter W. aan iedereen om snel kopij voor de Jeneverbes in te leveren. Hij wil n.l. weieens een dikke Jeneverbes maken. Houdoe, Stefan Informatie: tel. 04780-82413. GEDICHTEN EN AFORISMEN Woensdag 27 januari is er weer een avond van het Literair Café Deurne. Hij wordt, zoals steeds, gehouden in herberg-galerie „De Roode Leeuw" aan de Molenstraat te Deurne en begint om 20.00 uur. Ook ditmaal is het programma geva rieerd. Achtereenvolgens treden op Bert Beulens uit Deurne, leraar Nederlands aan het Peelland-College, uitgever, kenner van schilderkunst en schrijver van gedichten, de van radio en televisie alom bekende zangeres, zangpedagoge en voordrachtskunstenares Marie-Céci- le Moerdijk uit Leende, die in deze kring haar aforismenbundel „Mijn hart is warm" zal presenteren, de dichter Je roen van Wilgen uit Den Bosch en de jonge journalist Gabriël van Neerven uit Helmond, die debuteert als dichter. Voor der muzikale omlijsting zorgen ditmaal Theo Lokin uit Deurne (trom bone) en Johan Jansen uit Veldhoven (piano). Marie£Céiel Moerdijk zal le liederen zingen. In beginsel is de toegang tot deze avonden voor iedereen vrij, maar wie zich bij het Literair Café Deurne aansluit (kosten 10,— per jaar) krijgt voor elke avond een convocatie (adres secr. Rennie van Windt, Heikant 11, tel. 3517). In de zomer van 1981 is de giroblauw- aktie in Limburg van de grond gekomen. De bedoeling van deze aktie is en was om te protesteren tegen 't feit dat de elektriciteitsmaatschappijen stroom van Borssele en Dodewaard afnemen. Dit wordt (werd) gedaan door niet met de gebruikelijke acceptgiro kaart te betalen of door automatische overschrijving maar d.m.v. uw eigen bank- of girobetaalkaart. Hierdoor komt de administratie van de elektrici teitsmaatschappijen in de war. Boven dien als je i.p.v. het hele bedrag ineens, in 2 of 3x betaalt, dan wordt 't voor hen nog ingewikkelder. Er zijn al een heleboel mensen die meedoen, ook hier in Venray. IK DOE MEEJIJ OOK? Laten we samen protesteren. Samen staan we sterk. Langs deze weg willen wij mensen zoeken om aktief te worden binnen 't E.K.V. (Energie Komité Venray). Mo menteel zijn wij een groep van 4 personen en we zouden graag uit meer mensen bestaan. Wat hebben we zoal gedaan? Wat willen we doen? Waar zijn we mee bezig? We zijn tegen kernener gie en we proberen op allerlei manieren mensen te informeren over wat kern energie nu eigenlijk is, wat de gevaren van kernenergie zijn, alternatieve ener gie, energiebesparing enz. We zijn wel tegen kernbewapening en alle kernwapens, maar we concentreren ons er niet op omdat 't anders te veel wordt, Wel ondersteunen wij akties in deze. Wat hebben we gedaan? tentoonstelling gehouden over ener gie. op scholen les gegeven. krantenstukjes geschreven. we staan regelmatig met een markt- kraampje in de Grotestraat. we houden contact met het LEO (Limburgs Energie Overleg) en 't LEK (Landelijk Energie Komité). we doen mee aan verschillende ak ties. we hebben de giroblauwaktie ge start. momenteel zijn we bezig met 't geven van informatieavonden aan allerlei groeperingen. Dit doen we aan de hand van flappen waarin in 't kort de informatie opstaat. we zijn ook van plan een boekje te maken. Als iemand zin heeft om mee te doen, vraag dan informatie bij de wereldwin kel of bel tel. nr. 80025 in Venray. Mocht iemand nog ergens anders vragen of opmerkingen over hebben kan hij/zij ook terecht bij dat telefoon nummer. Zaterdag 16 januari j.l. was het zover. De mensen uit de wijk Smakter- heide hadden de gelegenheid om te gaan stemmen. En van deze gelegenheid is overduidelijk gebruik gemaakt. Maar liefst 63,2% is komen stemmen. Dit is voor de wijkraad (en hopenlijk ook voor de gemeente) een duidelijk bewijs dat de bewoners een wijkraad wensen. Voordat dhr. Geurts, afgevaardigde van de gemeente, ons de uitslag bekend maakte, deelde hij mede dat de verkiezing in Smakterheide een erg gezellige verkiezing was geweest. De uitslag i/als volgt: F. Herens/256 stemmen (herkozen), M. Verstegen-Verheijen 233 stemmen (Herkozen), \T. Verheijen-Smits 215 (herkozen), H. Loozen 209 (herkozen), G. Alards-Herens 189 (nieuw gekozen), P. Berkers 189 (nieuw gekozen), M. Swinkels 178 (herkozen), G. Schwachö- fer-Driessen 175 (nieuw gekozen) en J. Arts 173 (Herkozen). Zoals U ziet zijn 6 leden herkozen en heeft het bestuur er 3 nieuwe gezichten bij gekregen. De verkiezingscommissie van de wijk raad wil echter dank zeggen aan de 4 kandidaten die niet gekozen werden. En wel de heren W. Janssen en A. Houben, die reeds enkele jaren hun bijdrage aan het bestuur geleverd hadden en aan mevr. E. Jans-Beken-Kallen en dhr. H. van den Hurk, die zich beiden als nieuw lid hadden aangemeld. Verder willen we bedanken Jos Ger ritsen van het Buurtwerk en ook de gemeente, voor hun steun bij de organi satie van de verkiezing. Maar niet in de laatste plaats danken we al die mensen die hun stem hebben uitgebracht. De verkiezingscommissie wijkraad Smakterheide Verdwenen, maar niet vergeten Alaide Foppa de Solórzano, 67 jaar oud, getrouwd en moeder van vijf kin deren is een bekend kunstkritika, dichteres en omroepster. Ze is colum niste voor de Mexicaanse kranten Uno mas Uno (Een plus Een) en Novedadas (Nieuws) over de schone kunsten. Ze heeft een boek gepubliceerd over de schilder José Ruiz Cuevas, zes gedich tenbundels en talrijke vertalingen uit het Italiaans, Frans en Engels. Als lid van de onderwijsstaf van de nationale universiteit van Mexico is ze daar ook bekend als oprichtster van het feminis tische blad Fem. Het radiostation van de universiteit zendt ook haar program ma Foro de la Mujer (Vrouwenforum), een feministisch magazine, uit. Alaide Foppa kwam op 13 december 1980 in Guatemalastad aan om een bezoek te brengen aan haar moeder die meer dan 90 jaar oud is en ziek. Om streeks het middaguur op 19 december werd ze samen met haar chauffeur door mannen, gewapend met machinege weren, haar moeders auto uitgesleurd. Het was de dag voordat ze naar Mexico terug zou keren. Ooggetuigen verklaar den later dat leden van het commando G-2 van het Guatemalteekse leger de gevangenisneming uitgevoerd hadden. Sinds die dag is niets meer van Alaide Foppa vernomen. Zij is „verdwenen". Alaide Foppa is één van de zeventien „verdwenen" personen die centraal staan in de internationale campagne tegen „verdwijningen" die momenteel door Amnesty International in 40 landen gevoerd wordt. Volgens Amnesty werden zeker 1 miljoen mensen het slachtoffer van „verdwiningen". Sommigen keren te rug, veelal met gruwelijke getuigenissen van martelingen, bedreigingen en de dood. Van anderen wordt na korte of langere tijd het lijk gevonden, langs de weg, in.het veld of aangespoeld aan het strand. Over de meesten is echter ook na jaren nog niets vernomen en voor hun leven wordt gevreesd. De autoriteiten ontkennen elke ver antwoordelijkheid en de familie moet zelf alles in het werk stellen om er achter te komen waar het slachtoffer is. Een voor ons hier in dit land een moeilijk voor te stellen situatie. De werkgroep Venray doet ook mee aan de campagne tegen „verdwijnin gen". Wilt U ook meedoen dan kunt U voor informatie bij het contactadres terecht. Verder kunt U voor folders of aanmeld- kaarten voor de Maandelijkse Actie bij het standje in de bibliotheek terecht. Contactadres: Han van Weers, Aan de Dril 11Venray, tel. 04780-84136. De Werkgroep Venray RUILAVOND POSTZEGELS Donderdag 28 januari 1982 om 19.30 uur, organiseert I.V. Philatelica, afde ling Blitterswijck e.o., een speciale ruil- avond in café-restaurant Verstraelen, Geijsterseweg 7 te Wanssum. Iedereen is van harte welkom. De afdeling houdt iedere eerste donderdag van de maand om 20.00 uur op dit adres haar maandelijkse bijeen komst. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dif blad De afdelingen van de P.S.P., P.P.R. en de C.P.N. in Venray gaan, in prin cipe, samen de gemeenteraadsverkiezin gen in. In een bijeenkomst dinsdag 12 januari j.l. is hiertoe besloten. Er zijn afspraken gemaakt over het opstellen van een programma en over het forme ren van een lijst. Twee werkgroepen zullen deze zaken nader uitwerken en t.z.t. zullen de resultaten bekend wor den gemaakt. De samenwerking van de P.S.P., P.P.R. en de C.P.N. is meer dan „een dans rondom een zeteltje", zo zegt de propaganda-werkgroep. Die samenwer-' king is intstaan door een diep besef dat het nodig is om een progressieve voet* tussen de deur van rechts te krijgen. H. Knol uit Merselo is tijdens de ledenvergadering van D'66 in Venray gekozen tot lijsttrekker van deze partij bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. Knol werd met algemene stem men gekozen. Hij had slechts één mededinger in de persoon van J. Marks.- Voor de kandidatenlijst hadden zich negen leden opgegeven. Drie van hen verklaarden zich bereid om op een ver kiesbare plaats te staan. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. H. Knol, 2. H. Stappers, 3. mevrouw W. Matt hij ssen-van de Velde, 4. P. op den Buysch, 5. J. de Jong, 6. P. Manders, 7. A. Kroft, 8. j. Marks, 9. H. Hilgers. Volvo 343 bij 60.000 km mor nog geen 20 ct. per km Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 Venray Paul Burgmanstraat 1 I VOLVO I MATERIËLE SCHADE Een autobestuurder lette op de Dr. Kortmanweg slecht op en reed een klein pilaartje omver. De hestuurder stopte. Hij zal voor de schade opkomen. Op het Nieuweind vond een z.g. kop/staart botsing plaats tussen twee personenauto's. Alleen materiële scha de. Op de kruising Westsingel-Kemp- weg verleende een autobestuurder uit Vught geen voorrang aan een Venrayse personenauto. Bij deze botsing bleef het ook bij materiële schade. VERNIELING Een inwoner van de Verdistraat deed aangifte van vernieling van een houten schutting achter zijn woning. Schade 110 gulden. OORLOGSTUIG In Venray-Heide werd bij graafwerk zaamheden een granaat aangetroffen. Het nog op scherp staande oorlogstuig zal door de deskundigen van de E.O.D. worden opgeruimd. BEJAARDE GEWOND De 94-jarige fietser A. uit Leunen wil de de Deurneseweg oversteken, maar bemerkte te laat de vrachtauto, be stuurd door de 56-jarige D. uit Wij- chen. Die bestuurder heeft nog getracht- de fietser te ontwijken, maar dat ge lukte niet helemaal. Nog even werd de fiets door de vrachtauto geraakt, vol doende echter dat de bejaarde fietser ten val kwam. Overgebracht naar het ziekenhuis bleek bij onderzoek aldaar de verwondingen mee te vallen en kon de bejaarde naar huis worden vervoerd. AUTO TEGEN LANTAARNPAAL TWEE GEWONDEN Onverklaarbaar werd genoemd, dat een autobestuurster uit Venray, toen zij vanaf de rondweg Brukske de Henri Dunantstraat wilde oprijden, tegen een lantaarnpaal botste. Zowel de bestuur ster als een inzittende dochter werden naar het ziekenhuis vervoerd. Later konden zij naar huis worden overge bracht. De auto was aan de voorzijde behoorlijk beschadigd.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11