7ERENIGINGSNIEUWS CDA nu nn ESI V >NJ Av Onderwijscafé Vrouwencafé UTERPENIEIIWS Jeugdcentrum „DeSpringpIank" O.J.C. DE BARAK Venray IN Venrays It! Mannenkoor De Zonnebloem St. Pe^*S PEEL EN MAAS inTERnflTionnL PEEL EN MAAS 27MC FOX HUNTER Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan jeugdnatuurwacht FILMNIEUWS VOLKS UNIVERSITEIT WERELDWINKEL OUD PAPIER AA/V/WO 3-5 s. donderdag 17 december om 0 uur repetitie voor de tenoren en jO.OO uur voor gehele koor. Iterdag 19 dec. kerstconcert met de menlijke koren in de Schouwburg, rang 20.00 uur. Verzamelen in brm om 19.00 uur voor 't inzingen schouwburg, ondag 20 dec. idem om 11.30 uur; amelen voor inzingen om 10.45 uur t Burggraaf. rijdag 25 dec. Ie Kerstdag opluiste- kerstviering in de Grote Kerk om 10 uur ter intentie van overleden en nde leden van Venray's Mannen- Aan deze kerstconcerten zullen té Kartodirdjo en Anne Marie gsman solistisch medewerking ver- si. 'rijdag 1 januari: Nieuwjaarsreceptie 12.30 uur in de Burggraaf, waarop leden met hun dames en familie- n van harte welkom zijn. 1 verband met 't uitvallen van de ititie op 24 en 31 dec. zijn er extra ttities ingelast i.v.m. optreden tij- prinsenproklamatie. Deze repeti- zijn op maandag 4 en 11 januari om 10 uur in de Burggraaf. 6 januari: optreden Prinsenprokla- ie. )p 24 oktober zal ons koor deelne- aan de door 't Kon. Ned. Zangers- Kind georganiseerde zangersdagen llerick. tfmelden bij F. v. d. Kruijf, tel. 48 of de Burggraaf tel. 81244. oderdag 17 dec.: 9.30 repetitie harmonieorkest, ge- icel in het teken van de voorberei- jingen op de Prinsenproklamatie. de donderdagen 24 en 31 december is er geen repetitie. Gezien de korte I tot de Prinsenproklamatie zijn de etities in deze weken verplaatst naar H maandagavond. landag 21 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest uindag 28 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest reekaartjes voor de Prinsenprokla- tie op 16 januari kunnen besteld rden tijdens de repetitiedagen bij Jo van Kessel. AGENDA: januari 1982: Prinsenproklamatie. maart 1982: Gemeentelijk muziek- rnooi in schouwburg. Organisatie terpe. 18 april 1982: Federatief solisten- icours, organisatie Luenen. 12, 13 juni 1982: Concertreis naar ipertz (West-Duitsland). LEERLINGENOPLEIDING: mderdag 17 dec.: 8.30 repetitie jeugdharmonie. inderdag 24 en 31 dec.: géén repetities. lividuele repetities volgens afspraak uw leraar. DRUMBAND: mdag 20dec.: 10.30 repetitie drumband. Jardienst: hr. Peter Janssen, verder agenda harmonieorkest. Mmelden harmonieorkest bij de retaris, tel. 80225; jeugdleden bij de Raedts, tel. 82803, en drumband en bij de hr. van Els, tel.. 86824. 'elefoon clublokaal: 82515. VENRAYSGEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 19 dec.: 20.00 Kerstconcert let de gezamenlijke koren van Venray de Schouwburg. Zondag 20 dec.: 11.30 eveneens irstconcert met de gezamenlijke ko- 2 n Dinsdag 22 dec.: 19.30 repetitie voor tenoren; om 20.00 uur voor het hele ^oor in de Essel, Ursulastraat. Zondag 27 dec.: 10.00 uur opluiste- ïg eucharistieviering in de kapel van .Anna. dinsdag 27 dec.: Geen repetitie. Zaterdag 2 januari: 15.00 uur Con- rt in de Kruuze, Leunseweg. Dinsdag 6 januari: 19.30 repetitie >or de bassen; om 20.00 uur voor het le koor. Indien U verhinderd bent dan gelieve zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, >lkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. landers-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 5159. Regio Venray Per abuis werd vorige week in dit blad vermeld dat dinsdag 22 december i zaal In den Engel een Advents-Kerst- iering zou worden gehouden. Deze lering heeft inmiddels plaats gehad op nsdag 15 december. Wij wensen al onze gasten bij deze rettige feestdagen en een voorspoedig 1982. JONGERENKOOR,,CAPRICCIO" Zondagmorgen 20 dec.: 11.00 gezamenlijke repetitie. Maandagavond 21 dec.: 19.00 gezamenlijke repetitie, die wordt gehouden op Het Schutters veld. Woensdagavond 23 dec.: gezamenlijke repetitie op Het Schut tersveld. Donderdagmorgen 24 dec.: 10.30 generale repetitie in de Grote kerk. Donderdagmiddag 24 dec.: 15.30 Kerstviering Schuttersveld. Om 14.45 aanwezig zijn. Donderdagavond 24 dec.: 21.00 Jongerenviering in de Grote Kerk. 20.15 Aanwezig zijn. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 18 december: 18.45 gezamenlijke repetitie. In de vakantietijd zijn er geen repetities. De eerstvolgende repetitie is op vrijdag avond 8 januari. „SALTARELLO" Zaterdagavond 19 dec.: 16.00 gezamenlijke repetitie Dinsdagavond 22 dec.: 19.00 gezamenlijke repetitie, die wordt gehouden op Het Schutters veld. Donderdagmorgen 24 dec.: 10.30 generale repetitie in de Grote Kerk. Donderdagmiddag 24 dec.: 15.30 Kerstviering Schuttersveld. Om 14.45 Aanwezig zijn. Donderdagavond 24 dec.: 21.00 Jongerenviering in de Grote Kerk. 20.15 aanwezig zijn. DAMESKOOR Zaterdag 19 dec. om 20.00 uur Kerst concert in de Schouwburg; in uniform. Zondag 20 dec. om 11.30 Kerstcon cert in de Schouwburg; in uniform. Maandag 21 dec. om 14.00 uur Kerst viering voor de Bejaarden in zaal „In den Engel" aan de Poststraat. In uni form. Woensdag 23 dec. om 20.30 uur onze eigen kerstviering, in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Vrijdag 25 dec. (Eerste Kerstdag) zin gen we om 11.30 uur inde Vredcskerk meerstemmige kerstliederen met alle aanwezigen; in uniform. Weest u om 11.15 uur in het zaaltje bij de kerk aan wezig. Agenda: Vrijdag 18 december: om 19.00 gezamenlijke repetitie Zondag 20 december: om 08.00 vertrek naar Dortmund algemeen). Maandag 21 december: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 22 december: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 23 december: om 18.30 „muziekles" met aanlsui- tend om 19.15 spelavond Donderdag 24 december: om 19.30 en 22.30 nachtmissen (zie voor verdere berichtgeving de Mini- Galm) Vrijdag 25 december: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, Venray, tel. 81690. Algemeen: Zondag a.s. vertrekken we om 08.00 uur precies vanaf het Kennedyplein. Zorg er voor op tijd aanwezig te zijn. Uniform op een hangertje meenemen. Denk aan passen of toeristenkaarten. Voor de kerstuitvoeringen rekenen we natuurlijk op de medewerking van alle koorleden. Het afgelopen zondag gehouden Frühschoppen-concert mag geslaagd heten; zeker, wanneer men de weersom standigheden in acht neemt. De reactie van diverse zijden waren zeer gunstig. Zondag a.s. wordt, na een korte repetitie een ledenvergadering gehou den. Enkele data om tc onthouden in ver band met optreden zijn: 1,16 en 23 januari en 5 februari. een abonnement waard VENRAY Het jaar 1982 zal in politiek opzicht in het teken staan van 2 verkiezingen, n.l. voor de Provinciale Staten en de Gemeenteraad. De kandidaatstelling voor de Ge meenteraad heeft inmiddels plaats gehad. Thans hebben alle kandidaten tol 23 december a.s. de gelegenheid om hun bereidverklaring in te zenden. Het bestuur zal daarna de advieslijst samen stellen. Op 16 februari 1982 zal de Algemene Ledenvergadering de definitieve kandi datenlijst vaststellen. Op dit moment is de kandidaatstel ling voor de Provinciale Staten nog meer aktueel. De verkiezingen hiervoor worden reeds in maart 1982 gehouden. In de reglementen van het C.D.A. zijn artikelen opgenomen om politieke dubbelfunkties te voorkomen. Om die reden heeft het Venrayse lid van de Provinciale Staten, Mevr. H. Poels-Pe- ters een Jëuze moeten maken tussen haar kandidatuur voor de Provinciale Staten of voor de Gemeenteraad van Venray. Zij heeft ervoorgekozen, om zich opnieuw kandidaat te stellen voor de Gemeenteraad. Dit heeft tot gevolg dat zij geen verkiesbare plaats op de kandidatenlijst voor de Provinciale Staten kan krijgen. De enigste kandidaat op de C.D.A.- lijst uit Venray is thans de heer H. Phi- lipsen uit Ysselsteyn. De heer Philipsen is voorzitter van het C.D.A. Venray. Door het Limburgse kringbestuur is inmiddels een advieslijst samengesteld. De plaatselijke afdelingen zullen over deze advieslijst moeten stemmen om te komen tot de definitieve C.D.A.-kan didatenlijst voor de Provinciale Staten. Om formele, reglementaire redenen moet dat gebeuren door de Alegemene Ledenvergadering, Daarom wordt er op dinsdag 22 december 1981 om 19.30 uur in Hotel de Burggraaf te Venray een algemene ledenvergadering gehouden. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 16 september 1981. 3. Stemming over de advieslijst voor de Provinciale Statenverkiezingen. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Alle leden zijn welkom op deze (korte) vergadering. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend A.s. vrijdagavond worden jullie om uiterlijk 18.45 uur bij het clubgebouw verwacht. Gerard, Wiel en Mariëlle hebben een dropping in elkaar gezet. Trek allemaal warme kleren aan, zodat je goed beschermd bent tegen kou en eventueel regen en/of sneeuw. Vergeet vooral je zaklantaarn niet, want het kan erg donker zijn buiten in deze tijd van het jaar. Peter, Michel, Henk, Frank en Frans zijn jullie ook op tijd aanwezig met de auto. Uiterlijk 18.45 uur. DISCO DISCO DISCO A.s.zaterdagavond is het weer disco dansen met medewerking van disco theek „PEARLY", van 19.00 - 22.00 u. Zondagmiddag eveneens discodansen van 14.00- 17.00 uur. KERSTBOMEN KERSTBOMEN Zoals iederjaar verkoopt het jeugd centrum „De Springplank" weer kerst bomen. Dit jaar is de opbrengst voor ons van zeer groot belang, omdat wij midden volgend jaar ons nieuwe club gebouw betrekken en zelf voor de niet geringe eigen inbreng (in de kosten) moeten zorgen. Daarom zouden wij het op prijs stellen dat u bij ons Uw kerstboom zou willen komen halen en ons daar bij steunt. We hebben een partij prachtige kerstbomen aangekocht, die pas wor den gerooid 1 a 2 dagen voor de dag van de verkoop en dus nog helemaal vers zijn. Het is ook mogelijk bomen met kluit te krijgen, zodat U ze later nog in de tuin kunt zetten. De prijs van de bomen zijn zeker niet hoger dan die van de konkurrentie. Hoogstens gelijk eraan, zodat het voor u geen enkele verschil uitmaakt waar U uw boom haalt. De verkoop van de bomen zal geschieden in het clubgebouw, achter het oude politiebureau aan de Wilhel- minastraat. Tevens zijn er voor de liefhebbers ook zeer mooie, met de hand gemaakte kaarsenstandaards te koop, tegen een zeer bescheiden prijs. Openingstijden: Donderdag 17 dec. van 15.00-21.00 u. Vrijdag 18 dec. van 15.00-21.00 u. zaterdag 19 dec. van 10.00-17.00 u. maandag 21 t/m woensdag 23 dec. van 15.00-21.00 u. donderdag 24 dec. van 15.00-17.00 u. Groetjes, leiding. Zaterdag a.s.: NO REPLY Ter afsluiting van hun korte tournee door Venray, zal No Reply op zaterdag 19 december a.s. in de Brak optreden. No Reply maakt z.g. „Musica Dyna mica" en speelt uitsluitend eigen num mers. Ze zullen in de volgende bezetting optreden: Lorenz: vocals en guitar Raymond: guitar, synthesiser en vocals Marius: bass/ Pieter: drums, percus sion en slagwerk. Aanvang 22.00 uur, entree 2'A piek. De Venrayse volksdansvereniging Opanka treedt komende zondag weer naar buiten. De jeugdleden van deze vereniging geven dan een demonstratie welke voor iedereen toegankelijk is. Tij dens deze instuif welke om elf uur 's morgens begint worden vele kinderdan- sen uit verschillende Eurpese landen gedemonstreerd. De niet-leden krijgen de gelegenheid om een aantal dansen mee te doen, om te ervaren hoe leuk het volksdansen is. De instuif duurt twee uur. De demon straties hebben plaats in zaal Prinsen hof. katholiek vrouwengilde venray Secr.: Serenadestraat 68, Venray tel. 84927 Maandag 21 december: KERST AVOND. Samenkomst om 19.00 uur in de aula van het Oud-Lyceum, Leunse weg. Een orkestje, bestaande uit 15 zwakzinnige vrouwen van de inrichting St. Anna uit Heel, zal het eerste gedeelte van deze avond muzikaal opluisteren. In het tweede gedeelte volgt een warm buffet, verzorgd door dhr. C. Sloots van hotel „de Burggraaf" en luisteren we naar een kerstverhaal en zingen sa men kerstliederen. Wij hopen dat vele leden van ons gil de met elkaar tot een werkelijk Kersfeest zullen komen! huisvrouwenkontakt v brukske Op dinsdagmorgen 22 december houden we in het wijkcentrum 'n kerst morgen in engelse stijl, compleet met crisniascake en ander lekkers. Wij beginnen om kwart over negen en de kosten voor mensen zonder seizoen kaart zijn 3,—. Op deze morgen zullen er ook nieuwe kaarten worden verkocht. Natuurlijk is er ook weer onze onvolprezen crèche. Verder vragen wij nog eens uw aan dacht voor de KRAMCURSUS. Een cursus voor eigen creativiteit en am bachtelijkheid. Begonnen wordt met materiaalkennis en daarna kan ieder een eigen werkstuk gaan maken. Deze cursus kan alleen maar bij voldoende belangstelling door gaan. U kunt zich opgeven bij: Lenie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81059 en Hannie van Goor, Ouverturestraat 23. tel. 86919. In verband met de op handen zijnde feestdagen is het Onderwijscafé op vrij dag 18 december a.s. wederom in de Burggraaf. Aanvang half vijf. A.s. maandag 21 dec. is in het Vrou wencafé Venray, de film: „Wit is de kleur van de verliezer" te zien. De film laat zien hoe meisjes en jongens op verschillende manieren worden opgevoed en hoe de meisjes daar later nadeel van ondervinden. Alhoewel een man en een vrouw gelijke opleidingen en capaciteiten hebben, de vrouw niet serieus wordt ge nomen en opgezadeld wordt met typi sche vrouwelijke taken. In symbolische beelden op een atle tiekbaan zien we de man en de vrouw om het hardst lopen, maar de weg van de vrouw wordt versperd door grote keien die het haar onmogelijk maken een eerlijke strijd te leveren. Als alle stappen ondernomen zijn, maar niks opgeleverd hebben, trouwt ze uiteindelijk. De film duurt ongeveer een half uur en begint om kwart voor 9. Na afloop, als er behoefte is, kan er nagepraat worden. De entree is 2.50. Het Vrouwencafé is in de Hoender- straat op no. 10, misschien zien we je daar maandag wel. In ieder geval ben je van harte welkom. En voor degenen die het nog niet wisten: „We zijn elke maandag avond open". „VERDWENEN" MAAR NIET VERGETEN Zoals we hier al enkele weken be richten, houdt de werkgroep Venray van Amnesty International zich ook bezig met de campagne tegen „verdwij ningen" die, behalve in Nederland, nog in 39 andere landen gevoerd wordt. Wat is een „verdwijning"? Amnesty omschrijft een „verdwij ning" als een situatie waarin een persoon „verdwenen" is terwijl aanne melijk is dat de autoriteiten verant woordelijk zijn voor de „verdwijning". Daarnaast slagen familieleden en ande ren er niet in het lot en de verblijfplaats van die Dersoon te achterhalen. De overheid ontkent de gevangenschap of weigert wat zij daarvan weet bekend te maken. Een geval van „verdwijning": Op 28 juli 1979 ontvoerden gewapen de personen dominee Gudina Tumsa, 51 jaar, en zijn vrouw, even buiten het hoofdkwartier van zijn kerk in Adis Abeba, Ethiopië. Dominee Gudina Tumsa was Algemeen Secretaris van de Ethiopische Evangelische Kerk. Zijn vrouw werd korte tijd later in een buitenwijk van de stad vrijgelaten, maar van de dominee is nooit meer een spoor gevonden. Wat kunt U doen tegen „verdwijnin gen": U kunt lid worden van Amnesty International. U kunt een gift overmaken op giro 454000 t.n.v. Amnesty International Amsterdam of op giro 3875939 t.n.v. Werkgroep A.I. Venray. U kunt de,,verdwijn"-lijn bellen (020-86599) waar voor alle informatie over deze campagne terecht kunt. U kunt zich opgeven voor de Maan delijkse Acties. U krijgt dan gedurende 1 jaar elke maand een stencil van één pagina thuis waarin een oproep tot aktie staat voor slachtoffers van „verdwij ningen", De akties zullen eenvoudig van vorm zijn, b.v. het sturen van een brief of voorbedrukte kaart naar een bepaalde regering, een poster voor het raam hangen, geld sturen ter ondersteu ning van de familie van „verdwenen" personen of medoen aan een massale snelle aktie. Voor deze akties hoeft U geen lid te zijn van A.I. en aan de maandelijkse toezending zijn geen kosten verbon den. U kunt zich met een briefkaart op geven (Amnesty International, Postbus 61501. 1005 HM Amsterdam) onder vermelding van Maandelijkse Actie of met een voorbedrukte bon die U bij de stand of bij de kontaktpersoon van onze werkgroep kunt krijgen. Voor meer informatie over wat U kunt doen, kunt u terecht bij de stand op zaterdag 19 december van 14.00 tot 16.00 uur en op dinsdagavond 22 december van 18.00 tot 21.00 uur, in de Grotestraat te Venray. De aangekondig de stand van vrijdag 11 december is door slechte weersomstandigheden niet doorgegaan. Kontaktadres van onze werkgroep: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 04780-84136. De werkgroep Venray. Het afgelopen weekend is er een ABV geweest. Hier werd geconstateerd, dat pas 8 mensen hun contributie betaald hebben! Zouden de mensen die dat nog niet gedaan hebben, dat zo snel mogelijk willen doen. De excursie van mij is voor de tweede keer niet doorgegaan wat te wijten was aan de combinatie gladheid-krullen- lopen. Mijn excuses voor de mensen die voor niets naar het schouwburgplein zijn gekomen. Komend weekend is er voor de bestu ren van de 3 afdelingen van D 13, het oude D-bestuur en het nieuwe D-be- stuur een besturenweekend in het hol van de afd. Grubbenvorst. Er wordt op zaterdag 19 dec. om 8.30 uur 's morgens aan gefietst vanuit Venray. Verzamelen bij mij thuis (Mgr. Nolensstraat 5). Van iedereen van het afdelingsbe stuur wordt verwacht dat hij/zij meegaat. Verder is er nog een bericht vooruit. Van 27 tot 31 dec. is er namelijk weer het congres, tussen kerst en oudjaar dus. Het congres is dit jaar bij huis, n.l. in de schouwburg van Helmond. Ik ga er fietsend heen, dus diegenen die mee willen fietsen melden zich maar. Onder het congres zal er ook peelwerken zijn in de Deurnese peel. Misschien wordt het dan wel erg druk als er veel congresgangers naar toe gaan. Dit is op 28 dec. Komende week is er één excursie o.l.v. Peter en Ton. Zij gaan sovon tel len. Trouwens zijn er mensen die excur sies willen leiden? Het zijn altijd dezelf de die excursies leiden. Kom op. wees eens aktief en leidt een excursie of ga op excursie. Tot dan! Informatie: tel. (04780) - 82413. Houdoe, Stefan. uw Venrays weekblad Lourdescomité afd. Venray DRIE BEDEVAARTEN IN 1982 In 1982 organiseert de Stichting Lim burgse Bedevaart naar Lourdes drie bedevaarten. De bedevaarten zijn één dag korter als in het verleden. Ondanks de verhoging van trein- en hotelkosten, zijn de bedevaarten goedkoper. Dit is een gevolg van een kortere bedevaart, maar ook de devaluatie van de Franse frank en ingevoerde bezuinigingen door de direktie. Medio januari zullen de officiële kos ten bekend worden gemaakt. Wat wel vaststaat zijn de data van de bedevaarten: n.l. 8 t/m 15 juni; 4 t/m II september en 11 t/m 16 oktober. Deze laatste bedevaart gaat over Nevers, alwaar Bernadette begraven ligt en daar een bezoek zal worden ge bracht. Waarschijnlijk zullen er door de'Lim burgse Bedevaart ook busreizen georga niseerd worden. Nieuw is ook een reis naar Fatima. Dit wordt een vliegreis. Zodra alle officiële gegevens binnen zijn, komen we hier nader op terug. Mogen wij U nu reeds een zalig Kerst feest en een gezegend 1982 toewensen. Rechtskundige Dienst De spreekuren van de Rechtskundige Dienst FNV op donderdag 24 december 1982 te Venray gaat niet door. Voor spoedgevallen kunt u ons bellen 013-350315. Ook voor andere zaken zijn we die dagen wel bereikbaar. Van deze gelegenheid maken we graag gebruik om nu al u allen met uw gezin fijne feestdagen en een leuke jaar wisseling toe te wensen. A.s. zaterdag 19 december organi seert Fox Hunter de jaarlijkse dropping voor elden en niet-leden. Het belooft weer 'n gezellige avond te worden. Laten we hopen dat de weergoden met ons zijn. Zorg in ieder geval voor: warme kleding, Balpen,, zaklantaarn, dichte schoenen of laarzen en 'n goed humeur. Er zijn diverse leuke prijzen te winnen. Inschrijven van 19.30 tot 20.00 uur bij café 't Huukske, hoek Paterslaan- Langstraat. Het vervoer is per huifkar en natuurlijk onderweg een warme hap. Tot zaterdagavond. Hoppa - Hoppa. A.s. zondag 20 december in school Coninxhof oefening voor deelname aan de Prinsenproklamatie. Aanvang 12.00 uur. Op deze zondag is de gymzaal niet eerder beschikbaar. Duur der oefening hoogstens een half uur. De oefening wordt uitgebreid met nieuwe handelin gen, daarom is uw aanwezigheid nood zakelijk om mee te kunnen optreden tijdens de opluistering. Gildebroeders toont uw interesse voor uw vereniging en verschijnt op de aangegeven tijd. Op zondag 27 december a.s. wordt er in dezelfde school geoefend om 11.30 u. Inmiddels hebben jullie allemaal „op school" „De Natuurvriend" ontvan gen. Voor de kerstvakantie heeft de redaktie een „puzzelrubriek" opgeno men. Jullie zien daar een „diagram", waaruit 16 dierennamen genomen moe ten worden, om 28 letters over te houden, die samen een spreuk vormen. Bij nader inzien moet de samensteller toegeven, dat het mogelijk „erg" moei lijk kan gaan worden de juiste oplossing te vinden. We zullen jullie dan ook een handje helpen. Er staan in elk geval meer dan 16 die rennamen in. De 16, die er uit moeten, zijn de samengestelde dierennamen. De kerst-„OS" moet in elk geval blijven staan. Één letter van de „de os" hoort bij de spreuk. Veel puzzel-plezier. De in ons boekje aangekondigde uit leg over de puzzel-wandeltocht-prijs winnaars" zal komende week in Peel en Maas worden geplaatst. Tot dan! ANDRÉ VAN DUIN FILM IN PREMIÈRE IN VENRAY Met heel veel tam tam wordt de lach film van ANDRÉ VAN DUIN „IK BEN JOEP MELOEN" 17 december in première gebracht. De T.V. schonk reeds aandacht aan deze in Simonscoop, T.V. Privé en di verse andere programma's. Op 17 dec. kan men in „Op volle toe ren" André voor het eerst de titelsong uit deze film horen zingen. Wellicht worden er ook enkele flitsen uit de film getoond. Op 18 dec. om 20.30 uur wordt een programma van 50 minuten rond de première van deze film uitgezonden. Op 1 januari komt André dan naar aanleiding van JOEP ME LOEN in de Showbiz-kwis. Het gaat dan ook om een bijzondere première. DRIEVOUDIG kan men zeggen, want het gaat niet alleen om de Nederlandse première, maar het is tevens de Werereldpremière. De ver wachting is dat 5 miljoen Nederlanders deze film zullen gaan zien. want men wil graag lachen. Mensen, die de film in voorvertoning voor de pers zagen zijn bijzonder enthousiast en verwachten dat alle records gebroken zullen wor den. Of de pers de film leuk vindt is na tuurlijk de vraag, want als er gelachen kan worden is de pers bijna altijd nega tief. Maar het gaat om het publiek en dat kan vanaf 17 december inclusief de Kerstdagen en Nieuwjaar genieten van IN BEN JOEP MELOEN. Ook Venray is geselecteerd om de première mee te vertonen. Voor deze week is extra aandacht ge rechtvaardigd voor de prachtige film DE OLIFANTSMAN. Dit is een van de mooiste en ontroerendste films van het jaar en is gebaseerd op het authentieke verhaal van een mismaakte man, die als kermisvermaak rond moest trekken. Het is een film die diepe indruk maakt en die wij van harte aanbevelen. BINNENKORT STARTEN WIJ WEER MET EEN AANTAL NIEUWE KURSUSSEN Op donderdag 14 januari a.s start in het Boschveldcollege de kursus „testa menten - Huwelijksgoederenrecht". Dagelijks sterven 400 mensen en elke dag worden er hierdoor 160 weduwe of weduwnaar en dan begint de ellende, Denks eens aan zaken als financiën, het alleenzijn, het vermogen en het erf recht. Al deze zaken worden behandeld op 4 lesavonden. De kosten bedragen 20,Deze kursus begint om 19.30 tot 21.00 uur. steeds meer zien we het verschijnsel samenwonen opdoemen in onze maatschappij. Op 11 februari start de kursus „Samenwonen en de konse- kwenties". Op 2 lesavonden wordt hier ingegaan op financiële en juridische zaken aangaande het samenwonen. De kursus kost 5,— en wordt gegeven op het Boschveldcollege» Er is nog plaats op de kursus Neder lands voor Anderstaligen. Mocht U misschien iemand kennen, maak hem er dan op attent. Dr kosten bedragen ƒ18.voor 12 lessen van VA uur. De kursus wordt gegeven op het Boschveld college op dinsdagavond van 19.00 - 21.00 uur. Voor de kursus Spaans voor begin ners bestaat op het moment een wacht lijst. Wanneer er nog enkele geïnteres seerden zich aanmelden zal deze kursus opnieuw kunnen starten. Bij elke kursus wordt inschrijfgeld van 5,berekend. Mocht U verder nog informatie' wil len hebben dan kunt U ons altijd bereiken op kantoor op de Grote Markt 23 (onder de Boog) op maandag, dinsdag en donderdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur, tel. 04780-80185. Buiten deze tijden kunt u informatie inwinnen bij: E. Wijnen-Sudnik, St. Antoniusstraat 7, Venray, tel. 04780- 85202; L. Gosling-Jacobs, Polkastraat 4, Venray, tel. 04780 - 82059. l.v.m. Kerstmis en nieuwjaar zijn we die vrijdagen gesloten. 18 december zijn we dit jaar voor het laatst open en 8 januari beginnen we weer met volle moed. U kunt bij de wereldwinkel terecht voor koffie en thee uit Tanzania en Ni caragua. Door het kopen van deze pro- dukten steunt u de boerencoöperaties in deze landen, waardoor zij ziekenhuizen, scholen e.d. kunnen bouwen. Verder hebben we ook kringloop papier en informatieboekjes over ver schillende derde wereldlanden, (kern energie e.a. Mensen, die interesse hebben om mee te helpen in de Wereldwinkel kunnen zich opgeven of informatie vragen bij: De Wereldwinkel, Marktstraat 8, ge opend vrijdagavond tussen 7 en 9 uur of: Doormanstraat 42, tel. 88941. Prettige feestdagen. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG KON TAKT MIDDAG DINSDAGS VAN UUR INHET WIJKCENTRUM DE KIDSK BRUKSKE

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11