GEMEENTEPRAAT uitverkoop J vnn DE KOPPEL mEUBEIEH Vuurwerk NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau N oorlichting Laten we zacht zijn voor elkaar. BEGROTING IENTRAAL IN DE OMENDE RAADS VERGADERING Studiekosten en ijksstudietoelagen Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunningen verleend Hinderwet Benoeming lid van de gemeenteraad Registratie klachten vliegtuiglawaai Hinderwet Wat doet u met uw oude chemicaliën Paspoorten duurder Vergadering van het Gewest Nrd Limburg Vergadering van de Welstandscommissie Snert wandel- oriëntatietocht Wijziging open stelling van het raadhuis Winterwandelingen en familiewandelingen ,ïvr«Atravrii#s m op 14 en 15 dec. )p maandag 14 en dinsdag 15 cmber a.s. zal.de gemeenteraad van iray de gemeentebegroting voor het jende jaar behandelen. I „het klein krantje over groot dat u elders in deze krant aan- I, wordt uitvoerig ingegaan op de nnen van het college van Burgemees- en Wethouders van de gemeente met tkking tot de begroting 1982. voordat de gemeenteraad indag met de begrotingsbehandeling beginnen, zullen eerst de geloofs- ven van twee nieuw te benoemen Isleden worden onderzocht, loordat twee leden van de P.v.d.A.- ;tie wegens verhuizing naar een ere plaats in Nederland hun lid- itschap opzeggen, heeft de P.v.d.A. kandidaat-raadsleden voorgesteld, c 2 kandidaten zijn de heren B. sten en P. van den Bogaart. idien er geen bezwaren tegen een itueel raadslidmaatschap worden in- end van deze 2, zullen zij in januari hun raadswerk kunnen starten. OVERIGE AGENDAPUNTEN ls de gemeenteraad zich uitgespro- heeft over de begroting 1982. icn de volgende agendapunten nog bod: verhoging onroerend-goedbelastin- met ingang van 1-1-1982; wijziging begroting 1982 als gevolg besluiten voortvloeiend uit de indeling van de begroting en de loging onroerend-goedbelasting; ingekomen stukken en mededelin- voorbereidingsbesluit betreffende iening bestemmingsplan West I; verkoop bouwgrond in Oostrum de Woningbouwvereniging Noord burg; beschikbaarstellen van een krediet \f 120.000,— voor hertaxaties van Derende goederen per 1 januari 1982 de onroerend-goedbelastingen 1983 •nmet 1987. veel gezinnen zal binnenkort weer dacht worden over de studie van de eren. Doorleren of gaan studeren? zit dat dan met de kosten? aar school gaan kost geld. Veel geld s. Studeren is duur. En zeker voor nnen met een klein inkomen is dit de oorzaak van de nodige nciële problemen. Erger nog. Het krijgt soms niet de gelegenheid om iudie van zijn keuze te vervolgen of aan volgen. En dat terwijl er juist deze groep financiële regelingen aan: Tegemoetkoming in de studie- len en Rijksstudietoelage, laar... net diè gezinnen kennen de lingen vaak niet of ze hebben een :re drempelvrees. Ze schamen zich gebruik van te maken, t u meer weten, informeer dan bij de school waar uw kind nu of bij de centrale directie studie- lering in Groningen (postbus 9700 RH Groningen tel.: (050) 111). is van belang een en ander voor 1 1982 te regelen, in verband met itte verwerking van de aanvragen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een transformator huisje OC5 nabij de Smakterveldweg in Landweert, t.n.v. N.V. PLEM te Maas tricht; - het bouwen van een volière aan de Landweertweg 20„ t.n.v. G. P. M. Goumans; - het uitbreiden van een rundveestal aan de Timmermannsweg 423, -t.n.v. J. Th. J. Arts; - het bouwen van een mestvarkensstal aan de Wusterweg op perceel P 185, t.n.v. M. A. M. Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray. - het bouwen van een mestvarkensstal aan de Horsterweg op perceel P 559, t.n.v. H. M. Hendrikx, Veulenseweg 16 te Veulen; - het bouwen van een machineberging aan de Steegse Peelweg 51, t.n.v. H. J. A. Weijs; - het verbouwen van een boerderij tot kantoor aan het Rozendaal 1, t.n.v. Varkensonderzoekcentrum „Nieuw Dalland". Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 11 december 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 11 december 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 9 december 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwwarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. - het plaatsen van een raam in de berging aan de Ooster Thienweg 32, t.n.v. A. M. A. J. Janssen; - het bouwen van een hobbyruimte aan de Horsterweg 50, t.n.v. P. J. J. Cox; - het aanbrengen van een rookkanaal aan de Vivaldistraat 22, t.n.v. L. J. W. de Wit; het plaatsen van een schutting aan de Kloosterstraat 20, t.n.v. A. J. M. v .d. Wijst. Venray, 11 december 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend: - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van L. Duykers, Hoogriebroekseweg 3 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en schapen houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Hoogriebroekseweg 3 te Oirlo-Venray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. G. M. Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Meerselsepeel 7a te Yssel- steyn-Venray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Wilmsen, Peelweg 4 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkensberg 2a te Y sselsteyn-Venray - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Zanders, Zandhoek 13 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromotoren met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW worden gebruikt, gelegen aan de Zandhoek 13 te Oirlo-Venray. - dat op 3 november 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van P. C. A. Waterreus, Haarlemmermeerlaan 10 te Overloon, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een koffieshop, waar voedings- en genotsmiddelen worden gebakken, ge legen aan de Passage 2 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 11 januari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht tijdens een open bare zitting op 29 december 1981 Om 10.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen wor- gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Venray, 11 december 1981 Biurgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabi net, A. L. G. Janssen Venray, 2 december 1981. De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Venray, maakt bekend, dat van heden af ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoeming van H. M. Kersten en P. A. L. van den Boogaart als lid van de ge meenteraad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen als lid van de raad der gemeente Venray door respectievelijk J. J. Ko- nings en mw. K. Klerk-Jans. De voorzitter voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Door de gemeente Venray worden alle klachten over vliegtuiglawaai gere gistreerd door het bureau Voorlichting en Inspraak. Binnengekomen klachten worden direct doorgegeven aan de vliegbasis Volkel, en zonodig via de vliegbasis, naar de sectie Geluidshinder van de Luchtmachtstaf in Den Haag. De ervaring heeft geleerd, dat klachten over vliegtuiglawaai door het basiscommando van Volkel zeer ernstig worden genomen. Alle klachten over vliegtuiglawaai kunt u melden bij het bureau Voorlich ting en Inspraak, bij de heer G. A. Schütte of André Jansen, tel. 04780- 83838 toestel 125. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Fr. A. P. Franken, Kempkensberg 30 te Yssel steyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkensberg 30 te Ysselsteyn-Ven ray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van G. M. J. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waar bij mest en meststoffen worden opge slagen, gelegen aan de Ringweg 10 te Ysselsteyn-Venray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van G. M. J. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ringweg (ongenummerd) te Ysselsteyn- Venray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Arts, Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmer mannsweg 42 te Ysselsteyn-Venray. - dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. P. Drabbels, Ysselsteynseweg 2 te Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een varkensmes terij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ysselsteynseweg 2 te Heide-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 11 januari 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 30 december 1981 om 10.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als boven om schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 11 december 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en ka binet, A. L. G. Janssen Fotograferen is een hobby van velen. Een hobby die in deze tijd van sfeer en gezelligheid extra aandacht krijgt. En na het volschieten van een rolletje duikt de doe-het-zelf-fotograaf met frisse moed in de doka. Hij ziet als eerste hoe de foto zich ontwikkelt. Maar wat gebeurt er met de oude chemicaliën, de ontwikkelaar, het stopbad en de fixeer? Toch niet door de gootsteen het riool in hopenlijk! Iedereen weet toch dat dat zeer slecht is voor ons milieu. En het is verboden. Dus door de gootsteen het riool in spoelen doen we niet meer. Afgespro ken? Hoe dan wel? Gewoon inleveren in het magazijn van de Gemeentelijke werkplaats aan de Acaciastraat. Graag in een verpakking die u niet meer terug wilt hebben. De gemeente zorgt voor een milieu vriendelijke verwerking van de chemi caliën. En het kost u geen cent. Houdt Venray schoon, geldt ook voor doe-het-zelf-fotografen. OPENSTELLING VAN HET RAADHUIS Venrays raadhuis, Raadhuis straat 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donderdag middag var. 16.00 tot 17.30 uur bij de afdeling bevolkingszaken terecht voor het afhalen van pas poorten, rijbewijzen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis,' uitsluitend na telefoni sche afspraak (tel. 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10.00 tot 11.00 Wethouder mevr. A.P.Rutten- Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur, voor huisvestings problemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor so ciale zaken. Wethouder Joh. Loonen: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder J. van Oers: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wanneer een spreekuur vervalt wordt dit in de rubriek „Ge meentepraat" bekend gemaakt. Alleen wanneer men absoluut verhinderd is op het spreekuur van burgemeester en wethouders te komen kan telefonisch een af spraak worden gemaakt via de bestuursassistent, de heer G. Spelbos (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raadhuis luidt: Gemeente Venray, Postbus 500 5800 AM Venray. Wil men volgend jaar niet méér betalen voor een nieuw paspoort, dan doet men er goed aan dit jaar nog een nieuwe pas aan te vragen of de oude [verlopen] pas te laten verlengen. Nu kost een paspoort 52,75, maar volgend jaar zal men hiervoor 59,— moeten neertellen. Dit bedrag is dan nog ZONDER de te verwachten verhoging van de rijks leges, waartoe de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen. Waarom straks [veel] meer betalen, wanneer u nu nog vrij goedkoop aan een nieuw of verlengd paspoort kunt komen? De burgemeester van Venray maakt bekend, dat op donderdag 17 december 1981 te 15 uur in gemeenschapshuis De Schakel, Past. Vranckenlaan 16, Reu ver, een openbare vergadering van de Raad van het Gewest Noord-Limburg zal worden gehouden. Venray, 8 dec. 1981 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Op dinsdag 15 december zal de welstandscommissie opnieuw in verga dering bijeenkomen. De vergadering, die openbaar is, begint om 10.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Het comité recreatiesport Venray or ganiseert in samenwerking met de wandelsportfederatie Venray en Poo ling Recreatiesportleiders alsmede het Winkelcentrum Venray zijn inmiddels 6e traditionele „Snertwandeloriëntatie- tocht" op woensdag 30 december a.s. Het traject zal 2 uur duren, met als opkikker een heerlijke kop snert bij een ouderwets kampvuur, op de helft van de route. Kortom alle ingrediënten zijn aanwezig om aan deze maand van het heerlijke avondje, een extra avondje toe te voegen. Een hardstikke gezellige en leuke af sluiting van het jaar 1981. U doet toch ook mee??? Woensdag: 30 december 1981. In schrijven/start: 18.00 uur t/m 19.30 uur. Plaats: Sporthal „de Wetteljng" Venray. Inschrijfkosten; 1,50 per persoon. Traject: Venray. In verband met de feestdagen zal op donderdag 24 en 31 december de avond openstelling (16.00-17.30 uur) van de afdeling Bevolkingszaken vervallen. Op deze donderdagen voor kerst en nieuwjaar kunt u alleen in de ochtend uren, van 9.00 - 12.00 uur, terecht op het raadhuis. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter In de mooie winterse omgeving van Venray, Oostrum.Leunen en Merselo worden op zondag 13 december mooie winterwandelingen en familiewandelin gen georganiseerd. De routes zijn ongeveer 6 km. lang en gaan door de mooie natuur van Venray en omgeving. Het is een wandelgebeuren voor iedereen. Met de familie, het gezin of met vrienden en vriendinnen kan men hieraan deelnemen. De wandelaars die graag meer dan 6 km willen wandelen kunnen op zondag 13 december onder begeleiding van de heer J. van Meijel een prachtige natuur wandeling van 20 km maken door de bosrijke omgeving van Merselo. Omdat het in de winter zo vroeg don ker is moeten deze wandelaars wel eerder vertrekken en wel om 12.00 uur bij café Janssen, Grootdorp, Merselo. Iedereen die meedoet ontvangt een leuke herinnering en de deelnamekosten zijn 1.50 per persoon. De familiewandeltochten (6 km.) waarbij de route enkele malen onder broken wordt om enkele sportieve op drachten uit te voeren starten vanaf Trefcentrum Den Hoender, hoek Hoen- derstraat-UrsuIastraat te Venray en café Martens, Albionstraat te Leunen. De natuurwandeling (6 km.) gaat door de Gyesterse bossen en start vanaf café van Dijk, Mgr. Hanssenstraat te Oostrum. Voor deze wandelingen kan men starten tussen 13.00 en 14,00 uur. De Wandelsport Federatie Venray hoopt dat bijna iedereen aan deze wandeldag zal deelnemen. Hopglijk laten de weergoden ons niet in de steek en mogen we veel mensen op deze eerste winterse wandeldag begroe ten. -80% fcSSS Nu extreem lage prijzen voor de mooiste restanten II uit onze kollektie zitmeubelen, bergmeubelen, slaapkamers, eethoeken, enz. enz. Met t_ing ïan de Kai van Koophandel tot 7 januari a.s. W fevMTMOin. Winkelcentrum I/ISVI4ARKTHOF Venray, Tel. 04780-87363 Dinsdag's de gehele dag gesloten. Iedere vrijdag koopavond tot 9 uur.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 15