ANTONIUSMOLEN OPGEBLAZEN door DUITS SPRENGKOMMANDO KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray PEEL EN MAAS ook üw kramt Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Veulen Op 24 april 1893 werd het inwonertal an de gemeente Venray dat toen ond de 5850 schommelde vergroot loor de inschrijving van Henricus van Larssen, geboren 39-10-1848 te Sam- ieek, zijn echtgenote Joanna, Geertruy Juppen, geboren 8-5-1848 te Velp en un kinderen, vijf in getal. In zijn orige woonplaats het dorpje Velp Grave was van Aarssen minstens ijftien jaar werkzaam geweest op een rindmolen die na de 2e Wereldoorlog verval raakte en daarna is gesloopt. In Venray ging van Aarssen, die met ijn gezin eerst woonde bij een familie- d in de Patersstraat en later in de ifieên, als pachter werken op de eunsche molen aan de Molenhofweg. )eze molen was toen eigendom van de ebroeders Antoon en Jacob Lemmens. In die tijd moet bij hem het plan ge- jpt zijn om voor eigen rekening een findmolen te gaan exploiteren. In 1897 nam hij het initiatief hiertoe oor de aankoop van 38.5 are grond uit het perceel E 641 gelegen aan de Sta- ionsweg, halverwege tussen Venray en jostrum van de Venrayse tabaks- abrikant Philip Jacobus Hubertus isser. Daarop vroeg van Aarssen op 10 Ugustus van genoemd jaar aan de emeente Venray vergunning tot het iprichten van een windmolen die moest dienen tot het malen van graan en chors (eikenschors werd gebruikt door de Venrayse leerlooiers). In zijn brief lerklaarde hij dat de molen zou jebouwd worden op 50 meter afstand ian de openbare weg en dat hij een hoogte zou krijgen van 25 meter. Uit het proces-verbaal van Burge meester en Wethouders van 31 augustus 897 blijkt, dat het college op 15 augus tus een hoorzitting heeft gehouden, naar dat daar niemand is verschenen om bezwaren tegen de voorgenomen >ouw in te brengen, zodat niets meer de afgifte van een vergunning in de weg Itond. de oudste zoon (Leo van Aarssen), ook het beroep van zijn vader ging uitoefe nen. Hierdoor zou de contunuïteit van het bedrijf weer voor lange tijd ver zekerd zijn. In de zomer 1940 toen Nederland al gebukt ging onder de Duitse bezetting werden de wieken „verbyssels" (ge stroomlijnd) door de molenmakers Ariaens te Weert. Doordat de molen steeds goed onder houden was door de eigenaar, het I molenaarspersoneel, waaronder de gebrs. Gielen uit Wessem en W. Rullen- Een schematische tekening van de Antoniusmolen Molenbouwer Jan Wijnhoven (hij woonde op de Kruisstraat) kreeg daarna opdracht een grote, robuuste molen te bouwen. Zoals gebruikelijk klaarde hij dat karwei, in samenwerking met de metselaar Grad Poels, in korte tijd. Dit gaf de opdrachtgever de gelegen heid al op 15 januari 1898 in Peel en Maas te melden dat hij zijn windmolen werking had gesteld. Het binnenwerk van de molen (hij had twee koppels stenen) zou afkomstig zijn van een afgebroken molen uit Kinderdijk of omgeving. Op een van de balken kon men het jaartal 1799 lezen. De molen, die opvallend was door zijn grote hoogte, was van het bergmolen- type. NAAMGEVING De nieuwe molen kreeg de naam St. Antonius, een voor de hand liggende naam, omdat hij gelegen was op ruim 100 meter afstand van het bekende Antoniuskapelletje. In 1908 vond van Aarssen dat hij zich niet meer uitsluitend op de wind moest verlaten en daarom ging hij over tot de aanschaf van een 12 pk petroleummotor (vergunning d.d. 12 maart 1908). NIEUWE MOLENAAR Na de dood van Henricus van Aars sen op 22-1-1915, kwam de molen in handen van zijn zoon Johannes Henri cus, die op 16 juli 1889 te Velp ter we reld was gekomen en op 17 mei 1920 een huwelijk sloot met Maria Verhaag. Op 3 juni 1927 kort nadat ook in Venray de electriciteil was doorgedron gen werd hem vergunning verleend zijn petroleummotor te vervangen door een 15 pk electromotor. Uit de Moleninventarisatie van 1933 valt te concluderen dat de maalderij, die dan verzekerd is bij de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij te Bus- sum, in weerwil van de algemene malaise, nog redelijk draaide. In 1936 kwam er een welkome ver sterking op de Antoniusmolen, omdat raad, en de molenmakers gebrs. Aspert uit Heeswijk-Dinther, was hij een sie raad voor de omgeving. Zoals op de meeste molens werd er ook op de Antoniusmolen, vooral in de laatste jaren van de oorlog, geregeld clandestien gemalen. Dat was begrijpe lijk, omdat de boeren wel wilden leveren voor de eigen bevolking, maar er weinig voor voelden om met hun pro ducten ook nog een bezettingsleger te voeden. Ook hadden de meesten van hen wel één of meerdere onderduikers, die uiteraard niet in aanmerking kwamen voor de officiële distributie bescheiden. Een en ander had tot gevolg dat er, ondanks het risico van inbeslagname en verbeurdverklaring, veel graan aan de verplichte levering werd onttrokken. DONKERE DAGEN Toen brak de tragische oktober maand 1944 aan. Onder welke gevaar lijke omstandigheden toen gewerkt moest worden en hoe de molen zijn ondergang tegemoet ging, wordt be schreven in een dagboekje, dat Leo van Aarssen in die tijd heeft bijgehouden. Op maandag 9 oktober schrijft hij: Vanmorgen zijn Jan en ik naar Venray geweest. Onderweg moesten we dekking zoeken tegen de granaten. Weer vielen er doden en gewonden te betreuren. Verder bleef het rustig en hebben we ons werk op de molen normaal kunnen verrichten. Dinsdag 10 oktober. Na een rustige nacht zijn we vanmorgen met een hand wagen naar Venray gereden om koren te halen (3000 kg.). Over een ander ver voermiddel beschikten we niet. Woensdag 11 oktober.Na een rustige nacht zijn we om zes uur al beginnen te malen. In de voormiddag werd er nog veel koren gebracht om te malen, want overal kwam men brood te kort. In de namiddag begonnen de granaten weer te vliegen en overal doken weer vliegtuigen op. We maalden maar door, want achter de dikke muren stonden we be trekkelijk veilig. Jan en ik zouden door werken tot 's-morgens. Tegen midder nacht sloegen er enkele granaten vlak bij de molen in. Vrijdag 13 oktob«r- In de nacht zijn er enkele granaten verderaf ingeslagen. Tot elf uur in de voormiddag hebben we gemalen. Toen was het koren op en nieuw werd er niet gebracht. Ook werd er geen meel meer afgehaald, want het- was buiten geen ogenblik meer veilig. Zaterdag 14 oktober. Na een betrekke lijk rustige nacht is er weer een dag aangebroken, die weer volop granaten bracht. Tegen elf uur werd het rustiger tot drie uur. Toen kwam opnieuw on raad. We moesten de molen ontruimen, want Duitse soldaten namen hem beneden in gebruik als slaapgelegen heid. Waar moesten we blijven? Toen werd besloten dat we allen naar St. Ser- vatius zouden gaan. Zondag 15 oktober. Vannacht zijn we verschillende malen uit bed geklopt door Duitse soldaten. Die wensten dan een warme kachel en eten. We konden hen echter niets geven, want die dingen ontbraken ons ook. In de voormiddag zijn er drie soldaten op de molen geko men, die een waarnemingspost maakten boven in de molen. FATALE MAANDAG Maandag 16 oktober. Na een rustige nacht is de dag weer aangebroken. Van morgen zijn vele formaties bommen werpers overgetrokken. Vanmorgen om negen uur kwam een soldaat vertellen dat zij de molen lieten springen. We moesten alle bruikbare huisraad in de kelder brengen en de meubels plat op de vloer leggen. Daarna moesten we ons 500 m. van ons hiiis verwijderen. We gingen onmiddellijk aan het werk en toen we bijna klaar waren kregen we het bevel het huis te verlaten, want na een kwartier zou de molen vallen. Jan en ik gingen naar St. Servatius om het treurige nieuws te vertellen. Allen schrokken. Het was ook bijna niet te geloven. Wat na vele jaren van harde arbeid tot stand was gebracht zou in één slag in een puinhoop worden ver anderd. Dinsdag 17 oktober. Vanmorgen zijn Jan en ik naar huis gegaan om te zien hoe alles er uitzag. Wat we van de molen terugvonden was één grote puin hoop. Van de naburige huizen waren grote stukken van de daken geslagen, de vensters kapot en de deuren vernield. Tot zover het trieste dagboek-relaas over een verdwenen molen. W. Willemsen. De situering van de Antoniusmolen op de topografische kaarten VAN 12 TOT EN MET 19 DECEMBER Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor), int. Antoon Leonard Janssen Maria Stiphout-Claessen (v. d. kinderen) Karei Jeuken en zoon Wim Hein en Judith Bloemen-Ver- haegen. Zondag:Derde zondag vande Advent. 8.00 leesmis, int. Theodora Flinsen- berg-v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Herman Ebberink Frans van Opbergen fam. Wennekers-Muy- sers Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Gerardus v. Bracht Harrie Swaghoven Jan van Gerven Martin Verschuren en Ton Driessen. Maandag: H. Johannes van het Kruis, prieser en kerkleraar. 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 jrd. Teng Wilmsen overl. ouders van Bergen-Lecler enzoonJoos. Dinsdag: 9.00 Piet Gerrits (v.e. vriend) Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 Antoinette Maes- sen en fam. Teng Verhaegen. Woensdag: 9.00 Jan Tillemans; 19.00 Piet Gerrits. Donderdag: 9.00 overl. ouders Seij- kens-Janssen en Antoon Seijkens uit dankbaarheid (J. W.) Sjeng Janssen. Vrijdag: 9.00 Wilhelm v. Meijel, echtgenote, ouders en kinderen; 19.00 Harrie v. d. Werff. Zaterdag: 9.00 overl. ouders Neete- son-Custers Martinus Franssen en Petronella Beclet; 19.00 jrd. ouders van Vegchel-Muysers Martinus Direks jrd. Piet Tacken overl. ouders v. Baarsen-v. Toor. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Mariëtte van Aarssen en Marijke Vollenberg. Huwelijksafkondiging: May Hen- drix en Ger Mommen (Lomm). Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Leon Stoffels, lezer: L. Truyen. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg, lezer: M. Mariens; 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Wilbert van Waayenburg en Wiljan Wilms, lezer: T. Verbeek. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Nicole Schwachöfer en Colette Teunissen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Sandra Wekking en Ton van Ham. Zaterdag 12 dec. 18.30 Euch. viering, int. A. v. d, Eijnden; voor overl. fam. Geradts; voor bijz. int. Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Gert-Jan Wis- mans. Zondag 13 dec. 3e zondag van de Ad vent. 9.30 Hoogmis, int. voor een zieke; voor overl. fam. Peters; voor bijz. int. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Jansen. De kollekte is bestemd voor de kleine boeren in Zuid Amerika, die moeten „vechten voor voedsel". In de weekenddiensten zal voorgaan p. B. van Bronkhorst, wijkpastor van de Landweert. N.B. De Nachtmis op 24 dec. is om 21.30 uur. Door de week iedere dag eucharistie viering om 18.30 uur, behalve woens dag. Zondag 13 december: derde zondag van de Advent. 12 dec. 18.30 Gezinsviering met als the ma: Wachten is iets doen. Zondag: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Ger Wijnen-Wijn- hóven overl. ouders Janssen-V. d. Munckhof. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Sjeng Hoedemakers; 10.15 Johanna Veldhuizen-v. d. Heuvel; 11.45 Janette Tillemans-Jansen; 18.00 Pater Hein Nuyens Wim Janssen (v.w. Paters straat). Maandag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Anna Philipsen-Kleuskens Piet Koe nen (v.w. Beatrixstraat). Dinsdag: 8.00 Giel Troisfontaine en zoon René t.e.v. Maria en St. Anto nius voor een genezing; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Michelina Cleven-Maassen. Woensdag: 8.00 overl.ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Konrad Thijssen. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius Pierre Philipsen en echtgenote; 19.00 Antoon Luijpers overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren-van Wees. Vrijdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 gezinsmis, overl. fam. Ewals. Zaterdag: 8.00 Jozef Linders en overl. familie. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Hans van Geenen en Jacq Smetsers; 10.15 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 11.45 Eric Arts en Arnoud Verhaeg; 18.00 Hans Kerstjens en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 André Basten. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Twan- nie Peeters. Zaterdag 12 dec. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Zondag 13 dec. Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Cybulski en Yvonne Cybulski. Woensdag 16 dec.: Euch. viering om 19.00 uur. Plaatsen in de Kerstnacht Kerstnachtvieringen worden meestal druk bezocht. Daarom hebben we er dit jaar weer vier: op 24 dec. om 18.00 en 19.30 uur een Gezinskc m Hwering en om 21.00 en 23.00 uur de Eucharistie viering van de Kerstnacht. Omdat wij maar een kleine kerk hebben, die gauw propvol zit en we de bezoekers dus over vier vieringen moe ten verdelen worden er (gratis) kaarten uitgereikt. Dat gebeurt in de weekends van 12/13 en 19/20 dec. na de gewone weekendvieringen, in de kerk. Kerkbestuur 't Zonnelied Derde zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Linders-van Herpen voor overl. Harry Custers voor overl. ouders Beerkens-Pelzer en Hendrik Beerkens. Samen zingen we advents- liederen. Zondag: 8.00 voor overl. familie Hendriks-Vermeulen; 9.00 leesmis voor overl. Dina Linders (buurt); 10.00 hoogmis voor overl. ouders Voermans- Leijssen voor overl. Harry Valckx. „Rorate" en latijn-gegoriaanse gezan gen en Volkszang. 11.30 leesmis voor zegen in een gezin (s.); 18.30 avondmis voor overl. Martinus Hoedemaekers. Maandag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 8.00 leesmis voor een overledene (S.); 19,00 avondmis voor overl. Anna Willemsen- Hermkens en familie. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fa milie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Wim Boom en Gertruda Lucassen als jaargetijde voor overl. Piet Slits. Woensdag: 8.00 leesmis tot bijzonde re intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. Agatha Theuvenet-Rosbak voor overl. Martinus Jacobs. Donderdag: 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie (kollekte Allerzielen); 19.00 avondmis v. overl. Dina Linders (buurt). Vrijdag: 8.00 leesmis voor zegen in een gezin (S.); 13.30 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Adriaansens-Smits; 14.30 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Lucas-van Els; 15.30 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar PaJeer-Terlouw. Deze huwelijken worden allen gesloten in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. familie Sijbers-Vermeulen en overl. familie Mölders; 19.00 in de kapel van Veltum H. Mis uit dankbaar heid. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Martinus Tonen voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer voor overl. Hans Gommans voor overl. ouders van den Heuvel-Barents en kinderen. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 nur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: mej. Mientje Klis ters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, S. Rongen; 9.00 B. Trimbos, B. Verstegen; 10.00 A. Millen, S. Fijneman, Th. Urselman; 11.30 P. Arts, F. Vercauteren; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 T. Franken, J. Comelo; 19.00 S. Achten, U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag; 8.00 E. Smits, R. Duivenvoorde; 19.00 J. Linskens, W. Aben. 13 december a.s., de derde zondag van de Advent, om tien uur viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel; predikant is Ds. J. Heine. Koliekten voor diakonie en plaatse lijk kerkewerk. Tijdens de dienst kinderoppas. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Huls- man-Jansen gest. jaard. Hubertus Janssen en Wilhelmina van Dijk overl. ouders Janssen-Tacken Thei Camps. Zondag: 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 Gertruda Janssen-Peeters (Gem. Koor). Maandag: 9.00 uit Dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 voor 'n zieke moeder. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 overl. familie Ven- nekens-V erschuren Vrijdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Zaterdag: 14.00 voor het bruidspaar Spronck-Pouwels (Gem. Koor); 19.00 overl. familie Sikes-Rutten Willem Janssen gest. jaard. Gerardus Derks. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Michel Ghielen, Wil lem Vollenberg, Ronny Reijnders, Ron Versleijen. Zondag: 8.30 Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens, Ronny Pelzer; 10.00 ItalCS Holtackers, Jan Rutten, Sjackie Wilmsen, Bram Linskens. 3e zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kinder koor), st. Antoon Rongen, Hub. Hou- ba, Hyronimus Rongen en Eliz. Briln- cken. Zondag: 8.30 H. Mis overl. familie Vogelzangs-Jeurissen en Wilhelmina Nabben-Cox; 10.00 Hoogmis, overl. ouders Janssen-Jenniskens. Dinsdag: 8.00 H. Mis, overl. familie Noijen-Claessens. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie: Donderdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 14.00 pl. Huwelijksmis voor het Bruidspaar Peters-Swinkels. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), jaard. Truus Guffens-Swinkels en uit dankbaarheid. Misdienaars: Marcel Duykers en Ur ban Vollebergh; Pepijn Houwen en René Linders; Eddy Philipsen en Marcel Classens. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings. Tevens voor Thei Sanders. Zondag: 8.00 overleden familie Goo- ren-Dinghs; 10.00 Gerard van Kuyck (van coll.). Dinsdag: 19.00 Peter Johannes Strij- bos. Woensdag: 8.00 Willem van der Sterren. Tevens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 Geert Classens. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings. Derde zondag van de Advent. Gezinsbijdrage: het jaar 1981 is zo goed als ten einde. Wij danken allen die hun gezinsbijdrage gaven. Zij die dit nog niet deden vragen wij dit nu te doen! Hartelijk dank! Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Boputen lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-v. Cuijck. Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. lsm. v. Jan Tax; 10.00 hgm. als weekd. v. Maria Loonen- Scheffers gest. jrd. v. Louisa Geurts-Geurts; 11.15 lsm. v. Harry Heesen maandd. v. Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Maandag: 18.30 gest. jrd. v. Marti nus en Maria Verheijen Antoon Ewals en Hendrina Simons. Dinsdag: 19.00 lsm. tot int. van fam. Loonen-Pouwels gest. jrd. v. Jacoba V ogelsangs-Botden Woensdag: 19.00 lsm. v. Frans van Bavel en overl. fam. lsm. v. Pieter Joh. Peeters en Johanna Loonen. Donderdag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen lsm. Martinus v. d. Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg. Vrijdag: 14.00 huwelijk Michels- Reintjes. Zaterdag: 19.00 Boeteviering aanslui tend weekd. v. Anna Bouten lsm. v. To Duijkers-Tacken lsm. uit dank baarheid (O) lsm. lev. en overl. leden van de Jeugdcommissie b.g.v. 10-jarig bestaan. Misdienaar: 19.00 A. v. Vegchel en E. Holtackers. Akoüeten: za 19.00 A. v. Vegchel en E. Holtackers; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 W. Emonts, W. Heidens en R.Kuenen; 11.15 M. enT. Heesen. Huwelijksafk.: Peter Michels (Heide) en Nelly Reintjes. Klokken-aktie: het totaal aan giften is intussen opgelopen tot het geweldige bedrag van 13.824,75. Heel hartelijk dank. Mededeling: Mocht U een priester nodig hebben en pastoof zou niet te be reiken zijn, dan kunt U zich wenden tot pater Canisius. Zijn telefoonnum mer is 85855. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis v. Gerrit Thoone; 2. Maandd. Jeu van Ass. Zondag: 8.30 H. Mis voor Thei Sanders nms. fam.; 10.00 weekd. v. Frans Claessens; 11.30 H. Mis voor overl. par. Jan Hendrix, Fransje Vriens, Jeu van Ass, Raymond van Asten, Harrie Jenniskens, Catharina Stiphout-Jeuken, Thei Sanders, Wilkö Camps, Frans Claessens en Geertje Janssen. Maandag: 19.00 H. Mis voor Marian van Haperen. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. Gerardus Coenen en Aleida Coenen-Spreeuwen- berg. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Jan Hendrix nms. fam. v. d. Weijer. Donderdag: 8.00 H. Mis v. Jozef Martens. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huw. van Annemie Spreeuwenberg en Maarten Teunissen; 19.00 maandd. v. Harrie Jenniskens. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Har rie Jenniskens nms. Fanfare; 2. maand, v. Raymond van Asten. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Marc Sijbers en Jos Bovee. Zondag: 8.30 Patrick Marcellis en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Rob Strijbos; 11.30 Joan Luyters en Noël Michels. Weekdagen; Roel Emonts en Bart Marcellis. Vrij: Karei Dekkers en Patrick Ver geldt. Mededelingen: 1 Indien er mensen zijn die met Kerst mis niet naar de kerk kunnen en graag de H. Communie thuis ontvan gen, moeten dat spoedig opgeven. Wij komen dan tweede Kerstdag tus sen 8 en 9 uur. 2 Let op de aanvangstijden van de diensten rond Kerstmis. Zie vorig nummer. 3 Evenals vorig jaar zijn er weer kerst bomen te koop (op het kerkhof) en wel op zaterdag 12 en 19 dec. vanaf 1 - 3 uur en dinsdag 22 dec. van 1-4 uur. Met of zonder kluit en uitzoeken ƒ5,per stuk. Zaterdag 12 dec. feest van de H. Lucia, martelares. 7 uur voor Lamber- dina van Dijck-v. d. Burgt. Zondag 13 dec. Derde zondag van de Advent. 10.00 voor Christ Kessels en kinderen; 11.30 voor E. van Dijck-Hoe- demakers; M. v. Dijck-Steeghs en dochter To. Maandag: feest van de H. Johannes van het Kruis. 8.30 uit dankbaarheid t.g.v. verjaardag. Dinsdag: H. Christina. 8.30 voor Wil de Rijck. Woensdag: H. Adelheid. 8.30 voor Harry Versteegen (Haag). Donderdag: H. Begga. 8.30 Martien v. d. Zanden; 2 uur Mis voor Bejaar den. Vrijdag: H. Fulgentius. 8.30 voor Johan van Keysteren. Zaterdag: H. Urbanus. 7 uur Antoon Verhaag. Dit weekeinde zijn de Eucharistievie ringen verbonden met boetevieringen als voorbereiding op het Kerstfeest. Misdienaars: Zondag 10.00, donderdag 2 uur en zaterdagavond: Petri van Hoof en Chantal Wilms; 11.30 Henri Jacobs en Patrick van Helden. Kollektanten: zaterdag 7 uur F. Hen drix; zondag 10.00 G. Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 17 dec.: Mevr. Franssen-Arts, Grootdorp en Mevr. Troisfontaine, Dorperveld. Zaterdag: 19uurt.i.v. fam. Huis. Zondag: 10 uur voor Henk Nabuurs. Maandag: 8 uur voor de parochie. Dinsdag: 8 uur t.i.v. fam. Philipsen. Woensdag: 8 uur voor overl. fam. Arts-Kuypers. Donderdag: 8 uur voor overl. fam. van Helvoirt. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. Lenkens. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. L. v. Vegchel. Zondag 13 dec. 3e zondag van de Advent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys v. vrienden. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. P. Kusters en echtg.; 11.15 Hgm. 4e zes- wekendienst zal. Jan Fleurkens. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Hub. Burgers. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sjeng Hee sen. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. 's Avonds om 7.30 uur in verband met Kerstavond bijz. int. LVB. Vrijdag: 8 uiur zal. Wim van de Goor. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Piet Cleven en echtg. Akolieten voor 13 dec. H. en P. Timmermans, H. Cleven, H, Reintjes. Misdienaars: J. Geurts en Tw. Reintjes.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13