MUZIEKSCHOOL Venray Verzwakking van hel gezinsleven duurt voort De Wetteling VAMOS A VER AGENDA grandioze afsluiting cursus 1981 GEVONDEN Nieuws uit Overloon Geysteren in de ban van de gildefeesten GEVONDEN FIETSEN AFHALEN De korpschef van de gemeentepolitie Venray maakt bekend, dat het op zaterdag 5 december 1981 tussen 9.00 en 16.00 uur kijkdag is voor fietsen die inde gemeente Venray zijn gevonden. Het betreft fietsen die na juli 1981 zijn binnen gekomen. HOND BIJT BAAS In de nacht van vrijdag op zaterdag werd assistentie van de politie gevraagd door K. wonende aan de Burggraaf. Zijn hond had hem in zijn neus gebeten -i hij miste 'n stukje van zijn neus ta moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Of de hond zal worden afgemaakt, kon ons niet worden medegedeeld. openbare bibliotheek venray Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de romans voor de volwassenenafdeling: Brink, A. P. Een droog wit seizoen. Een blanke leraar in Zuid-Afri- ka wordt betrokken bij de mishandeling van een zwarte door de politie en moet zijn inmenging duur bekopen. Drabble, M. Het middenstuk. Hoewel een 40-jarige, gescheiden jour naliste succes heeft, gaat zij twijfelen aan haar kwaliteiten en wordt bang voorde toekomst. Eemlandt, W. H. Kogels bij het dessert. Als tijdens een diner bij een notaris een van de gasten wordt neerge schoten, belast een van de andere gasten, een commissaris van politie, zich met het onderzoek naar de dader. Fabricius, Johan. De heilige paarden. Een soembanees dorpshoofd neemt bloedig wraak op de kodinezen wegens een paardenroof en wenst niet te buigen voor het pas gevestigde Neder landse gezag, maar tenslotte moet hij toch zwichten voor de nieuwe tijd, waartegen de oude tradties het afleggen. Hoorn, Margreet van. Alles rijpt op eigen tijd. Dé lotgevallen van drie generaties van een protestantse familie. Met grote letter gedrukt. Lessing, D. Liefhebben uit gewoonte. Verhalen waarin allerlei mensen trieste, bittere en wanhopige' pogingen doen om aandacht, bewonde ring, maar vooral liefde te krijgen. Maas, P. Een Amerikaanse nacht merrie. Een Ierse ondernemer in spé wordt door genadeloze geldschieters in de tang genomen als hij een crèche wil stichten in de New Yorkse wijk/de Bronx. Mara. Dagboek van een onder worpen vrouw. Fragmenten uit het dagboek van een zeer depressieve vrouw met huwelijksmoeilijkheden. Marain, E. Een mond van zand. Een meisje raakt na een traumatiserend voorval verzeld in een ongewild idole- ment. NU wij een economische crisis be leven is de vraag interessant of de vele huwelijksbreuken niet mede samen hingen met de toegenomen welvaart. Het daaruit sterk opbloeiende materia lisme heeft het individualisme sterk opgestuwd. Naarmate de gunst der tijden ons minder koestert, heeft men wel meer de neiging samen de pro blemen te gaan oplossen. Zal dat de gezinsband weer ten goede komen? Voorlopig is die band flink verzwakt. Zeer sterk wordt dit geïllustreerd in de veranderde verhouding tussen ouders en kinderen. De laatsten zijn veel zelf standiger geworden, laten zich minder leiden en adviseren door ouderen met allerlei gevolgen. Voor de studie zijn die meestal nadelig omdat die volhar ding en diepgang vraagt en die lopen zelden parallel met een onbezonnen beslissingsspel. Dat zal de gemeen schap geld kosten maar het is best mogelijk dat daar toch rendement uit komt door middel van vastberaden besluitvorming en sterke ka-akters. HUISVESTINGSPATROON ONS huisvestingspatroon is met die gezinsvliedende krachten niet gebaat. Jong van huis vraagt om vele huur kamers en die zijn er eenvoudig niet. Jong zelfstandig zijn vermeerdert de vraag naar eensgezinswoningen vanaf 18 jaar. Het is interessant om af te wachten of bij inkomensinlevering die liefhebberij blijft, althans tegen beta ling. Misschien dat de samenwoning van jongeren een extra duw in de rug krijgt met een zo doelmatig mogelijke arbeidsverdeling binnenshuis. Want hoe men ook protesteert tegen het gezin, de gezamenlijke inkomensbe steding, het samen wonen, het samen Van 21 t.m. 29 nov. 1981 Een zilverkleurig waarschijnlijk da meshorloge met romeinse cijfers en zwart lakbandje. Een zwart quartz dames horloge merk Belton. Een bruine portemonnaie met geldbedrag 250,-. Een bruine portemonnaie inhoudende een huissleutel nr. 251 en fietsensleutel. Een zilveren kinderarmbandje met eikeltjes. Een zilveren armband met opschrift ,,Jan". Drie sleutels in zwart, gescheurd sleuteletui. 1 Zeiss Ikon SK 5, Nil. nr. 875805, 1 Amex (made in Tai wan), 1 heel merkwaardige sleutel. 1 Autosleutel „Nissan Motor" nr. 1827. Voor informatie en inlichtingen kunt U zich wenden tot de gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888 toestel 34. GESLAAGD Aan de sociale academie de Dommel te Eindhoven slaagde Jan Houwen voor de opleiding H.B.O. Maatschappelijk werk. GESLAAGD Maandag 30 november j.l. slaagde aan de Katholieke Leergangen te Til burg A. C. v. Casteren voor de middelbare akte aardrijkskunde K IX en Q. LIEDJESAVOND 1982 De jaarlijkse liedjesavond, georgani seerd door fanfare „Vriendenkring" m.m.v. de karnavalsvereniging „De Huibuuke", wordt het volgend jaar gehouden op zaterdag 9 januari 1982 in het Gemeenschapshuis. Iedereen die mee wil doen kan zich opgeven vóór 15 december bij P. Vloet, Museumlaan 15, tel. 1250. VOLLEYBALVERENIGING IN OVERLOON??? Een volleybalvereniging hier in Over loon, dat moet toch mogelijk zijn. Uit kontakten met enkele mensen blijkt dat er best behoefte bestaat om te volleyen. De vraag is allen waar, hoe, bij welke vereniging, is competitie spelen moge lijk, enz. enz. De initiatiefnemers zijn de mening toegedaan, dat er wat aan gedaan kan en moet worden. Onze jeugd en ook volwassenen moeten tenslotte niet uit hoeven te wijken naar andere dorpen in de omgeving om te kunnen volleyen. Eenieder die ook deze mening is toegedaan, die zich mede wil inzetten om tot oprichting van een volleybalclub te komen, verzoeken wij vóór t10 december a.s. kontakt op te nemen met een der onderstaande initiatiefnemers: Coby Arts-Siebers, Merseloseweg 2, tel. 1763; Tiny van der Linden, Kuluuts- heuvel 21, tel. 1567; Wil Philipsen, Pater Bleysstraat 21, tel. 1840. verantwoordelijk zijn voor de inrich ting en het onderhoud van een huis biedt stellig voordelen tegen het af zonderlijk gehuisvest zijn. Dat kan elke huiseigenaar ons vertellen. Het alleen wonen van jongeren zou in dit beeld wel eens luxe kunnen worden. Ook voor vervoer en voeding zou een samenwoning toch wel eens voorde len kunnen brengen. Vergeten wij niet dat de jongere ge neratie heel anders aankijkt tegen de organisatie van een huishouding dan de ouderen. Het is beslist geen regel meer dat het koken en schoonmaken daar per definitie door vrouwen ge beurt. Vele mannen hebben ontdekt dat het samenstellen van originele en gezonde maaltijden een creatieve be zigheid is waaraan zij graag hun krach ten geven. Andere mannen hechten eraan om zich intensief bezig te houden met het zoveel mogelijk me chaniseren van de huishouding. En zij schijnen daar meer gevoel voor te hebben dan vele vrouwen. Welnu zij kunnen zich beter uitleven dan een voorgaand geslacht met de vaatwas- machine, de geperfectioneerde stof zuigers, keukenmachines en pro bleemloze wasautomaten. Het mo ment van de volledig geautomati seerde huishouding is niet meer zo ver weg. In winkels en banken wordt het al opgemerkt. Zowel bij het sparen als bij het besteden van geld nemen in 'veel gevallen jonge mannen en vrou wen een volledig gelijkwaardige plaats in. En dat kan dan weer gevolgen hebben voor de ontwikkeling van de distributie. De situatie in de werkgele genheid pleit economisch ook voor samenwonen. In 1982 zullen in het landsheerlijke Geysteren van 19 tot en met 23 mei Gildefeesten worden gehouden. Hooe- tepunt zal ongetwijfeld zijn deeigenlijke Gildedag op 23 mei. Immers een 30-tal gilden grotendeels uit het Land van Cuijk zullen op die dag hun kleur rijke vaandels over Geysteren laten wapperen en zal er gepronkt worden met het koningszilver. De festiviteiten nemen een aanvang op Hemelvaarts dag, dit jaar vallende op 19 mei. Het ligt in de bedoeling een wandeltocht in de omgeving te organiseren; ook dè jeugd en de bejaarden zullen niet worden ver geten. Bijzondere attraktie vormt onge twijfeld een landsjuweel voor joeks- kapellen. Natuurlijk neemt de organisatie van een dergelijk evenement zeer veel tijd in beslag en het is dan ook niet zo verwon derlijk dat zeer veel Geysterenaren al maanden druk in de weer zijn om de gildefeesten in 1982 tot in de puntjes te doen slagen. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING VENRAY van 4 t.m. 10 december 1981 Vrijdag 4 dec.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Ford Oldtimer-de Wetteling 2 20.30 EJP 2-Stappers 2 21.30 de Wetteling 4-EJP3 22.30 EJP 4-de Klomp 2 Zaterdag 5 dec.: Zaalhockeycomp. MHCV 08.30 Venray J BI-Horst BI 09.15 Horst Bl-Tegelen BI 10.30 Venray J Bl-Tegelen BI 11.00-16.00 Korfbalcomp. jeugd Zondag 6 dec.: MHCV 08.00-09.30 tr. 09.30-12.00 Badminton 12.00-16.30 Korfbal competitie 16.30-22.00 Zaalhockey MHCV 17.00 Venray J A2-Tegelen J Al 17.45 Venlo J Al-Venray J A2 18.15 Tegelen J Al-Venlo J A1 19.30 Dames Venray-Horst 20.20 Dames Groen Wit-Horst 21.20 Dames Venray-ZGroen Wit 2 22.00-23.00 Klomp zaalv. vr. Maandag 7 dec.: 18.00-22.00 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcomp.: 22.00 de Klomp-Veronica 23.00 Stappers-S VCB 2 Dinsdag 8 dec.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-22.30 Badminton Woensdag 9 dec.: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV De Wétteling Donderdag 10 dec.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. 23.00-24.00 EJP ARBEIDSMARKT MET twee partners op de arbeids markt, die mogelijk elk nog een deeltijdbaan hebben, is de mobili teit op die arbeidsmarkt groter ge worden. De kans dat er een rede lijk inkomen uit komt is daarmee vergroot. Dat meer harmonisch economisch samenspel tussen sa menwonenden zien wij wel zitten! Wel vraagt elk samengaan om meer saamhorigheid en offervaar digheid. En daaraan ontbreekt het juist zovelen in de laatste jaren. Bij deze afweging van de voor- en nadelen van het samen wonen is het probleem van de kinderen buiten beschouwing gelaten. Bij tallozen speelt dit op de achter grond mee, alhoewel minder dan vroeger. Het aanvaarden of niet accepteren van kinderen is veel meer een beslissing geworden van beraad en berekening dan voor heen. De geloofsaspecten, daar mee verbonden, zijn door de jon geren naar de achtergrond ge drongen. Niet uit te poetsen is dat kinderen van buitenhuwelijkse si tuaties toch de rekening gepre senteerd krijgen. Kinderen blijven het central thema in het vraagstuk van niet of wel in het huwelijk treden en het samen wonen aan vaarden van de verantwoordelijk heid voor het nageslacht. Het maatschappelijk functioneren van een vader- of moederloos gezin met kinderen blijft moeilijk en kostbaar. Het werkt nadelig uit op het nage slacht. Dat is met geen enkele uitge kookte berekening weg te cijferen. Het goede evenwichtige gezin zal in de maatschappij van morgen een belangrijke bijdrage blijven geven aan onze volkskracht en geestelijke volks gezondheid. De evenwichtigheid er van zal verbeterd worden door het eli mineren van de vrouw als huissloof met matige verzorging van haarzelf. Voorts zal het gezinsleven in toe nemende mate omringd worden door andere vormen van samenleven die diet ein een huwelijk hun basis vinden. Deze vormen zullen meer maatschap pelijke begeleiding vragen. De ontwik keling van de sociale wetenschappen kan daarbij steun bieden. Met dat al blijft het maatschappijbeeld sneller van kleur verschieten, waarbij de kosten van het maatschappelijk bestel hoger zullen blijven dan ze voorheen geweest zijn. En de juridische puzzels groter en ingewikkelder. Na het grandioze succes van de musical „Bekijk het maar", in samen werking met de Dr. Poelsschool, wer den de afgelopen week zes uitvoeringen in de aula van de muziekschool Venray gehouden. Dit ter gelegenheid van de afsluiting van de cursus 1981. Honder den leerlingen behaalden een graden getuigschrift of en hafa-diploma. Van negen verenigingen, waarvoor de mu ziekschool de leerlingenopleiding ver zorgt, behaalden 113 leerlingen een diploma. Van de fanfare te Castenray ontvin gen 16 leden het A-diploma en 9 leden het B-diploma. Van de fanfare te Meerlo ontvingen 1 lid hei A-diploma en 1 lid het B-diploma. B-diploma en 1 lid het D-diploma. Van de fanfare te Leunen ontvingen 3 leden het-A-diploma, 11 leden het B-di- ploma en 3 leden het C-diploma. Van de fanfare te Merselo ontvingen 6 leden het A-diploma. 3 leden het B-di ploma, 2 leden het C-diploma en 3 leden het D-diploma. Van de fanfare te Oirlo ontvingen 6 leden het AS-diploma, 4 leden het B-di- ploma, 1 lid het C-diploma en 1 lid het D-diploma. Van de harmonie te Oostrum ontvin gen 9 leden het A-diploma, 1 lid het B-diploma, 2 leden het C-diploma en 1 lid het D-diploma. Van de drumband Venray ontvingen 3 leden het A-diploma en 1 lid het B- diploma. Van de harmonie te Venray ontvin gen 13 leden het A-diploma, 3 leden het B-diploma, 3 leden het C-diploma, 2 leden het D-diploma. Van de fanfare te Ysselsteyn ontvin gen 2 leden het A-diploma en 2 leden het C-diploma. Slechts 2 leerlingen werden afgewezen en 113 leerlingen slaagden, waarvan 32 met lof. Een welgemeende felicitatie is voor alle verenigingen en hun leden zeker op z'n plaats. De eerder genoemde einduitvoeringen in de aula van de muziekschool werden zéér druk bezocht. Naar schatting heb ben ruim 1000 toeschouwers van het musiceren van ca. 200 leerlingen op zeer uiteenlopend niveau kunnen genieten. De gewijzigde opzet door inplaats van één einduitvoering er zes te organiseren heeft tot gevolg gehad dat een groot aantal van de geslaagde leer lingen hun kunnen eens konden laten beluisteren. Zowel leerlingen en ouders als de docenten noemden deze opzet een „groot succes". Naast de hafa examens, waarbij namens de bond de heer J. Rongen sr. aanwezig was, werden ook nog eens 274 graden toetsen afgenomen. 142 leerlingen slaagden voor de le graad; 84 leerlingen voor de 2e, 31 leerlingen voor de 3e, 10 leerlingen voor de 4e en 3 leerlingen voor de 5e graad. Slechts 4 leerlingen werden afgewezen en van de 270 geslaagden waren 54 Iof- candidaten. Wij willen niet verzuimen alle leerlingen van harte geluk te wensen met het behaalde getuigschrift. DE NIEUWE CURSUS 1982 Twee goed verzorgde prospecti kun nen bij de muziekschool tijdens de HOND ONDER AUTO Zaterdag reed een autobestuurder uit Venray over de Beemdweg. Een bouvier hield zich niet aan de regels van het ver keer en stak plotseling de weg over. De autobestuurder kon de hond niet meer ontwijken. De auto werd zwaar bescha digd, de hond liep jankend weg, maar werd later gewond aangetroffen en naar het asiel in Oostrum overgebracht. De eigenaar van de hond kon nog niet worden achterhaald. Het is mogelijk dat getuigen de eigenaar kennen, dan- wel de eigenaar zich eigener beweging in verbinding stelt met de politie ter regeling van de schade. Ditmaal geen specifieke schoolfoto, maar 'n foto van het jongenskoor van de St. Petrus Banden. Dirigent was de muzikaal onvolprezen meester Jan van Hei j ster. Wanneer je op de lagere jongens school (we hadden er maar één) een beetje tatsoenlijk kon zingen, was meester van Heijster er als de kippen bij om je in zijn koor onder te brengen. Eerst in de latere jaren kregen de zangers bij bijzondere gelegenheden kantooruren ('s middags) worden afge haald. het beleidsplan, door 't bestuur voor de komende jaren opgesteld, heeft dui delijk nu reeds z'n invloed op de inhoud van de aangeboden cursussen gehad. Als we de tekst goed begrepen hebben, is het prestatieve karakter duidelijk af gezwakt en is hiervoor het meer speelse element in de plaats gekomen. Alle lof voor de onderwijskrachten die zo snel op dit beleidsplan wisten in te spelen. Een goed „samenspel" tussen bestuur en het gehele personeel doet zulks ver moeden. I.V.M. cursussen Deze afkorting staat voor Instrumen taal vormend muziekonderwijs, Vanaf 7 jaar (2e klas L.O.) kan men aan deze zéér druk bezochte cursussen deelnemen (in 1981 waren .voor I.V.M. cursussen zo'n 550 leerlingen ingeschreven!). Er zijn 20 klassen voor alle leeftijdsgroe pen. Als voorbereiding om later een instrument te bespelen, acht men deze I.V.M. opleiding, onontbeerlijk. Maar ook als afgeronde instrumentale ele mentaire vorming zijn .deze cursussen voor vele leerlingen van niet te onder schatten waarde. Voor de basisschoolleerlingen zijn de prospecti met inschrij fbiljetten op alle basisscholen verspreid. Voor deze steeds weer terugkerende dienstverle ning van de basisscholen is de directie van de muziekschool de hoofden en het onderwijzend personeel zeer erkente lijk. Waarom zou je niet eens aan wat ont spanning door middel van trimmen doen. De positieve aspecten spreken voor zich. Is de drempel van je voor- of achter deur nu werkelijk zo hoog, dat je er nauwelijks overheen kunt komen wan neer het erop aankomt om wekelijk eens iets aan je gezondheid te doen. Je voelt je prettiger, meer ontspan nen, na een poosje regelmatig „spor ten". Je bent vrij in de natuur. Je wordt weer eens flink moe. Je levert weer eens een prestatie, zie het als een overwin ning op hezelf. Juist als je wat ouder wordt, is je te leren ontspannen van levensbelang. Denk aan de komende tijd die er weer een wordt van veel eten en drinken, Ia- ter heb je er misschien spijt van dat je niet geleerd hebt om eens op jezelf te letten. Trimmen is jeniet in korte tijd kapot rennen, maar door verantwoorde in spanning je prettiger voelen. Mevrouw, meneer, wilt U meer weten, kom eens kijken, doe eens mee. Onze aktiviteiten: Zaterdag 5 dec. om 8.00 uur op het Rank Xerox circuit een duurloop van 10 km, 6 km is ook mogelijk. Zondagmorgen 6 dec. om 9 uur Vertrek vanaf wandelpad Kapel Geys- terse bossen voor loop- en trimoefenin- gen. Woensdagavond 9 dec. om 18.30 uur in de sportzaal Langeweg loop-, trimoefeningen en balspel. Verzamelen 5 minuten voor aange geven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom! Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. toog en superplie aan. Op deze foto, vertnoedelijk gemaakt in 1938, zien we in de bovenste rij: „Meester" Jan van Heijster, Antoon v. d. Tillaart, Wim Verbeek, Gerrit Oudenhoven, Sraar Jacobs, Jo van Eld, Hub. v. d. Putten, Bert Janssen, Leo Kronenberg, Lam bert Litjens. Middelste rij: Herman Vollebergh, Harry van Bergen, Toon van Soest, Frits Verhey, Cor Weyers, Sjeng Gou- maps, Wil Seuren, Jos Kronenberg, Jan I.V.M. voor ouderen Het afgelopen jaar zijn de klassen voor oudere leerlingen volledig bezet geweest. Zelfs zo dat velen teleurgesteld moesten worden, omdat ze niet konden worden ingedeeld. De leeftijden varieer den van 13 -65 jaar. De groeiende belangstelling voor deze ouderen-cursussen is voornamelijk te danken aan de docenten die de invulling van de lesinhoud veelal in samenspraak met deze leerlingengroep regelen. De I.V.M. cursus voor ouderen vormt een afgerond geheel. Ondanks de overal waarneembare prijsverhogingen is het lesgeld voor jong en oud voor deelname aan de I.V.M. cursus 135,— voor de gehele cursus. De inschrijving sluit deze week. - INSTRUMENTALE CURSUSSEN Voor de instrumentale cursussen heeft het bestuur van de muziekschool Venray per 1 januari a.s. een nieuwe docente benoemd. Mej. M. Gitsels gaat zich in Venray vestigen en is in het bezit van een B-bevoegdheid piano en een B-begeleiding clavecimbel. Leerlingen die geïnteresseerd zijn, kunnen uit een veelheid van cursussen kiezen: accordeon, blokfluit, cello, clavecimbel, contrabas, dwarsfluit, electronisch orgel, gitaar, (zowel klas siek als populair), hobo, klarinet, koper blaasinstrumenten, piano, saxofoon, slagwerk, vedel, viool en niet te vergeten zang. De opleiding op slagwerk en blaas instrumenten kan desgewenst ook met een hafa-diploma worden afgesloten. De hieraan verbonden examens worden door de muziekschool onder auspiciën van de Limburgse Bond voor Muziek gezelschappen georganiseerd. De samenwerking tussen alle vereni gingen, de bond en de muziekschool is ronduit voortreffelijk te noemen. Zo hebben de kontaktpersonen van de verenigingen geregeld overleg met do centen en de speciaal daarvoor benoem de hafa coördinator van de muziek school. Inschrijving voor alle cursussen wordt eind deze week afgesloten. Infor matie dagelijks tijdens de kantooruren ('s middags) bij de administratie. KOOROPLEIDING Het afgelopen jaar is gestart met een cursus kooropleiding. Bij voldoende belangstelling zal weer een nieuwe cursus in januari starten. MUZIEKBELUISTEREN Als experiment is een nieuwe cursus ingezet. Afhankelijk van de belangstel ling van de cursisten zal de cursus-in houd in onderling overleg nader worden bepaald. Bij voldoende deelname wordt in januari gestart. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el segundo domingo del Adviento; anticipamos la Fiesta de la Immaculada. A las once y cuarto Misa con ptètica y musica espaftola, en nuestra capilla Overloon- seweg 2. Después de la Misa reunión con un cafelito en la salita del convento.Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sabado el 5 de diciembre a las 4 San Nicolès y o zwarte Piet viendrèn a todos los ninos espaftoles en Antonius- straat 1. El sèbado el dia 12 de diciem bre a las seis en el Centro empieza un curso de floricultura. El sabado el dia 19 de diciembre gran fiesta espanola con baile y danzas. La fiesta empieza en nuestra sala ameni- zada por la orquestra 'Grupo 78' y el grupo juvenil de danzas de Venray 'Las Maragritas'. El nïfio Nils de Julian y Angelines ya va mejor. Gracias a Dios! Hasta la vista! Vollebergh, Cor Creemers, Jean v. d. Tillaart. Voorste rij: Giel van Lieshout, Herman Franssen, Henk Oudenhoven, Jan v. d. Putten, Sjef Litjens, Harry Tonen, Sjef Tonen, Jan Boom, Tom Michels, PietThielen, Wiel Voermans. Ook uw schoolfoto willen wij graag in ons blad opnemen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wel moet U zorgen voor een naamlijstje. De foto krijgt U onbeschadigd terug. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen: Bloemen, Schraven, Franken. Lankveld, Wittgen, van Thiel. en de Muinck Keizer E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz D.J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, telefoon 82200 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America teL 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. GEZONDHEIDSCENTRUM LANDWEERT Aronskelk 76 tel. 85900 of 88273 Bereikbaar van 8-12 uur en van 13.30 - 17.30 uur Hier zijn werkzaam: huisarts, maatsch. werkster, wijkverpleegkundige, gezins- en bejaardenzorg, centrum-assistente. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H. PEETERS, telefoon 83478 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssnm Zr. W. VAN NUNEN telefoon 04780-81269 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Kleine huisdierenpraktijk van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Dierenartsenpraktijk W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak MASJ maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33, Venray Tel. 04780-85251 Openingstij eten: maandag t/m donderdag: 10.00-19.00 uur; vrijdag: 10.00-21.00 uur. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 047C9-1324 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. GEZINSVERZORGING RN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. F.N.V. afdeling VENRAY Sekretariaat: Overloonseweg 89 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO, ABOP. dienstenbond Juridische dienst: elke tweede en vierde donderdag avond van de mqand. Klachtenbureau: alleen voor leden van de industriebond iedere eerste en derde donderdag avond van de maand van 18.30-19.30 op het adres Burg. v.d. Loostraat 2b. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04760 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 "smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds NOG steeds is het zo dat in de meeste gezinnen, die een hechte familie band kennen, met verachting wordt neergezien op allerlei vormen van samenwonen buiten het gezinsverband. In dezelfde kringen worden scheidingen tussen huwelijkspartners ook dikwijls streng veroordeeld. En toch schrijdt de ontluistering van het gezinsleven voort. De gevolgen zijn in de maatschappij duidelijk zichtbaar. De statistieken wijzen uit dat één op de vier huwelijken strandt. Dit cijfer vertoont de neiging verder naar boven te kruipen. In de grootste steden schijnt nu al meer dan 15% van de zogenaamde gezinnen nog slechts één ouder aan het hoofd te kennen. Met de eeuwwisseling in het jaar 2000 zal al één op de drie paren samenwonen zonder getrouwd te zijn. Nog draait het meeste maatschappelijke denken rond het gezin maar er komen steeds meer uitzonderingen op. Maar goed, zeggen de teleurgestelden in het ge zinsleven. Onstellend, zo roepen de degelijke huismoeders en -vaders. De waarheid ligt in de situatie waarin men zich maatschappelijk wel of gelukkig voelt en die kan verschillend zijn. TOEGENOMEN WELVAART OORZAAK HUWELIJKSBREUKEN?

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3