VERENIGINGSNIEÜWS tam. >NJ EHfB lebberink lebberink IDTERPENIIIWS VROUWENGILDE HVK Venray IN I.V.N. cav2Tmc OH DO KWAN JUM MERSELO Jeugdcentrum „De Springplank" mr inssi IV ADELBERT VERENIGING Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS uw weekblad St. Pe\^S jeugdnatuurwacht „TUSSEN MUS EN PEEL" fwerkkledingS* komt van a AAA//WO DINSDAGS 27MC FOX HUNTER PEEL EN MAAS Caf é-voetba I ver. 'T HUUKSKE intERnnnonni >i WIJK NOORD-WEST TOEP kampioenschap ebberink A.s. donderdag 3 december om 19.30 epetitie voor de baspartijen en om O.OO uur voor het gehele koor. Op deze vond worden er 7 nieuwe leden gebal- Oteerd. Na afloop van de repetitie is er oor de kaartliefhebbers nog gelegen- ieid om mee te doen aan 'n toepwed- trijdje. Verder op deze toepavond nog d verrassing. Donderdag 10 december om 20.00 jr in de schouwburg met de gezamen- jjke koren repetitie, i.v.m. kerstcon- «rt. Zaterdag 19 en zondag 20 december icrstconcert van de gezamenlijke koren jnde schouwburg, resp. 20.00 en 11.30 uur. Solistische medewerking van Renée Kartodirdjo. Vrijdag 1 januari nieuwjaarsreceptie inde Burggraaf. Zaterdag 16 januari deelname aan prinsenproklamatie. Zaterdag 13 maart naar Margraten voor medewerking aan de Gerits-koren- avond. Afmelden bij F. v. d. Kruijf, tel. 86848 of de Burggraaf tel. 81244y Donderdag 3 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 10 dec.: 19.30 generale repetitie i.v.m. concert op zondag 13 december a.s. jondag 13 dec.: concert met Horst en Blerick in foyer schouwburg. Aanvang 11.IS uur. De geplande concertreis naar Dip- pertz (West-Duitslan) in het weekend van 11,12, 13 juni 1982 gaat door. Wilt u rekening houden met deze data. Agenda: 13 december: concert met Horst en Ble rick in foyer schouwburg. 16 janiari: Prinseproklamatie. 20maart: gemeentelijk muziektoernooi 17/18 april: federatief solistenconcours te Leunen. Leerlingenopleiding: Donderdag 3 dec.: 18.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 10 dec.: idem. Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. Drumband: Zondag 6 dec.: géén repetitie. Reis naar Dippertz: zie harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de se- kretaris, telefoon 80225; jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drum- bandleden bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon Clubgebouw: 82515. Agenda: Vrijdag 4 december: om 19.00 gezamenlijke repetitie voor het hele koor Maandag 7 december: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 8 december: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 9 december: om 18.30 „muziekles" met aanslui tend om 19.15 spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Wij wensen al onze zangers een prettige Sinterklaasavond toe. A.s. vrijdagavond dus het hele koor om 19.00 uur repetitie. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Vrijdag 4 december tot en met don derdag 10 december kunt U weer oud papier deponeren in de container staande bij het Tuincentrum van Henk Smits, Jan Hensenstraat. Alleen gedu rende de openingstijden van de winkel. Dinsdag 8 december, 19.30 uur repe titie voor het hele koor met de blokfluit- groep o.l.v. Mej. Thijssen, in de Petrus Bandenschool, Dr. Poelsstraat. Donderdag 10 december, 20.00 uur tot ongeveer 21.00 uur repetitie voor het hele koor in de Schouwburg met de gezamenlijke koren van Venray. Zondag 13 december, 16.00 uur Adventsconcert in de Grote Kerk, Markt, in samenwerking met de Blok- fluitgroep van de Muziekschool. Dinsdag 15 december, 19.30 uur repe titie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. P. M. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Woensdag 9 dec. om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de school „De Essel". Donderdag 10 dec. om 20.15 uur re petitie in de Schouwburg voor de kerst concerten, tesamen met de andere Venrayse koren. In Peel en Maas van vorige week stond het gehele programma, zoals dat de komende weken eruit ziet. Knipt het uit! Als U bent verhinderd, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Zondag 6 december: Geen repetitie. Maandag 7 december: 19.00 Sopranen 19.45 Alten jongerenorkest „BOJEMA" Vrijdag 4 december: Geen repetitie Vrijdag 11 december: Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 5 december: 16.30 Toch maar gewoon repetitie, want Sinterklaas komt pas in de avonduren. „AGéVOLé" repetitie volgens afspraak. Na het drukke weekend met twee serenades moet nu alle aandacht, althans wat de repetities betreft, geves tigd worden op de volgende aktiviteit. Deze is dan het Früschoppen op zondag 13 december e.k. in de aula van de L.T.S. Willen de leden denken om de afgesproken repetitietijden?! Seer. Martinet Roling-Scholten Serenadestraat 68, tel. 84927 Op dinsdag 8 december a.s. bespre ken we o.l.v. de dames Herma Ruigrok en Ciel Angenent, beiden lid van „Vrouwen voor Vrede", het vraagstuk van de kernbewapening. „Wij zijn van oordeel, dat net van het grootste belang is, dat op zo breed mogelijke schaal in de katholieke gemeenschap in ons land, het vraagstuk van de kernbewapening en onze verant woordelijkheid ervoor, diepgaand be sproken wordt", schreven de bisschpp- pen van Nederland aan een groot aantal organisaties van katholieke signatuur, waaronder het Katholiek Vrouwengil de. Herma Ruigrok zal ons deskundige informatie geven en Ciel Angenent wisselt dit af met sketches. Tot dinsdagavond 8 december in hotel „De Burggraaf", Stationsweg 1, van 14.00- 16.00 uur!!! huisvrouwenkontakt' brukske Op dinsdagmorgen 8 december bent u weer van harte welkom in ons wijkcen trum. We ontvangen dan als gasten mensen van de Venrayse politie die ons voorlichting komen geven over alcohol en drugs. Wij hopen dat veel mensen zullen komen op deze ongetwijfeld interessan te morgen. Wij beginnen om half tien en er worden nog seizoenkaarten verkocht net als op de kerstmorgen. Verder kunt u zich weer opgeven voor onze nieuwe kramkursus. Als er genoeg deelnemers zijn starten we in januari, eerst met materiaalkennis en daarna met wat ieder graag wil maken. U kunt zich opgeven bij Lenie Gos ling, Polkastraat 8, tel. 81059 of bij Hannie van Goor, Ouverturestraat 23, tel. 86919. De prijs per les bedraagt ongeveer 5,hierbij is het materiaal niet inbegrepen. Tot ziens en bedenk goed: „Na de kram met hamer en tang, ben je in huis voor geen klus meer bang". Vrouwenkafee 7 dec. a.s wordt in het Vrouwenkafé Venray de thema-avond „Vrouwen en studeren" gehouden. De bedoeling van deze avond is vrouwen die (weer) willen gaan studeren of in die richting denken op pad te helpen met een brok informatie over de studiemogelijkheden, financiële proble men en hoe dit alles te combineren met jeevt. gezin. Ook zullen er deze avond diverse deskundigen zijn die graag bereid zijn hier iets over te komen vertellen en vragen op dit gebied te beantwoorden. Tot ziens op maandag 7 dec. 20.30 uur in het Vrouwenkafé, Heonderstraat 10, Venray. Ruim 200 Jeugdnatuurwachters start ten afgelopen zondag de puzzel-wan- deltochfcin de Boshuizer-bossen. Dit, ondanks het aanvankelijk erg regenach tige en gure najaarsweer. Vermoedelijk het idee dat ieder moment een bui kon gaan vallen, gaf te zien dat de eerste starters binnen drie kwartier de finish bereikten. Hier begon het uur van de waarheid. Op twee juiste oplossingen na, bleken allen een of meerdere antwoorden niet goed te hebben. Door de grote drukte bij de afstempeling kon niet iedereen het juiste antwoord op de vraag krijgen. Vandaar dat we hierbij de antwoorden uit de doeken doen. Vraag A (welke eikebladeren), moest het juiste antwoord: Amerikaanse Eik zijn. Dit was goed te zien aan de grootte van het blad en vooral aan de spitse, stekelige bladlobben. Vraag B (de zes bomen), waren Ro- binia's of Pseudoacacia's. Vraag C (groenblijvende conifeer), kon alleen maar de Jeneverbes zijn. De Boshuizerbergen met zijn Jeneverbessen zijn uniek te noemen voor de provincie Limburg. Vraag D (wat hoort niet in het rijtje), konden de meesten wel goed met „Obelisk" aangeven. Vraag E (aantal ogen van een spin), moest acht zijn. De spinnen zijn zeer bijzondere rovers. In de eerstvolgende uitgave van „de Natuurvriend" daar over meer! Vraag F (naaldverliezende boom), moest Larix zijn. De Larix is een naaldboom, die in het najaar, na een schitterende verkleuring, zijn naalden verliest. Een spar-, den- of pijnboom behoudt 's winters zijn naalden! Zo, en nu weten we het weer! Het wachten is nu op de wintertocht, om geving Vlakwater. Deze tocht wordt gehouden op zondag 27 december a.s. Hierover meer tegen Kerstmis in dit blad, alsook in de medio december op school te ontvangen uitgave van „de Natuurvriend". Tot dan! Hoi, Hier is dan weer een stukje van mij. Na een tijdje in het ziekenhuis te hebben gelegen. Vorige week is er een excursie van 3 man naar de Maasheggen geweest. En kele leuke dingen die werden gezien was een grote groep (57) kleine zwanen, ta feleenden, een havik en een sperwer. Wat staat er komend weekend jullie allemaal te wachten. Wel daar is aller eerst de lang verwachte (en uitgestelde) uitpluisavond; deze zal zijn: vrijdag 4 december 's avonds om 19.30 uur. Er zullen braakballen van een torenvalk, van een steenuil en nog een stel van een kerkuil worden uitgeplozen. Het be looft een erg interessante en leuke avond te worden. Het hele onderzoek. Ja er komen nog meer van dergelijke avonden deze winter, zal door mij geleid worden. Verder is er zondag 6 december nog een excursie o.l.v. mij naar de Rouw- kuilen en de Bult. Doel: vogels en eventuele plantjes. Tot op excursie of de uitpluisavond. Informatie: tel. 04780 - 82413. Houdoe, Stefan. Het bestuur van IVN (instituut voor natuurbeschermingseducatie) V enray- Geijsteren, roept alle leden op tot bijwoning van de eerste jaarvergade ring op maandag 7 december a.s. in café Lensen te Geijsteren, aanvang 20.00 u. Op deze bijeenkomst zal de heer Grootzen een voordracht met dia's verzorgen over de ontwikkeling van de landbouw in onze regio. Wij hopen op aller deelneming! Marktstraat 5. Venray. telefoon 04780-81294^ KON TAKT MIDDAG VAN 2-5 UUR INHET WIJKCENTRUM DE KIOSK BRUKSKE De opkomst bijeenkomst van 24 nov. j.l. was geweldig! Het beloonde de inzet mijnerzijds ruimschoots voor 't WAO- volkstuincomplex. Er werden enige konkrete afspraken gemaakt, die nage komen zullen moeten worden. Verslag en voorwaardenpakket krijgt de belang hebbende thuis. Wanneer de animo zo blijft, is de AAW/WAO Kontaktgroep niet meer weg te denken bij 't Venrayse vereni gingsleven. Geeft u zich als WAO-er zijnde op en sluit u bij ons aan. Bij de Rabo-bank hebben we een rekening, no. 15.39.09.633. Iedere do natie t.g.v. AAW/WAO Kontaktgroep Venray is welkom. Nogmaals neem deel aan onze groep, bel 87498 Herman Nooijen of kom op dinsdagmiddag naar KIOSK BRUKS KE van 2-5 uur. Herman A.s. maandag 7 december hebben wij een ledenvergadering in „Den Hoen der", Ursulastraat 's avonds om 20.00 uur. We rekenen op een grote opkomst in verband met de aktiviteiten in de maand december en de toekomst 1982. Op 5 december organiseert de Fox Hunter in het wijkgebouw 't Brukske een Sinterklaasmiddag voor de Venray se jeugd t/m 12 jaar. Er worden op deze middag kinder films met geluid vertoond en natuurlijk is St. Nicolaas met z'n zwarte pieten ook aanwezig. Er wordt limonade geschonken en ook is er voldoende strooigoed. Deze middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur en de kosten zijn slechts/2.50 per kind. Omdat er 3 fietsmobielen met een gelijk aantal punten zijn geëindigd, wordt er op vrijdagavond 11 december nog een fietsvossejacht georganiseerd. Iedereen mag meedoen. Inschrijven van 18.00 tot 19.00 uur bij café 't Huukske. Dit is dan ook de laatste van 1981 De voorbereidingen voor de dropping op 19 december zijn al in een vergevor derd stadium. Houdt deze avond vrij en men kan genieten van een goed verzorg de dropping. Het vervoer gebeurt per huifkar. •••- Sorry, 27 mc van Fox Hunter dat het boekje nog niet is bezorgd, maar er wordt aan gewerkt om het deze week nog te bezorgen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij: Zeeridder, Kruisstraat 7, tel. 87658 Lady Donderslag, Eikenlaan 26, tel. 87854 Taranta Breky Brako Sinterklaasmiddag Denkt u eraan dat a.s. zaterdagmid dag Sinterklaas en Zwarte Piet in het clubgebouw komen. Alle kinderen en ouders worden om 13.00 uur verwacht. Zorg dat U op tijd bent. We denken dat de middag tot 16.30 uur duurt. Mocht U onverwachts verhinderd zijn, bel dan even het volgende nummer: 83080. Misschien ten overvloede: op deze middag is er geen club en 's avonds is er i.v.m. pakjesavond ook geen volleybal. Dropping Zaterdagavond 12 dec. organiseren wij een dropping voor iedereen, die hierin interesse heeft. Dus ook voor niet-leden en niet 27 mc'ers. Deelnamekosten: 3,50 voor leden; 5,— voor niet-leden. Iedereen wordt om 19.30 uur wegge bracht. Zorg dat U dus voor die tijd in geschreven heeft. Vanaf 19.00 uur kunt U hiervoor terecht aan de St. Antonius- straat 3a. Zorg voor goede schoenen, een goed werkende zaklantaarn en potlood of pen. Het is bovendien belangrijk dat U ervoor zorgt goed zichtbaar te zijn in het donker. Gezocht! Resten stof, tekenpapier en speel goed. Dit alles kunnen wij goed gebruiken op de clubmiddag. Dus ruimt u een kamer of zolder op denk dan even aan ons. Als U even belt 88546 zorgen wij ervoor dat de spullen opgehaald worden. Ook voor eventuele vragen kunt U dit nummer bellerï. Bye, bye en zwaai', zwaai. -- Twee leden van OH DO KWAN - [Venraynaren] behaalden -- meestertitel Teakwon-do Recentelijk hebben de heren Peter van Lin en Frans-Jan van Gerven, bei den leden van de Venrayse Taekwondo vereniging Oh Do Kwan op succesvol le wijze beslag weten te leggen op de door velen fel begeerde zwarte band (le dan). Deze prestatie leverden de Venraynaren tijdens een onder auspici- ciën van de Nederlandse Taekwondo Associatie afgenomen Nationaal exa men in Sportcentrum Papendal bij Arnhem. Vrijdag 4 dec.: Vanavond komt St. Nicolaas bij ons op bezoek, voor iedereen van 12 t/m 15 jaar. Hij brengt natuurlijk ook zijn grote boek mee, waarin alles van jullie staat. Kom dus maar eens horen wat hij van jullie te zeggen heeft. Zaterdag 5 dec.: Op deze pakjesavond zijn we vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder die het vertrouwen in St. Nico laas verloren heeft. Zondag 6 dec.: Van 8 tot 12 uur zijn we geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. uw Venrays weekblad Afgelopen vrijdagavond was het weer een ouderwetse gezellige spelletjes avond. Jullie hebben allemaal je beste beentje voorgezet. De avond werd verzorgd door Paul, Willie, Twan en Henk. ST. NICOLAAS A.s. vrijdagavond wordt het St. Nicolaasfeest gevierd. Zorg dat jullie allemaal op tijd zijn, laat Sinterklaas en zijn knechten niet wachten op jullie.De Goed Heilig man en zijn knechten ver wachten een feestelijk en liederrijk onthaal van jullie, zingt daarom ook allen uit volle borst mee. Zaterdagavond op jullie eigen ver zoek pakjesavond; maak er iets leuks van met een aardige surprise en of rijm. De leiding doet grotendeels ook mee. We willen om half acht beginnen. KERSTBOMEN Zoals ieder jaar verkoopt het jeugd centrum „De Springplank" weer kerst bomen. Dit jaar is de opbrengst voor ons van groot belang, omdat wij mid den volgend jaar ons nieuwe clubge bouw betrekken en zelf voor een niet geringe eigen inbreng (in de kosten) moeten zorgen. Daarom zouden wij het op prijs stellen dat U bij ons Uw kerst boom zou willen komen halen en ons daarmee steunt. Wij hebben een prachtige partij bomen aangekocht, die pas worden ge rooid 1 a 2 dagen voor de dag van de verkoop en dus nog helemaal vers zijn. Het is mogelijk bomen met kluit te krijgen, zodat U ze later nog in de tuin kunt zetten. De prijs van de bomen zal zeker niet hoger zijn dan die van de konkurrentie. Hoogstens gelijk er aan, zodat het voor U geen verschil uitmaakt waar U Uw boom haalt. De verkoop van de bomen zal geschieden in ons clubgebouw achter het oude politiebureau aan de Wil- helminastraat. Leiding Springplank ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Uit „De Vogelvrije Fietser", het maandblad van de ENFB, komt het volgende bericht: Binnen stad en dorp moet er iets fundamenteel veranderd worden aan de bewegwijzering voor fietsers. Veelal is de bewegwijzering binnen de bebouwde kom voor fiets en auto hetzelfde. Dat betekent vaak dat de fietser met de auto mee einden moet omrijden langs de schaarse brede wegen, die door de drukke berijding juist voor de fietser zo gevaarlijk zijn. De bewegwijzering voor auto en fiets moet gesplitst worden, omdat hun belangen op het punt van kwetsbaar heid en bereik in de stad niet te combi neren zijn. Een andere verbetering zou zijn uit breiding van het aantal plattegronden in de stad zijn. Het is belangrijk dat ook fietsers, voetgangers en gebruikers van het openbaar vervoer makkelijk hun weg weten te vinden. Bij het uitzetten van routes zou het helpen als de ANWB subsidie kreeg voor dienstfietsen met behulp waarvan men routes kan verkennen en bewegwijzering ervan kan kontroleren. De huidige routeaandui dingen lijken van achter het autoraam bedacht te zijn. Voor inlichtingen: Echte Nederlandse Fietsersbond afd. Venray, Mambo- straat 148, tel. 87494. TOEPEN A.s. vrijdag 4 december houden wij een grote toepavond in café 't Huukske. Er wordt getoept om hanen. Iedereen kan hieraan deelnemen. We beginnen om 19.00 uur en hopen velen te mogen begroeten om er een gezellige toep avond van te maken. Tot vrijdagavond in café 't Huukske, hoek Paterslaan/- Langstraat. „VERDWENEN" MAAR NIET VERGETEN Amnesty International is 1 december in veertig landen een campagne begon nen tegen het door regeringen laten „verdwijnen" van politieke tegenstan ders. Deze onafhankelijke mensenrech tenorganisatie heeft zulke verdwijnin gen onder meer geconstateerd in Argen tinië, El Salvador en Guatemala, Guinéé, Zaïre, Syrië, Zuid-Jemen, Af ghanistan en de Philippijnen. Volgens A.I. werden zeker één miljoen mensen het slachtoffer van „verdwijning"; ge vreesd wordt dat de meesten om het leven worden gebracht. De Nederlandse afdeling zal met ruim driehonderd van haar plaatselijke afde lingen aan de campagne deelnemen. Deze gaat vier maanden duren en heeft tot doel een aantal slachtoffers van „verdwijning" op te sporen; druk uit te oefenen op de betrokken regeringen om nieuwe „verdwijningen" tegen te gaan en ondersteuning van reeds genomen in ternationale initiatieven tegen "verdwij ningen" te bieden. Ook de afdeling Venray doet aan deze aktie mee. Ter voorbereiding zijn we enkele weken geleden naar een groependag in Amsterdam geweest waar groepen uit het hele land bijeen waren om informatie te verzamelen en ervaringen uit te wisselen om de aktie zo goed mogelijk te doen verlopen. Een van de sprekers die dag was de voorzitter van de organisatie voor po litieke gevangenen op de Pilippijnen, Armando Malay. Hij vertelde van twee goede bekenden, waaronder zijn schoonzoon, die verdwenen zijn nadat ze opgekomen waren voor de rechten van andere mensen. De familie probeert meestal alles te doen om er achter te ko men waar de slachtoffer gebleven zijn, maar meestal zonder resultaat. Hoe ernstig de situatie op de pilip pijnen is werd later op de dag nog eens extra duidelijk toen we hoorden dat de vorige dag vier van de driehonderd „verdwenen" mensen gevonden waren, dood! We hopen dat ook de Venrayse bevolking te bewegen is ons te helpen bij deze aktie, hoe meer mensen er aan mee doen hoe meer succes deze aktie misschien heeft. U kunt voor informatie en/of lees materiaal over „verdwijningen te recht bij de nog nader aan te kondigen stands of bij de kontaktpersoon van onze werkgroep, Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84136. Giften ter ondersteuning van ons werk zijn welkom op gironr. 3875939. GOED ONDERGOED komt van I Marktstraat 5, Venray, telefoon 04780-81294^ a 0 KAARTAVONDEN Het jokerconcours in de wijk N.W. is weer afgelopen. De dagprijzen gingen naar: le avond G. Hanen, 2e avond J. v. d. Vorle, 3e avond G. Hanen en 4e avond M. Hulleman, 5e avond J. v. d. Zanden. De einduitslag was als volgt: 1 M. v. d. Zanden 293 pnt. 2 J. v. d. Vorle 295 pnt. 3 Mevr. Peeters 298 pnt. Poedelprijs: W. Tacken 11e plaats 406 punten. Op verzoek van veel wijkbewoners gaan we vanavond (donderdag 3 decem ber) weer van start met een klein kaartconcours van 3 weken. Er kan worden gerikt, getoept en gejokerd. Deze avonden zijn in het wijkgebouw „Den Hoender" en beginnen om 20.00 uur. Er zijn speciale kerstprijzen te winnen. U bent van harte welkom. de Wijkraad. Het jaarlijkse toepfestijn in VAT '71 werd al weer voor de 7e keer gehouden en werd ook nu weer een succes. Het was dit jaar erg spannend omdat na 3 ronden toepen er 3 man aan kop lagen, n.l. Grad Heidens met 30 pnt., Huub Jeuken met 29 pnt. en Wil Gommans met 28 pnt De rest was kansloos. In de laatste ronde bracht het lot de twee leiders bij elkaar aan dezelfde ta fel, zodat Wil Gommans uiteindelijk (net als in 1979) toepkampioen werd. De beste toepers waren: 1 Wil Gommans 11 9 8 11 39 2 Huub Jeuken 9 10 10 7 36 3 Grad Heidens 9 10 11 6 36 4 Peter Gommans 9 7 7 6 29 5 NoudNijssen 6 9 6 8 29 6 G. Kortenoeven 8 11 5 4 28 7 HansHendrikx 10 4 6 6 26 8 J os Assen 9 2 9 6 26 9 M. v. d. Heuvel 6 7 7 5 25 10 RuudHendrix 7 5 7 6 25 Tijdens de feestavond van 20 november j.l. in restaurant „Vlakwa ter", heette voorzitter Van Goch allen welkom en speciaal de jubilarissen Loonen, Hermans en van Duinhoven. Dhr. Hutjes, voorzitter van de Imkersbond LLTB, bracht in zijn toe spraak hulde aan de jubilerende imkers, die getoond hebben een werkelijk bijen- hart te bezitten. Ook voor het vereni gingswerk, betoonde de voorzitter zijn grote erkentelijkheid. Hij ging vervol gens over tot uitreiking van het Gouden Bondsinsigne van de Imkersbond LLTB vergezeld van een bloemetje. Namens het college van b. en w. sprak wethouder van Oers op deze feestavond een woord van felicitatie. De wethouder vond het belangrijk betrok ken te worden bij het verenigingsleven, alleen zo krijgt het college ook .inzicht wat in het algemeen bij verenigin gen leeft. Dat kan ook belangrijk zijn voor een vruchtbare samenwerking tussen het Venrayse verenigingsleven en het gemeentebestuur. Terloops merkte de wethouder op, dat het zaaifonds van de vereniging dit jaar weinig succesvol is geweest, waarschijnlijk door de latere start. Over het rooien van lindebomen hebben imkers hun ongenoegen laten blijken, maar de wethouder kon mededelen dat er juist vandaag drie nieuwe lindebomen zijn aangepland. (Applaus van de aanwezigen). On danks dat de wethouder weinig van het imkeren en het bijenleven wist, heeft de imkersvereniging een warme plaats in zijn hart; hij zegde toe, zijn medewer king te verlenen bij de oprichting van een openbare bijenstal in het voormali ge St. Odapark. Daarna werd de feestavond voortge zet met een koffietafel en een gezellig samenzijn, opgeluisterd door een or kestje en de traditionele loterij. EUTHANASIE De ADELBER1 vereniging heeft voor haar volgende bijeenkomst over EUTHANASIE een bij uitstek deskun dig spreker bereid gevonden naar Ven ray te komen. De heer Spee is sinds 1967 als moraal theoloog verbonden aan de HTP in Heerlen en het Theologisch Kateche- tisch Instituut te Sittard. Daarnaast is hij werkzaam in het basispastoraat en geeft regelmatig op verzoek advies in medisch-ethische kwesties. Uit het bovenstaande blijkt voldoen de dat onze spreker niet alleen theore tisch grondig geschoold moet zijn, maar gelukkig ook dicht bij de praktijk staat. Het is immers duidelijk dat het theore tiseren over euthanasie wel verschrik kelijk moeilijk kan zijn, maar dat het nemen van juiste beslissingen of het hel pen daarbij nog veel zwaarder weegt. Wie het toneelstuk „Wie zijn leven is het nou eigenlijk?" gezien heeft kent de conflicten die overwonnen moeten wor den. De discussie over euthanasie laait de laatste jaren weer op. Een goede inleider is waarschijnlijk in staat bij velen wat „orde op zaken te stellen". Dr. H. L. M. Spee s.s.c.c. Ethische aspecten van Euthanasie. Tijd: donderdag 17 december, 20.15 uur; plaats: De Wieënhof (Leunseweg). Hoek Marktstraat-Schoolstraat industriebond Op 8 december is er een ledenvergade ring. De vergadering wordt gehouden in zaal Sijbers (Merseloseweg 36 in Ven ray), en begint om 19.30 uur. Agenda: Opening. Bespreking van het verslag varide le denvergadering van 20 maart 1981. Verslag van de besprekingen tussen de vakvereniging en de direktie van vrijdag 4 december. Verkiezing van 1 nieuw bestuurslid. Kandidaten zijn: J. v. Bokhoven, A. Merken en M. v. Rens. De kandidaatstelling sluit bij aanvang van de vergadering. De nieuwe CAO voor Rank Xerox Venray. U kunt Uw inbreng leveren in de CAO voorstellen. Rondvraag. Sluiting. Maak gebruik van uw recht als vakbondslid door Uw stem te benutten op deze ledenvergadering.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11