PEEL EN MAAS INFO VOOR OUDEREN 09 lebberink Stichting Venrayse Omroep INGEZONDEN PEEL EN MAAS „BUITENGEBIED" BEZORGDE DE RAAD EEN FINANCIËLE KATER I JOHAR L00NEN KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN EXPOSITIE IN RESTO QUICK IN VENRAY OPEN DAG IN NIEUW [ONDITIECENTRUM Geslaagde liedjesavond in het Schutersveld PEEL EN MAAS 'n leesbare krant BRANDJE De politie moest uitrukken in ver band met een brandmelding in de ban Montfortstraat te Ysselsteyn. Een inwoner was aldaar in zijn houten garage aan het lassen. Vermoedelijk door beschadiging van de benzinelei ding vatte de motor van zijn auto vlam. In de garage stonden nog gas- en zuur stof flessen. Door doortastend optreden van buurtbewoners is het slechts gebleven bij een klein brandje. Schade bedrag onbekend. DIEFSTAL EN VERNIELING - Er werd aangifte gedaan van diefstal van een pechlamp en acculader. Deze stonden in een kast van een garage aan de Overloonseweg. Van het kippenhok werd het deurslot vernield. In 'n open schuur werd getracht de motorkap van een trekker te openen, hetgeen niet luk te. Het zeildoek om de motorblok werd gedeeltelijk verscheurd. Schadebedrag t 200.-. De gemeenteraad heeft dinsdagavond gemerkt, dat men er niet was met het vaststellen van het bestemmingsplan Buitengebied" in augustus j.l. Thans werd n.l. de rekening gepresenteerd en deze bleek 461.812,hoger te liggen dan men verwachtte. Daarom stelden b. en w. voor een aanvullend krediet tot dit bedrag voor de dekking van de kosten van het bestemmingsplan „Bui tengebied" te voteren. Uiteraard was dit voor alle frakties een zeer onaangename verrassing. Samenwerking was eerlijk genoeg om te zeggen, dat de fraktie niet de vinger aan de Financiële pols had gehouden omdat de kwaliteit van het plan steeds voorop heeft gestaan. Woordvoerder J. Poels sprak dan ook van' „onbekendheid met dit onder werp" om dit als een klein excuus aan te voeren. De VVD kon er niets van zeggen, dan onaangenaam getroffen te zijn door deze grote overschrijding. J. Reintjes van de Kerkdorpenfraktie zag zich voor een voldongen feit gesteld. De raadsvoorzitter zag het duurder uitvallen niet helemaal als een verras sing. De grotere omvang van het plan en het grotere effect van de inspraak, AANRIJDINGEN - Er vond een aanrijding plaats op het terrein van St. Anna. Een gepar keerd motorvoertuig van een bestuurder uit Venlo werd licht beschadigd tijdens het wegrijden van een ander motorvoer tuig door een bestuurder uit Venray. De schade werd na een politieonderzoek, geregeld. Er was geen sprake van doorrijden na een aanrijding. - Er vond een aanrijding plaats op de kruising Langeweg-Kruitweg. Een uit Venray afkomstige bestuurder had zijn personenauto geparkeerd op de Lange- weg, nabij de kruising met de Kruitweg. Een bedrijfsvoertuig, bestuurd door een inwoner uit Venray, reed eveneens over de Langeweg in de richting van die krui sing. Doordat een onbekend gebleven automobilist plotseling vanaf de Kruit weg de Langeweg opreed, moest de bestuurder van de bedrijfswagen uit wijken ten einde een aanrijding met die auto te voorkomen. Hierbij raakte hij met de bumper de geparkeerde auto, waardoor materiële schade ontstond. Mogelijke getuigen, die iets kunnen vertellen omtrent het motorvoertuig dat vanaf de Kruitweg de Langeweg opreed, worden verzocht zich te melden bij de gemeentepolitie te Venray. DIEFSTAL - Door een inwoner uit Grave, ge woond hebbende in Venray in de Ver- distraat, werd aangifte gedaan van poging tot diefstal. Men had het w.c. raampje geforceerd en verder alle ka mers van de woning doorzocht. In verband met de reeds op gang zijnde verhuizing trof men echter niets meer in de woning aan. - Door een inwoner van Venray werd aangifte gedaan van diefstal van een aantal bierflessen vanaf een balkon aan de Zuidsingel. De waarde bedraagt on geveer ƒ24, - Door een inwoner van de Laagheid- seweg werd aangifte gedaan van diefstal van een aantal slangen en meters/redu ceerventielen van een autogeenlasappa- raat. Waarde van het ontvreemde be draagt ongeveer ƒ400,— KIND ONWEL Er werd melding gemaakt van het vallen van een kind met zijn fiets op de Ysselsteynseweg. Bij onderzoek bleek dat het kind, oud 11 jaar, zich reeds in de ochtenduren niet goed had gevoeld. Tijdens het rijden op de fiets was ineens alles zwart voor haar ogen geworden, waardoor zij was gevallen. Daar er geen oorzaak bekend was,is zij ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. RIJDEN ONDER INVLOED Terzake het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank met een per sonenauto, in de nacht van vrijdag op zaterdag, is tegen een inwoner van de gemeente Bergen procesverbaal opge maakt. Hij bestuurde het motorvoer tuig over de Leunseweg - Oude Oos- trumseweg - Julianasingel. Na het ondergaan van de diverse blaasproeven werd een bloedproef afgenomen. Daar na mocht hij huiswaarts keren. vooral in de laatste fase, hebben de fi nanciële zijde van het plan nadelig beïnvloed. Volgens de burgemeester zouden tussentijdse informaties naar de financiële stand van zaken geen veran- dding hebben kunnen brengen in het uiteindelijke resultaat van de kosten. „Toch had de raad medezeggenschap moeten hebben over de grotere omvang van de kosten, die gemaakt moesten worden", zei de heer J. Poels. Maar dit was gepraat achteraf, omdat de raad met de financiële kater zat te kijken. Men kon niets anders doen, dan het krediet om het tekort aan te zuiveren, beschikbaar te stellen. En hiermee zijn de totale kosten van het gigantische bestemmingsplan „Buiten gebied" dan gekomen op 1.200.000,- in plaats van de reeds eerder door de raad hiervoor gevoteerde 920.440,-. .'WERKKLEDINGjP* I 1 KOMT VAN (V I Marktstraat S. Venray. telefoon 04780-81294^ POSTBUS 320 VENRAY St. Anna, Psychiatrisch Cenlrum Ven ray: Maandag van 15.00 tot 16.30 uur: programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „fijne luistermu- ziek". Vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „nieuws en actua liteiten" waarin het verzoekplaten- programma. Eerste dinsdag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur: „Onder ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht verdienen. St. Servatius, Psychiatrisch Centrum Venray: vrijdag van 15.30 to 17.00 uur: „nieuws en informaties", vervol gens het programma „fijne luister- muziek". Tot slot van dir program ma „Zomaar muziek" met het ver- zoekplatenprogramma. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Houwen Zo", een- muziekprogramma verzorgd door Nol Houwen. - dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur: het programma „Fijne luistermu- ziek". - Vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur: het programma „Nieuws en infor maties" en het verzoekplatenpro- gramma. St. Elisabethstreekziekenhuis Venray: - te beluisteren via kanaal 4. Dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur: het programma „Fijne luistermu- ziek". Eerste woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur: „Onder ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht verdienen. Donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: „Nieuws en informaties", daarna het verzoekplatenprogramma. Donderdag van 14.00 tot 14.45 uur: speciaal programma voor de jeug dige luisteraar. Zij, die personen uit de hierboven ge noemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venray se Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Eventueel kunt U ook een formulier tje vragen bij het afdelingshoofd om een plaatje aan te vragen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie dè plaat/groet is bestemd, maar ook wie de afzender is. VRIJDAG 27 NOVEMBER 1982 Nr. 48 HONDERDENTWEEDE JAARGANG 1. - De dans- en ontspanningsavon den voor 50plussers zijn voor de maand december ook weer georganiseerd. Op woensdag 9 december verzorgt de wijk raad Noord-West een gezellige avond vooor 50plussers in het wijkgebouw „Den Hoender" aan de St. Ursula- straat, aanvang 20.00 uur. Op woensdag 2, 16 en 30 december wordt gedanst in zaal Arts te Merselo en op woensdag 9 en 23 december wordt gedanst in zaal „De Klomp" te Venray. De avonden worden verzorgd door Dis cotheek „Hollands Glorie". De avon den beginnen om 19.30 uur. 2. - Het komt wel eens voor dat ouderen en hulpbehoevenden een zolder of kelder hebben die opgeruimd dient te worden en het vuil naar het overslagbe drijf gebracht moert worden. Om dit bij u te komen doen, heeft zich aangeboden de heer G. ten Brinke, Rumbastraat 9, telefoon 80502. 3. - Er werd ons gevraagd - juist van wege de wintermaanden - aandacht te besteden aan informatie over aantrek kelijke boeken. De voorkeur ging uit naar streekromans. Wij kunnen onder staande boeken ten zeerste aanbevelen. In de volgende INFO komen wij terug met een aantal boeken, betrekking hebbende op het kerstfeest. St. Nicolaas, leven en legende. Geschreven door Ebon. Levensgeschie denis en legenden rond de H. Nicolaas, bisschop van Mira. - Welters H„ Spokerijen in Limburg. Sagen, legenden en volksverhalen. - Bruyn, C., Nedelandse sagen. Sinninghe J. W. R., Noord Brabants sagenboek. Sinninghe J. W. R., Lim burgs sagenboek. Deze verhalen zijn vaak opgetekend uit de volksmond. - Degenhardt F. J., Lont. In een arbeiderswijk van een stad in het Roergebied, beleven een aantal jongens van ongeveer 14 jaar het laatste jaar van de tweed.e wereldoorlog. - Mann Th„ De Buddenbrooks. Be schrijving van de ondergang van een Noord Duitse patriciërsfamilie in vier generaties. - Minco M„ Het bittere kruid. Door zijn eenvoud een aangrijpend verhaal van de lotgevallen van een joods gezin in de oorlogsjaren. - McCullough C„ De doornvogels. PDDY Cleary gaat met vrouw, dochter en zijn vele zonen als emigrant naar Australië om bedrijfsleider te worden op een schapen farm. In dit boek staat het dochtertje centraal. Een familiever haal waarin de Australische elementen goed zijn beschreven. Lee H., Spaar de spotvogels. In een klein stadje in het zuiden van de Verenigde Staten wordt een neger ervan beschuldigd een blank meisje te hebben aangerand. - Joffo J„ Een zak vol knikkers. Op eenvoudige manier maar direkt, be schrijft Joffe 30 jaar na de oorlog zijn als maar op de vlucht zijn naar en door Zuid-Frankrijk voor de Duitse joden vervolgers. Een grote groep lezers zal dit sobere verhaal van liefde, gekkig heid en meegemaakte angst van twee joodse kinderen waarderen. -Joffo J„ Applaus voor Anna. In dit boek beschrijft de auteur het leven van zijn moeder. Deze vrouw is uit Rusland gevlucht voor de vele progroms en komt via tal van Europese steden uiteindelijk in Parijs terecht waar zij haar grote liefde ontmoet. Een Fijn boek. - Christie A„ De giftige pen. De rust in een klein Engels dorpje wordt op wrede wijze verstoord door een aantal anonieme brieven, gevolgd door een moord. - Claes C„ Flitsend licht. Een familie roman. - Dullemen I., Een ezelsdroom. Auto biografische roman over het leven in de vakantie op een boerderij in Frankrijk. Een mooi boek. - v. Manen-Pieters J„ De tuinfluiter. Een boeiende familieroman. - Cardinal M„ Het moet er uit. De schrijfster geeft een periode weer waarin zij zeer depressief is. Zij loopt weg uit een psychiatrische kliniek en stelt zich onder behandeling van een psychiater. Heel boeiend en eenvoudig vertelt zij haar levensloop, zonder moei lijke vaktermen. Zij weet haar gevoe lens helder en duidelijk te verwoorden. Dit boek is zeer aan te bevelen. de kringkontaktdag van de KPJ en LVB In zaal Rongen te verscheen burgemeester H. De- - niet om zoals de kersverse van de LLTB aankondigde, mededelingen te doen over de no- .Buitengebied" - maar om zijn wet- Johan Loonen te huldigen en voor zijn daadwerkelijke In- voor de landbouworganisaties, heer Loonen zijn bestuurlijke in de landbouworganisaties, hij destijds begonnen als voorzitter de Jonge Boeren te Oostrum. En 1960 als bestuurslid van de afd. In 1964 werd hij voorzitter van kring Venray, gevolgd In '68 hoofdbestuurslid van deze bond. aan heeft de heer Loo- afscheid genomen van al zijn De burgemeester memoreerde nog, it Johan Loonen sinds 1970 wethou- ,r van de gemeente Venray is en iar vooral de agrarische zaken had ihartlgd. De burgemeester was ge- deze hulde niet met lege han en te hoeven brengen. Het had Hare ajesteit de Koning namelijk behaagd in Johan Loonen het Ridderschap de Orde van Oranje Nassau toe kennen. De volgende expositie in de resto uick In omval het werk van twee instenaars. Deze tentoonstelling zal durende de maand december plaats nden in voornoemde resto, welke te nden is aan de Grote Markt no. 11 te fenray. De eerste kunstenaar is, de in Venray ■vestigde Harrie van Nunen, die met jn grafiek als meermalen succes ehaalde. Na een tijdlang werkzaam te zijn cweest in het reklamevak, verlegde hij |jn werkzaamheden als kreatief thera- ieut naar het PVC te Venray. Harrie van Nunen zal gedurende de aand december vertegenwoordigd zijn iet: etsen, zeefdrukken en potlood- skcningen. De tweede exposant is een kunstena- s, afkomstig uit Nijmegen. Haar werk estaat uit vrij grote sculptures, ver- zardigd uit chamotte-klei. Haar naam Nan Vermeeren. Ze exposeerde haar wk tot nu toe meermalen in haar irekte omgeving, waarmee ze vaak heel oede kritieken oogstte. Nan Vermeeren bewandelt in haar «jvre een breed scala aan uitdruk- ingsvormen. Haar realistisch weerge- even torso's, maar ook de haast iagisch aan doende verwrongen trek- «n van een duivelskop, doen in de ver- evaak denken aan de plastieken van de ingelse beelhouwer Henri Moore. Onder het motto: Kunst op de koffie, Klooft de tentoostelling, in de resto Quick In, een interessant kijkspel te worden, waarbij de twee kunstenaars tlkaar volkomen aanvullen en geheel harmoniëren met elkaar. „Werk op een verantwoorde wijze an uw gezondheid, konditie en pres ide", dat is de slogan welke het nieuwe fenray se konditiecentrum gaat voeren. Zoals wij vorige week al mededeelden k dit konditiecentrum gevestigd in de fraaie bovenverdieping van de voorma re wasserij De Peelparel, thans taxi centrale. Het centrum wil de konditie van dames en heren bevorderen, zowel ndividueel als in clubverband, en als ten aanvulling op bestaande trainingen. In verband daarmee is het centrum o.a. voorzien van fietser-gometers, loop band, krachttoestel, roeimachine enz. De trainingstijden zijn zowel overdag als 's avonds in overleg te regelen. Het centrum is zowel via de Kempweg als via het Gouden Leeuw-terrein be reikbaar. Om geïnteresseerden kennis met het konditiecentrum te laten maken houdt men a.s. zaterdag open dag van 9 tot 6 uur. De jury heeft het vorige week donderdag niet gemakkelijk gehad bij het beoordelen van de carnavalsliedjes in Het Schuttersveld. De bejaarden hadden negen zelf gemaakte carnavals liedjes ingestuurd, welke op bekende melodieën werden gezongen door Vorst Wim Smits en begeleid door Cor Reynders. In vrijwel alle liedjes werd het (cara- valsjleven in het Bejaardencentrum bezongen en dapper meegezongen door de vele Schutteraars. Overigens was men al aardig in de stemming gebracht door een uitste kende buutreedner uit Neer, de muziek door de Joekskapel Jats Merie en de dans van de jeugdgarde van de Spurrie- mökke uit Oirlo. De drie deskundigen hadden veel moeite om uit de negen inzendingen het winnende liedje te kiezen. Het werd „Carnaval-ien-Schuttersveld"waar van de tekst gedicht was door mevr. W. Reintjes-Litjens op de melodie van onze mop, die een mopje was. Volgens de voorzitter van de jury viel dit liedje in de prijzen omdat het gegrepen was uit het leven in Het Schut tersveld, een goede meezinger was en lekker in het gehoor lag. Kortom drie factoren, die voor dc drie juryleden de doorslag gaven om haar de eerste prijs toe te kennen. Deze prijs werd uitgereikt door prinses Trees I waarna een „JaK'-Marietje spontadn een bloe menhulde aan de winnares bracht. Al met al een zeer geslaagde carnavalsavond voor de bejaarde Schut teraars. BRANDSTICHTING Woensdag j.l. werd in de ochtend uren alhier aangehouden een 30-jarige man, die op de camping Heidse Peel in Ysselsteyn een door hem bewoonde ca ravan in brand stak. Schade caravan en inboedel ruim 10.000,—. De caravan was eigendom van een inwoner van Venray; deze had de caravan aan de man verhuurd. De man bekende het feit gepleegd te hebben; hij voelde zich eenzaam en zag het niet meer zitten. Na onderzoek is de man voor behandeling opgenomen in St. Servatius. Donderdagavond na het verschij nen van Peel en Maas ontspoorde op het station Oostrum een personentrein. De drie wagons tellende trein kwam vanaf Roermond-Venlo en was op weg naar Nijmegen. Nabij het station Oostrum ontspoorde de trein, naar men eerst vermoedde over de wissel. Maar volgens een zegsman van de N.S. is het vrijwel uitgesloten dat de geautomati seerde wissel niet goed gestaan heeft. Het voorste treinstel gleed van de rails, terwijl het middelste treinstel van zijn wielen schoot en tientallen meters over de spoorbielzen denderde. Dit treinstel kwam schuin naast de eerste wagon tot stilstand. De vaart van de nog rijdende laatste wagon, drukte het tweede treinstel in de eerste wagon. Vijf reizigers, waaronder de hoofd conducteur, werden gewond, en moes ten in het ziekenhuis ter observatie worden opgenomen. Vier van hen konden later huiswaarts keren. Het heeft tot maandag geduurd eer alles geruimd was. De publieke belang stelling was groot. DIEFSTAL Uit een nabij een flat aan de Zuidsin gel geparkeerd staande personenauto werd een radio-cassette-recorder ont vreemd ten nadele van een inwoner van Venray. Waarde ongeveer 300, - Door een inwoner van Venray werd aangifte gedaan van diefstal van een mantelpakje vanaf de waslijn achter een perceel in de Foxtrotstraat. Waarde 329,—. - Door een inwoner van Venray werd aangifte gedaan van diefstal, door middel van braak (forcering raampje aan achterzijde), uit een kelder van het flatgebouw aan de Bachstraat. Enkele verfspullen werden ontvreemd. Schade bedrag onbekend. VERNIELING Er werd aangifte gedaan van vernie ling van een buitenlamp en een beldruk- ker aan de school ,,.'t Groenewold". Schadebedrag onbekend. uw Vertrays weekblad openbare bibliotheek venray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen, Julianasingel 31, afd. voor de jeugd, Schollstraat 3jg, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de studieboeken voor de volwassenenafde- ling: 031 Overkleeft, D. Informatie-in dustrie in de jaren tachtig. Beschreven wordt hoe op basis van de moderne technologieën een samenleving kan ontstaan waarin informatie lapgs indus triële weg en op industriële schaal wordt geproduceerd, verhandeld en getrans porteerd. 158.2. Bhagwan Shree Rajneesh. Ik ben de poort; over de betekenis van inwijding en discipelschap. 263. Wederdopers, menisten, doopsgezinden in Nederland, 15301980. Overzicht van de geschiedenis van het doperdom. 321. Welzij nsmarketing. Pleidooi voor het afstemmen van het welzijnsbe leid op de diverse doelgroepen, waarna aangegeven wordt hoe men dit proces zou kunnen laten verlopen. 415.3. Gaylin, W. Gevoelens als wegwijzers; signalen in het leven. Beschrijving van de verschillende waar schuwingstekens voor leven en over leven van individu en groep door een psycho-therapeut uit de psycho-analyti- sche school. 592.3. Joode, T. de en A. Stolk. Dieren in en om het huis. Beschrijving in woord en beeld van zeventig dieren uit onze naaste omgeving. 669.4. Bron, J. Zenders; deel 1. Handleiding voor radio-zendamateurs. 706. Actie, werkelijkheid en Fictie in de kunst van de jaren 60 in Nederland. Catalogus bij de tentoon stelling, gehouden in het museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam in 1979-'80. 899 en Verhalen van vijf dochters; feministische proza. 938. Vink, P. Zwerftochten door de Peel; deel 2. Anekdotische verhalen. Hieronder het schriftelijk antwoord van Sint Nicolaas op de ingezonden brief van Mirjan en haar broertje vorige week in dit blad geplaatst Lieve Mirjam, Ik vind het jammer dat jij bij mijn in tocht niet gekregen hebt wat je had verwacht. Natuurlijk heb jij als zevenjarige niet gelezen in Peel en Maas, dat Sinterklaas pas om 2 uur aan zou komen. In een andere krant heeft 'n mijnheer per onge luk geschreven dat ik om half 2 zou komen. Zo zie je maar, ook mijnheren kunnen zich vergissen en foutjes maken. Wat jij moet weten: Sint heeft geen „knechten", maar Zwarte Pieten. Ja, en dan die liedjes waar jij over schrijft. Toen ik besloot op 15 november naar 'Venray te komen, hoorde ik van dat liedje en toen wist nog bijna niemand wie de nieuwe carnavalsvoorzitter zou worden. Deze nieuwe voorzitter ken ik erg goed en ik zal hem vragen, mij in het vervolg drie zondagen vóör mijn verjaardag naar Venray te laten komen. Ik kan dan precies op tijd boven op de Trappen van het oude gemeentehuis zijn. De Sint komt tegenwoordig te voet naar het oude gemeentehuis en geeft dan onderwee allemaal kleine kindjes handjes en bekijkt tekeningen die die kindjes hebben gemaakt. Ik hoop dat jij het volgend jaar daar ook bent. Roep maar: „Ik ben Mirjam van de brief'. De muziekmensen waren ook niet allemaal present vanwege het Liedje in mochten lenen. Het volgend jaar zal ik zorgen dat iedereen stil is als de burge meester of ik praten. Erg hè, Mirjam, dat de „groten" weer alles opaten. Mijn Pieten en ik vra gen ieder jaar om alles eerlijk te delen. Volgend jaar zal ik zorgen dat kleine kindjes voorgaan. Doe je ook de groeten van mij aan dat slimme kleine zusje van je? Enfin, vóór mijn verjaardag kom ik toch nog in Venray. Ik zal zorgen dat ik het zeker ook bij jou kom goedmaken. Dag Mirjam, Sinterklaas. De Biologische School aan de Eiken laan heeft deze week een nieuw theorie- praktijklokaal met enige feestelijkheid geopend. Die opening geschiedde door de heer De Ponti van het LLTB-hoofd- kantoor in aanwezigheid o.a. van de Inspecteur van het Agrarisch Onder wijs, de heer Bollen. De ingebruikname van dit nieuwe lokaal was voor de school om meer dan een reden belangrijk. Niet alleen kwam daarmee een einde aan het lesgeven in het oude „melklokaal", maar omdat men het nieuwe leslokaal zelf volledig ingericht heeft, was de opening een bevestiging van de goede motivatie en samenwerking in deze school. Een pluim op de hoed van de concierges die er als vakbekwame timmerlieden o.a. in slaagden zeer fraaie aquaria te bouwen. Een flink gedeelte van het nieuwe lokaal wordt namelijk in beslag geno men door een tiental aquaria, waarin vissen van velerlei soort gehouden worden, elk weer met zijn eigen eisen wat de temperatuur betreft. Ook een fraaie volière met kanaries, sijsjes en papegaai-achtigen beslaat een wand van het lokaal. Niet te overzien zijn, de vele glazen kooien met muizen en ratten en andere knaagdieren, en evenmin een tiental kooien met konijnen van velerlei ras en stam. „We fokken hier uitsluitend met ras zuivere dieren", zo vertelt ons een en thousiaste docent. We moeten dat wel met kleine dieren doen, omdat we toch moeilijk paarden en koeien in een klas lokaal kunnen plaatsen. Buiten is wel een kleine menagerie van kippen, een den en pauwen, met als laatste aanwinst een chinees hangbuik-zwijntje. Het bestuur is maar wat trots met het niéuwe lokaal. De lessen kunnen nu veel aanschouwelijker worden gemaakt. En dat heeft ook weer zijn voordelen bij de andere vakken, waarin hier onderwezen wordt. En dat men misschien wel de eerste biologische school is, welke zodanig is ingericht, is weer een extra aanbeveling voor het land- en tuinbouwonderwijs in onze gemeente.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9