GEMEENTEPRAAT Informatie over de eenmalige uitkering voor de laagste inkomens. Vul het formulier in en stuur hetuiterliik 31 oktober in. I ie NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting BEREIKBAARHEID WONINGEN IN VAN SCHOLEN EN LANDWEERT WIE WEET GOEDE NIEUWE NAAM VOOR GEMEENTEPRAAT IS Al Om schade door bouwverkeer te voorkomen wordt er in het bestem mingsplan Landweert 1 zoveel moge lijk naar gestreeld het aanbrengen van een definitie! wegdek gelijk te laten lopen met de oplevering van niotl woningen aan de betreflende wegen. Van dit streven moet echter thans «orden afgeweken nu in Landweert ie bijzondere en de openbare scho len in gebruik zijn genomen. Ondanks het feit, dat in de toekomst het bouw verkeer schade zal toebrengen aan het definitieve wegdek, is besloten in het belang van de kinderen, die bei de scholen bezoeken, nu reeds enke le wegen van een definitief wegdek te voorzien. In dit bestemmingsplan is door de gemeente in eerste instantie alleen riolering aangelegd, waarbij een bouwwegennet is gerealiseerd, dat gedeeltelijk bestaat uit een asfalt on derlaag. Dat is gebeurd in de Krui denlaan, Akelei (ged.), Christoffelkruid en Boterbloem. Daarna is de uitvoering van de ver schillende bouwcomplexen in fasen van start gegaan. Intussen is één complex van 107 woningen aan de Aronskelk en Bingel kruid gereed gekomen. De opleverings data van de overige complexen lig gen tussen nu en juli 1982. In principe wordt de definitieve be strating gelijk met de geplande ople veringsdata aangebracht. Aanleg vóór deze data heeft als nadeel, dat de bestrating veel schade oploopt door hel bouwverkeer en het opbreken van de bestrating ten behoeve van het tansluiten van de woningen op de riolering en de nutsvoorzieningen. Nu doet het geval zich voor, dat de beide scholen aan de weg Boterbloem in gebruik zijn genomen terwijl aan de overzijde van die weg nog niet is gestart met te bouw van de aldaar geplande woningen. Terwilie van de bereikbaarheid van de scholen in de herfst en winter is besloten de weg Boterbloem vanaf de wijkweg Krui denlaan tot aan de scholen van een definitieve bestrating te voorzien. De schade aan het definitieve wegdek, veroorzaakt door de komende bouw- aktiviteiten in de omgeving van de wegen, wordt door de gemeente voor hef genomen omdat in dit geval het belang van de schooljeugd preva leert. Na het gereedkomen van de weg j| Boterbloem wordt ook de wijkweg Kruidenlaan (thans een bouwstraat van asfalt) gelijktijdig met de opleve- ring van de woningen langs deze weg van een definitieve bestrating voor zien, ondanks het feit, dat niet alle woningbouwcomplexen lang des wijk weg in uitvoering zijn. Ook dit geval accepteert de ge meente de te verwachten schade te/i behoeve van een goede verbinding van de scholen met de Stationsweg. Vanaf de Noordsingel zijn de scho len voor voetgangers en fietsers be reikbaar via Akelei, welke gelijktijdig met de oplevering van de woningen aan die weg, van een definitief weg dek wordt voorzien. Via het provisorisch fietspad/voetpad Daslook (tussen Akelei en Boterbloem) is de verbinding tusen Noordsingel en het scholencomplex compleet. Waar de gemeente niet aan kan ontkomen is, dat de bereikbaarheid van de scholen in de maanden okto ber tot en met december niet opti maal zal zijn in verband met het aanbrengen van het definitieve wegdek op de wijkweg Kruidenlaan en Bo terbloem vanaf de Kruidenlaan tot aan het scholencomplex. Getracht zal worden de overlast tot een minimum te beperken. Gemeentelijk combi-zwembad EXTRA VRIJ ZWEMMEN IN DE HERFSTVAKANTIE Maandag 19 okt 13.30-16.00 u. Dinsdag 20 okt. 13.30-16.00 u. Woensdag 21 okt. 13.30-15.30 u. Donderdag 22 okt. 13.30-16.00 u. Vrijdag 23 okt. 13.30-16.00 u. Op bovengenoemde lijden wordt er elke middag een SPEELINSTUIF ge organiseerd. Spreekuur Weth. J. Loonen vervalt Op maandag 19 oktober a.s. zal wethouder J. Loonen geen spreekuur houden. geen spreekuur burgemeester Het spreekuur van burgemeester mr. H.J.M. Defesche op a.s. maandag komt te vervallen. -j5b0RDSlNGEL Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 oktober 1981 voor de navolgen de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publikatie op grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Het uitbreiden van een zeugenstal aan de Timmermannsweg 122, tnv W. P.J. Lemmen, het verbouwen van een boerderij aan de Paardekopweg 13, tnv W. Swinkels, het bouwen van een hobbykas aan de Horsterweg 40, trlv A.J.M. Claes- sens; het bouwen van een carport aan de Min. Charles -Ruysstraat 11, tnv A.C.W. Frankefort; het bouwen van een garage aan de Maasheseweg 64, tnv M.F.M.J. Botden, het uitbreiden van een bedrijfs ruimte aan de Laagriebroekseweg 22. tnv J.G.M. Willems. Venray. 16 oktober 1981 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Commissie vergaderingen COMMISSIE VOOR CULTUUR Op maandag 26 oktober a.s. "s mid dags om 17.15 uur zal de commissie voor cultuur haar openbare vergade ring houden in kamer 126 van het raadhuis. Aan de hand van vooraf ge stelde vragen en kanttekeningen zal de ontwerpbegroting 1982 worden be handeld. COMMISSIE VOOR ONDERWIJS, VORMINGSWERK EN RECREATIE De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie zal hetzelfde doen in haar openbare vergadering van 20 oktober om 16.30 uur in ka mer 127. COMMISSIE SOCIALE ZAKEN, VOLKS GEZONDHEID EN MAATSCHAPPELIJK WERK Eveneens op 20 oktober, maar dan om 17.00 uur in kamer 19 komt de commissie voor sociale zaken, volks gezondheid en maatschappelijk werk bijeen om de begroting voor het ko mende jaar te behandelen. COMMISSIE HANDEL EN MIDDENSTAND Op dinsdag 20 oktober gaat de commissie voor handel en midden stand zich ook bezighouden met de begroting, althans voor wat betreft de zaken, die het werkterrein van deze commissie raken. Deze open bare vergadering wordt gehouden in kamer 126 en begint om 15 30 uur. Tijdens deze vergadering wordt een samenvatting behandeld van het Dis tributie Planologisch Onderzoek. Dit onderzoek is uitgevoerd ten behoeve van het streekplan Noord en Midden Limburg. Het resultaat bestaat uit 15 deelrapporten waarvan er 8 betrekking hebben op Venray. Van 7 van deze 8 rapporten is een samenvatting ge maakt. COMMISSIE WERKGELEGENHEID De commissie voor de werkgelegen heid komt op 22 oktober om 16.00 uur in kamer 126 bijeen. Ook deze com missie zal zich bezighouden met de onderdelen in de begroting voor 1982 die de commissie aangaan. WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 20 oktober zal de wel standscommissie voor het eerst in het openbaar vergaderen in kamer 127. De beraadslagingen beginnen om tien uur. Markt Burgemeester en wethouders hebben een standplaats op dé wekelijkse markt toegekend aan: J. Gotschalk te Geleen, met da mesfoundations (b.h.'s, step-in's, pan ty-broekjes. pantyletten en corselet ten); W. Timmermans te Oss met onder- kleding; C. Flipse te Tilburg met lederwa ren (tassen en portemonnees); J. Kuijpers te Helmond met poe lierswaren (kuiken, kip, konijn, kui kenspecialiteiten en -specerijen); P Driessen te Venray met biolo gische produkten, M. Belhadj te Deest met Turkse en Marokkaanse goederen (bedsprei en, tafellakens, tapijten, sjaals, wand kleden. glaasjes, dienbladen); T. Op de Beke te Helmond met cosmetica en kappersartikelen. De eerstgenoemde heeft standplaats op het Hensemusplein, de overige zes op de Grote Markt. Onttrekking aan het verkeer Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid, van de Wegenwet het door gedeputeerde staten van Limburg goedgekeurde raadsbesluit inzake het onttrc 1 aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Hardeweg vanaf maa dag 19 oktober 1981 gedu rende te.i minste veertien dagen ter gemeentesecretarie afdeling lll-D, ka mer 202, ter inzage van een ieder wordt gelegd. Ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet staat voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de derstigste dag na heden beroep open op de Kroon van de beslissing van gedeputeerde staten van Limburg. Venray, 16 oktober 1981 Burgemeester en wethouders vnd., mr. H.J.M. Defesche Crossen op het terrein van „Janslust" Het komt de laatste tijd weer gere geld voor, dat jongelui crossen op het motorcross-terrein van „Janslust" te Heide. Dit terrein is alleen bestemd voor het houden van officiële motorcross wedstrijden en niet voor algemeen gebruik. Het oefen-crossterrein is gelegen aan de Bakelsedijki nabij vliegbasis De Peel. Voor het gebruik van dit terrein dient men contact op te nemen met de Motorcrossclub Venray. Vergunning speel- automatenhal De burgemeester van Venray maakt hierbij bekend dat hij vergunning als bedoeld in artikel 30 van de Wet op de Kansspelen heeft verleend tot het exploiteren van een speelautomaten- hal in het pand Langstraat 4. Zij, die menen door die vergunning verlening rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publika tie op grond van de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) bij hem een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. Gedurende de hiervoor genoemde termijp ligt de onder voorwaarden verleende vergunning ter inzage op kamer 119 van het raadhuis (tijdens de openingsuren). Venray, 12 oktober 1981 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Reeds eerder hebben wij er melding van gemaakt, dat in januari a.s. het nieuwe beeldmerk van de gemeente wordt ingevoerd. De bedoeling van het beeldmerk (huisstijl) is de herkenbaar heid van de gemeente te vergroten. Hierbij is het de bedoeling, dat het gestyleerde gemeentewapen alleen voor officiële stukken - zoals brieven - wordt gebruikt. De in het wapen voorkomen de bijen kunnen als groep öf afzonder lijk als „gemeentelijke blikvanger" worden gebruikt. In overleg met de ontwerper zal de verdere uitwerking van de huisstijl op de wagens van de dienst gemeentewer ken, boven de gemeentelijke adverten ties, boven de wekelijkse nieuwsbrief van b. en w., en boven de wekelijkse rubriek „Gemeentepraat" in het week blad Peel en Maas nader onder de loep worden genomen. Vooruitlopend op de officiële invoe ring van het nieuwe gemeentelijke beeldmerk zijn zowel het gestyleerde wapen als de afzonderlijke bijen al in de kop "Gemeentepraat" verwerkt. Het ligt evenwel in de -bedoeling in januari a.s. met een andere kop boven deze gemeentelijke pagina in Peel en Maas te komen, waarbij tevens wordt gedacht aan een nieuwe naam, waarin b.v. het woordje „bij" herkenbaar wordt gemaakt. Graag willen wij iedereen laten meedenken over een aantrekkelijke tekst voor deze kop, die de aandacht moet trekken en - wat men noemt - „de lading moet dekken". Wie een goed idee heeft kan zich schriftelijk, telefonisch of mondeling in verbinding stellen met het Bureau Voorlichting en Inspraak (tel. 04780- 83838 toestel 125). Wij maken er een prijsvraag van. Het idee, dat gebruikt zal worden, wordt door ons beloond met een boekenbon. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 7 okt. 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: Gebr. J. en W. Peeters, Heidse- peelweg 60 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Heidsepeelweg 60 te Ysselsteyn-Ven ray; Saweco B.A-, Deputé Peters- straat 30 te Oirlo-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een mengvoederbedrijf waar electromoto ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Deputé Peters straat 30 te Oirlo-Venray; H. Versieyen. Castenrayseweg 14 te Oirlo-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimvee-opfok- bedrijf waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan de Erica- weg (ongen.) te Oirlo-Venray; H. Graat, Zuiderbergweg 5 te Oostrum-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een plantenkweek- en verkoopbedrijf waar olie en bestrij dingsmiddelen worden opgeslagen, gelegen aan de Zuiderbergweg 5 te Oostrum-Venray; M. Smits, Gildestraat 23 te Holt- hees-Vierlingsbeek, voor het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een konstruktiebedrijf voor staalwerken waar electromoto ren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Industrieweg (ongen.) te Venray De beschikkingen en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 16 okt. '81 tot 16 november 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu- hygiene staat tot 16 nov. 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende., die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot,het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray. 16 oktober 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algeemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 15 september 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen .van Bambo B.V., Lollebeekweg 6e te Cas ten ray-Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het op richten, in werking brengen en in werking houden van een fabriek voor de vervaardiging van papier-celstof- produkten waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1.5 Kw. ge legen aan de Lollebeekweg 6e te Castenray-Venray; dat op 9 september 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van van C. Kuistermans, Kempkensberg 3 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kempkensberg 3 te Ysselsteyn- Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 16 nov. '81 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelingè be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 5 nov. 1981, om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 16 oktober 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Fa. Gebr. Goumans, Patersstraat 4 te Venray. voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het op richten, inwerking brengen en in wer king houden van een slagerij waar vlees wordt gerookt, gelegen aan de Patersstraat 4 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray ter inzage en wel tot 30 okt. 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-be schikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 16 oktober 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen De eenmalige uitkering is bestemd voor mensen die niet meer dan een minimuminkomen (loon, uitkering) hebben. Tot 1 november kunnen gezin nen van twee personen hun aanvraag indienen. Wie moeten vóór 1 november aanvragen? - Gehuwden met of zonder kinderen; - ongehuwden met tenminste écn kind voor wie over het eerste en tweede kwartaal 1981 recht op kinderbijslag bestaat; - degenen die ongehuwd samenwonen en een bijstandsuitkering voor een echtpaar ontvangen. U moet op 1 januari 1981 en op het moment van dg aanvraag tot één van deze groepen behoren. Is dit op geen van beide of alleen op één van beide tijd stippen het geval, ga dan na of u na 1 november kunt aanvragen. U wordt ook als ongehuwd beschouwd als u weduwe of weduwnaar bent. of als u niet samen met uw echtgenoot of echtgenote één huishouding hebt. Hebt u nog geen formulier ingevuld, doe dat dan snel. De aanvraag moet u uiterlijk 31 oktober verzenden. Wie moeten na 1 november aanvragen? - Degenen die op het moment van aanvraag ongehuwd zijn en geen recht hadden op kinderbijslag over het tweede kwartaal (uitbetaald vanaf juli); - degenen die op het moment van aanvraag met iemand samenwonen en die gelden. een uitkering vooreen huishouding van tenminste twee personen willen aanvragen (de inkomens worden dan samengeteld!), - degenen die op 1 januari 1981 ongehuwd waren en geen recht hadden op kinderbijslag over het eerste kwartaal van 1981 (uitbetaald vanaf april). U moet wel altijd een zelfstandige-huishouding hebben en in Nederland wonen. Welke zelfstandigen kunnen de uitkering aanvragen? - Degenen van wie het inkomen voor tenminste éénderde deel bestaat uit loon- of uitkering (bijv. AAW); - degenen die een (aanvullende) bijstandsuitkering (Rijksgroepsregeling zelfstandigen of Rijksgroepsregeling oudere zelfstandigen) ontvangen; - degenen die bedrijfsbeëindigingshulp ontvangen. Welke kinderen tellen mee voor de uitkering? Alle kinderen voor wie recht op kinderbijslag bestaat. Dus niet de kinderen die zichzelf onderhouden. Hoeveel bedraagt de uitkering? De uitkering bedraagt maximaal; - voor gezinnen van twee personen f 250,-: - voor gezinnen van drie personen f 350,-; - voor gezinnen van vier of meer personen f 450,-. Voor alleenstaanden zonder kinderen zal te zijner tijd een bedrag van f 150,- Bij welk inkomen bestaat recht op de volle uitkering? Vergelijk uw laatste specificatie of bijschrijving van loon of uitkering met de volgende bedragen. Betaalt u zelf de premie voor bejaarden- of vrijwillige verzekering dan komen die npg op uw ontvangen inkomen in mindering. Rente, alimentatie en bijverdienste uit een bijbaan moet u bijtellen. Vakantie uitkering en kinderbijslag tellen niet mee! U ontvangt de volle uitkering, indien uw inkomen lager of gelijk is aan de vermelde bedragen. Voeg het meest recente bewijsstuk van uw inkomsten bij de aanvraag. Gehuwden: netto ('schoon') ca. f 325.- per week of ca. f 1.405- per maand (voor degenen met een WWV-uitkering: ca. f 343,- per week of ca. f 1,487.- per maand). Alleenstaanden met één of meer kinderen: netto ca. f 295,- per week of ca. f 1.270.- per maand (WWV: ca. f 309.- per week of ca. f 1.339.- per maand). Voor de alleenstaanden zonder kinderen zullen - na 1 november - lagere bedragen worden vastgesteld. U zult dat later in de krant kunnen lezen. Hebt u AOW? Dan moet u de premie voor de bejaarden- of vrijwillige ziekenfondsverzekering apart opgeven. Deze komt in mindering op de door u ontvangen inkomsten. Daardoor kunnen ook bejaarden die in verband met extra inkomen (bijv. pensioen) boven de AOW een hogere premie dan f 29,80 per maand betalen, in veel gevallen toch nog vooreen deel van de uitkering in aanmerking komen. Dit is een publikatie van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13