VERENIGEVGSNIEUW S I VERONICA.».» -IN-SHOW JU MERSELO FREE WHEELIN Ven rays III Mannenkoor UTERPENIEÜWS Volvo leasing is voordelig Buurtvereniging St. Jozef Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. WIJK NOORD-WEST WIJ KUNNEN MEER DAN U DENKT.... FANCY-FAIR in Holthees-Smakt AA/V/WO dinsdags cav27mc Dansvereniging „AMUSEMENT" Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan K.V.V. Venray INGEZONDEN Dringend verzoek: Gelieve voor tijdige toezending van uw kopij zorg te dragen. Stel niet uit tot het laatste moment. Wij moe ten dan noodgedwongen gaan inkorten of kopij laten liggen.... A.s. donderdagavond 15 okt. om 19.30 repetitie voor de tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. Donderdag 22 okt. om 19.30 repetitie »oor de bassen en om 20.00 voor 't gehele koor. Zaterdag 24 okt. opluistering receptie b.g.v. 25-jarig huwelijk van J. Fleur- kens-Linders. Verzamelen in uniform om 19.00 uur bij zaal 't Anker te Mer- selo. Zaterdag 31 okt. opluistering Eucha ristieviering b.g.v. 25-jarig huwelijk van J. Hoedemakers in de St. Catharina- Icerk te Leunen. Verzamelen in uniform om 16.45 bij de kerk. Hierna opluiste ring receptie zaal 't Anker te Merselo. Zaterdag 7 nov. concert Tienray. Na dere gegevens hierover volgen. Zondag 29 nov. Scholenzangfestival in de Schouwburg. Hofkoor: zondag 18 okt. om 11.15 repetitie in de Burggraaf. Afmelden bij F. de Kruijf, tel. 86848, of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 15 okt.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zaterdag 17 okt.: serenade b.g.v. huwelijk Tanny To nen. Bijeenkomst om 19.15 uur op parkeerterrein hockeyclub aan de Lcunseweg. Serenade is in De Wiefl- hof, Leunseweg. Dinsdag 20 okt.: 20.00 bestuursvergadering kantoor notaris Kooien. Donderdag 22 okt.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Agenda: Zaterdag 17 okt. serenade b.g.v. huwelijk T. Tonen. Zaterdag 7 nov. uitwisselingsconcer ten met Horst en Blerick in foyer schouwburg. 21 nov. Ceciliafeest. Woensdag 11 nov. Opluistering Sinte Mertc tocht in wijk Veltum. Zondag 13 dec. zondagochtendcon cert in de foyer van de schouwburg. 16 januari 1982: gemeentelijk mu- riektocrnooi. LF.F.RLINGENOPLEIDING: Donderdag 15 okt.: 18.30 uur repetitie jeugdorkest in nieuwe samenstelling. Donderdag 22 okt.: Idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zaterdag 17 okt.: Serenade - zie harmonieorkest. Zondag 18 okt.: 10.30 11.30 uur repetitie drum band. Bardienst hr. Thomassen. Zondag 25 okt.: Idem. Bardienst hr. van Kessel. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drum band bij de heer van Els, tel. 88624. Telefoon clubgebouw: 82515. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Vrijdag 16 oktober tot en met don derdag 22 oktober kunt U weer oud papier deponeren in de container slaande bij het Tuincentrum van Henk Smits, Jan Hensenstraat. Alleen gedu rende de openingstijden van de winkel. Dinsdag 20 oktober, 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Zaterdag 24 oktober opluistering eucharistieviering in de Paterskerk, in verband met het 25-jarig huwelijk van ons lid Nelly Fleurkens-Linders net Sef Fleurkens. Aansluitend receptie in zaal 't Anker te Merselo. Uiteraard officiële kleding. Dinsdag 27 oktober, 19.30 uur repe titie voor de sopranen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Zondag 8 november, 11.30 uur zondag ochtendconcert in de Schouwburg. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7,.tel. 86159. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 VENRAY VOLVO I Zondagmoregn 18 okt.: 11.00 Gezamenlijke repetitie. Maandagavond 19 okt.: Geen repetitie. Zondagmorgen 25 okt.: Geen repetitie. JONGERENORKES „bojema" Vrijdagavond 16 okt.: Geen orkestrepetitie. Vrijdagavon 23 okt.: 18.45 Orkestrepetitie. De reis naar Antwerpen is op zaterdag 14 november, ...SALTARELLO" Zaterdagmiddag 17 okt.: 16.30 Gezamenlijke repetitie. „AGéVOLé" Repetitie volgens afspraak. Ledenvergadering De ledenvergadering is op dinsdag 20 oktober a.s. in zaal Sijbers, Merselose- weg 36, Venray, aanvang 8.00 uur. Alle leden worden verwacht. Agenda: Opening voorzitter. Ingekomen stukken. Mededelingen T.T. Uitreiking kooinr. T.T. Ringen bestellen. Pauze. Rondvraag, datum volgende vergade ring. Sluiting. We gaan weer een gezeillige kien- avond organiseren. Het bestuur hoopt u weer allemaal op die avond te mogen begroeten. Hebt u in de familie of buurt mensen die graag kienen, dan zijn ze allemaal van harte welkom. (Ook ouders met kinderen). De kienavond is op vrijdag 16 oktober a.s., aanvang 20.00 uur en zal gehouden worden in café Sijbers, Merseloseweg 36, Venray. De prijzen bestaan uit levensmidde lenpakketten voor volle kaart voor één rijtje ook levensmiddelen. DuS, wat wilt u nog meer? Voor lOO^o te gebrui ken. De kienkaarten kosten: Losse kaart 2.50; serie van 4 10.-; serie van 6 ƒ12.50. Tot ziens op de kienavond. VERONICA DRIVE-IN IN FREE WHEELIN Zondag 18 oktober a.s. (de eerste zondag van de herfstvakantie dus) komt de, van radio en t.v. bekende drive-in show Veronica in Free Wheelin. Veronica komt met een zeer uitge breide installatie, volop muziek en licht en natuurlijk met twee bekende disc- jocky's. (Al blijft nog even een verrassing wie er precies komt draaien). De grote zaal is open vanaf 20.00 uur. Veronica begint met zijn presentatie om 20.30 uur. En verder zijn we natuurlijk, zoals gewoonlijk, vrijdag- en zaterdagavond geopend. INFORMATIE- EN ADVIES-WINKEL IETS VOOR U? Soms loopt een jongere vast. Hij of zij heeft het gevoel geen kant meer uit te kunnen. In zo'n situatie is het heel moeilijk, goede keuzes te maken. Je blijft rondlopen met een heleboel vla gen, de knoop wordt maar niet doorge hakt, en iedereen vertelt iets anders. Kortom ecu situatie om echt goed wanhopig van te worden. Zeker als je jong bent of wanneer je niet meer met je vragen thuis terecht kunt. Voor deze jongeren van 15 tot ongeveer 30 jaar zoekt het advies sen trum voor jongeren, een paar gastge zinnen in Venray. Een gastgezin is een heel gewoon ge zin, met zijn bijzonderheden, eigenaar digheden, geborgenheid, leuke, aardige en moeilijke momenten. Met een uitzondering n.l. dat het de openheid heeft een gast voor een dag of 14 op te vangen dat maximaal 3 keer per jaar. Als U denkt dat het iets voor uw ge zin is, neem dan kontakt op met: Annelies Vereijken, M.A.S.J. tel. 8J251 Hoenderstraat 33, Venray DAMESKOOR Woensdag 21 okt. om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de school „De Essel". Ook woensdag 28 okt. om 20.00 uur repetitie. Als u bent verhinderd, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevrouw v.d. Waer- den, tel. 83659. Lourdescomité afd. Venray TOKKELEN Als U dit leest, hebben de beide tokke laars Taranta en Lady Krullebol al heel wat uren achter het „bakkie" gezeten. Zondag a.s. om 12.00 uur s mid dags, hebben ze de beoogde 280 uren tokkelen bereikt. Dan zal wethouder van Oers de officiële sluitingsceremonie verrichten. Maar voor het zover is, is er nog van alles te doen. Vrijdagavond zal o.m. een racefiets met 10 versnellingen) met Amerikaans opbod verkocht worden. Er is elke avond muziek, een tom-bola enz. enz. Door een bezoek te bregen aan café 't Huukske, Paterslaan/hoek Langstraat, geeft U de tokkelaars een morele steun en 27 mc Fox Hunter en het Lour descomité een financiële duw in de goede richting. Wij danken nu reeds de velen, die op spontane wijze hier een bijdrage leverden. Ook dank aan Peter Welling, D.J. Snor Tunnus uit St. Anthonis, die spontaan aanbood de middagen te vullen met disco. FOTO/DIA-AVOND Wegens drukke werkzaamheden tij dens het werelduurrekotW tokkelen, is er enige vertraging ontstaan in her ophalen van foto's. In de week, direkt na 18 okt. worden ze opgehaald. Wilt U s.v.p. de foto's en negatieven dan klaar leggen, dat bespaart heel wat tijd. Maandag 26 okt. a.s. is dan onze jaarlijkse foto/dia-avond in Huize St. Vincentius, Heuvelstraat te Venray. We hopen dan dat om 19.00 uur alle Lourdesgangers van dit jaar aanwezig zullen zijn. Dan kunnen we er weer een fijne avond van maken. VISCONCOURS Op zaterdag 31 oktober a.s. organi seert Hengelsportvereniging „De Roer domp" een nationale koppelwedstrijd aan de Maas tussen Maashees en Vier lingsbeek. Ook hier is de intentie weer voor het Lourdes Liefdewerk. We komen hier nader op terug. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Na een uiterst gezellig verlopende trip naar Rotterdam gaan we a.s. vrijdag avond, 16 oktober a.s. naar de fotoclub „Onstofix" uit Horst. We vertrekken om 19.30 uur vanaf het clubgebouw, St. Antoniusstraat 1 te Venray. Op deze avond maken we kennis met fotowerk van dhr. Ter Horst, een verwoed ama teur-fotograaf uit Maastricht. De e.v. clubavond donderdag 22 oktober a.s. bespreken we eigen foto- en diawerk. Aanvang 20.00 uur. Verder hebben we de beschikking gekregen over een diaserie van de Eindhovense fotograaf Jaap Verkamman. Beginnende Amateur- fotografen opgelet!!! Op 29 oktober a.s. start de fotoclub weer met 'haar jaarlijkse fotocursus voor beginners. Deze cursus leert U alle elementaire begrippen uit de fotografie, zoals scherptediepte, compositieleer etc. Ver der leert U o.a. zelf Uw films te ont wikkelen en afdrukken. Geïnteresseerden kunnen contact op nemen met C. Roodnat, tel. 04780- 82594. Vrijdag 16 okt.: Vanavond hebben we' weer een dropping voor jullie georganiseerd. Zorg dat je op tijd aanwezig bent, zodat we ook op tijd kunnen vertrekken. We hopen omstreeks 11 uur weer thuis te zijn. Tijdens de droppimng zijn we telefonisch bereikbaar onder nr. 04786- 553. Zaterdag 17 okt.: Wegens gebrek aan belangstelling gaat de voor vandaag geplande drop ping niet door. Wel zijn we normaal geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 18 okt.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. (jongerenkoor VREDESKERK VENRAY Op zaterdag 17 oktober is er weer een jongerenviering. Alle koor- en orkest leden worden om 6 uur in het parochie zaaltje verwacht. Van degenen die niet kunnen komen, wordt verwacht dat ze zich bij een van de bestuursleden afmelden. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom, zowel jongens als meisjes. Wij repeteren elke woensdagavond van half 7 tot half 8 in het parochiezaaltje Whistier- straat 1 a 0 Het door de wijkraad „Noord-West" opgezette feestweekend als begin van het nieuwe seizoen, is goed verlopen. Zaterdagmiddag begon het met clownsduo Kwipi en Kwappi voor de kinderen tot 12 jaar. 's Avonds de disco voor de wat oudere jeugd met daarin 'n danswed strijd opgenomen was druk bezocht en gezellig. Zondagmorgen Frilschoppen met de joekskapel Half urn Half was voor allen die mee gezongen en geschunkeld hebben nog veel te kort. De oriëntatie wandeltocht is jammer- genoeg verregend. De 14 dapperen, die desondanks toch gestart zijn, kregen daarom ook allemaal een prijs. 's Avonds bij het kienen barstte „Den Hoender" bijna uit zijn voegen. Daarom allen die daar bij geholpen hebben om dit zo goed te doen slagen:; hardstikke bedankt! Trimmen, een meer doeltreffende manier om fit te worden en te blijven is er nauwelijks te vinden. Gemakkelijk, goedkoop en nog leuk en gezellig ook. Neem lichaamsbeweging, de een na de andere aktie wordt opgezet om u te la ten inzien dat bewegen nodig zo niet noodzakelijk is, roken en drinken ook niet zo goed en alle andere slechte ge woontes kunt u zelf invullen. Het niet hebben van lichaamsbewe ging, althans niet in die mate waartoe ons lichaam geschikt is maakt dit uiterst fijne biologische wonder ontregeld en we gaan klachten krijgen die er eigenjijk niet hoeven te zijn. Als u gaat bewegen verdwijnen er een aantal gewoon omdat het trimmen ont spannend werkt. Kom eens kijken, doe eens mee, als het u bevalt ga er mee door, bent u te leurgesteld misschien kunnen wij u hel pen. Venray trimt, om met hart en ziel ge zond en gezellig te combineren. Gelijk hebben ze. Onze activiteiten: zaterdagmorgen 17-10 duurloop 6 of 10 km op het bal lonzuil circuit. Vertrek om 7.15 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 18- 10 loop- trim- en speloefeningen, ver trek om 9 uur vanaf Overloon. Woensdagavond 21-10 van 18.30 tJt 19.30 uur in de sportzaal aan de Lange- weg voor loop- en trimoefeningen en balspelen. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven tijd svp. U bent van harte welkom. Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Het weekend van 16 tot en met 19 oktober a.s. staat in geheel Noord-Lim burg in het teken van de solidariteit tussen valide mensen en hun gehandi capte mede-burgers. Onder het motto: „Wij kunnen méér dan U denkt...." wordt o.a. een grote manifestatie/expositie georganiseerd, waarvoor de Staay te .Blerick tot centrum werd gekozen. Wij kunnen alle. aandacht voor dit gebeuren van harte aanbevelen. Zaterdag en zondag 17 en 18 oktober a.s. wordt door de gezamenlijke ver enigingen van Holshees en Smakt weer de jaarlijkse fancy-fair georganiseeerd. Aanvang telkens 20.00 uur. Zondag middag 14.00 uur kinder fancy-fair. Er zijn weer talrijke prijzen te winnen. Zondagaond trekking van de grote loterij. KOM TAKT MIDDAG VAM 2—5 UUR INHET WIJKCENT RUM DE KIOSK BRUKSKE PEARLY TOP 10 - nr. 28 1 (4) Okay Okay Pinod'Angelo 2 (3) Get Up 202 Machine 3 (lO)Wakeup Daniel Sahaleka 4 (1) I am so glad te be a woman Love Inlimited 5 (2) On the beat B.B. &QBand 6 (9) Everbody Salsa Modern Romance 7 (-)Try'Out GinoSoccio 8 (-) Dancing the night away Voggeu 9 (8) Lady (you bring me up) Commondores 10 (7) Walk right now Jacksons Alarmschijf: We almost there Michel Jackson TIP: If you want it Kool and The Gang Zaterdagavonds van 19.00 tot 22.30 en zondagsmiddags van 14.00 tot 17.00 niks te doen? Kom dan eens naar de discotheek Pearly in het Brukske in het wiikeewbouw. Het is niet alleen voorde jeugd van 14 jaar en jonger. Maar ook voor de ouderen is er goede disco, met platen die ze in Venray nog niet kennen. Maar ook veel specials van o.a. Bob Marely en Sister Siege. Tot ziens bij Pearly! Volleybaltoernooi GrubbenvQrst Zaterdag gaan twee teams van de volleybalgroep meedoen aan een volley baltoernooi, georganiseerd door „De Zwakke Plek" uit Grubbenvorst. Nog niet bekend is hoe laat het toer nooi begint, maar wanneer je als supporter wilt komen, kun je dit aan een van de bestuursleden vragen. Iedereen is welkom. De club gaat gewoon door, ondanks eerder gegeven berichten. Fietsvossejacht A.s. zondag vindt de laatste vosse- jacht van de competitie plaats. Van 14.30 tot 15.00 uur in het gebouw aan de St. Antoniusstraat 3a. Dit is de laatste kans om nog wat punten te verzamelen. Zorg dus dat je stand-by bent. Ook mensen die niet eerder mee hebben gedaan, zijn van harte welkom. Opgave nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6 Sierra, Klarinetstraat 35 Bullshit. Ouverturestraat 45 Pinky, Monikesstraat 10 Pascal, Gitaarstraat 24 Pussycat, Pavanestraat 47 Voor vragen kun je bellen 88546. Bye, bye, en zwaai, zwaai Een uniek jubileum hoopt dansver eniging AMUSEMENT te vieren, op 17 oktober 1981, n.l. haar 12'/2 jarig be staan. Wat is dansvereniging Amusement en wat is haar doel? In maart 1969 wilden een paar enthousiastelingen gaan dansen, niet naar een gewone dansavond, maar naar een georganiseerde dansavond. Zij besloten zelf een vereniging op te richten en eenieder die er wilde komen dansen diende eerst lid te worden. In het begin werd gedanst op platen muziek, maar later is men toch overge stapt op „levende" muziek. Gestart werd in zaal Volleberg te Venray en in oktober 1970 werd overgegaan naar zaal „In den Engel" te Venray waar heden ten dage nog steeds op elke laatste zaterdagavond van de maand gedanst wordt. Het doel van de vereniging is, gehuwde echtparen een dansavond te bieden in een sfeer van gezelligheid en gemoedelijkheid. Dat men daarin elke keer weer slaagt moge blijken uit het feit, dat steeds weer bijna 150 personen uit de gehele regio deze dansavonden bezoeken. Verder werden regelmatig ook nog andere aktiviteiten georganiseerd. Het is aan het hardwerkende bestuur en de positieve instelling van de leden te danken dat dit jubileum nu een feit is en daarom houdt het bestuur een receptie in zaal „In den Engel", op 17 oktober van 19.00 - 20.00 uur. Als U, als gehuwd echtpaar, zin heeft om een van onze dansavonden te be zoeken, (lid worden hoeft niet direkt), kom dan gerust op 31 oktober, 28 november of 19 december naar zaal „In den Engel". De avonden beginnen om 20.30 uur en eindigen om 1.30 uur. Voor informatie of eventuele opgave: Voorzitter K. Jenniskens, De Hous- kuilweg 17, Wanssum, tel. 04784-1688; Sekretaris P. Vullings, Heuvelstraat 18, Venray, tel. 04780-82371. Zondag 18 oktober 20.00 uur Donderdag 15 okt. a.s. gaan we u«i zoveel mogelijk leden luchtbuksschieten in café Martens te Leunen. Aanvanc 2Q.30 uur. Hiervoor is een uitnodiging ontvangen van de plaatselijke club. Leden die vervoer naar Leunen wensen, kunnen zich vervoegen bij het Gildehuis waar ze 20.15 uur worden opgehaald. Zaterdag 17 okt. a.s. worden de tegels overgebracht naar ons schietter- rein. Willen onze werkers een schop en handschoenen meebrengen? We verza melen daartoe óm 09.00 uur bij dhr. A. Stiphout. We verwachten een goede opkomst. Maandag 19 okt. a.s. vangt de wintercompetitie aan onder leiding van dhr. P. Lenssen jr. in ons Gildehuis. Aanvang 21.00 uur. Alle leden zijn har telijk welkom. De rest van het pro gramma wordt nog nader bekendge maakt. Omdat het Gildehuis niet elke maandag beschikbaar is, volgen de data waarop de competitie gehouden wordt, te weten: 19 okt., 2, 9, 16, 23 nov. en 7 en 14 december a.s. KLEINE KRING Zondag j.l. werd de laatste wedstrijd om de Kleine Kring gehouden, welke te vens de laatste wedstrijd voor ons was van het seizoen. De organisatie was in handen van het Sint Jorisgilde uit Maas hees. Deze wedstrijd werd gehouden op het schietterrein te Geysteren. De prijzen werden als volgt behaald: Personeel: le prijs: E. Cornelissen Geysteren; 2e prijs: A. v.d. Broek Ven ray; 3e prijs: F. Barends Venray; 4e prijs: J. Cox Geysteren; 5e prijs: H. Janssen Venray; 6e prijs: P. v.d. Broek Venray. Korps: le prijs: Geysteren; 2e prijs: Venray; 3e prijs: Maashees; 4e prijs: Holt hees. Vrije hand: le prijs: Mw. J. Reynders Venray; 2e prijs: F. Barends Venray; 3e prijs: E. Cornelissen Geysteren. Uniformfonds: le prijs: J. Cox Geyste ren; 2e prijs: F. Barends Venray; 3e prijs: H. Janssen Venray; 4e prijs: J. Kuypers Maashees; 5e prijs: H. Pijls Geysteren; 6e prijs: E. Cornelissen Geysteren. Kampioen: C. Cornelissen Geysteren. Reserve-kampioen: H. Pijls Geysteren. Korps over 4 wedstrijden: le prijs: Geysteren 67 punten; 2e prijs: Venray 53 punten; 3e prijs: Holthees 53 punten; 4e prijs: Maashees 47 punten; Personeel over 4 wedstrijden: le prijs: J. Cox Geysteren. Vrije hand over 4 wedstrijden: le prijs: P. Volleberg Venray. PLANTEN VREDEPAAL Op uitnodiging van de gemeente zal ons gilde deelnemen aan het planten van de vredepaal te Vredepeel op zaterdag 31 oktober a.s. om 11.00 uur. Elk lid wordt in uniform om 10.15 uur in het gildehuis verwacht. Hoi allemaal. We nodigen jullie allemaal weer uit voor zaterdag 17 ok tober a.s. Allereerst willen we nog even terugkijken naar de disco special. Deze was hardstikke goed en ook de deelname aan de danswedstrijd was zeer goed. Deze heeft uiteindelijk 4 winnaars opgeleverd, die een platenbon overhan digd kregen van de leden van de wijkraad. Deze hadden deze wedstrij den georganiseerd in het kader van het nieuwe seizoen. Wij willen proberen om een keer een gewone disco te draaien en een keer een DISCO-SPECIAL. Voor zaterdag a.s. staat er een gewo ne disco op het programma. Deze is voor iedereen van 9 jaar en ouder. De entree bedraagt 1,- en we beginnen om 19.30 tot 22.00 uur. De leiding, Peter-Paul, Anja, Elly, Mieke, Bram en Wiel zien jullie weer graag terug in Den Hoender, Ürsula- straat 2 te Venray. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Katholieke Vrouwenvereniging Ven ray. Woensdag 21 oktober is er een oriëntatie wandeltocht voor onze leden. Die hier aan deelnemen worden om 19.45 uur verwacht in het zaaltje „in de Engel". Men kan zich hiervoor nog op gegeven tot 1.8 oktober bij iemand van het bestuur. Al is de aandacht van D.C. Venray in deze periode op de eerste plaats geves tigd op de Bondscompetitie, toch is ook de ranglijstcompetitie reeds enkele speelavonden bezig. Reeds vielen er in de eerste 3 ronden enkele opmerkelijke resultaten te mel den, zoals de nederlaag van A. Wester tegen G. Verstegen, de opvallende remise-partijen van P. Thielen tegen Berhitu en Wester, en eenzelfde remise van Th. Zaal tegen A. Noyens. Dit alles toont wel aan, dat er feller dan ooit om de puntjes wordt gevochten, en dat de hogere bordspelers het dit seizoen zwaar te verduren zullen krijgen. Het deelnemersaantal is eveneens verheugend hoger dan vorig jaar: 21 spelers strijden om de hoogste eer, de prijzen en de plaatsing in het wedstrijd- team. Noyens verdedigt zijn kampioenstitel voor de 13e maal, maar heeft geduchte concurrentie gekregen van Wester en Berhitu, die nog steeds groeien naar een betere vorm. Dan is daar nieuwkomer de heer Batist, oud-hoofdklassespeler uit het Westland, die een zeer goede versterking van de damclub betekent. Verder behoren Tijssen, Bakker, Wille, en van Bommel nog altijd tot gevaarlijke out-siders en meest serieuze gegadigden voor het wedstrijdteam. De beide oud-leden P. Thielen en A. Kroh zijn ook weer aktief geworden en zullen zeker een duchtig partijtje mee spelen in de directe concurrentie gaan vormen voor de middenmoot, die bestaat uit Kennis, Zaal, Jacobs, Goo- ren, Verstegen en Huys. De uitslagen van de 4e speelavond waren als volgt: KrohBerhiti 0-2 van BommelStortelder 2-0 Scholte—Wille 0-2 Zaal—Kennis 2-0 GoorenPeters 2-0 VerstegenNoyens 0-2 Huys—Jakobs 0-2 Tijssen—Brezinski 2-0 ThielenWester 1-1 Maandag 26 oktober speelt D.C. Venray haar vierde bondscompetitie- wedstrijd thuis tegen D.V. Heesch. Daags daarna gaat de D.C. Venray de uitgestelde wedstrijd spelen tegen D.C. Mierlo. Tegen Heesch wordt het een zware dobber. Tegen Mierlo is winst niet uitgesloten. Weest daarom allen van de partij. Sukses! 'Gheselschap goet ende fijn' in Venray Tijdens 't koffieconcert in de schouwburg was dit uitzonderlijk stel troubadours; Robbert de Lint, zijn echtgenote Anja alsmede Hein Kranz en Ciska Mertens; te zien en te beluisteren. Ca. 300 toeschouwers kregen gedurende anderhalf uur 'n retourtje 16-17-18e eeuw aangeboden en 't was heerlijk toeven daar! Het kwartet van zeer uitmuntende, muzikale begaafdheden, bespeelde 'n keur van historische instrumenten, deels authentiek, deels nagebouwd van nog bestaande instrumenten in musea. Bewonderenswaardig was de vir tuositeit op de diverse instrumenten zoals de fluit, de gothische vedel, klompviool, draailier, 't hakkebord en de,,mepharp", maar ook de gave overkomst der stemmen, de prettig aanvoelende variatie van 't programma. In de pauze was voor eenieder de gelegenheid van nabij kennis te maken met de oeroude instrumenten en 't viel op dat veel jeugdigen belang stelden in voor hen beslist onbekende muziek- attributen. Na 't kopje koffie ging men op ae middeleeuwse ,,swing"-toer, welke zeer aanstekelijk werkte op 't publiek, dat steeds meer bij 't geheel werd be trokken. De poppendans, meesterlijk voortbewogen door Robbert de Lint, d.m.v. een touw verbonden met zijn been, ontlokte grote waardering. Resumerend: 'n prettige verademing in deze tijd van rennen en jachten, in 'n iets te kille zaal; enthousiast publiek; sublieme vertolking door de muzikan ten die de naam „Gheselscap goet ende fijn" alle eer aandeden. Jan Pluymen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11