GEMEENTEPRAAT AAt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Behandelingsprocedure van bouwaanvragen is gewijzigd .Behandelingsprocedure van bouwaanvragen gewijzigd Mei ingang van oktober zijn wijzi ngen aangebracht in de behandelings- jrocedurc van bouwinformaties, wel- jlands-en formele bouwaanvragen. Een en ander is mede het gevolg van 'VOfl kei in werking treden van de nieuwe Verordening Welstandstoezicht Venray {n de Bouwregistratieverordening. De wijzigingen in de tot op heden ge- iolgde procedure hebben enerzijds tot gevolg, dat het iets langer gaat duren toordal over een bouwplan welstands advies wordt uitgebracht. Anderzijds tal een optimale beoordeling van de '<*1 voorgelegde plannen gewaarborgd blij- In het vervolg zal n.l. eerst zorgvuldig worden nagegaan of een bouwplan qua ,en hoofdopzet in overeenstemming is met je bouwverordening en het bestem mingsplan. Daarnaast zal worden na gegaan of aspecten als de aanwezigheid fkn wn bomen en waterlossingen, agrari sche indicatie van de aanvrager etc. eventueel bezwaren tegen de bouw op- fcveren. n Een plan zal alleen dan ter advisering un de welstandscommissie worden voorgelegd, als de uitvoering ervan in m principe kan worden toegestaan. WELSTANDSVERORDENING Zoals reeds eerder meegedeeld, zullen de vergaderingen van de welstandscom- missie in beginsel openbaar zijn. Indien v de aanvrager (of zijn gemachtige) dit niet wenst, kan dit vooraf kenbaar wor- Hlj den gemaakt. Ook de welstandscom- pal missie kan zelf besluiten een bepaald louwplan niet in het openbaar te «handelen. e|. Op dinsdag 20 oktober a.s. zal de ijj eerste openbare vergadering van de wlstandscommissie worden gehouden. Met ingang van januari a.s. zal de zijt|»mmissie om financiële redenen niet om de twee weken, maar eenmaal atje «rmaand vergaderen. De advisering van „kleine" bouw plannen zal tussentijds plaatsvinden via een delegatiebevoegdheid van een lid van de commissie, dat ook spreekuur houdt. Na iedere welstandsvergadering zal n.l. een spreekuur worden gehouden. Dat is bedoeld om die gevallen te bespreken, waarover het welstandsad vies reeds ter kennis van de aanvrager is gebracht. Wanneer men van het spreekuur gebruik wil maken, is het gewenst, dat men vergezeld wordt door de architect. De tijdstippen Waarop spreekuur wordt gehouden, worden nog bekend ge maakt. Als een bouwplan een vervolgbehan- deling in de commissie behoeft, dan kan de aanvrager via de secretaris van de commissie kenbaar maken daaraan persoonlijk te willen deelnemen. Mits in tegenwoordigheid van de ontwerper zal dat altijd worden toegestaan. De secretaris van de welstandscom missie is bereikbaar op de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. BOL'WREGISTRATIE- VERORDENING Ingevolge de op 5 oktober in werking getreden BOUWREGISTRATIEVER ORDENING zal ten behoeve van de registratie van verleende bouwvergun ningen voor werken van meer dan 20.000,- de aanvrager van een bouw vergunning VERPLICHT zijn gelijk met het indienen van de aanvraag, gegevens over te leggen van degenen die bouwen. Voor zover niet alle gegevens op het moment van de indiening van de bouw aan vraag bekend zijn, dienen de ontbrekende gegevens uiterlijk 2 dagen vóór de aanvang van de werkzaam heden schriftelijk te worden medege deeld. Van zowel ondernemers als particu lieren (familie en vrienden, die helpen) moeten naam, adres en eventueel inschrijvingsnummer in het handelsre gister te worden verwerkt in een OPENBAAR REGISTER, waarvan maandelijks afschrift wordt verstrekt aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo. Het verlenen van onjuiste gegevens is strafbaar. LEGESVERORDENING Op grond van de Legesverordening Venray 1981 is voor het in behandeling nemen van een bouwaanvraag met meer dan 25.000,- bouwkosten, 40% van de bij de bouwkosten behorende leges ver schuldigd. Om praktische redenen zal in voor komend geval die 40% leges niet direct na het indienen van de bouwaanvraag in rekening worden gebracht, doch in één bedrag né de verlening van de bouwver gunning. Mocht echter een ingediende bouw aan vrage in de loop van de volgen pro cedure, om welke reden dan ook, niet doorgan óf, wegens strijd met de wette lijke voorschriften, moeten worden geweigerd, dan is toch de hiervoor bedoelde 40% leges verschuldigd. Indien van een verleende bouwver gunning geen gebruik wordt gemaakt en deze daarom wordt ingetrokken, wordt op schriftelijk verzoek van degene op wiens naam de vergunning is gesteld, teruggaaf verleend van 30% van het in rekening gebrachte legesbe drag. EERST INFORMEREN Mede in verband met de wijzigingen in de behandelingsprocedure bij alles wat met bouwen te maken heeft, doet men er goed aan in een vroeg stadium nadere informaties in te winnen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht en§of de afdeling III-D. Bovendien is het zeer belangrijk, dat bij iedere bouw met een goede architect wordt gewerkt omdat overleg met een goede architect het halve werk is. Comité Recreatiesport Venray ACCOMMODATIE sporthal "de Wetteling" 17.00-22.00 uur ACCOMMODATIE sporthal "de Wetteling" 10.00-16.00 urn ACCOMMODATIE sporthal 'de Wetteling" 9.30-16.00 uur ACCOMMODATIE sporthal "de Wetteling" 9.00-19.00 uur zat. 12.00-19.00 uur zon. KOSTEN Gratis toegang KOSTEN 1,50 p/p KOSTEN Deelname gratis KOSTEN 25,per team max. 8 personen OEFENING LUCHTMACHT Van 13 t/m 15 oktober a.s. houdt de Koninklijke Luchtmacht een gecombi neerde paraatheids-oefening voor de vliegbasis Volkel, De Peel, Eindhoven cnGilze Rijen. Tijdens deze dagen zal er in de regio's rond de bases van verhoogde vlieg- activiieit sprake zijn. De vluchten zullen hoofdzakelijk tussen zonsopgang en •ondergang plaatsvinden. In de avond uren zal er een beperkt vliegprogramma zijn. Aan de oefening neemt ook een aan tal buitenlandse vliegtuigen deel. De aard van de oefening brengt met zich mee, dat de deelnemende vliegvel den in een aantal gevallen uit ongebrui kelijke richtingen zullen worden aange vlogen. De regels ter voorkoming van overbodige geluidshinder zullen daarbij van kracht zijn. Ter voorbereiding op de oefening vertrok het 306 Squadron van Volkel deze week naar de vliegbasis De Peel. Het squadron keert onmiddellijk na de oefening op Volkel terug. Openbare Vergadering comm. voor onderwijs c.a. De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie komt op dins- 13 oktober a.s. om 16.30 uur in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering zal gespro ken worden met vertegenwoordigers van het bestuur van de V.V.V. Noord Limburg. Verder zal worden gesproken over het ontwerp-raadsvoorstel tot voorlopige vaststelling van de bedragen ingevolge de kleuter-onderwijswet ober 1980 en het beschikbaarstellen van gelden voor de uitbreiding van de kleuter- en lagere school „De Foekepot" met twee loka len. ONDERHOUD BOS in Bergkwartier en Groene Hart Onderhoud van openbaar groen en bos in de gemeente Venray is een taak van de gemeente en in het bijzonder van de Plantsoenendienst. Jaarlijks wordt door deze dienst een programma ge maakt met betrekking tot dat onder houd. De Plantsoenendienst heeft op zijn programma voor deze winter onder an dere staan het nodige onderhoud, dun ning en prunisbestrijding van het bos en openbaar groen in 't Bergkwartier en 't Groene Hart. Op het ogenblik zijn verschillende bewoners van deze buurt zelf, zonder enig overleg, begonnen het bos „op te schonen", waarbij hopen takken en onkruid op de wegbermen worden gedumpt. Dit laatste in de veronder stelling dat de gemeente dit wel zal af voeren. Gezien de komende werkzaamheden in het bos zal deze afvoer niet meer gebeuren en de buurt wordt verzocht het onderhoud van' het groen, achter hun woning, niet meer zelf ter hand te nemen. Hoe goed bedoeld dit ook mag zijn. Het is alleen maar lastig en ver stoort door de manier zoals het gebeurt allen maar het natuurlijke evenwicht in het bos. Enkele enthousiaste mensen hebben het bos n.l. helemaal aange harkt en vrijgemaakt van blad De gemeente streeft er echter naar de natuurlijke gang van zaken in een bos e.d. zo min mogelijk te verstoren. Dat wil zeggen dat blad en bepaalde on kruiden getollereerd moeten worden omdat ze nodig zijn bij de natuurlijke opbouw- en afbraakprocessen. Het is gelet op de opbouw van het bos echter wel nodig dat een en ander aan dit groen gebeurt. De komende winter zal dit gebeuren. Zolang dus nog even geduld. Met ingang van donderdag 29 okto ber a.s. zal iedere maand op de laatste donderdag op het raadhuis een ver- keersspreekuur worden gehouden. In de afgelopen jaren is het aantal brieven, waarin verkeersproblemen worden gesignaleerd, sterk toegeno men. De beantwoording en verdere af doening van de brieven via de Werk groep Verkeersmaatregelen neemt steeds meer tijd in beslag. Om directer te kunnen inspelen op ideën en/of klachten van de burgers lijkt een mondelinge behandeling een efficiënte methode. Daarom is het volgens b. en w. noodzakelijk om voor de burgers op een herkenbare manier open te staan voor hun klachten en/of iedeeën. Dat wil dus zeggen: op een vast tijd stip en op een vaste plaats. Daarom zal de laatste donderdag van iedere maand van 10.00 tot 12.30 uur op het raadhuis een verkeersspreekuur worden gehou den. Tijdens dat spreekuur kan men zijn/haar verkeersproblemen monde ling toelichten. Om ook van gemeentezijde een goede voorbereiding op een verkeersprobleem mogelijk te maken, is het gewenst om eerst een afspraak te maken. Daarvoor kan men contact opnemen met de secretaris van de werkgroep verkeers maatregelen, de heet W. Gossens, tel. 04780-83838 toestel 159 of de heer G. Rutten, toestel 320. DINSDAG OPENBARE RAADS VERGADERING Hoewel het de laatste tijd gewoonte is om eenmaal per maand een raadsver gadering te houden, wordt deze maand hiervan afgeweken. Daarom wordt a.s. dinsdagaviond om zeven uur weer een openbare raads vergadering gehouden met op de agenda een vijftal punten. Op de eerste plaats zal van de gemeenteraad een krediet van 62.000,- worden gevraagd voor het aanbrengen van een bescherming van beton van het ondiepe openluchtbassin van het bui tenbad. Vervolgens komt het voorstel aan de orde tot verkoop aan de Woningbouw vereniging Noord Limburg van bouw grond ten behoeve van de bouw van 28 woningen. Het laatste en wellicht zwaarste, punt betreft het indienen van een gemeente lijk bezwaarschrift tegen het ontwerp- streekplan Noord- en Midden-Limburg. In een eerder stadium heeft de ge meente in het kader van de voorberei ding van het streekplan commentaren ingebracht met betrekking tot facetstu dies, integratienota en voorontwerp. Omdat deze commentaren niet tot qezenlijke aanpassingen hebben geleid, meent het college nu officieel bezwaar te moeten maken tegen het onderdeel woningbouw in de kleine kernen. Als laatste punt zal een toelichting worden gegeven op de financiële stand van zaken van het grondbedrijf. REGISTRATIE KLACHTEN OVER LAWAAI Mede naar aanleiding van hierover gestelde vragen heeft het gemeentebe stuur besloten alle klachten over ge luidsoverlast, veroorzaakt door vlieg tuigen, op één centrale plaats te registreren. In het verleden kwamen deze meldin gen binnen bij de gemeentepolitie, de afdeling openbare orde en veiligheid en het bureau voorlichting en inspraak. Thans is intern de afspraak gemaakt, dat ALLE klachten over vliegtuigover- last gemeld moeten worden bij het Bureau Voorlichting en Inspraak. In eerste instantie bij de heer G. A. Schütte en bij diens afwezigheid bij de heer An- dré Janssen (0470-83838 toestel 125). Binnengekomen klachten worden ge registreerd en direct doorgegeven aan het hoofd van het Bureau Voorlichting van Vliegbasis Volkel en - zonodig via dat kanaal - naar de sectie Geluidshin der van de Luchtmachtstaf te Den Haag. De ervaring heeft geleerd dat derge lijke klachten door het basiscommando van Volkel zeer ernstig worden geno men wanneer zij worden doorgegeven via de beide voorlichtingsdiensten. Klachten over andere soorten ge luidshinder dan van vliegtuigen dienen te worden doorgegeven aan de afdeling openbare orde en veiligheid van de ge meente (04780 - 83838 toestel 158). Bestuurscommissie voor sportzaken ca bijeen Op donderdag 8 oktober, 's avonds om zeven uur vergadert de bestuurs commissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk in het openbaar in kamer k 19 van het raadhuis. O.m. zal worden gesproken over het besteden van een overschot van 63.500,- uit het jeugdfonds en het jeugd-sportfonds nu de gemeenteraad een bovengrens van 20.000,- voor beide fondsen heeft vastgesteld. Het overschot kan, volgens het voorstel, worden besteed aan renovatie kleedaccommodaties Smakt/Holthees, coating zwembad (aanvullend bedrag), renovatie jeugd-gemeenschapshuis Vre- depeel, aanbrengen geluidsisolatie „De Brak", subsidie in eenmalige uitgaven jeugdgroep Brukske, materiaalkosten POL-objecten en opvang mogelijke te genvallers basisaccommodatie Veulen. Verder komen de volgende punten aan de orde: subsisie-aanvragen van de Fietscrossclub Venray, Bowlingbond Venray, de ruiterclub „De Eendracht" en de peuterspeelzaal Smakt/Holthees, wijziging subsidiesysteem „Free Wheel- in" en het beschikbaar stellen van een krediet voor renovatie van de oefen- hoek op het sportpark in Leunen en verzwaring van de elektriciteitsaan sluiting. Centrale kadavermelding Vanaf MAANDAG 12 OKTOBER 1981 worden de destructiemeldlngen aan de gemeente Venray rechtstreeks op genomen door een bandopname-ap paraat. Deze CENTRALE KADAVER MELDING betekent voor degenen, die destructiemateriaal melden: UITSLUITEND gebruik maken van het (nieuwe) telefoonnummer: 04780-88899: dat op alle gewenste tijden de melding gedaan kan worden (dus ook buiten de kantooruren, bijv. 's avonds of in het weekend). Vanaf 12 oktober 1981 kunnen ka davers niet meer via het telefoonnum mer van het raadhuis gemeld wor den (alleen eventuele klachten of an dere bijzonderheden dienen als voor heen doorgegeven te worden via te lefoonnummer 04780-83838, toestel 130 of 140). Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 23 september 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: - het bouwen van een varkensstal aan de Matthiasstraat 3, t.n.v. H. Willem- sen. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. en bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een winkelpand met kantoorruimten en 5 bovenwoningen aan de Kempweg (hoek Henseniusplein) t.n.v. Sijbers' Brandstoffenhandel. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 2 oktober 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de fadeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 2 oktober 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 oktober 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver Ieend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na de datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. - het plaatsen van een tuinberging aan de Dr. Poelsstraat 24, t.n.v. J. M. W. M. Verhoeven; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Schutsboom 24, t.n.v. W. A. C.. M. Bouwmans; - Het bouwen van een materiaalop slag bij sportpark „De Wieën", t.n.v. Gemeentebestuur; - het plaatsen van een volière aan de Pionierstraat 36, t.n.v. K. v. Ansem; - het verbouwen van een woonhuis aan de Verkleijstraat 9, t.n.v. W. L. v. d. Putt; - het plaatsen van een luifel aan de Doormanstraat 31, t.n.v. Th. J. J. de Haardt; - het bouwen van een fietsenberging aan de Boodenstraat 13, t.n.v. P. J. van Megen; - hef bouwen van een volière aan de Andantestraat 17, t.n.v. P. A. v. d. Munckhof; - het bouwen van een hobby-kasje aan de Ripseweg 12, t.n.v. H. L. M. Loenen; - het uitbreiden van de garage aan de Coppeienberg 38, t.n.v. J. M. A. G. Aben; - het bouwen van een duivenhok aan het Veenmos 19, t.n.v. L. P. H. Gom- mans; - het bouwen van een garage aan de Imkerstraat 1, t.n.v. M. H. S. Willems; - het bouwen van een varkensstal aan de Matthiasstraat 3, t.n.v. H. Th. Willemssen; - het bouwen van een tuinkasje aan de Ysselsteynseweg 100, t.n.v. H. Th. L. Teunissen; - het verbouwen van de woning aan de Horsterweg 24a, t.n.v. L. A. J. Steeghs; - het uitbreiden van een loods aan de Overloonseweg 95, t.n.v. G. J. M. Sikes; - het bouwen van een rundveestal/ werktuigenberging aan de Timmer- mannsweg 113, t.n.v. H. G. H. Pinen- borg; - het verbouwen van atelier tot werk plaats en bouwen magazijn en terrein afscheiding aan de Maasheseweg 63, t.n.v. Stichting POL. Comm. Financiën vergadert 24 okt. De commissie voor financiën en belastingen komt a.s. woensdagavond om 17.15 uur in kamer 004 van het raadhuis bijeen. De hoofdmoot van deze vergadering zal bestaan uit het bespreken van de financiële aangelegenheden van de ge meentebegroting 1982. Verder zal de commissie het college van b. en w. moeten adviseren over het voorstel aan de raad om in Veulen baatbelasting in te voeren in verband met de uitbreiding van het aardgasnet. Degenen, die bij de uitbreiding zijn gebaat zullen 218,- per woning of 327,- per bedrijf per jaar moeten be talen. Een en ander is destijds met de belanghebbenden afgesproken. Er komt nog een mogelijkheid tot afkoop van de belasting. BEGROTINGS STUKKEN Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter openbare kennis, dat, te rekenen vanaf heden, in de infotiek in de hal van het raadhuis voor iedereen ter lezing zijn neergelegd: de gemeentebegroting 1982; de begroting 1982 van de dienst ge meentewerken; de begroting 1982 van het grondbe drijf; de begroting 1982 van de gemeente— telijke sportakkommodaties; de nota van aanbieding; de nota van aanbieding: hoofdstuk fi nanciën en prioriteitenlijst; en de meerjarenbegroting 1982 t/m 1985 (vanaf medio oktober 1981). Deze stukken liggen tevens ter inzage in de Openbare leeszaal, Julianasingel 33. Verder delen wij u mede, dat deze stukken tegen betaling der leges alge meen verkrijgbaar zijn gesteld (raad huis, afdeling I-C). y Venray, 29 september 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en weethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 30 september 1981 vergunning is verleend ingevolge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van - H. Gellings, Daland 7 te Merselo- venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkenshouderij en kalvermesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan Daland 7 te Merselo-Venray. - van ALCAS B.V. i.o., Horsterweg 31 te Castenray-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een fa briek voor alumunium ramen en deuren waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Hors terweg 31 te Castenray-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 9 oktober 1981 tot 9 november 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 9 november 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenene, die overeekomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel door het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 9 oktober 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen VERGADERING GEWEST De burgemeester van Venray maakt bekend, dat op donderdag 22 oktober 1981, te 14.30 uur in gemeenschapshuis „De Staaij", Witherenstraat 68 te Ble- rick, een openbare vergadering van de raad van het Gewest Noord Limburg zal worden gehouden. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders ven Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: -Gebr. J. en B. Burgers, Veulenseweg 31 te Veulen-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan de Ver.lense- weg 31 te Veulen-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. -L. A. J. Snoeks, Kennedybaan 58 te Oss, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Veulenseweg 57 te Veulen-Venray, po sitief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage ligt en wel tot 23 oktober 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 9 oktober 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 8 september 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Rank Xe rox Manufacturing (Nèderalnd) B.V., voor een verguning ingevolge de Hin derwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/ wijzigen van een kopieermachinefa briek waar electromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW; gelegen aan de Maaseheseweg 89-91 te Venray; dat op 17 september 1981 bij hep een aanvraag is ingekomen van J.Th. Ja cobs, Handrik 1 te Merselo-Venray, voor een verguning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een tuinderij waarbij bestrijdingsmid delen worden opgeslagen, gelegen aan de Handrik 1 te Merselo-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 9 nov. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 29 okt. 1981, om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray. 9 oktober 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13