VAMOS A VER VENRAY ebberink KERKELIJKE DIENSTEN 30 jaar geleden Ruilbeurs K0MITEE ZUID AFRIKA Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Nieuws uit Overloon Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum po/tunetteT3 Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn >1 j ebberink Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen PEEL EN MAAS INGEZONDEN Vrijdag 25 sept, j.l hebben we onze eerste avondfiets-vossejacht georgani seerd. We mogen die als zeer geslaagd lann3beschouwen. Er waren *8 inschrijvin- i, waarvan maar 13 stationnetjes de gevonden hebben. Dat het vossen in hei donker toch niet zo gemakkelijk is als het lijkt, heeft zich wel uitgewezen. We hebben nu nog 2 wedstrijden voor de boeg. De uitslag was als volgt: 1 Lady Klaproos 2 Lady Koltex 3 Roze Panter 4 Lady Orka •5Tapijtentrekker 6Golden Eagle - Witte Hen 7Mantana 8 Starlight 9 Lady Kittekat 10 Willem Bever Poedelprijs laatst de vos gevonden: 13 Basket Paaltje en Pioneer. Jeugddag R.J.C. \m I Zaterdag 26 sept. zijn we met de mo- I bielctjes en 1 basisstation stand by geweest bij de spellendag voor de jeugd. De kinderen moesten o.a. via het bakje hun opdracht opvragen en ont vangen via het basisstation. Deze middag was dan ook zeer ge- igd van beide kanten. We bedanken allen die meegeholpen hebben. Voetballen Zaterdag j.l. hebben we onze eerste aalvoetbalwedstrijd gespeeld tegen Li- berté. We konden winnen met 7-3. Tokkelen A.s. dinsdag is het dan zo ver, dan gaan onze twee tokkelaars van start met hun recordpoging. We vragen en verwachten dan ook de volle 100% medewerking van alle 27 meers, om deze 280 uren toch zo positief mogelijk tot een einde te bren- daar f01 Kom ^eze ,wec 'okkelaars: Lady Krullebol en Taranta ook eens moreel suunen in deze 280 uren. Er zijn verschillende aktiviteiten ge organiseerd rondom dit tokkelgebeu- rm. Plaats van handeling: Café 't Huukske, Paterslaan/hoek Langstraat. We herinneren er nog eens aan dat de onkosten en baten fifty fifty zijn voor onze 27 mc Fox Hunter en het Lour- Icscomité afd. Venray. Zondag 4 oktober a.s. is er weer een uilbeurs in hotel De Burggraaf. Van 10.00 tot 13.00 uur kan dan geruild «orden in alle verzamelobjekten. De oegang is gratis. 'lisalweer 'n tijd geleden dat U voor j laatst iets van ons gehoord hebt. Nu de vakanties weer achter de rug zijn willen we mee gaan helpen met de lan delijke aktie onder 't motto: .Neder- land breek met de westerse bescherming tin Zuid-Afrika". In ons land heeft de kampagne voor een olieboycot (u herinnert zich mis schien nog een aktie tegen Shell) de afgelopen jaren geleid tot een her nieuwde discussie over de politiek die ons land tegenover de apartheidsstaat moet voeren. In 't begin van dit jaar richtten de 4 landelijke Zuid-Afrika be wegingen zich tot de politieke partijen in Nederland met een pakket eisen voor een beter beleid. De PvdA en de kleine linkse partijen hebben dit geheel onderschreven. Het CDA en D'66 willen in ieder geval ook een olieboycot cn geen nieuwe investe ringen in Zuid-Afrika. In ons land zal de publieke opinie de regering moeten dwingen zich van de Amerikaanse poli tiek van steun aan de apartheid te dis- tanciëren, die hierin, sinds 't aan de macht komen van Reagan, bijzonder ver gaat. Het Amerikaanse streven is er immers op gericht de militaire samen werking met Zuid-Afrika uit te breiden en 't land eventueel op te nemen in de NAVO. Dit resulteert in steun van Amerika en veel westerse landen aan 't ipartheidsregiem, wat in toenemende mate aanvallen uitvoert op de onafhan kelijke staten in Zuid-Afrika, met name Devluchtelingenkampen(door de Z. Afrikaanse regering betiteld als „terro ristenkamp") zijn 't voornaamste doel wit, en de meeste slachtoffers, vrouwen en kinderen, die daar verblijven. Uit deze bloedige aanvallen werd lering ge trokken. De vluchtelingen werden ver plaatst en de kampen gesplitst, soms op grote afstand van elkaar. Hierdoor werd een begin gemaakt met een kom- munikatiesysteem tussen de kampen om bij de eerste aanwijzing van een aanval ten kamp te kunnen waarschuwen. Voor het verbeteren van dit systeem willen we in Nerderland geld inzamelen. Onze regering geeft weliswaar steun aan Angola, doch voor de solidariteits bewegingen daar is 't veel moeilijker om van Den Haag geld los te peuteren. Deze bewegingen moeten 't over 't alge meen veel meer hebben van steun van solidaire groepen en mensen, omdat de regering bijv. niet genegen is bovenge noemd kommunikatiesysteem te finan cieren. Over de manier waarop we wil len meehelpen, hoort u nog. Mensen, die mee willen helpen met ons, kunnen zich melden bij tel. no. 88941. We rekenen op uw solidariteit; dcbevrijdingsstrijd gaat door. van 3 tm 10 oktober Wie de afgelopen INFORMATIE AVOND geweest is heeft kunnen erva ren dat we de Jongerenviering toch weer graag en goed willen beginnen. Dat zal dan gebeuren op zaterdagavond 10 oktober om 19.00 uur en wel op de oude bekende plaats: onder de sacristie van de Grote Kerk. Tot dan. Namens het team, p. Falco Zaterdag 19.00 nederlandse hoogmis, int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Johan Moorrees en overl. fam. jrd. Theodorus Arts en An toon van Dooren. Zondag: zevenentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis int. Theodo ra Flinsenberg-v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Frans v. Opbergen Mathieu Arts overl. fam. Janssen-Deters Dorris Coenen: 11.00 nederlandse hoogmis, int. Frans v. Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Niek Huggers Judith Bloemen-Verha gen (vwg. buurt). Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 Antoon van Meijel en Wilhelmina Arts overl. fam. IndeRijp-Truyen. Dinsdag 9.00 voor de eenheid in de R.K. Kerk; 19.00 Antoon van Osch Jaap Hendricx Constant Pijls Wim Vermeulen. Woensdag: Heilige Maagd Maria van de Rozenkrans. 9.00 voor overleden ouders; 19.00 Jacob en Anna Gossens Jacques van Opbergen en José Verheu gen Sraar Spee. Donderdag: 9.00 Antoon Jos Janssen en Josephina Carolina Esser. Vrijdag: 9.00 Franciscus Verkleij en Maria Droste; 19.00 Jan Tillemans. Zaterdag: 9.00 Judith Bloemen-Ver- haegen (J. W.); 19.00 'jrd. Alphons Vercauteren Maria StiphouriClaes- sen (van de kinderen) Jan Schwachö- fer en opa Dijkmans Piet Vermeulen. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters Mariëtte van Aarssen en Karin Weyers. In het kader van het jaar voor de ge handicapten zal in de viering van za terdagavond 10 oktober, in aanslui ting op de dag voor de gehandicap ten in Venray e.o., aan de zorg voor de gehandicapten bijzondere aan dacht worden gewijd. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Sam Huibers, lezer: G. de Groot. Zondag: 8.00 Erik en Sandra Wek king, lezer: A. Noyens; 9.30 Nard Kro nenberg en Eric van Gerven; 11.00 Henri Willems en Peter Thijssen, lezer: T. Verbeek. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Nicole Schwachöfer en Colette Teunissen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Ton van Ham en Sandra Wekking. Zaterdag 3 okt.: 18.30 avondmis: voorganger pater B. van Bronkhorst. Misdienaars: Gert-Jan Wismans en Hans Hebben. Zondag 4 okt.: 9.30 gezongen Eu charistieviering. Voorganger B. \gn Bronkhorst. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Kollekte voor de vredesweek van Pax Christi. Door de week: elke avond om half zeven een eucharistieviering, behalve woensdagavond. Uw matrassen speciaalzaak „HET WITTE HUIS" Langstraat 13, Venray Tel. 04780-81230 K.V.O. Op woensdag 7 okt. houdt de K.V.O. haar algemene jaarvergadering, en te vens Moederdagviering, die zal worden begonnen met een Eucharistieviering in de kerk om 19.00 uur. Daarna koffie en traktatie in hel gemeenschapshuis. En daarna bestuursverkiezing. Aftredend mevr. M. Visser-Boerstal, die zich niet meer herkiesbaar stelt. Verder zijn nog aftredend mevr. Janssen-Verschuren en mevr. Keizers-Vink, beiden zijn wel herkiesbaar. Daarna volgt nog het jaar- en kasverslag, mededelingen, optreden van de volksdansgroep en ontspan ningsclub. Verder is er nog een loterij voor mooie prijzen. Gaarna vóór 1 okt. de contributie be talen. Algemene jaarvergadering SSS '18 Op vrijdag 2 okt. a.s. houdt de voet balvereniging SSS '18 haar algemene jaarvergadering in de kantine op het sportpark „De Raay", aanvang 20.30 uur. Er is een zeer belangrijke agenda, o.a. het kasverslag, vaststelling begro ting en bestuursverkiezing. Aftredend zijn: M. Hendriks (herkiesbaar), R. Coppus (herkiesbaar) en H. Franssen (niet herkiesbaar). Deze laatste wegens vertrek naar elders. Om deze en andere reden wordt de opkomst van de leden zeer op prijs ge steld. Zondag 4 oktober. Viering van het feest van St. Franciscus. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; plechtige hoogmis 10.15, gezongen door de Zangers van Sint Frans. 18.00avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Gedurende de maand oktober, Ro zen kransmaand, bidden wij 's avonds om kwart voor zeven de rozenkrans, behalve op zaterdag en zondag. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. fam. Verleijs- donk£Kortoorhs overledenen (offer- bus). Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 bij een verjaardag; 10.15 Karei Hen driks en Mechtilda Maas-Derkx overl. fam. Wullems-Gubbels jrg. Theodo rus JHacobs; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 t.e.v. St. Franciscus. Maandag: 8.00 Constancia Snijders; 19.00 Pater Antoon Coopmans en overl. fam. Sraar Michiels (Bernhard- straat). Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. fam. Wijnen-Wijnhoven Anna Philipsen-Kleuskens (L.). Woensdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest Andries van der Sterren; 19.00 overl. fam. Peters-Arts Jan Tillemans. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. fa milie/ levende en overl. fam. Linders- Verkoeyen. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Janssen- Verdellen; 19.00 gezinsmis; Diny Pirlo- Smils overl. ouders Dupont-Gooren. Zaterdag: 8.00 uit dankbaarheid aan Maria, middelares van alle genade. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Hans Kerstjens en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 10.15 Peter en Marlijn Smelt; 11.45 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douw es en Peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Marcel Bastiaans; 19.00 Martin Leen- ders. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Twannie Peeters. Vrijdag 2 oki. viering van het sterven van de H. Franciscus van Assisië om 19.30 uur uur. Zaterdag 3 okt. euch. viering om 19.00 uur. Geen kondercrèche. Misin- tentie: Gerard de Bruin. Zondag 4 okt.: Feest van Franciscus van Assisië. Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Margo Franssen, Usha Sanichar. Woensdag 7 okt.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: overl. ouders en fam. van Treeck-Stoffels en de Lan- ge-Groart. zevenentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag 19.00 avondmis voor overl. Hub. Reijnders (Buurt) /voor overl. familie Oudenhoven-Pouwels. Het kin derkoor „De vredesklokjes" zal in deze mis zingen onder leiding van Mevr. Arts-de Haas en met Mevr. Strijbosch- Norbruis op het orgel. Zondag 8.00 leesmis tot bijzondere intentie (Th.); 9.00 leesmis voor overl. Gerlach van Ass; 10.00 hoogmis voor overl. Wim Philipsen (van de petekin deren) als jaargetijde voor overl. Martinus Bonants. Nederlandse gezan gen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Theodora van Ha- ren-Zegers en voor Theodora Zegers- van der Schans; 18.30 avondmis voor overl. Leo Verbeek. Maandag: 8.00 leesmis overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. familie Daniëls-Minsters. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuij- pers; 19.00 avondmis voor overl. ouders Arts-Lenssen en oom en schoonzus tot herstel van een zieke. Woensdag: Feest van de H: Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.00 leesmis voor overl. ouders Derikx-Geurts; 19.00 avondmis voor overl .moeder Agatha Theuvenet-Rosbak voor een overleden familie. Donderdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (B); 19.00 avondmis voor overl. Anna Wilmsen-Hermkens en familie. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Pierre Thijssen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19.00 avondmis voor overl. Antoon van den Heuvel voor overl. familie Oudenhoven-Hofmans tot bijzondere intentie. Mededelingen: In de oktobermaand bidden we iedere avond, na de avondmis van 7 uur, on geveer om half acht, in de kerk de ro zenkrans. [Niet op zaterdag en zondag avond]. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Mej. Mientje Kusters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 S: Rongen, T. Franken; 9.00 B: Verstegen, B. Trimbos; 10.00 A. Millen, Th. Urselman, Th. Houwen; 11.30 J. Dommeck, P. van Weert; 18.30 G. Krijnen, F: Vercauteren. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Rongen, E. Smits; 19.00 P. Bodden, R: Broens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 W. Aben, T. Franken; 19.00 A.Her mans, J. Verstegen. Met ingang van 4 oktober gedurende de wintermaanden beginnen de kerk diensten in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel om tien uur. Zondag a.s. viering van 't H. Avond maal, waarin voorgaat Ds. J. Heine. Extra kollekte voor Kerk en Israël. Na de dienst gezamenlijk koffiedrin ken. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. 2hterdag: 19.00 Gezinsmis. Jaardienst Theodorus van Arsen Jan Haegens Theij Camps (v.w. de buurt) Kinder koor. Zondag: 8.30 tot zekere intentie; 10.00 jaardienst Harry Achten (Jonge renkoor). Maandag: 9.00 uit Dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 overl. familie Ver- heijen-Kessels. Woensdag: 9.00 Pierre Vandevenne. Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 tot intentie van de fa milie Loonen-van Rens. Zaterdag: 19.00 jaardienst Gerard Hendric kx Theij Camps. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Paul Beerkens, Mi chel Ghielen, Willem Vollenberg, Ron Versleijen. Zondag: 8.30 Hans Holtackers, Sjac- kie Wilmsen, Ronny Pelzer, Jan Rut ten; 10.00 Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens, Ronny Reijnders. Gezinsmis: Deze week zaterdag hebben we om 19.00 uur weer onze gezinsmis. Het the ma van deze viering is: Eerbied voor de schepping. De zang wordt verzorgd door ons kinderkoor onder leiding van Gèr de Mulder. Maandelijkse kollekte In alle H. Missen dit weekend onze bijzondere maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. Aangezien ook voor onze kerlcdure maanden weer op komst zijn, is Uw gave bijzonder welkom. Heilig Vormsel Aan de leerlingen van de zesse klas zal op zaterdag 5 juni hel H. Vormsel worden toegediend door Vicaris ter Schure van ons bisdom; deze plechtig heid zal plaats vinden om 19.00 uur. Rozenkransmaand Deze week donderdag begint de oktobermaand ofwel de rozenkrans maand. Gedurende deze maand zullen we iedere dag in de week na de H. Mis van 9.00 uur de rozenkrans bidden. De intentie is: Vrede in de wereld en vrede in ons eigen hart. We hopen veel mensen in deze maand te mogen begroeten. Form Control: de panties die mode draagbaar maben. Form Control panties, gemaakt van soepel, tweezijdig rekbaar Weftlock. Uw figuur wordt gekorrigeerd, zonder dat er nare strepen door uw bovenkleding zicht baar zijn. Form Control panties zijn er in 3 verschil lende modellen. AMRKTHOF Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Sef Claessens en zoon Simon Johannes Loonen Martien en Piet Rongen Sjaak Lemmen (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis Sjaak Bartels en Fr. Verstappen (koll.); 10.00 Hoogmis, st. Theodoor Peeters, Elisabeth Wijn hoven, Gertruda Achten, overleden ouders Peeters, Sanders, Wijnhoven en Achten, broers en zusters en tot intentie Grada Peeters-Sanders, familie Jans- sen-Jenniskens, Antoinetta Peeters- Geurts (buurt). Dinsdag: 8.00 H. Mis, st. Wilh. Steegs - Maria Janssen en Maria Cath. Maassen. Woensdag: 8.00 H. Mis, stt. Math. Baeten en Johanna Smits. Donderdag: 8.00 H. Mis parochie. Vrijdag: 14.00 PI. Huwelijksmis Bruidspaar Verbeek-Michels. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kinder koor) st. Gerrit ten Haaf, Antoinetta Peters-Geurts (kaartclub). Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollebërgh; Pepijn Houwen en René Linders; Eddy Philipsen en Mar cel Classens. Zaterdag: 19.00 Matthias Drabbels. Tevens t.e.v. de H. Theresia. Viering van het feest van St. Franciscus, die 800 jaar gelden in Assisië geboren werd. Zondag: 8.00 overleden ouders Jans- sen-Emonts en zoon Pierre; 10.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 19.00 Willem van der Ster ren. Woensdag: 19.30 (Let wel!) voor de levende en overleden leden van de L.V.B. Donderdag: 8.00 overleden familie van Kuyck-Verrijdt. Vrijdag: 8.00 Josephine Seykens-Col- lin. Zaterdag: 18.45 uur Rozenkransge bed. 19.00 Leida Duykers-Vullings (be steld door de buurt). Zevenentwintigste zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk. De werkzaamheden van herstel aan dak, klokken en uurwerk zijn begonnen. Dit kost geld. Mogen wij op uw steun en bijdrage blijven rekenen? Dank UU Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten maanbdd. v. Hendrina Jen- niskens-Voermans en echtg. Ism. v. fam. v. Ool-Willemse overl. fam. Philipsen-Lenssen. Zondag: 8.00 maandd. v. Mathijs Litjens en echtg. gest. jrd. v. Pet. J. Wilms en Johanna Wismans; 10.00 maandd. v. Eduard en Stans Dietz gest. jrd. v. Piet Loenen, echtg. en Jan Loenen;11.15 Ism. v. To Duijkers-Tac- ken Jan Tax weekd. v. Maria loo- nen-Scheffers. Maandag: 18.30 maandd. v. Leo Loonen en echtg. uit dankbaarheid voor echtpaar uit Nieuw-Zeeland; 19.00 H. Mis uit dankbaarheid (L). Dinsdag: 14.00 gouden huwelijk Janssen-Achten; 19.00 Ism. v. Jan Tax en overl. fam. Nabuurs maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen. Woensdag: 7.30 jrd. v. pastoor de Bot Ism. v. Sef Linders en overl. fam. Donderdag: 19.30 Ism. t.i.v. L.V.B. Ism. uit dankbaarheid t.e.v. H. Jozef en O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand (M). Vrijdag: 14.00 huwelijk Koch-van Gisteren; 16.00 40-jarig huwelijk Swin- kels-de Lauw. Zaterdag: 14.00 zilveren huwelijk Pingen-Pijpers; 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Jan van Cuijck, echt. overl. kinderen en Frans Rongen Ism. v. Helm Claessens en Nelly Claessens- Derikx. Misdienaars: 19.00 Olaf Terpstra. Akolieten: za 19.00 Th. v. Kempen en G. Voermans; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 W. Heidens. Ton en Mart Hee- sen; 11.15 W. EmontsenO. Terpstra. Huwelijksafkondiging: Mathieu Koch en Monique van Gisteren; Leo Gommans en Rinie Martens (Yssel- steyn); Grad Arts (Ysselsteyn) en Marij Stevens; Wim de Wit (Ysselsteyn) en Ria Keijsers. Toediening H. Vormsel: Vicaris-Ge neraal J. ter Schure zal op zaterdag 15 mei 1982 het H. Vormsel toedienen aan de schoolverlaters. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Swinkels-Claessens. Zondag: 8.30 H. Mis voor Maria Thijssen-Direks; 10.00 H. Mis voor Gerhard Thoone; 11.30 H. Mis voor Jeu van Ass. Maandag: 19.00 1H. Mis voor Sjaak Janssen en overl. fam. 2. jgt. v. Antoon van Asten. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jacob Arts en overl. ouders. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Toon Marcellis. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Marti nus Bos v. d. Heuvel en Martien en Leo Bos; 14.30 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het huwelijk van Rinie Martens en Leo Gommans. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Frans Janssen en Carla van Zon; 19.00 H. Mis par. Jan Hendrix, Fransje Vriens, Jeu van Ass, Raymond van Asten, Harrie Jenniskens en Mevr. Stiphout-Jeuken. Zaterdag: 19.00 1. gest. jgt. voor An dreas Philipsen; 2. H. Mis voor Ray mond van Asten namens Ruiterclub. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Strijbos en Tom Lemmens. Zondag: 8.30 Jos Bovee en Joan Lut- ters; 10.00 Roel Emonts en Noël Mi- chels; 11.30 Karei Dekkers en Patrick Vergeldt, Weekdagen: Mare Sijbers en Bart Marcellis. Vrij: Patrick Marcellis en Peter Mi- chels. Mededlingen: 1 Op vrijdag 16 okt. is er geen avondmis. Vanwege het 20-jarig be staan van de bejaarden vereniging is er dan om 5 uu^een H. Mis voor al le levende en overleden leden van de bejaardenvereniging. 2 Een dezer dagen heb ik een brief ont vangen uit Indonesië van de Paters MSC. Zij willen alle parochianen be danken die bij de vastenaktie dit jaar hebben meegwerkt, zodat zij het mooie bedrag van 12.000,- hebben ontvangen voor de opleiding van hun priesterstudenten op Java. GOED ONDERGOED I komt van Marktstraat S, Venray. telefoon 04780-81294^ Zaterdag 3 okt. priesterzaterdag. 7 uur jgt. Sjef Verhoeven. Zondag 4 okt. 27ste zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand. Spe ciale kollekte voor de kerk. 10.00 jgt. M. v.d. Zanden; 11.30 zegen over een huisgezin. Maandag: 8.30 jgt. Martinus en Ge- rardina Arts. Dinsdag: feest van H. Bruno. 8.30 jgt. Peter Jacobus Evers. Woensdag: feest van de Rozenkrans, schpolmis. 8.30 jgt. Theodorus Ver- heyen - Theodora Poels; 7.30 's avonds voor de intentie van de LVB. Donderdag: 8.30 overleden fam. van Meyel-van Rijswijck. Vrijdag: H. Johannes Leonardi. 8.30 jgt. Henricus Verhaag. Zaterdag 10 okt.: 7 uur jgt. Wil de Rijck. Misdienaars: Zondag 10.00, woensdag en zaterdag: Petri van Hoof en Chantal Wilms; 11.30 Henri Jacobs en Patrick van Hel den. Kollektanten: Zaterdag 7 uur J. Verhaag; zondag 10.00 J.v. Hoof; 11.30T. Emonts. Kerk schoonmaken 8 okt.: Mevr. Bouten, Pas; Mevr. Wismans, Pas. N.B, Bij droog weer woensdagavond 7 oktober Rozenhoedje bij Maria kapel. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Huis. Zondag: 10 uur Dankfeest voor de oogst. H. Mis voor de parochie. Collec te voor de kerk. Maandag: 8 uur overl. fam. Poels- Geurts en dochter. Woensdag: 8 uur overl. fam. van Ba- kel. Donderdag: 8 uur v. overl. ouders Vullings-v. d. Broek. Vrijdag: 8 uur v. Drika Vullings- Janssen. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Arts- Mennen. Zaterdag 3 okt. 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Misdienaars voor de avondmis: Jos Geurts en Jan Willem van Rens. Zondag 4 okt.: 10 uur Hoogmis, ge sticht gezongen jaargetijde voor Sigber- tus Muyzers en Mechelina Martens. Akolieten: Bert Janssen en Theo Nellen. Zondag 4 okt. 27e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal Tina Groetelaars-Stroecken en zoon Theo. Zondag om 9.45 Hgm. uit dank fam. Erben; 11.15 Hgm. voor zal Marlie Weys C. Maandag: 8 uur gest. jgt. zal. Jan Reintjes en echtg. Dinsdag: 8 uur Ism. uit dank fam. Hagens. Woensdag: 8 uur Ism. zal Wim van Ooi. Donderdag: 8 uur Ism. voor genezing van zieken. Vrijdag: 8 uur Ism. zal. Sef Linders en overl. ouders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. H. van Lipzig. Akolieten voor 4 okt.: G. van der Ligt, J. Thissen, G. Timmermans. Misdienaars: Kees de Backer, Tw. Reintjes. Zaterdag 3 okt. 19.00 Avondmis voor overl. v. d. Winkel, Gerrit Koopmans, Jan Rouwens en uit dankbaarheid en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor de meest vergeten overledenen; 10.00 Hoogmis voor fam. Buyzen, An toon Janssen en gehandicapte dochter. Maandag: 8.45 H: Mis voor de over ledenen van de Kar mei t.e.v. St. Jozef en t.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor ouders Michiels-Versteegen en dochter Caro- lien, fam. Snoek en voor behoud van het geloof van onze kinderen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor E. G. van Lieshout, fam. Tacken en Amink. Donderdag: 8.45 H. Mis voor vader Verhoeven voor Zrs. Franciscanessen. Vrijdag: 8.45 voor bijzondere intentie en voor onze bedevaartgangers. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „God verheerlijken met alles wat wij hebben", in de Koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 4 oktober om 10.00 uur v.m. Geen kollekte, geen plaatsen geld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es Ia Fiesta de San Francisco Assis, también dia de los animales y comemoración de los Ange les Custodios; a las once y cuarto Misa con cantos y plètica en Castellano en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Des- pués de la reunión en la salita del con- vento con un cafelito. Hasta la vista. NOTICIAS CULTIRALES Acercandose el dia de la Hispanidad se puede organizar algo festivo con la ayuda de la Embajada en la Haya. Hasta la vista. uw Venrays weekblad POLITIE WAS ATTENT Vrijdagmiddag werd door een politie patrouille gesignaleerd dat een automo bilist in de kofferruimte van zijn auto een racefiets vervoerde. Bij onderzoek gaf de bestuurder te kennen dat deze fiets zijn eigendom was. De politieman nen noteerden zekerheidshalve enkele gegevens. Toen om kwart voor vijf een inwoner van Venray aangifte kwam doen van diefstal van een racefiets, werden de eerder op die dag genoteerde gegevens vergeleken. Ze bleken overeen te stemmen met de racefiets welke de automobilist vervoerde. Nadat de Ven- rayse politie een telexbericht aan hun Venlose collega's verzonden had, kwam omstreeks elf uur dezelfde avond het bericht binnen dat die automobilist in Venlo was aangehouden. Hij werd naar Venray overgebracht en bekende de diefstal te hebben gepleegd. De eigenaar heeft ziijn karretje weer terug en de Venlonaar kreeg procesverbaal aange zegd. UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 22 sept. 1951 - nr. 38 Men is gekomen tot de samen stelling van een districtscommissie voor het geneeskundig schooltoe zicht in het district Venray. Het ligt in de bedoeling op korte ter mijn te komen tot een gemeen schappelijke schoolartsendienst. In één dag werd Venray 140 inwoners rijker. Dat geschiedde donderdag bij de terugkeer van de pensionaires van Jerusalema Zeven jaar zijn ze buiten Venray gehuis vest geweest. In betrekkelijk korte tijd is het fietspad van Venray naar Castenray gereed gekomen en deze week in gebruik genomen. Ter gelegenheid van de (niet- officiële) opening der nieuwe ketel- fabriek Muvero werd door dhr. Mulders een tweedaagse Rijntocht aangeboden aan het personeel en hun echtgenoten- De langharige St. Bernardshond Castor, van M. Cremers Halfweg, werd voor de vierde maal in suc cessie landskampioen op een ten toonstelling te Breda. Op dezelfde plaats waar enkele maanden geleden al een bom werd gevonden, in de Patersstraat, stoot te men ook nu weer op een on- ontploft projectiel van 125 kg- Ten bate van de Gezinshulp van de K-A.B. werd een 3-daagse fan cy-fair georganiseerd in zaal Wil helmina. Entree 10 ct. Landelijke rijvereniging St. Isi- dorus organiseerde op het prachti ge terrein tegenover het zieken huis een grote cross country- UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 29 sept. 1951 - nr. 39 De gemeenteraad verhoogde de leges op rijbewijzen van 1op 2.50. De rijbewijzen zijn nu 5 jaar geldig, toen slechts 2 jaar. Huisslachtingen in onze gemeen te dienen voortaan ook gekeurd te worden. Die huiskeuringen kan één keurmeester niet alleen af en dus werd H- J. A. van Loo uit Blerick benoemd tot hulp-keur meester- Tegelijkertijd werden de keurtarieven verhoogd'; voor een varken van 2.50 naar 5,De raadsleden vonden dat ontzettend veel. Drie kapelaans van de Petrus Bandenkerk vierden deze week hun 12l/j-jarig priesterfeest. Dat waren de eerwaarde heren Keysers, van Leipzig en Pater Domitius. De heer L. Meesters werd be noemd tot leraar aan de Venrayse Mulo-school- Doordat er voor Venray prak tisch geen gelegenheid is aan de hockeycompetitie mee te doen, heeft de Venrayse hockeyclub zich gefusieerd met die van Deume. Ebberink adverteerde met man chester broeken van 19.98 tot 24.25. En de Centra-winkeliers boden Palmolive toiletzeep aan voor 51 ct. per stuk. Ook in 1951 bezuinigde men op electriciteit. De radiozenders Hil versum 1 en 2 gaven geen uitzen dingen tussen 7.30-9 uur en tussen 16.30 en 18.00 uur. De minimum prijs voor de café borrel werd vastgesteld op 30 ct.; oude jenever mocht 35 ct- kosten. BAASJE WIE IS EIGENLIJK MIJN DOKTER? Daar het mij opvalt dat onder „agen da" vele gegevens staan voor verschil lende noodgevallen, is het toch erg, als je huisdier in 't weekend niet erg best of ziek is. Je belt natuurlijk je „eigen" dierenarts, deze is niet thuis, je belt 'n ander en deze zegt kan 't niet tot mor gen wachten, etc. Een dier kan niet spreken, jammer genoeg niet. Kan er niet een (weekend)- zondagsdienst onder de dierenartsen in het leven worden geroepen? Ik spreek hier namens die mensen, die hun dier te lief is! Bovendien is Peel en Maas zeker niet te beroerd om dit te willen plaatsen on der „AGENDA". Kom op dierenartsen van Venray e.o., laat het dier niet lijden. Bij voorbaat namens ons allen hartelijke dank. L. de Rooij

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13