GEMEENTEPRAAT zon inde winter? lebberink de Vakantiewinkel NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting BOUW- REGISTRATIE- VERORDENING START INSPRAAK VOOR TOEKOMSTIGE BEWONERS VAN LANDWEERT EENMALIGE UITKERING voor mensen met de laagste inkomens WAT IS MINIMUM INKOMEN RIJWIELHANDEL M. TEUNISSEN 4 O w*«.« Burgemeester en wethouders van Venray brengen hierbij ter algemene kennis, dat het besluit van de gemeente raad van 28 april 1981, nr. R 846, tot vaststelling van een bouwregistratiever- ordening, in werking treedt met ingang van 5 oktober 1981. De verordening ligt ingaande heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op kamer 201 van het raad huis, Raadhuisstraat 1 te Venray. Deze-verordening is één van de maat regelen welke zowel op rijks als gemeentelijk niveau worden genomen om de zogenaamde beunhazerij in de bouw tegen te gaan. Een en ander be oogt onder meer de werkgelegenheid in die bouw te beschermen. Voortaan zullen ten behoeve van de registratie van door ons verleende bouwvergunningen, met bouwkosten boven 20.000,-, ook gegevens moeten worden verstrekt omtrent naam, adres en inschrijfnum- mer in het handelsregister van degenen die de bouwwerkzaamheden uitvoeren. De aanvrager of houder van de bouw vergunning die geen of onjuiste gege vens verstrekt, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van maximaal 300,--. De overgelegde gegevens zullen wor den verwerkt in een openbaar register dat voor iedereen ter inzage ligt in het raadhuis (kamer 201). Een afschrift van het register wordt maandelijks verstrekt aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken in Venlo. Het is bepaald niet de bedoeling het zelf bouwen, eventueel met behulp van familie en vrienden tegen te gaan. Worden daarbij echter vergoedingen voor verlende diensten uitbetaald, dan is er sprake van beunhazerij. Dergelijke zelfbouwwerkzaamheden zullen dus binnen geloofwaardige proporties moe ten blijven. Daarom ook moeten alle deelnemers aan de bouw, dus zowel ondernemers als particulieren, in het openbaar regis ter worden vermeld. De ingeschakelde beunhaas wordt vervolgd op grond van overtreding van de vestigingswet. Hij is namelijk straf baar ingevolge de Wet Economische Delicten. Venray, 2 okt. 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Bestemmingsplan Venray - Centrum De burgemeester van Venray maakt op grond van het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat Gedeputeerde Sta ten van Limburg bij hun besluit d.d. 25 augustus 1981, le afd. no. Bj 23361, goedkeuring hebben onthouden aan het besluit van de gemeenteraad d.d. 8 juli 1980, no. R 642, tot vaststelling van de 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van 5 oktober 1981 gedurende één maand voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Op grond van het bepaalde in artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening is de gemeenteraad verplicht binnen één jaar, te rekenen van de dag van verzending van het besluit van Gedeputeerde Staten, een nieuw plan vast te stellen, waarbij de beslissing van Gedeputeerde Staten in acht wordt ge nomen. Gedeputeerde Staten hebben van deze plicht uitdrukkelijk uitgesloten de bestemming „Centrumdoeleinden" (Rose Vlek). Op basis van het geldende bestemmingsplan Centrum kan deze bestemming nader worden uitgewerkt. Eenieder, die tegen de onthouding van de goedkeuring bezwaren heeft, alsmede de gemeenteraad en de inspec teur van de ruimtelijke ordening, kunnen gedurende de bovenvermelde termijn van één maand tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten be roep instellen bij de Kroon. Venray, 2 oktober 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Route naar Region, stortplaats wordt omgeleid In verband met de verbetering van het kruispunt Zwarte Plakweg/Midden Peelweg wordt tot half oktober alle verkeer van en naar de regionale stort plaats „De Zuringpeel" in Horst-Ame- rica omgeleid via de Griendtsveenseweg en Horst-America. Met ingang van 19 'oktober 1981 tot 6 maart 1982 (of voorzover langer nodig is) zal, in verband met reconstructie- werken aan de Zwarte Plakweg, op deze weg geen doorgaand verkeer worden toegestaan tussen de overweg in Ame rica en de toegangsweg naar de regio nale stortplaats. Geduren deze periode is de stort plaats normaal bereikbaar via de afslag Midden-Peelweg—Zwarte Plakweg. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op woensdag 7 oktober begint om 20.00 uur in de schouwburg de eerste bijeenkomst voor het inspraakproces Landweer!Via dit inspraakproces wordt aan de toekomstige bewoners van een aantal woningwetwoningen [huur woningen] de gelegenheid geboden in te spreken op de indeling van de woning. We hebben er in vorige afleveringen van Gemeentepraat al aandacht aan be steed. Op deze avond zal eerst het inspraak proces worden uitgelegd. Hierna zal dieper worden ingegaan op Landweert 2e fase en in het bijzonder op de vlek c.q. woonbuurt waar de inspraak voor geldt. Op de tweede avond, waarschijnlijk in december, zal dan de woningplatte grond aan de orde komen. Verwacht wordt dat het inspraakpro ces 6 maanden tijd vergt. Hierna zal het resultaat omgewerkt moeten worden tot een plan dat bij de provincie inge diend kan worden ter goedkeuring. De planning is dat begin 1983 gestart wordt met de bouw van deze woningen. Mocht u alsnog interesse hebben voor deelname dan kunt u zich melden bij de woningbouwvereniging „Noord-Lim burg". Wilt u nog meer informatie vooraf dan kunt u bellen met André Janssen, tel. 04780-83838 toestel 146. Straatnaamgevi ng in Landweert In verband met de bouw van de eer ste 175 woningen in het bestemmings plan Landweert (2e fase) zal de gemeenteraad zich op 27 oktober a.s. buigen over een voorstel van burge meester en wethouders tot straatnaam- geving in dit plan. De 25 straatnamen zijn ook hier ge noemd naar kruiden, waarbij de alfabe tische volgorde zoveel mogelijk wordt aangehouden. Op 5 oktober 1981 wordt dit voorstel besproken in de Commissie voor cul tuur. Het is gebruikelijk, dat voorstellen tot straatnaamgeving eveneens aan wijk- of dorpsraden worden toegezon den, met het verzoek of men daarmee kan instemmen. Omdat in de wijk Landweert (nog) geen officiële wijkraad is samengesteld, attenderen wij belanghebbenden op de mogelijkheid een mening te geven over de straatnamen, die voor dit plandeel worden voorgesteld. daartoe is een ingekleurde kaart in de hal van het raadhuis opgehangen, waarop de namen zijn vermeld. Op- of aanmerkingen kunnen daarbij gemaakt worden. De voorgestelde straatnamen zijn: Hoefblad, Kaardebol, Kalmoes, Ka mille, Kamperfoelie, Kattestaart,Klap roos, Klaver, Kleine Klis, Kluwenklok je, Knopkruid, Kogeldistel, Koningin- nekruid, Koningskaars, Korénbloem, Kroonkruid, Kruisbloem, Lathyrus, Lelie, Lenteklokje, Lipbloem, Lisdod de, Lupine en Marjolein. De wijk weg, die aansluit aan die van de eerste fase, wordt eveneens Kruiden laan genoemd. De straatnamenkaart zal tot 12 okto ber a.s. in de hal van het raadhuis op gehangen zijn. Tot 1 november kunnen gezinnen van twee of meer personen met een minimum-inkomen een aanvraag indie nen voor eenmalige uitkering. Alleen staanden met een eigen huishouding zuilen eerst later een uitkering kunnen aanvragen. Wanneer dit is, zal in de krant worden bekendgemaakt. Wie wel een uitkering kunnen aanvragen zijn: 1 Getrouwden met of zonder kinderen. 2 Ongetrouwden met een of meer kin deren 3 Ongetrouwden, die samenwonen en een bijstandsuitkering voor een echt paar ontvangen. De uitkering bedraagt: voor gezinnen van twee personen 250,— voor gezinnen van drie personen 350,— voor gezinnen van vier of meer per sonen 450, Als het inkomen hoger ligt dan het minimum-inkomen, bijvoorbeeld ƒ10,-- per maand, maar dan wordt er 12 x 10,— is 120,- van de uitkering afgetrokken. Een gezin van drie perso nen ontvangt in dat geval f 350.- min 120,- is 230,-. Bedragen lager dan 50,- worden niet uitgekeerd. Op het postkantoor kunt U een aan vraagformulier krijgen met een folder waarin alle gegevens bij elkaar staan. U moet wel fotokopieën van loon- strookjes bij de aanvraag insluiten. Doet U dit niet, dan zal U alsnog een brief worden toegezonden, waarin om deze bewijsstukken wordt gevraagd. De behandeling van Uw aanvraag duurt daardoor alleen maar langer. Bewijs stukken, welke Uzelf wilt bewaren kun nen niet worden teruggezonden. Laat daarom hiervan een fotokopie maken. De aanvraag dient schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Ven ray te worden gezonden. U dient uiter aard wel in het bevolkingsregister van Venray te zijn ingeschreven. Bij het aanvraagformulier zit een enveloppe, waarop U geen postzegel behoeft te plakken. Persoonlijk inleveren bij het gemeentehuis is dus niet nodig en U wordt verzocht dit ook niet te doen. Mocht U toch nadere inlichtingen wensen dan kunt U bellen met het ge meentehuis afdeling sociale zaken, tel. 04780-83838 toesstel 444.- Onderstanade tabel geeft de begragen weer van het minimum inkomen. Wie deze bedragen - of minder - verdient, komt voor de volledige eenmalige uitkering in aanmerking. loon, WW- of ZW-uitkering gehuwd ongehuwd met tenminste één kind - per week f 326.- f 294.- - per 4 weken f 1.305,- f 1.174,- - per maand f 1.413,- f 1.272,- - per jaar f 16.961,- f 15.264,- overige uitkeringen (WWV) (WWV) - per week f 324,- 343,-) f 292,- 309.-) -per 4 weken f 1.296.-1.373.-) f 1.166,-1.236.-) - per maand f 1.404,-1.487,-) f 1.264.-1.339.-) - per jaar f 16.849,- (17.849.-) f 15.164.- (16.064.-) Collectekalender voor de maand oktober Op 10 oktober SVV Jeugdwerk (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 12 t/m 18 oktober Geestelijk Gehandicapten (landelijke aktie). Van 19 t/m 25 oktober Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton, landelijke aktie). Op 31 oktober: Jeugdopvang Drum- en Showband Venray e.o. (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollecte wezen). Alleen voor deze akties is vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Begroting verkeers- aangelegenheden In de komende vergadering van de commissie Verkeer zal de ontwerp-be- groting 1982 speciaal dat deel dat betrekking heeft op verkeersaangele- genheden besproken worden. Deze commissievergadering wordt gehouden op 5 oktober en begint om 16.30 uur in kamer 127 van het raad huis. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Naast de behandeling van de begro ting Verkeer staan alleen de gebruike lijke punten op de agenda van de com missie. De notulen en de agenda van de commissievergadering liggen zoals ge bruikelijk ter inzage in de Infotiek. Vergadering comm. voor cultuur Op maandag 5 oktober om 17.00 uur komt de commissie voor cultuur in openbare vergadering bijeen in kamer 126 van het raadhuis. De commissie zal zich o.m. bezig houden met de straatnaamgeving. Er is een inventarisatie gemaakt van de straatnamen, welke in de toekomst nog zouden kunnen worden gebruikt. Hier over zal de commissie haar oordeel moeten geven. Daarnaast zal men zich bezighouden met de straatnaamgeving in Landweer 2, het schouwburgplein, het terrein van de voormalige Gouden Leeuw, de verbinding tussen de Grote Markt en de fchoolstraat en de Sint Antoniusstraat. Verder staat in deze vergadering de openbare bibliotheek Venray centraal. Aan de orde worden gesteld het jaarverslag en de -rekening alsmede de begroting voor 1982 van deze biblio theek. Vergadering comm. voor onderwijs Naast de reeds geplande vergadering van de commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie op 13 oktober a.s. wordt er ook op 20 oktober a.s. vergaderd, fleide keren om 16.30 uur in kamer 127. Tijdens de vergadering van 20 okto ber zal de ontwerp-begroting voor 1982 worden behandeld. Vergadering comm. ruimtelijke ordening De eerstvolgende vergadering van de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zal niet worden ge houden op 1 oktober, maar op 8 okto ber. Op donderdag 15 oktober komt de commissie om 19.00 uur bijeen voor het behandelen van de begroting 1982. Vergadering comm. sociale zaken In verband met de behandeling van de concept-begroting 1982 zal de commissie voor sociale zaken, volksge zondheid en maatschappelijk werk op donderdag 15 oktober a.s. om 17.00 uur in het openbaar vergaderen. De geplande vergadering op 29 okto ber gaat daarom niet door. Ingelaste vergade ring bestuurscomm. voor sportzaken e.d. In verband met de behandeling van de concept-begroting 1982 houdt de be stuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk op donderdag 22 oktober a.s. een ingelaste ooenbare vergadering. Deze begin om 19.00 uur in het raadhuis. Spreekuur van Wethouder Schols vervalt Op maandag 5 oktober a.s. zal wet houder G. Schols geen spreekuur hou- OPENSTELLING VAN HET RAADHUIS Venrays raadhuis, Raadhuis straat 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donderdag middag van 16.00 tot 17.30 uur bij de afdeling bevolkingszaken terecht voor het afhalen van pas poorten, rijbewijzen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis,' uitsluitend na telefoni sche afspraak (tel. 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10.00 tot 11.00 Wethouder mevr. A.P.Rutten- Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur, voor huisvestings problemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor so ciale zaken. Wethouder Joh. Loonen: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder J. van Oers: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wanneer een spreekuur vervalt wordt dit in de rubriek „Ge meentepraat" bekend gemaakt. Alleen wanneer men absoluut verhinderd is op het spreekuur van burgemeester en wethouders te komen kan telefonisch een af spraak worden gemaakt via de bestuursassistent, de heer G. Spelbos (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raadhuis luidt: Gemeente Venray, Postbus 500 5800 AM Venray. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: - J. Derikx, Volen 6 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan het Volen 6 te Heide-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. - M. Drabbels, Meersefsepeel 2 te Ys- selsteyn-Venray, voor een vergunning van een varkensmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan Meerselsepeel 2 te Ysselsteyn-Ven ray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. -Mevr. M. A. v. d. Boogaard, Rouw- kuilenweg 29 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- en stierenmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 16 oktober 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantooïit, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen lot bo vengenoemde datum schriftelijke be zwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 oktober 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabi net, A. L. G. Janssen. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 september 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na de datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Haalakker 53, ten name van L. M. Bots; - het uitbreiden van een fokvarkens- stal aan de Brugpas 27 t.n.v. J. P. G. Geelen; - het bouwen van een woning aan de Matterhomlaan 28 t.n.v. V. H. C. Hof; - het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Gertrudisstraat 12, t.n.v. P. M. J. W. Thoonen; - het bouwen van een volière aan de Kruisstraat 26 t.n.v. A. J. W. Robben; - het uitbreiden van een varkensstal aan de Laagheidseweg 30, t.n.v. J. P. M. van Dijck; -het verbouwen van de viswinkel/ca fetaria aan de Grotestraat 101, t.n.v. P. J. T. G. Thielen; - het verbouwen van een pand tot bankgebouw aan de Poststraat 9, t.n.v. Stichting Spaarbank Limburg. Venray, 2 oktober 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een mestvarkensstal op het perceel Merselsepeel 7a t.n.v. A. G. M. Backus; - het bouwen van een garage/verbou wen van een bestaande garage bij het pand Mr. Driessenstraat 3, t.n.v. W. Cornelissen; - het bouwen van een woning en ga rage aan de Midden Peelweg, t.n.v. J. M. Claessens; - het bouwen van een trafohuisje aan de Pr. Irenestraat t.n.v. C. Hermus Ge reedschapstechniek; - het verbouwen van de woning aan het Lamersveld 1, t.n.v. H. Ubachs; - het verbouwen van het pand Schoolstraat 29 tot koffieshop, t.n.v. P. Waterreus; - het bouwen van een hobby-kas bij het pand Stationsweg 153, t.n.v. J. W. M. van Aarssen. Burgemeester en wethouders ziji voornemens aan deze bouwplanna medewerking te verlenen. De bou* plannen liggen met ingang van oktober 1981 gedurende veertien dage voor een ieder ter inzage bij de fadelinj ruimtelijke ordening, kamer 201 van he raadhuis (van 9.00 .tot 12.00 uur) Gedurende deze termjin kunnen eva tuele bezwaren schriftelijk bij burgj meester en wethouders worden inge diend. Venray, 2 oktober 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche I ANGORAWOLLEN ONDERGOED I Markisiraai S. Venray. telefoon 04780-8129* Hl GEEN VISITEKAARTJE Een inwoner van Venray parkeerdt zijn personenauto vrijdagavond op de parkeerplaats onder het ziekenhuij. Toen hij omstreeks 8 uur bij zijn auic terugkeerde ontdekte hij dat die lx- schadigd was. Die veroorzaker heefl geen visitekaartje achter gelaten. Mo- gelijk kunnen getuigen hun bevinding» ter kennis van de politie brengen om <fe dader te achterhalen. GEVAARLIJKE STREEK Donderdagnacht kwam een bewona P° van de Chopinstraat thuis en rook daa: F brandlucht. Er was gelukkig gect brand, maar in de gang lagen stukjo w verbrand krantenpapier dat door d: brievenbus naar binnen was gegooid. Deze gevaarlijke streek had ernsigi Kl gevolgen kunnen hebben voor de sla pende huisgenoten waaronder de kin deren van het gezin. MAXIMUMSNELHEID Het bleek zeke; de moeite waard t( zijn, om op de Henri Dunantstraai snelheidscontroles te houden. De politie controleerde daar 262 voertuigen. 33 Bestuurders bleken de toegestane snel heid te negeren. Snelheden werden gemeten van 61 tot 90 km per uur. Dit bestuurders weten nu wel wat te snel rijden kost. DIEFSTALLEN - Van het terrein van Jerusalem werd ten nadele van een Venraynaar een groene herenfiets van het merk Batavus ontvreemd. - Een andere inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn heren-sportfiets welke hij in de Hof straat had gestald. specialist in vakanties Vraag het uw Vakantiewinkelier. Venray, p.a. N.C.B., Paterstraat 13, Tel. 04780-86051 Nieuw! De Suzuki Chopper is binnen. Deze sensatione le Chopper bromfiets voor slechts 2195,- geh. cmpl. Bekijk hem in onze etalage EIKENLAAN 50 VENRAY

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12