VERENIGINGSNMJWS >NJ UMBRA'69 JÜM MERSE10 EllTERPENIEUWS Jeugdcentrum „DeSpringplank" L.V.B. VENRAY MEIDENGROEP UId WUKRAAD BRUKSKE cav^Tmc Venray IM Venrays Mannenkoor Buurtvereniging St. Jozef De Zonnebloem jeugdnatuurwacht Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. TONEELGROEP DE VLASBLOEM OOSTRUM PEEL EN MAAS Model-Vliegtuigen demonstratie As. donderdag 24 sept, om 19.30 :tra repetitie voor de baspartijen en om 20.00 voor H gehele koor. Zondag 27 sept. zondagochtend- :ert, samen met fanfare St. Oda uit Merselo. Verzamelen in uniform in de foyer van de schouwburg „m 1100 uur. De te zingen num mers en programma vindt u elders dit blad. I Donderdag 1 okt.: om 19.30 repe- Jtie voor de tenorpartijen en om 20.00 voor 't gehele koor. Verdere aktlviteiten: iterdag 24 okt. opluistering 25- ig huwelijk Sj. Fleurkens. iaterdag 31 okt. opluistering 25- jarig huwelijk J. Hoedemakers. iaterdag 31 okt concert Schinveld. Zaterdag 7 nov. Concert te Tien- ray samen met ,-Die Rhijnse San- gers" uit Bodegraven. Zondag 29 nov.: organisatie en opluistering Scholenzangfestival. HOFKOOR: zondag 27 sept. geen repetitie in verband met zondag ochtendconcert. NIEUWE LEDEN kunnen zich aanmelden op de wekelijkse repe titie-avond in de Burggraaf of tel. 82454. Afmelden bij Fr. v. d. Kurijf, tel. 5848 of de Burggraaf tel. 81244. Donderdag 24 september: 19.30 u. repetitie harmonieorkest. Donderdag 1 oktober: 19.30 u. repetitie harmonie-orkest. Zondag 27 september: deelname aan muziekfeesten te Ysselsteyn. Ons optreden aldaar is van 20.45 - 21.30 uur. Vervoer op eigen gelegenheid. Uiterlijk 20.15 uur aanwezig zijn feesthal t.o. sportpark in Ys- «lsteyn- Agenda: Zondag 27 september: muziekfees ten te Ysselsteyn. Zaterdag 17 okt-: serenade b.g.v. huwelijk T. Tonen. Zaterdag 7 november: uitwisse- incerten met Horst en Ble- in foyer Schouwburg, nov. Ceciliafeest. lag 13 december: zondagoch- icert in de foyer van de jtchouwburg. 16 januari 1982: Prinsenproklama- tie. maart 1982: gemeentelijk mu- liektoernooi. A.s. zaterdag 26 sept.: container laden voor leden van harmonie orkest. 11-30 uur. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 24 september: 18.30 uur repetitie jeugdorkest in nieuwe samenstelling. Donderdag 1 oktober: idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 27 september: 10.30 - 11.30 uur repetitie drum band. Zondag 4 oktober: idem. Bardienst hr Raedfs Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. kle Agenda: Vrjjdag 25 september: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 28 september: om 18-30 alleen voor de alten. Dinsdag 29 september: om 18-30 alleen voor de sopranen om 20.30 ouderavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, Venray, tel. 81690. Algemeen: Houdt iedereen er rekening mee op zondag 4 oktober a.s. beschikbaar te zijn. We vieren dan de verjaar dag van het koor met een bijzon dere Hoogmis- In verband hiermee wordt tevens verwacht dat ieder een op de repetities aanwezig zal zijn. Denken we verder aan de opgave voor Lore to? Film- en dia-verslag Oostenrijk- reis voor ouders op dinsdag 29 sep tember a.s. HOLTHEES - SMAKT A.s. zondag 27 sept. vindt het bondsooncours plaats te Milheeze. Alle senidr drumbandleden moeten om 11.45 uur aanwezig zijn bij zaal 't Trefpunt. Voor belangstellenden wordt nog |fJfmedegedeeld dat het optreden te irv» Milheeze om 24-30 uur plaats zal vinden. Veel succes 1 Drum- en Showband Venray en omgeving A.s- zondag optreden te Yssel steyn, vertrek 13-45 uur. Op zaterdag 17 okt. zullen de miniretten deelnemen aan de lands kampioenschappen te Rucphen. DSV zal samen met Petrus Ban den de opbouw verzorgen van de Limburgse kampioenschappen in sporthal de Wetteling op zaterdag 21 en zondag 22 november- VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 26 september, 19.30 uur gezellig samenzijn op Vlakwater- Wij beginnen met een ludiek ge deelte, dat zodanig is opgezet dat 'iedereen beslist mee kan doen- Speciale kleding is niet vereist, hoewel normale wandelschoenen wel handig zijn. Een zaklantaarn is wel gewenst. Bij slecht weer vindt e.e.a. binnen plaats. Dinsdag 29 sept. 19-30 uur repe titie voor de sopranen, om 20.00 u. voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 3 oktober, 20.30 uur deelname korenavond te Beesel. In de parochiekerk aldaar zullen even eens optreden het Mannenkoor uit Koningsbosch, de gemengde zang vereniging Laetare Musica uit Herk-de Stad (België) en Gemengd Koor Beesel. Vertrek per bus om 19-15 uur. plaats zal nog nader worden bekend gemaakt- Zaterdag 10 oktober deelname zangersdagen te Weert. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel- 86159- DAMESKOOR Woensdag 30 sept. repetitie om 20.00 uur voor het hele koor- Woensdag 7 okt. laatste repetitie vóór de Zangersdagen in Weert. Ons optreden is gepland op zondag 11 okt. Nadere bijzonderheden hoort U nog. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659. of aan mevr. v d. Bekerom, tel. 83332. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 27 sept-: 11.00 Repetitie voor het hele koor Maandagavond 28 sept.: 19.00 Sopranen 19.45 Alten Begin weer eens aan je contri butie 30,te denken! JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 25 sept.: 18-45 Repetitie voor het hele oirkest. Ook nieuwelingen zijn dan van harte welkom- „SALTARELLO" Zaterdag 26 sept.: Geen repetitie. „Agèvolè" Repetitie volgens afspraak. VRIJDAGAVOND VASTE DISCO-AVOND met prima muziek, goede cLj.'s en steeds gratis entree Zaterdagavond weer een optreden van een band en wel van de TON ENGELS BAND. Een subtopper in opmars .Ton Engels' muziek een kruising van Zappa, Sweet D'Bus- ter, Costello, Dire Straits en Little Feat met veel aksenten laat je oren klapperen. Hij weet de invloe den uit jazzrock, funk en country zo in uitgekiende arrangementen te verwerken dat zijn muziek naar een ongekend hoogtepunt stijgt- Kortom: muziek die de pan uit- swingt. Naast Ton Engels (akoestische gitaar) bestaat de groep uit Corry Mutsaars (bas), Hub Martens (drums) en de toetsenist Collie Fransen. De TON ENGELS BAND heeft een geheel eigen styl. sterke verhalen, veel mooie woorden, veel lettergrepen in een zin en noten die niet langer duren dan 2 secon den. Op hun eerste elpee komt dit duidelijk naar voren. Of je die plaats koopt of niet, zaterdagavond kun je de TON ENGELS BAND horen en zien in Free Wheelin. De zaal is vanaf 20. uur open en het optreden be gint om ongeveer 21.00 uur. Vrydag 25 sept-: Vanavond gaan we weer eens zwemmen. Dat betekent wel dat jullie om kwart voor 6 als bij JUM moeten zijn. Na afloop een kop lek kere soep. Zaterdag 26 sept.; Vanaf 8 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder, die eens een goed stukje muziek wil horen. Zondag 28 sept.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Hallo jongelui. A.s. weekend staat de deur van „De Springplank" weer voor jullie open- Vrijdagavond voor de jeugd van 9 - 22 jaar van 19.00-21.00 uur- Deze avond wordt verzorgd door Gerard en Wiel. Zaterdagavond, voor de jeugd vanaf 13 jaar, komt disco Pearly de avond verzorgen. Van 19.00 - 22.00 uur. Iedereen is van harte weLkom- Zondagmiddag van 24.00 - 17.00 uur, eveneens disco Pearly. Nieuwe leden kunnen zich op bovenstaande tijden in. laten schrij ven. Tot a.s- ewekend. Groetjes, de leiding PEARLY TOP 10 nr. 26 1 (5) lm so glad tot be a woman - Love Inlimited- 2 (2) On the beat - B.B. J band 3 (1) Wordy Rappinghood - Tom Tom club. 4 (6) Get Up - 202 machine 5 (7) Higher the boogie - Stargard. 6 (3) Walk wright now - Jacksons 7 (4) Lady (you bring me down) - Commando res. 8 (9) Oka Okay - Pino d'Angelo- 9 (8) Your love - Lime 10 (10) P S. - Dolly Dots TIP. Salsa - Modem romance. Zaterdagavond om 7 uur en zon dagmiddag om 2 uur superdisco in de Springplank (houten gebouw achter het politiebureau). Goede disco? PEARLY. Ook het de open dag wijkgebouw Brukske zijn we er de hele dag met de discotheek! Wij willen U herinneren aan de start van de jeugdclubs per 23 september a.s. Alle deelnemers hebben intussen bericht ontvangen, bij welke club middag. -avond of -morgen, zij zijn ingedeeld. Wij wensen iedereen een bijzon der goed clubjaar toe. Het bestuur. Er is ook nu weer een kienavond georganiseerd. U weet, op deze ge zellige kienavonden is iedereen van harte welkom, ook niet-leden. (Ook kinderen met hun ouders zijn van harte welkom). We hebben deze keer hoofdzake lijk vleesprijzen van goede kwali teit en levensmiddelen, dus iets wat iedereen goed kan gebruiken- Beproef uw geluk en kom op vrijdag 25 sept. a-s. naar de gezel lige zaal Sijbers, Merseloseweg 36, Venray. De aanvang is 20.00 uur. De kaarten kosten: serie van 6 12.50; serie van 4 10,—; losse kaarten 2.50. REGIO VENAY Dinsdag 29 september a.s. orga niseert de regio Venray van de Zonnebloem een ontspannmgsmid- dag voor haar gasten, die vanaf 14.30 uur van harte welkom zijn in zaal In den Engel, Poststraat. Het is de bedoeling dat enkele medewerkers(sters) van de Zonne bloem een voordracht zullen hou den terwijl enkele gasten hebben gevraagd ook hun bijdrage te mo gen leveren- Onder het genot van een kopje koffie en een drankje hopen zij U een fijne middag te kunnen bieden- Tot dinsdag in Den Engel. De datum van de nieuwe instal lering is bepaald op 14 oktober, 14.00 uur in de schouwburg van St. Anna- Deze voor ons belangrijke instal latie zal geschieden door de korps chef van politie, de heer G. H. de Bruijn. Belangrijk omdat met deze in stallatie het 10-jarig bestaan van de Jeugdnatuurwacnt in Venray wordt ingeluisterd! Hoe we dit bestaan gaan vieren zal komende maanden worden be keken. In elk geval zullen jullie er zeer eng bij betrokken worden! Voor de nieuwkomers zal bij de installatie een film worden ver toond en als eerste aktie kun je de spreekwoordpuzzel uit de „Na tuurvriend" oplossen! Bij de installatie zijn tevens de prijswinnaars van de Courgette- kweek genodigd. Jullie ontvangen dan je verdiende prijsjes. Noteer ook alvast de eerste herfst-wande- Ling op zondag 25 oktober in de Ballonzuilbosse.n, aanvang 9-30 uur! Voor de leden van de L.V.B. worden in kringverband de vol gende cursussen georganiseerd- Klusjes in huis. De opzet van deze cursus is: de vrouw te leren kleine voorkomen de reparaties in huis zelf te kun nen uitvoeren. De L.T-S. biedt de cursisten naast uitleg ook prak tische ervaring op te doen. De cursus bestaat uit 8 lessen van 19.30-21.30 uur, gegeven op maandagavond in de LTS te Ven ray. Aanvang maandag 5 okt. In deze curuss komen aan de orde: veiligheid met electriciteit; electrische huishoudelijke appa raten; sanitair; onderhoudswerkzaamheden; hang- en sluitwerk; gebruik van gereedschappen (boormachines enz.). Tijdens de cursus kunt u zelf klei ne reparaties uitvoeren (stekkers enz.). Ook biedt de cursus de mo gelijkheid een werkstuk(je) te ma ken van hout of metaal. Met de cursisten zelf wordt definitief een programma vastgesteld. Ouderschap nu. In de vorm van gesprek en dis cussie is deze cursus opgezet voor ouders, die kinderen in de leeftijd hebben van 12 - 18 jaar, de perio de na de lagere school. Onder leiding van MevT- van der Grinten zijn er 6 bijeenkomsten in zaal Sijbers te Venray op woens dagochtend van 9-11-30 uur. Aan vang woensdag 11 november. Cursus boekhouden. De cursus bestaat uit 6 lesavon- den van 19.30-21.15 uur in zaal Sijbers te Venray op donderdag avond, aanvang 8 oktober. De cursus omvat de volgende on derwerpen: berekeningen (procenten enz.) kas-, giro- en bankboek kinderbijslag en techniek om in komstenbiljet in te vullen spaarvormen- Opgave en verdere informatie bij de secretaresse van de plaatselijke afdelingen. Dinsdagmorgen 29 september om half tien, is iedereen van harte welkom in het wijkcentrum. We gaan dan mosaïk maken van touw, potten en zaden. We gaan dit op plankjes plakken. Als het niet af komt. is dat niet erg, want over 14 dagen gaan we er mee door. Bengt u s.v.p. een schaar mee en ook graag uw restjes touw en pit ten als u ze heeft- Tot ziens. Natuurlijk is er crèche en de kosten zijn 3,wanneer u geen seizoenkaart heeft- Seizoenkaarten zijn nog te koop, dan kost een morgen 2, START VENRAY Wij zijn gestart met een meiden groep in Venray. Wij willen met elkaar praten over emancipatie, waarom wij vroeger thuis moeten zijn als meis je zijnde, waarom een jongen wel een meisje versiert, maar niet an dersom en zo zijn er vele onder werpen. Wij praten niet alleen maar we gaan oök op excursies, we bekijken films enz. We maken zelf fotoseries boekjes enz. Zo willen we ontdekken hoe al les in elkaar zit en wat eraan zou moeten veranderen- We komen iedere dinsdag en woensdag van 8.45 tot 16.00 uur bij elkaar. Als je dat ziet zitten om mee te doen en bent tussen de 17 en 19 jaar dan kun je een van die dagen langs komen op het vor mingscentrum in Venray, Bevrij- dingsweg 2a of bellen 04780-82018, vragen naar Anuschka of Lisette- Oké dan zien we wel. Hoi, Afgelopen weekend stond er geen stukje in de Peel en Maas, omdat ik vergeten was dit weg te bren gen. Mijn excuses daarvoor. Hier door waren er geen excursies. Komend weekend zijn er wel ex cursies. Zaterdag gaat Stefan in de Rouwkuilen en de Heidse Peel aan het libellenonderzoek doen. Vertrek 8.00 uur. Zondag is er een excursie naar de Griendtsveense Peel waar de ABV bij Els gehou den wordt, ook weer om 8 uur. Hoi, Marion. Oostrums toneelgroep is al weer enkele weken bezig met het in studeren van hun nieuwe toneel- speuen. Voor het avondvullende toneelspel is de keuze gevallen op een zeer goede klucht met name HET HING IN DE LUCHT, dat ge schreven is door Bert Peets. De eerste opvoering van dit to neelspel is op 8 en 9 november in het gemeenschapshuis van Oos trum. Hiernaast heeft de toneelgroep het kerstspel HET VERRUILDE KERSTKINDJE op het programma staan. Dit kerstspel wat men in studie heeft -genomen, is bedoeld voor verenigingen die hun Kerst viering houden. THEMA-AVOND C.O.C. Dinsdag 29 sept. Thema-avond C-O.C. Deze avond zal verzorgd worden door I- Janssen, die komt vertellen en demonstreren dat huid verzorging niet alleen belangrijk is voor vrouwen, maar ook voor man nen. Aanvang 3.00 uur: Antonius- straat 3a, Venray. uw Venrays weekblad Het nieuwe aktiviteitenseizoen staat weer voor de deur. Elke groe pering is druk in de weer geweest met de planning van haar aktivii- teiten voor het komende seizoen. En nu de mensen nog Om de inwoners van het Brukske te informeren over en kennis 'te la ten maken met de toekomstige ak- tiviteiten, organiseert het bestuur van het Wijkcentrum Brukske een OPEN DAG. Deze OPEN DAG vindt plaats op a.s. zaterdag 26 september van 11 uur 's morgens tot 5 uur 's mid dags in het WIJKCENTRUM KIOSK. De bedoeling van deze dag is om de bezoeker zoveel mogelijk aktief te betrekken bij de aktiviteiten diie in het komende seizoen gaan plaats vinden. Elke groepering zal zich presen teren middels een ,.doe" aktiviteit, een demonstratie of tentoonstelling, informatiestandje, intekenlijsten voor cursussen enz. Maak eens een uurtje vrij die dag en loop even binnen in de KIOSK, er zal zeer zeker ook iets bij zijn voor U. WIJKRAAD BRUKSKE In het vorige artikel hebt U zich kunnen overtuigen van het belang van een wijkraad- Maar, zo zult U zich afvragen, zal deze situatie zich ook in de toekomst kunnen hand haven? Op deze vraag kunnen wij met een volledig JA antwoorden. Door de verkiezingen zal de basis van de wijkraad steviger worden. Niet alleen doordat van overheidswege meer mogelijkheden te realiseren zijn, maar tevens doordat een ge kozen wijkraad kan stoelen op een bewustere achterban en ook dat de organisatie over het algemeen op een betere grondslag berust. De beweegredenen voor een verkiezing zijn niet zo maar ontstaan, doch berusten onder meer op een ver langen om de zaken een goede organisatie te geven. Doch niet al leen dit organisatorisch probleem speelt een rol, ook zaken als re presentativiteit, achterban, wet geving e.d. spelen een rol- Wan neer een wijkraad gekozen is, stèat ze voor dit feit- Dit wil zeggen, de mensen die beloofd hebben be paalde belangen te behartigen zul len dit ook waar moeten maken. Al gauw blijkt hier een overeen komst tussen de verkiezingen en de politiek. Nochtans heeft de po litiek geen raakvlakken met de wijkraad. Het is nu eenmaal zo dat een politieke partij in elke be langenkwestie haar standpunt in neemt. In een wijk spelen diverse belangen, die in dit geval door de zgn. „belangrenpartij" kunnen wor den aangepakt dan door een of an dere politieke organisatie die deze centralisatie niet heelt. Zo ziet U dat de wijkraad op een bepaalde wijze het politieke partijsysteem omzeilt. Ze stelt nu eenmaal haar speci fieke eisen. En die zijn evengoed in het belang van haar achterban- FIETSVOSSEJACHT Ondanks het slechte weer afge lopen zondag was de opkomst van de vossejagers goed- Iedereen kwam moe en nat terug, maar had toch plezier gehad. De resultaten waren als volgt: 1. Papa Victor 2. Lady Satana 3. Black Sabbath 4. Lady H-7 En dit is de stand in de compe titie nadat er 4 vossejachten zijn geweest: punten 1. Papa Victor 34 2. Black Sabbath 33 3- Lady Satana 31 4- Lady Pussycat 25 5. Lady H-7 22 6. Lady Pascal 17 7. Spidermike 15 8. Silvester 11 9. Flaming Star 9 10.Lady Tamara 8 Er volgen nog 2 vossej achten. Uiteindelijk zullen 5 vossejachten geteld worden. Er kan dus nog van alles gebeuren- C.A.V. WANDELTOCHT Op zondag 11 okt. gaat de CAV wandelen in Asten. Als je nadere bijzonderheden wilt hebben en je wilt mee wandelen, neem dan even kontakt op met Lady Pussycat, Pavanestraat 47, tel. 86314. VERENIGINGS T-SHIRTS EN BADGES Het heeft lang geduurd maar nu is het toch zover. De T-shirts en badges van de CAV zijn er. Je kunt ze bestellen bij Lady Delta Lima, Harpstraat 6, tel. 98546. Opgave nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6 Sierra 99, Klarinetstraat 35 Bullshit, Ouverturestraat 45 Pinky, Monikesstraat 10 Pussycat, Pavanestraat 47 Pascal, Gitaarstraat 24 Copy voor QRV (we kunnen nog heel wat gebruiken) inleveren op de Harpstraat 6. Voor vragen kunt U bellen 88546. Bye, bye en zwaai, zwaai. A.s. vrijdag 25 sept- houden wij onze eerste avondfietsvossejacht Dit is de eerste van de aankomen de drie avondfietsvossejachten. Er zijn voor iedere fietsvossejacht 10 mooie prijzen beschikbaar. Verder hebben we een mooie grote trofee 75 cm) geschonken gekregen van enkele stationnetjes. Deze wil len wij beschikbaar stellen voor diegene die in deze drie vosse jachten de meeste punten behaalt. Voor diegene die vrijdagavond' de vos het laatste vindt, hebben we nog een extra prijs ter beschik king. Zorg dat jullie verlichting aan de fiets voor 100% in orde is en zorg tevens voor een goede zak lantaarn- De volgende data zijn: 23 oktober en 8 november. Mededelingen: Zaterdagmiddag organiseert het R.J.C. een spellenmiddag voor de jeugd. Nu hebben ze ons gevraagd of wij stand by kunnen zijn met 7 mobieltjes en een basisstation. Ook aan dit verzoek zullen we graag voldoen. Gradje Artois en Linke Loet hebben op 30 aug. j-1. in Lith tij dens de internationale bak- en transportfietsenrace de 13e plaats behaalde van de 110 deelnemers. Volgend jaar hopen zij op een nog betere klassering- Ook willen Gradje Artois en Linke Liet de Bullshit nog bedanken voor de as sistentie die hij 2 dagen verleend heeft bij deze bakfietsenrace. Tokkelen Langzamerhand naderen we de datum dat Lady Krullebol en Ta- ranta gaan beginnen aan hun tok kelen. Een maandenlange voorbe reiding is hieraan voorafgegaan. Zowel van de zijde van tokkelaars, van het Lourdescomité en de Fox Hunter. Van de zijde van het Lour descomité hebben wij een zeer goede medewerking ondervonden bij de voorbereiding van dit tok- kelgebeuren. We hebben rondom dit gebeuren een programma sa mengesteld, hetwelk men t-z.t. in dit blad kan lezen- De programma boekjes zijn deze week op ver schillende plaatsen in Venray te koop. Op dit programmaboekje staat een nummer, waarop een draagbare t.v. te winnen is. Dit hele tokkelgebeuren vindt plaats in café 't Huukske aan de Langstraat/hoek Paterslaan in Venray. Op dinsdag 6 oktober wordt het werelduurrrecord! tokke len officieel geopend door drs. J. H. L. A. Janssen, directeur Stich ting Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Zondagmiddag 18 okt. om 12.00 uur hopen we dit gebeuren feestelijk af te sluiten. Zijn er nog vragen, dan kunnen jullie altijd terecht bij het bestuur. Opgave nieuwe leden: Taranta: tel. 84876; Lady Kotex: tel. 87854. Eikenlaan 26- boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Lourdescomité afd. Venray KOLPORTAGE De gemeentelijke kollektekalen- der wijst deze lopende week toe aan het Prinses Beatrixfonds. Vol gende week is vrij en dan gaan onze kolporteurs/trices weer op pad met steunkaarten ten bate van het Lourdes Liefdewerk. Enkele medewerkers hebben hun route al afgewerkt, maar op sommige plaat sen wordt nu begonnen. We hopen dat ook dit jaar deze aktie ten bate van de zieke/gehandicapte medemens weer goed zal worden. We willen ons eerste lustrum (de afd- Venray bestaat thans 5 jaar) vooral bestemmen om zoveel moge lijk zieken een gratis Lourdes-reis aan te bieden. Zieken kunnen ook worden opgegeven bij onze kolpor teurs/trices. TOKKELEN Er is de laatste weken heel wat totstand gekomen- De organisato ren: Fox Hunter en het Lourdes comité werken in een zeer goede harmonie' naar het grote gebeuren, dat op dinsdag 6 oktober a.s. om 20.00 uur van start gaat in café 't Huukske, Paterslaan, hoek Lang straat. Lady Krullebol en Taranta starten dan met hun werelduur recordpoging van 280 uur- Inmiddels zijn de programma boekjes gereed; de raamaf fiches kan men hier en daar al zien han gen. Het programma voor dit 12 dagen durende schouwspel is klaar. Er is voor elke avond wat ge organiseerd rond dit tokkelgebeu ren- De bezoekers kunnen dan ook volop aan hun trekken komen. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkrroep Venray In 1979 werden meer dan 100.000 fietsen als gestolen opgegeven bij de politie, maar aangezien de mees te mensen de diefstal al niet meer opgeven, schat men het werkelijk aantal op een half miljoen! De ENFB heeft een plan ontwikkeld dat in deze treurige toestand ver andering kan brengen- Wat doe je, als je de fiets niet ge bruikt? De fiets op sloi zetten na tuurlijk en het liefst stallen in huis of in een fietsenstalling. Hoewel veel fietsenstallingen te commer cieel zijn opgezet, juicht de ENFB het opzetten hiervan, zeker in het kader van projekten voor werk lozen, toe: elke stalling is er één. Als fietsen geïdentificeerd kun nen worden, kan er minder ge knoeid worden met de verkoop van tweedehands fietsen en dat scheelt al een stuk. De framenummers van fietsen zouden centraal opgeslagen moeten worden en de koper van een fiets moet dan een eigendoms bewijs vragen waar alles op staat. Bovendien moeten veel meer ge dupeerden de diefstal aangeven. Verder stelt de ENFB voor een landelijke werkgroep op te rich ten die het probleem van de fiet sendiefstal gaat onderzoeken en de uitvoering van de sloten eens on der de loep gaat nemen. En wel licht zou het de moeite waard zijn om bij de politie een recherche team voor de zwarte fietsenhandel op te richten. Voor meer informatie: Echte Ne derlandse Fietsersbond afd- Venray, Mambostraat 148, tel- 87494. MOTOMODELVLIEGCLUB „DE PIONIERS" - VENRAY Aansluitend aan de tentoonstel ling van zaterdag en zondag 19 en 20 sept. j.l. organiseert de Motor- mcdelvliegclub „De Pioniers" a.s. zondagmiddag 28 sept. een model vliegdemon st ra tie- Deze zal gehouden worden op ons mini-vliegveld aan het Hoog- riebroek, gelegen aan de Simne- straat, Oirlo. Vanaf de Horsterweg (oude provinciale weg) tussen Leu nen en Castenray zal d-m.v. borden de weg naar het vliegterrein aan gegeven wórden- Aanvang van de demonstratie is 13.30 uur. Er zal een keur van modellen het luchtruim kiezen, vanaf een beginnersmodel tot de meest ge- avancheerde schaalmodellen, o.a- een Eagle F 18, een Nortrop F 16 met een turbinemotor; daarnaast meermetorige modellen en model- helicopters en enkele vliegende ta pijten. Als de weersomstandigheden het toelaten zal er ook een echt vlieg tuig deelnemen, dat enkele kunst- vluchten boven ons veld zal uit voeren. Het toestel is een Fokker old-timer, waarvan er nog maar drie in Nederland zijn. Wij hopen, dat heel veel mensen, welke woonachtig zijn in de ge meente Venray, van deze gelegen heid gebruik maken om kennis te nemen van deze interessante vrije tijdsbesteding. Tijdens deze demonstratie-mid dag is er gelegenheid om informa tie over deze hobby te verkrijgen bij de informatie-stand- De demonstratie is bedoeld voor jong en oud en is geheel gratis. Bij slecht weer zal de demon stratie verplaatst worden naar een nader bekend te maken datum.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11