Ernstige kritiek op gang van zaken in Venrays Jeugdsoos Free W lieelin De Wetleling AGENDA JAPONNEN IN UW STIJL SCHOOLFOTO VAN VROEGER 63 FIOM start weer met praatgroepen voor alleenstaande ouders Missionarissen op vakantie OVERMATEN I rans van de Kamp Financieringen Volvo leasing is voordelig PEEL EN MAAS ook üw krant In niet mis te verstane bewoor dingen heeft de- heer Gerard Kruvjsen, als vader van regelma tige bezoekers en tevens vrijwil ligers van „Free Wheelin", in een open brief zijn gram gespuid over de huidige gang van zaken in dit jongerencentrum aan de Hoender- straat 10. Hij stelt, dat reeds jaren „de soos" wordt bevolkt door een „harde kern" van overjarige teeners van het mannelijk geslacht, die .tekent voor een belangrijk deel van de bieromzet. Deze groep zou vol gens hem door ontolerant gedrag en pesterijen andere groepen ver re houden. En dat, zo zegt de heer Kruijscn, terwijl Venray's gemeenteraad het goede streven van dit centrum honoreert met geld voor beroepskrachten, dure verbouwingen en het onderhoud van het pand. Ondanks het optreden van, wat Kruijsen „de harde kern" noemt, ontstond er door behoefte aan een eigen home, een nieuwe groep jeug dige bezoekers. Deze profiteerde, niet alleen van de mogelijkheden, nam ook in groten getale deel aan vrijwilligerswerk. Deze ontwik keling werd evenwel door de „har de kern" met argusogen bekeken. MARKTONDERZOEK Omdat het gewenste aantal be zoekers niet werd bereikt, trok het bestuur twee part-time beroeps krachten aan die met (niet geheel begrepen) marketing-technieken „de markt1' onder de loupe namen. Het besluit viel: de groep jongeren, die er nu komt, moet verdwijnen en een grotere groep andere jonge ren moet worden geworven. Volgens de briefschrijver wordt de huidige groep jongeren voor namelijk havo en vwo scholieren er met besliste en harde hand uitgewerkt. En de muziek, welke thans wordt gebracht, wordt geacht geconsumeerd te worden door wer kende en werkloze jongeren en leerlingen van mavo, lts en huis houdschool. WENSEN De open briefschrijver vraagt zich af waar de funktie blijft van het open jongeren centrum waar van het gebouw ruimte genoeg biedt om ook voor anderen wat te organiseren op andere dagen. Tot slot wenst hij op korte ter mijn herziening van het beleid en in geval van falen, onmiddellijke stopzetting van het verstrekken van overheidsgeld voor de exploi tatie. Daarnaast wenst hij, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de behoeften van Venray's jongeren en een inventarisatie van de moge lijkheden/voorzieningen zowel in de commerciële als in de hiet commer ciële sector. GOLFBEWEGINGEN Omdat de gemeente inderdaad mèt steun van het ministerie van C.R.M. geld steekt in Free Wheelin, hebben wij het commentaar van de gemeente gevraagd. Hier werd ons medegedeeld, dat in het jeugd- en jongerenwerk voortdurend sprake is van golfbe wegingen. Steeds opnieuw is het zaak om in te springen op nieuwe wensen en behoeften. Ook Free Wheelin heeft deze ups en downs in het verleden al enkele malen doorgemaakt. In overleg met de gemeente is steeds gezocht naar nieuwe wegen. Tot ongeveer twee jaar geleden draaide Free Wheelin zeer goed onder leiding van een beroeps kracht. Mede door aktiviteiten van commerciële instellingen (d.o. dis co's) liep de belangstelling van de jongeren voor het open jongeren centrum terug, met gevolg: minder inkomsten, dus minder aktiviteiten en nóg minder belangstelling. ANDERE INTERESSES Na dit te hebben geconstateerd is de gemeente met het bestuur van Free Wheelin aan tafel gaan zitten om in het kader van de Welzijns planning (deelplan jeugd- en jon gerenwerk) samen te zoeken naar andere meer aanspreekbare vormen voor het open jongerenwerk. Duidelijk werd gekonstateerd, dat de tegenwoordige 15/16 jarigen an dere interesses hebben dan jonge ren van die leeftijd enkele jaren geleden hadden. Bovendien kunnen de jongeren door hun mobiliteit Kiezen uit veel meer al of niet commerciële ak tiviteiten dan enkele jaren geleden het geval was. De betrokkenheid van deze leef tijdsgroep bij het werk van Free Wheelin lag thans aanmerkelijk minder. Er waren dus ook minder vrijwilligers. SPLITSING VAN AKTIVITEITEN Om hierin verandering te bren gen werd gedacht aan een splitsing van aktiviteiten. Een kleine groep zonder beroepskracht zou elkaar kunnen treffen in de z.g. „oud bouw" van het pand Hoendeistraat 10, terwijl in de „nieuwbouw" mm of meer een aktiviteitencentrum met een beroepskracht zou kunnen komen. De gemeente was bereid hieraan mee te werken. ANDERE DOELGROEP In het werkplan van Free Wheel in heeft men echter voor een an dere doelgroep gekozen, n.l. die van jongeren, werkzoekenden, lager ge schoolden etc. Hoewel de gemeen te hiertegen een waarschuwende vinger heeft opgestoken, is zij voor lopig akkoord gegaan met de door Free Wheelin voorgestelde opzet. In de praktijk blijkt nu dat in derdaad andere jongeren (met na me scholieren) zich buitengesloten voelen. De gemeente stelt, dat in het ge bouw qua ruimte en tijd meer ge daan kan worden dan aktiviteiten vcor slechts één doelgroep. Het is echter een zaak van Free Wheelin zelf om dit waar te maken. Afgesproken is, dat na een half jaar de zaak opnieuw zal worden bekeken aan de hand van ervarin gen. In november a-s. is het half jaar voorbij. Dan zullen gemeente en bestuur van Free Wheelin zich nader beraden over de verdere in vulling van het werkplan van Free Wheelin. Worden in Venray de beste varkens van Nederland gefokt In Nederland is voor 't eerst in de geschiedenis 'n merken- toets gehouden. Aan deze vergelijking namen de groot ste fokkerij-groeperingen van Nederland deel. Uit de eerste berichten lijkt het Varkensonderaoekcentrum Nieuw Dalland dat in Merselo is gevestigd de betere, zo niet de beste yarkens van Neder land te fokken. Uitgebreide rapportages van deze vergelijkng zullen bin nenkort in de vakbladen ver schijnen. De Fiom is een instelling, die zich bezig houdt met hulpverlening o.a. aan alleenstaande ouders. Alleenstaande ouders kunnen zijn: niet gehuwde moeders/vaders, ou ders van wie de partner is over leden, gescheiden ouders. De laatste jaren komt het één oudergezin steeds meer in de be langstelling, omdat hun aantal enorm is toegenomen. Via boeken en tijdschriften, radio en t.v. wordt er regelmatig aandacht aan besteed. We weten langzamerhand allemaal wel dat het alleen-zijn op zich al moeilijk is en we hoeven maar te luisteren naar mensen, die alleen staan voor de opvoeding van de kinderen, om te weten wat voor een opgave dat is. Alleenstaande ouders kunnen erg veel aan elkaar hebben door met elkaar te praten; naar elkaar te luisteren; door er varingen over en weer uit te wis selen. Daarom start de Fiom binnenkort weer met praatgroepen. De groepen komen in principe 2 uur bij elkaar en dat 10 keer. De gespreksonderwerpen worden door de groepsleden zelf gekozen en zijn ral gevarieerd. Tot nu toe kwa men o.a. aan bod: Het alleen op voeden van de kinderen; het ver werken van het alleen zijn; het zoeken naar een nieuw evenwicht; het zoeken naar een nieuw pers pectief; de voor- en nadelen van het alleen beslissingen moeten ne men. Iedere groep wordt begeleid door twee personen. Tot nu toe werd de begeleiding verzorgd door medewerkers/sters van de Fiom, maar de Fiom streeft ernaar om ook alleenstaande ouders in de be geleiding te betrekken. In Noord-Limburg gaan op twee plaatsen groepen van start n.l. in Venlo en Venray; in Venray ge beurt dit in samenwerking met het alg. maatsch. werk. Het zullen dag- en avondgroepen zijn, waardoor het voor de mannen en vrouwen die overdag werken of om de een of andere reden niet kunnen, mogelijk is om 's avonds mee te doen. Opgave tot deelname as mogelijk tot 26 september a.s. en kan zich telefonisch, persoonlijk of schrifte lijk aanmelden: Voor Venlo: Fiom Limburg, Heutzstraat 22a, Venlo, tel. 077-48507. Voor "Venray: Maatschappelijk Werk, Bergweg 4 Venray, tel. 04780-83100 's mor gens tussen 9 en 1 Ouur. Of Fiom Limburg, Heutzstraat 23a, Venlo, tel. 077-48507. Of Fiom Limburg, Rechtstraat 5a, Maastricht, "tel. 043-14856. Zoals de voorgaande jaren organi seert ook dit jaar het Zes-dekenaal Overleg van Noord-Limburg, in het bezinningscentrum St. Jozeflaan 56 in Smakt-Venray, een reünie voor alle missionarissen op vakantie: paters, zusters, broeders, pastoraal werken den. Wie een van deze mensen te loge ren heeft, wil hen attent maken op de ze reüni of haar/zijn naam en adrs opgeven aan aalmoezenier Jan Peters Wanssumseweg 6, Geysteren, telefoon 04784-1253. Vanzelfsprekend zijn er voor de mis- mionarissen zelf geen onkosten aan deze reünie verbonden. Zij zijn die dag te gast van het Zes-dekenaal Overleg. De reünie heeft plaats op woensdag 14 oktober van 14.30 tot nó het avondeten rond 18.00 uur. Zoekaktie naar twee kinderen Zaterdagavond omstreeks 12 uur werd bij de politie gemeld dat sinds 5 uur s' middags de 14 jarige K. en de 8 jarige B. spoorloos verdwenen waren. Een door de familie gehouden zoekaktie in het Brukske en meer in het bijzonder in de omgeving van de Wagnerstraat en Verdistraat, leverde geen resultaat op. Ook werd een aantal 27 Mc-ers ingeschakeld maar ondanks de inzet van de poitle, de buurtbewoners en de 27 MC-ers ble ven de kinderen onvindbaar. Zondagmorgen omstreeks kwart over negen kwam bij de politie de melding binnen dat de kinderen terecht wa ren en verbleven bij een familielid wonende in Lelystad, waar zij zater dagavond waren aangekomen. Waar om niet reeds toen kontakt werd op genomen met de verontruste ouders, is niet helemaal duidelijk. Zeker is dat er nu uren van spanning zijn geweest; dat het zoeken honderden guldens heeft gekost, terwijl op het moment dat hier de politie werd in geschakeld, de 2 kinderen reeds in Leystad waren gearriveerd. Diefstal van 5300 Vanuit een garage aan de Plataan straat verdween donderdagmidag 'n mapje waarin 5300,2 postcheques ter waarde van 200 gulden en 2 che queboekjes. Tijdens de schaft van het personeel ging wel de bel over welke aangeeft wanneer iemand voorrijdt voor benzine. Het schaftende personeel dacht dat kinderen van de garage houder aan het spelen waren en dat daardoor de bel overging. Toen het personeel toch ging kijken liepen 2 personen uit de garage en reden weg in een bruinkleurige Saab personen auto. Het onderzoek in die zaak wordt door de recherche gevoerd. Gloednieuwe brom fiets in de prak Een 16 jarige bromfietser uit Oos trum reed op zijn verjaardag voor het eerst op zijn gloednieuwe bromfiets over de Randenrade. Vermoedelijk door onervarenheid reed hij tegen een hem tegemoetkomende auto. Een zwaar beschadigde bromfiets was het resultaat. De auto werd licht bescha digd. De onfortuinlijke bromfietser liep geen noemenswaardige verwondingen op. Aan verwondingen overleden Zondagmorgen overleed in het Ven- rayse ziekenhuis de 57-jarige Peter Kerff, wonende in het gezinsvervan gende tehuis De Laterije aan de ver wondingen die hij opliep bij een verkeersongeval op 7 september j.l. Auto tegen pony Een autobestuurder afkomstig uit Helmond ree dover de Puttenweg. Ondanks remmen kon hij een botsing met een overstekende pony niet voor komen. De auto werd zwaar bescha digd terwijl de pony enkele verwon dingen opliep. De pony was eigendom van een inwoner van Ysselsteyn. Wilde achtervolging in 't Brukske Een Venrayse politiepatrouille zag nabij het winkelcentrum Brukske een auto met vol gas wegrijden. Omdat de laatste tijd in Venray nog al wat meldingen binnenkomen van inbraken en diefstallen, dacht de bemanning het nodig een achtervolging in te zet ten, teneinde de identiteit van de be stuurder te kunnen vaststellen. Met hoge snelheid reed de auto de par keerplaats nabij de flat aan de Bach- straat op. Daar kon de auto worden klemgereden, slechts even, want de bestuurder gaf vol gas, wrong zich tussen een geparkeerde auto en de surveillance-auto, welke beiden be schadigd werden. Bij dat overhaast rijden werd nog een derde auto be schadigd. Bij de friturezaak in het Brukske kon de auto voor de tweede keer klemgereden worden. Nu kozen de bestuurder en twee inzittenden het hazenpad waarop de politie een waar schuwingsschot loste. Dat was voor twee vluchters het moment om zich met de handen omhoog over te ge ven. De derde kon later in de nacht worden aangehouden. In de atuo werden aangetroffen: flesjes bier, pakjes sigaretten en verf- borstels, welke goederen van een diefstal in Venray afkomstig bleken te zijn. Het drietal werd ingesloten. Na verhoor en aanzegging dat proces ver baal zal worden opgemaakt, werden ze in de loop van zondag vrijgelaten In de commissie voor openbare werken werd de vraag aan de orde gesteld, of de gemeente de koop overeenkomsten moet wijzigen. Met name de clausule „onder- of boven- maat wordt niet verrekend". Aanleiding tot deze vraag was een request van een inwoner uit Merselo, die 600 m2 grond van de gemeente gekocht had Later bleek dat hij 15 m2 minder gekregen had. Ondanks de genoemde clausule, vroeg hij alsnog om terugbetaling. De commissie voelde er niet veel voor. Men wilde zelfs geen percen tage vaststellen om bij „extreme gevallen" toch nog tot verrekening te kunnen overgaan. De oppervlaktematen welke de gemeente hanteert zijn die van het kadaster. Dat er vroeger niet met die nauwkeurigheid gemeten werd, zoals thans mogelijk is is een risico, zowel voor koper als ver koper. van 17 t/m 24 september 1981 Donderdag 17 sept.: 19.00-21.00 VC Rpoy tr. 21.00-22.30 Manual tr. Vrijdag 18 sept.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 SVCBiDoumar 20.30 SVCB 2—Koetshuus 21.30 FCPR—de Wetteling 22.30 HentoGemeente Venray Zaterdag 19 sept.: 10.00-19.00 Volleybaltoernooi VC Rooy. Deelnemende teams dames: Valuas VC Meterik, Torpedo, Con- ccrdia, Activia, Explosie, Flamin go's, Hovoc, VC Rooy. 21.00-22.00 Mapual Handbalwed- strijd Zondag 20 sept.: 10.00-19.00 Volleybaltoernooi VC Rooy heren. Deelnemende teams: Lyceum, MVC, Concordia, Ativia, Satunnus, Weredi, Van Houten, VC Rooy, Explosie. 20.00-22.00 Batu Badaun. Maandag 21 sept.: 18.00-21.30 VC Rooy tr. 21.30-23.30 N.C.B. Dinsdag 22 sept: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 23 sept.: 18.30-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZW de Wetteling Donderdag 24 sept.: 19.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-22.30 Manual tr. Bedrijfsbrandweer- wedstrijden Al tien jaar lang is Rank Xerox een dag per jaar „Renkhuizen"; en dat is als de bedrijfsbrandweer Phoenix van Rank Xerox de niet meer weg te denken bedrijfsbrandweerwedstrijden organiseert. Vanuit Zeeland (voor de eerste keer) Noord Brabant en Limburg kwamen 11 bedrijfsbrandweerploegen zich me ten voor de hoogste eer, want, mee te mogen doen aan de wedstrijden bii Rank Xerox wordt nog altijd ais een grote eer beschouwd. Een trotse kommandant van Phoe nix, Gerrit de Groot, is altijd blij als het laatste onderdeel van de wed strijden goed is verlopen. Dat het dit maal een uur later werd dan was aangekondigd, lag zeker niet aan hem. Hij was van oordeel dat een aantal ploegen toch te gemakkelijk gekeken hadden naar de opdrachten- Het was voor het gehele ingezette personeel van Rank Xerox een ver moeiende dag geweest; men kreeg van de brandweermannen voor die in zet een welverdiend applaus. Van de Lee, voorzitter van de jury, was blij dat bij deze wedstrijden eens voor een andere opzet is gekozen. Voor de bevelvoerders was bij deze oefening nog veel te leren. Specta culair kan zeker worden genoemd de „rode draad 9 brandweerlieden in een Volvo 343 en dat vergde de no dige stuurmanskunst van de bestuur der. Aan mevrouw Stierman was de eer om de prijzen aan de winnaars uit te reiken. Eindrangschikking: 1. Pechiney, 2. Philips Weert en 3. Thibodraad. Beste bevelvoerder Océ Andeno; beste aan- valsploeg Pechney; beste ordenans Philips Weert; beste waterploeg Ha- téma Helmond; beste slangenploeg Philips Weert; beste pompbediende IBC; beste rode draad was voor de poeg van Philips Weert, terwijl de publieksprijs aan Hatéma Sittard werd toebedeeld. De rode lantaarn-prijs werd toege kend voor de autoralley aan de ploeg van Océ Andeno. UW EIGEN STIJL IS MODE In het actuele modebeeld is einde lijk (en terecht!) weer een ruime plaats ingeruimd voor de klassiek- elegante chemisier- japon. Modieus door de exclusieve dessins als cash mere en jaquard, superchique door de geraffineerde kleurstelling en pure, soepele stof fen. Japonnen met een slankvallend, soepel silhouet door subtiel aan- gerimpelde rokken, of juist gladde plooiroldcen. Japonnen van allure, voor vrou wen met (üw) stijl. WINKELEN INEEN PERSOONLIJKE SFEER Grotestraat 73Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray, Weert. VOLKEL FIETSTOCHT Zondag 20 september a.s. wordt voor de derde achtereenvolgende keer de Volkelfietstocht gehouden. Vanuit Noord Limburg en Zuid- Oost Brabant fietsen vele honder- dien mensen naar Volkel. „Brabant én Limburg .tegen kern wapens". De fietstocht, en voor het eerst dit jaar ook een voet tocht uit Deume, worden georgani seerd door de diverse plaatselijke vredeswerkgroepen. Deze werk groepen hebben ingezien dat een bundeling van de strijd voor vrede en tegen de kernbewapening één kracht vormt. We roepen iedereen op om zon dag mee te gaan fietsen naar Vol kel of om mee te gaan met welk ander vervoermiddel dan ook. De leuzen zijn: Geen kernraket naast ons bed. Geen kruisraketten in Volkel. Volkel atoom vrij Stop de neutronenbom. Iedereen weet zo langzamerhand heel goed dat de neutronenbom en de kruisraketten op een toekomstig slagveld gebruikt gaart worden. Dat toekomstig slagveld zal Europa zijn, dus ook Nederland, Brabant, Lim burg, Volkel en De Peel. We vertrekken zondagmorgen vanaf het Schouwburgplein in Ven ray om 9.15 uur. Voor de mensen die zich onderweg aan willen slui ten: De route verloopt als volgt: Schouwburgplein richting Hoge Beek, Beekweg, Midden Peelweg, Rips en zo verder. Rond 13.00 uur worden we in Uden verwacht, daarna fietsen we gezamenlijk naar de vliegbasis Volkel, waar petities zullen worden overhandigd. Weer terug in Uden volgt een optreden van Gerard van Maasak kers, Links Anders (cabaret), Schuilkeldercabaret. Peddelpush en poppentheater Benk Janssen. Er zijn ook toespraken. Eén van de vrouwen uit Noorwegen die de Vredesmars 1981 mee organiseerde, komt spreken!! De gezamenlijke Venrayse V redes werkgroepen GESLAAGD Geslaagd te Nijmegen voor doc toraal examen geneeskunde de heer Luc Pop. Pr. Beatrix-fonds 25 jaar voor elkaar De geschiedenis van. het Prinses) Beatrix Fonds begint in 1956. In dat jaar treft een epidemie van kin derverlamming ons land. Het aantal slachtoffers bedraagt ruim 2200, voor het merendeel kinderen. Het Fonds biedt nog steeds hulp aan de door polio getroffen mensen. In 1962 breidde de hulpverlening zich uit naar spina bifida patiënten (de zgn. open rug), mensen met mul tiple sclerose, spierdystrofie, ziekte van Huntington, andere aanverwan te spierziekten en sinds kort de ziekte' van Parkinson. In de kollekteweek van 21 t.m. 27 september viert het Prinses Bea trix Fonds zijn 25-jarig bestaan. Het Prinses Beatrix Fonds krijgt extra steun van radio en televisie, die ook willen helpen om dit Fonds in de toekomst de gelegenheid te geven de onder zijn doelstelling vallende gehandicapten te helpen. Vele helpende handen zijn er no dig bij het doorgeven van de hulp aan hen die daarop rekenen. Doel u dit jaar eens wat extra in de kollektebus of zakjes en komt U deze niet tegen, dan is er de girorekening 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds te 's-Graven- hage. Dan wordt het echt 25 jaar voor elkaar. Ook kunnen wij nog kollektrices gebruiken, die één uur willen kol iekteren in die week. Voor méér informatie kunt U bellen: Mevr. Giliam, tel. 83071; Mevr. Staal, tel. 81348; Mevr. Rienhuis, tel. 83062. Plaatselijk Komité Venray BEL 87575 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen: Bloemen, Schraven, Franken, Lankveld, Wittgen, van Thiel, en de Muinck Keizer A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol- gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar C. VAN GEMERT, telefoon 80700 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. W. VAN NUNEN telefoon 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4,.Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend uitsluitend via "de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 VENRAY I VOLVO I openbare bibliotheek venray Een foto van de schoolkinderen van KI. Oirlo, de Molenhoek, en van het Schoor, gemaakt in Oirlo in 1921. Inde onderste rij van links naar rechts: J. Duijf, Grada Verstegen, M. Duijf. 2e rij: Fr. Verstegen, M. Verste gen, H. Verstegen, Marie Classens, M. Classens, J. Classens, G. Clas sens, P. Classens, J. Classens, Mane Geurts, G. Classens, Th. Geurts, J. Thijsen, Marie Classens, C. Thijsen. 3e rij: P. Verstegen, Gon Verste gen, Dien Hermkes, Antoinet Herm- kes, Marie Hermans, Marie Spreeu- wenberg, Grada Ophey, Tonia Vo- gelzangs, An Joosten, To Thijsen, Ida Roelofs, Mien Heidens, Marie Rongen, Gon Thielen, Han Heidens. 4e rij: Juf de Pontie, Meester Verbeek, H. Spreeuwenlberg, C. Spreeuwenberg, M. Linskens, J. Hermans, L. Ophey, J. Ophey, H. Ophey, K. Joosten, M. Roelofs, Th. Heidens, G. Thielen, H. Heidens, Meester Peters en Vollenberg. 5e rijJ. Roelofs, A. Hermkes, A. Hermans, H. Hermans, Fr. Vo- gelzangs, J. Heidens, H. Peetérs, J. Philipsen, Th. Strijbos, J. v. d. Wa ter. Afd. voor volwassenen Julianasingel 33 Afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32 Venray - Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de romans voor de afdeling voor volwassenen: Frank B. Het pasoport. Een jon ge Duitse prins raakt door zijn deelname aan de vooroorlogse verzetsbeweging in Nazi-Duits- land in moeilijkheden. Gardner, J. Het Nostradamus verraad. Een medewerker van de British Intelligence tracht een complot tegen Himmler te ont rafelen, mede aan de hand van de voorspellingen van Nostrada mus. Graaff, B. J. W. de Het groene mutsje. Tijdens het stadhouder schap van Willem V raakt een meisje uit de moreel vervallen regentenstad verliefd op een pa triot. Haimon, Paul ps. van L. C. W. Laug^ Het landgoed Soli- tudo. Het leven van een familie die op een oud landgoed woont. Highsmith, P. De roep van de uil. De relatie tussen een ge scheiden man en een vrouw wordt bedreigd door haar ja loerse vriend. Konsalik, Heinz. G. ps. van H. Günther. De tien comman do's. Een groep Duitse comman do's krijgt opdracht Stalin te vermoorden om zo het verloop van de Tweede Wereldoorlog te beïnvloeden. Maupassant G. de. Ons hart. De romantische liefde van een rijke jongeman voor een zeer kokette vrouw uit de mondaine kringen in het Parijs aan het einde van de 19e eeuw. Nijenhuis B. De tornado. Drie mensen die elk een groot ver driet te verwerken hebben zijn samen in een boerderij in Frank rijk als een tornado losbreekt; daardoor worden zij gedwongen zich opnieuw op God en op de zin van het leven te bezinnen. Spencer S. Onvergankelijke lief de. Een ongelukkige jeugdliefde waardoor een adolescent in een psychiatrische inrichting belandt blijft zijn verdere leven op dra matische wijze beïnvloeden. Visser-Roosijdaal J. De erfenis. De familiegeschiedenis van vier generaties herleeft als het ware, als een jongeman in Noord- Holland! een dorpshuis erft, waaraan hij dierbare herinne ringen heeft. Met grote letter gedrukt.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3