uk WIJKRAAD BRUKSKE ebberink VAMOS A VEF KERKELIJKE DIENSTEN DERDE ORDE Open-dag bij Vliegclub Goch Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Gastenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen pa/tunette#3 Vorige week berichtten we over het belang van het goed funktio- neren van een wijkraad. Om dit nu in de praktische zin te kunnen verantwoorden willen we deze week een aantal .praktische raakvlakken van de wijkraad demonstreren. Op welke gebieden kan een wijk raad nu van belang zijn vqor de bevolking? Ervaringen uit het ver leden en verwachtingen voor de toekomst: Het postagentschap moet door winkelsluiting en andere fac toren het Brukske verlaten. De wijkraad ijvert ervoor om dit te behouden. De rondweg. Een probleem op zich. In de wijkraad houdt de ver- keerscommissie zich o.a. bezig met dit probleem. Het weren van ge parkeerde vrachtwagens, de snel heidsovertredingen, de uitritten, de verhoogde vluchtheuvel, het waren allemaal verkeersproblemen in de wijk. Het verkeersbeleid van de ge meente werd ondermeer ook be- invloed door de argumenten van de bewoners, gemanifesteerd in de verkeerscommüssie. Verder werd er dit jaar een pri ma geoutilleerd gebouw midden in de wijk gebouwd, het wijkcentrum. Eens zal dit gebouw gegroeid zijn tot het sociale en maatschappelijke hart van de wijk. Niet in de laat ste plaats dankzij de wijkraad. De informatie naar de bewoners: het huidige „informatiebulletin''. Ook een inspanning van de wijk raad. De Milieukwestie, we willen alle maal graag onze wijk leefbaar hou den. De recreatie, een belangrijk onderdeel van het wijkgebeuren, met niet alleen tijdens de carna valsdagen rijkelijk vertier, maar ook door het jaar. bruisende akti- viteiten in onze wijk. Tenslotte de problemen met ons winkelcentrum, waaraan de wijk raad tevens de nodige tijd besteedt. U ziet dat een wijkraad niet zit te wachten op werk. Het werk biedt zich aan en het is aan ons allen om het aan te pakken. aktie aktie Op zaterdag 26 september van 11-5 uur is er in het wijkcentrum KIOSK in het Brukske een „ak- •tieve" OPEN DAG. Iedere groepering (Pioniers, Huis- vrouwenkontakt, Rekreatiegroep, etc.) zal door middel van „doe1' aktiviteiten U laten zien wat er zoal in de Kiosk gaat gebeuren in de toekomst. Komt U die dag vrijblijvend eens een kijkje nemen? Het nieuwe aktiviteitenseizoen staat weer voor de deur. Elke groe pering is druk in de weer geweest met de planning van haar aktivitei ten voor het komende seizoen. En nu de mensen nog. Om de inwoners van het Bruks ke te informeren over en kennis te laten maken met de toekomstige aktiviteiten, organiseert het bestuur van Wijkcentrum Brukske een open dag. Deze OPEN DAG vindt plaats op zaterdag 26 september a.s. van 11 - 5 uur in het Wijkcentrum Kiosk. De bedoeling van deze dag is om de bezoeker zoveel mogelijk aktief te betrekken bij de aktiviteiten die in het komende seizoen gaan plaats vinden. Elke groepering zal zich presen teren middels een „doe" aktiviteit, een demonstratie of tentoonstelling, informatie-standje, intekenlijsten voor cursussen enz. Maak eens een uurtje vrij die dag en zwerf met de joekskapel, die 'dit gebeuren op komt luisteren, langs de diverse stands. Er zal zeer zeker iets bij zijn voor U. Woensdag 23 september maand vergadering in Het Schuttersveld. Na de Eucharistie-viering die om half 8 begint zal de heer Bouman uit Venlo, die onlangs is benoemd tot voorzitter van het landelijk be stuur ons een en ander komen ver tellen over zijn taak in, en de be tekenis van dat landelijk bestuur, en- in verband daar mee met zijn visie in het algemeen van het rei len en zeilen van de derde orde in Nederland. Wegens de zeer grote belangstel ling met het Pinksterweekend heelt de vliegclub Goch-Asperden beslo ten een 2e OPEN DAG te organi seren, en wel op 19 en 20 septem ber. Het programma begint om 10 uur 's morgens en eindigt om 7 uur. Er worden zweefvluchten zowel per lier, als achter een motorvlieg tuig gedemonstreerd. Kunstvluchten worden vertoond, motorzwevers 2 ipersoons, een sportvliegtuigen 4 persoons vliegen de gehele dag rondvluchten. Ook zweven kunt U zelf eens meegenieten. Volledige inlichtingen over de huidige sportvliegerij worden aan U verstrekt. Ook zal er een biertentje staan, en wordt er koffie met gebak ge serveerd, films vertoond, gegrilld enz. Als nu het weer ook nog mee zit, hopen wij U prettige dagen te kunnen aanbieden, met veel varia tie, zodat ook deze een leuke her- finnering zal zijn en blijven. U kunt ons bereiken vanaf Ne- dérland ,via Bergen, Siebengewald, Goch. In Goch aangekomen gaat U meteen linksaf de rondweg op tot aan het stoplicht waar U voor links moet rijden, richting Asperden. Aan de linkerzijde ziet U dan reeds het vliegveld liggen. Hoewel we als sinds jaar en dag het standpunt huldigen, dat alleen jubilarissen met minstens veertig jarig dienstverband in de krant komen, blijkt telkens weer, dat er jubilarissen zijn met een „slechts" vijfentwintigjarig dienstverband, waarvoor een uitzondering op de regel moet worden gemaakt. De heer M. C. (Giel) Thomassen is b.v. zo'n zilveren jubilaris, waar voor we graag een uitzondering maken. In verband met dat feit, werd hij bij het Werkvoorzieningsschap in Venray gehuldigd en door direc teur P. Rippe gedecoreerd met de Algemeen direkteur P. Rippe over handigt jubilaris Giel Thomassen de gouden speld. bij het jubileum behorende gouden speia. Giel Thomassen heeft de hele ontwikkeling van de Sociale Werk voorziening van nabij meegemaakt: als kleermaker, stikker, kantinebe heerder en thans als administra teur in de magazijnen en bij het bedrijfsbureau van 'het Schap. Door zijn bescheidenheid en werk- opvatting verdiende hij het, om bij dit jubileum eens extra in het zon netje te worden gezet. van 19 tot en met 26 september Vorige week heeft het al in dit blad gestaan: „We komen er aan". We gaan dus binnenkort weer echt beginnen. Maar wij hebben beslo ten om eerst een INFO (Informatie)- AVOND te houden om jullie van het een en ander op de hoogte te stellen. Deze avónd wordt gehou den op zaterdagavond 26 september om 20.00 uur jn de kelder onder de sacristie van de Grote Kerk. Zorg dat je er dan bij bent en breng ook nieuwe belangstellenden mee. Namens het verantwoordelijke team p. Falco Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Gerrit Thomassen ouders Bosch-v. d. Weijer overl. fam. Bouten-Verschuren Jan Lamers (vwg. buurt). Zondag: Vijfentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaan se hoogmis, int An Swinkels-van Dijck Anna en Sjang Zegers Frans van Opbergen jrd. Cornelis Barents; 11.00 nederlandse hoogmis opgedragen door de neomist André Goumans (kinderkoor), int. Marti- nus Direks Marie Seijkens-Cuppen Piet Vermeulen Herman v. d. Laar. Maandag: H. Matteüs, apostel en 19.00 overl. fam In de Rijp-Truyen evangelist. 9.00 oude stichtingen; overl. fam. van Es-Barents, Toos en Dick. Dinsdag: 9.00 Paul Kuipers en Catharina Knippenberg; 19.00 Jan Evers (vwg. de Invalidenbond) Maria Clephas-Beurkens Jan La mers. Woensdag: 9.00 Jan Janssen en Maria Claessens en overl. kinderen overl. fam. Aerts-Gielen; 19.00 ouders Custers-Oudenhoven en zoon Wiel Petronella Bol Pieter Ver- blakt. Donderdag: 9.00 Rie Wolke-Greef- •kens bijzondere intentie. Vrijdag: 9-00 Jan Tillemans; 19.00 Christina Vermeulen-Albers uit dankbaarheid. Zaterdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Marinus Kelders en dochter Els overl. ouders Vermeulen-Ne- Uissen Jan Lamers. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: José van Gerven en Mieke J anssen. Zondag wordt de H. Mis van 11.00 uur opgedragen' door de neomist André Goumans, die in de viering ook de preek zal ver zorgen. Op uitdrukkelijke wens van de neomist zijn er geen verdere festiviteiten aan verbon den. Huwelijksafkondiging: Johannes W. A. Janssen en Geertruda M. van Zoggel uit Lieshout Jan Janssen en Mien Joosten uit Liessel. Zondag 20 september is het be gin van de vredesweek. In een tijd van toenemende bewape ningswedloop is bidden en ijve ren voor de vrede een noodza kelijke opdracht voor elke chris ten. Met de nagekomen bijdragen voor het kerkplein is het bedrag gestegen tot bijna 6000 gulden. Alle milde gevers hartelijk dank. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Bas Houba; lezer: A. Noyens. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flin- senberg, lezer: J. Wekking; 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Henri Willems en Peter Thijssen, lezer: M. van Pelt. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Euge nie Driessen en Adriëtte Hoppen brouwers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peggy Janssen en Juliette Willems. Zaterdag 19 sept.: 18.30 avond mis. Zondag 20 sept.: 9.30 Gegezongen Eucharistieviering (nederlands). Misdienaars voor zaterdagavond: Gert-Jan Wismans, Hans Hebben; voor zondagmorgen: Wilbert Valkx, Peter Janssen. Vrijdag 25 sept.: 15.30 Gezongen Eucharistieviering bij gelegenheid van het afscheid van de heer P. J. C. Swinkels. Zondag 20 september: Vredeszon- dag. H. Missen: 7.30, 9.00. 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avond mis. Donderdag: 14.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van het huwelijk Pee- ters-van Houdt. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Louis Linders Huub Stevens. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 jrg. Door Hendriks-Arts; 10.15 Maria Wijnhoven-Theelen Enge- lina Rutten jrg. Martinus Lens sen, echtgenote en overleden kinde ren; 11.45 overl. fam. Ambrosius; 18.00 Hein van Lierop. Maandag: 8.Q0 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boe- ren-v.an Wees Sraar Michiels (Pr. Bernhardstraat). Dinsdag: 8.00 tot zekere intentie (J.)19.00 Antoon Luypers Jan Tillemans. Woensdag: 8.00 Louis Custers; 19.00 Cecilia Sedee-Pasteuning en overl. fam. Donderdag: 8.00 overl. fam. Pe ters-Arts; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Louis Peelers en Henriëtte van Houdt; 19.00 overl. ouders Janssen-Verdellen Anna Philipsen-Kleuskens. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Franken- Drijsdale; 19.00 gezinsmis; tot ze kere intentie Piet Stoks en overl. fam. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jacq. Smetsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers11.45 Eric Arts en Amoud Verhaeg; 18.00 Hans Kerstjens en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Martin Leenders; 19.00 Twannie Peeters. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tönnie Vermeulen- Dinsdag en donderdag: 19.00 Mar cel Bastiaans. Zaterdag 19 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: W v. d. Munckhof en overl. fam. Zendag 20 sept.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door mevr. Wolf, Mechtild van Casteren. Misintentie: overl. fam. Kunen-van Rens. Woensdag 23 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Vüfentwintïgste zondag door het jaar. VREDESZONDAG. Zaterdag: 19.00 Jongerendienst met als thema: Op zoek naar vrede. Jongeren zullen moderne vredeslie deren zingen met begeleiding van het orkest en de woorddienst ver zorgen. Intentie: voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens voor overl. Jan van den Heuvel voor overl. Wim Philipsen (van de petekinderen). Zondag: 8.00 leesmis als jaarge tijde voor overl. familie Michels- Seijkens en Hendricus Verstegen; 9.00 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens en Wim Brou wers; 10.00 Plcehtige hcogmis van Vredeszcndag met latyn-gregoriaan- se gezangen door het kerkelijk zangkcor. 11.30 leesmis voor overl. Willem van Waaijenburg en zoon Jan voor overl. moeder Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 avond mis voor overl. Gerrit de Haart en kleinzcon Johnny voor overl. Pe tronella Siebers'ên zoon Guus. P.S. De Vredeskerk is opgericht als een vredesmonument van een heid onder de volkeren. Op «le grootste klok van het carillon staat: „IK ROEP OM VREDE". Kcm daarom allen de vredes week beginnen met het bijwo nen van een II. Mis. In de Vredeskerk zullen we deze week iedere dag bidden voor vrede in de wereld. Maandag: H. Matteus, apostel en evangelist. 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (K.); 19.00 avondmis voor overl. familie van Gerven-van Rh ij rv Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Vullings-Martens; 19.00 upr avondmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. familie; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen voor overl. Peter Muijzers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19 00 avondmis als jaargetijde voor overl. Jacques Janssen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Louis Custers; 19.00 avondmis voor overl. familie van Gerven-v. Rhijn Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Leo Koopmans voor overl. Wiel de la Roy en Annie van den Akker voor overl. Hub Reijnders (buurt) voor overl. Cornelis Verschuiten. Mededelingen: 1. Zondag ender de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk. Leidster: Mej. Jolanda van Nies. 2. We hebben byna geen misinten ties meer op de dagen door de week. Graag opgave hiervan op de pastorie. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 S. Rongen, B. Ver stegen; 9.00 P. v. Weert, J. Dom- meck; 1000 S. Fijneman, A. Millen, Th. Urselman; 11.30 Th. Houwen, F. Vercauteren; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.09 M. Comejo, J. Rongen; 19.00 O. Geurts, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 T. Franken, S. Achten; 19.00 M. v. Ampting, J. Linskens. Zondag 20 september a.s., aan vang van de Vredesweek, gaat om half tien in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel voor Drs. J. E. van Veen, sekretaris van de Raad voor Overheid en Samen leving in de Hervormde Kerk. Extra-kollekte voor het I.K.V. Tijdens de dienst kinderneven- dienst en crèche. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 Wim Emons Lena Camps-Driessen Aleida Claessens-Teeuws overl. ouders Gommans-Jenneskens Mia Claes- sens-Maas (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen; 10.00 tot zekere intentie (zang koor van Oirio). Maandag: 9.00 overl. familie R ut l en-Kockelkoren Dinsdag: 9.00 Toon van Cuijck. Woensdag: 9.00 tot zekere inten tie. Donderdag: 9.00 Broeder Drab- bels.en overleden familie. Vrijdag: 9.00 uit dankbaarheid bij een 93ste verjaardag. Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters overl. familie Min-Ver- beek overl. ouders Tijssen-Pee- ters. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bram Linskens, Wilbert Kusters, Bas Künen, Paul Beerkens. Zondag: 8.30 Ronald Hoex, Michel Ghielen, Willem Vollenberg, Ron Versleijen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor), maandd. Truus Guffens- Swinkels; st. Pastoor Reijnen; Sef Claessens en zoon Simon (koll.). Zondag. 8.30 H. Mis tot zekere intentie; 10.00 plechtige Hoogmis te Oostrum voor de Oirlose pelgrims t.e.v. O.L. Vrouw voor onze paro chie (Dames- en Herenkoor). Dinsdag: 14.30 plechtige gez. H. Mis bij gelegenheid 25-jarige brui- doft echtpaar de Mulder-Arts. Woensdag: 8.00 H. Mis st. Wel- eerw. Heer Folville. Donderdag en vrijdag: geen H. Missen. Misdienaars: Edwin Dinghs en Stelan Bloemen; Marcel Duykers en Urban Volleoerg; Pepijn Houwen en René Linders. Zaterdag 19.00 Harry van Kuyck. Zondag: 8.00 jrd. voor overleden ouders Janssen-Emonts; 10.00 Jo annes van de Water, Maria Wilh. Spreeuwenberg en Petronella Ger truda Lommen (jrd.). Dinsdag: 19.00 overleden familie Seykens-Collin. Woensdag: 8.00 voor het welsla gen van een hartoperatie. Tevens lot ieaers persoonlijxe intentie (of- leraars). Donderdag: 8.00 overleden ouders V erhoeven-Houben. Vrijdag: 2.15 Gezongen Huwe lijksmis lot intentie van het bruids paar Pieter Snellen en Antoinet Fleurkens. Zaterdag: 1.30 Gezongen Huwe lijksmis tot intentie van het bruids paar Hans Kauffeld en Mia Cleven. Vyfentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 weekd. voor An na Bouten jrd. voor Antoon van Osch lsm. voor Frans Rongen. Zondag: 8.00 amnadd. voor fam. Loonen-van Rens lsm voor Jean Loenen; tu.OU ngm. als jrd. v. Har ry Manders; 11.15 weed. v, Maria Loonen-Scheflers lsm. voor Jan Tax. Maandag: 19.00 lsm. voor overl. ouders Litjens-Keijsers en dochter Mda. Dinsdag: 19.00 jrd. voor Gertruda Jenniskens-Droesen lsm. v. Frans ■v Bavel en Elisabeth v. Nieuwen- hoven-Wekers. Woensdag: 19.00 maandd. voor overl. ouders v. Hees-Voestennlsm. voor Maria Ach ten-van Dijck. Donderdag: 7.30 maandd. v. past. de Bot maandd. voor Jacoba Vb- gelsangs-Botden. Vrijdag: 14.00 huwelijk Langen- kamp-Litjens. Zaterdag: 19.00 weekd. voor Anna Bouten jrd. voor Martin Jilesen lsm. voor Wilhelmina Martens- Flos. Misdienaars: 19.00 Olaf Terpstra. Akolieten: za 19.00 R. Duijkers en G. Voermans; zo 8.00 Th. van Kempen; 10.00 Mart en Tdn Heesen en W. Emonts; 11.15 R. Kuenen en L. Peeters. Huwelyksafk: Antoon Langen- kamp (Blitterswijck) en Tiny Lit- jens; Mathieu Koch en Bernadette van Gisteren. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor alle levende en overleden leden van SV Ysselsteyn; 2. jgt. voor Maria van Soest-Swinkels; 3. maandd. v. Raymond van Asten. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. ouders Vergeldt-Burgers; 10.00 jgt. voor Hendrikus Maessen, Maria Mans en hun zoons; 11.30 jgt. voor Christiaan Gijsbers. Maandag: 19.00 1. H. Mis ter ere van Antonius uit dankbaarheid; 2. H.Mis ter ere van Gerardus voor bijz. intentie. Dinsdag: 8.00 H Mis voor Mar- tien Hendriks en overl. ouders en broer Antoon. Woensdag: 8-00 jgt. voor Maria Vergeldt-Burgers. Donderdag: 8.00 maandd. voor Jeu van Ass. Vrijdag: 13.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huwelijk van Jos Versteegen en Ine Claessens; 19.00 jgt. voor Reinier Swinkels, Anna Swinkels-Verschuren en Jo en Antonetta Swinkels. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Jeanne v. d. Berg-Swinkels; 2. H. Mis voor Gertruda, Gerard, Wim en Jan Spreeuwenberg. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mare Sijbers en Bart Marcellis. Zondag: 8.30 Patrick Marcellis en Peter Michels; 10.00 Rob Strijbos en Tom Lemmens; 11.30 Jos Bo- vee en Joan Lutters. Weekdagen: Karei Dekkers en Patrick Vergeldt. Vrij: Roel Emonts en Noël Mi chels. Mededelingen: 1. Zaterdag 19 september Is de jaarlijkse H. Mis voor alle le vende en overleden leden van onze voetbalclub. Wij hopen dat alle leden zoveel mogelijk aan wezig zullen zijn. 2. Zondag 27 september is er om 10 uur géén H. Mis im de kerk, maar 'in de feesthal, achter Frans Jenniskens, in verband met het 25-jarig jubileum van de drumband. De H. Missen van half 9 en half 12 zijn gewoon in de kerk. Zaterdag 19 sept.: 7 uur Lamber- dina van Dijck-v. d. Burgt. Zondag 20 sept.: 25e week door het jaar. Deze week Vredesweek. 10.00 overleden ouders Muysers- Michels; 11.30 ter ere van H. Ge rardus. Maandag 21 sept.: Feest van de H. Mattheus, Apostel. 8.30 fam. van Rijswijck-Claassen. Dinsdag: fees! H. Mauritius en Gezellen. 8.30 voor Wil de Rijck. Woensdag: Schoolmis- 8.30 Christ Kessels (v.w. kaartclub). Donderdag: H. Vincentius Stram- bi. 8.30 jgt. Antoon Klaassen. Vrijdag: H. Cleofas. 8.30 jgt. Ge rardus Emonts. Zaterdag 26 sept.: feest van H. Cosmas en Damianus. 7 uur voor Petrus Gerardus Michels en Petro nella Poels. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdag: Yolanda Kouse maker en Natasja Arts; 11.30 San dra v, d. Akker en Margo Rongen. Kcllektanten: zaterdag 7 u. Hen driks; zondag 10.00 Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken: 24 septemher mevr. Arts-Gielen Grootdorp, mevr. Poels, Handrik. Deze week is Vredesweek Om wereldvrede te krijgen is no dig een houding tot vrede van de eenling. Zouden we deze week eens vrede Kunnen hebben in onze ge zinnen, in onze omgang met ande ren.' Wat is vaak de oorzaak van onvrede? Is onze vrede met mede mens en vrede in de wereld niet gebaseerd op onze vrede met God? Denkt er maar eens aan. Vrede zij met U. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. Peetars-v- d. Beeten. Zondag: 10 uur tot int. van Vee verzekering. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 8 uur uit dankbaarheid t.e.v. H. Antonius. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur tot int. van Jam. Derikx. Vrijdag: 8 uur tot int. van fam. Fleuren. 2)aterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters-Janssen. Zaterdag 19 sept.: 19.30 Avond mis uit dankbaarheid. Zondag 20 sept.: 10 uur Hoogmis, gesticht gezongen jaargetijde voor Leonardus Spee en Lamberdina Arts. Akolieten: Peter Nellen Heid- seweg 67 en Pieter Evers. Zondag 20 sept. 25e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 8 uur Hgm. voor zal. Wim van de Goor. Zondag om 9.45 Hgm. voor zal. Gerardus de Lauw; 11.15 Hgm. overl. fam. Thissen-Hendriks. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Marly Weys (C.). Woensdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Henricus Holtackers en echtg. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Wylick-Engelen-Steegh. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Theodora Hendriks-Air ts. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Akolieten voor 20 sept.: H. en P. Timmermans, H. Cleven en H. Reintjes. Misdienaars: R. Wilms. R. Spreeuwenberg, Zaterdag 19 sept. 19.00 Avondmis voor overl. fam. Verstegen-Kuypers, Gerrit Koopmans, Jan Rouwens, overl. ouders van Es, Toos en Dick. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Willem Fleuren en echtgenote en voor Bertha Fleuren-Smits; 10.00 Hoogmis voor Piet Wismans en voor fam. v. d. Winkel en voor Johanna Kempen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en voor alle Pelgrims. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor een verjaardag en voor een ernstige Zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor E. G. van Lieshout, fam. Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Snoek en voor de overledenen uit Breda. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart en voor alle Pel grims van St. Jozef. Hiermede wallen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema „Geen deel van de wereld in navolging van Christus", in de Koninkrijkszaal van de Jeho vah's Getuigen. Adres: Henri Du- nantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 20 sept. om 10.00 uur v.m. Geen kol lekte, geen plaa tsengeld. Aanrijdingen Door onvoldoende heer zij het verkeer en het niet in acht r men van de verkeersregels bo' op de kruising LangewegHoe straat de personenauto's, best door een 51-jarige en een 28-ja bestuurder, beiden uit Venray Onvoldoende opletten had gevolg, dat de personenauto's b{. stuurd door de 57-jarige mevr. y uit Venray en een 18-jarige Vej ray naar op de Schoolstraat met e|, kaar in botsing kwamen. De H stuurster had1 bij het wegrijden 4 auto van de 18-jarige niet. gezien. Een 50-jarige bestuurder vaj een personenauto afkomstig uil Vixght wilde vanaf de Marktstraa! de Hoenderstraat inrijden, dod werd daarbij gehinderd door bestil.irder van een personenauto die staande op de rijbaan van <fc Eindstraat aan een voorbijganger weg vroeg Bij het stapvoets optrek, ken van de Vughtse bestuurde kwam deze met. eep van rechts ko mende fietsende 50-jarige mevrou* in botsing. Een bestuurder van een per sonenauto moest op de Langstraal bij de kruising van de Paterslaar, stoppen voor een voor hem stop. pende personenauto Door het glad de wegdek kon hij zijn auto nid tijdig tot stilstand brengen. Ni botste zijn auto tegen de stoppende auto op. Een bestuurster van een per. sonenauto wilde vanaf de Westsin. gel de oordsingel opdraaien. Na ge keken te hebben of er verkeer ove het fietspad naderde en geen ver keer naderde, reed zij de kruising op. Op dat moment kwam vanal de richting kom een personenauto; bestuurd door een Venrayse dame Een onvermijdelijke botsing wasb het gevolg. Fietsers gewond Een 17-jarige bestuurder van ea bromfiets afkomstig uit Venraj reeds op het fietspad langs Midden Peelweg. Hij zag te laat de op het rijwielpad stilstaande fietse uit Essen. Nu botste hij tegen dk man. Hij stond met andenen op dk plaats, omdat een van het drietal niet goed was geworden. Twee vat de fietsers liepen lichte verwondio. gen op, maar konden na in het zk- kenhuis te zijn behandeld, hu: fietstocht verder vervolgen. Slecht uitzicht Op een T-kruising van zandw gen in Leunen kwamen twee per sonenauto's met elkaar in botsing Een 25 jarige autobestuurster wikk rechtsaf terwijl op dat moment vat rechts een personenauto bestuurd door een 23 jarige inwoonster vat Venray kwam. Deskundigen spre ken dat mogelijk het slechte uit zicht oorzaak kan zijn geweest van dit ongeluk. Form Control: de panties die mode draagbaar mahen. Form Control panties, gemaakt van soepel, tweezijdig rekbaar Weftlóck. Uw figuur wordt gekorrigeerd, zonder dat er nare strepen door uw bovenkleding zicht baar zijn. Form Control panties zijn er in 3 verschil lende modellen. /U4RKTHOF NOTICIAS DEL CETRO El pr7ximo sébado gran actividad para todos en el centro espand, Esta redaccion no se ha podido en- terar del contenido de la misma pero pueden informarse por la jun ta directiva. NOTICIAS CULTURALES El dia 21 del presente mes dl comienzo el curso de holandés des- tinando para espaholes, en el een tro espariol, a las 19.00 horas. Hom- bres y mujeres son bienvenidos. S no se juntase un mïnimo de personas que estén interesadas p« el curso, el LIS retiraré el subsid* destinado para este fin el centit y lo concederé a otro grupo de e* tranjeros que lo necesite. Esto sig- nificaré a dar més cursos de holan dés por el LIS para espanoles! ANIMO!! Para mós información llamar Julian Martinez tel. 077-18746.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12