BRADERIË Marktstraat dagen feest 300 JAAR VELTUMSE KAPEL ee De Wetteling SCHOOLFOTO VAN VROEGER AGENDA TIEN JAAR DIERENASIEL DE NIERSTICHTING INTERNATIONALE VLIEG- OEFENINGEN LIMBURG EN PRINSJESDAG TONNEN- LIJNTJE Alle winkeliers en horeca-bedrij- ven van de omgeving Marktstraat organiseren dit weekend een „ech te warme" braderie. Vrijdag 11 september beginnen zij met een groot zomeravondfeest, met GRA TIS onbeperkt flensjes eten! Als extra attraktie is er voor alle kin deren GRATIS onbeperkt suiker spinnen eten! Er zijn terrasjes waar u gezellig wat kunt eten- of drin ken, want er komen enkele barbe- ques waar u heerlijk saté met stokbrood kunt kopen of lekkere warme hamburgers, worstjes of karbonades met brood. Voor de ge zellige muzikale omlijsting zal een dixielandband zorgen. Natuurlijk kan dit alleen wan neer er geen verkeer door de Marktstraat komt. De gemeente Venray is bereid gevonden er voor te zorgen dat tijdens de uren dat de braderie gehouden wordt er geen verkeer door de Marktstraat kan. De Gote Markt blijft ais parkeer plaats beschikbaar (via de Hof straat) Dan kunnen we oefenen hoe Venray zonder Noordtangent en zonder doorgaand verkeer in de Marktstraat eruit zal zien In de Marktstraat zullen leuke verlichte kramen komen, waarop de winkeliers vele zeer mooie en extra goedkope aanbiedingen zui len brengen. Naast de extra voor delige aanbiedingen in de braderie- kraampjes brengen deze winkeliers ook binnen in hun winkels allerlei speciale aanbiedingen. Als EXTRA ATTRAKTIE kunnen de kinderen dan op vertoon van de kassabon een greep doen in een van de grab beltonnen, waarin alieriei leuke aardigheidjes zitten. (Leeftijd tot 6 jaar.) Naast deze gezamenlijke akties zal iedere deelnemer vanuit zijn eigen bedrijf speciale attrakties verzor gen, waarbij we de show van oude diamant-bewerkings gereedscnap- pen die juwelier Nic van Veen ver zorgt niet onvermeld willen laten. Ook op zaterdagmiddag 12 sep tember zal de Marktstraat weer verkeersvrij worden gemaakt. Van af 12 uur zullen ook weer GRATIS onbeperkt suikerspinnen en warme flenses worden uitgereikt Voür de kinderen zullen dan weer de grab beltonnen opengaan op vertoon van een kassabon en de dixielandband zal weer hartverwarmende muziek brengen. De Marktstraat in hartje Venray zal ook dan weer vol zijn met gezellige activiteiten. Als extra brengt men op zondagmiddag een show, bekend van L'V, een groep die ook reeds vele malen in het buitenland opgetreden is, de Mini- rakkers uit Venray met hun rnini- moters- Bij de deelnemende winkels wor den bij aankoop voor een bepaal'd bedrag aan goederen, bonnen weg gegeven die goed zijn voor een rit op zo'n minibrommer. Natuurlijk zullen ae kinderen nog eens extra worden bedeeid. Een speciale kindermiddag zal er zijn op woensdag 16 septemoer. Terwijl de moeders en vaders aan het' win kelen zijn zullen de kinderen zich vermaken bij de poppenkast. Deze middag zal de muziek verzorgd worden door onder andere het jeugdorkest van de Venrayse Har monie Euterpe. Bovendien zal deze middag een heuse goochelaar een geweldige kindèrshow verzorgen. Ook deze middag is voor de vei ligheid geborgd en zal de Markt straat weer voor het verkeér ge sloten zijn. Men heeft voor deze data gekozen omdat zij hiermee willen bijdragen ean het welslagen van de Harmo- uiefeesten die rond dit weekend in Venray worden gehouden. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen andragologie onze vroegere plaats- genote Anny van Ham. vervolg van voorpagina Zoals gezegd, is er ruime belang stelling voor grote en kleine hon den. Praktisch alle „gevonden" die ren kunnen door van Bergen ver kocht worden. Het gebeurt zelfs dat mensen aan hem vragen een bepaald soort hond voor hen te re serveren. Slechts een heel klein percentage blijft onverkoopbaar. Dat zijn dan gewoonlijk oudere en zieke dieren; die moet men dan noodgedwongen met een spuitje laten afmaken. Het is nu eenmaal' onmogelijk hun blij vend pension te geven; Sat zou 'n dure geschiedenis worden. De ge meenten vergoeden slechts de pen sionkosten van zwerfhonden en -katten gedurende 14 dagen. Na die periode worden de dieren ge acht te zijn vertrokken Maar ook na die 14 dagen krij gen de dieren bij van Bergen on derdak d"r hoort wat liefdewerk bij, maar het maakt de spoeling wel dunner. Intussen heeft van Bergen wel zoveel ervaring en loepnis van en met dieren opgedaan, dat hij voor velen een goed adviseur is bij de aankoop, voeding en verzorging van huisdieren En dan loont die handel in stalen rennen en hon- dehokken toch ook de moeite. Met vertrouwen zien ze de volgende 10 jaar tegemoet. En als u nog een grote of kleine hond zoekt, ga eens in „De Berg- haag" kijkenMisschien wacht er een zwervertje op u. Op zondag 13 september a.s. zal op feestelijke wyze 't driehonderd jarig bestaan van de Veltumse ka pel worden gevierd. Om 11.15 uur wordt op het grasveld vóór de kapel een pontificale hoogmis gece lebreerd door Dom Amanadus Prick abt van de Trappistenabdij O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Te- gelen. Muzikale medewerking wordt verleend door het parochieel zang koor van de Vredeskerk en het Dameskoor Venrode. Voor de feestelyke entourage zorgt de Schuttery 't Zandakker Gilde St. Jan. B(j slechtweer vindt de viering om 11.30 plaats in de Vredeskerk. Na deze hoogmis kan men tot 's middags vier uur in de kapel de houtgesneden beelden en andere in ventarisstukken, die eens deel uit maakten van de inventaris van de Veltumse kapel, bezichtigen. De Veltumse kapel aan de Hoe- bertweg heeft in de afgelopen ja ren een grondige restauratiebeurt gekregen. Dit was nodig, omdat de boktor danig had huisgehouden in de houten balken en banken. Ook het vocht had het interieur aange tast. De grote opknapbeurt was dan ook hard nodig om het eeuwenoude gebouw te behouden. Op 6 februari j.l. werd de Sint Antoniuskapel zoals de Veltumse kapel officieel heet weer in ge bruik genomen, nadat zij tevens was voorzien van een verwarmings installatie en kerkmeubilair. Sinds die dag is de kapel zeer in trek bij paartjes, die hier hun kerkelijk huwelijk willen sluiten. RIJKE HISTORIE Hoewel de geschiedenis van de buurtschap Veltum waarschijnlijk teruggaat tot de Frankische tijd, komt de naam Veltum in de ge schreven geschiedenis eerst in 1239 voor. In 1625 bouwde men op het bin nenplein, temidden van de toen aanwezige tientallen grote en klei ne boerderijen een kapel. Eerst het kleine halfronde koor ui-, ijzeroer steen en later, in 1681, het bredere schip, dat opgetrokken werd uit baksteen. In de muurankers staat het jaartal 1681. De kapel werd toegewijd aan St. Antonius Abt, patroonheilige tegen veeziekten. Vroeger werden op zijn feestdag 17 januari varkens koppen bij opbod verkocht. Deze traditie vindt men tegenwoordig nog terug in Ayen en St. Anthonis. In Veltum werd uit de varkens- koppenverkoop het onderhoud van de kapel betaald. In Venray vindt de jaarlijkse geldinzamelingsactie voor de Nier stichting door middel van zakjes plaats in de week van 14 t.m. 20 september. Landelijk wordt deze aktie on dersteund door radio en. TV en in Venray met affiches waarop het thema voorkomt: GEEF! OM 'N ANDER. DOEN! Ongeveer honderd dames zijn in die week in de wijken van Venray bezig om de. zakjes te verspreiden en om ze zoals zij hopen goed gevuld bij u terug te halen. Dit alles ten behoeve van het vele en belangrijke werk dat de Nierstichting voor (mogelijke) nier patiënten doet. Het comité rekent gaarne op de Vervulling van de slogan van dit jaar: GEEF! OM 'N ANDER. DOEN! Comité Venray Nierstichting Sint Rochus en St. Hubertus werden eveneens bijzonder vereerd. ,Tot 1925 trok op de feestdag van St. Rochus (16 augustus) vanuit Venray een processie naar Veltum, Op 3 november, de feestdag van Sint Hubertus, werden bij de Vel tumse kapel honden „gebrand merkt1' tegen hondsdolheid. Daar na moesten de honden nog negen dagen gevoerd worden met gewijd Hubertusbrood. Zowel St. Antonius als St. Ro chus en St. Hubertus hebben met hun houten conterfeitsel eeuwen lang de kapel gesierd. Tot het kapelinterieur behoorden ook een staande Sint Anna te Drie- en, prachtig uitgevoerde misboeken, en koperwerk. Uit veiligheidsover wegingen worden ai deze voorwer pen elders bewaard. Lange tijd heeft de zolder van de kapel dienstgedaan als korenzolder voor de boeren. Bij de eerste res tauratie in 1900 werd de zolderver dieping weggebroken. In de west gevel van de kapel is het zolderluik nog zichtbaar. Tijdens de bezetting namen de Duitsers het mooie 60 kg zware luidklokje mee. Deze werd in 1943 vervangen door een kleiner exem plaar van 32 kilo. In 1958 werd de kapel grondig gerestaureerd. Iedere week werd de mis opgedragen door een van de kapelaans van de Grote Kerk, maar in het begin van de zestiger jaren werd deze eeuwen oude traditie overgenomen door de geestelijkheid van de Vredeskerk, onder het rechtsgebied v/aarvan de kapel ressorteerde. Nog even heeft de kapel in dienst gestaan van de protestantse ge meenschap om tenslotte in de loop van de zestiger jaren gesloten te worden. Totdat enkele jaren gele den de gemeente de kapel overnam en haar weer liet opknappen. Thans wordt die kapel dan ge bruikt voor het sluiten van ker kelijke huwelijken, waarmee een nieuwe bestemming is gevonden voor dit kleine bekhuis, dat al eeuwenlang het geestelijk middel punt was van het oorspronkelijke Veltum. In de periode 14 t.m. 18 en 21 t.m. 25 september a.s. vindt de jaarlijkse internationale oefening „Cold: Fire" plaats. Aam deze ge combineerde oefening van land- en luchtstrijdkrachten neemt ook de vliegbasis Volkel deel. Boven het West-Europese gebied kunnen tijdens Cold Fire vliegacti- viteiten verwacht worden ook bui ten de normale uren. In het alge meen houdt dit in dat er tussen zonsopgang en -ondergang gevlogen zal worden. Het zwaartepunt van de vliegbewegingen ligt in de week van 21 tot 25 september. Starts in het kader van deze oe fening vinden vanaf Volkel plaats in de eerste week tussen 08.00 en 19.00 uur en in de tweede week tussen 07.00 en 20.00 uur. In de week van 21 tot 25 septem ber komt het normale naohtvliegen op de basis Volkel te vervallen. Van de zijde van het Luchtmacht- commando vernemen we, dat in de periode van 14 Lm. 25 september NIET gevlogen zal worden op de luchtmachtbasis „De Peel". Wél zal deze basis in oktober en kele dagen aotief zijn. Op de derde dinsdag in septem ber (volgende week dinsdag) wordt de opening van de Staten Generaal verricht door d'e Koningin. Deze derde dinsdag is bekend als Prins jesdag,' waarbij de Koningin met de gouden koets naar het Binnenhof gaat. De R.K. Limburgse Bond van Muziekgezelschappen is uitgenodigd voor een sfeervolle omlijsting van dit, toch eik jaar weer feestelijk gebeuren. Daartoe zijn uit geheel Limburg 175 muzikanten aangewe zen, die met hun en andere ver enigingsvaandels langs de route van dé gouden koets worden opgesteld. Uit Venray is dat de Koninklijke Harmonie „Euterpe", die met 12 muzikanten en het vaandel naar Den Haag trekt. Van de Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum zal alleen de vaandeldrager met zijn vaandel acte de presence geven. Nadat de gouden koets met de Koninklijke familie op het Binnen hof is aangekomen, worden de 175 muzikanten en de vaandeldragers in het Provinciehuis verwacht, waar hun een lunch wordt aange boden. Om vier uur die middag wordt dan een aubade gebracht op het bordes van het Provinciehuis, waarbij de vaandeldragers met him vaandels achter de muzikanten een gesloten rij vormen. Dirigent bij dit gebeuren is de heer Jan Weijers, die ook de gene rale repetitie van dit „bijeenge raapte" orkest leidt, dat heden, vrijdagavond, in zaal „Marcel" te Heythuysen wordt gehouden. VANDAAG INFO-WINKEL THEMA-AVOND Op 10 september zal in samen werking met de woningbouwvereni ging Noord Limburg, een thema- avond gehouden worden over wo nen. Daarbij zal tevens aan de or de komen de rol die de woning bouwvereniging Noord Limburg daarbij speelt of kan spelen. Een tweetal hoofdonderwerpen zullen behandeld1 worden, te weten Wat is en wat doet een wo ningbouwvereniging. Hoe kunnen huurders meer betrokken wordén bij het dOen en laten van de wo ningbouwvereniging Noord Lim burg. Met betrekking tot dit laatste punt, vaak participatie genoemd, bestaan bij de woningbouwvereni ging vergevorderde plannen, die in de loop van 1981-1982 verwezen lijkt dienen te gaan worden. In de nabije toekomst zullen voor het ge hele woningbestand gekozen huur ders - vertegenwoordigers gaan deelnemen aan commissie- en le denvergaderingen. Er zal naar ge streefd worden om per wijk en/of buurt bewonerscommissies te for meren. Voor de dorpen in Horst en Venray zullen éveneens een- 2- tal bewonerscommissies geformeerd worden. In eerste aanzet zullen een viertal commissies geformeerd wor den. Twee daarvan zullen een grote wijk in Horst en Venray vertegen woordigen, terwijl 2 commissies de dorpen zullen vertegenwoordigen. De bewonerscommissies zullen, afhankelijk van het aantal huurders dat zij vertegenwoordigen afge vaardigden van de ledenvergadering voor benoeming voordragen. De ta ken voor de commissies zullen in ventariserend en adviserend zijn. Zo zullen onder andere wensen, t.a.v. het onderhoud, de klachten be- en afhandeling en procedures bij opleveringen van woningen aan de orde kunnen komen. Tijdens de bijeenkomst op 10 sep tember zullen vertegenwoordigers van de woningbouwverenigng het bovenstaande toelichten. Dus wilt u weten hoe u meer in spraak kunt krijgen in het doen en laten van de woningbouwvereniging kom dan op 10 september a.s. om 20.00 uur naar 'het Wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray SEPTEMBER 10 t.m. 13 september: Harmoniefeesten Venray 1981 met op zondag 13 september „Oude Beroepen-manifestatie". 18, 29, 20 toept.: Grootse ANTIEKBEURS in de schouwburg te Venray. Ten bate van het uniformenfonds van het Schuttersgilde Sint Anna. 25, 26 en 27 september: Viering 60-jarig bestaan van Ys- selsteyn. OKTOBER 3-4 okt.: Handwerktentoonstelling Missie- naaikring Oirlo. 6 oktober: Start werelduurrekord gemengd tokkelen om 20.00 uur in café 't Huukske, Langstraat/hoek Pa- (terslaan. NOVEMBER 7 nov.: 35 jaar bestaansfeest van orkest De Peelzwervers, zaal Arts te Merselo. openbare bibliotheek venray Afd. jeugd Schoolstraat 32 Telefoon 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de studieboeken voor de jeugd afdeling: 239.2. God is toch sterker; uit de bijbel getekend en verteld door kinderen uit de hele wereld. Kin deren uit 25 landen tekenden hoe zij denken dat God met de men sen omgaat. 354.7. Penders, M. Ik en jij. Ver teld wordt hoe verschillend het leven van kinderen in de Derde Wereld is van dat van kinderen in Nederland en België. 578.1. Ceserani, G.P. Een jaar in het bos. In de vorm van een dag beek wordt het leven van men sen, planten en dieren in een Ita liaans bos beschreven; het bos geeft zelf ook commentaar. 597.83. Sonntag, L. Vliinderboekje. Bundel met verhalen, gedichten en feitelijke informatie over vlin ders, aangevuld' met sfeervolle illustraties. 622.3. Oorschot, A. van. Goochel boek voor jong en oud; een we reld vol geheimen die je zelf kunt maken. Uitleg van veel gemak kelijke goochelkunsten, waarbij ook wordt verteld hoe je zelf goochelapparaten kunt maken. 633.5. Ross. Th. en R. Morhausen. Het grote boek voor de kleine ruiter. De muis Spits en zijn po ny Daisy vertellen alles over paard en paardrijden. 638.5. Tarsky, S. De bloembak. Aanwijzingen voor het kweken van planten, kruiden of groenten in bakken of potten, binnen en buiten. 786.11. Meer, D. van der. Van gi- raffepiano's, pdia noleeuwen, itin- gellatten en toondichters. Korte schetsen over de ontwikkeling van de piano, over de muziek die muziek die er in de verschillende stadia voor is geschreven en over de componisten van pianomuziek. 877. Linke, S. Elke maand een blaadje is een boekje in het jaar. Voor elke maand van het jaar 'n gedichtje en een kleurrijke teke ning. 914. Blok, Hetty. Het groene aap je. Veertien verhalen uit alle windstreken, gebaseerd op oude motieven, maar in een modem jasje gestoken. Tijdens de openbare verga dering van de commissie voor verkeer heeft wethouder J. Loonen zich vrij optimistisch uitgelaten over de financiële verplichting welke de ge meente Venray heeft ten op zichte van de Nederlandse spoorwegen. Voor 't instand- houden van de spoorlijn op het industrieterrein Witte Vennen moet de gemeente jaarlijks een fiks bedrag aan N.S. betalen. Omdat deze financiële ver plichting op de gemeentelijke begroting met 'n bedrag van 230.000,staat aangegeven heeft deze spoorlijn de naam „tonnenlijntje1' gekregen. Ieder jaar tijdens de be handeling van de gemeente begroting blijkt dat dit be drag de gemeenteraad zwaar op de maag te liggen. Wethouder Loonen deelde de commissie mede, dat mo menteel met de spoorwegen wordt onderhandeld. Volgens hem ziet het er naar uit dat, .onder bepaalde voorwaarden, een positieve regeling tot stand kan komen. DIEFSTAL Zondagnacht, tussen vier en ze ven uur werdén, vermoedelijk met gebruikmaking va neen valse sleu tel, uit een woning aan de Kruis straat ontvreemd, enkele horloges, portemonnees en een armband', ei gendom van 3 bewoners vxan die woning. Hoe groot de waarde is kon ons hangende het onderzek niet worden medegedeeld. VERNIELING Het afgelopen weekend werden vernielingen aangericht aan het dak van de fietsenstalling bij de sport hal van de Mavo aan de Min. Ch. Ruysstraat. De golfplaten waren ever een lengte van 15 meter ver nield. PROGRAMMA SPORTHAL van 11 t.m. 17 september Vrijdag 11 september: Zaalvoetbalcompetitie. 19.30 WettelingSVCB 20.30 Stappers 1Stappers 2 21.30 Gem. Venray—FCPR 22.30 Siebers FruitFC Hento Zaterdag 12 september: 09.00 Wetteling 4—Wetteling 3 10.00 EJP 4EJP 3 11.00 De Klomp 1De Klomp 2 12 00 PrinsenhofVeronica 13.00 EJP 2Wetteling 2 Dames 14.00 Wetteling—SVCB 14.45 EJP 2—De Klomp 15.30 EJP 1De Zwaan 16.15 HiFi CentrumDe Grot 17.00 Manual handbal dames ju niorenExplosion vr. 18.0019.00 Bowling Bistro Ven ray zaalv. vr. 21.00 Manual handbal Heren 1— EHV 1 vr. Zondag 13 september 09.3014.00 Badminton 11.30 aanv. comp. wedstrijden. Senioren: Venray 1Unitea 6 Venray 3Venray 5 Junioren: Venray 1—WIK 1 140015.00 Batu Badaun. Maandag 14 septemebr: 19.00—22.00 VC Rooy tr. 22.00 EJP 1Sp. Leeuwen zaalv. comp. 23.00 KoetshuusVlakwater zaal voetbal comp. Dinsdag 15 september: 19.00—21.00 VC Rooy tr. 21.0023.00 Badlminton Woensdag 16 september: 19.0022.30 Badminton 22.30—24.00 ZW de Wetteling Donderdag 17 september: 19.00—21.00 VC Rooy tr. Opnieuw een klassefoto, gemaakt omstreeks 1930. De 7-8 jarige meis jes van toen, naderen nu dé 60- jarige leeftijd. Bovenste rjj van links naar rechts: Anny Muis, Nelly Spee, Mia Swach- oven, Truus Michiels, Bets Win ters, Dien Vermeulen, Bets Swin- •kels. Mien Pouwels. 2e r(j: Nelly Wetterhaan, Thea Thielen, Marietje Rongen, Dien Maasen, Jo van Osch, Els Lichteveld, Dientje Wijnhoven, Jo Theeuws, Onderwij zeres Bep Linskens. 3e r«: Dientje Swachofer, Anny Litjens, Mien Kuypers, Bep Vermeulen, Anny Wiliems, Mia Oudenhovenxt. 4e rij: Bets Kusters, Truus Wijnhoven, Mia Poels, Anneke Jenneskens, Mia Spee, Jo Lucassen, Truus Lonen, Corry Proosten. Zittend: Toos Schaeffers, Jo Tiessen, Cisca Sijbers. Deze meisjes zijn nu allemaal ongeveer 59-60 jaar. Leeftijd foto ongeveer 7-8 jaar. Hebt u nog een oudé schoolfoto? Wij willen ze graag in Peel en. Maas opnemen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voör de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz G. VAN LOON Julianasingel 11, tel. 83700 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen: Bloemen, Schraven, Franken, Lankveld, Wittgen, van Thiel. en de Muinck Keizer SOHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America tel. 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; "s middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar B. RUYTEN telefoon 81383 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst, GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van. 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventiiele be-' richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.00 uur in het wijkgebouw De Kiosk. KAMERBEMIDDELINGSBURO Bergweg 4, Venray (De Clockert) kamer 69, Tel. 83100 Openingstijden: maandag: 17.00-19.00 uur dinsdag t.m. vrijdag 10.00-12.00 uur MASJ maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33, Venray Tel. 04780-85251 Openingstijden: maandag t/m donderdag: 10.00-19.00 uur; vrijdag: 10.00-21.00 uur. NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. (LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 043- 620358; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3