PIETTHEUWS Rabobank VENRAY NEEMT AFSCHEID VAN DE ZOMER MET 0 cU CL BLEI? GLGi- tPËGJEflü SPRAELAND SPORT HERMANS VENRAY DE ZMK WAfiQ U t/OOGWE/N/G GELD A/06 EEN GG07E KEUZE HE&r SEPT De organiserende vereniging „Mu ziek en Majoretten Showkorps Sint Petrus Banden'' is in 1959 ont staan uit het- toenmalige patronaat. Van begin af aan werd enthousiast gemusiceerd en konden leuke suc cessen worden geboekt. Weldra werd de behoefte aan uitbreiding van het instrumenta rium steeds sterker gevoeld. Dit re sulteerde in de aanschaf van jachthoorns en trompetten. Van daar de (oude) naam „Jachthoorn en Trompettcnkorps" met de naam van de parochiekerk Sint Petrus Banden als toevoegsel. Bij gelegenheid van het vijftien jarig bestaan in 1974 trad het korps vrij onverwacht naar buiten met een peloton majorettes. En wéér werd de naam veranderd omdat het nu een „Jachthoorn-, Trompetten en Majorettenkorps" was geworden. De naam bleef ongewijzigd! toen het korps werd uitgebreid met mi- nirettes. Geleidelijk aan werd het instrumentarium vervangen. In plaats van een Jachthoorn— en Trompeltenkorps werd het een com plete drumbandfanfare met gevolg wéér een aanpassing van de naam, die thans luidt: „Muziek- en Majo retten Showkorps St. Petrus Banden Bemadette Gielens staat er met haar deskundigheid borg voor, dat de mini- en majorettes goed ge ïnstrueerd worden en de heer Clab bers, de tambour-maïtre, instrueert de tamboers. De heer J. Eijkhout, afkomstig van de Luchtmachtkapel uit Nijme gen instrueert met de heer van Kempen de blazers. De algehele leiding berust al jaren bij de heer Eijkhout. Het korps weet zich gesteund dcor een aktief oudercomité, dat er o.m. voor heeft gezorgd, dat er vorig jaar kon worden opgetreden in nieuwe uniformen. Enkele jaren geleden bezorgde het oudercomité, als de vrucht van een aantal fi nanciële akties, het korps een nieuw vaandel. TAPTOE VENBAV 5 Het was 1974 Het Jachthoorn- en trompetten- korps „Sint Petrus Banden" vier de zyn derde lustrum met een prachtig muziekfestival op het terrein van de voormalige Gou den Leeuw. Enkele tientallen korpsen waren naar Venray ge komen om dit feest op te luiste ren en met groot enthousiasme werd er gespeeld om een goede beoordeling van de jury te krij gen. Het weer was goed, de or ganisatie prima en de prestaties buiten verwachting. Het was na dit muziekfeest, dat oud-burgemeester drs. F. G. L. L. Schols met de suggestie kwam jaarlijks in' Venray een muziek feest te vieren. Delft had (toen) zün Natotaptoe en Kerkrade zyn Wereldmuziekfeest. Venray, nog volop in de stem ming van een goede Venray-pro- motie, zou misschien op muzi kaal gebied ook jaarlyks naar buiten kunnen treden. En zo werd de Taptoe Venray geboren. In 1975 werd de eerste Taptoe gehouden op de Grote Markt. De organisatoren waren er in geslaagd een aantal goede korpsen voor deelname warm te maken en het eerste jaar bleek al direct, dat Venray veel belangstelling had voor een dergelijk muziekfeest op een zomeravond. Na dit succes werd besloten er inderdaad een jaarlijks gebeuren van te maken: een muzikale parade op de Grote Markt als afsluiting van het zomerseizoen onder de naam „Taptoe Venray". ALLE MEDEWERKING Van begin af aan mocht men re kenen op de steun van velen. De gemeente stelde zich financieel ga rant voor het geval de organiseren de vereniging zich te diep in de rode cijfers zou werken; men mocht gebruik maken van sporthal „de Wetteling" wanneer het op de taptoe-avond slecht weer zou zijn, en politie en gemeentewerken zorg den voor een autovrij terrein pn afzettingshekken. Ook van particuliere zijde werd alle medewerking ondervonden. Hierbij mag zeker de naam van Jacq. Martens, de man van het geluid en het licht niet worden vergeten, evenmin als de omwonen den, die graag ruimte beschikbaar stelden voor de „bedienaars" van de geluids- en lichtkioppen en de speaker. UITGEGROEID Slechts éénmaal heeft de Taptoe Venray zijn toevlucht moeten ne men tot de sporthal „de Wette ling". Dat was in het tweede jaar. Nauwelijks was de echo van de openingsfanfare weggeëbt, of de weergoden begonnen met hun eigen „taptoe". De donder nam het over van de bombardons. die klaar ston den; de bliksem zorgde voor de lichteffecten en de roffelende re gen speelde de partij van de tam boers. Iedereen vluchtte naar de Wetteling, waar de Taptoe Venray werd voortgezet, alsof er niets ge beurd was. In de loop der jaren werden steeds betere korpsen aangetrokken er. probeerde men telkens een nieuw element in de muzikale show te brengen. Een paar maal zorgde daarvoor „Fortissimo" uit Venlo en het vorig jaar waren het de fiet sende muzikanten uit het Groning se Opende. Dit jaar zullen het de doedelzak spelers uit Tilburg zijn, die een apart cachet geven aan de taptoe. Eén maal hebben de majoretien van Sint Petrus Banden zelf <ïe show voor zich opgeëist met hun sprookjesachtige „spookshow". Zon der een enkel commando en zon der muziek gaven de meisjes hun show ten beste, zoals voorheen al leen werd gedaan door het „Spook- pelotcn" van de Luchtmachtkapel. FLEURIGE SHOW Zaterdagavond (5 september) om negen uur precies wordt voor de zevende maal de Taptoe "Venray op de Grote Markt gehouden. De Schotjes zullen de show stelen De organisatoren van de jaarlijk se Taptoe Venray presenteren het telkens weer een korps uit te no digen, waarvan bij voorbaat vast staat, dat het de show zal stelen. Waren het vorig jaar de fietsende muzikanten uit Opende (Gronin gen), dit jaar komen ze van minder ver, n.l. uit Tilburg. Deze Tilburgse jeugddoedelzak- band werd opgericht in 1953 en is de oudste doedelzakband in Neder land. De 'leeftijd van de leden va rieert van 7 tot 21 jaar. Zij spelen originele Schotse doedelzakmuziek en laten dit alles het beste in een show tot zijn recht komen. Tevens laten zij in hun optredens Schotse zwaarddansen zien. Het originele optreden van de Schotjes geniet al ruim dertig jaar grote bekendheid in binnen- en buitenland. Bestuur, instructeurs en leden van de inmiddels tot „Muziek en Majoretten Showkorps Sint Petrus Banden" omgedoopte vereniging, zijn al vanaf januari j.l. in de weer geweest om van de Taptoe Venray 1981 iets bijzonders te ma ken. En op voorhand kan al wor den gezegd, dat het dit jaar iets aparts gaat worden. De organise rende vereniging opent klokke ne gen met de Taptoe met de ope ningsfanfare, waarna een non-stop programma wordt afgewerkt. Dcor haar optredens tijdens de mini-voetbalshow van de N.C.A.V.- televisie is „Excelsior" uit Rotter dam bepaald geen onbekende. Uit het Brabantse Acht (Eind hoven) komt de drumfanfare „Acht" met een pittige show. Deze dient dan tevens als generale repetitie voor dit korps de volgende dag in België. Maandenlang heeft de organise rende vereniging gewerkt aan haar nieuwe show. Wegens ziekte van de heer J. Eijkhout heeft het er lang naar uitgezien, dat men niet cp tijd klaar zou zijn, maar door een geweldige inzet van instruc teurs en leden, kan de presentatie toch doorgaan en gelukkig tóch on der leiding van de heer Eijkhout. Nadat Excelsior zich voor de tweede maal heeft gepresenteerd, zorgen „De Schotjes" 'uit Tilburg voor het „klapstuk" van de avond. Het was een uitdaging voor de lei ding om deze keer doedelzakspelers voor de taptoe uit te nodigen. Dat deze groep ceVi dankbaar ap plaus in ontvangst zal nemen, blijft buiten kijf. En zoals gewoonlijk wordt de grootse finale gebracht door alle deelnemende korpsen met het Wilhelmus als besluit. Gewoontegetrouw eindigt het mu ziekfeest in de schouwburg, waar iedereen zich best zal kunnen amuseren op de dansvloer met mu ziek van de hofkapel onder leiding van Herman Stevens. Drumfanfare 'Excelsior' Toen het in 1928 opgerichte Rot terdamse tamboers- en pijperskorps „Excelsior" in 1963 het predikaat „Drumfanfare" ging voeren, was zij hiermee één van de eersten in INederland. Sinds die tijd heeft men er bij Excelsior altijd naar ge streefd om door middel van vele veranderingen en vernieuwingen in de voorste geleden van de Neder landse showwereld te blijven. Dat dit- vooral de laatste jaren onder dirigent Henk Heins met succesis bekroond, blijkt wel uit de vele aanvragen uit binnen- en buitenland, welke zo talrijk zijn, dat slechts aan ongeveer de helft gevolg kan worden gegeven. Begin 1976 is er speciaal voor het Zuid-Amerikaanse repertoire van het korps ook nog een kostuum aangeschaft, waarmee tot cp heden al vele succesvolle optredens zijn verzorgd. Speciaal voor de Taptoe Rotterdam Ahoy hebben zij echter 'n geheel nieuwe Zuid Amerikaan se show ingestudeerd, welke op 17 september voor het eerst aan het publiek zal worden getoond. Of de Drumfanfare Excelsior Rotterdam er in geslaagd is om haar positie bij de Nederlandse korpsen te ver- Drumfanfare 'Acht' Drumfanfare „Acljt" uit Eindho ven werd in 1968 opgericht, telt mèt de leerlingen meegerekend 60 leden en zal met 45 leden optreden tijdens de Taptoe Venray op zater dag a.s. Het korps is een complete drum fanfare, welke is ontstaan uit de voormalige harmonie van Acht. In binnen- en buitenland werden op concours, shows e.d. grote suc cessen geboekt, terwijl men ook in drukwekkende buitenlandse toer- nees op haar naam heeft staan. In Nederland plaatste de drum fanfare zich o.a. in de finale om de „Grote Prijs van Slagharen 1980". Na het optreden in Venray reist het gezelschap door naar Sint Ni klaas in België om daar deel te nemen aan een internationale tap toe en op 20 september wordt deel genomen aan het bloemencorso Ln Le Chateau bij Maubeuge in Frank rijk. dedigen, kunt U met eigen ogen aanschouwen, wanneer zij tijdens de Taptoe (met het dit jaar geheel vernieuwde instrumentarium) hun spectaculaire Zuid-Amerikaanse show brengen. Dameskapsalon Schoonheidssalon Raadhuisstraat Tel: 04780-85013 Herenkapsalon Henseniusplein 9a Tel: 04780-82040 Kappersbedri)ven LEO II00YEN BV Venray Hel adres voor pruiken en toupets (ook levering via zieken fonds) ook voor haartransplantaties het adres voor inlich tingen 04780-84839 HENSENIUSPLEIN VENRAY LEUNSEWEG 25 TELEFOON 04780-81483 Groot- en kleinhandel In gewasbeschermingsmiddelen, tuinbouw- benodigdheden, oliën, vetten, kleurcarbolineum, wasmiddelen, tuin-, gazond-, bloem- en kruidenzaden, bedrijfskleding GEVONDEN hèt adres voor goedkope meubels i i Grenen en eiken meubels met kortin gen van 30 tot 40%. Massief eiken bankstellen en eethoeken (met garan tie) honderden guldens goedkoper. Bovendien ruilen wij in!. Velours kussens voor bankstellen (ook nieuwe dessins) diverse maten, v.a. 69,50 per stuk. Matrassen van bekende merken, diverse maten tegen speciale meeneemprljzen! Verder ca. 400 m2 gebruikte meubels, kleingoed, Wilhelmlnastraat 35 (naast Prinsenhof) lampen, kleden, curiosa en antiek. Het souterrain is een ideale accommodatie voor uw - partijen - familiediners - personeelsfeesten etc. Voor gezelschappen tot 70 personen Poststraat 13-15 Telefoon 04780-83246 Geopend: iedere dag van 11.00 uur tot 23.00 uur. sfeervol ingericht restaurant gezellige bar voor uw aperatief zeeaquaria parkeergelegenheid Gespecialiseerd in de meest verfijnde Chinese en Indische gerechten Op speciaal verzoek worden zeer exclusieve inheemse Chinese gerechten bereid. OUDE OOSTRUMSEWEG 26 04780-81695 Wasautomaten - Koelkasten Gasfornuizen Huishoudelijke artikelen e.d. HENSENIUSSTRAAT 6 04780-84865 C.V. en Sanitaire materialen Gereedschappen - Ijzerwaren RAADHUISSTRAAT 26 04780-88060 Tegelhandel en Sanitaire Showroom (700 m Auto autorichtspecialist Schade ACACIASTRAAT 1 5802 EK VENRAY TELEFOON 04780-81867 VAKWERK voor VEILIGHEID jgj geld en goede raad Marktstraat 2, Venray, telefoon: 04780-88080

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3