GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Voor toekomstige bewoners INSPRAAK BIJ WONINGBOUW IN LANDWEERT LATEN WE MET Z'N ALLEN WAT DOEN AAN HET MILIEU J. THEUWS In Venray wordt momenteel druk gebouwd aan de nieuwe woonwijk Landweert; een wijk die uiteindelijk zo'n 2400 woningen zal bevatten en natuurlijk ook scholen, een winke- centrum enz. Op 7 oktober gaat gestart worden met een inspraakprocedure voor de toekomstige bewoners van 60 80 eengezinswoningen in Landweert 2e fase. De woningen zullen worden ge bouwd in opdracht van de w.b.v. Nrd. Limburg. WAAROVER INSPRAAK? Hoewel nog niet precies is vast gelegd waarover inspraak mogelijk is, kan gedacht wgrden aan b.v.: de woningindeling; de- afbouw van de woningen; de woonomgeving en speelvoorzieningen in de woonom geving. Vanzelfsprekend zijn er randvoor waarden waarbinnen gewerkt moet worden. Deze randvoorwaarden vloeien voort uit het stedebouwkundig plan, uit het budget voor de woningen, uit de wenken en voorschriften enz. Ge probeerd wordt de speelruimte zo groot mogelijk te houden. WIE KAN INSPREKEN? Deelname aan het inspraakproces staat, in principe, open voor iedereen die in aanmerking komt voor een eengezinswoning; gehuwden met of zonder kinderen, éénoudergezinnen, samenwonenden. Van belang is wel, dat de deelne mers zich realiseren dat de woningen op z'n vroegst eind 1983 gerealiseerd zijn. Denk u dat u tegen die tijd uw huidige woning wenst te verlaten of een eigen woonruimte wenst te heb ben, dan kunt u deelnemen aan de inspraak. Wel geldt nog, dat de deelnemers sociaal of economisch gebouden moe ten zijn aan de regio Venray en in geschreven moeten staan bij de w.b.v. Noord Limburg. Deelname aan het inspraakproces betekent wel recht op een woning in het betrokken plandeel. Als u wit deelnemen aan het in- spraakprcoes dan moet u zich vóór 10 september opgeven bij de woning bouwvereniging Noord Limburg, post bus 210, Venray. Wilt u eerst enige informatie, dan kunt u bellen naar de heer A. Jansen, tel. 04780-83838, toe stel 146. BESTRIJDING VAN NAAKTSLAKKEN Bij de dienst van gemeentewerken (plantsoenendienst) komen bij herha ling klachten binnen over de aanwe zigheid van naaktslakken in koolvel den, volkstuinen en tuinen van parti- kulieren. Behalve dat deze slakken nog al wat schade aan bladgroenten toe brengen zijn ze vies. De meeste men sen zijn huiverig voor deze glibberige weekdiertjes, die soms wel 7 cm lang, 3 cm breed en 2 cm hoog zijn en bij hun slakkegangetje een slijme rig spoor achterlaten. Om een antwoord te kunnen geven op de vraag wat men tegen deze vieze naaktslakken kan doen, heeft de plantsoenendienst kontakt 'opge nomen met de Plantenziektenkundige Dienst in Wageningen. Slakken vinden schuilpaatsen in losse, oneffen of kluiterige grond. Wageningen adviseert: zorg voor een zo vlak en zo fijn mogelijke boven grond Alles wat slakken tot schuil- plaats kan dienen en dus gelegenheid biedt tot het leggen van eieren, zo goed mogelijk opruimen. Verwijder het onkruid omdat tussen onkruiden de slakken tegen uitdrogen worden be schermd. Heeft men veel last van slakken, dan zal men» noodgedwongen tot be strijding moeten overgaan. Een oud huismiddeltje is het bestrooien van de slak met zout. Voor de chemische bestrijding noemt „Wageningen" Mesurol slak- kenkorrels (4%) of diverse merken slakkendood, te gebruiken bij niet te lage temperaturen, zonder regen en liefst bij enkele zonnige en warme dagen in het vooruitzicht. KERMIS VEULEN 5, 6, 7 en 8 sept. De kermis te Veulen begint op za terdag 5 september te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 8 september te 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende attracties ge plaatst: 1. Autoscooter, 2. Kindervliegtuigmo- len. beide van exploitant Boeken, Helmond; 3. Schietsalon, exploitant A. Regter, Langenboom; 4. Lijntrekspel, 5. Bussenspel, beide van exploitant Van Benthem. Berker en Rodenrijs, 6. Bulldozer-schuifspel. exploitant Van Spronsen, Delft; 7. Nougat-suikerkraam. exploitant Camps, Horst; 8. Frituur-snackwagen, exploitant mw. Van Lokven, Milsbeek. De exploitanten mogen, met inacht neming van de openingstijden, hun attracties naar believen openen, maar op de volgende tijdstippen dienen ze open te zijn: Op zaterdag te 17.00 uur; op zon dag te 13.00 uur; op maandag te 15.00 uur; op dinsdag te 15.00 uur. Voor sommige attracties gelden af gesproken maximum tarieven, te we ten: autoscooter per 2-persoonswagen: 1 rit voor 1,-, 4 ritten voor 3,-, 7 ritten voor 5,-, 15 ritten voor 10,- kindervliegtuigmolen: 50 cent per rit; lijntrekspel: 75 cent per spel; bulldozer-schuifspel: 25 cent per spel en 12 voor 2,50. 2e KERKDORPEN FIETSTOCHT VENRAY 20 SEPTEMBER Op maandag 31 augustus j.l. heeft men kunnen genieten van een uitste kend wielerspectakel te Venray, on der de naam „Nacht van Venray". met diverse prominenten o.a. Zoetemelk, Kuiper, Winnen. Raas e.d. Binnenkort echter zal in Venray een tweede wielerspectakel van start gaan, n.l. de 2e KERKDORPENFIETSTOCHT in het kader van de sportieve recrea tie georganiseerd door het Comité Recreatiesport Venray alsmede de Pooling Recreatiesportleiders Venray. Deze tocht start op zondag 20 sep tember 1981 's morgens om 10.00 uur in alle kerkdorpen. Na het grote sukses van het vorig jaar (361 deelnemers) hoopt men ui teraard dit jaar wederom dit aantal te halen en wellicht nog uit te brei den. De Eerste Nederlandse Fietsers Bond die de route dit jaar zal ver zorgen zal zeker garant staan voor een aantrekkelijke tocht langs vele onbekende wegen en paden door het Limburgse Rooy met zijn kerkdorpen. Beslist ook nu weer aantrekkelijk voor de deelnemers van het vorig jaar. Voor iedere deelnemer(ster) jong en/of oud die minimaal 5 kerkdorpen heeft aangedaan, zal een fraaie her innering aan het einde worden uitge reikt. Onderweg zijn alle rijders herken baar aan de vlaggetjes die men aan de fiets heeft bevestigd. Deelnemen aan deze tocht is moge lijk voor jong en oud (jong het liefst onder begeleiding). De tocht bedraagt 80 km en de kosten bedragen f 3,volwassenen (vanaf 14 jaar) tot '14 jaar 1,50. Starten is mogelijk van 10.00 tot 12.00 uur vanuit ieder kerkdorp in deze gemeente. Vanuit Venray start men bij sporthal „De Wetteling". Alle andere startplaatsen zullen nog nader bekend worden gemaakt. Lees verdere informatie in de ko mende weken in de plaatselijke kran ten-nieuwsbladen. Fiets mee en blijf fit met een fiets waar pit in zit. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter VERGADERING UITGESTELD De aanvankelijk voor donderdag 10 september a.s. geplande openbare vergadering van de 'commissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk gaat niet door in verband met het ontbreken van voldoende agendapun ten. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op 8 oktober a.s. Waarschijnlijk zal in oktober nog een tweede commissievergadering moeten worden gehouden in verband met het concept voor de gemeente begroting voor 1982. Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben op 28 aug. 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van 175 woningen in het bestemmingsplan „Land weert", 2e fase, tn.v. Woning bouwvereniging Noord-Limburg; het bouwen van 4 'nertsenstallen aan de Twistweg 17, t.n.v. Th. Arts. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eirtdigt dertig dagen na bovenge noemde verzenddatum. Venray, 4 september 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het plaatsen van een afrastering nabij de openbare school „De Keg'' aan de Blauwververstraat 18, t.n.v. gemeentebestuur Ven ray; het veranderen van feet pand Poststraat 9 en het plaatsen van een reclamezuil t.n.v. Spaarbank Limburg. Eurgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 7 sept. 1981 gedurende veertien diagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 4 september 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee de lid, onder c. van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen van: Saweco B.A., Deputé Peters straat 30 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel ex. art. 6a, uitbreiden/ wijzigen van een mengvoederbedrijf waar electromtoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1.5 Kw, gelegen aan de Deputé Petersstraat 30 te Oirlo-Venray; Gebr. J. en W. Peeters, Heid- sepeelweg 60 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a. uit breiden/wijzigen van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electro- motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Heid- sepeelweg 60 te Ysselsten-Venray; ALCAS B.V. io., Horsterweg 31 te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden- wijzigen van een fabriek voor alu minium ramen en deuren waar electromtoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Horsterweg 31 te Castenray-Venray; H. Graat, Zuiderbergweg 5 te Oostrum-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een plantenkweek- en verkoopbedrijf waar olie en bestrijdingsmiddelen worden opgestegen, gelegen aan de Zuiderbergweg 5 tc Oostrum-Ven ray. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 18 september 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16 30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 4 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, J. A. M. van Kuyck Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Raadhuis- straal 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16 00 tol 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var. het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mi H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. lf. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de bestuursassi- stent, de heer G. Spelbos (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 6 augustus 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van de Stichting Stuurgroep (jeugd)werkloos- heid (STUW) noordelijk Limburg i.o., Bergweg 4 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een timmerwerkplaats waar electro- motoren worden gebruikt met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Maashese- weg 63 te Venray. dat op 13 augustus 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. v. Harskamp, Fagotstraat 1 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een tennispark waar propaan wordt opgeslagen, gelegen aan de Smakterveldweg (ongenummerd) te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray ter inzage en wel tot 4 okt. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09 00 uur tot 12,00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 24 sept. 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont. dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 4 september 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 sept. 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. het bouwen van een berging aan de Meerselsepeel 1 t~n.v. M. J. Meulendijks; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vullingstraat 31, t.n.v. H. L. A. Jenniskens; het aanbouwen van een serre aan de Hochusstraat 5, t.n.v. H. J. M. van Dooremalen; het bouwen van een machine- loods aan de Veulenseweg 6, t.n.v. M. W. H. Claessens; het bouwen van een garage aan de van Broekhuizenstraat 19, t.n.v. P. A. Clephas; het uitbreiden van de garage/ berging aan de Asselberghs- sfcraat 15, t.n.v. J. J. M. Poels; het uitbreiden van de garage/ berging aan de Assëlberghs- straat 17, t.n.v. J. H. M. van Arsen; het bouwen van een hondehok. aan de Harpstraat 16, t.n.v. M. P. H. Janssen; het vervangen van een poort aan de Paterslaa'n 26, t.n.v. H. M. J. van de Weegn; het plaatsen van een tuinbergmg aan de Vullingsstraat 54, tJi.v. M. H. Th. Heidens; het herbouwen van een bedrijfs- gedeelte van een boerderij aan de Overloonseweg 95 t.n.v. G. J. W. Sikes; het bouwen van 175 woningen in het gestemmingspian Land weert t.n.v. Woningbouwvereni ging Noord-Limburg. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te 'zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu- blikatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 4 september 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Venray staat er om bekend, dat haar parken, plantsoenen en andere groenvoorzieningen er zo prachtig bij liggen. Kijk maar eens naar de bloe menpracht in de plantsoenen aan de Langeweg en de Langstraat nabij de Hoebertweg. Er is de manpen van de plantsoe nendienst alles aan gelegen om zolang hierop niet bezuinigd moet worden om dit visitekaartje van Venray zo te houden. Maarhet is niet alleen zaak. dat de plantsoenendienst Venray mooi en schoon houdt; de bevolking zelf kan er ook heel wat aan doen. Helaas gebeurt dat niet altijd en overal. Neem nu b.v de van gemeentewege geplaatste zitbank aan de Hoender straat. Deze bank is bedoeld als een rustplaats voor wandelende bejaar den. Telkens blijkt echter, dat zij ge bruikt wordt als verlengstuk van een in de buurt gevestigde snackbar Als dank voor het aangenaam verpozen op de bank laat men de omgeving de lege friteszakjes en fricandellen- speciaal-bakjes Nu zou men kunnen zeggen: laai de gemeente er dan een prullebak bij plaatsen. Doch dat is gemakke lijker gezegd dan gedaan. Het plaatsen is het ergste niet, maar het leeghalen en schoonmaken kost weer tijd geld. Overigens, wat dèt betreft moet men op zondagmorgen eens kijken in de Grotestraat, waar wél prullebakjes hangen. De lege zakjes liggen overal verspreid en de mayonaise zit in dik ke klodders tegen de winkelruiten Als we met z'n allen wat willen doen om Venray schoon te houden dan moet ook een dergelijke smeer boel toch ook vermeden worden.. AKTIVITEITEN GEMEENTELIJK COMBI ZWEMBAD V'roeg-op-zwemmers: Begin de dag met een fris se en verkwikkende duik! Van maandag t.m. vrijdag kunt u terecht van 7.00 tot 8.30 uur. Zwemmen voor dames Elke dinsdag van 20.00 - 21.CO uur is er een uurtje uitsluitend voor dames, waar u rustig en ongehin derd kunt vrij zwemmen. Zwemmen voor 65 plussers Onder alle sporten is zwemmen één van de meest doeltreffende vor men van bewegen met be trekking tot de gezondheid. Omdat zwemmen een ir. dividuele aangelegenheid is, is men meestal niet ge bonden aan het tempo van anderen, maar kan men eigen tempo volledig zelf bepalen. Dit betekent dat men tot op zeer hoge leef tijd wanneer vele spor ten niet meer tot de moge lijkheden behoren men nog steeds lichamelijke ak- tiviteiten kan verrichten, door middel van zwemmen. Wekelijks is er een uurtje voor de 65 plussers en wel op donderdag van 12.10 - 13.00 uur. Het verdient aanbeveling, om vooraf uw huisarts te raadplegen. Trimzwemmen Trimmen is bewegen en be wegen is voor de gezond heid noodzakelijk, trimmen kan op veel manieren; wandelen; fietsen, hollen in het bos, ook zwemmen hoort daarbij. Wat is trimzwemmen? Het is een uurtje aktief bewe gen, waarbij op speelse en ongedwongen wijze allerlei oefenvormen (natte gym nastiek) in het water plaats vinden. Vrijdagavond kunt u terecht van 20.00 - 21.00 uur. Ga vaker zwemmen! Gezond heid van de bovenste plank. Brandje Venrays brandweer moest in aktie komen voor het blussen van een bermbrandje aan de Henri Dunant- straat. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een achteloos weggewor pen sigaret. Het brandje was zo ge blust en als schade bleef een zwart geblakerde berm over. Jeugd langs spoorlijn Personeel van de Nederlandse Spoor wegen hield twee Venrayse knapen van 16 jaar aan, die langs de spoor lijn liepen en voorwerpen op de spoorrails legden o.a. een leeg drink- blikje en een dubbeltje. De knapen werden overgedragen aan de politie die proces verbaal zal opmaken. AUTOLAKKEN VERF BEHANG TELEFOON 81523 VENRAY Vrachtauto tegen kraanwagen Op de Midden Peelweg reed in de richting Ysselsteyn een kraanwagi uit Overloon. Achter hem reed ei Venrayse vrachtauto welke de kraan wagen wilde inhalen. Op het laatst! moment zag de bestuurder dat dit door een tegenligger niet meer kon. Hij stuurde terug, maar zijn snelheil was kennelijk te hoog en nu reed zijn vrachtauto tegen de achterzijde van de kraanwagen op. Het bleef bi aanzienlijke schade. Jeugd zat uren in lift vast Vrijdag tegen vijf uur kwam bij d» politie een melding binnen dat twee jongens al twintig minuten vast za ten in de lift van de Kiosk op he: Brukske. De storingsmonteur die door de eigenaar gewaarschuwd was moest uit Rotterdam komen om de jongens uit hun benarde positie te bevrijden. Venrayse politiemannen wisten de jongens moed in te spre ken zodat deze niet in paniek ge raakten. Om even over zeven uur was het zover dat de jongens uit de lift konden worden bevrijd. Oproep aan automo biliste en getuigen Donderdagavond vond op de Mer- seloseweg ter hoogte van de bank een aanrjjding plaats. Een Venrays meisje reed op haar fiets in de rich ting van de Langeweg toen vanuit een parkeerhaven een personenauto de weg opreed. De motor sloeg af zodat de auto tot stilstand kwam. Hel meisje bolste daardoor tegen de ach terzijde van de auto, waarbij het fiets- frame vernield werd. De automobiliste reed weg nadat ze eerst aan hei meisje had gevraagd of zij iets man keerde; deze antwoordde daarop ont kennend. Die automobiliste en mogelijke ge tuigen worden verzocht zich in ver binding te stellen met de politie. De bestuurder van een perso nenauto reed donderdag over de Zuidsingel in de richting Brukske. Hij werd ingehaald door een andere auto en vervolgens „gesneden". Om eer botsing te voorkomen stuurde hij naar rechts en botste toen tegen een licht mast op. Het bleef bij materiële scha de. De politie hoopt die „snijder" op te sporen en roept daarvoor de me dewerking in van getuigen. Zij wor den verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. Donderdag vond een aanrijding plaats op een parkeerplaats aan de Merseloseweg. Een bestuurster had haar auto daar geparkeerd en bij te rugkeer ontdekte zij dat haar auto beschadigd was door een andere au to. De bestuurder(ster) welke die aan rijding heeft veroorzaakt, moet dat hebben gemerkt; is echter,weggereden zonder zijn of haar identiteit kon worden vastgesteld. Ook voor die op lossing roept de politie eventuele ge tuigen op zich met haar in verbin ding te willen stellen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 14