Langs Venrays grillige gemeentegrenzen VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN 40 HA WATER Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen PEEL EN MAAS Met de wetenschap, dat de Ros molen in de Geysterse bossen tot de gemeente Venray en de St. Willibrorduskapel tot de gemeen te Meerlo/Wanssum (Geysteren) behoort, hebben we altyd vrede gehad..... Totdat we op de kaart de grens vanaf de grenspaal aan de Maasheseweg in rechte l(jn naar de St. Willibroduskapel za gen lopen. Omdat de grens hier geen wegen volgt, was een ritje over rulle bospaden nodig om by de kapel te komen. En daar ont dekten we vlak by de ingang van de kapel een grenssteen. Volgens de topografische kaart bevindt zich hier weer een „drie gemeen- tepunt". Naar het noordoosten loopt de lyn, die de grens aan geeft tussen Vierlingsbeek (Maas hees) en Meerlo-Wanssum (Geys teren), terwyl de lyn in meer zuidelijke richting de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum scheidt. De St. Willibroduskapel staat op het snijpunt van zes wegen, waar van er vier duidelijke grenswegen zijn. Volgens onze ogenschijnlijke be rekening zou dan de grens tussen Venray en Geysteren precies mid den door de kapel moeten lopen, waarbij de put dan op het Venray- se zou moeten liggen. Daarmee zou dan ook het Geysterse huisnummer 32 op de kapel verklaarbaar zijn. Maar zo eenvoudig als wij dach ten ligt het daar midden in 'de bos sen van t landboed Geijsterèn niet. Monumentenzorg heeft n.l. de kapel kadastraal toegerekend aan de gemeente Meerlo-Wanssum om dat 2/3 van het gebouw op het grondgebied van die gemeente zou staan. En wie zijn wij. om er een andere veronderstelling op na te houden, met alleen een topogra fische kaart en wat veronderstel lingen t.a.v. de wegen, die volgens ons grenswegen zouden kunnen zijn? Degene die de grenspaal bij de kapel eens heel goed bekijkt, ziet aan een kant de Nederlandse leeuw afgebeeld en aan de andere kant de Pruisische adelaar. Onze poging om de Venrayse grens in zuid-zuid-oostelijke rich ting te volgen naar een eventueel herkenningspunt op de Geysterse- weg, faalde jammerlijk als gevolg van met slagbomen afgezette we gen. Even ten zuiden van het Geys terse sportveld aan de Geysterse- weg lukte het ons de draad weer cp te nemen. Nu geen grenspaal of -steen, maar een armetierig gegal vaniseerd krom paaltje, waaraan Aan de Maasheseweg staat een 'flink uit de kluiten gewassen' grenspaal In de Geijsterse bossen loopt de grens dwars door de St. Willibrord-kapel eens het bordje „Geysteren" moet hebben gehangen. Volgens de kaart kwam de grens uit een dichtge groeid bospad, om zich aan de an dere zijde van de Geysterseweg langs een maisveld richting Wans- sumseweg te begeven, overigens zonder duidelijke herkenningspun ten. Kilometerpaaltje 14.2 aan de Wanssumseweg is het punt, waar de gemeentegrens het pad induikt, dat van de Venrayse straatnaam- gevers tien jaar geleden de schone naam Vosseyeen heeft gekregen. Het pad gaat ovèr in een karre- spoor; volgt de grens die haaks in zuidelijke richting afbuigt langs het bos van de Meerlose Heide, om dan weer op de berijdbare Limiet- weg als grens verder te lopen. Ook hier zal de ruilverkaveling er wel voor gezorgd hebben, dat de grens niet meer te volgen is. Bij de Boddebroekerloop is de Limiet- weg tot aan de Korenweg herme tisch afgesloten. Het volgende stuk tussen Korenweg en Roland is val komen onberijdbaar. Over de Oirloseheide en een stukje spoordijk komt men dan bij het bordje „B"-weg waarvan be kend is, dat dit op verzoek van de gemeente Venray op eigen gebied is geplaatst cm 't zware vervoer van de zandwinning aan de Valkenberg tegen te gaan. Bij de zand- en grintwinning het toekomstige nieuwe rekreatie- gebiedloopt de grens dwars door het water om op de Diepeling weer tevoorschijn te komen op de plek waar deze weg op Horster gebied Nieuwenbergweg gaat heten. Hoewel de kaart aan de over zijde van de Lollebeek een grillige lijn vormt, blijkt, dat hier de beek als grens wordt aangehouden; al thans door de buurtbewoners. Bij de Venrayse Lichtenberg het zelfde beeld. Hier ligt de grens daar waar volgens het naambordje de Horster Kreuzelberg begint. Ten westen van de Horsterweg wordt de zaak weer onduidelijk. Het volgende duidelijke herken ningspunt is dan via de Rietweg te bereiken Grensweg tussen de Middelijkseweg en de Meterikse- weg. Ten zuiden van het Oastenrayse Broek loopt de grens ongezien ver der door een fraai natuurgebied toetdat zij op de Lorbaan weer zichtbaar wordt in de in ruilverka- velingsverband gegraven Grens- sloot (zie foto), die dan doorloopt tot aan de Ysselsteynse Puttenweg. Ligt in de uiterste noord westhoek van de gemeente Venray een gebied waarom een eeuwendurende stnja js gestreden (we bedoelen uiter aard het gebied rond Vrede- peel en de Vredepaal); in de uiterste zuidwesthoek van de gemeente groeit een plas, om de bestemming waarvan waarschijnlijk nog wel een intergemeentelijk touwtrekken te verwachten is. Het is de grote ontzanding c.q. ontgrinding aan de Val kenberg bij Klein Oirlo welke zich ogenschijnlijk grenzeloos voortzet op het territoir van de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. Maar in werkelijkheid ligt de grens er wel degelijk al is ze alleen op de kaart zichtbaar. Wat gaat er straks als zand- en grindwinning voor bij is en alleen een enorme watervlakte oyer is,- met de pias gebeuren? Het gemeentebestuur van Venray is wars van alle re creatieve prefctoestanden en denkt voor de toekomst hier aan een fijn stiltegebied. Mis schien een visvijver, maar ze ker niet aan een oord waar waterrecreanten zich kunnen uitleven. In de laatste raadsvergade ring werd van de zijde van de Venrayse P.v.d A.-fraktie hieraan nog eens herinnerd en door het college van b. en w. beaamd. Aan de andere kant in de gemeente Meerlo-Wans sum wordt hardop gedacht over een recreaiieplas. Maar ieder weldenkend mens zal weten dat beide gedachten elkaar in de verste verte niet verdragen zelfs niet als iedere gemeente haar idee op eigen gebied uitwerkt. Daar Staat echter wel te genover dat het hier gaat om éen plas van zo'n slor dige 40 ha. waarvan 1/3 op het gebied van Meerlo-Wans sum en 2/3 op Venray's ter ritoir komt te liggen als de afgraving achter de rug is. Misschien dat de interge meentelijke werkgroep zich kan vinden in de bestem ming dagrecreatie" waarbij de een geen last heeft van de ander. VAN 5 TOT EN MET 12 SEPTEMBER Zaterdag; 19.00 nederlandse hoog mis, int. Johan Moorrees en overl. (am. Constant Pijls Marinus Kelders en dochter Els Harrie van Meijcl. Zondag; Drieëntwintigste zondag door het jaar. 3.00 leesmis, int. overleden ouders en fam.: 9.30 gre goriaanse hoogmis, int. Frans van Opbergen Lies en Herman Jeu- ken-Verhulsdonk Jan Tillemans (Rotaryclub); 11.00 ouders v. Veg- chel-Muysers overl. fam. van Dijck-Cox Cor Vink Albert Beerkens (vwg. buurt). Maandag; 9 00 oude stichtingen; 19.00 Petrus H. M. Camps en echt genote Anna M. v. d. Pas, Dinsdag: Maria Gebcortc. 9.00 fam. Jacobs-Arts Rie Wolkc- Greefkens; 19.00 Theodora Flinsen- berg-v. d. Boogaard (vwg. buurt) Martinus Direks (vwg. buurt). Woensdag: 9.00 Gerrit Deters en Maria kTheunissen; 19.00 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen Antoon van Osch Gertruda van Meijel-Truyen jrd. ouders Coe- nen-Holtackers. Donderdag: 9.00 Jan Tillemans. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie; 112.00 (kapel St. Jozefklooster) hu welijkssluiting: Marij Janssen en Paul Martens; 14.00 huwelijksslui ting: Annie Driessen en Toon Jans sen; 19.00 bijzondere intentie. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- Janssen; 19.00 overl. fam. Truyen- Hendricx Maria Stiphout-Clacs- sen (van de kinderen) Karei Jeuken en zoon Wim ouders Ponjée-Huybers. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Resy van Hoóren en Ma rijke Vollenberg. Huwelijksafkondiging'. Marij Janssen en Paul Martens Annie Driessen en Toon Jans- - In het weekeinde van 5/6 sep tember wordt in onze kerk de kollekte gehouden voor de MIVA de missieverkeersmiddelenaktie. Pater Jules Camps, missionaris in Irian Jaya (het vroegere Nieuw-Guinea) zal de preek verzorgen. - De kollekte voor het kerkplein heeft het prachtige bedrag van 3.184,30 opgebracht. Hartelijk dank voor alle gulle gevers. Voor degenen die per bank of giro een bijdrage willen over maken zijn hier de nummers: gironummer 1036198 tnv. R.K. Kerkbestuur St. Petrus Bandlen of via het Banknummer bij de RABO-bank 15.39.04.143 t.g.v. •hetzelfde kerkbestuur met ver melding „Kerkplein''. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Henri Willems en Peter Thijssen, lezer: G. de Groot. Zondag' 8.00 Tom Kengen en Leon Stoffels, lezer: G. Regli; 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Karin Bloemen en Manon Vullings, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Inge Truyen ?n Maartje Huibers. Woensdag en vrijdag: 19.00 San dra Wekking en Ton van Ham. Vrijdag: 14.00 huwelijksviering: Nicole Schwachöfer en Colette Teu- nissen. Zaterdag 3 sept.: 18.30 Euch. vie ring, int. voor overl broer. Mis dienaars: Gert-Jan Wismans en Harm v d. Bosch. Zondag 6 sept.: 23e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (gregoriaans/ nederlands) int. overl. W. Lucassen (namens de bejaarden); overl. ouders van Huet-Bongers. Misdie naars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Kollekte voor het Kath. Militair Thuisfront. Door de week elke dag eucharistie viering behalve woensdag. Zondag 6 sept.: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St, Frans; 18.00 avondmis. Dinsdag: Feest van Maria Geboor te. Donderdag: 13.30 gez. H. Mis bij het huwelijk Jeuken-de Hoog. Vrijdag: 14.00 gez. H. Mis bij het huwelijk Lucassen-Heijl; 19.00 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 18.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Door uw gulle medewerking kon den wij 1575,overmaken naar de MIVA. Namens Pater Camps en de priester uit Zaïre hartelijk be dankt. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Gertruda Jennes- kens-Deenen Antonetta Janssen- Flinsenberg uit dankbaarheid bij een verjaardag Zondag: 730 voor de parochie; 900 Karei Hendriks Riet Min; 10.15 Peter Philipsen; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 over ledenen (offerbus). Maandag: 8.00 Elisa Palm en ter ere van H. Geest; 19.00 Jacques van Rhee overl. fam. Vermeulen- Dijkmans en Boeren-van Wees. Dinsdag: 8.00 Constancia Snijders t.e.v. St. Antonius uit dankbaar heid; 19.00 overl. ouders Poels-van Doron tot zekere intentie (J.). Woensdag: 8,00 Jos Linders; 19.00 overl. ouders Janssen-Verdellen. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 13.30 tot in tentie van het bruidspaar Harry Jeuken en Anita die Hoog; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter overl. ouders Luc^ssen-Maassen en Pater Florentius. Vrijdag: 8.00 uit dankbaarhe'id bij een 88e verjaardag; 14,00 tot inten tie van hel bruidspaar Hans Lu- cassenen en Annie Heijl; 19.00 ge zinsmis; Louis Custers. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Eric Arts en Arnoud Verhaeg; 10.15 Hans Kerstjens en Geert Koppes; 11.45 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 18,00 Peter en Mart ij n Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Twannie Peeters; 19.00 Marcel Bas- tiaans en Tonnie Vermeulen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath en Martien Leenders. Zaterdag 5 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Dhr. Gerard de Bruin. Zondag 6 sept.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Miriam Claes- sen en Trudy Vullings. Misintentie: Leo Zegers en Martien; mevr. Jans sen. Woensdag 9 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: fam. Lommen. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Versteegen voor overl. Leo Cox en voor de overl. familie Cox-Vervuurt. Samen zin gen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. cuders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 9.00 leesmis voor overl. Gerlach van Ass; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum- Janssen voor overl. Wim Philip sen. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. familie Driessen-Ron- gen voor overl. ouders Jacobs- Daniëls en Evers-Clevers en zoon Jan; 18.30 avondmis voor overl. cuders KustersJEwalts. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis uit dankbaarheid (fajn. v. D.). Dinsdag: Feest van Maria Geboor te. 8.00 leesmis voor overt Maria Derks; 19.00 avondmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 15.00 plechtige eucha ristieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 50-jarig huwe lijksfeest van de ouders Vermeulen- van Ooi in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Piet Baeten en Petronella Martens. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Vermeltfoort; 19.00 uur avondmis voor overl. familie Bou ten-van Megen en Huberta van Me- gen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Hub Reijnders (bejaardenvereni ging); 19.00 avondmis voor overl. moeder Leida Klaassens voor overi. Antoon van Dinteren en familie van Meijel-Linders. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Antoon van den Heuve/1 voor overl. Wil lem Oudenhoven als jaardienst voor overl. Piet Arts. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Antoon van den Heuvel voor overl. Wil lem Oudenhoven als jaardienst voor overl. Piet Arts. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrèche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Bri gitte Leenders. 2. De kollekte van verleden zon dag voor de MIVA heeft het mooie bedrag van 2562.78 op gebracht. Weer van harte dank voor uw mooie bijdrage. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 B. Verstegen. S. Rongen; 9.00 R. Beerkens, M. Jans sen; 10.00 S. Fijneman, A. Millen, Th. Urselman; 11.30 Th. Houwen, F. Vercauteren; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Linskens, S. Achten; 19.00 R. Oomens, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 J. M. Cornejo, J. Verstegen; 19.00 R. Broens, A. Hermans. Zondag 6 september a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Predikant is Ds. F. Roosjen uit Eindhoven. In Blitterswijck is dit de laatste dienst in het seizoen 1981. Koliekten voor de Medische Zen ding, diakonie en plaatselijk kerke- w-erk. Vrijdag: 19.00 H. Mis ter ere van H, Hart van Jezus. Frans Verstap pen (kollAnetta Peters-Geurts (koll.). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor). Petrus Muijzers en Ma ria v. d. Sterren; Sjaak Bariels (oude buurt); Theodorus Peeters en •overleden familie, Zondag; 830 H Mis; J. Lemmen (koll.); 10.00 Hoogmis Toos Duij- kers-Jenniskens; Sef Claessens en zoon Simon. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Weijers en kapelaan Kerstjens. 'Woensdag: 19.00 H Mis st. Jos Tielen en Anna Verstappen en kin deren. Donderdag: 8.00 H. Mis voor pa rochie. Vrijdag: 8.00 H, Mis ter ere van H. Machutus. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kin derkoor), Petronella Willemsert-Op- heij (koll.); Martien Bots; st. Pas toor Gerards en ouders. Zaterdag: 19.00 jaardienst Wim Emons uil dankbaarheid bij een 80ste verjaardag. Zondag: 8.30 Bert Daniels; 10.00 jaardienst Gerrit Rozijn Piet Rut ten (Gem. Koor). Maandag: 9.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 overl. familie Loo- nen-van Rens. Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- m eu l'en-Moorrees. Donderdag: 9.Ó0 Broeder Drab- bels en overl.' familie. Vrijdag: 9.00 overl, familie Ven- nekens-Verschuren 14.00 uit dank baarheid bij een 40-jarig huwelijk Jeucken-Niessen (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 Jan Haegens Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Theij Camps. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bas Künen, Ro nald Hoex, Michel Ghielen, Willem Vollenberg. Zondag: 8.30 Ronny Reijnders. Ron Versleijen, Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck; 10.00 Coen Lit- jens, Ronny Pelzer, Hans Holt- ackers, Jan Ruiten. Vri.jdag: 14.00 Sjackie Wilmsen, Hans Holtackers. Misdienaars: Luc Vennekens en Rob- Weys; Edwin Dinghs en Ste fan Bloemen; Marcel Duykers en Urban Vollenbergh Zaterdag: 19.00 Willem van der Sterren (van kollekte). Zondag: 8.00 jrd. voor Theo Keu- laerds; lOu. jrd. voor Jan Cremers. Dinsdag: 29.00 overleden familie Don ders-Hoedema kers. Woensdag: 8.00 Josephina Sey- kens-Collin. Tevens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 overleden familie van Kuyck-Verrijdt. Vrijdag: 8.00 Willem van der Sterren. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers- Vullings (door de buren). Tevens jrd. voor Leonardus Ciassens-Hen- diriks-Voermans. Zaterdag en zondag 12/13 sepi.: nationale ziekendag. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Dit weekend is het de eerste zon dag van de maand, bijzondere kol lekte voor onze eigen kerk. Wy hebben uw bydrage hard nodig om de komende kosten van dak en uurwerk herstel tot een goed einde te brengen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna I Bouten Ism. v. Frans Rongen I Ism. v. Johannes Voermans, echtg. en zoon Piet- Zondag: 8.00 lsm. v. Antoon van j Osch maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin; 10.00 hgm. maandd. v. Eduard en Stans Dietz; 11.15 maandd. v.'Jacomina de Mul- der-Hendrix maandd. v. Hendri- na Jenniskens-Voermans en echtg. Maandag: 19.00 lsm. v. Gerrit Bouten en overl. fam. lsm. v. Antoon Peeters. Dinsdag: 19.30 lsm. uit dankbaar heid (J.); maandd. v. Frans van Bavel en Elis. van Nieuwemhoven- Weekers. Woensdag: 19.00 maandd. v. Jo zef en Gerrit Claessens. Donderdag: 19.00 maandd. voor overl. ouders en kinderen Baltus- sen-Loonen. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Frans Ver- koeyen en overl. fam. Verkoeyen- Janssen.' Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Gerrit Camps en overl. ouders lsm. v. Helm Claes sens en Nelly ClaessensnDerikx. Misdienaar: Martin Heesen. Akclietcn: za 19.00 J. Janssen en Gerrit Vcermans; zo 8.00 Tj. Jen- niskens; 10.00 M. en T. Heesen en W. Heidens; 11.15 O. Terpstra en L. Peeters. Gedoopt: Marjan Manders. Huwelyksafk.: Hans Lucassen en Anny Heijl (Venray); Wim Hen driks (Venray) en Gerry van Hees; Antoon Langenkamp Blitterswijck en Tiny Litjens. Zaterdag: 19.00 1. overl. fam. van Well-Thoonen; 2. Jgt. v. Gerard Janssen; 3. H. Mis voor Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 H. Mis voor spoe dige beterschap; 10.00 gest, jgt. v. Johannes Geurts en Maria Geurts- Schreven; 11.30 gest. jgt. v. Bert Derks. Maandag: 19.00 H. Mis voor Piet Verheijen en Maria Litjens. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis overl. fam. Philipsen-Cremers; 2. H. Mis tot int. van O.L. Vrouw van I^our- des. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Mar tinus Bos v. d, Heuvel en Martien; H. Mis voor bijz. intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. parochianen: Jan Hendrix, Jeu van Ass, Fransje Vriens, Ray mond van Asten en Harrie Jennis- kens. Vrijdag: 19,00 1. maandd. v. Jan Hendrix; 2. H. Mis voor overl. fam. van Soest-Smedts-Dings. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Hubertus Maessen en Josepha Swinkels; 2. H. Mis voor Harrie Jenniskens namens Rabobank. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Karei Dekkers en Patrick Vergeldt. Zondag: 8.30 Roel Emonts en Noel Michel's; 10.00 Marc Sijbers en Bart Marcellis; 11.30 Patrick Marcellis en Peter Mich els. Weekdagen: Rob Strijbos en Tom Lemmens. Vrij: Jos Bovee en JoanLulters. Mededeling: De opbrengst van de MIVA-kol- lekte was 1800,Namens alle missionarissen, hartelijk dank vcor deze mooie bijdrage. Zaterdag 5 sept.: priesterzaterdag. 7 uur jgt. Johannes Noyen, Johan na Arts en overleden kinderen. Zondag 6 sept.: 23e zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand speciale kollekte voor de kerk; 10.00 Muysers-Michels; 11.30 Christ Kessels (door H. Kleffers). Maandag: 8.30 jgt. Antonius Poels en Maria van Helden. Dinsd'ag: feestdag van Maria Ge boorte. 8.30 Peter Mathijs Gielen en overleden kinderen. Woensdag: feest van de H. Petrus Claver schoolmis. 8.30 overl. flam. Thissen. Donderdag: 8.30 voor fam. v. d. Hoogenhof-van Rijswijck. Vrijdag: 8.30 jgt. Maria v.d. Heu vel, ovei leden ouders en kinderen. Zaterdag: 7 uur voor-Henk van Meyel. Misdienaars: Zondag 10.0, woensdag en zater dag: Henri Jacobs en Patric van Heiden; 11.30 Harm Hendriks en Stan Verhaag. Kollektanten: Zaterdag: 7 uur Emonts; zondag: 10.00 Arts; 11.30 Hendrix. Kerk schoonmaken 10 sept.: mevr. Janssen-Pubben, Grootdorp; mevr. Janssen, Weverslo. Mededelingen: a. Dinsdag, woensdag, donderdag, 8, 9, 10 sept. ziekentriduum in Ven ray. b. Allerhartelijkste dank aan al degenen die aan het feest van St. Jan en de tentoonstelling verleden zondag hebben geholpen. 23e zondag door het jaar, 6 sept. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rectoraat; 10.00 Hoogmis: jaarge tijde voor Annie Janssen-van Osch. Akolieten: Jos Nabberi en Jan Droesen. Misdienaars van de week: Geert Poels en Marco van Kempen. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. Dinsdag: Feest van Maria Ge boorte. 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derïkx. Woensdag; 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw en die H. Antonius. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx. Zondag 6 sept.: 23e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor overl. fam. Koenen-Vullings. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. voor zal. Rector J. Geurts; 11.15 Hgm. voor zal. M Lent je Jenneskens. Maandag, dinsdag, woensdag: H. Missen om 9 uur. Maandag: 9 uur lsm. overl. fam. Burgers-Heesen, Dinsdag: 9 uur lsm. overl. fam. Leyssen-Vollënberg. Woensdag: 9 uur lsm. jgt. zal. Leo Jacobs. Donderdag: 8 uur lsm. zai. Sef Linders en overl. oudiers. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie Weys-Houben. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marly Weys van een vriend. Akolieten voor 6 sept. C. Clas sens, H. Geurts, Tw. Jacobs. Misdienaars: Jos Geurts en Tw. Reintjes. Zaterdag 5 sept.: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans en Jan Rou- wens. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en v.o.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts, fam. Buyzen, Antoon Janssen en overl. vader Soeters; 8.30 bedevaart uit Brakkenstein. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel, voor Rector Teeffelen en voor overl. vrienden b.g.v. een verjaardag. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor dhr. Peters en vader en moeder van Gurp. Woensdag: 8.45 H. Ms t.e.v. de H. Jozef voor E. G. van Lieshout tb.i. voor alle pelgrims van St. Jo zef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor va der en moeder Mols, voor levende en overledenen van fam. Verhoe ven en tere ere van St. Jozef. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Riet van Weesenbeek, fam. Snoek en lUb.i. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Hoe past u in de Koninkrijksregeling?'' in de Ko ninkrijkszaal van de Jehovah's Ge tuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 6 septem ber om 10.00 uur v.m. Geen kol lekte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo NO habra Misa espanola en nuestra capilla; tampocc en les Domingos 13 y 20 de septiembre, porque el Padre Juan esta de vacaciones en Laredo. SI 'habra Misa el domingo el dia 27 de septiembre. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES 'La noche de kien esta anulada porque ha ytaptoe. Er sabado el dia 19 de septiembre habra un par- tido de futbal entre nuestro equipo y este de los Griegos de Venray. Para las senoras los dias 7 y 8 de noviembre son importantes: fin de semana en Klinkenberg. Para organizar y preparar muy bien este fin dte la semana habra una reunion de todas las Senoras en el Centro el sabado el dia 5. de septiembre a las seis de la tarde. Barbara espera que vengals todas y con muchas ideas. Hasta la vista. ook UW weekblad

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13