VEREIGINGSNMIWS fint cav27mc PvdA EIITERPENIEIIWS Jeugdcentrum „DeSpringplank" Venray Venrays Mannenkoor Ruilbeurs Kynoiogen- vereniging Venray e.o. JlIM MERSELO >i« Aan alle religieuzen van Venray s NU AL DENKEN AAN CIRCUS MOK?! De Zonnebloem Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Nieuws uit Overloon Na de zeer suksesvolle en prach tige concertreis van afgelopen weekend, alwaar we temidden van gereputeerde koren uit vele landen een bijzonder goed figuur hebben geslagen, gaan we weer hard repe teren voor het volgende concert op 27 september in de schouwburg. A.s. donderdag 3 sept. om 19.30 extra repetitie voor le en 2e teno ren en om 20.00 uur voor het ge hele koor. Donderdag 10 sept.: om 19.30 ex tra repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. De Hofkoorrepetitie start op zon dag 20 sept. om 11.15 uur in de Burggraaf. Vanaf heden is de ledenstop voor onbepaalde tijd opgeheven en kun nen zich nieuwe leden aanmelden op de wekelijkse repetitieavond in de Burggraaf of bij eeri der be stuurleden of tel. bij sekretaris W. Smits, tel. 82454. Afmelden uitsluitend bij F. van der Kruijf, tel. 86848 of de Burg graaf tel. 81244. Donderdag 3 september: 19.30 harmonieorkest repetitie. Dinsdag, woensdag en donderdag 8, 9 en 10 sept.: opbouwen/inrichten feesttent. 11 t.m. 15 sept.: Harmoniefeesten - zie indelings schema. Dinsdagavond 15 sept.: Na afloop modeshow: tent leeg ruimen etc. Agenda: 10 t.m. 15 september: Harmonie feesten met op 13 september de Oude Beroepen. In verband met de organisatie van deze feesten zal een werkschema worden gemaakt zoals vorig jaar. Dit betekent dat in prin cipe iedereen in een schema wordt ingepast. Nadere mededelingen hierover volgen nog. Zondag 27 september: muziekfees ten te Ysselsteyn. 21 nov. Ceciliafeest. Zondag 13 december: zondagoch tendconcert in de foyer van de schouwburg. 16 januari 1982: Prinsenproklama- tie. 20 maart 1982: gemeentelijk mu- ziektoernooi. In najaar verder nog uitwisse lingsconcert met Horst en Blerick in Venray. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 3 september: 18.30 uur repetitie jeugdorkest in nieuwe samenstelling. Donderdag 10 september: idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Voor de harmoniefeesten zie me dedelingen bij harmonieorkest. Zondag 6 september: 10.30 repetitie drumband - bar dienst Zondag 13 september: géén repetitie. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Agenda: Vrydag 4 september: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.25 voor tenoren en bassen Zondag 6 september: om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 7 september: om 18.30 alleen voor de alten. Dinsdag 8 september: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 9 september: geen vrije repetitie, wel om 18.30 „spelavond". Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Denken de mannen om het afspra- kenlijstje? De vrije repetitie op woensdag avond vervalt voorlopig. Vermoedelijk kunnen we op woens dag 9 september tijdens de spel avond de dia's van de Oostenrijk- reis laten zien. Zorg dus dat je aanwezig bent. Voor de mannen en de ouders komen er nog aparte avonden. Komende zondag, 6 september, is er weer een ruilbeurs in hotel De Burggraaf. Er kan geruild wor den in alles wat te verzamelen is, dus postzegels, munten, stickers, prentbriefkaarten, etc. De toegang is gratis. Deze keer is de tijd wél iets an ders, namelijk van 12.00 tot 14.00 uur. Grote rashondenshow in De Wetteling Op zondag 6 sept. a.s. organiseert de Kynologen Club Venray e.o. haar 3e clubmatch in de sporthal „De Wetteling" aan de Zuidsingel. Vele hondenrassen zullen er te bezichtigen zijn van de grootste (de Ierse Wolfshond) tot de klein ste (de Ohihuahua). Het zal. evenals vorig jaar, een geweldig evenement worden. Vele leden van onze vereniging zijn dan ook al wekenlang aan het trainen met hun hond, om op deze club match de bekroning te mogen krij gen van hun werk. Er zijn ca .320 rashonden inge schreven. Een Puppyklasse van maar liefst 84 honden in de leef tijd van 6-9 maanden. Dit aantal is naar men aanneemt nog nooit op een clubmatch gehaald. De Venrayse middenstand heeft met hart en ziel achter de K C. Venray gestaan door advertenties en vele schenkingen. Ook bedrijven buiten deze regio hebben ons geholpen, vooral omdat tijdens deze clubmatch een tombola wordt gehouden t.b.v. de landelijke aktie „hondenvoer voor Polen". Zo als u weet, gaat het daar de men sen slecht, maar ook de honden, waarvoor onze vereniging zich dan ook inzet. Er zullen vanuit Nedtr- land „voertransporten'' verzorgd worden naar Polen. We hopen, dat vele onze club match zullen bezoeken. De poorten van „de Wetteling" staan wijd open om U te mogen ontvangen. Het Bestuur. DAMESKOOR Woensdag 2 sept. a.s. repetitie om 30.00 uur voor het hele koor in de sohool „De Essel". Zondag 13 sept. zingen we om 11.15 uur bij de pontificale Mis t.g.v. het 300-jariige bestaan van de kapel' in Veltum; in uniform. Nadere informatie hoort U tijdens de repetitie. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 8 september, 19.30 uur repetitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Denkt U eraan het enquêtefor mulier mee te nemen? Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J .Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje sraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Al diegenen die ingeschreven heb ben of als het om nieuwe leden gaat van plan zijn bij „CAPRIC CIO" mee te gaan zingen worden verzocht a.s. zondagmorgen 6 sep tember om 11.00 uur aanwezig te zijn in lokaal 216 van het Bosch- veldcollege. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 4 september om 18.45 gezamenlijke repetitie. J econtributie 30,meebren gen is altijd goed om te doen. Ook nieuwelingen zijn op die avond welkom. „AGéVOLé" De repetitie begint om 15.30 op zaterdagmiddag 5 september. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 5 september 16.30 Gezamenlijke repetitie. Vrijdag 4 sept.: Vanavond kan iedereen van 12 t.m. 15 jaar genieten van de laat ste nieuwtjes op disco-gebied. Van 7 tot 10 uur zijn jullie wolkom. Zaterdag 5 sept.: Vanaf 8 uur zijn we geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 6 sept.: Als je 15 jaar of ouder bent, kun je van 9 tot 12 uur bij ons genie ten van een stukje goede muziek in een gezellig sfeertje. Hallo jongelui. Afgelopen vrijdag en zaterdag zijn we weer gestart met de weke lijkse clubavonden. A.s. vrijdag wordt de avond ver zorgd door groep 1, dus Hanny, Michael, Peter. Het belooft een gezellige avond te worden. A.s. zaterdag zijn we cr ook weer van 19.30 - 21.30. We rekenen op jullie allemaal. Nieuwe leden kunnen zich op beide avonden laten inschrijven. Iedereen is van harte welkom. Tot vrijdag- of zaterdagavond. Groetjes leiding. Hallo meisjes en jongens. Allereerst willen we even bij jullie onder de aandacht brengen dat we weer met de klups gaan draaien. Deze klups zijn verdeeld over vier groepen. Voor de maandagavond hebben de kinderen van de eerste en twee de klas van 18.30 tot 20.00 uur. Op de d'insdag hebben we de derde en vierde klas, ook van 18.30 tot 20.00 uur. Donderdag is de klup voor de vijfde en zesde klas, van 18.30 tot 20.00 uur, kan in overleg veranderd worden met de leiding. En dan de zaterdagmorgen voor te kleintjes van de kleuterschool. Deze hebben klup van 10.00 tot 11.30 uur. Voor al deze klups geldt een kon- tributie van 6,per maand per kind. Voor meerdere kinderen uit een gezin kan een andere prijs be paald worden. Wilt U ook bij de klup van Den Dissel komen, kom dan naar de daarvoor bestemde avond. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag hebben we weer een disco-avond voor alle leeftijden. Dat wil zeggen vanaf 9 jaar. Dit zal in de toekomst gaan verande ren. Maar daar hoor je nog van. Jullie oefenen toch wel voor de danswedstrijd die we zullen gaan houden in oktober. We zullen zaterdag nog een keer oefenen met de Huckle Buck. Dus zaterdagavond zien we weer iedereen in wijkgebouw Den Hoen der aan de Ursulastraat te Venray. Wij, Gerrit, Anja, Bram, Wiel en Mieke, hopen dat jullie ons niet al leen laten staan. Tot zaterdag. Hoi allemaal. Afgelopen weekend waren er twee excursies, te weten naar de Hamert en naar Griendtsveen. In Griendts- veen werd een beetje gehybicd, maar omdat er niet veel ti vinden was, werd er al gauw overgegaan op planten en libellen. Gezien werd o.a. blaasjeskruid, een vleesetende plant die in het water leeft en Sympetrum sanguineum. Ook is er een aalscholver gezien door enkele mensen van de werkgroep behoud de peel. Wat er op de Hamert is gezien weet ik niet. Dan nog de excursies voor zon dag: Henk leidt een excursie naar de Rouwkuïlen en de ballonzuil. Ik ga (bij voldoende belangstelling) naar de Hamert. Tot op excursie. Hoi, Marion. Van .harte nodig ik u, namens het dekenaal religieusenberaad uit voor onze jaarlijkse eucharistie viering op woensdag 9 september 's avonds om acht uur. Plaats: ka pel van het St. Elisabethziekenhuis. Graa gmaak ik u ook attent op een lezing, die Mevrouw Johanna C. van Moorsel voor ons en andere geïnteresseerden zal houden op vrij dag 9 oktober om zeven uur 's avonds in het Zonnelied Brukske. Het tijdstip van zeven uur is ge kozen om de mogelijkheid te geven na de lezing met Mevrouw van Moorsel in discussie te gaan. Mevrouw van Moorsel is theologe. De titel van haar lezing is: De in breng van de vrouw in leven en geloven. Namens het religieusenberaad! Philomena Kusters, voorzitster jeugdnatuu rwacht De opgave van je Courgette- grootte is per 1 sept. 1981 definitief gesloten. De opgave is groot! Ko mende week zal de uitslag in dit blad worden bekendgemaakt. E.e.a. heeft te maken met de nieuwe installering van Jeugdnatuurwach ters. De nu vijfde klassers hebben al lemaal een aanmeldingsformulier op school ontvangen. Wens je jeugd natuurwachter te worden, dan moet je het ingevulde formulier vóór 10 september bij je leerkracht inleve ren. De installering zal in de eerste helft van oktober plaatsvinden. In die maand starten we ook met de eerste herfstpuzzel-wandeltocht. Het hele programma tot 1982 zal in het binnenkort uit te geven herfstnummer van „De Natuur vriend" worden bekend gemaakt. De nu zesde klas Jeugdnatuur wachters kunnen hun lidmaatschap verlengen. Het door jullie ontvan gen meldingsformulier dien je daar toe eveneens ingevuld vóór 10 sep tember op school in te leveren. Tenslotte nog dit. Je Courgette- plant is nog niet uitgeput. Hij blijft voorlopig nog vruchten produceren. Laat ze je goed smaken. Mogelijk dat we komend jaar wederom deze smakelijke vruchten zullen gaan kweken vormingscentrum jonge volwassenen PRAATGROEP met crèche in Brukske Wat doen wfj: Praten en denken over allerlei onderwerpen die ons bezig houden. We doen dat op allerlei manieren; bijv. door iemand uit te nodigen of met dias, video,enz. Voor wie: Voor vrouwen die op een gezel lige manier van en met elkaar iets willen opsteken. Wanneer: Een donderdagmorgen per 11 da gen. We starten 10 september om 9.15 uur met een eerste kennis making. Waar: In het wijkcentrum, Kiosk, Brukske. (Bij het winkelcentrum). Kosten: De kosten hiervoor zijn 5.50 per maand, inclusief crèche. Koffie of thee 0.50 per kop. Kom gerust eens vrijblijvend kij ken. De deuren staan open en de koffie is bruin. Wil je toch meer"informatie bel dan met Annemie Kersten, tel. 04780-80148 of Narda Peeters. tel. 04780-88363 of: Vormingscentrum Jong Volwassenen, Schoolstraat 41, Horst, tel. 04709-3998 (vragen naar Hanny van Kempen). FEDERATIE NEDERLANDSE VAKBEWEGING De FNV afd. Venray houdt op dinsdag 8 sept. 1981 in zaal „In den Engel" zijn jaarvergadering. De aanvang van deze vergadering is 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening door voorzitter en dis- triktsbestuurder. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Financieel verslag penningmees ter. 4. Vakbondschool. 5. Werkplan FNV afd. Venray 1981-1982. 6. Inleiding F. Drabbe sekretaris Federatie vice-voorzitter FNV Amsterdam 7 Pauze 8. Discussie en rondvraag. De afd. FNV Venray vertrouwt op U aller aanwezigheid. Omdat de vakbeweging alleen door het grote aantal van vrijwillige medewerkers, als vakbeweging kan bestaan en werken. J. J. Marks, voorzitter H. Verrijdt, secretaris Op de komende donderdagavond 10 september a.s. bespreken we eigen foto- en diawerk alsmede een fotocollectie van Theo Kelder mans, lid van de Haagse fotogroep „de Muggen". De avond begint om 20.00 uur op St. Antoniusstraat 1 te Venray. Willen zij die boeken en/of tijd schriften hebben voor de clubbiblio theek deze meebrengen? Foto's en dia's voor de komende clubexpositie dienen voor 3 decem ber ingeleverd te zijn. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Algemene ledenvergadering Na een maand rust beginnen we a.s. vrijdag 4 sept. weer met de ledenvergadering. De aanvang is 20.30 uur. De uitnodiging hiervoor heb je reeds ontvangen. Moclit je er nog geen een hebben ontvangen bel dan even 88546, zodat je er alsnog een kunt ontvangen. Hobby-middag De hobby-middag wordt nog steeds zeer druk bezocht. Iedereen kan hier doen wat hij wil. Binnen kort wordt er met nieuwe dingen begonnen. Hiervoor zijn o.a. afge brande lucifers en lapjes slof no dig. Resten wol kunnen we ook nog steeds gebruiken. Heb je nog van deze spullen, bewaar ze dan en geef ze af in het clubgebouw. Bij voorbaat dank. Volleybal Elke zaterdagavond kunnen jullie komen volleyballen in de gymzaal in het Brukske van 18.30 tot 20.00 uur. Afgelopen zaterdag waren veel leden stand-by. Het ligt In de be doeling om het komende seizoen meer wedstrijden te spelen. Wan neer er veel leden zijn die mee volleyen, kunnen we ons bij toer- nooqien in groten getale laten zien. Kom allemaal en leef je eens lek ker uit op de zaterdagavond. Fietsvossejacht Zondag 6 sept. gaat al weer de 3e vossejacht van de competitie van start. Inschrijven kun je tus sen 14.00 uur en 15.00 uur bij Hotel de Burggraaf. Gestart wordt er vanaf 15.00 uur. Om de 2 minuten vertrekt er een deelnemer. Verder moet een ieder, ook al fietst hij met een ander, zijn eigen kaart algeven bij de vos. Dit zijn wat algemene regels, die we om misverstanden te vooi komen, nu reeds vermelden. Elke deelnemer ontvangt per vossejacht een per soonlijke herinnering. De data waarop de nog volgende vossc-jach ten plaatsvinden zijn als volgt: 6 sept., 20 sept., 4 okt. en 18 okt. Kom allemaal en ding mee naar de mooie competitie-trofee. Opgave nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6 Bullshit, Ouverturestraat 45 Sierra 99, Klarinetstraat 35 Pussycat, Gitaarstraat 24 Pinky, Monikesstraat 10 Na de vergadering van 4 sept. willen we graag weer een QRV uitbrengen Hiervoor kunnen we ook van jullie kepy gebruiken Lever dit in op de Harpstraat 6. Indien mo gelijk, getypt en anders geschreven met een goede zwarte pen. Dit om alles zo snel mogelijk te kunnen verwerken. Voor vragen kun je bellen: 88546. Bye, bye en zwaai, zwaai. VREDESGROEP STOP DE N-BOM STOP DE KERN BEWAPENING Wü zeggen nee tegen de kern- wapenwedloop. Wy zeggen nee tegen de neutro nenbom. Wy zeggen nee tegen de atoom raketten. Ook de Venrayse mensen hebben afkeurend gereageerd op het besluit van de Amerikaanse president Rea gan om de neutronenbom in pro- duktie te nemen en Cruiseraketten in ons land te plaatsen. De inter nationale vredesmars voor een atoomvrij Europa, die in Kopen hagen startte deed ook Venray aan. De Venrayse bevolking zorgde voor een vredelievend onthaal. Inmiddels hebben zich in Venray vele vredes-aktivisten aangemeld om aktief aan de slag te gaan voor de vrede. Dq automaire dreiging neemt toe, in Europa en elders op de wereld. Navo en Warschaupact gaan voorop in het opstapelen van de meest vernietigende wapens, waarmee zij in staat zijn de weerld vele keren totaal te vernietigen. De modernisering van de nuclaire mid dellange afstandsraketten in beide militaire blokken voegt hieraan een volgende ingrijpende stap toe. Bij de beslissing van de Ameri kaanse regering om de neutronen bom in produktie te nemen, werden zelfs de Navo-bondgenoten niet ge raadpleegd. Dit onder het mom, dat de neutronenbom voorlopig al leen in de V.S. zou worden opge slagen. Door zijn werking is de neutro nenbom in militaire kring omschre ven als een wapen, dat speciaal geschikt is voor gebruik in milïtai- ïe kring omschreven als een wa pen, dat speciaal geschikt is voor gebruik op het slagveld. Dat houdt co kin, dat het de „atoomdrempel" verlaagt en daardoor dus de kans op een atoomoorlog vergroot. Vandaar de akties die in het najaar op stapel staan, o.a. fiets tocht naar Volkel; 10 oktober de monstratie in Bonn; 21 november in Amsterdam en begin december, manifestatie in Brussel. De werkgroep Venray staaf elke vrijdagavond tot 21.00 uur en zater dag tot 16.00 uur met een vredes- kraam in de Grotestraat met in formatiemateriaal, affiches, stickers, boeken etc. Kunt U door omstandigheden niet aktief zijn, dan kunt u uw steentje bijdragen door de vredes beweging financieel te ondersteu nen, want geld is een harde nood zaak èn voorwaarde om ons vre deswerk met succes te kunnen doen. Wilt U aktief zijn, dan kunt U zich opgeven bij Maria Verhaegh, tel. 04782-395 of Mairietje Vermeu len 04780-82755. Onze eerste werk- avond is 4 sept. 21.00 uur Verdi- straat 21 om verdere vredesaktivi- teiten te ontplooien. U bent van harte welkom! Voor financiële ondersteuning kan worden overgemaakt t.a.v. werk groep Stop de neutronenbom Rabo bank Venray, rekeningnr. 173917178 o fvia giro 1068514 met vermelding van 1739.17.178. Het afgelopen seizoen was er een ongekende belangstelling voor de Cir cus Mók voorstellingen. Velen herin neren zich nog het lange wachten om een kaartje te bemachtigen. Al met al een suksesvol gebeuren mede dank zij de fantastische inzet van zovele Venrayse artiesten. Een goede stap in de richting om Circus Mók 1982 ook een sukses te laten worden. Ook dit seizoen weer vijf voorstellingen, gekenmerkt door Ven rayse inzet op zowel muzikaal als vocaal gebied, als het maar carna valesk is! Ideeën? Belangstelling? Kom eens met ons praten in 't Upke waar wij op de zondagen 6, 13 en 20 september zitting houden van 12.00 tot 13.00 uur. Telefonisch kunnen we u ook informatie verstrekken. Neemt u dan even kontakt op met telefoonnummer 82832 of 84958, na 18.00 uur. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas Commissie Circus Mök Lourdescomité afd. Venray LOURDES-BEDEVAART A.s. vrijdag 4 sept. vertrekt de 93e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. De Lourdes-trein komt in Venlo aan om 19.12 uur en vertrekt aldaar om 19.38 uur. Wij wensen alle bedevaartgangers veel devotie, een goede reis en een fijn verblijf in Lourdes, met goed weer. STEUNKAARTEN De steunkaarten van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes zijn weer aangekomen. Deze jaar lijks terugkerende kolportage kan weer van start gaan. Vriendelijk verzoek: houdt wel rekening met de gemeentelijke koiiektekalender. Deze week is n.l. nog bestemd voor de Kankerbestrijding. WERELDUURRECORD GEMENGD TOKKELEN Het mag intussen genoegzaam bekend zijn, dat het Lourdes-comi- té afd. Venray samen met de 27 mc Fox Hunter medewerking verleent aan de voorbereiding van het we relduurrecord gemengd tokkelen, Dit zal plaatsvinden van 6 oktober 20.00 uur tot 18 oktober 12.00 uur. Lady Krullebol en Taranta zijn al lange tijd in training om het be staande record van 180 uur met 100 uur te verbeteren. Rond dit tokkelgebeuren is er in die periode van alles te doen. U begrijpt dat we nog best wat mankracht, kun nen gebruiken. U kunt zcih daar voor in verbinding stellen met G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428 De vakanties zijn al weer lang afgelopen, het vakantie-bruin is a. weer verkleurd, het huiswerk sta pelt zich al weer op, de R.W.W. is aangevraagd, de baas staat al weer te roepen: „Hé, komt er nog wat van." Bij Free Wheelin komt er in ieder geval iets van. Kijk maar eens nlar het programma. Elke vrijdagavond: ECHTE DIS CO, met vaste d.j.'s, prima muziek en steeds gratiè toegang. Wat er nog aan ontbreekt is een „volle bak". Dus voortaan nier te lang getreuzeld, maar ga vrijdags met je vrienden en vriendinnen naar Free Wheelin, Vcnrays nieuwste disco-paleis. Voortaan is er ook elke zaterdag avond iets te doen. Deze week komt de grootste Limburgse drive- in disco op bezoek. Man of Aktion draait vanaf 20.00 uur plaatjes. En wat voor een? Zij beschikken over ongelooflijk mooie spullen, zoals torens vol muziek, een zee van licht, knallende rooktoestanden, zwaailichten, bellenblaastoestanden enz. Het wordt een beetje sentimen teel, want dit is het laatste week end van deze Man of Aktion. Dat belooft dus heel wat. het zou wel eens een feest kunnen worden dat niemand mag misken; dus jij ook niet. REGIO VENRAY De regio Venray van de Zonne bloem organiseerde op maandag 24 augustus j.l. een boottocht voor haar gasten. Gezien de beperkte ruimte op de boot, plaats voor 140 personen, moest het aantal uitnodi gingen beperkt blijven. Een zaak waar onze Zonnebloemers uiteraard begrip voor hebben getoond. Velen waren al vroeg bij de Stuw in Sambeek om ingescheept te worden. Precies pm 9.00 uur ver trok de Maasvallei van de rederij Stiphout uit Maastricht richting Wanssum. Genietend van het mooie uitzicht over de Maas en haar oevers werd gevaren tot Kessel, keerpunt voor de thuisreis. Het was een fijne dag zo samen met een grote groep, al pratend, lachend, zingend of een kaartje leggend. De kok en zijn assistenten zorg den voor een natjeven een droogje, hetgeen door de gasten zeer ge waardeerd werd. Dank zij het vak manschap van kapitein Blom en zijn echtgenote kon om 18.00 uur weer worden afgemeerd. Beken den en familieleden waren reeds aanwezig om ons te verwelkomen. Heerlijk zo'n dag, weg van het allerdaagse, dat doet een mens goed! en hopelijk geeft het de kracht en de moed om verder te gaan. Tot dinsdag 29 september in zaal In den Engel. Nadere gegevens hieromtrent volgen nog. AFDELING VENRAY Op vrijdag 4 september a.s. houdt de P.v.d.A.-afdeling Venray haar eerste ledenvergadering in het nieu we seizoen. De vergadering wordt gehouden in het wijkcentrum Brukske. Aanvang 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en uitgaande stukken. 3 Mededelingen van bsetuur en fraktie. 4 Werkplan van de afdeling voor 1981-1982. 5 Octobercongres 6 Rondvraag. 7 Sluiting. Het komend jaar staat er veel te deen voor de afdeling. Er staan twee verkiezingen voor de deur, n.l. de Provinciale Staten verkiezingen en de gemeenteraadsverkiezingen. Dit vraagt veel voorbereidend en uitvoerend werk, zoals verkiezings programma's, kandidatenstelling en verkiezingscampagne. Door middel van een werkplan willen we e.e.a. op een rijtje zetten en plannen. Zondag j.l. werd er gestreden voor het chibkampioenschap. Be gunstigd door goed weer kwamen er 27 schutters om mee te strijden Na enkele uren schieten waren er nog 4 over, de weten G. Stals, M. Lenssen, J. Schutte, Mevr. v. d. Laar. Deze zullen over veertien dagen verder strijden, daar door de vallende duisternis moest worden gestaakt. Hopende komt dan de kampioen er uit. Zondag a.s. gaat de schutterij naar Sevenum om deel te nemen aan de dekenale wedstrijd; aantre den om 13.00 uur in het gildehuis, in uniform, daar er ook een op tocht gehouden wordt. Maandag 7 sept. algemene leden vergadering, aanvang 20.30 uur in het gildehuis Klomp. Jeugd opgelet! Willen jullie een goede hobby? Kom dna bij het tamboer- en flui terkorps. Kom gerust langs in de openbare school De Keg. Maandag van 18.00 tot 20.00 mu is de opleiding; woensdag oefent het hele korps: tamboers en fluiters samen van 18.30 - 20.00 uur, onder uitstekende leiding van onze in structeurs, of bel 84956. K.V.O. In de maand september begint de cursus .gymnastiek. Sept. volksdanskursus (datum nog niet bekend). 6 sept. Oogstdankfeest. 8 sept. Excursie Heineksn bier brouwerij in Den Bosch en een be zoek aan de Vigor Glasdecoratie Volgende week het volledige jaar- in Nuland. programma. Wat de excursie naar Heinekens brouwerij te Den Bosch betreft op 8 sept. a.s. het volgende- Er woryjt vertrokken om 8.45 uur bij de kerk. Voor zover er nog kplaals is. kun nen niet leden ook mee. Opgave met betaling van t 14,voor de bus bij de sekretaresse Mevr. Vis- ser-Bcerstal, Museumlaan 2a. CONCERT VAN KON. HARMONIE „CONCORDIA" PANNINGEN IN OVERLOON De Kon. Harmonie „Concordia" uit Panningen zal in verloon op zaterdag 5 september a.s. in het gemeenschapshuis een concert ver zorgen. Het concert begint om 20.00 uur. de entree is gratis. Concordia speelt in de ere-afde ling en het korps staat ondier lei ding van dirigent P. Janssen. Het 53 muzikanten tellende gezelschap verzorgt op diverse plaatsen een concert, ter voorbereiding op haar deelname aan net Bondsconcours op 20 september a.s. te Roggel en in dit kader brengen zij ook een bezoek aan Overloon. edereen is van harte weikom bij dit concert.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11