NIEUWBOUW POLITIEBUREAU mt Na ongeveer tien jaren gewerkt te heb ben in voor zowel de burgerij als de politie onwaardige behuizingen, zonder uitzicht op verbetering, keerde het getij in 1979, toen de zogenaamde „prioriteiten lijst" van het Ministerie van Binnen landse Zaken uitkwam, waardoor Ven- ray in het jaar 1983 voor subsidie in aanmerking kwam. Vanaf dat tijdstip werd er gedacht en gepraat over een eventuele voor financiering door de gemeente Venray, teneinde alvast op korte termijn met de bouw te kunnen beginnen. Het daartoe opgestelde plan werd in het najaar van 1979 door de Gemeenteraad en Gede puteerde Staten goedgekeurd. Nadat dit groen licht was verkregen, konden de bouwplannen, die al zo vaak weer in een bureaula waren verdwenen, definitief op de tekentafels blijven liggen. Er kon nu doorgewerkt worden. In maart 1980 hadden 'de inschrijvin gen plaats en kort daarna volgden de gunningen. Aan de firma Nelissen werd het bouwtechnisch gedeelte gegund, ter wijl de firma Homij uit Weert het warmtètëchnisch gedeelte voor haar reke ning nam en de firma Tummers Cree mers uit Roermond het electrotechnisch gedeelte. In april 1980 werd het terrein aan de Leunseweg bouwrijp gemaakt, waarna meteen met de graaf- en bouwwerkzaam heden werd begonnen. Jammer genoeg moesten enige bomen hiervoor wijken. Al was daar in het begin nog niet veel van te zien, toch had de bouw een voor spoedig verloop. Op donderdag 18 decem ber 1980 werd het hoogste punt bereikt, welk feit met een feestelijk tintje werd gevierd. De totale bouwtijd werd geraamd op 275 werkbare dagen, zodat de oplevering kon plaats vinden vóór de bouwvak- vakanie 1981, n.l. op 20 juli 1981. Daar na vergt de totale afwerking en de tech nische inrichting nog wel enige tijd, maar 9 oktober 1981 hopen we de officiële opening te kunnen vieren en het publiek eindelijk in een behoorlijk gebouw te kunnen ontvangen. Het hoofdgebouw gaat bestaan uit een souterrain en drie verdiepingen. In het souterrain ligt aan de achter zijde het cellencomplex bestaande uit zes cellen, één isoleercel, voorzien van t.v.- bewaking, twee dronkemanscellen en een passantenverblijf. Verder liggen in het souterrain in de kleedruimten voor het personeel, diverse opslagruimten en ka mers voor de technische apparatuur. De begane grond bestaat uit, aan de voorzijde een entreepartij met een hal, waarin de balie van de receptionist(e). Aan de achterzijde is de dienstingang ge situeerd, terwijl er verder de kamer van de wachtcommandant, de meldkamer, de agenten wacht met oph oudkamer' en ver der diverse kantoorruimten voor de Al gemene Dienst zijn gelegen. De ruimten op de eerste etage zijn verdeeld over de Recherche (kantoor ruimten en verhoorkamers), de Techni sche Recherche (kantoorruimte en don kere kamer) en de Administratie (kan toorruimten en archiefruimte). - De tweede etage herbergt de kantoor ruimten van de Korpschef, de plaatsver vangend Korpschef en de chef van de Recherche. Verder zijn hier de confe rentiekamer, de kantine en het theorie lokaal gelegen. De bijgebouwen bestaan uit een lucht plaats, een noodagregaathuis, autoboxen, autowasplaats, garage met hefbrug, stal ling voor de ME-bus' en een fietsenstal ling. Onder de autoboxen bevindt zich de ruimte voor een 30 meter lange schiet baan. In grote trekken is dit ongeveer de indeling en de situering van ons nieuwe politiebureau. lABeSi De foto's op deze pagina geven enkele beelden van de diverse bouwfases in de afgelopen zestien maanden.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3