GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELING^, VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Veel interessante agenda punten voor de raadsvergadering WINKELWAGEN-misère Ook 'Bestemmingsplan Buitengebied' dinsdag a.s. in de raadsvergadering HINDERWET Ter lezing in de „INFOTIEK" Voor de belangstellende ge- meentenaar is er momenteel heel wat te lezen in de ge meentelijke „Infotiek'' in de hal van het raadhuis. In verhand met de komen de openbare raadsvergade ring op dinsdag a.s. (aanvang 4 uur) kan men alle op de voorstellen betrekking heb bende stukken inziien. Ruime aandacht is besteed aan het bestemmingsplan „Buitengebied'. De belang stellende of belanghebbende kan (gratis) een exemplaar van de brochure „Wegwijs in het Venrayse buitengebied" meenemen. Ook de notulen van de raadsvergadering van 7 juli j.l. 'liggen op de leestafel. Verder kan men alle agen da's en notulen van de open bare commissievergaderingen inzien- Tevens liggen ter lezing op de leestafel in de „Infotiek1': het ontwerp Streekplan Noord- en Midden Lim burg met toelichting; het structuurschema mili taire terreinen; het structuurschema Land inrichting; het structuurschema Open luchtrecreatie het sctructuiurschema Drinkwater- en industrie watervoorziening. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee de lid, onder c, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: F. M. E. Jenniskens, Yssel- steynseweg 79 te Ysselsteyn-Ven- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een kippenhouderij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Ysseisteynseweg 61 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wél tot 4 september 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 21 augustus 1081 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, J. A. M. van Kuyck Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 22 juli, waarbij in ver band met de wielerronde van Ven ray op 31 augustus het volgende is besloten. f. door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor alle verkeer behalve voetgan gers gesloten te verklaren de Schoolstraat vanaf Hersenius- plein tot en met de kruising met Hoenderstraat en Markt straat; het Henseniusplein voor wat be treft de westelijke rijbaan; de Leeuwstraat; de Langstraat vanaf Leeuw- straat tot en met kruising Pa- tersstraat; de J^angeweg vanaf Langstraat tot én met kruising Hoender straat; de Hoenderstraat vanaf Lange- weg tot en met kruising School straat. II. door plaatsing van borden 49 van genoemd reglement, voorzover nog niet aanwezig krachtens blij vende maatregelen, het parkeren te verbieden aan de beide zijden van de wegen of gedeelten van wegen zoals onder I genoemd; III. de onder I genoemde maat regel te doen gelden op maandag 31 augustus van 18.00 tot 24.00 uur of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk mocht blijiken; IV. de ondier II genoemde maat regel te doen gelden op maandag 31 augustus van 23.00 tot 24.00 uur of zoveel langer als nodig of zoveel korter ails mogelijk mocht blijken. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit gepu bliceerd is, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin, Bouillonstraat la, 6211 LH Maas tricht. Venray, 21 arugustus 1931 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poells, secretaris. vervolg Gemeentepraat volgende tekstpag. d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid. onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 21 augustus 1981 Zoals wij eerder hebben gemeld heeft het college van b. en w. aan de kunstenaar K. Salervtijn uit Horst opdracht gegeven tot het ma ken van een wandschildering aan de doorbraak tussen de Grote Markt en die Schoolstraat. Deze wordt aangebracht op de zuidelijke muur van de kapelanie en de garage van Goumans. In overleg met de kunstenaar heeft de gemeente intussen de muur gezandstraald en vertind zo dat binnenkort de kunstenaar met zijn werk kan beginnen. Het wordt een geschilderde vlak verdeling in wit, zwart en grijs. Het werk zal' worden uitgevoerd in het kader van de Beeldende Kunstenaarsrögeling (B.K.R.). Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. J. A. M. van Kuyck Dinsdagmiddag 4 uur Met niet minder dan zesentwintig onderwerpen op de agenda krijgt de gemeenteraad a.s. dinsdag volop de gelegenheid zich na de vakan tie weer in het leven in het belangrijke werk, waarvoar hij geroepen is. In verband met de lengte en de belangrijkheid van de agenda begint deze openbare vergadering al om VIER UUR. Getracht wordt tussen vier en zes uur vijfentwintig punten te behan delen om direct na de pauze om half zeven te beginnen met de discussies rond de vaststelling van het bestemmingsplan „Buiten gebied". (Zie hiervoor elders op deze pagina). gen 1980 ingevolge de Kleuter- onderwüswet; het beschikbaarstellen van gel den voor het uitvoeren van her stellingen ten behoeve van de L.O.M.-school ,,'t Groenewold"; idem voor de eerste inrichting van de nieuwe r.k. lagere school in Landweert; Een gedeelte van de verkoopprijs wordt gereserveerd door de te bou wen accommodatie voor nDe Springplank". OVERIGE AGENDA Verder vermeldt deze lijvige agenda nog de volgende voorstel len: Vestiging opstalrecht t,b.v. rio lering in het bestemmingsplan „Smakterheide''; Het beschikbaarstellen van 8.250,voor het aanschaffen van beademingsapparatuur en rioolaf sluiters ter bescherming van de mensen die in de riolen moe ton werken; Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht Ban de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Een supermarkt in Venray heeft de winkelwagentjes voorzien van een opschriften, waaruit blijkt, dat het een tevreden wagentje is, mits het na gebruik weer wordt terug gebracht. Maar dat het in Venray danig schort aan het terugbrengen van deze wagentjes, blijkt dagelijks maar al te duidelijk. Op de meest onmogelijke plaat sen komt men lege karretjes tegen: op parkeerplaatsen of zo maar er gens op de stoep ver van het win kelbedrijf waar het vandaan is ge komen. Ieder uur van de dag is winkel personeel bezig om de onteveden winkelwagentjes weer op le spo ren. Een bijzonder ontevreden winkel wagentje vond onze fotograaf in de bossen rond de flats in Veltum. Dat een klant voor zijn/haar ge mak een wagentje met boodschap pen meeneemt naar de auto of eventueel naar huis is tot daar aan De agenda vermeldt verder de volgende voorstellen: Het aanvragen bü het rijk van een klimlening van 536.719,07 voor het financieren van de isola tie van 151 woningen van de Wo ningbouwvereniging Noord Lim burg. De insolatiewerkzaamheden zul len worden verricht aan dé wonin gen n de Tolstraat, Hemonystraat, Deken Berdenstraat, Scheperstraat, Imkerstraat, St. Ursulastraat, Pas toor v. d. Gaetstraat, Noordsingel, St. Ceciliapad, St Luciastraat, St. Ambrosiusstraait en St. Barbara- straat. Het beschikbaarstellen van een krediet van 6.100,t.b.v. de re novatie van het speelterrein aan de Van Broekhuizenstraat in Oostrum. Door een uit de bewoners samen gestelde werkgroep is een plan voor de herinrichting van dit speel terrein voorbereid. Het werk zal door de bewoners zelf worden ver richt "terwijl door de gemeente de nodige materialen beschikbaar wor den gesteld. Volgens het college vervult het terrein Ij e een duidelij ke functie voor de ruim 50 kinde ren uit de directe omgeving. FIETSSTROKEN STATIONSWEG Het verlenen van een krediet van 5000,voor het aanbrengen van een ri) wielstrookmarkering op de Stationsweg Zoals bekend heeft het ministerie geld beschikbaar gesteld voor de aanleg van vrijlLggende fietspaden langs de Stationsweg tussen de Oostsingel en de Kruidenlaan (toe gang tot Landweert). Omdat realisering hiervan op korte termijn niet is te verwach ten ook al omdat b. en w. aan de aanleg van een fietspad tussen Oostrum en Oirlo een hogere prio riteit toekennen wordt door b. en w. voor de Stationsweg gekozen voor een voorlopige oplossing. Deze bestaat ut het aanbrengen van een rij wielstrookmarkering Hierbij wordt de rijbaanbreedte van de Stationsweg teruggebracht tot minimaal 5.10 me*er. In combinatie hiermee zal de maximumsnelheid op de gehele Stationsweg voor zover nog niet het geval is worden terugge bracht van 70 tot 50 km. per uur. Een en ander gebeurt in -het belang van de verkeersveiligheid op de intensief door (brom) fietsers bereden Stationsweg. Vaststelling van het bestem mingsplan voor Veulen en voor de Molenklef. Subsidiëring van de Stichting Limburgs Symphonic Orkest. In verband' met de op handen zijnde gemeentelijke herindeling in Zuid Limburg, komt de gemeen schappelijke regeling voor de sub sidiëring van dit Limburgse mu ziekgezelschap op losse schroeven te staan. Het Venrayse college is voorstan der van het voortzetten van de subsidiëring tot 1 januari 1983. De gemeentelijke bijdrage zal echter niet hoger zijn dan voor 1331. Na 1 januari 1983 zullen de dan ontstane gemeenten boven 20.000 inwoners een nieuwe gemeenschap pelijke regeling aangaan volgens een gewijzigde verdeelsleutel. Wijziging van de gemeenschap pelijke regeling „Regeling Gewest Noord Limburg". Volgens b. en w. zou de raad deze wijziging gewoon over kun nen nemen. Vaststelling (nieuwe) verorde ning „Welstandstoezicht Venray''. Omdat in de huidige verordening nauwelijks iets concreets is gere geld over samenstelling, werkwijze en functioneren van de welstands commissie, heeft een algehele her- beziening van het welsta'ndsfunctio- neren plaatsgevonden. Het resultaat daarvan is neerge legd in een concept-verordening welke de gemeenteraad ter vast stelling wordt aangeboden ;Na de raadsvergadering komen wij op de inhoud van de nieuwe verordening nader terug). Bespreking nota „Overzicht stand van zaken woningbouw ge meente Venray 1981" en vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Deze nota wordt de gemeente raad ter kennisname aangeboden. Hierin is tevens de woningbouw- planning voor 1981 tot en met 1984 weergegeven. Deze nota ligt mèt de andere raadstukken ter inzage in de Info tiek in die hal van het raadhuis. Subsidiëring van de Stichting Stuurgroep Werkloosheid (STUW) en garantiestelling geldlening en rekening courant krediet ten be hoeve van de stichting P.O.L. (Praktijk Oriënterend Leerwerk- project). Reeds in de raadsvergadering van 7 juni j.l. heeft de gemeente raad in principe ingestemd met voortzetting van de subsidiëring van STUW. Thans wordt de raad geconfronteerd met de financiële gevolgen daarvan. Verkoop pand Akkerweg 8 aan de heer J. Aldenzee. Dit pand vormt met pand Akker- weg 10 een dubbele woning, welke in het kader van het bestemmings plan Burggraaf gehandhaafd kan blijven. Tussen beide woningen zal een sdheidingsmuur worden aange bracht. Herziening van het bestemmings plan .Bergkwartier". Deze herziening zal nodig zijn in verband met het verzoek tot het aanbrengen van een kapopbouw op pand Ardtemnenlaan 3. ONDERWIJSZAKEN Ook op de agenda ontbreken de gebruikelijke onderwijszaken niet. Het gaat deze keer over de volgen de voorstellen: Vaststelling van de vergoedin- Er worden wagentjes gevonden ergens zes hoog op de galerijen van de flats aan de Haammaker- straat en de Veltumse Kleffen. Er ger nog. Het is meer dan eens. voor gekomen, dat de wagentjes na ge bruik, over de ballustrade naar be neden werdén gegooid Jaarlijks verdwijnen bij de Ven rayse supermarkten tientallen win kelwagentjes, die te boek staan voor 300,per stuk. Men haalt er de wielen onderuit om er een speelgoedkar van te maken. Er zijn gevallen bekend, dat men ze gebruikt als konijnen hok. Als we in Venray iets willen doen aan het milieu, laten we dan ook de winkelwagentjes weer terug brengen. Her en der verspreid staande wagentjes is geen gezicht. En vernielen van de wagentjes is natuurlijk helemaal uit den boze. idem voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de la gere school „De Keg"; VERKOOP POLITIEBUREAU De raad zal worden voorgesteld de panden Wlhelminastraat 15, 15a en 17, waarin het politiebureau nog is gehuisvest, te verkopen. Aanvankelijk lag het in de be doeling de panden te bestemmen als huisvesting voor de jcugdlclub ,J>e Springplank". De raad heeft bij de vaststelling van de prioritei tenlijst 1981 aangedrongen op ver koop. De opbrengst zou dan kun nen worden aangewend voor heit maken van een vervangende huis vesting voor de Springplank. De huizen zullen nu worden ver kocht aan de heren A. van Beek en C. van Gemert voor praktijk ruimte voor fysiotherapie en tand arts gecombineerd met woondoelein- den. het beschikbaarstellen van een krediet van 24.548,voor het aanschaffen van twee opslagcontai ners t-b.v. huisuitzettingen; idem een krediet van 85.000, voor het plegen van groot onder houd aan het pand Hoenderstraat 10 (Free Wheelin); Door het gedeeltelijk losscheuren van het metselwerk van de front gevel is een gevaarlijke situatie ontstaan. Eten en ander is veroor zaakt door de zware klimop-be groeiing. De klimop-karakteristiek voor het gebouw zal dan ook moeten worden verwijderd. Verkoop bouwgrond in het be stemmingsplan „De Wieën" aan de Woningbouwvereniging Noord Lim burg. De grond is nodig ten behoeve van de bouw van tien premie-ver koop woningen en drie garages aan de St. An'toniusstraat. Het gaat over ca. 2335 m3 grond. toe. Maar het is schandalig, dat men de wagens na gebruik ergens laat slingeren. De eerste raadsvergadering na de zomervakantie, welke a.s. dinsdag wordt gehouden, zal wat de duur betreft wel eens op een „be grotingsvergadering" kunnen lijken. In verband met het grote aantal punten, dat op de agenda voorkomt, begint de vergadering al om VIER UR 's middags. Tussen zes en half zeven wordt even gepauzeerd om direct daarna met de hoofd moot van de agenda: de vaststelling van het bestemingsplan Bui tengebied te beginnen. Aan deze vaststelling is een ja renlange voorbereiding vooraf ge gaan. Niet alleen binnenskamers, maar ook in het openbaar. Er zijn informatie-avonden, inspraakavon den, hoorzittingen en openbare commissievergaderingen geweest. Men heeft uitvoerig de gelegenheid gehad zowel mondeling als schrif telijk bezwaren in te dienen. Na de tervisielégging zijn de be zwaarden in de gelegenheid gesteld door de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening te worden ge hoord. Kortom, de gemeente heeft er veel aan gedaan om bij de ge hele voorbereiding van het plan iedereen zoveel mogelijk te betrek ken. 135 BEZWAREN Ingaande 26 januari 1981 heeft het ontwerp-hestemmiinigsplan Bui tengebied gedurende één maand voor iedereen ter inzage gelegen. Daarop is bij de gemeente een stroom van niet minder dan 135 bezwaarschriften ingediend. Al de ze bezwaren zijn terdege bestu deerd. Twee bezwaarsennften wa ren te laat ingediend en konden niet in behandeling worden geno men. Aan de bezwaren van 23 re clamanten kon uiteindelijk geheel of gedeeltelijk tegemoet worden ge komen. De uiteindelijke visie van het college van b. en w. op deze be zwaarschriften is vastgelegd in een boekwerk, dat niet minder dan 110 pagina's telt. Hierover zal de ge meenteraad a.s. dinsdag het laat ste woord moeten spreken. UITERSTE DATUM De beslissing tot vaststelling van het bestemmingsplan is door de gemeenteraad met ingang van 25 mei 1981 voor ten hoogste drie maanden verdaagd. Dat betekent, dat op dinsdag a.s., 25 augustus, de z.g. voorbereidingsbescherming van het buitengebied afloopt. Voorbereidingsbescherming houdt in, dat de beslissing op binnen komende bouwplannen moet wor den aangehouden. Verloopt de ter mijn, dan moeten bouwplannen vol gens het oude bestemmingsplan worden afgedaan. Het middernachtelijk uur van dinsdag 25 augustus is dus het „fa tale'1 tijdstip voor het nieuwe Be stemmingsplan Buitengebied. VRAGENUURTJE Verwacht wordt, dat er voor de behandeling van dit belangrijke stuk grote belangstelling zal be staan. Immers de toekomst van het buitengebied hangt af van het be sluit, dat deze avond wordt geno men. Na alle gelegenheid welke de be trokkenen in het verleden hebben gehad om hun bezwaren kenbaar te maken en toe te lichten, zullen zij deze avond niet aan. hei woord komen. Na afloop van de vergadering zal wel zoals gewoonlijk een „vragenuurtje" worden gehouden. Dan zal men met hat college van b. en w. en de raadsleden kunnen discussiëren over de" deze avond genomen besluiten. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 12 augustus 1981vetrgunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: G. M J. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokerij waar mest en meststoffen worden be waard, gelegen aan de Ringweg 10 te Ysselsteyn-Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 21 aug. 1981 tot 21 september 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 21 september 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20. 21 of 22. tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al- .qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht;

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9