GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting DE HUURVERHOGING VAN 1 JULI Regeringsplannen in „Infotiek" HINDERWET De meeste huurders in ons land kregen per 1 juli j.l. te maken met de jaarlijkse huurverhoging. Vol gens de spelregels moet dan min stens een maand 'tevoren een brief of formulier van de verhuurder in de bus gevallen zijn. Daarmee moet deze zijn voorstel om de huurprijs te veranderen bij de huurder aan kondigen .In dat voorstel moet in ieder geval staan: de huidige huur prijs, het percentage van de ver hoging (ook als een bedrag in gul dens wordt voorgesteld), of het be drag van de eventuele verlaging, verder de nieuwe huurprijs en de ingangsdatum. Als die punten er niet allemaal in staan loopt de verhuurder de kans dat zijn voor stel ongeldig is. De huurverhoging bedraagt meestal 6%, want dat is het wettelijke percentage waarmee de huren normaal gesproken mo gen worden verhoogd. NIET ALTIJD Maar dat is niet altijd zo: het kan ook meer of minder zijn. Dit hangt af van de kwaliteit van de woning en van de huidige huur prijs. Die kwaliteit kan men in punten uitdrukken. Volgens een speciale telmethode worden punten gegeven voor de oppervlakte van de kamers, voor zaken als verwar ming, bad of douche en voor an dere voorzieningen in en cm de woning. Een groot en comfortabel huis krijgt zo meer punten dan een kleinere woning. Aan de hand van het puntentotaal en de huidige huur kunt u nagaan welke huur prijswijziging redelijk is. Daarvoor heeft u het huuraanpassingsschema nodig, dat evenals de puntentelling te vinden is in de gratis voorlich tingsboekjes. Klopt de huurprijs ongeveer met de kwaliteit, dan is /een huurverhoging van 6°/o rede lijk. Is de huurprijs te laag voor de kwaliteit, dan kan meer dan 6° o worden gevraagd. Het is ook mogelijk dat een huur die aan de hoge kant is met maar 3% wordt verhoogd, gelijk blijft of zelfs wordt verlaagd. VERPLICHTE HUURVERHOGINGEN In bepaalde gevallen gelden ver plichte huurverhogingen. Bij wo ningen die met subsidie van het rijk worden gebouwd stelt het mi nisterie van Volkshuisvesting cn Ruim'-elijke Ordening de begin- huren vast. Evenals voor wonin gen die met rijkssubsidie ingrijpend worden verbeterd. Deze nieuwe en verbeterde woningen krijgen na het eerste jaar vijf verplichte jaarlijk se huurverhogingen. Daarna kun nen huurders en verhuurders ook bij deze woningen zelf een huur- wijziging overeenkomen. Dit jaar krijgen dus nieuwe wo ningen die tussen 1 juli 1975 en 1 juli 1980 zijn gereedgekomen zon verplichte huurverhoging van 6%. Datzelfde geldt voor oude wenin gen die tussen 1 juli 1979 en 1 juli 1980 met rijkssubsidie ingrijpend zijn verbeterd. Verplichte huurverhogingen gel den cok voor kamers in woonge bouwen voor studenten of werken de jongeren en wooneenheden voor alleenstaanden en kleine huishou dens. Tenminste, wanneer voor die gebouwen door het rijk subsidie wordt verleend. BEZWAREN De huurder kan bezwaar maken tegen de huurverhoging, als de verhuurder gebreken aan de wo ning of ernstige onderhoudsklach ten niet heeft verholpen. Hij moet die klachten wel tijdig hebben ge meld, liefst schriftelijk. De huurder kan ook bezwaar maken op grond van een in zijn ogen onjuist puntentotaal of wan neer de verhuurder meer vraagt dan volgens het huuraanpassings schema redelijk is. Het bezwaar moet schriftelijk aan de verhuurder worden gemeld. Wordt men ihet niet met elkaar eens dan moet de verhuurder, als hij de huurverhoging toch wil door zetten, de huurcommissie inscha kelen. MEER INFORMATIE Wie meer wil weten over de huurprijs van zijn woning of ka mer en zelf wil nagaan of die huurprijs juist is, kan de brochu re „Huuraanpassingen in 1981" raadplegen. Deze brochure is eind mei verkrijgbaar op het gemeente huis, bij Postbus 51, Den Haag en bij de huurcommrissie. Voor uitgebreide informatie kunt u terecht in het boekje „Huur prijzen van woonruimte 1981". Dit is wat later eveneens op bovenge noemde adressen verkrijgbaar. TE LAGE HUUR KAN EXTRA OMHOOG Op grond van de stijgende kos ten voor het bouwen en onder houden van woningen is in 1981 in het algemeen een huurverhoging van 6°/o redelijk. Huurders die een te lage huur betalen in verhouding tot de kwaliteit van hun (zelfstan dige) woning kunnen per 1 juli echter te maken krijgen met een verhoging van méér dan 6%. De te lage huren worden hierdoor gelei delijk op het juiste peil gebracht (de zgn. huurharmonisatie). De ex tra huurverhoging is niet afgeleid van de te lage huurprijs die nu wordt betaald, maar van de huur prijs die eigenlijk voor de kwali teit van het huis zou moeten wor den betaald. Daardoor kan de huur verhoging uiteenlopen van een be drag van ongeveer 10 gulden bij woningen van geringe kwaliteit tot ruim 60 gulden per maand voor huizen met een hoge kwaliteit. Woningen met een redelijke huurprijs krijgen een huurverho ging van 6°/o; is de huur te hoog, dan is het redelijk een lager per centage of helemaal geen huurver hoging te berekenen. Soms is zelfs een huurverlaging mogelijk. GEWIJZIGDE PUNTENTELLINB De kwaliteit van de woonruimte kunt u bepalen aan de hand van de puntentelling, die- al een paar jaar bestaat. Uw woning of ka mer krijgt dus ongeveer evenveel punten als vorig jaar. Zoals be kend worden er punten gegeven, voor de oppervlakte van de kamers, voor zaken als verwarming, bad of douche en voor andere voorzienin gen in en om de woning. Als het puntentotaal is vastgesteld, kunt u vervolgens in een schema voor huuraanpassingen de daarbij be horende huurprijswijziging vinden. Met ingang van 1 juli zijn in die puntentelling een paar wijzigingen aangebracht. Zo leveren voorzienin gen voor warmle-isolatie nu extra punten op: isolerende beglazing in de woonkamer maximaal 5 punten, in de keuken maximaal 2 punten en per slaapkamer ook maximaal 2 punten. Voor dak-, spouw- en vlcerisolatie worden maximaal 5 punten in totaal gerekend. Verder mag voor een centrale verwarming alleen 5 punten wor den bijgeteld als de woning een eigen c.v.-ketel heeft. Gebruiks- meters op de radiatoren of warm temeters leveren voortaan geen punten meer op. Een vergoeding voor deze apparatuur zit doorgaans in de servicekosten. Voort worden bepaalde goede, maar kleine woningen voortaan een klasse hoger ingedeeld in het sche ma voor huuraanpassingen. Tenslotte is het huuraanpassings schema zodanig uitgebreid, dat men ook voor grote en comforta bele woningen redelijke huurprijs- wijziging direkt kan nagaan. Volgende week zullen wij in d2ze rubriek nog nader op de huurver hoging ingaan en onder meer de huurbeseherming, huuropzegging en onderverhuur behandelen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Verhuur gemeente lijke sport accommodaties Met ingang van het nieuwe ver- huurseizoen van de gemeentelijke sportaccommodaties, dat in augus tus begint, zullen aanvraagformu lieren worden gebruikt voor het aanvragen van gebruiksuren. Dit gebeurt om administratieve en or ganisatorische redenen, omdat het gebruik van de gemeentelijke sport accommodaties nog steeds toeneemt. Deze formulieren, welke ver krijgbaar zijn op het buro sport zaken en recreatie van het raad huis, alsmede bij de beheerder van de sporthal ,,De Wetteling" moeten minstens drie dagen voordat het gebruik van de accommodatie be gint op het buro sportzaken en re creatie binnen zijn. Overigens dient men toch steeds steeds mondeling te overleggen met het buro sportzaken en recreatie (tel. 04780-83838 toestel 244, raad huis kamer 214) over de gebruiks mogelijkheden van de accommoda ties. Spreekuren wethouders In de vakantiemaanden komt een aantal spreekuren van wethouders te vervallen. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen houdt geen spreekuur voor sociale zaken op de maandagen 20 en 27 juli en 3 augustus en geen spreekuur voor huisvestings zaken op de dinsdagen 28 juli en 4 augustus. Wethouder G. Schols houdt op maandag 20 juli a.s. geen spreekuur. Wethouder J. Loonen houdt geen spreekuur op maandag 20 juli. Wethouder J. van Oers houdt geen spreekuur op de maandagen 27 juli, 3 en 10 augustus. Schoolverlaters krijgen hun uitkering op later tijdstip Het is te verwachten, dat MINDERJARIGE SCHOOL VERLATERS niet eerder dan met ingang van 1 JANUARI 1982 in aanmerking kunnen komen voor een R.W.W.-uit- kering. Dit is het gevolg van een voorgenomen wijziging van de z.g. schoolverlaters regeling. Tot op heden was het zo, dat schoolverlaters per 1 oktober in aanmerking kwamen voor een uitkering ingevolge de Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers. In augustus a.s. zal aan de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet worden aangebo den. Hierdoor zal het mogelijk worden gemaakt, dat eventueel kinderbijslag zal kunnen worden verstrekt tijdens de periode, gele gen tussen de datum van studie- beëindiging cn de datum waarop men voor R.W.W.-uitkering in aan merking komt. Daarnaast zal in het kader van de Ziekenfondswet worden gere geld. dat een medeverzekering blijft gelden bij de verplichte zieken- fondsve: zekering van de ouders. Zodra de wijziging van de Alge mene Kinderbijslagwet er door is, zal de schoolverlatersregeling R.W.W. een wachttijd kennen voor minderjarige schoolverlaters en uit het buitenland komende wcrklczen. De uitkering wordt dan niet eerder dan per 1 janu ari verstrekt. Gedurende deze wachttijd moeten de schoolverlaters er voor zorgen, dat zij staan ingeschreven als werkzoekende bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Dat is belangrijk voor het recht op kinderbijslag cn voor het (la tere) recht- cp de R.W.W.-uitkering. Deze wijziging geldt niet voor meerderjarige schoolverlaters (af gestudeerde studenten). Zij blijven afhankelijk van de aard van het onderwijs in aanmerking komen voor een uitkering na afloop van de eventuele studiebeurs of -toe lage. In de maand september zal in het raadhuis een voorlichtingsmid dag voor schoolverlaters worden gehouden. Hiervoor zal men per soonlijk via het Arbeidsbureau worden uitgenodigd, terwijl men ook in deze rubriek „Gemeente- praat" hierover zal worden geïn formeerd. Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben op 1 juli 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwei en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlener, van de gevraagde bouwvergunningen voor: het verbouwen en uitbreiden van de Luxor bioscoop aan de hoek Merseloseweg/Kempweg, t.n.v. R. Cattoir, Hoopweg 12 te Venray. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtsstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovenge noemde verzenddatum. Venray, 17 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Voor de inrichting van ons land is door de overheid een aantal landelijk geldende plannen ontwor pen. de zogenaamde struktuur- schema's. Dus plannen van de rijksoverheid voor de verdeling van de ruimte in ons land. De inrichitng van ons land is een zaak die niet kan wachten. De ruimte is beperkt. Maar de behoefte aan ruimte neemt toe. Ruimte om te wenen en te wer ken, vcor verkeer en recreatie, maar ook voor behoud van het landschap en de drinkwatervoor ziening. En wat belangrijker is: die behoeften kunnen botsen. Vaak moet er gekozen worden. Want waar een fabriek staat, is geen plaats meer voor een park. Je kan de ruimte maar één keer bestem men. Daarna zit je er voor vele tientallen jaren aan vast. Er moet dus zo gekozen worden, dat we er straks geen spijt van hebben. Zodat ook onze kinderen later nog „ruimte" zullen hebben, De regering wil nu graag weten hoe u er over denkt. Voor een aantal nieuwe plannen heeft zij een landelijke inspraakprocedure gestart: de Planologisch Kern Be slissing. Deze plannen kan men in de In fotiek in de hal van het raadhuis lezen. Het zijn de struktuursche- MILITAIRE TERREINEN: De militaire kaart van Neder land. Dit plan geeft aan wat ons leger in de toekomst aan ruimte in ons land nodig heeft. Ook wordt aangegeven op welke wijze aan deze ruimtebehoefte voldaan kan worden. OPENLUCHTRECREATIE: Recreatie is een steeds belang rijker rol gaan spelen in het leven van ons allen De vrije tijd zal ook in de toekomst blijven toenemen. Extra aandacht is dus nodig voor een beleid, dat een plezierige en zinvolle besteding van die vrije tijd mogelijk maakt. Een van de mo gelijkheden tot vrijetijdsbesteding is de openluchtrecreatie, b.v. water- spert, kamperen, wandelen, fietsen, toerrijden en vissen, liet struktuur- schcma behandelt de ruimtelijke mogelijkheden in Nederland. LANDINRICHTING: De inrichting van het buitenge bied. van Nederland dat nog niet door steden, industrieterreinen, zeehavens, vliegvelden en wegen in beslag wordt genomen. De inrich ting van het „landelijk gebied" is aan veranderingen onderhevig. En dan rijzen vragen als. welke aan passingen of verbeteringen zijn noodzakelijk voor bijv. de land- en tuinbouw of de openluchtrecreatie? Of welke natuurgebieden moeten worden veiliggesteld? Met behulp van de landinrichting worden delen van het „landelijk gebied" beter geschikt gemaakt voor bestaande of nieuwe bestemmingen. NATUUR-EN LANDSCHAPS BEHOUD: Voor het behoud van grote na tuurgebieden, natuurlijke land schappen, belangrijke weidevogels- gebideen zijn vele maatregelen no dig t.a.v. de instandhouding, ont wikkeling van deze gebieden. Maar cok zal voorlichting aan en opvoe ding van de Nederlander noodzake lijk zijn. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray. maken hierbij bekend, dat bij hun besluit van 8 juli 1981, nr. 746, de aan A. M G. van den Beu ken, Kempweg 36 te Venray ver leende bedrijfsvergunning voor het vervoer van personen met vier taxi's in die zin is gewijzigd dat deze zal gelden voor zes taxi's. Dit besluit is per gelijke datum in werking getreden (hetgeen wil zeggen dat een eventueel in te stel len beroep geen schorsende wer king heeft). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep instel len bij gedeputeenie staten van Limburg te Maastricht. Venray, 17 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend, dat bij hun besluit van 8 juli 1981, nr. 747, de aan A. C. M. Peeters, Over- loonseweg 71 te Venray verleende bedrijfsvergunning voor het vervoer van personen met acht taxi's in die zin is gewijzigd, dat deze zal gelden voor elf taxi's. Dit besluit is pier gelijke datum in werking getreden (hetgeen wil zeggen dat een eventueel in te stel len beroep geen schorsende wer king heeft). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep instel len bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 17 juli 1981 Burgemeester en wathouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesahe, burgemeester J.M. Poels, secretaris Beleid en maatregelen, die nodig zijn voor van natuur en landschap, werden besproken (dit plan ver schijnt begin augustus). DRINK- EN INDUSTRIE WATERVOORZIENING: In het struktuurschema wordt aangegeven op welke wijze aan de 'toekomstige drink- en induStrie- waterbehoefte kan worden voldaan. Aangegeven wordt welke gebieden in Nederland vrijgéhouden moeten worden voor „watervoorzieningen". In dit schema gaat het dus om de reservering van ruimte en water. ZEEHAVENS: In dit struktuurschema worden behandeld: de Eemshaven, de ha ven van Delfzijl, de havens in het Ncordzeekanaalgebied, de havenge bieden van Vlissingen en Terneu- zen en het industriegebied Moer dijk. Uit het oogpunt van zuinig ruimtegebruik wil de regering be ter gebruik van bestaande zee- haven'terreinen bevorderen. Het be leid van de regering is er verder op gericht de positie van bet Rijn mondgebied te handhaven." Daar naast wil zij de positie van het Noordzeekanaalgebied versterken. Kom gerust eens kijken in de Infctiek. in de hal van het raad huis. Samenvattingen van de plan nen liggen vcor u klaar (als het eniigzins mogelijk is). Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne. maken bekend, dat door hen, on der voorwaarden,, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. op 8 juli 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van F. C. van Rosmeulen, Paardekopweg 19 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan de Paarde kopweg 19 te Ysselsteyn-Venray. maken bekend dat door hen, on der voorwaardén, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 8 juli 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan. lieding van de aanvraag van F. C. P. van Ooi, Drabelsweg 2 te Veulen-Ven- ray, voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een kui- kenmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Drab- belsweg 2 te Veulen Venray. maken bekend, dat door hen, on der voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. op 8 juli 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van H. Jansen, Janslust 2 te Heide-Venray, voor het wij zigen van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt, gele gen aan Janslust 2 te Heide-Venray. maken bekend, dat door hen, on- de voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. op 8 juli 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan. leiding van de aanvraag van Th. A. M Hendrix, Kleindorp 16 te Merselo-Ven- ray, voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een land bouw- en machinebedrijf, gelegen aan het Kleindorp 16 te Merselo-Venray. De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 17 juli 1981 tot 17 augustus 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 17 augustus 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid. onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 17 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Sport accommodaties gesloten Met ingang van 13 juli tot 10 augustus zijn alle gemeentelijke gymzalen in Venray, Oostrum en Ysselsteyn gesloten. De sporthal De Wetteling blijft gedurende de periode 13 juli tot 10 augustus voor verhuur geopend. Inlichtingen omtrent verhuur bij het Bureau Sportzaken en Recrea tie, tel. 83838, toestel 244. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 juli 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen .bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een rundvee- boxenstal aan de Veulenseweg 57 t.n.v. L. A. J. Snoeks; het bouwen van een ligboxen- stal aan de Meerselsepeel 10, t.n.v J. M. M. Michels; het veranderen van een garage deur aan de Stationsweg 177, t.n.v. P. T. A. J. Linssen; het plaatsen van een afschei- dingsmuur aan het St. Ceci'lia- pad 2, t.n.v G. H. M. Willems; het maken van een volière aan de Weth. Pubbenstraat 3, t.n.v. G. S. M. van Osch; het verbouwen en uitbreiden van de Luxor bioscoop aan de Merseloseweg, t-n.v. R. V. C. Cattoir; het wijzigen van een in aan- bcuw zijnde woning aan de St. Antoniusstraaf 32, t.n.v. de wo ningbouwvereniging; het renoveren van de fietsen berging/hobbyruimte aan de Maasheseweg 33, t.n.v. W. J. A. Seuren; het uitbreiden van het woonhuis aan de Merseloseweg 89b, t.n.v. A. M L. Stiphout. Venray, 17 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 12 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van P. Th H. Arts, Timmermannsweg 136 te Yssel steyn.Venray voor 'n vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een veehouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Timmermannsweg 136 te Ysselsteyn-Venray; dat op 23 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van mevr. J. M. T. Geurts-Claassen. Koepas 2 te Oirlo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van 'n varkenshouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Koepas 2 te Oirlo-Venray; dat op 26 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. A. J. Win nen, Overloonseweg 95a te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van 'n varkensmes terij waarbij mest en meststoffen wor den opgeslagen, gelegen aan de Over- oonseweg 95a te Venraij. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray ter inzage en wel tot 17 aug. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan- wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 6 aug. 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo- ipnomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 17 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het bouwen van een garage met berging aan de Castenrayseweg 20 t.n.v. Th. W. C. Voermams; het bouwen van een berging aan de Meerselsepeel 1, t.n.v. M. J. Meulendijks; het bouwen van een tuinhuisje aan de Ma'tterhomlaan 32, t.n.v. W. v. d. Heuvel; het uitbreiden van de woning aan de Vennenweg 5, t.n.v. F.' H. H. van. Bergen; het uitbreiden van een hobby ruimte aan de Langeweg 79, t.n.v. G. Michels; het bouwen van een koeienstal met loods aan de Kempkensberg I, t.n.v. J. Dobbe; het verplaatsen van een kasteel steen aan de St. Jozeflaan 56, t.n.v. Rectoraat Smafklt; het bouwen van een tuinhuisje/ hobbyruimte aan Bingelkruid 10, t.n.v. J. C. M. Koenen; het plaatsen van een hekwerk aan de Kruisstraat 9, t.n.v. W. Derks; het bouwen van een rundveestal /werktuigenloods aan de Tim mermannsweg 113, t.n.v. H. Peijnenburg; het bouwen van een eieropslag- ruimte aan de Castenrayseweg 2, t.n.v. H. J. Classens, Bodden- broek 3, Oirlo; het bouwen van een loods aan de Laagriebroekseweg 26, t.n.v. W. Lit j ens; het uitbreiden van een loods aan de Overlconseweg 95, t.nv. W. Sikkes; 'het bouwen van een 4-klassige houten school aan de St. Jozef- weg 2, t.n.v. Bestuur Slichting Beroepsonderwijs; het bouwer} van een serre aan de Rochusstraat 5, t.n.v. H. van Dooremalen; het bouwen van 175 woningen in de sociale sfeer in de 2c fase van Landweert, t.n.v. Woning bouwvereniging Noord Limburg, Plataanstraat 15, Venray; het bouwen van 61 premie koopwoningen in de le fase van Landweert, t.n.v. Stienslra B.V., Minderbroedersingel 8. Roer mond. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 20 juli 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze tern\ijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 17 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Let op het ver lopen van uw rijbewijs Iedere houder van een rij bewijs weet althans be hoort te weten dat het rijbewijs vijf jaar geldig is. Voordat de vijf jaar zijn ver lopen dient men op het raad huis het rijbewijs te laten verlengen voor de duur van vijf jaar. Doet men dat niet op tijd, dan kan men danig in de problemen komen. Nu is het wel zo, dat men binnen een jaar na het ver lopen van het rijbewijs dit belangrijke papier nog kan laten verlengen, maar vanaf de datum van verlopen is men niet in het bezit van een GELDIG rijbewijs. De problemen kunnen dan ont staan b.v. bij politiecontrole, maar ook bij verzekerings maatschappijen, die voor een autoverzekering een geldig rijbewijs eisen. Laat men een rijbewijs lan ger dan één jaar verlopen, dan zijn de poppen eerst goed aan het dansen. Men zal dan opnieuw rij-examen moeten afleggen, waarvoor men dan eerst weer rijlessen zal moe ten nemen. Omdat voorkomen ook hier beter is dan genezen, is het goed vandaag nog even op het rijbewijs te kijken naar de datum van verlopen. Dat zou wel eens een heleboel narigheid kunnen schelen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9