VREDEPEEl VREDEFEEST Stichting Venrayse Omroep ebberink ebberink ebberink ebberink ebberink ebberink Foto's van de Aid Mèrselse Dag RIJKSBIJDRAGE VOOR FIETSPADEN Experimenteel arbeidsprojekt voor jeugdigen in Venray GEOPEND! fPXZESESI Vaststelling ontwerp-bestem- mingspiannen Op 19, 19, 20 en 21 juli a.s. viert Vredepeel voor de 23ste keer het jaarlijkse Vredefeest, wat in Vrede peel tevens de kermis is, Aanvankelijk lag het in de be doeling, dat de burgemeesters van de vier gemeenten Bakel-Milheeze, Oploo, Vierlingsbeek en Venray ge zamenlijk de door V.V.V. Venray geschenken Vredepaal zouden in graven op het „Drie gemeenten- punt" nabij het afleidingskanaal. Bij nader inzien voelde men er weinig voor zonder enig vertoon „ergens in de binnenlanden" de schop te hanteren om de nieuwe Vredepaal in de grond te plaatsen. De burgemeester van Oploo heeft nu 't initiatief genomen om rond de officiële plaatsing in samenwer king met de VW's in september een klein feestje te organiseren. Zoals bekend heeft enkele maan den geleden de VVV van Venray in het kader van de vijfentwintig ste verjaardag van dit Peeldorp aan de Vredepeelse gemeenschap een Vredepaal-monument aangebo den. Gelijktijdig zorgde de Venray- se VW voor een nieuwe Vrede paal ter vervanging van de oude paal, welke toevallig werd ontdekt maar ten tijde van de viering van het 25-jarig bestaan weer was ver dwenen De oude paal waarvan de ouderdom nog niet vaststaat 'heeft een veilig onderkomen in 't gemeentehuis gekregen. De nieuwe paal zal in september worden ge plaatst op de plek waar hij hoort te staan De meetdienst van de gemeente Venray heeft deze plek exact vastgesteld, doch bleek niet i te liggen op de plaats waar de ou de paal werd gevonden. Op zaterdagavond 18 juli vanaf 20.30 uur wordt een groot bal gehouden worden in het gemeen schapshuis „De Kleine Loef" te Vredepeel. Dit feest zal muzikaal opgeluisterd worden door de be kende „Eikenhof Kapel" uit Oos- trum. Zondag 19, maandag 20 en dins dag 21 juli vanaf 20.30 uur spelen de „Peelzwervers" in De Kleine Loef Op al deze avonden is de entree gratis. Voor de kinderen is er op zon dag 19 juli een kindermiddag met grabbelton, rad van avontuur en ringspclen. Aanvang 14.30 uur. Het eventuele batige saldo van de vredefeesten zal hoofdzakelijk ten goede komen aan de kerk te Vredepeel. TEN CATE ONDERGOED 10 stuks 10% korting OQ /MAR KT HOF Aan de Aid Mèrselse Dag op tweede pinksterdag tijdens de Mu ziekfeesten in Merselo was 'n foto wedstrijd verbonden. Tijdens de dag zijn er vele foto's genomen. Tot en met het komende weekend kunnen nog foto's worden inge stuurd voor de wedstrijd. De jury zal niet zozeer op techniek ljtten, maar veel meer kijken, in hoeverre de afbeelding een weergave is van de situatie van vroeger Foto's kunnen worden 'ngeleverd bij de volgende fotohandelaren in Venray. nl. Hoedemaekers, Hense- musplein, Riny van de Leur in de Poststraat en Dom Melskens in de Schoolstraat. Men kan ze ook op sturen aan Marjo Wismans, Pas 3, 5815 CT Merselo. Iedere deelnemer krijgt de foto retour. Wel zal van de deelnemers door de organisatie de medewerking gevraagd worden om gebruik van de fóto voor de publiciteit voor volgend jaar. Iede re deelnemers zal schriftelijk op de hoogte gebracht worden van de uit slag van de wedstrijd. Stenen gooien vanaf viaduct Een in Helden-Panningen woon achtige autobestuurder deed hier aangifte van vernieling van zijn autoruit, door een drietal stenen gooiende knapen vanaf het viaduct Bremmenkamp. De knapen bleken afkomstig te zijn uit Oirlo. Zij werdien in tegenwoordigheid van hun ouders door de politie onder houden over het gevaar van hun spelletje. Slechts één jangen zou de stenen gegooid hébben. Zijn ouders zullen voor de schade op draaien. Drank In bestuurder Een 27-jarige Venrayse auto bestuurder werd door de politie aangehouden, waarbij overmatig alcoholgebruik werd geconstateerd. Na het pijpje blazen moest de be stuurder de bloedproef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt werd hij huiswaarts gezon den. Minister Tuijnman (Verkeer en Waterstaat) heeft de gemeente Venray een rijksbijdrage van 912.000,toegezegd voor het treffen van fietsvoorzieningen langs de Henri Dunantstraat en een ge deelte van de Stationsweg. Langs beide wegen komen vrij liggende fietspaden. Deze paden zijn vooral van be lang uit een oogpunt van de ver hoging van de veiligheid voor de (brom)fietsers in het woonwerk- en woonschoolverkeer. Bovenstaand nieuws werd za terdagmorgen j.l. om tien uur via de radicnieuwsdienst bekend ge maakt terwijl gelijktijdig een pers bulletin van het ministerie van verkeer en waterstaat op onze re dactietafel terecht kwam. Maar bij het ter perse gaan van deze editie had men op het gemeente huis nog geen officieel bericht hier over ontvangen Wel wisit het bureau voorlich ting ons te vertellen, dat het ge meentebestuur in augustus 1980 bij het ministerie van verkeer en wa terstaat een rijksbijdrage had aan gevraagd voor de aanleg van fiets paden aan beide zijden van de Henri Dunantstraat voor het ge deelte tussen de aansluiting met de rondweg Brukske en het station te Oostrum. Tevens voor de aanleg van een dubbelzijdig fietspad langs de Stationsweg tussen de Oost singel en de Kruidenlaan, die de toegang vormt tot net nieuwe woongebied Landweert. De rijks bijdrage werd aangevraagd in het kader van de Subsidiëring Stede lijk Verkeers- en Vervoersvoorzie ningen. Door de gemeente was berekend, dat voor de aanleg van een dub belzijdig fietspad langs de Henri Dunantstraat een bedrag van 639.000,en voor de fietspaden langs de Stationsweg 766.000, ncdig zou zijn, In totaal dus een bedrag van 1.405.000,Bij de aanleg van de Henri Dunantstraat was reeds rekening gehouden met de aanleg in de toekomst van de rijwielpaden. Daarom had men de ze straat nog niet met een deklaag afgewerkt. Wanneer de rijwielpaden worden aangelegd, zal de straat smaller worden en geheel worden afge werkt. Voor de aanleg van de fietspa den langs de Stationsweg zal een reconstructie van het gedeelte Sta tionsweg nodig zijn. Tevens zal er ter plaatse nog een strook grond moeten worden aangekocht. Nu de rijksbijdrage is verleend, zal de gemeenteraad het ontbre kende bedrag moeten verlenen om het werk te kunnen uitvoeren. Nóch op de begroting voor 1981, nóch op de gemeentelijke prioritei tenlijst is hiervoor een bedrag uit getrokken. Op het gemeentehuis wacht men met spanning het officiële bericht van het ministerie af Hierin zal ongetwijfeld staan welke voorwaar den aan de subsidieverlening zijn verbonden. Eerst als deze gegevens bekend zijn zal men gaan stude ren over de dekking van het ge meentelijk financieel aandeel in de •kosten. Gemeenteraad ging accoord Het ministerie van Sociale Za ken heeft geld beschikbaar ge steld om in Venray te starten met een experimenteel arbeids projekt voor jeugdige werklozen. Dit projekt zal vier jaar een ex perimenteel karakter dragen. Daarna zal het als een zelfstan dig projekt door het leven moe ten gaan. Het plan daarvoor is opgesteld dcor het STUW (Stuurgroep (jeugd) Werkloosheid) en voor ziet in een produktie-reparatie- werkplaats, een klussen- en onderhoudsdienst en 'n adminis tratieve dienst van het projekt. Het E.A.J.-projekt, oorspronkelijk opgezet als Praktijk Oriënterende Leerwerkplaatsen (POL), zal in de experimentele fase werk bieden aan een twintigtal jongeren. Inmiddels heeft men hiervoor ook huisvesting gevonden. Dc drukkerij van Anna/Servaas zal binnenkort gehuisvest werden in een gebouw op hel Servatiusterrein. De voor malige pettenfabriek aan de Maas- heseweg zal nu voor het projekt gebruikt kunnen worden. TWIJFELS De raad stemde er mee in, dat de Stuurgroep (STUW) zal worden omgezet in een stichting, opdat zij als «„werkgeefster" van het projekt zal kunnen fungeren. De raad ging zij het met enige schroom akkoord met de start van het pro jekt. De schroom vond zijn oorzaak in het feit, dat verschillende frakties hun twijfels uitspraken. WD-woordvoender L. Janssen uitte zelfs zijn ongeloof omdat hij het niet zag zitten, dat het projekt na vier jaar zelf? eindig zou 'kun nen draaien. Volgens hem was het onmogelijk, dat in vier jaar tijd de werkloosheid voor moeilijk plaats bare arbeidskrachten kon worden opgeheven. PvdA-fraktievoorzitter H. Wil- lems was optimistischer want hij stelde, dat men het risico moest durven nemen, zeker, nu het mi nisterie Venray als enige gemeen te in Nederland dc kans biedt Het projekt vond in wethouder Mevr. A. P. Rutten-Tielen een warme pleitbezorgster. Volgens haar zijn de zaken goed voorbereid. Er is al een groot aantal gegadigden, dat eerst geselekteerd zal moeten worden. In augustus wordt op dit terréin de volgende stap gezet om dat eerst gewerkt moet worden aan het formeren van de dagelijkse leiding. Deze zal moeten beslaan uit vakmensen. De heer L. A. Ne- lissen is intussen bereid gevonden hieronder zijn schouders te zetten. ALLE BIKINI'S 15,- 00 /MAR KT HOF Muziekapparatuur inbeslaggenomen In de nacht van zaterdag op zon dag, werd diverse malen muziek- overlast gemeld, vanuit een wo ning in de Gitaarstraat. Er werd door de politie allereerst waar schuwend opgetreden. Dat hielp kennelijk niet, want de overlast bleef, gezien de meldingen, aan houden. De bewoners in die buurt werden zeker in hun nachtrust ge stoord. Toen is de politie gaan op treden en op last van de hulp officier van justitie de betreffende woning binnengedrongen, door for cering van een ruit, omdat de be woner weigerde de deur open te doen. Hij werd ter plaatse aange houden en overgebracht naar hel politiebureau. De muziekapparatuur werd uit de woning gehaald en in beslag genomen. In de loop vap zondagmorgen is de betreffende man huiswaarts gezonden met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt. Bestuurder lette niet op De bestuurder van een autobus uit Eindhoven lette onvoldoende op een voor hem rijdende personen auto uit Venray, want toen die af remde om op de Wanssumseweg een inrit in te draaien, kon hij zijn autobus Aiet meer tijdiig lol stil stand brengen. De personenauto was rijp voor de sloop, de autobus liep lichte schade op. De bestuur der van de personenauto en de bestuurder van de personenauto en bestuurder van de autobus liepen geen noemenswaardige verwondin gen op. Bromfiets tegen trottoirband Op de Putltenweg kwam een bromfiets onverwacht tegen een trottoirband. De bestuurder verloor de macht over het stuur en kwam met zijn duopassagier ten val. Die duopassagier liep dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Drie Venrayers aangehouden De rijkspolitie in Oost-Brabanü heeft drie Venraynaren aangehou den terzake gepleegde diefstallen. Het onderzoek in die diefstallen loopt nog en daarom konden ons geen nadere mededelingen worden gedaan. Ook niet of het drietal ook in Venray inbraken en diefstallen heeft gepleegd. Honden moeten onder toezicht staan De eerste processenverbaal zijn uitgereikt aan eigenaren van hon den die hun dieren niet onder toe zicht hadden, zoals is voorgeschre ven in de algemene politieverorde ning. Omdat er veel klachten bij de politie binnenkomen van over last van loslopende honden, zal de politie verbaliserend gaan optreden. Dame gebruikte gas in plaats van rem Een Venrayse autobestuurster wilde op .de kruising Nieuwhuis- wegMaasheseweg voorrang geven aan een over het fietspad naderen de fietser. Maar inplaats van op het rempedaal trapte de dame op hét gaspedaal. Gevolg een verniel de fiets. De fietser kwam er zon der noemenswaardige verwondin gen vanaf. PASTUNETTE BH RESTANTEN voor 7,50 00 /MAR KT HOF L.T.S. OVERALLS- en STOFJASSEN 10% korting 00 /MARKTHOF Brand verwoest handwerklokaal Sint Servatius Woensdagavond omstreeks half acht brak door onbekende oorzaak brand uit In het handwerklokaal van het Psychiatrisch Centrum St. Servatius aan de Stationsweg. De brandweer, die in recordtijd aanwezig was, kon niet verhinde ren. dat het gebouw verloren ging. Door de zwarte rookwolken, die kilometers ver te zien waren trok de brand zeer veel publiek, dat zich moeilijk op een afstand liet houden, toen gevreesd werd voor ontploffingen. Om negen uur was men de brand meester, doch het gebouw was ge heel verloren. Inbraken Door vernieling van een ruilt kregen onbevoegden toegang tot een schuur te Merselo. Uit een daar gestalde auto werden ont vreemd 1 radio-cassetterecorder, enkele cassettes en twee schapen vachten. Verder werd uit de schuur een acculader ontvreemd. In een naast het tankstation aan de Noordsingel staande cara van werd ingebroken. Via het ach terraam was men binnen gekomen. Alles was overhoop gehaald. Drie zitkussens werden ontvreemd, maar deze werden later buiten terug ge vonden. Materiële schade Een Venrayse bestuurder van een personenauto nam op de rond weg van het Brukske de bocht te iuim en daardoor botste hij tegen een tegemoetkomende personenauto Alleen materiële schade. selsteyn was niet voldoende recnls- Op de Midden Peel weg rte Ys- hcuden mogelijk oorzaak dal twee personenauto's, uit Hulsberg en Venray, met elkaar in hotsing kwamen. Ook hier kwamen de be- stuuiders met de schrik vrij. Een bestuurder van een vrachtauto uit Venray verleende op de kruising LangstraatDeurnese- weg geen voorrang aan een per sonenauto uit St. Oedenrodc. Om een botsing te voorkomen week de autobestuurder uit, maar botste nu tegen een lichtmast. Het bleef ge lukkig bij materiële schade. Een bromfietsbestuurster reed vanaf de Griegstraat de rondweg Brukske op en verleende daarbij geen voorrang aan een personen auto. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Een autobestuurder uit Ven ray wilde vanaf de Deumeseweg een links gelegen ruilverkavelings- weg oprijden. Zij ging links van de weg rijden maar een achter haar rijdende autobestuurder ver keerde in de veronderstelling dat zij een voor haar rijdende auto ging in halen. Hij bemerkte te laat dat de dame afremde en daardoor ontstond een botsing met materiële schade. Op de Puttenweg remde eer» autobestuurder, afKomstig uit Uren- terp. Dat remmen bemerkte de achter hem rijdende autobestuur der van een personenauto uit De venter te laat. Gevolg kop-staart botsing met ook alleen maar ma teriële schade. Op de kruising Dakdekker- straatHaammakerstraat werd de bocht niet ruim genoeg genomen. Gevolg dat twee auto's, beide af komstig uit Venray. met elkaar in botsing kwamen. Ook hier bleef het bij materiële schade. Een vrachtauto, bestuurd door een inwoner uit Overloon reed over de Noordsingel en moest bij het verkeerslicht bij* de Maashese weg stoppen. Bij het daarna op rijden naar rechts nam hij de bocht wat ruim. Op dlat moment werd hij ingehaald door een per sonenauto. Toen die naast de vrachtauto kwam, zag hij dat de ruimte te smal was en er ontstond een botsing. De bestuurder van de vrachtauto had van de botsing niets bemerkt, dat hoorde hij pas later. Een autobestuurder reed over de Doormanstraat en wilde op de kruising met de Kempweg rechts af. Over de Kempweg ïeed op dat moment een autobestuurder uit Meerlo-Wanssum. Ongeveer 5 me ter voor de kruising wilde zij twee voor haar rijdende fietsers inhalen en kwam daardoor gedeeltelijk op het weggedeelte dat bestemd is voor het tegemoetkomende verkeer. Beide auto's kwamen daardoor met elkaar in botsing. Er viel ook materiële schade te noteren op de kruising Timmer- mannsweg-Immenhof te Ysselsteyn. Op de Immenhof reed een autobe-r stuurster die vergat op de kruising met de Timmermannsweg naar rechts te kijken. Daardoor ontstond een botsing met een auto, bestuurd door een dame uit Venray. Een taxibestuurder verleende op de kruising VUierstraat-Oude Oos- trumseweg geen voorrang aan een over de Oude Oostrumseweg rij dende personenauto bestuurd door een inwoner van Kerkrade. Bij de botsing bleef 't bij materiële scha de. Voor 15.000,- aan sieraden gestolen Een bewoner van de Beekweg deed bij de politie aangifte van in braak in zijn woning. Een aantal sieraden, waaronder gouden ringen met diamanten ter waarde van 15.000,waren gestolen. Gewonde vrouw bleef achter Bij de politie werd aangifte ge daan dat vrijdagmiddag omstreeks 4 uur op de kruising Merseloseweg- Langeweg een onbekende autobe stuurder vanaf de Merseloseweg geen voorrang heeft verleend aan een cp de Langeweg fietsend echt paar. Daarbij werd de 66-jarige echtgenote aangereden. De bestuur der is na de aanrijding doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Mevr. H. moest met diver se verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd, o.a. twee gescheurde wervels. De fiets van de dame werd nagenoeg geheel vernield. Mogelijke getuigen gelie ven zich met de politie in verbin ding te stellen. Vreemdeling uitgezet Bij een routinecontrole werd een 22-jarige Marokkaanse jongeman aangehouden die hier illegaal ver bleef. Hij werd door de politie in gesloten en is zondag via Schiphol uitgewezen naar Marokko. Gestolen bromfiets Venrays politie hield een 14-ja- rige bestuurder van een bromfiets aan. die op een vorige week ge stolen bromfiets reea. Na opma king van proces verbaal en inbe slagname van de bromfiets werd hij huiswaarts gezonder^. Diefstallen Aangifte werd gedaan van diefstal van een boormachine. Bij de sportzaak A. in de Grotestraat werd zaterdagmiddag een marineblauw trainingsjack ter waarde van 200 gulden, ontvreemd. De diefstal is vermoedelijk door twee jeugdige knapen gepleegd. Zaterdagavond werd een 13- jarige knaap aangehouden, die kort tevoren een horlcge uit een woning had ontvreemd. Hij was de woning met een valse sleutel binnen ge komen. Een 12-jarige jongen was cp zijn verzoek meegegaan, om, zo als hij had gezegd, daar te gaan spelen. Het horloge werd bij de knaap aangetroffen. De diefstal was snel tot klaarheid gebracht cmdat de zoon des huizes de beide knapen uit de woning had zien weghollen. Hij wist een duidelijk signalement aan de politie door te geven. Zondagmiddag werd een 16- jarige Venrayse knaap aangehou den, die bekende op 1 juli in het ziekenhuis uit een dokterskamer een dicteermachine met toebehoren te hebben ontvreemd. De knaap dacht dat het een radio-cassette recorder was. Het dicteerapparaat met toebehoren was nog in het be zit van de knaap en kon aan de gedupeerde dokter ter hand wor den gesteld. Na onderzoek en ver- hcor en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd de knaap huiswaarts gezon den. Daders vernieling aangehouden In de nacht van vrijdag op za terdag werd een 21-jarige en een 18-jarige Venray er aangehouden wegens vernieling van een deur en een glasruit van een onbewoond pand aan de Hensemusstraat. De 18-jarige werd overgegeven aan de Koninklijke Marechaussee omdat hij militair was. De 21-jarige werd na aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts gezonden. Snelheidscontrole Op de Albionstraat, de Lang straat en de Henri Dunantstraat werden snelheidscontroles gehou den. 25 autobestuurders weten in middels dat ze daar te snel heb ben gereden. Snelheden werden gemeten van 61 tot 84 km per uur. Gewonden bij botsingen Een 17-jarige bromfietser op de Oostsingel, gaf bij de kruising met de Oude Oostrumseweg rich ting aan naar links en sorteerde voor. Op dat moment werd hij rechts ingehaald door een andere bromfiets, bestuurd door een 17- jarige uit Goch. Daardoor sloeg het stuur van de eerste bromfiets om, en kwam de trapper van de tweede bromfiets tegen het voor spatbord van nummer een aan. De tweede bestuurder verloor het evenwicht en botste tegen een ver- keerscbord. Hij liep dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest wocjden vervoerd. Een 58-jarige vrachtautobe stuurder, komende van de Leunse- weg, schepte op de kruising met de Paterslaan een 45-jarige fietsen de dame. Zij liep dusdanige ver wondingen op dat naar het zieken huis moest worden vervoerd. Op de Westsingel ter hoogte van de kruising met de Merseloseweg geraakte een 14-jarige jongedame met haar bromfiets uit het juiste spoor. Zij kon de bromfiets niet onder controle houden. Samen met haar 15-jarige duopassagier kwam ze ten val. De duopassagier moest voor behandeling naar het zieken huis, maar kon echter naar huis worden vervoerd. Van een en an der maakte de politie procesver baal op. Piraat uit de lucht geplukt Dinsdagavond werd het mobilo foonverkeer van de Venrayse poli tie gestoord door de piratenzender „Het ZWaantje". Ook van burger- zijde regende het bij de politie klachten over de door de piraten zender veroorzaakte storing. Het onderzoek had tolt resultaat dat aan de Teeuwenhofweg een zender met bijbehorende appara tuur in beslag werd genomen. Daarna was mobilofoonverkeer weer mogelijk. GESLAAGD Aan de middelbare beroeps opleiding verpleegkunde te Eind hoven slaagde voor verpleegkundi ge Ineke Hermus, Dr. Poelsstraat 15, Venray. Op 9 juli slaagde aan het Op leidingscentrum voor officieren te Breda Mare Siebers, Touwslager- Straat 18, Venray. SPIJKER BROEKEN 25,— en 45,— 00 /MARKTHOF Bestuurder keek naar schade en reed weg Voor een Venrayse autobestuur- was het pech dat een getuige zijn kentekennummer noteerde, nadat hij cp het Henseniusplein een ge parkeerde personenauto van een Engelse dame ramde. Hij keek wel naar de aangerichte schade, maar reed weg zonder zijn identiteit be kend te maken. Toen de Engelse dame bij haar auto terugkeerde kon de oplettende getuige het ken tekennummer mededelen. Voor de Venrayse politie was het toen geen kunst de man te achterhalen. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray: Maandag van 15.00 tot 16.30 u. programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur het programma „fijne luis- termuziek". Vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en ac tualiteiten" waarna het „ver- zoekplatenprogramma,'. St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties'1, vervol gens het programma „fijne luis- termuziek". Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek" mei het verzoekplatenprogramma. De Kmuze: geriatrisch centrum Venray: maandag van 14.00 tot 15.00 u. een muziekprogramma „Houwen- Zo", een muziekprogramma ver zorgd door Nol Houwen. dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu- ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister- muziek". donderdag van 10.15 tot 11.45 u.: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en infor maties", daarna het „verzoekplaten- programmal"- Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Mogen wij U wel verzoeken, wan neer U via postbus ons om een verzoekje vraagt, op uw envelop pe een postzegel van 0.65 te plakken, anders hebben wij steeds strafport te betalen! Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en /of een muzika le groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende, ziekenhuis van diegene voor wie de plaat/groet is bestemd, maar ook wie de afzender is. TIJDENS DE BOUWVAKVAKANTIE ZIJN WIJ l| GEOPEND ZATERDAG'S GESLOTEN, openbare bibliotheek uenray es afd. voor volwassenen Julianasingel 33 jeugdafdeling Schoolstraat 32 Venray - tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de jeugdafdeling: A-boeken: Barwinkel," B. en W, Mose. Zo maar een dorp. Tekstloos pren tenboek waarin de geschiedenis van een dorp is weergegeven. Dick. Ph. Het kabouterboek Pom en zijn dieren vriendjes beleven in het bos waar zij wonen, al lerlei avonturen. Furminger, J. De betoverde schooljuffrouw. Als de strenge schooljuffrouw Penfrik op weg naar school onaardig is tegen een vriendelijk dametje, kan zij niet weten, dat dit vrouwtje een heks is die haar zal beto veren. B-boeken: Battum, A. van. Inka's reis naar de maan. Achtjarige Inka voelt zich vaak verdrietig en alleen sinds zij na de dood van haar broertje is verhuisd. Met een gefantaseerd vriendje loopt ze weg naar de maan, waar ze leert om anders tegen nare din gen aan te kijken. Biegel, P. Sebastiaan Slorp. Se- bastdaan eet van een verkeerde paddestoel en wordt een reus. Eerst lijkt het erg leuk om met mensjes en autootjes te spelen, maar ook een reus kan niet al tijd doen waar hij zin in heeft. Donze-Servaas, C. A. Het dorp waar (njiets gebeurde. Rob en Martijn beleven allerlei avon turen in het anders zo rustige dorp waar zij wonen. C-boeken: Funcke-Bordewijk, N. Milldcent. Een boosaardig, klein meisje weet door haar bovennatuurlijke gaven haar omgeving in haar macht te houden. Garmers-Justina, S. M. Orkaan en Mayra. Mario Mélands, een Curagaose jongens die om zijn streken Orkaan wordt genoemd, wordt zwaar getroffen door het overlijden van zijn grote vriend Chitu. Hageni, A De kinaroof. De moeizame tocht van een Duitse botanicus in het midden van de 19e eeuw door het Amazonege bied met het doel jonge kina boompjes te roven voor de Ne derlandse regering. Hermans, B. Zomaar verbodef Als Adam kennis maakt met zijn nieuwe buurmeisje, komt hij met een hele nieuwe levens stijl in aanraking. HUISHOUD- TEXTIEL 10 stuks 10% korting In de raadsvergadering van 25 augustus a.s. zullen die gemeente raad drie ontwerp-bestemmings- plannen ter vaststelling worden aangeboden. Het zijn de ontwerp-bestemmings- plannen Veulen en Moleniklef waar tegen tijdens de tervisielegging geen bezwaren zijn ingediend en het ontwerp-bestemmingsplan „Bui tengebied" waartegen, zoals be kend, 134 bezwaren zijn ingediend. Het plan „Buitengebied" is in tussen op enkele punten gewijzigd. Het college zal voor de vergadering van 25 augustus zijn overwegingen en conclusies vastleggen in een lij vig pre-advies, dat dan als basis zal dienen voor de te houden dis cussies. Wateroverlast Nog altijd blijken er bepaalde punten in Venray te zijn, welke bij tijd en wijle een fikse regenbui niet kunnen verwerken. Dat werd vrijdagavond weer eens bewezen toen Venray-kom tijdens een nood weer overspoeld werd. De Venray se brandlweer is vele uren bezig ge weest om ondergelopen kelders leeg te pompen. Omdat hét altijd dezelf de laagliggende punten in de ge meente zijn die van wateroverlast te 'lijden hebben, zal het zaak zijn dat de gemeente spoedig maatrege len treft om die bewoners van die steeds terugkerende Last te ver lossen. Maar dat zal zonder recon structie van de riolering wel niet mogelijk zijn.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11